G. Amorth: Państwo Islamskie to szatan. Używając języka Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich, a bestia szaleńczo się trudzi

Przypominamy wpis z 15 kwietnia: Państwo Islamskie to szatan

„Mówiąc językiem Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich – szatan pracuje po prostu szaleńczo” – napisał o. Gabriel Amorth, odnosząc się do prześladowań chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Słynny rzymski egzorcysta ks. Gabriele Amorth jednoznacznie ocenia działalność Państwa Islamskiego. W swoim niedawnym wpisie na „Facebooku” kapłan napisał, że „Państwo Islamskie to szatan”. Skrytykował też brak reakcji Zachodu na zbrodnie, jakich dopuszczają się islamiści.

„ISIS to szatan. Wszystko wydarza się najpierw na poziomie duchowym, dopiero później urzeczywistniając się na tej ziemi. Są tylko dwa królestwa duchowe. Ducha świętego i ducha demonicznego” – napisał egzorcysta.

Stwierdził następnie, że demon wkracza w życie pod różnymi postaciami: „polityki, religii, kultury, ale ma jedno źródło inspiracji: diabła. Jako chrześcijanin najlepiej walczę duchowo” – stwierdził kapłan.

„Świat polityczny, któremu, jak się zdaje, nie ma dziś odpowiedzi w obliczu masakry chrześcijan, musi walczyć z ISIS i będzie to robił w inny [niż duchowy – red.] sposób” – napisał egzorcysta i zapytał jednak, co Zachód zrobił w tej sprawie w ciągu ostatnich lat.

Szatan „wciąż mówi, że świat jest w jego mocy – i to, co mówi, to prawda. Używając języka Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich, a bestia szaleńczo się trudzi” – dodał kapłan.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „G. Amorth: Państwo Islamskie to szatan. Używając języka Biblii, jesteśmy w dniach ostatnich, a bestia szaleńczo się trudzi

 1. wobroniewiary pisze:

  Ks. Winiarski: Dlaczego nie przyjmę uchodźców?

  Mam świadomość, że tą wypowiedzią narażę się wielu ludziom. Wiem też, że zostanę uznany za człowieka, który odrzucił apel papieża Franciszka o przyjęcie uchodźców. Niektórzy przypiszą mi brak elementarnej wrażliwości i odruchów serca. Mimo to, nie przyjmę uchodźców i nie godzę się, by ktokolwiek zapraszał do mojego domu gości, których obecność może stać się niebezpieczna albo z którą sobie nie poradzę. Oto powody dla których nie mogę przyjąć muzułmańskich uchodźców:

  1/ Koran – święta księga islamu, degraduje osobę Jezusa do roli jednego z proroków. Kwestionuje jego boskość a przez to obraża moje uczucia religijne. Uznaje za nieważne to, w co wierzę. Rani mnie duchowo oraz poniża kulturę w której wyrosłem ja i mój naród. Dla mnie islam jest herezją chrześcijańską i niczym więcej. Dodatkowo widać gołymi oczami, że religia Mahometa coraz bardziej się radykalizuje. Właściwie, jest bardziej ideologią niż religią. Koraniczne szkoły (medresy), są wylęgarnią terrozymu i przemocy. Niedawno pakistańska policja wdarła się do medresy Zakarija i uwolniła kilkudziesięciu studiujących tam chłopców i młodych mężczyzn. Byli skuci łańcuchami i nosili na sobie ślady tortur. Mimo to rodzice wielu z nich protestowali przed lokalnym komisariatem przeciwko akcji policji. Czy przyjmując takich absolwentów i nauczycieli Koranu nie wystawiamy siebie i swoich najbliższych na ryzyko przemocy? O wiele bliżej nas, kilka tygodni temu, policja niemiecka dokonała rewizji w szkole koranicznej we Frankfurcie nad Menem, podejrzewając, że dzieciom pokazuje się tam na wideo brutalne sceny, w tym egzekucje. Szkoły muzułmańskie bez przerwy inwigilują brytyjskie służby specjalne, ponieważ brytyjscy młodzi muzułmanie są o wiele bardziej radykalni niż ich rodzie.

