Październik – miesiąc Różańca Świętego. Św. Jan Paweł II: „ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu….”

„Październik zalicza się do cichych okresów roku kościelnego. W ciągu ostatnich stuleci jako miesiąc różańca, miesiąc cierpliwej modlitwy, zyskał jednak szczególne oblicze. Modlitwa straciła dziś jakby w Kościele swe oczywiste znaczenie. Musimy więc na nowo odnaleźć drogę do Boga słuchającego i przemawiającego, a raczej musimy przyjąć dar tej drogi. Zacznijmy spokojnie w tej refleksji od modlitwy różańcowej. Dlaczego właściwie pozdrawiamy Maryję? Czy nie sprowadza to nas może na jakąś boczną drogę, kiedy to przecież Chrystus stanowi centrum? Można na to odpowiedzieć najpierw w sposób najzupełniej pozytywistyczny: Pozdrawiamy Ją, bo odpowiada to proroctwu, a zatem i wezwaniu Pisma świętego: «Odtąd błogosławioną zwać mnie będą wszystkie narody» (Łk 1, 48)” (Kard. J. Ratzinger, Die Hoffnung des Senfkorns, cyt. za: Służyć Prawdzie, 1 X).
Za : kliknij

Módl się razem z nami – (Róża Różańcowa – kliknij)

Ks. Adam Skwarczyński:
Około 1981 roku ks. bp Zbigniew Kraszewski po powrocie z Rzymu
opowiedział na Jasnej Górze członkom Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, co następuje:

Na prywatnej audiencji dla Polaków Jan Paweł II pochwalił Ruch za to, że wszyscy (także świeccy, na wieczernikach – chórem) mówią egzorcyzm Leona XIII, zaczynający się od modlitwy do św. Michała Archanioła. Po chwili jednak wyjął z kieszeni swój różaniec i pokazując obecnym powiedział: „Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!” Widząc zaskoczenie na twarzach, dodał: „Żebyście nie mieli wątpliwości, to ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu”. Usłyszawszy to stwierdziliśmy my, zebrani na Jasnej Górze w Sali Różańcowej: „Przecież właśnie od dnia wypowiedzenia przez Papieża tych słów – od kilku miesięcy – Różaniec stał się strasznie męczącą modlitwą! Musieliśmy toczyć walkę z rozproszeniami, z sennością oraz z innymi przeszkodami, jak nigdy dotąd!”

Jak się wydaje, aby Różaniec w pełni był egzorcyzmem, powinniśmy wypełnić przynajmniej trzy warunki: zaangażować w tę walkę swój rozum, swoją wolę, jak też mieć mocne przekonanie, że ta broń jest zawsze skuteczna. Inaczej mówiąc: mamy mieć świadomość walki oraz mocną wolę pokonania Przeciwnika (szatan znaczy właśnie przeciwnik), jak też wielką ufność w moc Boga i w Jego zwycięstwo, choćby owoce tego zwycięstwa miały pozostać dla nas na razie tajemnicą. Niniejsze rozważania różańcowe mogą być w tym względzie pomocą…
całość: porady duchowe

Ks. Adam jest również autorem poniższego Aktu oddania się Niepokalanej. „W szkole Krzyża” T. 1 str. 155, ks. Adam Skwarczyński

AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

O Maryjo, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce, a niebo i ziemia podziwiają Twoje cnoty i napełniają się ich wonią. I ja z podziwem i czcią, wchodzę dzisiaj i to już na zawsze, do rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż sama mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach.

Jestem CAŁY TWÓJ – i dzisiaj, i do końca moich dni, i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twego Ogrodu: zabrać mnie stąd, choćby i dziś, i przesadzić w inne miejsce; podlewać wodą pociech lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych lub cierniami niechętnych i wrogich. Możesz dać mi obfitość pokarmu lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń, a nawet odciąć mnie od korzenia życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej.

Chcę we wszystkim podobać się tylko Tobie, o Różo mistyczna, Różo męki i chwały, najpiękniejszy Kwiecie nieba i ziemi.

Czyń ze mną, co tylko chcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko co mnie spotka, będzie z Twojej ręki, o Maryjo. Będę Ci za wszystko dziękował, nawet gdyby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał, dlaczego mnie to spotyka. Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w Nim wielbić Boga, a nie w jakiś inny sposób.

Weź mnie takim, jakim dzisiaj jestem i uczyń mnie takim, jakim chcesz mnie mieć, ku chwale Boga, teraz i przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa, Św. Jan Paweł II i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Październik – miesiąc Różańca Świętego. Św. Jan Paweł II: „ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu….”

