8 sierpnia odpust ku czci św. Filomeny – możemy wysyłać intencje do ks. Proboszcza jedynego w Polsce kościoła z relikwiami tej Świętej

giuseppe-bezzuoli-santa-filomenaDziś zaczyna się nowenna do świętej Filomeny. Jest to mała dziewczynka, która przez wielką miłość do Chrystusa oddała się cierpieniom jakie musiała znosić przez władze, jakie panowały w tamtych czasach. Jej wielkie oddanie Panu, postawiło ją blisko z Matką Najświętszą u boku swojego umiłowanego. W Polsce nieliczni znają tę małą a zarazem tak wielką świętą, jaką jest Filomena, ci nieliczni wiedzą, że za Jej wstawiennictwem otrzymują wiele łask Bożych. Warto ją poznać, zaprzyjaźnić się i Ją pokochać. Tak jak kochali ją i czcili za ziemskiego życia świeci i błogosławieni.
Jej wielkim czcicielem był św. Jan Maria Vianney, był bardzo oddany tej małej dziewczynce, Jej powierzał wszystkie wielkie sprawy, które za jej wstawiennictwem u Pana Miłosiernego miały pozytywne patrzenie. Dzięki kapłanowi z Ars ludność poznała świętą Filomenę, która w niebywały sposób nawróciła tych mieszkańców do wiary w Boga. Św. Jan Maria Vianney powiedział „to nie ja cuda czynię! Jestem tylko biednym nieukiem, co pasał owce!… zwróćcie się do świętej Filomeny Ilekroć prosiłem o co Boga przez Jej przyczynę, zawsze byłem wysłuchany
Inna wielka święta, błogosławiona Paulina Jaricot która była założycielką żywego różańca także dawała świadectwo o wielkości św. Filomeny, za jej wstawiennictwem została cudownie uzdrowiona. „Słyszałam jak demony mówiły podczas egzorcyzmu: dziewica i męczennica, święta Filomena, jest naszym przeklętym wrogiem. Nabożeństwo do niej jest nową straszną bronią przeciw piekłu”
Również św. Ojciec Pio i wielu papieży poświęcało tej małej Świętej swe prośby, by niosła przed tron Boga i nie zapominając ludu, który otrzymywał wiele łask Bożych przez Jej orędownictwo. Bardzo dużo dobrego można pisać o niej. W wielu edycjach książkowych zapisało się o jej wstawiennictwu u Chrystusa tego, którego wybrała, umiłowała i ślubowała wierność i czystość. My również powinniśmy ,,pisać” historię naszego osobistego życia ze świętą Filomeną ,ona jest wśród nas, jeśli my wyrazimy naszą wolę, by stała się naszą powierniczką naszej modlitwy i opiekunką wraz z naszym Aniołem Stróżem. Ona kocha Polskę, Polaków. Dlaczego tak mówię?
Z osobistego doświadczenia, które mogłem przeżyć z Nią. Na Dolnym Śląsku u podnóża góry Ślęży we wsi Gniechowice znajduje się jedyny w Polsce kościół pod jej wezwaniem. W głównym ołtarzu znajduje się wizerunek małej świętej. Mieszkańcy o nią dbają, modlą się powierzają jej swe trudy życia codziennego a także podziękowania za łaski które od niej otrzymały. Ona duchowo czeka na swoich wiernych w codziennej mszy św.. Święta Filomena zapragnęła przyjść do Gniechowic w swych świętych relikwiach. Do tego wybrała proboszcza ks. Kan. Jarosława Wawaka który starał się o relikwie pierwszego stopnia. W Sanktuarium w Mugnano  mógł otrzymać jednak tylko relikwie trzeciego stopnia tzn. kawałek potartego płótna był bardzo zawiedziony, ponieważ przebył tę drogę z myślą, iż wróci w obcowaniu z małą Filomeną w postaci kości, która jest najważniejszym stopniem w relikwiach Świętych. Opatrzność Boża inaczej pokierowała drogi księdza do otrzymania tej upragnionej Świętej dla swojej parafii w Gniechowicach na Dolnym Śląsku, dotarł do braci Norbertanów którzy otrzymali od opiekuna duchowego już nieżyjącego ks. Biskupa Józefa Pazdura Świętą Filomenę. To ona pokierowała księdza Jarka do drzwi, gdzie przebywają jej relikwie. Dziś mieszkańcy bardzo się cieszą z relikwii tej Świętej, które będą już w najbliższą sobotę tzn. 8.08.2015 ucałowane przez wiernych. Kapsuła relikwii nie jest standardowa, dlatego też mieszkańcy zbierają na duży relikwiarz, który będzie godnie i z czcią przechowywał małą Świętą. Ta krótka historia mówi nam o tym, że Święta żyje i zaprasza nas, by zagościła w naszym życiu. Mówiąc o Świętych nie zapominajmy o tym co mówi św. Augustyn „ilekroć chcemy okazać świętym nasze uwielbienie, powinniśmy nie ograniczać się do tego, aby tylko wyprosić za ich wstawiennictwem dobra doczesne, lecz raczej starać się, aby przez naśladowanie ich cnót stać się godnymi korzystania z dóbr wiecznych”
Święta Filomeno jesteś Patronką tych czasów, wspieraj nas, błogosław nam na każdy czas życia i pomagaj w walce przed siłami zła, niwecz plany złego.
W imieniu ks. Jarka zapraszam na odpust w jej małym Polskim Mugnano to znaczy Gniechowicach na Dolnym Śląsku.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Kilka informacji na temat odpustu:
– 8 sierpnia o g. 11.00 msza św. Odpustowa. Przewodniczy i głosi kazanie ks. Julian Rafałko – dziekan Kłodzka.
– o g. 15.00 nabożeństwo do św. Filomeny i możliwość uczczenia relikwii św. Filomeny (ucałowanie)
– orszak św. Filomeny – dziewice ubrane w szaty św. Filomeny niosące lilie i palmy.
– młode małżeństwa niosą figurkę św. Filomeny.
A wszystkim którzy zapragną pobłogosławionego relikwiami obrazka św. Filomeny zapraszam na naszą stronę parafialną http://filomena.gniechowice.info/
Brat Pelegrini

Ksiądz Proboszcz Jarosław Wawak napisał:
Wszystkie prośby – intencje – do nabożeństwa można składać za pośrednictwem strony internetowej parafii: http://www.filomena.gniechowice.info lub bezpośrednio: jwawak@wp.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia, Święci i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

66 odpowiedzi na „8 sierpnia odpust ku czci św. Filomeny – możemy wysyłać intencje do ks. Proboszcza jedynego w Polsce kościoła z relikwiami tej Świętej

 1. Ola pisze:

  Św. Filomeno uproś cnotę czystości dla moich dzieci,czuwaj nad nimi,chroń wszystkie dzieci od zepsucia,niszczenia ich dusz.
  Upraszaj łaski na czas rekolekcji dla dzieci-głębokie,twałe owoce tych rekolekcji.
  Św. Filomeno módl się za nami.

