OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. Tydzień w Łonie Ojca (dzień 12)

Akt oddania się w niewolę NMP lub dla wielu z nas – odnowienie aktu przypadnie w dniu 16 listopada, w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

TYDZIEŃ W ŁONIE OJCA
Dzień 5 (12): Niepokalane Poczęcie – to ono ukształtowało
Serce Maryi
Poświęcenie naszych zdolności kochania

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
WEZWANIE
Wysławiam Cię, Panie, że stałeś się jednym duchem ze mną, niczego nie mieszając, nie odmieniając ani nie przekształcając. Dzięki Ci składam, że Ty, Bóg ponad wszystkim, wszystkim we wszystkim stałeś się we mnie. Jesteś bowiem niewyrażalnym i doskonałym, darmo danym pokarmem, wspaniałą szatą godową, oczyszczeniem kąpiącym mnie w owych niewyczerpanych i świętych łzach, jakie Twa obecność przynosi tym, których nawiedzasz. Wysławiam Cię, Duchu Święty, że stałeś się dla mnie niegasnącym światłem, niezachodzącym słońcem, albowiem nie masz gdzie się skryć, Ty, co chwałą napełniasz wszechświat. Nie, nigdy przed nikim się nie ukryłeś! To właśnie my zawsze skrywamy się przed Tobą, odmawiając spotkania z Tobą. Dlaczego miałbyś się ukrywać, Ty, który nie odwracasz się od żadnego ze stworzeń i żadnego z nich nie odrzucasz? Przybądź więc, o Mistrzu, wznieś dzisiaj we mnie swój namiot i zechciej zawsze przebywać i nieprzerwanie mieszkać aż po kres dni we mnie, Twoim słudze.
(św. Symeon Nowy Teolog)

WIERZĘ w BOGA….
Dziesiątek różańca w intencjach Najświętszej Maryi Panny

WEWNĘTRZNE SŁOWA PODYKTOWANE JELENIE 28 LISTOPADA 1983

O Niepokalane Serce Maryi przepełnione dobrocią, okaż nam swoją miłość do nas.
Niechaj płomień Twego Serca, Maryjo, ogarnie wszystkie ludy.
Kochamy Cię niezmiernie. Wyciśnij w naszych sercach znamię prawdziwej miłości.
Niech nasze serca tęsknią za Tobą.
O Maryjo, łagodna i pokornego serca, pomnij na nas grzesznych.
Wiesz, że my, ludzie, jesteśmy grzesznikami.
Twym matczynym, przenajświętszym Sercem uzdrawiaj nas z wszelkiej duchowej niemocy. Uczyń nas zdolnymi dostrzegać dobroć Twego macierzyńskiego Serca,
Abyśmy się mogli nawrócić do jego serdecznego płomienia. Amen.

ROZMYŚLANIE

Bóg, chcąc stworzyć Matkę swego Syna w stanie najdoskonalszej świętości, do jakiej tylko może być podniesione zwykle stworzenie, wypełnił Ją w samej chwili poczęcia. Od momentu poczęcia jest więc Maryja dla Trzech Osób Trójcy Świętej pierwszym obiektem ich pełnej radości, jaki się w ogóle pojawił na świecie, i jedynym przedmiotem ich miłosnego upodobania na ziemi od czasów Adama. […]
W momencie poczęcia Maryi Bóg zachował Ją od zła. Uświęcił Jej ciało, aby wszystkie Jej zmysły, poruszenia i uczucia kierowały się wyłącznie ku Niemu samemu i we wszystkich rzeczach dostrzegały tylko Jego.
Mocą tego uświęcenia Jej nienawiść zwracała się przeciw wszelkiemu grzechowi, a pragnienie – ku chwale Bożej. Lękała się wszystkiego, co mogłoby się Bogu nie podobać i przeciwstawiać Jego zamiarom. Radowała się posiadaniem Boga i Jego czcią. Ufała, że kiedyś będzie ogarnięta Jego chwałą.
(Jean-Jacques Olier)

W języku Biblii „łaska” oznacza szczególny dar, który według Nowego Testamentu ma swe źródło w trynitarnym życiu Boga samego – Boga, który jest miłością (por. J 4,8). Owocem tej miłości jest wybranie – to, o którym mówi List do Efezjan. Wybranie to jest zatem ze strony Boga odwieczną wolą zbawienia człowieka przez uczestnictwo w Bożym życiu (por. 2 P 1, 4) w Chrystusie: jest zbawieniem poprzez uczestnictwo w życiu nadprzyrodzonym. Następstwem tego przedwiecznego daru, tej łaski wybrania człowieka przez Boga, jest jakby zaczyn świętości, jakby źródło tryskające w duszy człowieka jako dar Boga samego, które poprzez łaskę ożywia i uświęca wybranych…..
(Jan Paweł II, Redemptoris Mater, n. 8)

