Ku przestrodze: modlitwę oraz błogosławieństwo z nałożeniem rąk na głowę może stosować wyłącznie kapłan, małżonkowie i rodzice

Modlitwę oraz błogosławieństwo z nałożeniem rąk na głowę może stosować wyłącznie kapłan, przy czym prawem tym dysponują także małżonkowie względem siebie i rodzice względem własnych dzieci (autorytet władzy). W innych przypadkach należy dokonywać gestu nałożenia rąk np. na ramiona

Ta kwestia ściągała mi sen z powiek. Miałam łaskę asystowania przy egzorcyzmie, gdzie zły duch dobrał się do dziewczyny w następujący sposób:
1) z recepty lekarskiej wykupowała leki (niestety homeopatyczne): otwarcie furtki złemu duchowi

2) pojechała na pielgrzymkę (katolicką) a tam w hotelu cztery dziewczyny modliły się za siebie i nakładały sobie ręce na głowę – jedna z nich była aktywną wyznawczynią sekty Hare Kriszna (swoją drogą nie wiem jak godziła przynależność do kościoła i do tej sekty, ale nie mnie ją oceniać i osądzać)

Dziewczyna, która była poddawana egzorcyzmom (a przy której miałam laskę asystować podczas egzorcyzmu), w sumie nic złego nie zrobiła, ona „tylko” brała leki przepisane przez lekarza i „tylko” się modliła na pielgrzymce.
Ale homeopatia otworzyła drzwi złemu duchowi, który czekał na możliwość wtargnięcia a nałożenie rąk przez członkinię ruchu HK dopełniło reszty. Nakładanie rąk na głowę jest zawsze aktem inicjacyjnym!!!

Dziękuję Bogu o wysłuchanie moich modlitw w tej kwestii, ponieważ gorliwie modliłam się od ponad roku (ubiegłorocznego spotkania z o. Johnem Bashoborą w Licheniu) o to, by Pan rozwiązał po swojemu – czyli po Bożemu tę kwestię, by nie było rozbieżności – teraz ks. Dominik Chmielewski, o. Józef Witko, o. Daniel i o. John Bashobora mówią jednym głosem a my stoimy na bezpiecznym duchowo gruncie .
Chwała Panu!

******

O. John Bashobora podczas modlitwy na stadionie mówi: „nie dotykaj głowy, Bóg nie powiedział dotykaj głowy, powiedział nakładaj ręce na ludzi, a będą uzdrowieni…” (na filmie od: 57:50)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ku przestrodze: modlitwę oraz błogosławieństwo z nałożeniem rąk na głowę może stosować wyłącznie kapłan, małżonkowie i rodzice

 1. Adam2 pisze:

  Ciekawa sprawa. Z jednej strony np. ks. Piotr Glas przestrzega przed nakładaniem rąk przez świeckich. Z drugiej Vicka z Medjugorie ręce nakłada. Alan Ames (był o nim artykuł dwa wpisy wcześniej) ręce nakłada. Czy wreszcie Myrna Nazzour z jej znanym zdjęciem z nałożenia rak na Andrzej Dudę.

  • wobroniewiary pisze:

   To są osoby sprawdzone przez Kościół i działają z przyzwoleniem ks. biskupa.
   ps. możesz być pewny że jeśli nałożą Ci ręce modlą się wtedy do Boga a nie np. zamykają czakry.

  • Sylwia pisze:

   Dokładnie to ważna kwestia takie osoby mają zgodę Biskupa nie robią tego sami sobie !

   • Sylwia pisze:

    Pozatym tak jak wspomniałam przed innym postem , także osoby z grup charyzmatycznych mają pozwolenie by nakładać ręce np. na ramiona i się modlić . Dobrze właśnie pokazał to o. J. Bashobora , zaznaczył co wolno a czego nie i Chwała Panu za to bo to ważne .

 2. kasiaJa pisze:

  “Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” – pod takim hasłem odbędzie w dniach 26-31 lipca Europejskie Forum Młodych 2015. Młodzi z różnych krajów Europy spotkają się w Częstochowie.

  Część przedpołudniowa Forum będzie odbywać się w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, natomiast program popołudniowy i wieczorny w miasteczku namiotowym na placu Biegańskiego, w centrum miasta. Organizatorami wydarzenia są Wspólnota Emmanuel we współpracy z Archidiecezją Częstochowską.

  Podczas Forum młodzi będą uczestniczyli w Eucharystii oraz warsztatach, konferencjach, spotkaniach ze szczególnymi gośćmi, którzy podzielą się swoimi świadectwami. Wśród gości forum znajdą się: Anna Goledzinowska, nawrócona modelka i aktorka, Wincenty Łaszewski, doktor teologii dogmatycznej, specjalista w zakresie antropologii mariologicznej, ks. Piotr Mazurkiewicz, politolog, socjolog i filozof oraz zespół Full Power Spirit.

