Informacje dnia za TV TRWAM: wybory (wygrywamy) i zakończenie Synodu (doktryna i dyscyplina Sakramentu Eucharystii bez zmian)

tv trwam synod

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Informacje dnia za TV TRWAM: wybory (wygrywamy) i zakończenie Synodu (doktryna i dyscyplina Sakramentu Eucharystii bez zmian)

 1. Ewcia pisze:

  Dziękuję Bogu za tę stronę, trafiłam do Was ze strony diecezji sosnowieckiej, która was poleca.
  Też kiedyś dużo błądziłam, dużo złych stron i fałszywych orędzi czytałam.
  Dzięki waszej stronie dużo się zmieniło, cieszę się, że jestem Czytelniczką.
  Jestem pewna, że tu nie zbłądzę, bo zachęca do was oficjalne strona diecezji.
  Najważniejsze, że wiarę w orędzia MBM mam już za sobą, podobnie jak niewiarę i osądzanie Papieża Franciszka.
  Chwała Jezusowi i Maryi.

  • wobroniewiary pisze:

   🙂 Słowa Alicji wybrane na dziś przez o.Macieja Bagdzińskiego:

   ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV śr. 20.05.1987, godz. 9.00

   J 2, 17 Znak oczyszczenia świątyni "Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie".

   † Niech cię pochłania gorliwość o dom Mój i jego kapłanów. Nie zatrzymuj żadnych myśli krytycznych, zniechęcających. Bądź wierna intencji, którą przyjęłaś. Niech cię pochłania wielkie pragnienie Mojej chwały w nich i przez nich. Buduj swoim sercem dzieło, które tworzę rękoma Moich wybranych synów i córek. Niech twoje serce będzie czyste i pełne miłości.

 2. wobroniewiary pisze:

  A propos wyborów – ci na zdjęciu już znają Prawdę 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  A to zdjęcie jest cudowne 😉

 4. Ania pisze:

  Niebywałe! Senyszyn w głosowaniu przeszkadza wizerunek… Jana Pawła II

  Już głosowałam i oniemiałam. W komisji 205,SP81 GdańskOsowa, JPII zakłóca akt głosowania

  — napisała na Twitterze Joanna Senyszyn.

  Jak się okazuje była eurodeputowna nie usłyszała głosu Papieża Polaka, a reakcję tę wywołał… baner z wizerunkiem Jana Pawła II w lokalu wyborczym, w którym dokonywała ona „aktu głosowania”.

  http://wpolityce.pl/p/336770

  • Maria z Warszawy pisze:

   Aniu, czy dobrze rozumiem?
   Pani Szenyszyn słyszała głos Papieża Polaka do chwili, gdy w lokalu wyborczym zobaczyła wizerunek Papieża Polaka – zamilkł ze strachu przed samym sobą????

   • Maggie pisze:

    Mario, a może tylko z wyrazu samej miny, usłyszała deaprobatę umowy przemocowej, in vitro i innych „deserów” dla rodziny?
    Mój ojciec, kiedy byłam mała, tylko spojrzał na mnie bym wiedziałam, kiedy dyskretnie karcił bez słowa.

    • Maggie pisze:

     Dezaprobatę – IPad zjadł „z” .. bardzo wygłodził się w czasie ciszy, kiedy słychać było jak harcują myszy, które zakłócały to i ówdzie porządek np z listami wyborczymi a w Biskupinie pewnie coś przegryzły gdy się zapalił lokal wyborczy.

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, kochanie przeczytałaś uważnie? ” była eurodeputowna nie usłyszała głosu Papieża Polaka, a reakcję tę wywołał… baner z wizerunkiem Jana Pawła II w lokalu wyborczym, w którym dokonywała ona „aktu głosowania””.
     Wygląda to nie na dezaprobatę wyrażoną wymownym spojrzeniem ale na totalny strach na widok wizerunku. 😀

    • Maggie pisze:

     Totalna panika, jak przed święconą wodą,
     kiedy przed kropielnicę rogatego wiodą.