MODLITWA POŚWIĘCENIA

Maryjo, moja matka poczęła mnie grzesznym!
Czy człowiek może powrócić do łona swej matki, by narodzić się na nowo?
W Twoim więc łonie, Maryjo, poświęcam się cały od chwili mego poczęcia aż do dzisiaj, aby nowy człowiek poczęty przez chrzest, mógł wzrastać w cieple Twej niepokalanej miłości. Ponieważ w Tobie, Maryjo, wszystkie prawa natury są odnowione, dlatego w Tobie chcę trwać, aby mym ciałem rządziło nowe prawo, a czysta miłość skłaniała mnie do dobra, które chcę czynić i do odrzucenia zła, którego nie chcę. Tak jak grzech jest brzydotą,
Ty, przeciwnie, cała jesteś
piękna, Maryjo, i nasz Król rozmiłował się w Tobie. Poświęcam się Tobie bez reszty, Matko pięknej miłości, zwierciadło anielskiej czystości, aby moja odnowiona dusza podobała się Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.

ANTYFONA
Radości jedyna! Przyczyno naszej radości.
Kwiecie Galilejski o zapachu pełnym słodyczy, o Niepokalana,
pociągaj nas wszystkich za sobą.
(Marta Robin)

PIEŚŃ: Mdr 7, 22 – 8, 1
Jest bowiem w niej duch rozumny, święty, jedyny, wieloraki, subtelny,
Rączy, przenikliwy, nieskalany, jasny, niecierpiętliwy, miłujący dobro, bystry,
Niepowstrzymany, dobroczynny, ludzki, trwały, niezawodny, beztroski,
Wszechmogący i wszystkowidzący, przenikający wszelkie duchy rozumne,
czyste i najsubtelniejsze.
Mądrość bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu
i przez wszystko przechodzi i przenika dzięki swej czystości.
Jest bowiem tchnieniem mocy Bożej i przeczystym wypływem chwały
Wszechmocnego, dlatego nic skażonego dla niej nie przylgnie.
Jest odblaskiem wieczystej światłości,
zwierciadłem bez skazy działania Boga, obrazem Jego dobroci.
Jedna jest, a wszystko może, pozostając sobą, wszystko odnawia,
A przez pokolenia zstępując w dusze święte, wzbudza przyjaciół Bożych i proroków.
Bóg bowiem miłuje tylko tego, kto przebywa z Mądrością.
Bo ona piękniejsza niż słońce i wszelki gwiazdozbiór.
Porównana ze światłością – uzyska pierwszeństwo,
po tamtej bowiem nastaje noc, a Mądrości zło nie przemoże
Sięga potężnie od krańca do krańca i włada wszystkim z dobrocią..

Dowolna modlitwa np. Litania, Pomnij….

Modlitwa św. Bernarda
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

WEZWANIE
MARYJO, KRÓLOWO POKOJU,
MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁYM ŚWIATEM (3 razy)

33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania- str. 39- 41:

Ks. Piotr Glas czyta słowa Pouczeń Alicji Lenczewskiej – dedykując je każdemu, świeckim i duchownym, dedykując je Tobie!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. Tydzień w Łonie Ojca (dzień 12)

 1. Jola pisze:

  Ciekawy list, niech go przeczyta każdy Polak bez względu czy jest za czy przeciw imigrantom

  http://prawy.pl/z-zagranicy2/10982-szokujacy-list-czeskiej-lekarki-opiekujacej-sie-w-niemczech-imigrantami

 2. Ewcia pisze:

  Polecam, uśmiałam się 🙂

  Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że od wczoraj zapanowała w Polsce republica religiosa, a premier Kopacz miała rację. Ciemnogród coraz bardziej opanowuje kraj. W klasztorach wszystkie cele będą wypełnione lewakami, a by zostać przyjętym do szkoły uczniowie będą musieli wyrecytować z pamięci życiorys św. Ignacego Loyoli. Formowane w pośpiechu Leśne Brygady Moherowych Beretów mają na mundurach wyszytą dewizę: „Nic nie pachnie tak pięknie jak zapach świeżego drewna… na dopiero co podpalonym stosie”. Strzeżcie się oświeceni wrogowie prezesa!!!

