Pierwszy dzień po wyborach, pierwsze dobre wiadomości ale i zapowiedzi ciężkiej pracy

235 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 138 mandatów dla PO, 42 mandatów dla Kukiz‘15, 28 mandatów dla Nowoczesnej, 16 mandatów dla PSL, 1 mandat dla mniejszości niemieckiej – to podział mandatów w Sejmie ogłoszony przez PKW.
To oznacza, że PiS będzie mogło rządzić samodzielnie.

***
Koniec gimnazjów. PiS zlikwiduje je najpewniej do 2016 roku

Partia Jarosława Kaczyńskiego zamierza wprowadzić gruntowe zmiany w edukacji. Na pierwszy ogień ma pójść likwidacja gimnazjów oraz obowiązku posyłania 6-latków do szkół.
O planowanych zmianach poinformował szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński, który za rządów PO był kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na premiera. W rozmowie z RMF FM powiedział, że zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej już od 1 września 2016 roku.

PiS zamierza wrócić do systemu ośmiu lat podstawówki oraz czterech szkoły średniej. Przypominamy, że gimnazja pojawiły się w polskim systemie oświaty 1 września 1999 roku, a pierwszym rocznikiem, który kontynuował naukę w tych szkołach był 1986. Prof. Gliński poinformował, że co prawda ostatnie słowo należy do Beaty Szydło i nowego ministra edukacji, aczkolwiek zmiany są niemal pewne i potrzebne.

Radykalne zmiany w systemie oświaty objąć mają również obowiązek posyłania 6-latków do szkół. PiS uważa, że rodzice powinni mieć prawo wyboru. Ten projekt Beata Szydło zamierza zrealizować już w pierwszych 100 dniach po sformowaniu nowego rządu

***
Mariusz Kamiński: Dni prawdziwej walki z korupcją nadchodzą

Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego – dziś wiceprezes PiS – przekonywał, że przed nowym rządem stoi duże i trudne zadanie naprawy służb specjalnych.
Mimo tego, że usunięto większość kadry kierowniczej, to zostało wielu funkcjonariuszy, dla których mam dobrą informację: dni prawdziwej walki z korupcją nadchodzą

***
Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Paryżu

Prezydent Duda już jutro podczas jednodniowej wizyty w Paryżu spotka się z prezydentem Francji Francois Hollande`em i Polonią. Jest to pierwsza wizyta zagraniczna po wyborach parlamentarnych.

Krzysztof Szczerski zastrzegł, że prezydent Duda spotkanie w Paryżu traktuje jako początek konkretnego dialogu o interesach i wzajemnym postrzeganiu najważniejszych spraw w Europie i świecie.
Najważniejszymi kwestiami, które zostaną poruszone, to: migracja, kryzys bliskowschodni, przyszłoroczny szczyt NATO w Warszawie, polityka wschodnią, polityka obronna w Europie w ramach NATO, pakiet klimatyczny, sprawy gospodarcze, rozwój energetyki w Polsce, bezpieczeństwo energetyczne.

***

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda zawetował 3 ustawy sporządzone jeszcze przez rząd POPSL:
chodzi o ustawę lasach, o ratyfikacji Poprawki dauhańskiej do Protokołu z Kioto do Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu oraz o mniejszościach narodowych i etnicznych.

Najwięcej kontrowersji wzbudza zapis zakazujący prywatyzacji Lasów Państwowych, który jednak otwiera furtkę, w której LP mogą być sprzedane „w przypadkach określonych w ustawie w celu zachowania trwale zrównoważonej gospodarki leśnej lub realizacji celu publicznego”.
W opinii Prezydenta RP ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami. Uchwalona ustawa zawiera rozwiązania wskazujące, iż ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu. Ponadto ustawa wprowadza przesłankę wskazującą na możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, co oznacza wprowadzenie szerokiego katalogu okoliczności umożliwiających dokonywanie zbywania lasów państwowych. Wreszcie uchwalona ustawa przyjmuje niejednoznaczną regulację dotyczącą dostępu do lasów państwowych. Więcej (kliknij)

***

Odchodząca koalicja PO/PSL pozostawia za sobą wiele politycznych, gospodarczych i ekonomicznych min które trzeba będzie rozbroić, jedną z takich min jest energetyka.