 5. julia pisze:

  no przykro mi to stwierdzić, bo wrogów też mamy kochać, ale pani senyszyn ma dużo z czarownicy. Juz nawet wygląd ma taki jakiś odstraszajacy. A jesli świetość ją razi, to wiadomo jaki duch jej grasuje w głowie.

  • Maggie pisze:

   Ktoś powiedział: „oczy są zwierciadłem duszy”, chyba to, razem wzięte z „po czynach ich poznacie”, masz na myśli, Julio ..

  • Sylwia pisze:

   Julio coś w tym jest , ta Pani Senyszyn zawsze miała coś nie tak co do wiary ale nie ma się czemu dziwić bo jej poglądy zawsze takie były .. i wiadomo kto jej takie poglądy zapodaje ..

 6. Ania pisze:

  Prasa węgierska: „Przyjaciele Orbana wygrali polskie wybory!”, „W Europie będzie dwoje Węgier”

  Wybory parlamentarne w Polsce wygrali przyjaciele premiera Węgier Viktora Orbana, który może teraz liczyć na sojuszników w Unii Europejskiej – ocenia węgierska prasa sondażowe wyniki niedzielnego głosowania.

  Przyjaciele Orbana wygrali polskie wybory

  – pisze tygodnik „Vilaggazdasag”. „W Europie będzie dwoje Węgier” – ocenia lewicowy dziennik „Nepszabadsag”. „Orban może się cieszyć” – pisze portal Index, dodając, że wynik wyborów to „polityczne trzęsienie ziemi”.
  http://wpolityce.pl/polityka/269694-prasa-wegierska-przyjaciele-orbana-wygrali-polskie-wybory-w-europie-bedzie-dwoje-wegier

 7. Ania pisze:

  Eurolewica straszy: W Polsce jest jak na Węgrzech
  Beata Szydło jak Marine Le Pen, Jarosław Kaczyński ma obsesje imperialne, na PiS głosowała Polska wschodnia i wsie – to rewelacje z lewicowych gazet zza granicy.

  Sytuację w Polsce w nieskomplikowany sposób tłumaczy brytyjskim czytelnikom analityk BBC.http://www.fronda.pl/a/eurolewica-straszy-w-polsce-jest-jak-na-wegrzech,59263.html

  • Maggie pisze:

   Ich czołowy polityk pan premier Blair przyznał właśnie, że atak na Irak był błędem, bo dzięki temu stworzono możliwości islamskiemu państwu. No ale to był błąd wywiadu, a Sadama nie żałuje, dodał.

   Brytyjski wywiad, gierkami dyplomatycznymi, przed laty tak pokierował biegiem historii, że Niemcy, którzy zamierzali uderzyć na Wielką Brytanię, skierowali pierwszy impakt na Polskę.
   Tym razem wplątane było pół świata, aby zniszczyć Sadama Sadata.
   Jeszcze trochę, a może ich wyspa zacznie się zanurzać pod ciężarem „uchodźców” i spełni się prorocze przekleństwo, że Anglia bdzie od Elżbiety do Elżbiety?