  http://www.fronda.pl/a/ks-winiarski-dlaczego-nie-przyjme-uchodzcow,56659.html

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks Sławomir Kostrzewa:

  Wiele osób ostatnimi dniami pyta mnie co ma myśleć lub jak mają postąpić wobec kryzysu imigracyjnego w Europie. Odpowiedź może być tylko jedna: chwytać za Różaniec i gorliwie wzywać pomocy Matki Bożej!
  Moc modlitwy Różańcowej ocaliła nasz kraj przed gorszymi niebezpieczeństwami! Jeśli wśród tzw. uchodźców są prawdziwie potrzebujący – niech Maryja przyprowadzi ich do ludzi, którzy okażą im serce; a „wilków w owczej skórze” – niech Maryja nie dopuści ich do naszych domów.

 3. Ania pisze:

  Jeszcze w lutym w „Faktach” TVN pokazywano takie rozmowy… Imam Choudary: „Prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce!”

  http://wpolityce.pl/polityka/264966-jeszcze-w-lutym-w-faktach-tvn-pokazywano-takie-rozmowy-imam-choudary-prawo-szariatu-zostanie-wprowadzone-takze-w-polsce

 4. wobroniewiary pisze:

  O. Jerzy Garda rozpoczął od dziś wraz z grupą wiernych protest przed Ministerstwem deprawacji narodowej przeciw demoralizacji dzieci i młodzieży. Pikieta modlitewna będzie trwać codziennie przez godzinę.

 5. Magda pisze:

  Ktoś w Turcji i Grecji robi na tym mega kasę , bo nie wierze , ze straż przybrzeżna ich nie widzi

  Agata Tober Mokwa A wygląda to mniej więcej tak:
  Komentarz kolegi i informacje po bezposredniej rozmowie z jednym z imigrantow „Wczoraj płynęliśmy urlopowo z Kos na Santorini. 1/2 promu to imigranci zmierzający do Pireusu. Z ciekawości zagadałem do 2 z nich – jeden był z Bangladeszu a drugi z Iraku. Nie jest prawdą że uciekają tylko Syryjczycy.
  Przejazd do Europy wyglada następująco :
  Podróż z Iraku: gość leci na swoim paszporcie do Turcji bo okazuje się, że Irakijczycy nie potrzebują wizy do Turcji. Przed podróżą kontaktuje sie z gościem z okolic Bodrum (Irakijczyk), który organizuje łodzie na Kos. Przejeżdża w okolice Bodrum i tam jest wszystko zorganizowane – paszport Iracki już wyrzuca bo nie jest mu potrzebny – oficjalnie jest uchodźcą na tle religijnym – sam jest szyitą, a jego dziewczyna sunnitką wiec wojna w rodzinie. Płaci około 1500€ za miejsce na łodzi. Wypływają jak straż przybrzeżna Turcji nic nie widzi bo nie chce widzieć – każdy dostaje coś z powyższej kwoty. Irakijczyk – organizator z jakimś gościem są już milionerami a będą zaraz miliarderami. Po 30 minutach łódź przypływa na Kos. Ponton jest przebijany, kamizelki walają sie po plaży, a silniki zabierają Grecy. Gość z Iraku idzie na posterunek Policji gdzie rejestruje sie jako uchodźca chociaż do końca nim nie jest , ale inaczej nie dostałby wizy do Schengen. Po 10 h oczekiwana dostaje dokument , który uprawnia go to poruszania sie po EU. Następnie kupuje bilet na prom po nominalnej cenie i płynie do Pireusu. Jego cel to Niemcy,Belgia lub Finlandia. W kieszeni ma plik € lub $ – wie , ze musi przejechać Macedonię , Węgry , Austrię a potem już Niemcy. Mówie mu, że na Węgrzech są blokady – on mi na to, ze wie ale jest przygotowany żeby komuś zapłacić żeby nie było problemów . Zapytał , czy w Polsce jest dużo Irakijczyków – powiedziałem, ze nie bardzo i zaraz zrobi sie u nas zimno. On o tym wie i kupi ciepłe ciuchy po drodze po miał tylko klapki, plecak i Tshirt bo nadbagaż na łodzi – pontonie kosztuje dodatkowo. Miał telefon i papierosy – życzyłem mu powodzenia i podaliśmy sobie ręce.
  Pod pretekstem wojny w Syrii ciągnie do nas cały middle east oczekujący lepszego życia . Oni dokładnie wiedza co im sie należy i czego mogą oczekiwać . Ktoś w Turcji i Grecji robi na tym mega kasę , bo nie wierze , ze straż przybrzeżna ich nie widzi.
  Można postawić 2 duże statki NATO lub Grecji z dobrymi halogenami i nikt już pływać – przynajmniej na Kos nie będzie . Ale ktoś ma w tym dobry interes – oczekujmy zatem jeszcze większej ilości nowych mieszkańców Schengen” wiec moze niech Grecy nie psioczą tylko niech Policja, Straż wybrzeża zacznie się dzielić pieniędzmi ktore na imigrantach zarabiają ….

