OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. TYDZIEŃ W SERCU JEZUSA (dzień 20): Zaślubiny ze słowem w podwójnym przeszyciu mieczem

Akt oddania się w niewolę NMP lub dla wielu z nas – odnowienie aktu przypadnie w dniu 16 listopada, w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

TYDZIEŃ W W SERCU JEZUSA

Dzień 20:
Zaślubiny ze słowem w podwójnym przeszyciu mieczem
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

WEZWANIE
Duchu Święty, rozpal mnie, Duchu Boga pochłoń mnie,
Duchu Święty, rozpal mnie, Na drogę prawdy wprowadź mnie.
Duchu Święty, oczyść mnie, Ogniu miłości wypal mnie,
Duchu Święty, oczyść mnie, W Jezusie racz zaślubić mnie.
Duchu Święty, umocnij mnie, Miłości Boga, uzdrów mnie,
Duchu Święty, umocnij mnie, Duchu, odnów mnie.
Duchu Święty, natchnij mnie, Miłości Jezusa, napełnij mnie,
Duchu Święty, natchnij mnie, i szczęściem wiecznym obdarz mnie.
(bł. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, Arabka)

WIERZĘ w BOGA….
Dziesiątek różańca w intencjach Najświętszej Maryi Panny

PRZESŁANIE MATKI BOŻEJ W MEDJUGORJE Z 25 LISTOPADA 1991

I tym razem wzywam was do modlitwy. Módlcie się, abyście mogli pojąć, co Bóg pragnie wam powiedzieć poprzez moją obecność i poprzez orędzia, które wam daję. Pragnę was wszystkich jak najbardziej przybliżyć do Jezusa i Jego zranionego Serca, abyście mogli pojąć niezmierną miłość, która została dana za każdego z was. Dlatego, drogie dzieci, módlcie się, aby z waszych serc wytrysnęło źródło miłości dla każdego człowieka i dla tego, który was nienawidzi i pogardza wami. Miłością Jezusa łatwo możecie zwyciężyć całą nędzę tego żałosnego świata, który jest bez nadziei dla tych, którzy nie znają Jezusa. Jestem z wami i kocham was niezmierną miłością Jezusa. Dziękuję wam za wszystkie ofiary i modlitwy. Módlcie się, abym mogła wam pomóc jeszcze więcej. Potrzebne mi są wasze modlitwy.

ROZMYŚLANIE

Zanurzenie chrzcielne jest pogrzebaniem z Jezusem, a grobem mistycznym – Serce Maryi. Tam rzeczywiście umieramy całkowicie dla nas samych, gdyż wyrzekamy się wszelkiego własnego działania, nawet najpiękniejszego, aby zagubić siebie w Maryi, która sama w nas zacznie działać, żyć i kochać. Zechciejmy pojąć, że tam dokonuje się wyrzeczenie się zła, którego żąda od nas Bóg, abyśmy w naszej Matce mogli zrodzić się na nowo. Odrodzenie jest całkowitym odnowieniem, wymagającym wyrzeczenia się wszystkiego, czym jesteśmy; jest ową nocą, o której mówi św. Jan od Krzyża, nocą dziecka zamkniętego w łonie matki. Wydać się tak Maryi w wierze, to stać się uczestnikiem tajemnicy wielkiej świętości. „Umarliśmy i życie nasze ukryte jest z Jezusem w Maryi…” Oto czułość Boga: aby nam tę śmierć ułatwić pogrzebał nas w Sercu Maryi.
(o. Gabriel Jacquier)

To nam wyjaśnia, dlaczego nasze serce takim żarem płonie w tej miłości; także, dlaczego – szczególnie w święta Maryi – czuje się w sercu niemal ustawicznie jakieś boskie ciepło, zupełnie różne od ciepła naturalnego. […] Skutkiem tego w Niej się z miłości gubię w Niej zatapiam i ono mnie jakby trawi.
(s. Marie de Sainte Therese)

Miłość Chrystusa jest strzałą którą wybieram. Ta strzała nie tylko duszę Maryi przeszyła, ale przeszywała ją stopniowo na wylot, aby nie było w Jej dziewiczym Sercu niczego poza miłością aby mogła miłować całym sercem, całą duszą i ze wszystkich sił zawsze pełna łaski. Przeszywał ją zapewne również dlatego, by i nas dosięgnąć abyśmy wszyscy mieli udział w tej pełni, a Maryja, by została Matką Miłości; Matką tej Miłości, której Ojciec jest Bogiem; Bogiem, który jest miłością
(św. Bernard)

