Ks. Dominik Chmielewski i ks. Piotr Glas: z Maryją nigdy nie przegrasz życia. Część 3

Akt oddania się w niewolę NMP lub dla wielu z nas – odnowienie aktu przypadnie w dniu 16 listopada, w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

OTO MATKA TWOJA – 33 dniowe Rekolekcje Maryjne
Dzień 2: Aby wejść do domu Świętej Rodziny Poświęcenie naszych zmysłów.
(fragment)

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!
WEZWANIE

Duchu Święty, słodszy niż plaster miodu, słodyczy niewyobrażalna!
Łaknę i pragnę Ciebie nieustannie, bo jakże się Tobą nasycić?
Czy to ja się karmię Tobą? Czy to raczej Ty mnie pochłaniasz?
Nie wiem, bo, w moim wnętrzu, jedno i drugie wydaje się prawdziwe.
Żądasz ode mnie, abym był z Tobą, a to takie trudne,
Bo nie chcę porzucać moich zajęć, aby zasnąć w Twoich ramionach.
Powinienem składać Ci dzięki i cześć oddawać i chwałę, bowiem w tym jest moje życie wieczne.
Odczuwam w sobie niecierpliwość i nie znajduję przyczyny.
Gdybym mógł osiągnąć jedność z Bogiem, trwając jednocześnie w mych działaniach,
Zamilkłaby wszelka moja skarga.
Niechaj Bóg, który zna każdą potrzebę, uczyni ze mną, co zechce.
Oddaję się całkowicie Jego mocy i dzięki temu

PRZESŁANIE MATKI BOŻEJ W MEDJUGORJE Z 25 KWIETNIA 1993

Dziś wzywam was wszystkich, abyście przebudzili wasze serca do miłości. Obcujcie z naturą i przyglądajcie się, jak budzi się przyroda, bo to wam pomoże otworzyć wasze serca na miłość Boga Stwórcy. Pragnę, abyście obudzili miłość w waszych rodzinach;
tam gdzie niepokój i nienawiść – niech zapanuje miłość, bo gdzie miłość w sercu, tam i modlitwa. Drogie dzieci, nie zapominajcie, że jestem z wami, wspomagam was swoją modlitwą, aby Bóg dal wam moc miłowania. Błogosławię was i miłuję moją macierzyńską miłością

ZAWIERZENIE

Dziewico Maryjo, z której Jezus wziął ciało, poświęcam Ci wszystkie moje zmysły; spraw, abym odrzuciwszy pospolite przyjemności, doszedł do prawdziwego smakowania rzeczy pięknych i dobrych, które Stwórca dla nas przeznaczył i abym zgodnie z mądrością Boga poznał radość panowania nad tym, co stworzone. Sam Syn człowieczy żyjąc na ziemi jadł i pił, niech więc również wszystkie moje umiejętności służą do wzrostu miłości Bożej.
Maryjo, poświęcam Ci moich pięć zmysłów; oczyść je, aby stały się zdolne radować się
prawdziwym życiem i coraz bardziej dostrzegać rzeczywistość dóbr przyszłych.

33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania: kliknij

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski i ks. Piotr Glas: z Maryją nigdy nie przegrasz życia. Część 3

 1. wobroniewiary pisze:

  Co dzieje się podczas konsekracji chleba i wina!

 2. Ewa pisze:

  USA: Sąd zakazał tablic z Dziesięcioma Przykazaniami
  Sąd Najwyższy USA zdecydował, że monument przedstawiający tablice z Dziesięcioma Przykazaniami nie może wrócić przed budynek sądu w Montgomery (Alabama). To naruszałoby bowiem „świeckość” państwa.

  Pomnik został ustawiony w roku 2000 przez Roya Moora, wówczas pierwszego sędziego Alabamy. Moore argumentował, że dziesięć przykazań stanowi moralny fundament prawa Stanów Zjednoczonych. Tablice usunięto jednak już w 2003 roku po skargach ze środowisk wrogich Panu Bogu. Sam Moore stracił posadę, bo nie chciał wydać zgody na nakazane usunięcie tablic.