 2. Sylwia pisze:

  Św. Filomeno módl się za nami ! upraszaj nam łaski zostań naszą przyjaciółką , na te czasy które nastały Amen !

 3. ola pisze:

  Św. Filomenko! Zanieś dusze członków mojej rodziny przed Tron Boży! Wyproś łaski i miłosierdzie dla nas grzeszników! Szczególnie proszę o łaskę czystości w naszym małżeństwie! Dziękuję!

 4. Lucyna pisze:

  Święta Filomeno módl się za moim synem,który boi się przyszłości, znajdż dla niego drogi rozwoju.Pokieruj jego wyborami by zdobył umiejętności ,odpowiednie wykształcenie by zdobył dobrą pracę.Proszę wzmocnij jego system nerwowy, wlej w niego nadzieję.

 5. megi pisze:

  sw.Filomeno pomóż moim dzieciom

 6. Czester pisze:

  Swieta Filomeno modl sie za nami.

 7. ZBYSZEK pisze:

  Święta Filomeno proszę Cię prowadz moje dzieci drogą Bożą i dopomóż mi znaleść pracę bo sam nie daję radę i nie wiem gdzie mam ją szukać i i pomagaj nam w walce przed siłami zła i dziękuję żeś mnie wysłuchała.

 8. lMdm pisze:

  Patronka bierzmowania mojej Siostry, dumna z Niej jestem.

 9. Pingback: Jedyne relikwie w Polsce świętej Filomeny | Serce Jezusa

 10. Proboszcz pisze:

  Wszystkie prośby – intencje – do nabożeństwa można składać za pośrednictwem strony internetowej parafii: http://www.filomena.gniechowice.info lub bezpośrednio: jwawak@wp.pl

 11. Proboszcz pisze:

  Do moderatora: wkradł się bład- powinno być http://www.filomena.gniechowice.info

  • Maggie pisze:

   Cos z tym nie tak. Wyrwał sie jaki taki .. jak Filip z Konopi.
   Okienko sie mu otworzyło ? … a moze piąta klepka rozluzniła ? …
   i ukazał mu sie aniołek ? … chyba z rogami jak roczny wołek ..

   I choc rechocze paskudny bluznierca,
   i choc Kosciołowi wbija sztylety do serca,
   i choc sie ogromnie, ogromnie sili,
   to nie dobije.. tych co komune przeżyli.

   Jezus jest tam gdzie odprawia Msze Św. kapłan, ktory mial konsekrowane rece/palce – zakładajac, ze jesli niegodnie, bo w ciezkim grzechu, to w istocie nie zmienia Cudu Przeistoczenia. Jezus tam bardziej cierpi i krwawi, ale JEST.

   Czyz to nie św.Katarzyna powiedziała, ze jesli ktos ze wzgledu na grzesznosc ksiedza nie przystępuje do stołu Pańskiego, to nie bedzie zbawionym ?

   • Maggie pisze:

    „Pracowity odkrywca”
    W pocie czoła wielce sie trudzi …
    wyszukujac okazje .. łudzi i judzi.

   • Maria Magdalena pisze:

    Maggie mylisz się, to wspaniały mem, który na fb rozpowszechniają Boży księża.
    Bo to prawda, że ani tysiąc pastorów czy świeckich „mundrych” doktorów teologii nie zastąpi księży, bo tylko księża są w stanie konsekrować.
    To piękna pochwała stanu kapłańskiego 😉

    Może narażę się wielu osobom, ale to jest to samo co porównać demonologa który zajmuje się dookoła samymi demonami do egzorcysty, który ich nie rozpoznaje ale z nimi walczy.
    Przykład ks. Aleksandra P., który uciekł spod posłuszeństwa milczenia w Polsce do Kazachstanu a teraz zaczyna już krytykować celibat za to pieje zachwyty nad Putinem i nad muzułmanami, jacy oni wspaniali i tolerancyjni.

   • Maggie pisze:

    Nie wiem co to za fotografia i kogo przedstawia, ale szyderczy ton i tekst, ktory sie z nia wiaze, nie pasuje do zadnego kapłana i nie powinien byc zarzewiem walki (!) miedzy chrzescijanami – czy jeszcze (????) tego w swiecie brakuje … abysmy sie wzieli za łby .. ?!?

    Moze nie pamietasz, jak za sw.JPII bylismy zdziwieni i anglikanie rowniez, jak bardzo jest nasza Msza Sw. i modlitwy bliskie. Wiara czyni cuda a czyny i serce są wymiarem swietosci, wiec nie osądzam chrześcijan, ani ludzi, ale boleje, ze sa podzieleni. Czy wobec tego to samo powiedziałbys, Mario Magdaleno, jak ten autor „natchniony”, o popach? – mysle, ze nie.
    Czy w świetle tego, o czym swiadczy stygmatyczka p.Myrnia, ktora odwiedza Polskę, nie zuwazasz, ze ktos chce sklocic, naszych ksiezy z tymi innymi? W naszych ksiezy tez UDERZA podstepnie szatan, bo są ludzmi i za mało sie za nich modlimy.

    KK jest solą w oku wielu rządzących, zwlaszcza pewnego nurtu, i sam wewnetrznie zmaga sie z wieloma zagadnieniami. Czy potrzebne są afisze wymierzone przeciw dogmatom innych wyznan i to W STYLU CHARLIE HEBDO .. jak tu, rzekomo pod egidą katolików?

