Bogu Dzięki – Wygraliśmy

Przemówienie Beaty Szydło:
Panie prezesie, szanowni państwo, przyjaciele! To był wspaniały czas i to, że dzisiaj wszyscy tu jesteśmy i cieszymy się to zasługa i wielkie zwycięstwo Was wszystkich. Nie udałoby się to, gdyby nie Wasza praca i zaangażowanie. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie decyzje, które podjął pan prezes Jarosław Kaczyński. I to panu premierowi należą się największa brawa i podziękowania.

Wygraliśmy, bo byliśmy konsekwentni – szliśmy konsekwentnie drogą, którą wytyczył przed nami pan prezydent Lech Kaczyński. Poszliśmy tą drogą i wygraliśmy. Pracowaliśmy ciężko, byliśmy pokorni w stosunku do rzeczywistości. (…) Zaufali nam Polacy i oddali na nas głosy. Wam wszystkim, nasi rodacy, chcemy bardzo serdecznie podziękować. Dziękujemy, że nam zaufaliście.

Zwyciężyliśmy, bo ciężko pracowaliśmy. Ona nie zaczęła się kilka miesięcy temu – prowadziliśmy ją od 8 lat. Szliśmy drogą, która była nam bardzo trudna. Musimy pamiętać, że ten wielki sukces, który zawdzięczamy konsekwencji, pracy i zrozumieniu Polaków, bo jesteśmy tacy sami jak Polacy. Nie oderwaliśmy się od rzeczywistości, ale poszliśmy tam, gdzie ludziom jest bardzo często ciężko. Cieszyliśmy się z sukcesów, ale nie odtrąciliśmy nikogo. (…) Mamy większe zobowiązanie – ta praca, którą zaczęliśmy musi być kontynuowana. Tak naprawdę, moi drodzy, trzeba pojechać do Polaków i ciężko pracować. Jeśli nie będziemy z ludźmi, to nie będzie to dobra władza.

Ten sukces jest ogromną satysfakcją, ale i nadzieją – nie możemy zmarnować tej nadziei. Musimy być z Polakami, pracować dla Polaków i pamiętać zawsze, że jesteśmy na służbie. Daliśmy radę!

***

Wyniki sondażu exit poll! Z badania wynika, że wybory parlamentarne w 2015 roku wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 39,1 proc. i samodzielną większość w Sejmie!Platforma Obywatelska – 23,4%
Kukiz‘15 – 9%
Zjednoczona Lewica – 6,6% (nie przekracza progu 8 proc. i nie wchodzi do parlamentu).
Nowoczesna PL – 7,1%
Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,2%
KORWiN – 4,9%
Partia Razem – 3,2%
INNE – 0,8%
SZACUNKOWY ROZKŁAD MANDATÓW W SEJMIE:
PIS – 242
PO – 133
KUKIZ‘15 – 44
NOWOCZESNA – 22
PSL – 18
SZACUNKOWA FREKWENCJA – 51,6.

***

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Bogu Dzięki – Wygraliśmy

 1. wobroniewiary pisze:

  Rozmawiam z O Jerzym Gardą, pytam: „to czego teraz ojciec będzie bronić, po naszej wygranej” Ojciec z poważną miną – „dużo jest do obrony, nie będzie kabłąka (tęczy), ale walczymy z gender a zaraz potem o godność niedzieli, jej świętowanie i danie możliwości świętowania tym, którzy muszą w niedziele pracować, by „innym żyło się lepiej”
  Pozdrawiamy wraz z Ojcem Jerzym Gardą!
  I cieszymy się ze zwycięstwa ❤
  Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak było na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen!

  • Maria z Warszawy pisze:

   Błogosławiony bądź Ojcze, Panie nieba i ziemi, Jezu, Maryjo za Waszą dobroć i miłosierdzie dla narodu.
   Spełniło się „jutro” , błagamy jeszcze aby zdecydowana większość konstytucyjna pozostała w rękach Waszych ludzi. Amen.