  Decyzję sądową zaskarżył, jednak teraz Sąd Najwyższy USA uznał, że nie miał racji, bo dla Pana Boga w przestrzeni publicznej miejsca nie ma.
  http://www.fronda.pl/a/usa-sad-zakazal-tablic-z-dziesiecioma-przykazaniami,58703.html

  • eska pisze:

   In God we trust (Bogu ufamy) – oficjalna dewiza Stanów Zjednoczonych, która w 1956 roku zastąpiła nieoficjalne motto E pluribus unum (Z wielości jedno) używane od 1782 roku.
   źródło: Wikipedia

   Ciekawe, czy oficjalną dewizę już też zmienili?

 3. wobroniewiary pisze:

  Relikwie św. Jana Pawła II zostały dziś, w 37. rocznicę jego wyboru na papieża, wprowadzone do kaplicy w Sejmie RP. Uroczystość była częścią ustanowionego przez parlament Dnia Papieża Jana Pawła II.

  http://www.niedziela.pl/artykul/18506/Warszawa-do-kaplicy-Sejmu-RP-wprowadzono

   • Elizeusz pisze:

    Tak, dzisiaj jest kolejna, już 37-ma rocznica wstąpienia na tron Piotrowy, papieża JP II, papieża, który zawierzył siebie i swój pontyfikat Maryi, Matce Kościoła. W Orędziach do swych umiłowanych synów, Kaplanów, Matka Boża wiele razy wspominała jego osobę.
    I tak warto by przytoczyć, wielce znamienne choćby niektóre fragmenty, z tychże Orędzi, z których jasno wynika, ze nasz papież nie miał łatwego życia i musiał stawić czoła wielu trudnym sytuacjom, często zagrażającym rozbiciu Kościoła:
    1. … Dziś Moje Niepokalane Serce otrzymało od Jezusa nowego Papieża dla dobra Jego Kościoła. To syn cieszący się Moim szczególnym umiłowaniem, gdyż poświęcił się Mojemu Sercu już od początku swego kapłaństwa… Opatrzność Boża daje go wam… (162, 17.10.1978).
    2. … Jan Paweł II jest największym darem, jaki Moje Niepokalane Serce otrzymało od Serca Jezusa dla waszego bolesnego czasu oczyszczenia. On jest Moim Papieżem. Uformowałam go… Ten Papież jest arcydziełem Mojej szczególnej miłości… (359, 13.08.1987).
    3. … Ten Papież jest największym darem, jakiego udzieliło wam Moje Niepokalane Serce na czas oczyszczenia i wielkiego ucisku. Znaczna część Mojego orędzia i tajemnicy – ujawnionej przeze Mnie w Fatimie trojgu dzieciom, którym się ukazałam – dotyczy właśnie osoby i misji Papieża Jana Pawła II… (545, 13.05.1995)
    4. …Musicie podtrzymywać go modlitwą, waszą miłością i wiernością… Musicie go bronić w chwilach, kiedy Mój nieprzyjaciel rzuci się z wściekłością na niego. Szatan będzie zwodził Moich biednych synów, aby się przeciwstawiali Papieżowi… (162, 17.10.1978)
    5. . … Patrzcie na wielkie światło, dane przez Moje Niepokalane Serce Kościołowi. Jest nim pierwszy z Moich umiłowanych synów, Papież Jan Paweł II. To światło będzie stawało się coraz intensywniejsze, w miarę jak walka będzie się zaostrzać. Ten Papież jest znakiem Mojej nadzwyczajnej obecności przy was. On jednak staje się kamieniem upadku dla wszystkich Moich wrogów (por. Łk 2,34), podwodną skałą, w zetknięciu z którą dokona się wielki rozłam… (207, 2.09.1980)