  Historia organizacji Europejskiego Forum Młodych sięga początku lat 90. Wspólnota Emmanuel zorganizowała latem 1991 pierwszy zjazd młodych katolików z całej Europy, który odbył się w bawarskim Altötting. Miasteczko stało się wtedy „przystankiem” na drodze do Częstochowy na Światowe Dni Młodzieży. W 2013 r. i 2014 r. Europejskie Forum Młodych odbyło się w Częstochowie.

  Wspólnota Emmanuel powstała we Francji w 1976 r. na bazie grupy modlitewnej odnowy charyzmatycznej, założonej przez Pierre Goursat i Martine Laffitte-Catta. Szybko znalazła swoje miejsce w Kościele francuskim. W 1992 r. Wspólnota została zatwierdzona przez Stolicę Apostolską i uzyskała osobowość prawną.

  Zakorzenienie Wspólnoty w Kościele zostało potwierdzone dekretem Papieskiej Rady do Spraw Świeckich z 8 grudnia 1992 r., w którym uznano, że „jednym z aspektów powołania Wspólnoty Emmanuel jest uczestnictwo w wypełnianiu misji Kościoła we współczesnym świecie”. W roku 2009 Wspólnota stała się Międzynarodowym Katolickim Publicznym Stowarzyszeniem Wiernych, z zachowaniem statutów.

  W Polsce Wspólnota Emmanuel powstała w 1993 r. Istnieje m.in. Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jaśle i Wrocławiu. Członkowie Wspólnoty w Polsce podejmują różnego rodzaju służby w Kościele m.in. organizowanie spotkań modlitewnych, rekolekcji dla młodzieży i małżeństw („Miłość i Prawda”), misji parafialnych, ogólnopolskich i międzynarodowych spotkań młodych.

  Więcej informacji o Europejskim Forum Młodych na http://forum.emmanuel.info.pl/
  http://ekai.pl/diecezje/czestochowska/x90818/mlodziez-z-roznych-krajow-europy-spotka-sie-w-czestochowie/

 3. robert pisze:

  Polecam Wam bracia i siostry w wierze.Moim zdaniem rewelacja.
  [audio src="http://188.165.20.162/langustanapalmie/3.Weekend.Laski.Kazanie.2.mp3" /]

 4. Aga pisze:

  Tylko jeden raz miałam nałożone ręce na glowę – było to podczas modlitwy uwolnienia wg klucza Neala Lozano. (Animatorka z Odnowy w Duchu Św. ), potem za każdym razem modlitwy wstawienniczej w różnych miejscach kładziono mi ręce na ramiona także jestem spokojna 🙂

 5. wobroniewiary pisze:

  Vincent będzie żył!
  Nieoczekiwane zwycięstwo życia nad eutanazją: lekarze Vincenta Lamberta zdecydowali o nieodłączaniu go od sondy żywieniowej. Wnieśli też pozew o prawną ochronę dla pacjenta.
  Tej decyzji nikt nad Sekwaną się nie spodziewał. Wczoraj w szpitalu w Reims dr Daniela Simon poinformowała rodzinę Vincenta Lamberta, że nie ma mowy o odłączeniu go od sondy żywieniowej oraz o ograniczeniu mu picia. Pacjent jest w stanie minimalnej świadomości, jest z nim kontakt. Szokiem dla rodziny było oświadczenie lekarki, że wnosi ona o prawną ochronę dla Vincenta i o ustalenie przez sąd osoby, która będzie podejmowała dalsze decyzje. Co więcej, szpital wniósł także sprawę przeciw żonie i braciom Lamberta, którzy do tej pory walczyli o eutanazję dla niego. W pozwie lekarze piszą m.in. o „naciskach i lobbingu, by uśmiercić pacjenta”.
  Kilka ośrodków specjalistycznych we Francji zgłosiło chęć przejęcia Vincenta Lamberta i opieki nad nim. Przypadek ten może stać się wielkim precedensem do ograniczenia tendencji proeutanazyjnych w Europie.
  http://info.wiara.pl/doc/2603241.Vincent-bedzie-zyl

 6. wobroniewiary pisze:

  Wielkie marki odcinają się od aborcjonistów

  Coca-Cola, Ford i Xerox nie chcą być kojarzone z największą amerykańską organizacją prowadzącą kliniki aborcyjne Planned Parenthood. Zażądały skreślenia z listy jej sponsorów. To echa skandalu z ujawnieniem handlu organami dzieci nienarodzonych, zabitych w klinikach PP.