 2. Ania pisze:

  Kto głosował na PiS?
  PiS okazał się pierwszą siłą polityczną we wszystkich grupach ze względu na poziom wykształcenia; najwyższe poparcie zyskał wśród osób z wykształceniem podstawowym i gimnazjalnym – 55,9 proc. – wynika z sondażu Ipsos dla TVP1, TVN24 i Polsat News.

  http://gosc.pl/doc/2783344.Kto-glosowal-na-PiS

  • Maria z Warszawy pisze:

   frekwencja – 51,6%- dawno takiej nie było

   • wobroniewiary pisze:

    Mimo wszystko – mamy aż 23,4 % baranów i głąbów, którzy głosowali na PO
    Wczoraj żona krawca mówi do mnie tak:
    ja tam wierząca ale mam dwóch synów w stolicy załatwiliśmy im dobre posady i jak nie daj Boże dojdzie do władzy PIS to wylecą. A młodszy syn jej się żali, że PO nic nie sprawdzało, a jak wygra PIS i zrobi w tej ważnej firmie kontrolę to on poleci.
    Co to za „uczciwa” firma, skoro już facet wie że kontrola go położy

  • Maria z Warszawy pisze:

   jest zmiana PIS-38%

 3. wobroniewiary pisze:

  Coś na dzisiejszy wieczór (chociaż sama jestem Ewa) 😀

 4. Wiesław pisze:

  Jezu Chryste Panie nasz i Królu zmiłuj się nad nami i prowadź nas, Matko Najświętsza Królowo nasza i Orędowniczko nasza módl się za nami.

 5. Elżbieta pisze:

  Jezu,Ty jesteś Królem!Prowadź nas.

 6. ks. Adam Skwarczyński pisze:

  +JMJ
  Kiedy prawdziwie Polacy powstaną, to składek zbierać nie będą narody, lecz ogłupieją i na pieśń strzelaną natężą uszy, odemkną gospody. […] Nieznajomymi świat poruszą siły na nieznajome jakieś wielkie hasła.
  OBY!!!
  Alleluja!

  • wobroniewiary pisze:

   19.06.2015 ks Adam pisał na stronie 😀

   Pani Ewo, dobrej nocy i smacznej obiadokolacji! Uczę się naśladować Papieża… A czy zauważyła Pani, że słowa skierowane do Polaków kończy zwykle słowami: “Lodato sia JesuCristo” (Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus)? A więc nie tylko my uczymy się od niego, ale i on od nas!

   Kilka wieści z ostatniej chwili. Na deser po obiadokolacji.
   – Przyłączyła się do Iskry z Polski Polka z jednego z krajów arabskich, K.Y. Internet tu się przydał, jak widać, sięga daleko! W tych dniach otrzymała ona dar bolesnych stygmatów (gwoździ i korony cierniowej), ale zastanawia się, czy nie jest to powołanie do nawracania muzułmanów za cenę osobistego krzyża. Jedno z drugim idzie w parze. Prosi o modlitwę.
   – Kilka tygodni temu ktoś zadzwonił, że miał wizję budynku naszego Sejmu, zapadającego się pod ziemię. Pytał, co to może znaczyć… Nie umiałem odpowiedzieć, bo wstydu tam wciąż za mało, żeby zapadli się pod ziemię… Zobaczymy!

 7. Elżbieta pisze:

  Jezu,Ty jesteś Królem! prowadź nas. Maryjo,Królowo Polski – módl się za nami.

 8. Marek pisze:

  Piękne zwycięstwo, oby się potwierdziło w oficjalnych wynikach. A z nowymi władzami czeka nas dużo pracy, nie będzie łatwo ale DAMY RADĘ. Poparcie w wyborach to dopiero początek zmian, nasze wsparcie nie może się na tym zakończyć, Alleluja i do przodu 🙂

  • AnnaSawa pisze:

   Nasze i wszystkich wsparcie przede wszystkim RÓŻAŃCEM ! Codziennie, choćby jeden dziesiątek. Nie można spocząć na laurach…właściwie do końca życia:)…..ba! i w tym drugim też nie :).