  A tak serio, to na Śląsku rano świeciło słońce. Komunikacja miejska między Tychami a Katowicami kursuje jak zwykle. Urzędy działają, policja na ulicach chodzi w starych mundurach, nie nosi krzyżackich peleryn. Kolega, który jest strażakiem zaprzeczył, jakoby woda używana przez straż pożarną musiała odtąd być święcona. Żadnego z moich sąsiadów CBA nie zaciągnęło siłą do kościoła i nie zapowiada się, że cokolwiek w tej materii się zmieni. Generalnie tutaj dzień jak co dzień. A może u Was jest inaczej?

  http://gosc.pl/doc/2784737.Habemus-republica-religiosa

 3. eska pisze:

  „Generalnie tutaj dzień jak co dzień. A może u Was jest inaczej?”

  Jak czytamy w komentarzu pod tekstem: „W Gliwicach słońce zaszło o godzinę wcześniej niż w sobotę! Przypadek? Nie sądzę…”
  😀

 4. Ewa pisze:

  Wyczytałam o abonamencie 😉
  Zmiany po wyborach

  Z abonamentu, który będzie o połowę mniejszy niż w tej chwili, za to będzie powszechnie ściągalny, albo w rachunkach za energię, albo przy PIT-cie – powiedział Czabański. Dodał, że tym, którzy nie płacili do tej pory, zostanie udzielona abolicja.

  http://www.biztok.pl/biznes/przyszlosc-mediow-publicznych-tak-pis-chce-ulepszyc-radio-i-telewizje_a22565

 5. lucyna pisze:

  Niektórzy mają telewizory a wyrejestrowali. Inni kupują telewizory a ich nie rejestrują. Znowu płacić będą tylko ci zarejestrowani. A może tylko uczciwi. Bo inni jak oglądają a nie płacą,albo twierdzą,że nie mają to po prostu kłamią czyli grzeszą.Jak się z tego spowiadają.?Z innej strony żadnej umowy z TVP nie mam,więc może rację mają ci ,którzy nie płacą.Mam zupełny metlik.

  • Marakuja pisze:

   Ja nie mam ani radia, ani tv, wyrejestrowałam się. Mam radio w telefonie, którego nie słucham, i komputer, w którym oglądam, co chcę. Ciekawe, co ze mną zrobią?

 6. Piotrek pisze:

  Ze względu na charakter strony nie wkleję co Stonoga powiedział o wyborach ale kto chce to niech wpisze w wyszukiwarkę you tube „Stonoga o wynikach wyborów”
  Jeden wielki bluzg. Jeden szok.
  Na tej stronie nikt go nie popierał bo tu są normalni ludzie.

  • Marek pisze:

   Piotrek, widziałem to, wystarczyła mi minuta (tyle wytrzymałem)
   A widziałeś za nim obraz św Jana Pawła II? Bluźnierca do kwadratu

  • Sebro pisze:

   Przecież Stonoga to podstawiona przez służby marionetka. Niczego innego się po nim nie spodziewałem.

   • Sylwia pisze:

    Sebro masz rację , ja bym dodała że to „szołmen” który chce poruszyć opinię publiczną .. bo nikt normalny nie odważył by się tak błaznować i być marionetką .

  • Ewcia pisze:

   Zbigniew Stonoga sprawia wrażenie zawiedzionego wynikiem wyborczym. Kilka osób zapowiedziało już, że w sprawie jego emocjonalnej wypowiedzi złoży doniesienie do prokuratury.

   Komitet Zbigniewa Stonogi zdobył w całym kraju 42 tys. głosów. Komentując ten wynik, skandalista, siedząc pod fotografią Jana Pawła II określał wulgarnymi słowami Polskę i jej mieszkańców. W niecenzuralny sposób wyrażał się też o Prawie i Sprawiedliwości. Sugerował, że wyborcy tej partii powinni trafić do Auschwitz, a sam PiS oszuka wyborców bardziej niż Platforma Obywatelska. Zwyzywa także Ryszarda Petru, Pawła Kukiza oraz dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Sumliński poinformował niedawno, że Stonoga nazywał „bezwględnym oszustem” Andrzeja Leppera, do którego partii należał. Stonoga twierdził, że pismo na ten temat jest sfałszowane.

   W komentarzach pod nagraniem kilka osób zapowiedziało złożenie doniesienia do prokuratury w sprawie wypowiedzi Stonogi.

 7. AnnaSawa pisze:

  Boże mój! przecież te słowa powinno się ogłaszać w każdym kościele. Panie, spraw aby te słowa rozbrzmiały zarówno w uszach jak i w duszach….i się rozprzestrzeniły lotem błyskawicy. Amen. Kocham Cię Panie, umacniaj mnie w tej miłości…i nas wszystkich. Amen.

 8. ja pisze:

  Czy ktoś zna i może coś powiedzieć na temat księdza z Chwarstnicy ? Piotr Kozieł?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s