  Wspomnianym wielkim markom najwyraźniej niewygodnie jest w towarzystwie organizacji, której czołowa przedstawicielka między jednym a drugim łykiem wina i porcją sałatki opowiada, jak miażdży się ciała nienarodzonych, by nie uszkodzić organów, na które akurat jest zamówienie.

  Jeszcze niedawno Coca-Cola, Ford i Xerox znajdowały się na liście 41 korporacji – darczyńców Planned Parenthood. Po wybuchu skandalu ich przedstawiciele oświadczyli, że reprezentowane przez nich ich firmy zostały wpisane na listę omyłkowo i zażądały usunięcia swych nazw z tejże listy.

  To nie jedyne kłopoty aborcyjnego giganta. Kolejne stany wszczynają śledztwa w jego sprawie. Padł również postulat przeprowadzenia śledztwa w Kongresie USA. Planned Parenthood stoi w obliczu utraty dotacji ze środków publicznych. A są one niebagatelne, bo stanowią prawie połowę przeszło miliardowego budżetu tej organizacji. W Senacie USA ma być wkrótce poddany głosowaniu projekt ustawy, wprowadzającej roczne moratorium na finansowanie Planned Parenthood ze środków publicznych. Wprawdzie administracja prezydenta Baracka Obamy i jego partia bronią aborcjonistów, jednak większość w Senacie mają republikanie.

  A oto lista pozostałych 38 firm, które wciąż znajdują się na liście darczyńców Planned Parenthood:
  1.Adobe
  2.American Cancer Society
  3.American Express
  4.AT&T
  5.Avon
  6.Bank of America
  7.Bath & Body Works
  8.Ben & Jerry’s
  9.Clorox
  10.Converse
  11.Deutsche Bank
  12.Dockers
  13.Energizer
  14.Expedia
  15.ExxonMobil
  16.Fannie Mae
  17.Groupon
  18.Intuit
  19.Johnson & Johnson
  20.La Senza
  21.Levi Strauss
  22.Liberty Mutual
  23.Macy’s
  24.March of Dimes
  25.Microsoft
  26.Morgan Stanley
  27.Nike
  28.Oracle
  29.PepsiCo
  30.Pfizer
  31.Progressive
  32.Starbucks
  33.Susan G. Komen
  34.Tostitos
  35.Unilever
  36.United Way
  37.Verizon
  38.Wells Fargo
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2603703.Wielkie-marki-odcinaja-sie-od-aborcjonistow

 7. wobroniewiary pisze:

  Dzień dziękczynienia za uwolnienie Mary Wagner i modlitwy za nienarodzone dzieci

  W najbliższą sobotę 25 lipca, Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia po 7 miesiącach przebywania w więzieniu wyjdzie na wolność. Mary Wagner została aresztowana w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia pod kliniką aborcyjną w Toronto, gdzie modliła się za nienarodzone dzieci i oferowała pomoc alternatywną do aborcji kobietom przychodzącym z zamiarem zabicia swojego nienarodzonego dziecka. Została zatrzymana pod zarzutem złamania nakazu kuratorskiego i przekroczenia tzw. strefy ochronnej kliniki, a tym samym zakłócenia jej działalności gospodarczej. Podczas rozprawy, która odbyła się 5 maja br., sąd skazał Mary na 10 miesięcy więzienia, wliczając na poczet kary czas spędzony w areszcie do dnia ogłoszenia wyroku.

  W dniu opuszczenia przez Kanadyjkę zakładu karnego, w kościele Najdroższej Krwi w Toronto o godz. 19.00, będzie sprawowana dziękczynna Msza św., w której Mary będzie uczestniczyć.

  Polscy obrońcy życia apelują by ten dzień, także w Polsce, stał się dniem dziękczynienia Panu Bogu za dar wolności dla Mary Wagner, ale także by był szczególnym dniem modlitwy w intencji dzieci, zabijanych w łonach matek w Kanadzie i w naszym kraju.