 8. Sebro pisze:

  Wygląda na to, że nasze modlitwy zostały wysłuchane. Teraz już gdy emocje powoli opadają, choć jeszcze trwamy w lekkim stanie napięcia możemy pozwolić sobie na chwilę refleksji nad mocą modlitwy, i to modlitwy mocnej, skumulowanej i w jednej konkretnej intencji. Wielu z Was pewnie uśmiecha się na myśl, że dostąpił łaski bycia tym małym trybikiem w ręku Boga, który chce odmienić losy ukochanego narodu Matki Najświętszej. Ja osobiście przeżywam to dość szczególnie, bo na tej ostatniej kampanijnej prostej, jak również w samym centrum obrad synodalnych dane mi i Kasi było odwiedzić ziemię włoską, uczestnicząc w pielgrzymce po tamtejszych sanktuariach.
  Cudowne przeżycie, co prawda dużo jazdy i miejscami biegania ale na modlitwę też był czas i to nie mało, choć jak zawsze zbyt mało 😉
  Odwiedziliśmy św. Antoniego w Padwie, św. Franciszka i św. Klarę w Asyżu, św. Ritę, św. o. Pio, św. Michała Archanioła, Matkę Bożą Królową Różańca oraz to całe „kłębowisko świętych” jakim jest Watykan 😀 W każdym z tych miejsc przedstawialiśmy zabrane przez nas intencje, wśród których nie mogło zabraknąć wszystkich Was. Mogę śmiało powiedzieć, że wszystkie intencje zostały wysłuchane, teraz tylko z ufnością czekajmy na spełnienie naszych próśb. Niektóre już się spełniły. A skąd moja pewność? Mam ją od momentu nawiedzenia grobu św. Rity. Mówi się, że gdy Rita wysłuchuje próśb i „załatwia” je z Bogiem to od jej grobu roztacza się miła woń kwiatów. Gdy uklękliśmy z żoną do modlitwy przy szklanym grobie Rity, wszystko było normalne. Odczytaliśmy nasze intencje i zaczęliśmy się modlić. Pod koniec modlitwy poczułem piękny zapach róż. Rozglądałem się czy nikt obok nie przeszedł, ale w tej części kaplicy byliśmy sami. Po chwili Kasia dała znać, że ona też coś czuje. Zatem cóż innego mogę stwierdzić, jak nie to, że modlitwy zostały wysłuchane?
  Dodatkowo niemal każdego dnia dostępowałem cudnych łask służby liturgicznej. Jako lektor miałem ze sobą swoją albę i każdego dnia podczas Mszy Świętej służyłem. Najpierw kaplica Najśw. Serca Jezusowego w Częstochowie, potem kaplica po starym Oratorium św. Antoniego, następnie kaplica w sanktuarium św. Franciszka a za ścianą znajdował się grób świętego. Kolejna Msza w sanktuarium św. Rity w Cascii a potem San Giovanni Rotondo i antyczny kościółek Matki Bożej Łaskawej – ten sam ołtarz przy którym Padre Pio sprawował Msze Święte, obok ta sama zakrystia, w której się do nich przygotowywał. Nigdy nie sądziłem, że będę się wachał wykonując krok na stopień prezbiterium, ale ta świadomość miejsca robiła swoje. No i kolejna Msza św. w Lanciano na dokładnie tym samym kamiennym ołtarzu, na którym w 700roku dokonał się pierwszy w historii Kościoła Cud Eucharystyczny. Możliwość ucałowania tego ołtarza była czymś bezcennym dla mnie. To wszystko dawało mi każdego dnia wielką radość tego pielgrzymowania, dodawało sił i nauczyło modlitwy dziękczynnej. Bo jak można Bogu nie podziękować za takie prezenty? Nie ma przypadków i ktoś dawał mi coś do zrozumienia, bo praktycznie w każdym z tych miejsc natykałem się na kapliczkę albo sam wizerunek św. Sebastiana 😀 W Bazylice św. Piotra św. Jan Paweł II spoczywa nie gdzie indziej jak w kaplicy św. Sebastiana. To chyba było dla mnie takie przypomnienie bym nie zapominał o swoim patronie, bo jak powiedział mi jeden znajomy ksiądz – patron człowieka to minimum 10% zwiększenie mocy modlitwy danej osoby 😉 A na Audiencji Generalnej mieliśmy miejsce przy barierkach, w miejscu gdzie Papież przejeżdżał dwa razy dosłownie na wyciągnięcie ręki. A jeszcze pewne Włoszki widząc Kasię w chuście od razu załapały o co chodzi i pociągnęły ją pod samą balustradę. Potem przyszły po mnie, „bo mąż musi towarzyszyć żonie”. Wspaniały czas, mnóstwo dobrych dusz choć były i przeszkody, ale tak zawsze jest. Jak się wiezie konkretne intencje to i odpowiedni do tego krzyż trzeba mieć.
  A dziś? Nadal żyjemy jeszcze wspomnieniami, próbujemy się z rzeczywistością, by nie utracić tego cośmy tam zyskali i obserwujemy świat, a ten jak widać od wczoraj się zmienia – przynajmniej ten polski świat.