Już przez chrzest, bierzmowanie, sakramenty pojednania, Eucharystię oraz przez wiele innych gestów wspólnotowych Kościoła Chrystus przyszedł do nas, bez zasługi z naszej strony, czasem tak, że Go nawet nie poznaliśmy. Niech więc Maryja nam dopomoże przyjąć prostym sercem zwiastowanie miłości Bożej i w nią uwierzyć wbrew wątpliwościom, jakie społeczeństwo i nasz własny umysł sączą do naszego serca! Nie lękajmy się! A jeśli trudności będą trwały, będziemy się modlić, aby postępować w wierze pomimo nim, a raczej dzięki nim, albowiem tutaj próbuje się nasza ufność, nasza wierność. Naszą wiarę będziemy podsycać pogłębionym studium słowa Bożego i nieprzerwanym rozważaniem Kościoła, żyjącej Tradycji. Będziemy się również starać czynić prawdę w naszym życiu, aby dojść do światła. Obyśmy mogli mieć przejrzystą i mocną wiarę Bernadetty! Od zarania swych piętnastu lat, będąc pewna orędzia przekazanego przez Maryję miała odwagę by stawić czoła podejrzeniom świata dorosłego, by być wierną temu, co otrzymała i by dać o nim świadectwo.
(Jan Paweł II, Lourdes, 1983)

MODLITWA POŚWIĘCENIA

O Matko, Bóg odnowił dla Ciebie wszystkie prawa stworzenia, ponieważ jesteś Matką Boga i nosisz w Swym Łonie Tego, którego nic nie mogło w sobie pomieścić. Od Jego poczęcia krzyż wpisany jest w Twe łono i poprzez gody krwi. Boskość zaślubia człowieczeństwo. W Tobie jednają się przeciwieństwa: ogień nieskończenie palący, z którego wyszedł świat, zstąpił na wody macierzyństwa. O Maryjo, która po porodzie zachowałaś dziewictwo, jesteś niezmiennym znakiem, że Bóstwo może poślubić ludzkie ciało. Poświęcam Ci to, co w świecie jest dojrzałe do małżeństwa i co cierpi na brak takiego związku. Poświęcam Ci moją istotę, aby była miejscem, w którym odnawia się tajemnica godów krwi, wody i ognia. Twój Oblubieniec jest Twoim Stwórcą; On Twoim Synem i Oblubieńcem na wieki.

ANTYFONA

Maryjo, najsłodsza moja miłości, Ty jesteś księgą, w której zapisane jest Słowo dające nam naukę życia. Ty jesteś stołem, na którym zostaje nam podana owa nauka.
Widzę Słowo w momencie, gdy zostało w Ciebie wpisane.
Widzę ten krzyż pragnienia Syna Bożego, bowiem już w chwili poczęcia zostało Mu wszczepione pragnienie śmierci za zbawienie człowieka, którego ciało przyjął.

(św. Katarzyna Sieneńska, Teksty o Matce Bożej, t. 4, s. 120-121)

PIEŚŃ: Ap 19, 1-2. 5. 6-7

Alleluja. Zbawienie, chwała i moc należą do Boga naszego,
bo wyroki Jego są prawdziwe i sprawiedliwe.
Alleluja. Chwalcie Boga naszego, wszyscy Jego słudzy,
którzy się Go boicie, wielcy i mali.
Alleluja. Bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący,
weselmy się i radujmy, i oddajmy Mu chwałę.
Alleluja Bo nadeszły gody Baranka, a Jego Małżonka się przystroiła.
Alleluja

Dowolna modlitwa np. Litania, Pomnij….