  – Niestety przez decyzję Prezydenta RP w sprawie in vitro, takich sytuacji będzie jeszcze więcej, tym bardziej gorąco zachęcamy, żeby jak najwięcej osób w tym szczególnym dniu, w swoich parafiach włączyło się do modlitwy – dzielił się z nami Przemysław Sycz z rzeszowskiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia. – W ten sposób chcemy także podziękować wszystkim, którzy przez ten czas w jakikolwiek sposób wspierali Mary – wysyłali do niej listy, wspierali modlitwą, przychodzili na pikiety, czy wysyłali protesty do władz kanadyjskich – podkreślił obrońca życia.
  Całość: http://www.niedziela.pl/artykul/17089/Dzien-dziekczynienia-za-uwolnienie-Mary

 8. Maggie pisze:

  ŚWIĘTY KRZYSZTOF – Święty Krzysztof patron kierowców i podrozujacych

  Modlitwa kierowcy
  Boże, daj pewną rękę i bystre oko,
  abym na drogach nikomu
  nie wyrządził krzywdy.
  Nie pozwól dawco życia,
  abym stał się przyczyną
  śmierci lub kalectwa,
  a także zachowaj mnie
  od nieszczęścia i wypadku. Amen.

  Święty Krzysztof

  Św. Krzysztof zaliczany jest do świętych wspomożyciel, którzy pomagają nam w potrzebach duszy i ciała. Żył w Samos w Azji Mniejszej w III w. Za jego historycznością przemawiają: pamięć o jego męczeństwie za Decjusza, wcześnie rozwinięty kult, zbudowany kościół ku jego czci w 452 roku w Chalcedonie, napis dotyczący jego osoby pochodzący z tego samego czasu. Martyrologiom Rzymskie pod datą 25 lipca podaje: W Licji świętego Krzysztofa, męczennika. Pod cesarzem Decjuszem chłostano go żelaznymi prętami, a potem wrzucono go na płonący stos. Moc Boża zachowała go od szkody. W końcu przeszyty strzałami i ścięty zakończył życie.

  O sposobie przedstawiania go na obrazach zadecydowała jedna z legend, która przedstawia go jako olbrzyma, który z powodu zerwanego mostu pomagał ludziom przedostać się przez rwący potok na drugi brzeg. Raz przenosił dziecko dziwnie ciężkie, które przedstawiło mu się, że jest Chrystusem. Stąd nazwano go Krzysztofom. Jest wzywany o pomoc w czasie burzy, zarazy.

  Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co „niosący Chrystusa”. O życiu św. Krzysztofa brak pewnych wiadomości. Według późniejszych, ale prawdopodobnych świadectw, opartych na tradycji, św. Krzysztof miał pochodzić z Małej Azji, z prowincji rzymskiej Licji i tam ponieść śmierć męczeńską za panowania cesarza Decjusza ok. 250 roku. Jest jednym z 14 Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów.

  Najstarszym dowodem kultu św. Krzysztofa z Licji jest napis z roku 452, znaleziony w Haidar-Pacha, w Nikomedii, w którym jest mowa o wystawionej ku czci Męczennika bazylice w Bitynii. Dowodzi to niezawodnie, że w tym czasie nasz Święty odbierał szczególną cześć w Nikomedii i w Bitynii. Jest także podana wzmianka, że na synodzie w Konstantynopolu w 536 roku niejaki Fotyn z klasztoru św. Krzysztofa brał udział w tymże synodzie. Św. Grzegorz I Wielki, papież (+ 604) pisze, że w Taorminie na Sycylii był za jego czasów klasztor pw. św. Krzysztofa.

  Z powodu braku szczegółowych informacji o św. Krzysztofie, średniowiecze na podstawie imienia „niosący Chrystusa” stworzyło popularną legendę o tym świętym. Według niej pierwotne imię Krzysztofa miało brzmieć Reprobus (z greckiego Odrażający), gdyż miał on mieć głowę podobną do psa. Wyróżniał się za to niezwykłą siłą. Postanowił więc oddać się w służbę najpotężniejszemu na ziemi panu. Służył najpierw królowi swojej krainy. Kiedy przekonał się, że król ten bardzo boi się szatana, wstąpił w jego służbę. Pewnego dnia przekonał się jednak, że szatan boi się imienia Chrystusa. To wzbudziło w nim ciekawość, kim jest ten Chrystus, którego boi się szatan. Opuścił więc służbę u szatana i poszedł w służbę Chrystusa. Zapoznał się z nauką chrześcijańską i przyjął Chrzest św. Za pokutę i dla zadośćuczynienia, że służył szatanowi, postanowił zamieszkać nad Jordanem, w miejscu, gdzie woda była płytsza, by przenosić na swoich potężnych barkach pielgrzymów, idących ze Wschodu do Ziemi Świętej.