 9. julia pisze:

  dla mnie proroczy dziś był psalm… Wielkie rzeczy uczynił nam Bóg…;)

  • Jola pisze:

   też to zobaczyłam po przeczytaniu,dlatego umieściłam to na naszej stronie,serce się cieszy..Jeszcze POLSKA nie zginęła…Chwała Panu i Najświętszej Panience Maryi za opiekę nad naszym narodem.Amen

 10. kasiaJa pisze:

  Premier in spe Beata Szydło powiedziała podczas wieczoru wyborczego PiS, że największa partia opozycyjna swoje zwycięstwo w wyborach zawdzięcza podążaniu za dziedzictwem śp. Lecha Kaczyńskiego.

  Panie prezesie, szanowni państwo, przyjaciele! To był wspaniały czas i to, że dzisiaj wszyscy tu jesteśmy i cieszymy się to zasługa i wielkie zwycięstwo Was wszystkich. Nie udałoby się to, gdyby nie Wasza praca i zaangażowanie. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie decyzje, które podjął pan prezes Jarosław Kaczyński. I to panu premierowi należą się największa brawa i podziękowania. Wygraliśmy, bo byliśmy konsekwentni – szliśmy konsekwentnie drogą, którą wytyczył przed nami pan prezydent Lech Kaczyński. Poszliśmy tą drogą i wygraliśmy. Pracowaliśmy ciężko, byliśmy pokorni w stosunku do rzeczywistości. (…) Zaufali nam Polacy i oddali na nas głosy. Wam wszystkim, nasi rodacy, chcemy bardzo serdecznie podziękować. Dziękujemy, że nam zaufaliście

  — powiedziała Beata Szydło.

  Zwyciężyliśmy, bo ciężko pracowaliśmy. Ona nie zaczęła się kilka miesięcy temu – prowadziliśmy ją od 8 lat. Szliśmy drogą, która była nam bardzo trudna. Musimy pamiętać, że ten wielki sukces, który zawdzięczamy konsekwencji, pracy i zrozumieniu Polaków, bo jesteśmy tacy sami jak Polacy. Nie oderwaliśmy się od rzeczywistości, ale poszliśmy tam, gdzie ludziom jest bardzo często ciężko. Cieszyliśmy się z sukcesów, ale nie odtrąciliśmy nikogo. (…) Mamy większe zobowiązanie – ta praca, którą zaczęliśmy musi być kontynuowana. Tak naprawdę, moi drodzy, trzeba pojechać do Polaków i ciężko pracować. Jeśli nie będziemy z ludźmi, to nie będzie to dobra władza. Ten sukces jest ogromną satysfakcją, ale i nadzieją – nie możemy zmarnować tej nadziei. Musimy być z Polakami, pracować dla Polaków i pamiętać zawsze, że jesteśmy na służbie. Daliśmy radę!

  — mówiła przyszła szefowa rządu.
  http://wpolityce.pl/polityka/269642-beata-szydlo-wygralismy-bo-bylismy-konsekwentni-szlismy-droga-ktora-wytyczyl-przed-nami-pan-prezydent-lech-kaczynski

 11. Magda pisze:

  Wojciechowski: Obudzimy się jutro w tej samej ojczyźnie, ale w innym państwie. Takim, które szanuje obywateli.

  To będą rządy zdecydowanie bardziej słuchające ludzi, przyjazne dla Polaków. Natomiast Polska jest oczywiście ta sama, ale inne państwo

  — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Janusz Wojciechowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

  wPolityce.pl: Panie pośle, co się zmieni od jutra dla przeciętnego Polaka. W jakiej Polsce się obudzimy?

