Polska zostanie zawierzona Matce Bożej i Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata

Polska, nasze diecezje i my wszyscy ponownie zostaniemy oddani Matce Bożej. Ojczyznę zawierzymy również Chrystusowi Królowi Wszechświata.

beznazwy

W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski biskupi na Jasnej Górze dokonają Aktu oddania Polski Matce Bożej. Uroczystość z udziałem władz państwa, biskupów, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.

Obchodom jubileuszowym chrztu Polski towarzyszyć będą również akty oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Uroczystości te mają się odbywać w poszczególnych katedrach diecezjalnych 23 listopada 2015 r. A w przyszłym roku, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia, zaplanowano również Akt oddania parafii NMP Królowej Polski.

Chrystus Król wszechświata

W listopadzie przyszłego roku w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi również oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Wydarzenia te zostały wpisane do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017.

Za: www.naszdziennik.pl/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Polska zostanie zawierzona Matce Bożej i Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata

 1. Adminka pisze:

  Chcecie komuś pomóc? Ja też chcę się otrząsnąć po historii nie do strawienia ani przetrawienia
  Miałam milczeć ale Bóg mi podpowiedział.
  Na fb to zobaczyłam – pewne sprawdzone. Żona umarła przy porodzie został sam z czwórką dzieci, w tym z noworodkiem. Nie jest prezesem upadającej firmy i biznesmenem z handlem obwoźnym, nie robi zaroszeń na imprezy i nie rozczytuje się w gwiazdach i horoskopach. Po prostu zajmuje się swoimi dziećmi i nie marzy o korkach bo któreś kocha kopać piłkę… (wybacz mi Boże moją jeszcze złośliwość…)

  http://www.regionalna.tvp.pl/20685849/potrzebna-pomoc-dla-rodziny-ze-wsi-niebo-pod-konskimi

  Z bardzo dużym odzewem widzów i internautów TVP Regionalnej spotkała się historia rodziny ze wsi Niebo (Świętokrzyskie), która potrzebuje pomocy. 31-letnia Sylwia zmarła przy porodzie, osieracając czwórkę dzieci. Rodzina znalazła się w dramatycznej sytuacji.

  Akcję pomocy koordynuje Aneta Florczyk-Dziurdź (tel. kontaktowy 660 404 324).
  Pomoc finansową można kierować na nr konta:

  44 2490 0005 0000 4000 5686 8603
  SWIFT CODE ALBPPLPW
  Mariusz Szymczyk, Niebo 23, powiat konecki, woj. świętokrzyskie

 2. mkm80 pisze:

  Ja się przyłącza! Choćby tylko dlatego, że marzy mi się żeby po śmierci pod takim adresem jak pan Mariusz zamieszkać…

  • wobroniewiary pisze:

   kolejny mail:

   Witam serdecznie,
   To chyba Pani e-mail, Pani Ewo?
   Właśnie przeczytałam wątek dotyczący Pana Romana Strawy i zmroziło mnie… Tylko chciałam się tym podzielić…
   Nie znam szczegółów Jego życia, w sumie nie zrozumiałam nic ponad to, że „ciągnie” pomoc skąd się da. Wpłacałam tej rodzinie pieniądze na opał, na leki, kupiłam wszystkim dzieciom buty, wysyłałam paczkę z pościelą, ubraniami. Boli mnie to co czytam, zwłaszcza, że sama musiałam ponieść wyrzeczenia, by im pomóc, nie mam pracy… Ech…

   Pozdrawiam ciepło, z Panem Bogiem
   Danusia

   • mkm80 pisze:

    Kochana. Nie chcę grzeszyć… Więc zamilczę i się pomodlę za tych wszystkich którzy im pomogli… Szkoda naprawdę słów, ale niesmak mi pozostaje spory po tej sprawie i wcale nie jest mi lepiej, tym bardziej, że uświadomiłem sobie jak wielu ludzi nabrali… Szok! To, że mnie wrobili to pestka, ale to jest tłum ludzi… Jezu, ufam Tobie!
    Pani Aneta mówiła, żeby paczek czy darów materialnych nie wysyłać ale starać się pomóc finansowo na podany nr konta. Mam pewien pomysł ale jestem już powoli wycieńczony maratonem pracy, więc się do poniedziałku się wstrzymam.
    Jezu Chryste, zlituj się nad nami.