    6. …Jego życie, całkowicie należące do Mnie, przeze Mnie zostało ukształtowane do ducha modlitwy nieustannej i ufnej. Jego głos przeszywa Niebiosa i – łącząc się z Moim matczynym wstawiennictwem – sprowadza dziś potoki łask na zagubioną ludzkość. … Jest wierny powołaniu otrzymanemu w chwili objęcia katedry Piotrowej. Jest wierny Jezusowi Chrystusowi, którego głosi słowem i świadectwem życia. Dzięki temu niesione przez niego wszędzie światło jest samym Światłem Ewangelii. Trwajcie wszyscy w jedności z nim, świadcząc życiem o Moim Synu Jezusie i głosząc wiernie prawdę Jego Ewangelii. Papieża często otacza wielka pustka. Odczuwa samotność. Jego słowa – to słowa proroka, lecz jakże często padają na ogromną pustynię. Stańcie się potężnym echem jego słów, które powinny być coraz bardziej rozpowszechniane, słuchane i wprowadzane w życie. Póki to światło jeszcze świeci (por. J 5,33.35), kroczcie wszyscy bezpiecznie szlakiem wyznaczonym przez wielki blask, ponieważ wkrótce ciemność nad światem i w Kościele może stać się jeszcze gęstsza… Idzie naprzód wszędzie, bez lęku, z mocą swej wielkiej miłości Pasterza powszechnego i Wikariusza Mojego Syna Jezusa. Nie boi się ani słów krytyki, ani przeszkód…Każdego dnia wchodzi na Kalwarię cierpienia, niosąc wielki Krzyż dla dobra i zbawienia wszystkich. Przepowiedziałam mu już wszystko, co właśnie przeżywa… (245, Fatima, 13.05.1982)
    7. …To jest Papież Mojego wielkiego światła w tych czasach największej ciemności.
    Wiarą Piotra oświetla on ziemię i utrzymuje cały Kościół w Prawdzie. Jako nowy Piotr Papież ponownie potwierdza dziś pełnię wiary w Chrystusa, Syna Bożego. Jako nowy Paweł przemierza wszystkie regiony świata, by odważnie głosić Jezusową Ewangelię zbawienia (Mt 24,14)… (385, 29.06.1988)
    8. … zwiększa się liczba Biskupów pragnących iść swoją własną drogą, nie słuchających ani nie idących za Ojcem Świętym, którego Jezus uczynił fundamentem Kościoła. Ci nieposłuszni przygotowują inny, odłączony od Papieża Kościół, który wywoła zgorszenie bolesnego podziału… (273, St. Francis, USA, 15.09.1983)
    9. … Nadal kroczy się drogą oddzielenia od Papieża i odrzucania jego nauczania. W skrytości przygotowuje się prawdziwa schizma, która wkrótce będzie otwarta i ogłoszona. Wtedy pozostanie wierna jedynie mała reszta… (437, 15.11.1990)
    10. … Z bardzo wielką odwagą i nadludzką siłą idzie on we wszystkie strony świata – nie zważając na zmęczenie i liczne zagrożenia – aby cały świat utwierdzić w wierze i wypełnić w ten sposób swą apostolską posługę Następcy Piotra, Wikariusza Chrystusa, powszechnego Pasterza Świętego Kościoła Katolickiego, zbudowanego na skale przez Mojego Syna Jezusa. W tych czasach wielkiej ciemności Papież daje wszystkim światłość Chrystusa. Ze stanowczością utwierdza Kościół w prawdziwej wierze w tych czasach wielkiego odstępstwa. Moje Niepokalane Serce jest zranione, widząc jak wokół niego rozszerza się pustka i obojętność, pełna pychy opozycja wobec jego nauczania, kontestacja ze strony niektórych Moich biednych synów Biskupów, Kapłanów, osób duchownych i wiernych.
    Kiedy Papież wypełni zadanie powierzone mu przez Jezusa i kiedy Ja zstąpię z Nieba, aby przyjąć jego ofiarę, wszystkich was ogarnie gęsta ciemność odstępstwa, które stanie się wtedy powszechne… (449, 13.05.1991).

 4. Wojtek pisze:

  Mam pytanie. Te nauki, które ów ksiądz w swym wystąpieniu przedstawia, wynikają z jego własnej analizy, czy są w jakiś sposób poparte dziełami Marii z Agredy?