Tragiczna sytuacja w górnictwie, dramatycznie wysokie ryzyko wystąpienia blackoutu – to tylko, niektóre z „energetycznych min” jakie będzie musiał w sektorze energetycznym rozbroić nowy rząd RP. – pisze redaktor naczelny portalu defence24.pl Piotr Maciążek
Sytuacja w górnictwie to dziś właściwie odbezpieczony granat. Kompania Węglowa (KW) stoi na krawędzi bankructwa (podobno środki na utrzymanie płynności finansowej skończą się jej pod koniec listopada).  Więcej (kliknij)

***
W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się dziś debata na temat uchodźców w kontekście niedzielnego szczytu zwołanego przez Jean-Claude’a Junckera.

Ryszard Legutko, wiceprzewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, podczas debaty wskazywał na duże rozbieżności w danych dotyczących imigrantów przybywających do Europy.

„W tym roku 700 tys. imigrantów przybyło do Europy. A równocześnie powiedziano nam, że 800 tys. osób przybyło do Niemiec, że każdego dnia 5 tys. osób przekracza austriacką granicę. A są jeszcze Bałkany, są kraje Morza Śródziemnego i nie trzeba być mistrzem matematyki, by wiedzieć, że pierwsza podana liczba, czyli 700 tys., nie jest właściwa i prawdziwa powinna być wyższa” – mówił Ryszard Legutko, uznany europarlamentarzysta, który kilka tygodni temu zaskoczył Europę publicznie upominając kanclerz Niemiec Angelę Merkel oraz prezydenta Francji Francois Hollande’a.

Europoseł PiS dodał także, że kilka tygodni temu kanclerz Angela Merkel powiedziała, iż spodziewa się tego, że w najbliższych latach swoje miejsca zamieszkania może opuścić nawet 60 milionów ludzi, aby szukać „lepszego życia w innym miejscu”.

„Jeśli przynajmniej jedna trzecia spośród tych sześćdziesięciu milionów przybędzie do Europy w następnych latach, na naszym terytorium pojawi się nowa, średniej wielkości nacja” – ostrzegł Ryszard Legutko. Więcej (kliknij)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Pierwszy dzień po wyborach, pierwsze dobre wiadomości ale i zapowiedzi ciężkiej pracy

 1. Marek pisze:

  Do listy dodam podatek katastralny którym PO chciała uczynić prawdziwą katastrofę.

 2. julia pisze:

  a w mediach głownego nurtu, tylko tabelki, statystyki.. ani słowa o zawetowanych ustawach, ani słowa nie slyszałam dziś o wizycie w Paryżu.. gdyby nie twitter to bym nie wiedziałą gdzie zyje.

  • eska pisze:

   Na onecie o zawetowanych ustawach krótko wspomniano. I nawet komentarze forumowowiczów są z sensem i przypominają o takich czy innych próbach przekrętów ze strony poprzedniej władzy.
   Ostatnio mam wrażenie, że już nawet na takich portalach jest coraz więcej przytomnych komentarzy, i to pomimo tego, że admini niektórych stron manipulują ilościami komentarzy i ich „polubień” tak, aby przebijała pożądana przez nich retoryka.

  • Wojtek pisze:

   Szkoda się w ogóle tym zajmować. Kundle jak skomlały dalej będą skomleć.
   Niestety ale są ludzie, którzy nigdy nie uczą się na błędach i liczy się dla nich tylko chajs, a honor jest tylko definicją w słowniku.

 3. Ania pisze:

  „ODPOWIEDZIALNE ” Rządy Tuska i Kopacz :

  – Dług publiczny Polaków tylko od 2010 r.wzrósł o ponad 350 miliardów zł !!
  Obecnie rośnie on szybciej w naszym kraju niż PKB !!!