 6. wobroniewiary pisze:

  http://gosc.pl/doc/2691659.Miliarder-chce-kupic-wyspe-dla-uchodzcow

  Koptyjski miliarder z Egiptu Naguib Sawiris chce kupić niezaludnioną wyspę i osiedlić na niej uchodźców syryjskich.
  W rozmowie z niemieckim dziennikiem „Frankfurter Rundschau” Sawiris powiedział, że wyspę zamierza kupić od Grecji lub Włoch. „Byłoby dobrze, gdyby Angela Merkel zadzwoniła do premierów, poparła moją ideę i powiedziała, jak jest dobra” – dodał.

  Sawiris zadeklarował, że chce objąć opieką “sto, a może dwieście tysięcy ludzi” i oblicza, że kosztowałoby to „setki milionów euro”. Za te pieniądze chciałby im zbudować prowizoryczne domy i port. „Dam tam zatrudnienie wszystkim uchodźcom, którzy zbudują szkołę, szpital i supermarkety. Inni mogliby pracować w rolnictwie” – planuje egipski miliarder.

  Sawiris jest prezesem zarządu firmy telekomunikacyjnej. Gdy jego ojciec został wywłaszczony w latach 60. XX w., rodzina przeniosła się do Libii. Przyznał, że wtedy wcale nie czuł się uchodźcą. „Tylko raz czułem się wypędzony z mojej ojczyzny, Egiptu, gdy do władzy doszli w 2012 roku ludzie z Bractwa Muzułmańskiego” – powiedział.

 7. tak myślę pisze:

  Więcej modlitwy za islamistów. Mimo wszystko. Często o nich zapominamy.

  • wobroniewiary pisze:

   Odpowiadaj za siebie, nie znasz moich i innych intencji modlitewnych więc nie uogólniaj!!!

   • Maggie pisze:

    @tak myślę: myślenie ma przyszłość.. dwa razy pomyśl nim powiesz, bo co innego podejrzenia, a co innego złożenie intencji modlitewnej.

    Głodnemu chleb na myśli, bo my modlimy się również i za wrogów Chrystusa, a ostrzeżenia i relacje nt co się dzieje, nie mają nic wspólnego z szerzeniem nienawiści: Dobrem zło się zwycięża.

    Nie moźna jak papuga powtarzać w zachwytach o swoim dobrym serduszku, wytykając swe domniemania .. i równocześnie .. pozwalać lub nawet przykładać rękę, gdy chodzi o oficjalny zaśiew kąkolu. Konia trojańskiego nie wprowadza się do stajni, przygotowanej dla ocalałych z pożogi.

 8. Magda pisze:

  Muzułmanie we Francji dewastują kościoły i mordują katolików

  We Francji walka z Kościołem jest coraz ostrzejsza. Jak informuje „Radio Maryja” każdego dnia zgłaszane są dwa przypadki profanacji miejsc kultu i cmentarzy. Tylko w ubiegłym miesiącu zniszczono 84 świątynie.

  W 2014 roku zniszczono lub sprofanowano 807 miejsc kultu i cmentarzy, z czego 673 przypadki dotyczyło obiektów chrześcijańskich. Sprawcami napadów są przede wszystkim muzułmanie.