  Pewnej nocy usłyszał głos Dziecka, które prosiło go o przeniesienie na drugi brzeg. Kiedy je wziął na ramiona, poczuł ogromny ciężar, który go przytłaczał tak, iż zdawało mu się, że zapadnie się w ziemię. Zawołał: „Kto jesteś, Dziecię?” Otrzymał odpowiedź: „Jam jest Jezus, twój Zbawiciel. Dźwigając Mnie, dźwigasz cały świat”. Pan Jezus miał mu wtedy przepowiedzieć rychłą śmierć męczeńską. Ten właśnie fragment legendy stał się natchnieniem dla niezliczonej liczby malowideł i rzeźb św. Krzysztofa. Tradycja miała Reprobusowi nadać tytuł „Krzysztofa”, czyli „nosiciela Chrystusa” (gr. Christoforos). Pan Jezus po przyjęciu przez Krzysztofa Chrztu świętego miał mu przywrócić wygląd ludzki.

  Jest patronem Ameryki i Wilna; siedzib ludzkich i grodów oraz chrześcijańskiej młodzieży, kierowców, farbiarzy, flisaków, introligatorów, modniarek, marynarzy, pielgrzymów, podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. Orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W dzień jego dorocznej pamiątki poświęca się wszelkiego rodzaju mechaniczne pojazdy.

  W ikonografii Święty przedstawiany jest jako młodzieniec, najczęściej jednak jako olbrzym przechodzący przez rzekę, na barkach niesie Dzieciątko Jezus, w ręku trzyma maczugę, czasami kwitnącą; także jako potężny mężczyzna z głową lwa. Jego atrybuty to m. in.: dziecko królujące na globie, palma męczeńska, pustelnik z lampą, ryba, sakwa na chleb, wieniec róż, wiosła.

  LITANIA DO ŚWIĘTEGO KRZYSZTOFA

  Kyrie, elejson, Chryste, elejson, Kyrie, elejson,

  Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas,

  Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami,

  Synu Odkupicielu świata, Boże,

  Duchu Święty, Boże,

  Święta Trójco, jedyny Boże,

  Święta Maryjo, módl się za nami,

  Święty Krzysztofie, podświadomie szukający Boga,

  Święty Krzysztofie, pragnący służyć Najsilniejszemu Władcy,

  Święty Krzysztofie, pracujący dla dobra bliźnich,

  Święty Krzysztofie, mężnie walczący z żywiołem,

  Święty Krzysztofie, przez Dzieciątko Jezus nawiedzony,

  Święty Krzysztofie, dźwigający Tego, który ciężar grzechów świata nosił,

  Święty Krzysztofie, cudem zakwitnięcia suchej laski odznaczony,

  Święty Krzysztofie, apostołem przez Dzieciątko Jezus mianowany,

  Święty Krzysztofie, któryś tysiączne serca pogan przeistaczał,

  Święty Krzysztofie, Zwycięzco pokus,

  Święty Krzysztofie, bohaterski Męczenniku,

  Święty Krzysztofie, Patronie pielgrzymów,

  Święty Krzysztofie, Patronie podróżujących,

  Święty Krzysztofie, Patronie kierowców,

  Święty Krzysztofie, Patronie lotników i marynarzy,

  Święty Krzysztofie, Patronie kolejarzy,

  Święty Krzysztofie, Opiekunie możny,

  Święty Krzysztofie, łaską wysłuchań przez Boga nagrodzony,

  Bądź nam miłościw, przepuść nam, Panie,

  Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Panie,

  Bądź nam miłościw, wybaw nas, Panie,

  Od grzechu każdego, wybaw nas, Panie,

  Od katastrof lotniczych i innych, za wstawiennictwem św. Krzysztofa,

  Od złych przygód w podróży,

  Od śmierci nagłej, zachowaj nas, Panie,

  Od burz i powodzi,

  Od wojen i wszelkich waśni,

  My grzeszni Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie,

  Abyś nam grzechy nasze odpuścić raczył,

  Abyś wstawiennictwo św. Krzysztofa za nami przyjąć raczył,

  Abyśmy św. Krzysztofa ufnie na patrona swego obrali,

  Abyśmy ufni w Jego opiekę ostrożności nie lekceważyli,

  Abyśmy wzorem św. Krzysztofa uczynnymi i miłosiernymi byli,

  Abyśmy o zbawieniu wiecznym pamiętali,

  Abyśmy szczęśliwą śmiercią życie zakończyli,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  K: Módl się za nami święty Krzysztofie.