  Janusz Wojciechowski: Obudzimy się w Polsce, która jest naszą ojczyzną. Obudzimy się w tej samej ojczyźnie, ale w innym państwie. W państwie, które od jutra zacznie realizować politykę dobrą dla ludzi, dla zwykłych Polaków, politykę sprawiedliwości, szacunku dla godności człowieka, politykę liczenia się z obywatelami. Bo mieliśmy do tej pory do czynienia z polityką arogancką, z polityką niesłuchania ludzi, wyrzucania do kosza tego, czego chcieli Polacy. To będą rządy zdecydowanie bardziej słuchające ludzi, przyjazne dla Polaków. Natomiast Polska jest oczywiście ta sama, ale inne państwo.

  http://wpolityce.pl/polityka/269659-wojciechowski-obudzimy-sie-jutro-w-tej-samej-ojczyznie-ale-w-innym-panstwie-takim-ktore-szanuje-obywateli-nasz-wywiad

 12. Anka pisze:

  PiS wygrywa w miastach i wśród wyborców z wyższym wykształceniem! To klęska Platformy

  Platforma już nie będzie mogła chwalić się poparciem wśród „młodych wykształconych z wielkich miast”. Młodzi już dawno odsunęli się od PO, teraz partię Ewy Kopacz porzucili na rzecz PiS także Polacy z wykształceniem wyższym i mieszkańcy miast.

  Oto szczegóły sondażu exit-poll firmy IPSOS:
  http://niezalezna.pl/72278-pis-wygrywa-w-miastach-i-wsrod-wyborcow-z-wyzszym-wyksztalceniem-kleska-platformy

 13. wobroniewiary pisze:

  Prymas Wyszyński: Królowo Polski, uważaj nas, Polaków – jako naród – za całkowita własność Twoją

  Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matki Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa, którego dałeś światu za sprawą Ducha Świętego przez Maryję, służebnicę Twoją, Bogurodzicę Dziewicę, Matkę Boga i Kościoła. Ojcze wszystkich dzieci Bożych, wszystkich narodów i ludów, od którego wszelkie ojcostwo pochodzi na niebie i na ziemi!

  Wołamy dziś do Ciebie, przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Pośrednika między niebem a ziemią, przez przyczynę Matki Chrystusowej i naszej Matki i przez wstawiennictwo wszystkich świętych Patronów polskich.

  Z błogosławionej woli Twojego Syna dotarli do naszej ziemi przed tysiącem lat apostołowie Dobrej Nowiny, ustawili Krzyż, znak zbawienia i nadziei i rozpoczęli chrzcić praojców w Imię Trójcy Świętej. Od tej chwili źródło wody żywej nieustannie spływa na głowy i serca dzieci Narodu polskiego. Zostaliśmy włączeni do wielkiej rodziny Kościoła, Mistycznego Ciała Chrystusa. Przenikani duchem wiary, nadziei i miłości, przyjmując Ziarno Boże w serca nasze, przynosiliśmy owoc cierpliwości. Przez dziesięć wieków zostaliśmy, jako naród ochrzczony, wierni Tobie, Twojemu Synowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii, Kościołowi świętemu i jego Pasterzom.

  Dziś po zakończeniu rachunku sumienia w dziewięcioletniej Nowennie, która przygotowała nas do Tysiąclecia, po odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego, w obecnym Roku Wielkiego Te Deum Narodu polskiego wołamy do Ciebie z wdzięcznością: „Błogosławiona niech będzie Święta Trójca i nierozerwalna Jedność. Uwielbiamy Ją, gdyż okazała nad nami Miłosierdzie Swoje”.

  W tysiączną rocznicę chrztu Polski, powodowani uczuciem wdzięczności za powołanie naszego Narodu do nadprzyrodzonej rodziny Chrystusowej, przyzywamy przed Twój Tron, Ojcze, wszystkie pokolenia, które przeszły w znaku wiary przez polską ziemię do Twojego Nieba, jak również i te, które radują się obecnie z daru życia na polskiej ziemi.