  Sytuacja jest na tyle poważna, że premier Francji zapewnił ochronę 178 katolickim kościołom.

  Z jednej strony dokonują tego młodzi muzułmanie, ale też grupy satanistyczne. Niechęć do Kościoła rodzi nienawiść, która przejawia się w atakach, niszczeniu tego, co jest związane z Jezusem Chrystusem — powiedział „Radiu Maryja” ks. Rafal Cyfka z papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  W ubiegłym tygodniu francuskie media informowały o zabójstwie 33-letniej kobiety, matki 5-letniej dziewczynki. Kobietę zabił muzułmanin po tym, jak wyszła z Kościoła.

  Prześladowaniem kościoła we Francji mocno zaniepokojony jest episkopat Francji.
  W specjalnym oświadczeniu biskupi napisali:
  Nikt nie zastraszy chrześcijan. Nadal nasze kościoły będą otwarte!.

  Trudno nie zauważyć, że odejście od chrześcijańskich korzeni wytworzyło w wielu europejskich krajach pustkę, którą wypełnia islamski radykalizm oraz agresywny antyklerykalizm.

  Trudno nie zauważyć, że odejście od chrześcijańskich korzeni wytworzyło w wielu europejskich krajach pustkę, którą wypełnia islamski radykalizm oraz agresywny antyklerykalizm.

  • wobroniewiary pisze:

   Piękne:
   Mam dług do spłacenia. Moim podstawowym celem jest udzielenie chrześcijanom schronienia. Nie mogę ocalić świata, ale istnieje bardzo konkretna możliwość, by zrobić coś dla Żydów i chrześcijan. Niech inni robią, co chcą dla muzułmanów – stwierdza Weidenfeld. Taka selekcja ze względu na wyznanie co rusz ściąga na niego krytykę. Lord się jednak nie przejmuje. Mówi, że to chrześcijanie najbardziej potrzebują pomocy. W Syrii i Iraku stawia im się wybór: albo będą płacić podatek od wiary, albo czeka ich wygnanie lub śmierć.

   LORD WEIDENFELD: ISIS jest bezprecedensowe w swoim prymitywnym okrucieństwie […]. Gdy idzie o czystą żądzę horroru i sadyzmu, są wyjątkowi. Nigdy nie było takich kanalii, jak ci ludzie.

  • Maggie pisze:

   Kanadyjski businessman, Żyd, Steve Maman wykupuje chrześcijańskie i Yazidi dzieci z niewoli ISIS (zbiera też fundusze – choć już pojawiły się głosy sprzeciwu, że taka akcja rozzuchwali jeszcze bardziej muzułmanów). Koszt za jedno to $1000 – 3000. Wykupił wolność 120 dziewczynkom/kobietom. Jak podają są tam nawet 8-letnie, które po 30 razy dziennie (!) były poddawane seksualnemu niewolnictwu, a aktów tych dokonywali nie tylko młodzi „wojownicy” ale nawet i mogący byc ich dziadkami …
   Okrucieństwa muzułmanów są nie do opisania, szatańskie.
   Jezu Ty sie tym zajmij.

 9. wobroniewiary pisze:

  Grecy znaleźli kontenery z pomocą na rzecz „uchodźców”
  wypełnione bronią i amunicją!!!

 10. babula pisze:

  Poczytałam w prasie informacje dotyczące uchodźców, w których m.in. były ostrzeżenia mówiące o tym, ze wraz z nieszczęśliwymi ludźmi wchodzi do kraju fala obcych agentów, przychodzą ludzie wrogo nastawieni do chrześcijan i mający na celu im szkodzić. W świetle tych ostrzeżeń rozumiem stanowisko ks. Winiarskiego i Nie Zgadzam się z nim. Jedyne wyjście jakie widzę to różaniec do ręki i otworzyć drzwi.