  W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się:
  Wszechmogący Boże, Stwórco świata i ludzi, błagamy Cię przez zasługi św. Krzysztofa o serca czułe dla bliźnich, pozbawione egoizmu

  i samolubstwa. Niech wzór św. Krzysztofa, który tak wiernie spełniał Twoje przykazania, rozbudzi w nas miłość bliźniego, posiadającą moc szlachetnego regulowania wszystkich spraw na ziemi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  • Paweł pisze:

   Święty Krzysztof jest zaliczany do grona 14 świętych Wspomożycieli. A dzisiaj, 27 lipca, przypada wspomnienie św. Pantaleona, który również jest zaliczany do 14 świętych Wspomożycieli. Co roku w tym dniu w Madrycie ma miejsce „Cud krwi św. Panaleona”:
   http://www.niedziela.pl/artykul/10692/Madryt-cud-krwi-sw-Pantaleona

   Wspomagajcie nas nieustannie i orędujcie za nami, o Wy, wszyscy święci, spośród których zazwyczaj dobierano grono CZTERNASTU ŚWIĘTYCH WSPOMOŻYCIELI: św. Małgorzato Dziewico i Męczennico (Patronko dnia 20 VII), św. Barbaro Dziewico i Męczennico (4 XII), św. Doroto Dziewico i Męczennico (6 II), św. Katarzyno Dziewico i Męczennico (25 XI), św. Mikołaju (6 XII), św. Rochu (16 VIII), św. Błażeju (3 II), św. Wicie (15 VI), św. Krzysztofie (25 VII), św. Idzi (1 IX), św. Magnusie (6 IX), św. Wolfgangu (31 X), św. Sebastianie (20 I), św. Oswaldzie (5 VIII), św. Jerzy (24 IV), św. Achacy (22 VI), św. Erazmie (2 VI), św. Eustachy (20 IX), św. Cyriaku (8 VIII), św. Pantaleonie (27 VII) i św. Dionizy (10 X). Wraz z Matką Bożą Wspomożycielką Wiernych i Matką Nieustającej Pomocy trzymajcie dyżur ratowniczy nad nami we dnie i w nocy, a także módlcie się za nami przez Jej przyczynę do Ducha Świętego – niestworzonego Wspomożyciela (Parakleta). Amen.

   [Informację o tym, że każdy z wyżej wymienionych 21 świętych bywał zaliczany do grona 14 świętych Wspomożycieli, wziąłem z następujących trzech książek:

   1. o. Stanisław Maria Kałdon OP „Nabożeństwa do Świętych szczególnego wstawiennictwa w sprawach najtrudniejszych i beznadziejnych”, Wydawnictwo „M”, Kraków 2002;

   2. ks. Wincenty Zaleski SDB „Święci na każdy dzień”, Wydawnictwo Salezjańskie, Warszawa 1996; IMPRIMATUR Kuria Diecezjalna Warszawsko-Praska, nr 600/K/95 z dn. 24.04.1995 r., bp Stanisław Kędziora – Wikariusz generalny, ks. Marcin Wójtowicz – Notariusz;

   3. ks. Wiesław Al. Niewęgłowski „Leksykon Świętych”, Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Rosikon press, wydanie drugie, Warszawa 1999.]

   LITANIA DO CZTERNASTU ŚWIĘTYCH WSPOMOŻYCIELI:
   Kyrie elejson,
   Chryste elejson,
   Kyrie elejson.
   Chryste usłysz nas,
   Chryste wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba Boże , zmiłuj się nad nami.
   Synu Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Maryjo, módl się za nami.

   Święty Józefie, Pocieszycielu wszystkich strapionych i w nędzy będących, módl się za nami.
   Święty Michale, wielki Patronie konających, módl się za nami.
   Wszyscy święci Aniołowie Stróżowie i wszystkie Chóry anielskie, módlcie się za nami.
   Wszyscy święci Patriarchowie i Prorocy,
   Wszyscy święci Apostołowie i Ewangeliści,
   Wszyscy święci Męczennicy i Wyznawcy,
   Wszyscy święci Biskupi i Doktorzy Kościoła,
   Wszyscy święci Kapłani i Diakoni,
   Wszyscy święci Zakonnicy i Pustelnicy,
   Wszystkie święte Dziewice i Wdowy,
   Wszyscy święci wybrani Wspomożyciele,

   Święty Jerzy , Rycerzu wiary, bohaterze cnoty, módl się za nami,
   Święty Błażeju, ozdobo stanu kapłańskiego i miłosierny Ojcze ubogich,
   Święty Erazmie, wielki miłośniku Boga,
   Święty Pantaleonie, cudowny lekarzu chorych,
   Święty Wicie, szczególny Patronie anielskiej cnoty,
   Święty Krzysztofie, Patronie podróżujących ,
   Święty Dionizy, światłości uczonych,
   Święty Cyriaku, postrachu duchów piekielnych,
   Święty Achacy, wielki czcicielu krzyża Chrystusowego,
   Święty Eustachy, wzorze chrześcijańskiej cierpliwości,
   Święty Idzi, patronie pustelników,
   Święta Małgorzato, pogromcicielko szatana,
   Święta Barbaro, patronko konających,
   Święta Katarzyno, patronko chrześcijańskiej nauki,
   Wszyscy Święci i Wybrani Pańscy, módlcie się za nami,