  Pragniemy dziś społem ubezpieczyć Kościół święty na drugie tysiąclecie, a nienaruszony skarb wiary przekazać nadchodzącym pokoleniom młodej Polski. Uczynimy to w niezawodnych dłoniach Matki Najświętszej, których opieki i pomocy doświadczyliśmy przez dzieje. Pełni wdzięczności za Matkę Chrystusową, którą Syn Twój dał Kościołowi świętemu, wspominamy Jej krzepiącą obecność w dziejach Kościoła w świecie i w Ojczyźnie naszej.

  Ona jedna wytrwała pod Krzyżem Chrystusa na Kalwarii, a dziś trwa w misterium Chrystusa i Kościoła. Ona zawsze trwała pod krzyżem naszego Narodu. Wspominając z wdzięcznością Jej macierzyńską opiekę nad dziećmi polskiej ziemi, którą za Jej królestwo uważamy, świadomi, że dzięki Niej została Akt oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matki Kościoła, za wolność Kościoła uratowana wiara Narodu, pragniemy, Ojcze, w Twoim obliczu oddać Jej całkowicie umiłowana Ojczyznę naszą na nowe tysiąclecie wiary, za Kościół Twojego Syna.

  Bogurodzico Dziewico, Matko Kościoła, Królowo Polski i Pana nasza Jasnogórska, dana nam jako Pomoc ku obronie Narodu polskiego. W obliczu Boga w Trójcy Świętej Jedynego, w głębokim zjednoczeniu z Głową Kościoła rzymskokatolickiego, Ojcem Świętym Pawłem VI, my, Prymas i Biskupi polscy, zebrani u stóp Twojego Jasnogórskiego Tronu, otoczeni przedstawicielami całego wierzącego Narodu – duchowieństwa i Ludu Bożego z diecezji i parafii, w łączności z Polonią światową, oddajemy dziś ufnym sercem w Twą wieczystą, macierzyńską niewolę miłości wszystkie dzieci Boże ochrzczonego Narodu i wszystko, co Polskę stanowi, za wolność Kościoła w świecie i w Ojczyźnie naszej, ku rozszerzaniu się Królestwa Chrystusowego na ziemi. Oddajemy więc Tobie w niewolę miłości całą Polskę, umiłowaną Ojczyznę naszą, cały Naród polski, żyjący w kraju i poza jego granicami.

  Odtąd, Najlepsza Matko nasza i Królowo Polski, uważaj nas, Polaków – jako naród – za całkowita własność Twoją, za narzędzie w Twych dłoniach na rzecz Kościoła świętego, któremu zawdzięczamy światło wiary, moce Krzyża, jedność duchową i pokój Boży. Czyń z nami, co chcesz. Pragniemy wykonać wszystko, czego zażądasz, byleby tylko Polska po wszystkie wieki zachowała nieskażony skarb wiary świętej, a Kościół w Ojczyźnie naszej cieszył się należną mu wolnością: bylebyśmy z Tobą i przez Ciebie, Matko Kościoła i Dziewico Wspomożycielko, stawali się prawdziwą pomocą Kościoła powszechnego ku budowaniu Ciała Chrystusowego na ziemi. Dla tego celu pragniemy odtąd żyć jako naród katolicki, przez pracę ku chwale Bożej dla dobra Ojczyzny doczesnej. Oddani Tobie w niewolę pragniemy czynić w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym nie wolę własną, ale wolę Twoją i Twojego Syna, wolę, która jest samą miłością.

  Oddając się Tobie za Kościół, który jest żyjącym i obecnym w świecie współczesnym Chrystusem wierzymy, że przez Twoje ręce oddajemy się w niewolę samemu Chrystusowi i Jego sprawie na ziemi.

  Ufamy, że tym aktem głębokiej wiary i ufności wyjednamy Kościołowi świętemu wolność, a Ojczyźnie naszej Twą macierzyńską opiekę na nowe wiary tysiąclecie, Panno chwalebna i błogosławiona.

  Przyjm naszą ufność, umocnij ją w sercach naszych i złóż przed Obliczem Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Amen.