    Sorry, skoro papież nie mowi nic takiego i nigdy NIE szydzi, to mysle, ze ktos niezbyt dobrze wie: co mowi i zle widzi.

    Są tez spokojni muzułmanie, ktorzy są zwalczani przez tych, ktorymi jak Hitlerem zawladnał zly duch. Tylko dobrym, przykładnym zyciem z miloscia Boga i blizniego, a nie (!) szyderstwem (!), mozna swiadczyc o Prawdzie i przyciągnąć do Jezusa Chrystusa.

    Dyskusja jest po to, aby wymieniać zdania, a nie obrazac sie, więc jesli ktos sie nie zgadza z tym co napisalam, to #1 nie obrazam sie majac: szanse zmodykowania lub zmiany pogladow … albo pozostania przy swoim. Nawet jesli nasze mysli są jak patyk wsadzony w mrowisko, to wysłuchać trzeba wszystko. Całe zycie sie uczymy – kazdy z nas bez wyjatku.

    Jezus jest Panem!

    • wobroniewiary pisze:

     Maggie, tym razem „odleciałaś”

     Zdjęcie przedstawia dziesiątki konsekrujących księży. A protestanci, sorry, po wysłuchani homilii ks. Pęziołą na temat Lutra- nie po drodze mi z nimi.
     Nikt tu nie skłóca kapłanów
     Gdy to piszę, już nie mam gorączki 🙂


     ,

   • Maggie pisze:

    IPad zmienił odpierac na odbierać … o to przykład z jakimi trudnościami walczę przy pisaniu. Prosze o poprawke na: …. odpierac ataki …

   • Maggie pisze:

    Ten wpis z 15:59 mial byc do wpisu z 15:51 dnia dzisiejszego, ale IPad zaczal mrugac, a ile czasu upłynęło zanim opublikował!!! i umieścił po swojemu (!) bo nie tu wprowadzalam poprawke.

  • Maggie pisze:

   Ze nie po drodze to pewne, zwłaszcza po wyjaśnieniu,skad pochodzi fotka, ALE CZY taka manifestacja NIE JEST NA POZIOMIE Charlie Hebdo?
   Gdyby ktos w moim imieniu rzucił świński łeb pod meczet czy synagoge, tak samo bym zprotestowala.

   • Maggie pisze:

    Spiesze sie i nie wyszlo pod wpisem@Wobroniewiary i jeszcze polknelam literę „a” ma byc : bym zaprotestowała. Ruszam do swoich zajęć.

   • wobroniewiary pisze:

    Przeciwko rzucaniu świńskich łbów i ja jestem, ale to tylko parafraza wierszyka Tuwima, że żaden pastor czy świecki teolog nie poda nam Żywego Chrystusa
    Mnie się to podoba i ja to odbieram pozytywnie 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Maggie, ja też nie jestem za podrzucaniem świńskich łbów do meczetów ale tu jest parafraza wiersza Tuwima, że żadem pastor czy świecki teolog nie poda nam prawdziwego Chrystusa
    Ja ten mem odbieram pozytywnie 😉

   • Maggie pisze:

    Mój wpis to na zasadzie:
    nie draznic lwa, powiedziała pchła.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale stwierdzenie, że tylko księża są w stanie konsekrować- jest szczerą prawdą.
     Czy to się owym pastorom i świeckim teologom podoba czy nie
     Właśnie trzeba głosić katolickie prawdy, że Komunia św to nie pamiątka tylko Żywy Bóg, który zstępuje z Nieba na słowa kapłana. Bo się ludziom na polu fałszywie pojmowanego ekumenizmu wsio miesza i tak się bratają z protestantami bo to „jedna wiara”

     Inaczej, kamienie wołać będą – jak my zamilkniemy, by nie drażnić diabla!

   • Sylwia pisze:

    Maggie ja też myślę że ten „mem” jest czymś pozytywnym 🙂 i Adminka ma rację 🙂
    Ewo cieszę się że jest u Ciebie lepiej pamiętam w Modlitwie ..<3

    • wobroniewiary pisze:

     No lepiej, bo wreszcie kontaktuję, powiem tyle, nigdy jak żyję nie miałam temp. najwyższa to 37,2 – jako alergiczka temp. wysokiej nie miewałam. Przy rzeczonych 37,2 „chodziłam po ścianach”, ale jak teraz dostałam 39,6 (termometr elektroniczny) to naprawdę do łazienki szłam po ścianie… parzył mnie każdy centymetr ciała i było mi jednocześnie potwornie zimno….i ta ciężka obolała głowa..
     Dziś już dam radę siedzieć, ale nawet pod klatkę czy na śmietnik w bloku nie odważę się jeszcze zejść… .

   • Maggie pisze:

    Wyladowala sie bateria IPad’a, i do tego mam pare zajęć. Wracam ale tylko na chwilke.
    Żyje wsrod wielu kultur i wyznawców roznych religii. Moge mowic w Kogo lub co wierze, ale dyskusje na temat religii, mogące prowadzic do zwady, są tutaj tematem tabu, za naruszanie ktorego, grozi odpowiedzialność karna – podobnie jak krytyka LGBT uznawana jest za … mowę nienawisci/homofobie.

    Zostawiam ten temat, bo tych duchownych NIKT nie przekona, do powrotu do KK, a taki wpis nie służy zgodzie i miłości blizniego, jako, ze jest poniekąd … to jest cięta, osmieszajaca krytyka dogmatu ich wiary w Chrystusa i nie przekona ich, a moze spowodować zacietrzewienie sie i atak na KK (a lobbysci tylko rączki z radości zacierają jesli udaje sie im skłócić by samym rządzić).

    • wobroniewiary pisze:

     „bo tych duchownych NIKT nie przekona, do powrotu do KK”

     po pierwsze część z nich nigdy w kościele KRK nie była (pastorzy) a druga grupa świeckich teologów-bardzo ważnych, ale świeckich w Kościele jest, ale nie są kapłanami i nie mogą konsekrować- tu chodzi tylko i wyłącznie o pokazanie godności kapłana!!!
     TYLKO KAPŁAN JEST GODZIEN KONSEKROWAĆ!!!
     Maggie, nie szukaj drugiego dna 🙂

   • Maggie pisze:

    Rozumiem, bo to podobnie jak w Kanadzie pojawili sie swieccy szafarze i szafarki oraz ministrantki i ich sie nie przekona, ze profanuja.