  • wobroniewiary pisze:

   ❤ Sebastian dzięki za to świadectwo 🙂

   • Sylwia pisze:

    Sebro , to piękne co napisałeś , piękna jest moc twej wiary i twojej żony . Gdy napisałeś o woni róż który wam towarzyszyły przy grobie Św. Rity to wiem że tak będzie i też wierzę że Bóg już uczynił dla was cud ! dziękuję ci że wasze intencje pojechały razem z naszymi . Ja osobiście sama marzę o takiej podróży , ale u Boga nie ma rzeczy niemożliwych .

  • Wojtek pisze:

   Mówiąc szczerze czytając tylko twoją wypowiedź o miejscach w których byłeś, zacząłem sobie wyobrażać jak to jest być przy grobach tylu świętych i poczułem taki spokój i niezwykłość jak by.

   Nawet nie trzeba tam jeździć, wystarczy sobie tylko wyobrazić a ciarki przechodzą.
   Mam nadzieję, że wszystko o co prosiliście się wam spełni.

 9. Magda pisze:

  Teraz kolej na obronę życia

  Z Mariuszem Dzierżawskim, prezesem Fundacji PRO – Prawo do Życia, rozmawia Rafał Stefaniuk To raczej pewne, z woli Polaków Platforma oddaje władzę w Polsce Prawu i Sprawiedliwości. Odchodzi więc rząd bardzo mocno krytykowany przez środowiska pro-life. Jakie myśli teraz Panu towarzyszą? – Cieszę się, że Polacy odsunęli Platformę od władzy, bo ta prowadziła bardzo szkodliwe rządy. Szkodliwe z wielu powodów, ale przede wszystkim ze względu na niemoralny sposób uprawiania polityki. Objawiło się to poprzez próbowanie wprowadzenia w Polsce rewolucji kulturalnej. Platforma rujnowała życie społeczne. Te szkodliwe ustawy antyrodzinne, zwalczanie projektów obywatelskich, w tym tych, które miały zagwarantować prawo do życia każdemu człowiekowi. To, że ta partia traci władzę, to jest to na pewno dobra wiadomość.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/146023,teraz-kolej-na-obrone-zycia.html

 10. Irena pisze:

  Niech będzie Bóg uwielbiony po wszystkie wieki.
  Teraz potrzeba jeszcze więcej modlitwy za naszą Polskę, Polaków i Rządzących.
  Panie Jezu, Ty jesteś naszym Bogiem, Panem i Królem, a Maryja ,naszą Królową, Panią, a przede wszystkim naszą Mamą.

  Pozdrawiam Wszystkich.

 11. seba pisze:

  Chwalić Cię będę, o Jahwe, z całego serca,
  będę opowiadał o przedziwnych dziełach Twoich!
  Weselić się będę i radować Tobą,
  i śpiewać ku chwale Imienia Twego, Najwyższy!
  go nieprzyjaciele moi pierzchnęli,
  potknęli się i zniknęli sprzed Twego oblicza.
  Ty pokierowałeś moją sprawą i wyrokiem,
  zasiadł es na tronie jako sędzia sprawiedliwy.
  pobiłeś narody, pogromiłeś bezbożnego,
  wymazałeś ich imię na wieczne czasy.
  Zamilkły miasta [zamienione] w wieczyste ruiny,
  zgnębiłeś wroga i pamięć po nim wygasła.
  Jahwe natomiast panuje na wieki;
  ustawił swój tron, by sprawować sąd.
  On sądzi świat sprawiedliwie,
  wydaje słuszne wyroki na narody.
  Tak więc Jahwe jest twierdzą dla uciśnionych,
  ucieczką w czasach utrapienia.
  Wyznawcy Twego Imienia mają ufność w Tobie,
  bo nie opuszczasz tych, co Cię szukają, Jahwe.
  Śpiewajcie na cześć Jahwe, którego siedzibą jest Syjon,
  głoście wśród narodów wielkie dzieła Jego!
  Bo On, mściciel krwi, pamiętał o nich,
  nie zapomniał krzyku udręczonych.
  Jahwe okazał mi łaskę;
  wejrzał na mą niedolę [zgotowaną mi] przez wrogów,
  On, który mnie wybawił od bram śmierci.
  Dlatego opowiadać będę wszystkie Twoje sławne czyny
  w bramach córy Syjonu i będę się radował z Twej pomocy.
  Narody stoczyły się w dół, który same wykopały,
  w sidłach, które zastawiły, uwięzła ich noga.
  Jahwe objawił się i dokonał sądu:
  bezbożny zaplątał się w dzieło własnych rąk.