   • Wojtek pisze:

    Zaraz jak oszukali. O co chodzi?
    Ja wysłałem 50zł ale mi drugie zostało tylko jakieś drobne. Tzn. ma teraz być głodny przez 2 tygodnie (bo prędzej nie dostanę pieniędzy), a ci którym wysłałem to oszuści?
    Ja się zgodziłem trochę po głodować ale za cenę potrzeby tych osób. Skoro oni nie potrzebowali nic to po co mi to było?

   • eska pisze:

    „Jeśli cię ktoś zmusza, żebyś szedł z nim tysiąc kroków, idź z nim dwa tysiące…” Mt 5,41.
    Masz jeszcze coś, co możesz im dać – modlitwę za ich nawrócenie i opamiętanie. Bo ich bieda jest większa od Twojej i nie skończy się za dwa tygodnie…

   • Jerzy pisze:

    A ja Ci dam @ Wojtku 100 tylko przestań marudzić, bo straciłeś 2 rzeczy: 50 zł i dobry uczynek który zrobiłeś. Niech nie wie lewa, co robi prawa, albo odwrotnie jak jesteś lewoskrętny niech nie wie prawa, co robi lewa.
    Z Panem Bogiem!

   • Wojtek pisze:

    @Jerzy, mi nie chodzi o to czy to było 50zł czy 50gr, nie będę się targował przecież. Chodzi mi o to że to było więcej niż połowa tego co miałem i mam teraz kłopoty. Za te pieniądze miałem sobie kupić jedzenie bo mi się skończyło to mi mama kilka groszy podesłała bo jeszcze miała. Teraz muszę sobie poradzić do dziesiątego co najmniej, nie powiem przecież że nie mam pieniędzy bo wysłałem je oszustom, a na ulicy nie leżało. Jestem studentem i mama nie przyniesie mi obiadku.

    Tym ludziom i tak wybaczam, tylko chodzi mi o to że zmarnowałem ciężko zarobione pieniądze i mi szkoda. Nie mówię, że moi rodzice są bezdomni ale na ulicy na pewno nie znaleźli. Dodam, że wysłali mi już prawie 1000zł w tym miesiącu, na mieszkanie, na plener, na jedzenie.

 3. Sylwia pisze:

  Ja się przyłączę jednakże z opóźnieniem ale pomogę na pewno 🙂 słyszałam o tej sprawie bo było głośno w mediach na ten temat , trzeba pomóc tej rodzinie ..

  • Sylwia pisze:

   Wojtku, ale dobrze z Twojej strony poświęciłeś się , zrobiłeś dobry uczynek bo okazałeś miłosierdzie względem bliźniego ❤ nie ważne że te osoby postąpiły tak czy inaczej , ważne że ty masz czyste sumienie . Otocz modlitwą tych co zbłądzili . Ważne że chciałeś pomóc i mieć dobre intencje to się liczy , Bóg wszystko wie i nie rwij sobie włosów z głowy z tego powodu, tylko wychwalaj Boga za to jakim cię stworzył że potrafisz otworzyć serce swoją miłością do bliźniego . Cóż trafiają się różni ludzie ,nie mamy na to wpływu zostaje tylko modlitwa o opamiętanie takich co błądzą a po drodze wykorzystują innych .

  • Wojtek pisze:

   Nie wiem czy więcej serca, czy głupoty. Nie łamię się też bo ,,jakoś to będzie”.
   Ale dzięki za dobre słowo 🙂

   • Maggie pisze:

    Wojtku, to boli rozumię Ciebie. Swoje wyrzeczenie, chociaż wiedziałeś, że będzie Ci ciężko, chciałeś podarować .. Teraz cierpisz nie tyle z kłopotów, które na siebie ściągnąłeś. Jest to wielka próba i wyzwanie dla Ciebie.