  – Aktualnie każdy Polak ( od niemowlaka do starca ) ma już do spłacenia ponad 80.000 zł ” ukrytego ” długu publicznego !!

  – Tylko w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2015 roku, rząd koalicji PO i PSL zadłużyły Polaków na kwotę kolejnych 37 mld 871 mln złotych ( w samym czerwcu na 7,5 miliarda zł ).

  – Oficjalnie dług Polaków wynosi 1,1 biliona złotych !!!!!! .Dług „ukryty ” jest prawdopodobnie 3 razy większy i …… jest równie niebezpieczny jak zadłużenie pogrążonej w kryzysie Grecji .

  – Rząd Tuska i Kopacz zwiększał zadłużenie Polaków, mimo że w tym czasie otrzymał setki miliardów euro unijnych dotacji .

  – Niebawem obce banki i wielkie korporacje finansowe upomną się o wykupienie polskich papierów dłużnych . …………… CO WTEDY ?

  • eska pisze:

   No to ja przypomnę, że Unia Europejska krok po kroku od 2013 roku wprowadza dyrektywy mówiące o tym, że bank może się przed upadłością ratować przejmując pieniądze swych klientów. Niby to dyrektywa, a nie ustawa, niby to, niby tamto – ale furtka została już otwarta. A przy modelu pieniądza fiducjarnego jest tylko kwestią czasu, jak ten cały system zacznie padać. Prawdę mówiąc, jestem ciekawa, jak sobie poradzi PiS w obecnej rzeczywistości finansowej, bo też w niej będzie funkcjonować.
   Już kiedyś linkowałam film tłumaczący te zależności „Pieniądze jako dług”. Jeśli się go obejrzy, to staje się jasne, dlaczego mamy dziś produnkty, które psują sie tuż po gwarancji i jesteśmy sztucznie zmuszani do kupna nowych. Cała ta polityka pieniężna zmusza do generowania wciąż nowych kredytobiorców, więc pod tym względem będzie to szło nadal w tym samym kierunku. Długu publicznego NIE DA się spłacić, co też wyjaśnia ww film.
   Przy czym można pieniędzmi zarządzać gospodarnie albo beztrosko i złodziejsko, a jak gospodarowała miniona ekipa, to wiadomo.
   Oj, jestem ciekawa, jak to się wszystko potoczy…

   • Wojtek pisze:

    Mam wrażenie, że teraz to już nie strumyk tylko Wisła. Lokomotywa jedzie z góry a hamulce już od dawna nie działają więc się rozpędza i rozpędza. Kiedy wejdzie w najbliższy zakręt to wiadomo co się stanie.

    W ciekawych czasach żyjemy. Historia próżni nie lubi co widać na każdym kroku.

 4. Jerzy pisze:

  Gdyby mi ktoś jeszcze w niedzielę wyborczą powiedział że mój przyjaciel Staszek Mikołajczak nie został wybrany senatorem z terenu miasta Poznania – nie uwierzyłbym. Tak bardzo nie dopuszczałem do świadomości, że może przegrać z jedyną konkurentką do fotela senatorskiego, obecną senator panią Jadwigą Rotnicką z PO, że dopiero wczoraj, gdy zobaczyłem oficjalne wyniki w okręgu wyborczym nr 91 obejmującym miasto Poznań zrozumiałem co się stało. Po ludzku spekulując miał teoretycznie szanse pokonać konkurentkę.

  Czemu zatem przegrał?

  Różne osoby, różnie będą sobie tę porażkę tłumaczyły. Moje tłumaczenie jest proste. W skrócie powiem: Bóg tak chciał Staszku. Bóg ma plan dla Ciebie Przyjacielu, a Ty się w niego wpisałeś swoją porażką i z woli Bożej musiała Cię spotkać taka przykrość. Nie było innej rady Przyjacielu. Chwyciłeś się wielkiego Bożego dzieła odbudowy w Poznaniu Pomnika Wdzięczności, zwanego także przez Ciebie Pomnikiem Serca Jezusowego. Znany jesteś z tego nie tylko w Poznaniu i Wielkopolsce, ale dzięki Radio Maryja można powiedzieć w całej Polce i na świecie.