Modlitwa św. Bernarda
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

WEZWANIE
MARYJO, KRÓLOWO POKOJU,
MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁYM ŚWIATEM (3 razy)

33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania- str. 64- 66:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa, Rekolekcje, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. TYDZIEŃ W SERCU JEZUSA (dzień 20): Zaślubiny ze słowem w podwójnym przeszyciu mieczem

 1. Marek pisze:

  „Muzułmańscy uchodźcy nie chcą jedzenia oferowanego przez Czerwony Krzyż. Albo go wcale nie przyjmują, albo je wyrzucają. Jest dla niech zbyt chrześcijańskie?
  Niestety, pomoc nie zawsze jest witana chętnie przez samych uchodźców. Na wideo ktoś utrwalił sceny, gdy uchodźcy wzgardzili pomocą żywnościową z Czerwonego Krzyża. Nie dlatego, że paczki zawierały artykuły przez nich nieakceptowane. **Wolontariusze zadbali, żeby w środku nie było niczego, co mogłoby wywołać niechęć muzułmanów”

  W paczkach były tylko woda, owoce, konserwy rybne, herbatniki i chusteczki higieniczne
  http://wpolityce.pl/swiat/270581-muzulmanscy-uchodzcy-brzydza-sie-jedzenia-z-czerwonego-krzyza-bo-jest-zbyt-chrzescijanskie-wideo

 2. aleksandra pisze:

  Witam Was serdecznie czytam Waszą stronę jakiś czas i bardzo duchowo mi pomaga,chcę wspomnieć nie na dany akurat temat ,ale muszę się wyżalić, a wiem że tu zostanę zrozumiana.W szkole u mego dziecka dziś na lekcji wf przyszedł pan z Rosji bo tak się przedstawił i zaczął pokazywać sztuczki magiczne oczywiście w ramach zabawy wybrał sobie z klasy dwie dziewczynki i na nich to pokazywał.Plakat promujący cyrk magiczny już zawieszony na drzwiach szkoły wejście 10 zł w przyszłą środę w godzinach lekcyjnych,złość i żal we mnie się zbiera na to.

  • eska pisze:

   Aleksandro, a to rzeczywiście jest jakieś „magiczne” czy tylko jest to iluzjonista? Bo sam termin, że to magicxzne, jeszcze tego nie determinuje; iluzjoniści posługujący sie po prostu zręcznością i „oszustwami optycznymi” także lubią ten termin. Może warto byłoby sprawdzić, co ten człowiek faktycznie sobą reprezentuje – jeśli jest taka szansa. Przy czym omodlić też oczywiście nie jest od rzeczy.
   W przyszłą środę jest 11 listopada i dzień ustawowo wolny od nauki. Czy to w tym właśnie dniu jest ten cyrk? Jeśli tak, to jest to raczej nie zamiast lekcji, tylko niezależnie od tego, a szkoła wynajmuje pomieszczenie(a) w celu zarobkowym. Dobre jest przynajmniej to, że nie będzie parcia na ten cyrk tylko po to, aby nie być na lekcjach, skoro to wolny dzień. Łatwiej ustrzec własne dziecko i można też mieć nadzieję, że mniej dzieci ulegnie pokusie.

   • aleksandra pisze:

    Z tego co dziecko mi opowiadało to pan ten robił sztuczki iluzjonistyczne mówiąc dzieciom że to magia,plakat promujący magia i zabawy w każdym razie dzieci oglądając to kojarzyć mogą że magia jest fajna,faktycznie to dzień wolny problem mam z głowy jeśli chodzi o moje dzieci ale złe emocje jeszcze trochę mi zostały gdyż mam bardzo złe przeżycia związane z magią i bardzo mnie drażnią takie sprawy.

    • eska pisze:

     Faktycznie już samo słowo „magia” będzie się potem kojarzyło z czymś fajnym. 😦
     Aktualnie odmawiamy jeszcze nowennę pompejańską o ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkim złem, zwłaszcza ze strony dorosłych odpowiedzialnych za ich rozwój – modląc sie w tej intencji będę też starała się pamiętać i dodatkowo polecać Bogu to wydarzenie, o kótrym napisałaś.