    Nie można zamykać serca na ludzi w potrzebie, mimo takiego doświadczenia, dlatego aby Twoja ofiara się NIE zmarnowała: Twoje cierpienie, walkę z negatywnymi uczyciami, a więc stłumiwszy słuszną frustrację i gniew, ofiaruj Panu Bogu w intencji opamiętania naciągaczy i dzieci, które są pod ich „opieką” … bo TAK NAPRAWDĘ ONI SĄ o wiele, O WIELE BIEDNIEJSI, ALE W INNYM WYMIARZE niż materialny. Myślę, że może przyjść czas, kiedy dotąd „dojna krowa” przestanie dawać „mleko” i to będzie dla nich wręcz tragiczne.
    Sam korzystasz z pomocy i dlatego Ciebie to boli, bo znasz wyrzeczenia swojej rodziny. Spróbuj znależć jakąś stołówkę, nawet taką serwującą zupkę w rodzaju kuroniówki, bo aby się uczyć .. to głowie nie może przeszkadzać nachalny marsz kiszek .. – więc jeśli potrzeba to tylko,złam sie i choćby na jeden czy dwa dni,bo nie jesteś naciągaczem aby wykorzystywać, a potem tj w przyszłości, kiedy będziesz miał zarobione przez siebie(!) samego, to od czasu do czasu możesz się tam odwdzięczyć.
    Staraj uczyć się tak, abyś skończył naukę z najlepszymi wynikami, bo to jest zapłatą Rodzinie, za wyrzeczenia. Nie możesz głodować. Moja mama, studiując, żyła na gotowanej przez siebie kartoflance albo … zupie kminkowej (którą, w pewnym czasie gotowała później własnej rodzinie), a „zupa” kminkowa to byla kostka rosołowa na wodzie z zasmażką i kminkiem, podana z przysmażonymi chrupkami z chleba na wierzchu.

    Wierz mi wiele widziałam, a najboleśniejsze dla mnie było to, kiedy różne formy naciągania, zwodzenia i wyzysku, doznawali przybyli tutaj, do obcego kraju!, Polki i Polacy … od … rodaków z tej samej (!) co oni fali emigracji.. tj z PRL.

    Z czasów pierwszych lat mego pobytu w Kanadzie pochodzi myśl:
    Niektórzy twierdzą i plotą,
    że los łączy dobroć z głupotą,
    a prawda ZAZWYCZAJ taka,
    że dobroć skojarzona z cnotą,
    czasem, trafia w ręce łajdaka.

    Nie można zamykać się i unikać ludzi, tylko trzeba być ostrożnym, nie dać się zwieść ..bo pozory mylą, a prawda i dobro nie potrzebuja „reklamy”.
    Nie daj zabić w sobie dobra, które jest zaszczepione w Twoje serce – to nikt inny jak zły chce takimi, jak to doświadczeniami, zniszczyć dobroć i cnotę w ludziach.

    Jezus jest Panem!

   • Wojtek pisze:

    Dzieki Maggie. Na prawdę nie będzie aż tak źle. Chleb, woda mineralna, masło na kanapkę i jakaś zupka chińska. Już tak miałem, a co do tamtej rodziny to ja się nie gniewam, pieniądze jakoś może pożyczę a obiady i tak jadam max dwa razy w tygodniu.
    Szkoda po prostu, bo też mojemu koledze obiecałem porobić zakupy do mieszkania (środki chemiczne) bo moja kolej, ale on powiedział że ok i poczeka wiec z głowy.
    Miałem taką sytuację, że mnie pani prosiła o pieniądze na chleb to dałem jej parę złoty, ale kilkanaście minut później spotkałem ją znowu i prosiła mnie kolejny raz o pieniądze, a jak jej powiedziałem, że przecież dawałem pani kilka minut temu to się odwróciła i bez słowa odeszła. Raz też zaczepiła mnie cyganka z różą w ręku i ze zdjęciem dziecka. Wlepiła mi tą róże w ręce i powiedziała, że na dzieci jej potrzeba to wyciągnąłem z 5 złoty to zaraz mnie zaczęła ciągnąć za rękaw i zaglądać mi do portfela, że daj pan więcej, co tak mało itp. Zabrała mi różę, a ja poszedłem, wiedziałem, że jeśli bym wyjął cały portfel z teczki to by mi ukradła ale mi się jej zrobiło szkoda to dałem te 5zł choć nie wiem po co.