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Dominik co rusz cytuje Marię z Agredy czy innych mistyków i mistyczki, ks. Piotr z kolei w jednym z nagrań cytuje Alicję Lenczewską 🙂

   • Wojtek pisze:

    To dobrze bo chciałem o tym mówić, ale musiałem mieć pewność czy mogę.
    Przeczytam sobie Mistyczne Miasto Boże na wszelki wypadek.

    Bóg z Wami.

    • wobroniewiary pisze:

     Wojtek, to znalazłam dla Ciebie, książka ma wymagane zgody i pozwolenia na druk a sama Maria z Agredy jest błogosławiona

     „posiadam taka książkę, została wydana przez Wydawnictwo Michalineum i posiada zgodę Kurii Metropolitarnej Warszawskiej z dnia 28. III. 1985r. zam. nr 1751/K/85”

    • Wojtek pisze:

     Pdf znalazłem w internecie.
     Jak na razie czytam ,,Oczami Jezusa” i Traktat o doskonałym nabożeństwie do NŚMP.
     Muszę ogarnąć i dopiero potem będę czytał Marię Agredę.

     Ale dzięki.

   • Elizeusz pisze:

    Adminko, Ewo! Gwoli sprostowania. Przeorysza klasztoru Franciszkanek S. Maria od Jezusa z Agredy (1602-1665) jest na razie Służebnicą Bożą, a nie błogosławioną. Jej proces beatyfikacyjny wszczęty w r. 1673 do tej pory nie został zakończony. A tak w ogóle to pozdr. w Panu.

 5. Ewa pisze:

  „Błogosławieństwo” od… wróżki
  Podczas pasowania na uczniów w klasach pierwszych oprócz tradycyjnej oprawy (wiadomo: wielki ołówek na ramieniu nowego ucznia, piosenki, uroczyste chwile) dziećmi zajęła się… wróżka. Tak, wróżka. Ksiądz na uroczystość zaproszony nie został. Została natomiast zaproszona pani w powiewnej sukni, dziwacznym uczesaniu i makijażu, z różdżką w dłoni. Pani podchodziła do każdego z nowo upieczonych uczniów i mówiła: „Aby wam się szczęściło i dobrze wiodło podczas całej nauki w szkole, pogłaszczę was”. Po czym pani wróżka kłamczuszka chodziła od dziecka do dziecka, kładła mu na głowie dłonie.
  http://gosc.pl/doc/2758383.Blogoslawienstwo-od-wrozki

  • wobroniewiary pisze:

   ZNOWU RĘCE NA GŁOWIE – I KOLEJNE INICJACJE I WJAZD SZATANA!

   • eska pisze:

    Szkoda słów… 😦
    Modlitwa za dzieci i młodzież o ochronę przed złem ze strony dorosłych – coraz bardziej potrzebna i „na czasie” – niestety…

    • Wojtek pisze:

     Ale nasze modlitwy chyba jakoś jednak poradzą?

    • wobroniewiary pisze:

     zrobiłam nowy wpis – tam chodźmy a modlitwy pomogą o ile dzieci będą w stanie łaski.
     Jak same zaczną wróżyć, czytać horoskopy to…. sami wiecie 😦

    • eska pisze:

     Wojtek, modlimy się o to, aby takim „numerom” jak ten – zapobiec i aby się nie wydarzały. Wszystkich zapewne nie sposób wyeliminować, ale osobiście wierzę, że jakiejś ilości zła sprowadzanego na dzieci i młodzież Pan Bóg dzięki naszym modlitwom zapobiegnie.
     „Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie” (Mk 11, 24).

 6. Pingback: Ks. Dominik Chmielewski i ks. Piotr Glas: z Maryją nigdy nie przegrasz życia. Część 3 | Serce Jezusa

 7. Pingback: Ks. Dominik Chmielewski i ks. Piotr Glas: z Maryją nigdy nie przegrasz życia. Część 3W „Aktualności” | Obraz Mojego Serca2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s