  • Paweł pisze:

   MODLITWA NA ZAKOŃCZENIE RÓŻAŃCA
   podana w Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego
   zatwierdzonym przez Benedykta XVI w Motu proprio z dnia 28 VI 2005
   (cytuję ze str. 211-212 wydania polskiego tego Kompendium –
   Wydawnictwo JEDNOŚĆ, Kielce 2005):

   K. Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko.
   W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
   Módlmy się.
   Boże, którego Jednorodzony Syn przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie wysłużył nam wieczne zbawienie, spraw, abyśmy rozważając te tajemnice w Różańcu Najświętszej Maryi Panny, według nich kształtowali swoje życie i osiągnęli zawarte w nich obietnice. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   • Paweł pisze:

    Oprócz 15 znanych obietnic za odmawianie Różańca świętego – zaprezentowanych w powyższym filmiku – jest jeszcze obietnica licznych odpustów, ponieważ Matka Boża tak powiedziala bł. Alanowi de Rupe:

    „WIEDZ, ŻE JAKKOLWIEK SĄ JUŻ LICZNE ODPUSTY UDZIELONE MOJEMU RÓŻAŃCOWI, JA UBOGACĘ GO JESZCZE WIĘCEJ NA KAŻDĄ PIĘĆDZIESIĄTKĘ ZDROWAŚ MARYJO DLA TYCH, KTÓRZY BĘDĄ GO ODMAWIALI BEZ GRZECHU ŚMIERTELNEGO I POBOŻNIE NA KOLANACH”

    [Zacytowałem to ze str. 54 książki „Przedziwny sekret Różańca świętego” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, którą w roku 1995 wznowiło Wydawnictwo „Arka” z Wrocławia. Książka ta posiada IMPRIMATUR „E Vicariatu Urbis die 12 febr. 1960, Hector Cunial, Archiep. Soleropolitan Cicesquereus”.]

 1. wobroniewiary pisze:

  tekst piosenki
  słowa: ks. Adam Skwarczyński
  muzyka: ks. Adam Skwarczyński
  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj!
  Straszny jest szczęk oręża!
  Już Różaniec, Różaniec, Różaniec
  wytaczają żołnierze na szaniec.

  Gdzie Ojczyzna Twa, niebios Wybranko,
  w bliznach twarz Twoja, nasza Hetmanko,
  w pobojowisk Ci dymie ściemniała,
  kiedy w Polski obronie stawałaś.

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Twoje ucho na głos czułe bitwy,
  która wre tam, gdzie szczere modlitwy.
  Gdzie pokuta, gdzie w górę dążenie,
  tam gdzie czyste za drugich cierpienie.

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Smok czerwony tak niszczy to plemię!
  Tyle gwiazd już strąconych na ziemię!
  Straszną rzekę wypuścił z gardzieli,
  w alkoholu Polacy tonęli.

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  O niewiasto Ty z Apokalipsy,
  Twymi dziećmi jesteśmy tu wszyscy!
  Leć na skrzydłach dwóch Orła Polskiego,
  obroń resztę potomstwa swojego.

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Szatan widzi, że czasu ma mało.
  Atakuje więc ziemię już całą.
  Pieczętuje swe sługi na czołach
  i zasiada na wielu już tronach.

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Bój to jest nasz ostatni, Królowo!
  Wkrótce świat się narodzi na nowo.
  Wielki ogień tę ziemię przepali.
  Raj zakwitnie dla tych, co zostali.

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Ty w Gietrzwałdzie po polsku mówiłaś,
  że w Różańcu, w trzeźwości jest siła.
  Sto lat przeszło nam w tylu już klęskach.
  Wstań Narodzie, masz szansę zwycięstwa!

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Splećmy łańcuch Różańców przez Polskę.
  Niech Królowa dowodzi swym wojskiem.
  Niech zakwitną krokusy trzeźwości
  – wtedy wzejdzie jutrzenka wolności!

  REFREN:
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj…

  Niech Krucjata ogarnie miliony,
  wtedy będzie nasz kraj ocalony.
  każdy wytrwa bez przeszkód przy Bogu,
  jak przyrzekliśmy w Ślubach Narodu.

 2. wobroniewiary pisze:

  Nieoficjalne, wymowne spotkanie papieża

  Papież Franciszek spotkał się w USA z Kim Davis – amerykańską urzędniczką, która trafiła do więzienia za odmowę udziału w procedurze, prowadzącej do homoślubu.

  Urzędniczka z Kentucky została warunkowo zwolniona, ale niewykluczone jest, że za swój sprzeciw sumienia wróci jeszcze za kraty.

  O spotkaniu z papieżem poinformowała broniąca Kim organizacja Liberty Counsel oraz internetowy magazyn „Inside the Vatican”. Doszło do niego 24 września w nuncjaturze w Waszyngtonie, tuż po historycznym wystąpieniu Franciszka w Kongresie i kilka minut przed odlotem do Nowego Jorku.