    Nie zraziłem się tamtymi sprawami to i tą też się nie zrażę. Poza tym nie uważam dawania pieniędzy za szczególny akt łaski. Akt łaski to wyklęczeć w modlitwie, a nie dać 5 zło i z głowy. Ja tam nie mam urazy bardziej trochę żal o to że można było lepiej spożytkować te pieniądze, a co do tego czy mam czy nie mam dobrego uczynku skoro pieniądze nie były potrzebne to nie ma znaczenia, co to za ofiara jeśli się ją daje po to żeby mieć zysk dla siebie, tak więc jeśli bym go nie miał to i tak nic się nie stało a za tą rodzinę z pewnością się pomodlę.

    A i powiedzcie mi czy na prawdę ma być Intronizacja Chrystusa na Króla Polski?

   • Maggie pisze:

    Wojtku, nie bierz w ręce podsuwanych Tobie przedmiotów i czegoś w rodzaju tej róży etc.

    Mnie w Chinatown chciał kiedyś dotknąć, zastępując mi drogę, szybko sunący się, wśród tłumu, jakiś buddysta w czerwono-złotych szatach/szmatach, ale że byłam już uświadomiona – dzięki WOWIT, zrobiłam, w ostatniej chwili, błyskawiczny unik z nakazującym tonem w głosie krzyknęlam „nie” (po ang, oczywiście „no”). W ręce miał coś w rodzaju broszki/medalu z jakimiś znakami – był to ładny,błyszczący,złoty,metalowy przedmiot z esamifloresami. Żydzi mówili kiedyś o pewnych przedmiotach, że są trefne. Cyganki z wróżbiarstwem są połączone .. więc ostrożnie.

    Czasem szajki tworzą tzw sztuczny tłum, lub zamieszanie i nikczemnie sięgają do cudzych kieszeni. Bądź ostrożny. Jeśli masz ciut więcej ze sobą, to dobrze mieć część w portmonetce, po którą siegasz i jest widoczna, a tą większą kwotę tak blisko, że pod stałą kontrolą.

    Mnie w Kanadzie okradziono i to w czasie gdy straciłam pracę, ale dobrze, że nie miałam w portmonetce dokumentów. Płaciłam w kasie i na ladzie położyłam portfelik, wskazując kasjerce jakąś nieprawidłowość nabitą na rachunek … sięgam po portfel i .. brak go ..w mgnieniu oka. Nie sprawdzono kobiety stojącej za mną,(prawie leżała na mych plecach!), która powiedziała, że przeszedł chłopczyk, który mógł być moim synkiem i zabrał. Nie wezwano policji, ale dobę później, do domu dostałam telefon, ze sklepu, że znaleziono mój opróżniony oczywiście portfel, bo była w nim wizytówka z datą wizyty u dentysty.

    Jeśli kiedyś chodzi o kwiaty, to kiedyś w Polsce, w podziemnym przejściu, podszedł do mnie chłopiec (może 12-letni!), ofiarując bukiet kwiatów. Kiedy pchał go jedną ręką w twarz .. drugą rękę z … nożem, chciał wpakować mi pod spódnicę. Dostrzegłam to i cofając szybko biodra wpakowałam mu na głowę torebkę z niesionymi, bez siatki pomidorami. Torebka papierowa pękła, oszołomiałam, on zwiał i za chwilę nadeszli schodami ludzie, patrząc na rozsypane pomidory i mnie goniącą po schodach, ale chłopaka nigdzie nie widziałam, więc wróciłam po te pomidory. Było to pod przejściem ulicy prowadzącej do dworca głównego w Poznaniu, więc może ukrył sie w chaszczach nasypu przy torach kolejowych. Biały dzień..