  Twoja przegrana Przyjacielu, to przegrana takiej koncepcji odbudowy Pomnika Wdzięczności jaką Ty dotychczas reprezentowałeś. I to przegrana nie z ludźmi z PO i podobnej im opcji politycznej, którzy opowiedzieli się za Panią Senator Jadwigą Rotnicką. To przegrana tej koncepcji z samym Bogiem. To nie jest oskarżenie Ciebie, to stwierdzenie faktu błędnej koncepcji. Bardzo trudno mi o tym pisać, ale musisz zrozumieć, że figura Serca Jezusowego nie chce wrócić do Poznania w takiej postaci w jakiej stoi od kilku miesięcy w pobliżu lotniska w Krakowie Balicach. Pomnik, który zostanie odbudowany w centrum Poznania, w miejscu gdzie stał przed II wojną światową zostanie postawiony w takiej formie w jakiej ustawili go nasi przodkowie, ale z jedną, jedyną poprawką Jezus Chrystus wróci z Krakowa w Królewskiej Koronie. Nie inaczej i Ty Przyjacielu założysz Jezusowi tę Koronę. Jezus Chrystus ma już mało czasu. Jego Matka Maryja jest Królową Polski i jej Syn jest Królem Polski. To, że jest wielu takich, a wśród nich także i Ty, którzy nie chcą uznać Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego i Eucharystycznego Królem Polski jest jedyną przyczyną, że musiałeś przegrać te wybory w takim stylu, bym ja mógł publicznie Ci To przekazać. Tu nie chodzi Staszku tylko o Ciebie jednego, tu chodzi przede wszystkim o te osoby, które na Ciebie nie głosowały. Dzisiaj potrzeba całemu poznańskiemu i nie tylko poznańskiemu środowisku jasnej Twojej postawy i uznania Jezusa Chrystusa Królem Polski. Pytam się Ciebie publicznie czy gdybyś został wybrany senatorem zgłosiłbyś projekt uchwały senatu o nadanie Jezusowi Chrystusowi tytułu Król Polski? Obawiam się, że nie. Tak, jak mi powiedziałeś wprost, że mam sobie wybić z głowy ukoronowanie figury Serca Jezusowego, tak nie byłeś wg. mnie wczoraj gotowy do zgłoszenia projektu ustawy o Chrystusie Królu Polski. Wybacz Staszku, ale Bóg nie dopuszczając byś został senatorem RP wziął pod uwagę Twoją niechęć do ukoronowania figury Serca Jezusowego. Ta Twoja niechęć rozszerzyła się na całe środowisko. Najwyższy czas odwrócić ten trend. To zadnie dla Ciebie, Bowiem bliskie jest Królestwo Boże. Nie załamuj się przegraną, tylko do dzieła Przyjacielu w nowych warunkach w jakich się Polska znalazła. Pisz proszę projekt ustawy senatu, o nadaniu Zmartwychwstałemu Eucharystycznemu Jezusowi Chrystusowi tytułu Król Polski i przekaż ten projekt Pani Senator Jadwidze Rotnickiej i Wojewodzie Wielkopolskiemu Panu Senatorowi Piotrowi Florkowi. Niech Oni wystąpią z nim na pierwszym posiedzeniu Senatu RP. To będzie służyło idei pojednania w Narodzie, a Tobie Przyjacielu w ciszy przysporzy łaski Bożej i ukoi Twój dzisiejszy smutek.

  Twój Przyjaciel Jurek

  Króluj nam Chryste!

 5. Ania pisze:

  WRESZCIE coś mądrego! PiS chce likwidacji gimnazjum i przywrócenia rodzicom prawa do wychowania dzieci

  Prawo i Sprawiedliwość chce usunąć gimnazja i przywrócić rodzicom prawo do wychowywania swoich dzieci.
  – Reformę będzie można wprowadzić od 1 września – zapowiadał w „Kontrwywiadzie” RMF FM szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński.