    Eucharystia to nie teatr, a ksiadz nie aktor w sztuce pt Msza Św. Powinnismy jednak bardziej dbać o „własne podwórko” i zajac sie odporem genderenizmu, szalejacym satanizmem, bezboznictwem .. niz zaczepianiem małej grupki, ktorej sie wydaje, ze konsekruje i to nie od wczoraj tak uwaza, a od paru wieków.
    Raczej bym podpisała to zdjęcie:
    Chociaż grupa sie zaprzysięża,
    nie są z tego żadni ksieza,
    z tej to tylko prostej racji,
    nie dochodzi do konsekracji.
    Na fotografii zaś jest mowa o pastorach … BEZ WYJAŚNIENIA, a pastor to nie (!) tylko swiecka osoba = luteranin, a w kazdym, nawet katolickim biuletynie parafialnym po angielsku podają np: Fr./rev. X.Ygrekowski – PASTOR
    Moze dlatego, ze na samym poczatku, skoczylam jak oparzona i nie sprecyzowalam, ze chodzi mi O SŁOWO PASTOR, bo angielski słyszę w kazdej chwili.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Maggie, kochana moja chyba tu się bardzo zapędziłaś a może niezbyt dokładnie przyjrzałaś się zdjęciu. Popraw mnie jeśli się mylę ale ja widzę na nim księży katolickich w szatach liturgicznych zgromadzonych wokół ołtarza. Napis jest trochę przewrotny ale mówi prawdę, gdyby w miejsce tych księży postawić pastorów czy teologów będzie parodia i totalna klęska. Uśmiech proszę taki od ucha do ucha.

    • wobroniewiary pisze:

     Mario ja cały czas próbowałam wyjaśnić, pisałam, że to dziesiątki konsekrujących kapłanów – Maggie widziała przebierańców, dlatego napisałam, że gorączka mi spadła i wiem co piszę….
     i jeszcze to chowanie głowy w pasek, by nie drażnić lwa.

     Niedługo nie będzie można mówić o mszy katolickiej, o Przeistoczeniu, bo lwa drażnimy?????????

   • Maggie pisze:

    Tak, @Mario a Warszawy zgadza sie, ze wsrod „krzyku” dostałam kociokwiku.

    Początkowo myślałam, ze na fotografii są ksieza i dlatego odezwalam sie oburzona, bo brzmiało to dla mnie jak kpina z nich – ponadto slowo pastor w j.angielskim jest rozumiane jako duszpasterz, a więc ma szerszy zasięg znaczeniowy, rowniez dla mojego ucha, obejmując Ks.katolickich.

    Na samo zaś zakonczenie sądziłam, ze jednak to są wspomniani protestanci z parafrazy wierszyka Tuwima (podobno napisanej w odniesieniu … tylko … do luteran). Przemawia za tym to, ze tam na fotce jest wielkie (!) zgromadzenie (z wierszyka), bo PRZECIEZ do konsekracji wystarczy TYLKO JEDEN (!!!!) ksiadz katolicki.

    Jednym słowem polaczenie zdjęcia z wierszykiem pasują do siebie jak pięść do nosa i nadal mam odmienne zdanie nt stosownosci oraz celowości tego typu zestawień i w takiej formie (ale o tym bylo wyzej).
    Znow zarywam noc, więc koncze, pa, Dobranoc.

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    @Wobroniewiary: przyznaje racje tylko, co do tego, ze trzeba uświadamiać, i mowic, a nade wszystko otaczac modlitwa – a tam gdzie moge reaguje i to z miejsca.

    Pisalam o pchle w znaczeniu:Tam gdzie nie moge nic zrobic, wlasnie jak tak pchła, kąsaniem staram sie do wywołania reakcji, a lew nie rzuci sie na pchłe kiedy wszyscy widzia, ze coc nie tak z tym lwem gdy sie zaczyna kręcić i czochrac i kręcić itd.

    Fotografie ta kiedys widzialam z podpisem w znaczeniu, ze: jakie to budujace widzac tylu kaplanow. Tutaj ta sama fotografia z przypiskiem, ktory mnie zbulwersowal.

    O tym, ze parafraza wierszyka, NIE pasuje do zdjęcia, wskazuje moja reakcja, kiedy:

    – widzac rzucający sie napis w oczy tj wyeksponowany napis, a dolny bardziej rzucający sie w moje oczy …BO NIE PRZEISTOCZENIA, BO TO NIE KSIEZA., skierowalam oczy na początek wyjasniajacy: I CHOCBY PRZYSZLO 1000 PASTOROW etc. więc w logiczny sposob zareagowalam, widzac, ze to obraźliwe dla ksiezy, gdyz odczytalam, ze ktos, komu „powiedzial aniołek”, ze nie ma Przeistoczenia W ODNIESIENIU do tych, ktorzy są na fotografii. Równocześnie odczytalam to jako KPINA z samego Przeistoczenia w KK.

    – mowa o luteranach i o tym , ze napisane slowa są przez ksiedza (moze i napisane, ale NIE powinno byc przy zdjęciu ksiezy KK, lecz tych o ktorych mowa), sprawiła, ze spojrzałam na fotografie jak na przebierancow, bo TYLKO takie spojrzenie nie uwłacza w tym kontekscie PRZEISTOCZENIU (!) przez Jego negacje.

    – do Przeistoczenia wystarczy modlitwa JEDENGO KSIEDZA, więc skłoniłam sie do wersji, ze to przebierancy i ze napis wówczas NIE obraza ani Mszy Św, ani ksiezy .. poprzez negacje (!!!) Cudu Przeistoczenia.

    – do mnie przemówiła, tego rodzaju, „ekspozycja” wlasnie w ten sposob i nadal uwazam, ze jest nieodpowiednim (!!!) połączeniem TREŚCI Z OBRAZEM. Do tego, swego rodzaju wychodzenie, jakby z transparentem … tego typu, w czasach postepujacej dyskryminacji Prawd i Chrystusa, i kiedy KK sam (!!!!) ma wiele problemow i na zewnątrz i na wewnątrz, jest to niepotrzebnym kopaniem „przebierancow”, ktorzy na nas nie napadaja tylko siedza na zasadzie: Wolnoc Tomku w swoim domku.