    Jeśli ktoś prosi na ulicy o chleb, lepiej zaoferować kupno tego chleba. Kiedyś na stacji metro, młody chłopak zawodził, że jest bardzo głodny i chce na pizzę. Na stacji był McDonald. Bez słowa kupiłam tzw meal i dałam mu, a po chwili zobaczyłam, że poszedł sobie … zabrał tylko kawę, a resztę rzucił do … śmieci.
    Widziałam ale na ulicy, a nie na stacji, bo bilet kosztuje, ludzi wyjadających resztki ze śmieci – tak i tacy są.
    Bardzo źle się czuję, choć tu ludzie, przy tak rozwiniętym systemie Welfare, nie powinni żebrać, jeśli nawet przechodzę obok „zawodowego wysiadywacza chodników”, który oznajmił mi kiedyś, że nie głodny .. który życzy bezczelnie: have a nice day. Jak można nie mieć zepsutego dnia, po takim widoku i życzeniu – bo dzień traci blask na widok i „życzenie”.

    No ale dosyć tych opowieści.
    Zły chce uczynić nasze serca kamiennymi, ale nie dajmy się i ofiarowujmy Bogu nasze rozczarowanie i poniekąd krzywdę.

    Módlmy się aby doszło do Intronizacji Chrystusa – bo wygląda, że wszystko na dobrej drodze.

    Jezus jest Panem!

   • Sylwia pisze:

    Wiem że powiecie że zwariowałam ale przyszła dziś do mnie taka myśl , że z tego co się stało wypłynęło jednak dobro ! powiecie że zwariowałam ale mam przeświadczenie że to w jaki sposób stanęliśmy do tego zadania , że potrafiliśmy się podzielić tym co mamy , że potrafiliśmy w tej sytuacji wyciągnąć pomocną dłoń i powiedzcie czy nie wypłynęło z tego dobro ?? Tak pomimo trudnych sytuacji okazaliśmy miłosierdzie . Bóg to doceni , niezależnie od tego jak tamci ludzie postąpiły , ok przykra sprawa , ale Bóg pokazał nam tym zdarzeniem że z każdego czynu można wynieść dobro . Tym dobrem są nasze intencje i chęć pomocy , było by inaczej gdybyśmy przeszli obojętnie .

  • Anka pisze:

   Autorka pisze
   Chce drodzy panstwo zebyscie sie dzielili tym zdjeciem ze wszystkimi znajomymi ktorych macie. Jezus mi nakazal zeby to zdjecie dotarlo do wszystkich Polakow na swiecie, jego Twarz w chmurach, on pozwolil tak wyrazie sie nam pokazal, powiedzil mizeby przekazac wsszystkim ze czuwa nad nami i chce do kazdego przyjsc Twarza w twarz. Prosze was drodzy rodacy, chce wypelnic jego prosbe, ale potrzebuje waszej pomocy. SKontaktujcie sie ze mna na FB, Aneta Cichorz jesli macie jakies pytania.

  • Sylwia pisze:

   Oo .. przed chwilą to widziałam i myślałam że to komputerowo ..znaczy obrazek a to naprawdę :0 Jezus jest Panem ! ❤

   • Maggie pisze:

    Może to i komputerowo zrobione, bo czy Pani Aneta ma jakieś objawienia, skoro mowi o przekazie ? i kim ona jest?
    Jeśli, to ta sama Aneta Cichorz, na którą natrafiłam, starając się odnależć, to kończyła w szkołę businessu: kursy masażu terapeutycznego.
    Cokolwiek by to było… to zdjęcie jest piękne, a czlowiek powinien zdawać sobie sprawę, ze Pan Bóg jest wokół i kocha niesfornego człowieka, dając wiele szans powrotu.

    Jezus jest Panem!

 4. Maria Magdalena pisze:

  Kolejne zwycięstwa modlitwy różańcowej – INTRONIZACJA Na 1050 rocznicę chrztu Polski Episkopat Polski z udziałem władz państwowych odda Polskę Królowi Królów!

  Bogu niech będą dzięki – spełniają się krok po kroku, pomału ale stale w dobrym kierunku, nasze prośby zanoszone do Boga za przyczyną Maryi Królowej Polski
  Spełniają się też nasze zawierzenia i akty, także te z Pól Elekcyjnych na Woli w dniach naszego corocznego pielgrzymowania od 1.05 do 03.05!