  • Maggie pisze:

   Ks.Winarski mówi o „V kolumnie” , czy nie widzisz tego Kochana?
   Dziwne, że chrześcijanie siedzą w strasznych obozowych warunkach, oczekując pomocy a muzułmanie zalewają świat … W mętnej wodzie dobrze ryby łowić.
   Różaniec tym bardziej na szaniec.
   Jezu Ty się tym zajmij.

  • AnnaSawa pisze:

   Babula polecam Pani i nam wszystkim ostatni Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ws. Uchodźców, który w jasny sposób ukazuje dwa działania:
   jedno, to oczywista pomoc uchodźcom – jeszcze raz – UCHODŹCOM ! (nie pada tu ani razu słowo imigrantom) drugie to „…Gdy chodzi o konkretną pomoc uchodźcom w Polsce, to nie ulega wątpliwości, że główna inicjatywa i odpowiedzialność spoczywa na barkach władzy świeckiej. Ona jest stroną zapraszającą. Ona też z tego tytułu powinna zagwarantować kontrolę, bezpieczeństwo i podstawowe świadczenia dla uchodźców….” – ZAGWARANTOWAĆ KONTROLĘ, BEZPIECZEŃSTWO…” !!!
   PEŁNY TEKST:
   http://episkopat.pl/dokumenty/6825.1,Komunikat_Prezydium_Konferencji_Episkopatu_Polski_ws_Uchod_c_w.html
   Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ws. Uchodźców

   Warszawa, dnia 8 września 2015 r.

   1. „Byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie (Mt 25,35). Tymi słowami Jezus Chrystus wzywa każdego z nas – szczególnie w obecnym czasie, gdy tak wielu uchodźców przeżywa dramat wojen i niebezpieczeństwa utraty życia – do przyjścia im z pomocą, do chrześcijańskiej gościnności.

   2. Przede wszystkim prosimy o modlitwę w intencji pokoju na świecie oraz w intencjach uchodźców, którzy opuścili swoją ojczyznę, aby uchronić własne życie i życie swoich dzieci. Pamiętajmy przed Bogiem także o tych, którzy opiekują się osobami zmuszonymi do przesiedlenia się.

   3. Naszej modlitwie powinno towarzyszyć czynne zaangażowanie. Przede wszystkim potrzeba działań dalekowzrocznych, mających na celu „eliminowanie przyczyn, które powodują, że całe społeczności opuszczają swoją rodzimą ziemię, zmuszane do tego przez wojny i nędzę” (Franciszek, Orędzie na światowy dzień migranta i uchodźcy, 2015 r.). Główny wysiłek świata powinien zmierzać w kierunku wygaszenia konfliktów, na skutek których ludzie są zmuszeni ratować się ucieczką z własnego kraju. Dlatego konieczna jest pomoc tym, którzy cierpią z powodu wojen w krajach ich pochodzenia.

   Dzięki ofiarności polskich katolików udało się dotąd pomóc uchodźcom m.in. w Sudanie, Nigerii, Egipcie, Libanie, Syrii oraz w Iraku. Od 2009 roku polscy biskupi organizują w swoich diecezjach zbiórki funduszy na pomoc uchodźcom, z której korzystają nie tylko chrześcijanie. Wyrażamy wdzięczność katolikom w Polsce, którzy w samym tylko 2014 r. przekazali ponad 5 mln zł. na pomoc uchodźcom. Dzięki temu wsparciu objęto pomocą kilkaset tysięcy osób potrzebujących. Przykładem konkretnych działań są kuchnie prowadzone przez instytucje kościelne w Syrii i w Iraku, które wydają dziennie kilka tysięcy posiłków lub utrzymywane obozy dla uchodźców. Z polecenia Konferencji Episkopatu Polski pomoc uchodźcom w miejscu ich przebywania (poza Polską) prowadzi Papieskie Stowarzyszenie – Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

   4. Gdy chodzi o konkretną pomoc uchodźcom w Polsce, to nie ulega wątpliwości, że główna inicjatywa i odpowiedzialność spoczywa na barkach władzy świeckiej. Ona jest stroną zapraszającą. Ona też z tego tytułu powinna zagwarantować kontrolę, bezpieczeństwo i podstawowe świadczenia dla uchodźców. Strona kościelna nie wyobraża sobie działania w tej materii na własną rękę, bez współpracy z władzami świeckimi. Jasno to wyraził papież Franciszek w Orędziu na światowy dzień migranta i uchodźcy, 2015 r.): „Ruchy migracyjne nabrały wszak tak wielkich rozmiarów, że tylko systematyczna i konkretna współpraca, w którą włączyłyby się państwa i organizacje międzynarodowe, może być w stanie skutecznie je uregulować i nimi pokierować”.