   Bądź nam miłościw, przepuść nam Panie.
   Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas Panie.
   Od wszelkiego złego, wybaw nas Panie.
   Od grzechu każdego,
   Od gniewu Twego,
   Od powietrza, głodu, ognia i wojny,
   Od piorunów i gwałtownej niepogody,
   Od nagłej a niespodziewanej śmierci,
   Od potępienia wiekuistego,

   Przez świętą Tajemnicę Wcielenia Twego,
   Przez zasługi Najświętszej Panny,
   Przez zasługi i mękę Czternastu Świętych Wspomożycieli,
   W dzień sądu Twego,
   My grzeszni Ciebie prosimy, wysłuchaj nas.
   Abyś nam grzechy nasze przepuścić raczył, prosimy Cię,
   Abyś nas do prawdziwej pokuty doprowadzić raczył,
   Abyś nas za przyczyną Czternastu Świętych Wspomożycieli we wszelakich potrzebach wysłuchać raczył,
   Abyś za przyczyną św. Jerzego wiarę naszą pomnożyć raczył,
   Abyś za przyczyną św. Błażeja naszą nadzieję umocnić raczył,
   Abyś za przyczyną św. Erazma miłość Boga w nas zapalić raczył,
   Abyś za przyczyną św. Erazma miłość Boga w nas zapalić raczył,
   Abyś za przyczyną św. Pantaleona w serca nasze miłość ku bliźnim wlać raczył,
   Abyś za przyczyną św. Wita duszę naszą szatą godową łaski poświęcającej przyozdobić raczył,
   Abyś za przyczyną św. Katarzyny od grzechu wszelkiego ochronić raczył,

   Abyś nam za przyczyną św. Dionizego pokój sumienia dać raczył,
   Abyśmy za przyczyną św. Cyriaka wolę Twoją Przenajświętszą chętnie wypełniali,
   Abyś nam za przyczyną św.Achacego śmierć szczęśliwą dać raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Euchstazego świętej cnoty cierpliwości udzielić raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Idziego w dzień Sądu Ostatecznego miłosiernym być raczył,
   Abyś nas za przyczyną św. MałgorzatyDziewicy i męczennicy od ognia piekielnego zachować raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Barbary, Dziewicy i męczennicy, łaski św. Sakramentu przed śmiercią udzielić raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Katarzyny, Dziewicy i męczennicy , utrapienia osładzać i do radości niebieskich dopuścić raczył,
   Jezu Synu Boga żywego,

   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie!
   Baranu Boży, który gładzisz grzechy świata,wysłuchaj nas Panie!
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,zmiłuj się nad nami!

   Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas,
   Kyrie elejson,
   Chryste elejson,
   Kyrie elejson,
   Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…
   K. Święci Wspomożyciele, módlcie się za nami;
   W. A wołanie nasze, niechaj będzie wysłuchane.

   Módlmy się:Pomocy męczenników i Korono Wszystkich Świętych , Panie Jezu Chryste, któryś Święernastu Wspomożycieli tak cudownie w ich mękach wzmocnił i koroną chwały w niebie ozdobić raczył, prosimy Cię przez Mękę i śmierć Twoją , daj nam łaskawie, abyśmy przez krzyż i utrapienia tu na ziemi w ślady Świętych Czternastu Wspomożycieli wstąpić i po dokończeniu tego przemijającego żyweota z nimi w niebie ukoronowani być mogli; który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym równy Bóg na wieki wieków. Amen!
   [Litanię tę skopiowałem ze strony:
   http://www.laudate.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4168&Itemid=37
   Znajduje się ona również – wraz z dodatkowymi informacjami na temat Czternastu Świętych Wspomożycieli i pochodzenia całego tego nabożeństwa – w książeczce o. Stanisława Marii Kałdona OP „Nabożeństwa do Świętych szczególnego wstawiennictwa w sprawach najtrudniejszych i beznadziejnych”, wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2002.]

 9. Wiesław pisze:

  Święty Krzysztofie nie opuszczaj nas w podróży ziemskiej do Nieba i módl się za nami do Wszechmogącego i Miłosiernego Pana Boga. Amen.

 10. piotr pisze:

  Dziękuje za ten tekst i za nagranie z Ojcem John Bashobora

 11. AnnaSawa pisze:

  Jezus tam był, jak i jest wszędzie. Szedł w szacie i w sandałach. Chwała Panu !!!