  Szef Rady Programowej PiS prof. Piotr Gliński wyjaśnia, że partia zamierza zlikwidować gimnazjum. Propozycją PiS-u jest powrót do ośmioletniej podstawówki i czteroletniej edukacji w szkole średniej.

  Zdaniem prof. Glińskiego zmiany wejdą w życie już od kolejnego roku szkolnego.

  – Myślę, że jest to możliwe od 1 września (red. 2016 r.) – mówił prof. Piotr Gliński.
  http://www.fronda.pl/a/pis-chce-likwidacji-gimnazjum-i-przywrocenia-rodzicom-prawa-do-wychowania-dzieci,59361.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Radosław Sikorski ujawnia: PO była dogadana z Petru

  „Błędem rzemiosła politycznego było nieskonsumowanie sojuszu z Ryszardem Petru. A ten sojusz był dogadany” – ujawnił w rozmowie z Tomaszem Lisem Radosław Sikorski.

  Polityk ubolewał, że porozumienie nie doszło do skutku.

 7. wobroniewiary pisze:

  Co z życiem dzieci? Co z aborcją i in vitro? Mówi o tym Marek Jurek
  Prezes Prawicy Rzeczpospolitej, Marek Jurek, mówił w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” o perspektywach sprawy mordowania w Polsce dzieci nienarodzonych (aborcja) oraz manipulowania ludzkim życiem i jego niszczenia na najwcześniejszym etapie rozwoju (in vitro).

  „Trzeba ponaprawiać wszystko to zło, które zrobiły rządy Platformy. Mówię o przyjęciu wypaczających prawo interpretacji, według których dziecko pary gimnazjalistów nie korzysta z prawnej ochrony życia. Mówię o dostępności bez ograniczeń środków wczesnoporonnych. To także kwestia ochrony życia nienarodzonych dzieci niepełnosprawnych, demoralizacji w szkołach oraz monogamicznej rodziny jako podstawy wychowania” – nakreślił Marek Jurek.

  Dodał też, że obecny skład parlamentu – taki czy nieco inny – daje nadzieję na zmianę konstytucji, a to z kolei może wpłynąć na znacznie lepsze ufundowanie zasady ochrony życia.

  Jurek nie wie jednak, jak może wyglądać to konkretnie. Niewiele bowiem zależy od posłów Prawicy Rzeczpospolitej, bo w Sejmie bez wątpienia będzie ich mało. Wszystko w rękach Prawa i Sprawiedliwości. „W czasie kampanii wyborczej były niepokojące wypowiedzi ministra Sasina i senatora Karczewskiego, dotyczące kwestii bioetycznych. Ale proces polityczny dopiero się otwiera. Będziemy potrzebowali grupy posłów, działających zdecydowanie na rzecz cywilizacji życia i praw rodziny” – wskazuje szef PR.

 8. Ewcia pisze:

  Posłowie już znani
  W nowym Sejmie zasiądzie 235 posłów PiS, 138 PO, 42 Kukiz’15, 28 Nowoczesnej Ryszarda Petru, 16 PSL. Jeden mandat przypadł komitetowi Mniejszości Niemieckiej. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/146115,poslowie-juz-znani.html

 9. Piotrek pisze:

  Stonoga: Was głupie Polaczki tylko do Auschwitz zaprowadzić
  Was głupie Polaczki tylko do Auschwitz zaprowadzić i k… piecyki włączyć, wy głupie ch… – tymi słowami zwrócił się Zbigniew Stonoga do wszystkich tych, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz15 i Nowoczesną.
  http://www.prawy.pl/z-kraju/11099-stonoga-was-glupie-polaczki-tylko-do-auschwitz-zaprowadzic

 10. Magda pisze:

  Błaszczak: Polska nie ma żadnego obowiązku przyjmowania imigrantów

  Niemcy próbują podzielić się z innymi państwami Unii Europejskiej utrzymywaniem imigrantów – mówił w „Sygnałach dnia” Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

  Mariusz Błaszczak tłumaczył, że Polska nigdy nie była krajem, który posiadał kolonie i w związku z tym nie mamy żadnych obowiązków wobec imigrantów.