 3. AnnaSawa pisze:

  „W radiostacji Magyar Radio przywódca Węgier oskarżył o działalność spiskową miliardera Georga Sorosa i zasilane dzięki jego środkom organizacje „społeczeństwa otwartego”. – Europa została zdradzona i jeśli nie uda nam się stanąć w jej obronie, będzie nam odebrana – przekonywał węgierski przywódca…..”
  „….Po wywiadzie udzielonym rozgłośni Magyar Radio, węgierski lider udał się na konferencję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Inteligencji Chrześcijańskiej, Węgierskie Stowarzyszenie Współpracy Obywatelskiej i Koła Profesorskiego Batthyany. Wszystkie te organizacje są powiązane z Fideszem. Podczas spotkania zaprezentowano dokument pt. „Znaki czasu”, który ma jednoczyć chrześcijańskie ruchy…..”
  całość:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz%2Fpremier-wegier-oskarzyl-zydowskiego-oligarche-o-niszczenie-europy#

 4. AnnaSawa pisze:

  Z cyklu „mowa nienawiści” i „tolerancji” c.d….

  Fundacja Georga Sorosa chce zakneblować usta Polakom.

  „Założona przez Georga Sorosa Fundacja Batorego wspiera działanie programu Obywatele Dla Demokracji. Program o budżecie 150 mln zł, finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W ramach programu o dofinansowanie mogą ubiegać się lewicowe organizacje pozarządowe walczące z Polskimi Patriotami.
  W ramach projektów tematycznych finansowanych przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG) wypłacane są środki w wys. od 50 tys. do 350 tys. złotych na działania mające na celu (tekst podkreślony na niebiesko dodany przez red. Michał KK):

  ­angażowanie obywateli i organizacji obywatelskich w życie publiczne – Partycypacja obywatelska (wsparcie organizacji lewicowych)
  ­sprawowanie obywatelskiej kontroli nad funkcjonowaniem instytucji publicznych – Kontrola obywatelska (kontrola instytucji publicznych)
  ­zwalczanie ksenofobii, homofobii, rasizmu, antysemityzmu i wszelkich form dyskryminacji – Zwalczanie dyskryminacji (walka z Wolnością Słowa)
  ­zwiększenie zakresu i form wsparcia dla grup narażonych na ryzyko wykluczenia społecznego – Wykluczenia społeczne (wsparcie dla środowiska LGBT)
  całość:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/10/26/fundacja-georga-sorosa-chce-zakneblowac-usta-polakom/

 5. Monika pisze:

  Zawierzcie swoje ŻYCIE Jezusowi przez ręce Maryi. Jeżeli zaczniecie w ten Czwartek (5 Listopad) to skończycie 8 grudnia w Święto Niepokalanego Poczęcia.
  Link do 33 dniowych rekolekcji Maryjnych (w pdf).
  https://www.dropbox.com/s/oa5rv4gch8m8vmz/33%20dniowe%20REKOLEKCJE%20MARYJNE.pdf?dl=0
  Przygotowanie jest też w zakładce Modlitwy.
  Jezus jest Panem!

 6. Ania pisze:

  Abp Hoser: Jeśli konfesjonały są zamknięte, ludzie idą do wróżbitów

  Synod przywołał nauczanie poprzednich papieży, choć niektórzy uczestnicy twierdzili, że słowa Jana Pawła II są nieaktualne – o synodzie i kryzysie rodziny mówi portalowi Fronda.pl abp Henryk Hoser.
  Jakub Jałowiczor: Przez cały czas trwania synodu w mediach mówiono o komunii dla rozwodników żyjących w nowych związkach, choć nie był to najważniejszy wątek obrad. Co naprawdę było najważniejsze na synodzie?
  Abp Henryk Hoser: Konieczność duszpasterstwa rodzin. Uważam, że to jest najważniejsze przesłanie synodu: rodzina powinna być zupełnie w centrum ewangelizacyjnego i duszpasterskiego zainteresowania Kościoła. Tego dotychczas nie było. Jest to bardzo silne wskazanie, ukazujące konieczność towarzyszenia rodzinie we wszystkich stadiach jej istnienia.
  Całość: http://www.fronda.pl/a/abp-hoser-konfesjonaly-zamkniete-ludzie-ida-do-wrozek,59736.html

 7. aleksandra pisze:

  Jesteście Kochani .Piękne to jest co robicie, te modlitwy za dzieci.Niech Dobry Bóg Was chroni i Wam Błogosławi zawsze we wszystkim.