    Nie kłóce sie, ale wyjaśniam jak to widze w całym kociokwiku, ktory mnie objął sklaniajac do ustępstw we wersji, w kolejnych wpisach.

    Nie mówiłam, a zaniechaniu prób Ewangelizacji, bo taka trzeba prowadzic w imie milosci Boga i blizniego. Uświadamiać pewne roznice trzeba, bo nie kazdy wie, ze u luteranow są tylko studia, a nie swiecenia etc. Do tego, ze jesli mowimy PASTOR, to w j.angielskim obejmuje sie tym słowem WSZYSTKICH DUSZPASTERZY – a na fotografii jest wielonarodowosciowa i wielorasowa, zjednoczona grupa kapłanów.
    Powinnismy sie skoncentrować na walce, z inwazja satanizmu i genderyzmu, a odbierać tylko ataki, jesli takie są ze strony innych wyznań.

    Niestety zostałam niezrozumiana, bo nikt nie widzi tego, co ja widze .. a jeszcze do tego podejrzanam o tchorzostwo … milczeniem. Chi,chi,cha, cha .. ja (?) i milczenie i to tam gdzie moge otworzyc buzie (!) .. to mnie rozbawilo. Oczywiscie, ze potrafię milczeć, ale, ze mam „dar” gadulstwa, tego sie nie da ukryć … zwłaszcza po tym wpisie.
    Mozliwe, ze zycie w oddali od kraju,wpływa na inne spojrzenie i rozumienie w odmienny sposob.
    Alan Ames w mowie Standard of Christ na FB podkreślał, ze, żyjąc w niezwykle trudnych czasach, powinnismy tak żyć miloscia Boga i blizniego i byc radosnymi wyznawcami, aby postronni zapragneli (!!!!) tej naszej radości i szczescia i … zechcieli sami sie do nas przyłączyć. Podzielam jego zdanie gdyz tylko kontrasyjacym DOBREM przeciwstawimy sie złu i wszelkim herezjom, tam gdzie nie mozna ale powinno sie zareagować.

    Mozliwe, ze bede rzadziej pisac, a czas raczej wiecej spędzać na modlitwie – nie obrazam sie ale pisanie zajmuje mi zbyt dużo czasu i jak sie okazuje … straconego (zwlaszcza, ze non stop walcze z IPad’owimi poprawkami) Czytanie szybciej przychodzi.

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Poprawka, ktora ponownie wnosze do dzisiejszego wpisu o 15:51, IPad zmienił mi: odpierac tylko ataki … na odbierać, a to zmienia sens wypowiedzi.

 12. Maria Magdalena pisze:

  Św. Filomeno proszę o łaski potrzebne dla mojej rodziny, o nawrócenie córki,o zdrowie i o tę łaskę, bym zawsze była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii

  • Sylwia pisze:

   wobroniewiary , masz rację trzeba mówić głośno i nie chować głowy w piasek, nie można przyklepywać wszystkiego i zostawić ładnie pięknie. Tylko trzeba mówić jak jest ! czasem dosadnie i konkretnie ! 🙂

  • Maria z Warszawy pisze:

   Maggie, kochanie a co my tu robimy bez twoich wpisów? Pamiętaj „co nagle to po diable” i „diabeł tkwi w szczegółach”. Może to właśnie to rogate towarzystwo usiłuje wprowadzić nam sprzeczności i powód do sprzeczek o drobiazgi. O ile mnie pamięć nie myli to słowo pastor w j. angielskim oznacza funkcję duszpasterza we wszystkich odłamach chrześcijaństwa i uważam, że nie na o co kruszyć kopii. Więc może przyjmijmy w Imię Boże fakt, iż ksiądz jest duszpasterzem katolickim, a pastor duszpasterzem we wszystkich odłamach protestantyzmu
   A także fakt niezaprzeczalny, że tylko ksiądz katolicki na mocy swych święceń posiada moc Przeistoczenia.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Przepraszam we wpisie powinno być „zrobimy” Jak widzisz mnie też zjada co nieco. życzę mu smacznego jak taki głodny.

 13. Gabriela pisze:

  Sw Filomeno wspieraj moich bliskich K&M aby ich system nerwowy byl mocniejszy i mogli z radoscia przyjac dar maciezynstwa, o laski dla duszy i wylanie Ducha Swietego. Dziekujemy za wyproszone laski przez Niepokalane Serce Maryji i opieke Sw Jozefa.
  Jezus jest Panem.

 14. mkm80 pisze:

  „Ja cudów nie czynię! Jestem tylko biednym nieukiem, co pasał owce!… Zwróćcie się do świętej Filomeny. Ilekroć prosiłem o co Boga przez jej przyczynę, zawsze byłem wysłuchany” – Św. Jan Vianney
  Bł. Paulina Jaricot:
  – „Słyszałam jak demony mówiły podczas egzorcyzmu:
  Dziewica i Męczennica, święta Filomena, jest naszym przeklętym wrogiem. Nabożeństwo do niej jest nową straszną bronią przeciw piekłu.”
  – „Miejcie wielkie zaufanie do tej wielkiej Świętej. Uzyska dla Was wszystko o co ją poprosicie”