  POKUTY! POKUTY! POKUTY! – Pokuta i Różaniec Święty – taka jest droga powrotu do Boga i do Jego Dekalogu!

  http://wp.me/p3vwgV-V4

 5. Pingback: Twarz Jezusa ukazała się na niebie w Michigan – Jezus czuwa nad każdym z nas i chce do każdego przyjść Twarzą w twarz | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 6. kasiaJa pisze:

  Z biznesu porno na listy Kukiza
  Piotr Marzec z Kielc, znany przed laty raper oraz producent filmów porno, występujący pod pseudonimem Liroy, będzie „jedynką” w kieleckim okręgu na liście wyborczej komitetu wyborczego Kukiz’15.
  „Dzisiaj Kukiz ma ogłosić nazwiska „pierwszych trójek” w każdym z okręgów. (…) Jak się dowiedziało „Do Rzeczy” numerem jeden na liście ruchu Kukiz ’15 w Kielcach będzie Piotr Marzec, znany przed laty raper występujący pod pseudonimem Liroy. Uważany za jednego z prekursorów muzyki hip-hop znany jest m.in. z takich przebojów jak „Skaczcie do góry” i „Scyzoryk”. Marzec jest też producentem muzycznym i członkiem Akademii Fonograficznej. Liroy przed wyborami prezydenckimi poparł Kukiza – czytamy na portalu informacyjnym tygodnika.(…)”

  • Maggie pisze:

   Zrazu widać, że sprawa jakaś dziwna .. może i nieczysta,
   jeśli na stołek we władzach, gramoli się anarchista.
   Czy, dla niego, moralność i porządek istnieje,
   gdy z wsparcia w podrygach hip hop, porno-wizją wieje?
   Czy coś znaczy dla niego słowo i Rodzina,
   kiedy przystaje z tym, co na tradycję się wypina?
   Zastanawia nowinkowa wartości hierarchia,
   kiedy się komuś marzy władza=oligarchia.
   Czy może jego słowo, jak mówią poeci,
   zmieszane z wiatrem, w siną dal odleci?
   Wichrowe myśli, jak wichrowe wzgórza
   i to jeszcze nikogo nie dziwi,nie wkurza?

 7. mariaP pisze:

  !!!

  Jak donosi w ostatnim swoim raporcie ” Corpus Christi” , Bp Schneider :

  ” W Kosciele naszych czasow
  najmniejsza ,
  najbardziej krucha
  i najbardziej bezbronna Osoba jest Pan Jezus
  pod postaciami Eucharystycznymi podczas Komunii Swietej.
  Mozna doszukac sie pewnych racji duszpasterskich przemawiajacych za kontynuacja praktykî Komunii na stojaco i do reki ,
  powolujac sie na przyklad — na prawa wiernych —
  Jednak
  naruszaja one prawa Chrystusa,
  Jedynego Swietego ,
  Krola krolow :
  On , jako Bog
  takze pod postacia malej hostii
  Ma
  Prawo
  Odbierać
  Najwyzsza
  Cześć ”

  !!!

  Chyba w Indiach , trzy lata temu ,
  podczas nowenny przed Swietem Chrystusa Krola ,
  ujrzelismy Oblicze Chrystusa w Hostii , ktora w rekach swych dzierzyl Kaplan .
  Chrystusa ukoronowanego cierniem …
  W Hostii !
  W Eucharystii !
  W Przenajswietszym Sakramencie !
  Ukoronowanego cierniem !
  Jak za czasow Heroda Antypasa , czy namiestnika rzymskiego Poncjusza Pilata .

  !!!

  Oto wasz Król !
  Golgoto ! Golgoto ! Golgoto !

  !!!

  Intronizujmy wiec Jezusa Chrystusa już dziś !!!
  Oddając Bogu to , co Mu sie należy ,
  Obecnemu , a jakże , w Jego Postaciach Eucharystycznych — Twoja cześć chwała , nasz wieczny Panie ,
  Na wieczne czasy niech nie ustanie !
  Tobie my dajem z rzesza tych ludzi ,
  Poklon i pienie ,
  my ,
  Twoi słudzy !

  Bo jak przypomina Bp A. Schneider /
  ” Wspaniałe okresy rozkwitu Kościoła wiązały sie
  zawsze
  z okresami pokuty
  i należnej czci wobec Sakramentu nad sakramentami , czyli Świętej Eucharyatii .”

  A jak Kościoła , to i Ojczyzny , bo Jeden Jest Pan !!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s