  Prymas kard. Stefan Wyszyński, Millennium Chrztu Polski, Jasna Góra, 3 maja 1966 r.

 14. Ewa pisze:

  Polonia w Chicago i Toronto zagłosowała na PiS

  Aż 92,5 proc. Polaków w Chicago zagłosowało na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z poparciem około 7 proc. wyborców. Również w kraju, według nieoficjalnych sondaży, partia Jarosława Kaczyńskiego odniosła zdecydowane zwycięstwo – ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”

  Już jest znana większość wyników wyborów zza oceanu. W Toronto w jednej z dwóch komisji oddano 1338 głosów. 993 zyskali politycy PiS-u. W tym czasie na PO oddano… 28 głosów. Podobnie było w Chicago, gdzie na 7467 głosów na PiS poparło 6913 wyborców (co daje 92,5 proc. głosów). Platformę Obywatelską zdecydowało się poprzeć niespełna 500 wyborców czyli niecałe 7 proc.
  http://niezalezna.pl/72268-polonia-w-chicago-i-toronto-zaglosowala-na-pis

 15. Kasia pisze:

  Chwała Tobie Jezu! Dziękujemy Mateczko Najświętsza,że zawsze wysłuchujesz modlitw Twoich dzieci.

 16. AnnaSawa pisze:

  1. Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
  Otaczał blaskiem potęg i chwały,
  Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
  Od nieszczęść, które przygnębić ją miały,
  Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
  Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!

  2. Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem
  Wspierał walczących za najświętszą sprawę,
  I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem
  W nieszczęściach samych pomnażał jej sławę.
  Przed Twe ołtarze…

  3. Niedawnoś wolność zabrał z polskiej ziemi,
  A łez, krwi naszej popłynęły rzeki,
  Jakże to musi być okropnie z tymi,
  Którym ojczyznę odbierasz na wieki.
  Przed Twe ołtarze …

  4. Wróć nowej Polsce świetność starożytną,
  Użyźnij pola, spustoszałe łany,
  Niech szczęście, pokój na nowo zakwitną,
  Przestań nas karać, Boże zagniewany!
  Przed Twe ołtarze …

  5. Boże, którego ramię sprawiedliwe
  Żelazne berła władców świata kruszy,
  Skarć naszych wrogów zamiary szkodliwe
  Obudź nadzieją w każdej polskiej duszy.
  Przed Twe ołtarze …

  6. Boże Najświętszy ! Przez Twe wielkie cudy
  Oddaj od nas klęski, mordy boju,
  Połącz wolności węzłem Twoje ludy
  Pod jedno berło Anioła Pokoju.
  Przed Twe ołtarze …

  7. Boże Najświętszy, przez Chrystusa rany
  Świeć wiekuiście nad braćmi zmarłymi.
  Spojrzyj na lud Twój niewolą znękany,
  Przyjmij ofiary z synów polskiej ziemi.
  Przed Twe ołtarze …

  8. Boże Najświętszy, od którego woli
  Istnienie świata całego zależy,
  Wyrwij lud polski z tyranów niewoli,
  Wspieraj szlachetne zamiary młodzieży.
  Przed Twe ołtarze …

  9. Gdy naród polski dzisiaj we łzach tonie,
  Za naszych braci poległych błagamy,
  By ich męczeństwa uwieńczone skronie
  Nam do wolności otworzyły bramy.
  Przed Twe ołtarze …

  10. Jedno Twe słowo, wielki niebios Panie,
  W chwili nas z prochów wskrzesić będzie zdolne.
  A gdy zasłużym na Twe ukaranie,
  Obróć nas w prochy, ale w prochy wolne!
  Przed Twe ołtarze …

  11. Powstała z grobu na Twe władne słowo
  Polska, wolności narodów chorąży.
  Pierzchnęły straże, a ponad jej głową
  Znów swobodnie Orzeł Biały króży !
  Przed Twe ołtarze …

 17. AnnaSawa pisze:

  Hymn Nawiedzenia

  Ref.: BOGURODZICO – POLSKI KRÓLOWO,
  Tyś pełną łaski – Matką Kościoła,
  Bądź pozdrowiona, bądź pochwalona.
  Zawsze z Twoim Synem!