  • Sylwia pisze:

   No smutne to ale weźmy pod uwagę to że to stadion publiczny i mogą robić tam co chcą , nie mniej jednak tak działa szatan .. a to zdjęcie tych ludzi z rogami mówi samo za siebie .. 😦

 12. Hmm był Jezus na stadionie a teraz http://m.onet.pl/rozrywka/muzyka/koncerty,ejdjxs i to tydzień po :/ ( ojj coś mi pozmieniało mój nik)

  • mkm80 pisze:

   Też mnie to przeraziło, ale uwielbianie Pana Jezusa, Króla naszego, jakiś efekt zostawiło, poczytajcie i posłuchajcie w radiu jak uczestnicy tego koncertu narzekają na akustykę, że nic nie było słychać tylko jazgot (tak, jakby ta „muzyka” sama w sobie nie była jazgotem), nie można było rozumieć co wokalista „śpiewa”, itp. Chwała Panu!
   http://m.onet.pl/rozrywka/muzyka/koncerty,cgwn39

   • mkm80 pisze:

    Aha! Zapomniałem dodać, że zespół ten niesamowicie źle się czuł na tym stadionie i ciężko to odchorowuje – wiem to od pewnego dziennikarza z programu 3 polskiego radia. Po zakończeniu koncertu wyszli bez słowa do publiczności. Jezus jest Panem!

 13. Paweł "Legion Maryi" pisze:

  oj teraz jest dobrze :]

 14. kasiaJa pisze:

  Może ktoś będzie zainteresowany – bezpłatne archiwalne nr-y katolickiego miesięcznika „Wychowawca” poświęcone w całości tematowi gender i zagrożeniom z nim związanym. Można rozprowadzić w bibliotece, szkole, w parafii, w poczekalni…
  http://wychowawca.pl/zasoby/wydania/wydania-bezplatne/

 15. Anna EM pisze:

  Dawno temu będąc w Warszawie wstąpiłam do mormonów (Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich). Przyjęłam nawet u nich chrzest. Nie z powodów religijnych, bo nie bardzo wierzyłam wtedy w Boga, a nawet uważałam się za ateistkę. Bóg był wtedy dla mnie jakąś odległą abstrakcją, elementem tradycji. Chodziłam do nich z ciekawości, z nudy, z chęci przynależności do jakiejś oryginalnej grupy i też dlatego, że podobał mi się jeden z amerykańskich misjonarzy, który mnie tam wciągnął (u nich młodzież ma obowiązek odbyć dwuletnie misje w innym kraju). I pamiętam że raz modlili się dla mnie o Ducha Świętego i grupka właśnie tych amerykańskich „misjonarzy” nakładała mi ręce na głowę… Brrr, dopiero później po nawróceniu, klika lat po tym fakcie zrozumiałam, skąd wziął się mój późniejszy paraliż nocny, chociaż już rzuciłam wtedy mormonów, ale byłam w grzechu ciężkim. Raz w życiu, takiego strachu się nie zapomina. Czułam że jest tam zło, ale nie mając pojęcia o Bogu i o szatanie wytłumaczyłam sobie, że pewnie to dlatego że w czasie wojny mogły dziać się złe rzeczy (było to w starej warszawskiej przedwojennej kamienicy w Śródmieściu). Dopiero po latach zrozumiałam, że to był po prostu szatan. Będąc tam, i wcześniej przez jakiś czas słyszałam też czasami głosy, tak jakby ktoś krzyczał za oknem wyzwiska w moim kierunku. Kiedyś wyjrzałam nawet przez okno, ale nikogo nie było. Wiem że to może wyglądać na schizofrenię czy jakąś inną chorobę psychiczną, ale nic takiego mnie nie dotyczy i od bardzo długiego czasu, od czasu nawet jeszcze przed nawroceniem, nic takiego nie słyszałam, więc myślę że to było jakieś dręczenie demoniczne, bo czytałam że coś takiego jest możliwe. I przypomniałam sobie też że kiedy mieszkałam tam, ale nie pamiętam czy po tym paraliżu, czy przed, ale mniej więcej w tym samym czasie jak byłam sama w tym mieszkaniu, ktoś dzwonił (numer telefonu stacjonarnego był starszej pani- właścicielki mieszkania). Odebrałam, była chwila ciszy i jakiś dziwny głos ( taki straszny, jak z horroru) powiedział: „Ty, ja Ciebie chcę…. do trumny”. Odłożyłam słuchawkę i pomyślałam że pewnie to jakiś świr się bawi. Dopiero długo potem pomyślałam, że to mogło być działanie szatana.Wtedy nie miałam takiej świadomości, biorąc udział w tych wydarzeniach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s