   Ze strony Kościoła katolickiego w naszym kraju odpowiedzialną za to przedsięwzięcie powinna być Caritas Polska. Natomiast na terenie poszczególnych diecezji – za zgodą biskupa diecezjalnego – koordynację zadań związanych z pomocą uchodźcom powinna przejąć Caritas diecezjalna, która dysponuje Parafialnymi Zespołami Caritas. W celu uniknięcia ewentualnych błędów, Caritas Polska skontaktuje się z Caritas tych krajów, które już przyjęły uchodźców, aby skorzystać z ich doświadczenia.

   Kościół katolicki w Polsce – w sposób szczególny w Roku Miłosierdzia wezwany do świadczenia pomocy innym ludziom – z całą pewnością zrobi dla uchodźców wszystko, co w jego mocy, aby ulżyć ich dramatycznej sytuacji. Nie zapominamy bowiem o tym, że my sami byliśmy uchodźcami i gośćmi w obcych krajach i ostatecznie jesteśmy tylko „gośćmi” na tej ziemi (Ps 39,13; 119,19).

   Abp Stanisław Gądecki
   Metropolita Poznański
   Przewodniczący KEP

   Abp Marek Jędraszewski
   Metropolita Łódzki
   Zastępca Przewodniczącego KEP

   Bp Artur G. Miziński
   Sekretarz Generalny KEP

   Co wynika z tego komunikatu??? Jest to jasny przekaż, że mamy być otwarci wg Ewangelii na pomoc wszystkim, którzy tej pomocy POTRZEBUJĄ, jednakże powinniśmy mieć uszy i oczy otwarte na zagrożenia, które z falą uchodźców mogą wtargnąć i stać się całkowitym zaprzeczeniem Ewangelii.
   Miłosierdzie, cierpienie, modlitwa ale i ROZTROPNOŚĆ w takiej sytuacji powinny stanowić jedność w obliczu tych wydarzeń.
   Upraszczając raz jeszcze: modlitwa za wszystkich uchodźców ale i jawna obrona Krzyża i naszej wiary !!!

   Dlatego też przy tym trzeba mówić o zagrożeniach. I jak przedstawia to jasno Episkopat – stronę kontrolną winno spełniać państwo, które niestety jak widzimy, swym NIErządem podporządkowuje się wszelkim „zachciankom” Brukseli.

 11. eska pisze:

  „Boże, Ty widzisz i nie grzmisz?”
  Chyba jednak grzmi…

  Co najmniej 65 osoby zginęły, a 154 zostało rannych, po tym, jak gigantyczny żuraw spadł na Wielki Meczet w Mekce, świętym mieście muzułmanów w Arabii Saudyjskiej.

  Jeszcze zanim doszło do tragedii ministerstwo przestrzegało przez burzami, intensywnymi opadami deszczu, a także silnym wiatrem. Najprawdopodobniej to właśnie silne podmuchy doprowadziły do uszkodzenia żurawia.
  Wielki Meczet jest zazwyczaj najbardziej zatłoczony w piątki.

  http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-tragedia-w-wielkim-meczecie-w-mekce-dziesiatki-ofiar,nId,1884318

 12. wobroniewiary pisze:

  Abp sceptycznie odniósł się on również do nagłej gościnności europejskich przywódców. Niektórym się wydaje, że przyjmując kilka tysięcy męczenników, będą mogli odzyskać utraconą cnotę – stwierdził dosadnie syryjski hierarcha.
  http://ekai.pl/wydarzenia/swiat/x92160/abp-j-hindo-obawia-sie-ze-slowa-papieza-beda-zacheta-do-wiekszej-emigracji/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s