  – Dziękuję za Twoją odwagę – powiedział papież.

  – To był nadzwyczajny moment – wspominała potem Kim, dodając, że przytuliła się do Franciszka, a on dodał:

  – Pozostań mocna.

  – Wtedy wybuchłam płaczem. Byłam głęboko poruszona – opowiada Kim.

  Franciszek poprosił kobietę o modlitwę w jego intencji. Ona poprosiła go o to samo. Kim i towarzyszący jej mąż Joe otrzymali od papieża różańce. Postanowili przekazać je swoim rodzicom, którzy są katolikami. Sama 49-letnia Kim – po latach niezbyt cnotliwego życia – dopiero 4 lata temu została chrześcijanką w jednej ze wspólnot protestanckich.

  Kim była onieśmielona. – Kim ja jestem, żeby mieć tak rzadką okazję (do osobistego spotkania z papieżem)? Jestem po prostu urzędniczką, która kocha Jezusa i z całego serca pragnie Mu służyć – powiedziała, dodając, że w kontakcie bezpośrednim Franciszek okazał się bardzo uprzejmy, prawdziwie troskliwy i miły.

  Później, podczas konferencji prasowej w samolocie lecącym z USA do Rzymu, papież podkreślał, że sprzeciw sumienia jest prawem każdego człowieka. – Urzędnik rządowy jest osobą ludzką i ma to prawo – zaznaczył Ojciec święty, wyraźnie nawiązując do sytuacji, w jakiej znalazła się Kim Davis, a także inni amerykańscy urzędnicy, którzy podobnie odmówili udziału w procedurach homoślubów, zalegalizowanych w czerwcu przez Sąd Najwyższy USA.

  Watykan oficjalnie nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że papież spotkał się z Kim Davis. Obserwatorzy, na których powołuje się „Washington Post”, twierdzą, że w języku watykańskiej dyplomacji oznacza to raczej potwierdzenie zaistnienia takiego faktu. Stolica Apostolska z zasady nie informuje jednak o prywatnych spotkaniach papieża.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2734938.Nieoficjalne-wymowne-spotkanie-papieza

 3. wobroniewiary pisze:

  Izrael: podpalono klasztor św. Szarbela w Betlejem

  W Betlejem podpalono i poważnie uszkodzono maronicki klasztor św. Szarbela. Sprawcami są najprawdopodobniej islamscy fundamentaliści. Mieszkający tam chrześcijanie obawiają się kolejnych ataków.

  Kanclerz wikariatu patriarchalnego maronitów w Jerozolimie diakon Sobhy Makhoul uważa, że wydarzenie to nie było przypadkowe: „To było podpalenie, a nie pożar spowodowany usterką elektryczną. Był to akt wandalizmu dokonany przez ekstremistów na tle religijnym” – powiedział duchowny. Zaznaczył, że atak miał charakter sekciarski i antychrześcijański, podobnie jak wiele innych na całym Bliskim Wschodzie. „W tej okolicy działają grupy ekstremistyczne, w tym komórki Hamasu. Istnieją też jednostki, które na własną rękę dają upust swoim ideologiom” – stwierdził katolicki duchowny obrządku maronickiego.

  Zniszczony przez ogień budynek był właśnie remontowany dzięki pomocy Autonomii Palestyńskiej, która przeznaczyła na to 100 tys. dolarów. Składa się on z kilku pokoi i małej kaplicy. Pożar wybuchł w piwnicy, a następnie rozprzestrzenił się na inne części budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo w chwili podpalenia obiekt był pusty z powodu remontu. Szef miejscowej policji stwierdził, że muzułmańscy ekstremiści są w tej okolicy bardzo aktywni. Policja wie już, kim są sprawcy i zapewnia, że wkrótce powinni zostać zatrzymani.

  Maronicki klasztor św. Szarbela znajduje się w dzielnicy Betlejem – Wadi Maali, zamieszkanej głównie przez muzułmanów. „Jako Kościół potępiamy takie akty przemocy. Pod tym względem jest jeszcze wiele do zrobienia. Przede wszystkim musi zmienić się sposób nauczania w meczetach, bo tam właśnie ludzie są bardzo często prowokowani i podjudzani do nienawiści. Antychrześcijańska nienawiść i przemoc muszą zostać zatrzymane” – powiedział diakon.
  Źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/18197/Podpalono-klasztor-sw-Szarbela-w-Betlejem

 4. Monika pisze:

  Polecam gorąco fajną stronkę o Różańcu Świętym:
  http://rozaniec.maryjni.pl/index.html
  Jezus jest Panem!

 5. Pingback: Październik – miesiąc Różańca Świętego. Św. Jan Paweł II: „ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu….” | Biały, bardzo biały

 6. Pingback: Św. Jan Paweł II: „ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu….” | Obraz Mojego Serca2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s