  – Te obowiązki mają takie kraje jak Niemcy, Francja, czy Wielka Brytania – mówił gość Jedynki. – Niewątpliwie doświadczenia tych państw pokazują, że polityka multi-kulti poniosła porażkę, ci ludzie się nie integrują i stanowią olbrzymi problem – dodał szef klubu PiS

  http://www.fronda.pl/a/blaszczak-polska-nie-ma-zadnego-obowiazku-przyjmowania-imigrantow,56631.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 11. Sebro pisze:

  Jak widzę to biadolenie Zachodu, że teraz PiS będzie rządził, to utwierdzam się w przekonaniu, że dokonaliśmy jako naród czegoś dobrego.
  Żale wylewane są, że teraz emigrantów nie będziemy przyjmować, bo zamkniemy się we własnym sosie itd. Odpowiedź jest krótka: Unio Europejska – pocałujcie nas w d… Musimy zadbać o własne interesy, o własne bezpieczeństwo, o własne zdrowie.
  Hipokryci psioczą, że zamkniemy granice? A czemu nikt głośno nie mówi, ze od dwóch tygodni austriacka policja zamyka odcinki autostrad kilka km od granicy z Włochami i wszystkie pojazdy bierze na szczegółową kontrolę? Im wolno? A dziś dowiadujemy się, że Austria rozpoczyna budowę ogrodzenia, by ograniczyć napływ emigrantów. A tak niedawno krzyczeli coś o faszyźmie Węgrów.
  Podlasie, a dokładnie podlaska służba zdrowia. Dostać się do specjalisty, choćby w Szpitalu Klinicznym graniczy z cudem. A to dlaczego? Bo szpital został objęty (odgórnie) ogólnoeuropejską rotacją pacjentów. Do lekarza w poczekalni siedzą, Szwedzi, Litwini, Rosjanie, Niemcy. Polaka nie uświadczysz, bo nawet w kolejkę nie zapiszą. Teoretycznie na podobnych zasadach Polak powinien móc pojechać się leczyć do innego kraju europejskiego. Ale nie, bo NFZ nie zrefunduje takiego leczenia, skoro identyczne leczenie jest dostępne w Polsce. Pytanie tylko za ile lat się pacjent doczeka?
  Czas też zrobić porządek ze sklepami wielkopowierzchniowymi, które całą kasę odprowadzają na zachód. Opodatkować ich, ale nie od zysku – bo tu zawsze można namotać aby wyszło mało, tylko od obrotu. A jak się komuś nie podoba to wyjazd.
  Dużo roboty przed rządzącymi, ale jeśli nie pokłócą się o stołki, nie dojdzie do jakiegoś rozłamu to dadzą radę.

 12. Marek pisze:

  Dobre wiadomości dla rolników
  PiS: KRUS zostaje
  PiS nie zamierza reformować systemu podatkowego dla rolników, nie zamierza też likwidować Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – powiedział w środę PAP wymieniany jako jeden z kandydatów na ministra rolnictwa w rządzie PiS Krzysztof Ardanowski.
  „Na razie nie będzie podatku dochodowego dla rolników. Podatek rolny się sprawdził, jest on podatkiem czasem uważanym jako niesprawiedliwy, bo nawet nie uzyskując dochodów, trzeba płacić. Stopniowo, za kilka lat, możemy wprowadzać alternatywny podatek w postaci dobrowolnego przechodzenia na podatek dochodowy. Ale to rolnicy mają o tym zadecydować. Reformy systemu podatkowego dla rolników nie będzie” – powiedział Ardanowski, przedstawiając program rolny swojej partii.

  Zaznaczył, że PiS nie zamierza też likwidować KRUS. „Nie ma potrzeby zmieniać ustawy, a jedynie usunąć osoby, które mają dochody poza rolnictwem, w istotnym dziale w dochodach ogólnych, by nie korzystali z preferencji KRUS-owskiej. Zamachu na KRUS nie będzie” – oświadczył.
  http://gosc.pl/doc/2788676.PiS-KRUS-zostaje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s