  Cnotliwa dziewico i niepokonana męczennico Jezusa Chrystusa, święta Filomeno! Z całkowitym oddaniem klękam pokornie przed Bogiem i proszę cię, którą wybrałem za swą pośredniczkę i kochającą patronkę, abym został zaszczycony twym wstawiennictwem u twego Boskiego Oblubieńca Jezusa Chrystusa i u Maryi, jego Najświętszej Matki, jak jest to z pożytkiem dla mego zdrowia cielesnego i duchowego. Wiem, że jesteś u Nich obojga w najwyższych łaskach, tak że ci z pewnością niczego z tego, o co ich poprosisz, nie odmówią, jak tego dowodzi wiele niezliczonych cudów, które Bóg wszechmocny i miłosierny codziennie wszędzie sprawia, gdzie twe słodkie imię jest wypowiadane. Za sprawą Swej wszechmądrej Opatrzności wyznaczył i wybrał ciebie, abyś była naszą nadzieją, abyś przynosiła nam siłę, pocieszenie i pomoc w tych dokuczliwych i groźnych, niespokojnych i pełnych zgryzoty czasach! – Pałająca bezgraniczną miłością okazujesz się w szczególnie cudowny sposób działająca i pomocna dla tysięcy i jeszcze raz tysięcy. O łaskawa bohaterko i godna podziwu cudotwórczyni! Proszę cię, spójrz na mnie nędznego, jako na jedno z twych dzieci duchowych, i weź mnie w obronę przed okropnymi wrogami, którzy dziś bardziej niż kiedykolwiek grożą wściekłymi atakami i którzy dusze, okupione drogocenną krwią Zbawiciela świata, wszędzie biorą w niewolę w sposób prawie nie do przezwyciężenia i powodują bezprzykładne klęski. Ale ponieważ ty, o łaskawa patronko, tylko tym okazujesz swe dowody łaski i dobrodziejstwa, którzy wiodą życie niewinne i kochają czystość duszy i ciała, tylko tym, którzy są natchnieni czystą, żywą i czynną wiarą, chcę również, tak jak ty, która znosiłaś tyle męczarni, z miłości do Jezusa Chrystusa znosić pokornie krzyż, utrapienia i cierpienia wszelkiego rodzaju na tej dolinie płaczu.

  Zatem proszę cię, zachowaj mi łaskę, abym do końca mego życia zachował swą duszę czystą od najmniejszej skazy i ponadto ozdabiał ją każdą cnotą, w szczególności z pełnym oddaniem memu Bogu i wobec cierpień, których zesłanie na mnie na tym świecie uważa za dobre dla oczyszczenia przez to mej duszy i dania jej możliwości uzyskania pokuty za tak wiele grzechów.

  Przyciągnięty twą wspaniałą łaskawością, proszę cię ze względu na twe wielkie i doskonałe zasługi o zachowanie mi tej łaski, której pokornie od ciebie oczekuję, jeśli jest ona zgodna z wolą Bożą i z pożytkiem dla mego zbawienia wiecznego.

  Proszę cię również o wyjednanie dla mnie pomnożenia wiary, nadziei, miłości i żalu za moje grzechy. Uwolnij mnie od każdego przykrego przypadku, z jakiej strony by mi nie groził! Amen.
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
  Wierzę w Boga …

  Bądź pozdrowiona Filomeno, anielskie Dziecię Niebios!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, perło Świętych Dziewic!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, różo oczyszczona własną krwią!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, kwiecie Męczennic, zapachu perfum Niebios!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, wzorze wiary i nadziei!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, której dobroć przyciąga wszystkie serca!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, przybądź z ciemności katakumb, by oczyścić dusze nasze!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, pełna pomocy pośredniczko cudownych wydarzeń!
  Bądź pozdrowiona Filomeno, która modlisz się za nas do Jezusa i Maryi!
  Chwała, miłość, honor i Błogosławieństwo Bogu Ojcu, który wyróżnił ciebie,
  Bogu Synowi, który wybrał Ciebie na swoją Oblubienicę,
  Bogu Duchowi Świętemu, który prowadził i uświęcił ciebie,
  Maryi Twojej Matce, która ciebie jako córkę swoją ponad wszystkie wywyższyła,
  Błogosławiona przez aniołów, którzy ciebie osłaniali,
  Pokój i wieczne błogosławieństwo wszystkim, którzy czczą, miłują i wzywają ciebie. Amen.

  Adminko – pozostaje w modlitwie za ciebie…

  • Gosia pisze:

   Tego nie rozumiem
   „przybądź z ciemności katakumb, by oczyścić dusze nasze!”
   Chyba św. Filomena jest w Niebie a nie w katakumbach.
   Czy ktoś może mi to wytłumaczyć, abym nie błądziła

   • mkm80 pisze:

    Musisz zapytać mądrzejszego ode mnie, ale wydaje mi się, że to odwołanie do znalezienia Jej grobu. Święta zmarła w 302 r a grób jej odnaleziono dopiero w 1802 r. właśnie w katakumbach.

    Nabożeństwo «trzech wyznań wiary»
    Objawione wielebnej siostrze Marii Luizie od Jezusa przez św. Filomenę:
    Pozdrawiam cię, święta Filomeno, dziewico i męczennico Jezusa Chrystusa, i błagam cię, abyś poprosiła Boga dla sprawiedliwych, aby wytrwali w swej sprawiedliwości i dzień w dzień wzrastali w cnocie. «Wierzę…»
    Pozdrawiam cię, święta Filomeno, dziewico i męczennico Jezusa Chrystusa, i błagam cię, abyś poprosiła Boga dla grzeszników, aby nawrócili się i wiedli życie w łasce. «Wierzę…»
    Pozdrawiam cię, święta Filomeno, dziewico i męczennico Jezusa Chrystusa, i błagam cię, abyś poprosiła Boga dla tych, którzy odpadli od wiary i dla niewierzących, aby dotarli do prawdziwego Kościoła i służyli Bogu w duchu prawdy. «Wierzę…»
    Trzy «Chwała Ojcu…» na cześć Trójcy Przenajświętszej w podziękowaniu za udzielone łaski.
    Raz «Witaj Królowo…» na cześć Matki Bolesnej w podziękowaniu za cudowne pokrzepienie św. Filomeny w jej strasznym męczeństwie.