  Niechaj bezbożni będą strąceni do Podziemia,
  wszystkie narody, które zapomniały o Bogu.
  Biedny bowiem nie będzie na zawsze zapomniany,
  nadzieja uciśnionych nie zginie na wieki.
  Powstań, Jahwe, by człowiek nie zdobył przewagi,
  niechaj narody będą oddane pod Twój sąd!
  Rzuć na nie postrach, o Jahwe,
  niech poznają narody, że są tylko ludźmi!

 12. Magda pisze:

  Co wy na to 🙂
  Prezydent RP Andrzej Duda: Chcemy zniesienia „Ustawy o bratniej pomocy” Druku nr. 1066

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_RP_Andrzej_Duda_Chcemy_zniesienia_Ustawy_o_bratniej_pomocy_Druku_nr_1066/

 13. Jeremiasz pisze:

  A jeszcze w zeszłym tygodniu gdy uruchomiłem sobie pewną aplikację (Zedge) to zamiast reklam na dole widniało coś takiego: „IDŹ NA WYBORY! JAK ZOSTANIESZ W DOMU TO WYGRA PIS!”. Ile to kasy i wpływów… ale Bóg zawsze wygrywa 🙂 Niech się dzieje Jego wola.

 14. wobroniewiary pisze:

  Przeczytałam Wałęsę i padłam !!!
  Ależ to pyszałek i ta jego jajecznica znana mi z wielu frontów „ja, dzięki mnie, ja, ja, ja, ja….)

  „Jeśli zamierzają dobrze służyć Polsce, to niech im się to uda – powiedział Lech Wałęsa w komentarzu powyborczym dla TVN24.

  – A jeśli dzięki większości będą chcieli robić coś złego, szarogęsić się, to oświadczam: nie macie żadnych szans – pogroził.
  Ostrzegł także w swoim stylu, że „jest w stanie w bardzo krótkim czasie podnieść Polskę. Jeśli będzie źle”

  – Ale jeśli będzie dobrze, to wszyscy będziemy popierać i ja też będę popierać. – dodał.
  Natomiast Lech Wałęsa odkrył przyczyny sukcesu PiS. Okazało się, że to dzięki… Lechowi Wałęsie!

  – Ta partia przypatrywała się co mnie się nie udało, patrzyła na działania innych i teraz próbuje to, także przez konstytucję zrobić. To można uznać za słuszne – wyjaśnił”

  http://www.fronda.pl/a/logika-walesy-pis-wygral-dzieki-walesie,59282.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 15. Gosia pisze:

  Muzułmańscy imigranci podpalili w Polsce … oborę ze świniami!

  Policja z Małej Polskiej zatrzymała dwóch muzułmańskich imigrantów w wieku 19 – 23 lat , którzy podejrzani są o dokonanie podpalenia zabudowań gospodarczych w Małej Polskiej.

  23-latka zatrzymano już w dniu zdarzenia, a młodszego z mężczyzn – dzień później. Podczas przesłuchania przyznali się do podłożenia ognia. Zebrane w sprawie materiały, pozwoliły na przedstawienie im zarzutów dotyczących zniszczenia mienia znacznej wartości, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  Sprawa dotyczy pożaru obory w Pręgowie, która stanęła w ogniu we wtorek nad ranem. W akcji ratowniczej uczestniczyło blisko 40 strażaków zawodowych i ochotników. Z płonącego budynku udało się im wyprowadzić konia, trzy krowy, trzy byki, cztery cielaki i świnię. Dziesięć świń spłoneło żywcem.