  1. A skądże nam to, że Matka Pana
  Przychodzi do nas, pełna zwiastowań.
  Okaż, że jesteś Matką Zwycięską,
  Bo nam w tym świecie żyć bardzo ciężko.

  2. Tyś z bólem Serca szukała Syna,
  Rodzinom naszym zaradź w potrzebie.
  Młodzież i dzieci, te zagubione,
  Troskliwa Matko, weź w swą obronę.

  3. NIE ODCHODŹ OD NAS, NADZIEI MATKO,
  PÓKI SUMIENIA W NAS NIE OBUDZISZ.
  OJCZYŹNIE WOLNEJ, MIASTOM I WIOSKOM,
  DAJ RZĄDY MĄDRYCH I DOBRYCH LUDZI.

  4. WTEDY BĘDZIEMY ŚWIATU POTRZEBNI,
  Z WIARĄ TAK MOCNĄ, CO LUDZI ZMIENIA,
  TY ZMIAŻDŻYSZ GŁOWĘ WĘŻA-SZATANA,
  I NOWE BĘDĄ NIEBO I ZIEMIA.

  (Tak nam dopomóż Bóg)

 18. Sebro pisze:

  Wg najnowszych sondaży z godz. 6 rano przewaga PiS maleje. W tej chwili 37,7% co przekłada się na 232 mandaty. To jeszcze jest większość ale robi się ciasno. Liczę na to, że jak zaczną spływać wyniki do PKW to wtedy coś będzie wiadomo więcej. Oby utrzymała się tendencja samodzielności.
  Po rozmowach w firmie, nastroje są optymistyczne. Niektórzy twierdzą, że nawet część posłów PO zrobi teraz zmianę sztandaru na pisowski. Z kolei w razie czego da się PSL-owcom jakiś stołek wiceministra i będą głosowali jak PiS. Zmiana konstytucja raczej nas czeka, bo tego oczekuje prezydent Duda, tym ugłaskali Gowina i Ziobrę, no i Kukiz też optuje za zmianą. Pytanie tylko czy uda im się osiągnąć wspólny kształt tej zmiany. Moim zdaniem, jeśli chcą zrobić to dobrze, powinni zaczerpnąć z przykładu Węgier. Kij w oko Brukseli, Polska i Polacy są najważniejsi.

 19. wobroniewiary pisze:

  PiS odniosło bezwzględne zwycięstwo w woj. podkarpackim (53,1 proc.) głosów., w woj. lubelskim zdobyło 49,9 proc. głosów, w woj. małopolskim 49,1 proc., w woj. podlaskim 47,4 proc. w województwie świętokrzyskim na PiS zagłosowało 42,9 proc. głosów. Partia Jarosława Kaczyńskiego zwyciężyła również w województwach:mazowieckim (40,4 proc.), łódzkim (39,3 proc.), dolnośląskim (36,5 proc.), śląskim (36 proc.), warmińsko-mazurskim (32,8 proc.), kujawsko-pomorskim (32,6 proc.), wielkopolskim (32,1 proc.), lubuskim (31,2 proc.), zachodniopomorskim (30 proc.).

  http://wpolityce.pl/polityka/269654-to-jest-nokaut-pis-triumfuje-niemal-w-calym-kraju-po-wygrala-tylko-w-dwoch-wojewodztwach

  ja jestem z lubelskiego 🙂

  • Sebro pisze:

   Podlaskie też dało radę 😀

   Ale za moje miasto mi wstyd, bo frekwencja nie przekroczyła 40%. A tylu tu młodych gniewnych co się odgrażało, że Kukiz pozamiata. Jak widać elektorat podobny do lidera – mocny w gębie przy piwku. Do działania już niekoniecznie. Oczywiście teraz już plują, że ludzi głupi – to się chyba nie zmieni nigdy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s