 15. Gosia pisze:

  Za to wyczytałam, że Patronka końca czasów 🙂
  http://filomena.org.pl/

  Litania do Świętej Filomeny Św. Jana Vianneya
  Boże zmiłuj się nad nami,
  Chryste , zmiłuj się nad nami ,
  Boże , zmiłuj się nad nami ,
  Chryste , usłysz nas ,
  Ojcze z Nieba Boże , zmiłuj się nad nami ,
  Duchu Święty Boże , zmiłuj się nad nami ,
  Święta Trójco Jedyny Boże , zmiłuj się nad nami,

  Święta Filomeno ,
  Św. Filomeno , z chwilą poczęcia łaskami napełniona,
  Św. Filomeno , wierna naśladowczyni Maryi ,
  Św. Filomeno , wzorze dziewic ,
  Św. Filomeno , Świątynio doskonałej wiary ,
  Św. Filomeno , ożywiona zapałem do Chwały Bożej ,
  Św. Filomeno, Ofiaro miłości Chrystusa,
  Św. Filomeno , Przykładzie siły i wytrwałości ,
  Św. Filomeno , niezwyciężona siło czystości ,
  Św. Filomeno , Zwierciadło heroicznej cnotliwości ,
  Św. Filomeno , wytrwała i nieustraszona w męczarniach ,
  Św. Filomeno , jak Twój Niebiański Oblubieniec biczowana,
  Św. Filomeno , gradem strzał przebita,
  Św. Filomeno , skuta łańcuchami , przez Matkę Najświętszą pocieszana ,
  Św. Filomeno , w więzieniu cudownie uzdrowiona,
  Św. Filomeno , w czasie tortur przez aniołów wspierana,
  Św. Filomeno , która wybrałaś mękę i śmierć nad wspaniałości tronu królewskiego,
  Św. Filomeno , która nawróciłaś świadków swego męczeństwa ,
  Św. Filomeno , która znosiłaś furie swoich oprawców ,
  Św. Filomeno, Opiekunko niewinnych ,
  Św. Filomeno, Patronko młodzieży ,
  Św. Filomeno, Ucieczko nieszczęśliwych ,
  Św. Filomeno , Zdrowie chorych i słabych ,
  Św. Filomeno , nowe Światło Kościoła Walczącego ,
  Św. Filomeno , która zwalczasz bezbożność świata ,
  Św. Filomeno , która przywracasz wiarę i dajesz odwagę jej wyznawania ,
  Św. Filomeno , której imię sławione jest w niebie , a straszne dla piekieł ,
  Św. Filomeno , wspaniałymi cudami sławiona,
  Św. Filomeno , mocą Bożą wzmocniona ,
  Św. Filomeno , panująca w chwale ,
  Św. Filomeno , patronko Dzieci Maryi ,
  Św. Filomeno , patronko Żywego Różańca,

  Baranku Boży , który gładzisz grzechy świata , zachowaj nas Panie.
  Baranku Boży , który gładzisz grzechy świata , wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boży , który gładzisz grzech świata , zmiłuj się nad nami.

  K. Módl się za nami św. Filomeno
  W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się

  Błagamy Cię , Panie , przez wstawiennictwo św. Filomeny , Dziewicy i Męczennicy, zawsze Ci miłej prze jej nieskalaną czystość i praktykowanie wszelkich cnót , przebacz nam grzechy nasze i udziel potrzebnych nam łask

 16. Gosia pisze:

  Sznur św. Filomeny

  Pośród rozmaitych form czczenia św. Filomeny jedna jest chyba najbardziej znana: sznur św. Filomeny.

  Sznur jest biało-czerwony – biała barwa przedstawia dziewictwo a czerwona męczeństwo.

  Na obu końcach znajdują się węzły – symbol jej podwójnego tytułu Dziewicy i Męczennicy.

  Sporządza się go albo z lnu, albo z wełny lub z włókna bawełnianego, tak aby obie barwy (czerwona i biała) były wyraźnie widoczne.. Sznur św. Filomeny został zaaprobowany przez Kongregację d/s Obrządku i zaopatrzony w odpusty.

  Sznur Świętej nosi się przeważnie pod ubraniem jak pas. Jeśli zniszczony sznur ma być zastąpiony nowym, to też nowy sznur powinien być poświęcony.

  Noszenie sznura świętej Filomeny jest skutecznym środkiem uzyskania jej protekcji przeciwko wypadkom różnego rodzaju demonom. Jest najbardziej pomocny w czasie pokus i przeciwko cnocie czystości, a zwłaszcza w obronie utrzymania czystości cnoty. Jest cudowną obroną nawet dla małych dzieci.

  Zaleca się, aby codziennie zmawiać następującą modlitwę:

  «Święta Filomeno, dziewico i męczennico, módl się za nami, abyśmy za twym cudownym i możnym wstawiennictwem zachowali czystość ducha i serca, która zaprowadzi nas do całkowitej miłości Boga. Amen.»

  Odpust częściowy

  Odpust zupełny dla osób noszących sznur świętej Filomeny:

  w dniu w którym sznur założono po raz pierwszy,
  25 maja – w rocznicę odkrycia jej świętych relikwii,
  11 sierpnia – główne święto (imieniny Filomeny),
  15 grudnia – w rocznicę zatwierdzenia sznura świętej Filomeny przez Stolicę Apostolską w 1883 roku

 17. Małgorzata Rakowska pisze:

  Św. Filomenko. Uproś łaski potrzebne dla mojej rodziny. Szczególnie proszę o łaskę czystości w naszym małżenstwie. Pomóż moim dzieciom, aby trwały w wierze. Pokieruj moją córką Pauliną, jej wyborami, by zdobyła odpowiednią pracę i męża. Dziękuję.

 18. anna pisze:

  Św.Filomeno uproś łaskę zdrowia dla mojego syna

 19. Sławek pisze:

  Święta Filomeno proszę Cię o łaskę uwolnienia i uzdrowienia mnie i mojej rodziny przez Rany i Krew Jezusa.

 20. Anna pisze:

  Święta Filomeno proszę bądź moją orędowniczką u Boga i wyproś dla mojej rodziny potrzebne łaski, pomóż mi aby godnie przetrwać wszystkie zniewagi i upokorzenie jakich doswiadczam. Odmień zatwardziałe serce mego męża aby nie ranił mnie i naszych córek. Oddal Anetę aby przyszłość planowała z kimś wolnym jak ona a mąż niech opamięta się i zacznie myslec jak odpowiedzialny za rodzinę człowiek.

 21. Kinga pisze:

  Święta Filomeno, proszę Cię o łaskę przemiany naszego małżeństwa, o zgodę, miłość, cierpliwość łaskę czystych serc i mądre wychowywanie dzieci. Proszę Cię także o wskazanie „naszego miejsca na ziemi”, uzdrowienie relacji rodzinnych oraz nawrócenie Konrada i aby mój tata zerwał z nałogiem. Proszę także o wszelkie łaski i błogosławieństwo dla całej rodziny Pani Ewy i Kazimierza. Państwa strona jest dla mnie ogromnym bogactwem i stale przybliża mnie do Boga! Bóg zapłać!