  Oskrażeni przyznali się do zarzuconych im czynów, podczas przesłuchania dodali, że świnie znajdując się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, obrażają ich uczucia religijne, sprawę kierowali do burmistrza, gdy ten nie reagował postanowili wziąć sprawę w Swoje ręce.

  Oto jak wygląda asymilacja imigrantów-muzułmanów z kulturą europejską
  http://www.fronda.pl/a/muzulmanscy-imigranci-podpalili-w-polsce-obore-ze-swiniami,59276.html

 16. wobroniewiary pisze:

  Biskupi z Niemiec…przepraszają cudzołożników i gejów!

  Niemieccy uczestnicy synodu wydali wczoraj dokument, analogiczny do tego wydanego po synodzie przez polskich biskupów. O ile Polacy bronią w nim nauczania Kościoła świętego, tak pięknie ukazanego przez świętego Jana Pawła II, to Niemcy… przepraszają cudzołożników i homoseksualistów za „błędy” Kościoła katolickiego!

  Co oznacza to dziwne pomieszanie? Niemcy piszą w swoim dokumencie: „Trzeba też jasno powiedzieć, co my, jako Kościół, zaniedbaliśmy: w fałszywie pojętych staraniach, by wynosić naukę Kościoła, dochodziło często w duszpasterstwie do surowych i niemiłosiernych zachowań, które powodowały u ludzi ból”.

  O kogo chodzi? Tak – o aktywnych seksualnie rozwodników w nowych związkach (cudzołożników), o homoseksualistów, o ludzi żyjących w konkubinatach… Mówiąc krótko Niemcy przepraszają za to, że Kościół „zranił” grzeszników wytykając im grzech.

  Wielkie nieba, co za niedopatrzenie! Od teraz przecież o grzechu „cicho sza!”, nic się nie stało!…
  http://www.fronda.pl/a/biskupi-z-niemiecprzepraszaja-cudzoloznikow-i-gejow,59292.html

 17. Wojtek pisze:

  No cóż radość 🙂
  W dodatku rządzą sami, będą musieli uważać bo jeśli coś sknocą (choć nie wykluczam prowokacji), to nie będą mieli na kogo zepchnąć winy a na pewno nie na lewków bo oni teraz powinni siedzieć jak myszy pod miotłą.

  Właściwie to się zastanawiam, po co cała reszta sejmu jak ich głos i tak nic nie zmieni. Po co mają pobierać diety poselskie za samo siedzenie. Przecież i tak nic robić nie będą.

  No ciekawie, ciekawie się porobiło. Nie wiem czy wy też ale ja miałem jakoś takie przeczucie, że coś nam Góra święci na te lata 🙂

  Mam nadzieję, że PIS będzie rządził prawo. A i sprawiedliwie oczywiście 😀
  Polska ma szanse się zjednoczyć pod dobrym przewodnictwem, liczę że to co Bóg już nam wywalczył to nie jest na darmo dla kolejnych rozczarowań. Walka się rozkręca i robi się gorąco.

  Oby władali Nami od teraz Chrystus Król Polski i Maryja Królowa z Jasnej Góry ❤

 18. darco pisze:

  Mysle ze zwieksza sie szansa uroczystej intronizacje Chrystusa na Krola Polski, w ktorej rowniez nowy rzad wezmie udzial. Choc do tego pewnie potrzebna jeszcze Boza interwencja.

 19. wobroniewiary pisze:

  PKW podała wyniki wyborów ze wszystkich okręgów wyborczych:
  PiS 37,58%
  PO 24,09%
  Razem 3,62%
  KORWiN 4,76%
  PSL 5,13%
  Zjednoczona Lewica 7,55%
  Kukiz 8,81%
  Nowoczesna 7,6%.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s