 8. mariaP pisze:

  Na podstawie jednego z komentarzy adminow , niedawno umieszczonego wiemy , jak wazna jest opinia ksiedza Proboszcza i jak wielka przywiazuje sie do niej wage.
  Mozna powiedziec , ze jest to “pan miejsca”.
  Prosze mi wiec doradzic , co mam robic , bo widze i sukcesywnie dowiaduje sie ( ostatnim razem nawet listem , innym razem polgebkiem) , jak zla opinie wydaje na moj temat , moj ksiadz Proboszcz .
  A przeciez nigdy mi nic w oczy nie powiedzial zlego , zawsze z usmiechem : “pani Mario , pani otrzymala od Boga dar madrosci “.
  Tymczasem dowiaduje sie (jak wyzej), samych zlych rzeczy , ktore wychodza z tych samych ojcowskich , kaplanskich ust .
  Okazuje sie , ze jakis potwor i straszny czlowiek siedzi we mnie , diabelstwo nie z tej ziemi , tyle , ze za kazdym razem o innych sklonnosciach i wadach , ktorych nalezy sie bac i uciekac !!!
  Zbudowano z tego miasto !
  Miasto forteca!
  Zastanawiam sie wiec , czy to zazdrosc ?
  Czy choroba ?
  Czy opetanie ?
  Coraz bardziej boje sie tez i o moje zycie , ktore kocham , bo wiem i domyslam sie , ze On tez boi sie – wiemy jak grozna bywa prawda , z ktora sie rozmijamy .
  Poza tym tak trudno wypenic swoje powolanie , pod takim jarzmem !
  Czy jest zatem w Kosciele jakies Pogotowie Ratunkowe , ktore przywrociloby zdrowie w Prawdzie i w Parafii ?
  Maryjo , SOS !

  • wobroniewiary pisze:

   Krótka rada- idź z tym do księdza proboszcza, ale do konfesjonału, wszystko zostanie między wami a do tego będzie tam jeszcze Jezus!

   No i tajemnica spowiedzi, a więc po spowiedzi nie będziemy mogli o tym gadać, wszystko zostanie w konfesjonale

   • Maggie pisze:

    To bardzo dobra rada.
    Osobiście bardzo bym uważała na to: co ludzie mówią, że … ktoś o mnie mówi, jeśli ten ktoś nie powiedział tego prosto w oczy.

    Diabeł również (!) posługuje się ludźmi. Pan Bóg, posługując się ludźmi, prowadzi ludzi ku Dobru, a kłamca, jakim jest rogaty (i jego słuchający), przedstawia wszystko w krzywym zwierciadle by wyzwolić gniew i zaprowadzić do swoich piekielnych włości etc.
    Kto się gniewa i złości, tak jak kłamca czy prowokator, może trafić na piekielne włości – może i w tym sedno, żeby wyzwolić gniew u osoby poszkodowanej. Prawdy można i trzeba dochodzić bez gniewu, więc NIE DAJ SIĘ Mario sprowokować… nawet w konfesjonale.
    Ufność w Bogu i pokora, to broń silna i dla złego zmora.

    Możliwe, Mario, że Twój proboszcz z tych co nie lubi tradycyjności i do tego nasłuchał się czegoś od nieszczęsnych „krucjatkowych”, które chętnie „oBmawiają litanie” i biorą Chrystusa Eucharystycznego na ręce. Może Litania do Wszystkich Świętych byłaby tu wskazana?

    Jezu Ty się tym zajmij. Jezus jest Panem!

   • mariaP pisze:

    Po adoracji / za pozwoleniem Chrystusa , Pana .

    Rada jest krotka i dobra , tyle ze dla mnie niewykonalna .
    A to ze wzgledu na Dar , jaki otrzymalam podczas spowiedzi swietej 8 grudnia 1991 roku , przez posluge mego spowiednika , a byl tam i Pan Jezus.
    O tym Darze wiedza Kaplani, ktorzy przez wszystkie te lata konsekrowali Ten Chleb i karmili mnie Jezusem rano , wieczor , we dnie i w nocy .
    Tak , oni dobrze znaja Ten Dar .
    Pomyslalam jednak , ze jest inne wyjscie .
    Ksiadz Proboszcz , ktory do tej pory szeptal w izbie do ucha , powinien teraz , On , wyjsc na dach i tam obnazyc Prawde !!
    Usprawiedliwione jest takie samoubiczowanie , albowiem tutaj , prawda , ktora nie zaboli , nie wyda owocu .
    ….
    Mnie tez plona uszy !!

    Dzieki za dobre slowo !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s