 22. kasiaJa pisze:

  / 😦 brakuje słów…. /
  Laurka od ks. Sowy dla Komorowskiego: „Jest bardziej szczerze praktykujący niż niejeden katolik”

  Oczywiście, że jest [katolikiem]. Mam wrażenie, że nawet bardziej szczerze praktykującym niż niejeden katolik. Jako ważny polityk nie trzyma się jednak sutanny biskupów i demonstracyjnie to okazuje

  — **mówi ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z „Newsweekiem”.

  Kapłan ubolewa nad stanem świadomości wielu polskich katolików – jako przykład podaje organizowane ponoć protesty przeciwko mszy w intencji podziękowania za pięć lat prezydentury Bronisława Komorowskiego.

  Ks. Sowa irytuje się też na postawę zarządzających klasztorem jasnogórskim:

  Zmarły niedawno doktor Kulczyk zostawił tam trochę milionów po to, by jasnogórski klasztor oświecał swym blaskiem całą Polskę, a tymczasem wygrzewają się w tym blasku tylko niektórzy

  — przypomina w piśmie kierowanym przez Tomasza Lisa.

  Jak tłumaczy dyżurny kapłan TVN, stał się ofiarą prawicowego hejtu.

  Specjalne komando samozwańczej żandarmerii kościelnej regularnie liczy, ile razy występuję w koloratce, a ile bez, a ponieważ to drugie zdarza mi się częściej, mój grzech jest wielki

  — dowcipkuje ks. Sowa.
  http://wpolityce.pl/polityka/261235-laurka-od-ks-sowy-dla-komorowskiego-jest-bardziej-szczerze-praktykujacy-niz-niejeden-katolik

 23. Agnieszka pisze:

  Sw.Filomenko prosze Cie o wstawienie sie do Pana Naszego o szczesliwy porod , ktory odbedzie sie 11 sierpnia i zdrowie dla coreczki i szybkie dojscie do siebie po porodzie. Prosze Cie takze o zdrowie I opieke nad moja cala rodzina , nad moim malzenstwem , o meza dla siostry, zdrowie dla mojej chrzesniaczki a Twojej imienniczki Filomenki. Bog zaplac!

 24. Marian pisze:

  Święta Filomeno , módl się proszę w moich intencjach i za polecane przeze mnie osoby ,wybłagaj potrzebne nam łaski ,wstaw się także za zmarłym nie dawno księdzem Januszem Netczukiem , naszym kochanym proboszczem ,módl się za konających i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące , proszę Cię , Święta Filomeno…

 25. Andrzej pisze:

  Święta Filomeno powierzam Tobie Darię ,Maję ,Olę ,Anię, chrześniaków ,chrześnice,dzieci adoptowane duchowo.Módl sie za nami.

 26. Bogusia pisze:

  Swieta Filomeno ,Niewinna i Czysta.Powierzam Ci siebie, malzonka, a przede wszystkim moje kochane dzieci,ktore uwazam , za wielkie blogoslawienstwo.Prosze o CZYSTOSC i pokore , milosc…,Zywa Wiare i Dary Ducha sw. Prosze o to, co potrzebne jest im w ziemskim zyciu, o katolickich kandydatow do malzenstwa , o przyjaciol przez ,ktorych przychodzi dobro a wszystkich ,ktorzy pociagaja do zlego ,odsun .Pomoz…,wstaw sie u Boga za nimi przy podejmowaniu drogi zyciowej .Prosze poukladaj wszystko to ,co w sercach naszych ukryte…, porozwiazuj wezly ,ktore po ludzku, nie sa rozwiazywalne.Ty doskonale wiesz ,i znasz moje intencje,dlatego badz nasza Oredowniczka,bo Pan Bog Ciebie wysluchuje w kazdej prosbie.Niech sie dzieje Wola Boza,a Ty Ozdobo Nieba ,pomoz mi wedlug Twojego uznania…! Prosze, zaprowadz do Nieba dusze mojego
  ( nagle)zmarlego brata , prosze o wszystkich zmarlych -zwlaszcza tych,ktorzy nie maja pomocy znikad. DZIEKUJE…!!!
  Amen,

 27. marysia1 pisze:

  Św. Filomeno uproś cnotę czystości,pokorę ,wiarę i miłość dla moich dzieci,czuwaj nad nimi,chroń wszystkie dzieci od zepsucia,niszczenia ich dusz.Proszę Cię wstawiaj się w moich intencjach,proszę Cię za wszystkimi z rodziny i znajomych o dary potrzebne by iść drogą wąska.

 28. Jolanta pisze:

  Proszę przez św. Filomene o uzdrowienie duszy i ciała, pomoc dla Jolanty, Olgierda, Łucji, Krzysztofa, Maksymiliana, Karola i Piotra.

 29. ela pisze:

  blagam pomoz wyjsc z trudnej sytuacji finansowej,aby corki poznaly dobrych partnerow i wyprowadzily sie z domu,pomoz mi zdobyc pieniadze na poniedzialek i wtorek,mam zal do rodzicow i oswiec ich ze robia nienawisc w rodzine i przyczyniaja sie do niezgody i niech przestana karac swoje wnuczki bo to robia cale ich zycie pomagaja tylko najmlodszej wnuczce,daj mi sile blagam pomoz mi w wiadomych ci sprawach
  odmien moje zycie i mojej rodziny,abym wygrala w lotka i pozalatwiala wszystkie trudne sprawy,daj mi pomoc otaczaj opieka kazdego dnia

 30. Janik pisze:

  Sw.Filemono ja Jan z całego Serca swego Proszę Ciebie usłysz błagania mego i strzeż mnie w całym moim ziemskim życiu i drodze do domu Ojca strzeż całe życie moje przed złem i złymi Ludzmi..napełniaj mnie swoją Miłością i dobrocią i pomóż mi finansowo przetrwać te trudne chwile..Dziękuję Ci za całego serca twój Jan !

 31. ela pisze:

  Matenko

  blagam odmien zycie moje i mojej rodziny,pomoz w trudnej sytuacji finansowej,pomoz rozwiazac wszystkie nasze problemy,pomoz moim corkom,niech nazbieram duzo pieniedzy na oplaty z serca dziekuje ela

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s