Ks. dr. Andrzej Sereda: Homeopatia – uwikłanie w okultyzm

Tematem głównym listopadowego miesięcznika Egzorcysta jest homeopatia. Zachęcamy do lektury. Najbardziej obszerną publikacją na temat homeopatii jest książka z 2010 roku – Co warto wiedzieć o homeopatii (autorstwa ks. dra Andrzeja Seredy).

We wstępie do książki, który napisał prof. med. Andrzej Gregosiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie możemy przeczytać, że książka ks. Andrzeja Seredy w sposób bardzo rzetelny – nie tylko z punktu widzenia teologicznego – opisuje niebezpieczeństwa związane z homeopatią dlatego jest tak istotną pozycją na rynku. Według prof. Gregosiewicza, wszyscy, którzy sięgną po tę ważną i obszerną porcję wiedzy, bez trudu zrozumieją, że autor toczy bój nie tylko o ich zdrowie, ale przede wszystkim o wartości duchowe. Wskazuje też jedyną właściwą drogę postępowania, to znaczy całkowita rezygnację z podejmowania prób leczenia dolegliwości zdrowotnych przy pomocy terapii, których źródła tkwią w okultyzmie.

Ks. dr Aleksander Posacki w przedmowie napisał:  naukowe i obiektywne badania nad zjawiskiem homeopatii wykazują jej związek ideologiczny oraz historyczny zarówno z ezoteryzmem, jak i pseudonauką, które zresztą często idą w parze. Ostatnio jednak padały w mediach niemądre hasła, że Kościół popiera homeopatię. Tymczasem Kościół nie może popierać ani ezoteryzmu czy okultyzmu, ani pseudonauki. Nie może więc popierać homeopatii, która te dwa rodzaje błędów i zagrożeń nosi w sobie w pełnej obfitości, a nawet w nadmiarze. Jezuita stwierdza, że książka ks. Andrzeja Seredy prezentuje różne punkty widzenia i pomaga w wyrobieniu sobie własnego zdania, jednocześnie zaś jest próbą konkretnej odpowiedzi na kontrowersje w temacie homeopatii.

Nakład książki jest wyczerpany, ale można ją nabyć pisząc pod adres: jutrzenka2012@gmail.com.

***
fragment książki:

[…] preparaty homeopatyczne można ocenić po skutkach ich stosowania.
Lekarz pediatra Agnieszka Pokora miała przypadek osoby „leczonej” homeopatycznie, która wpadła w silną depresję i była bliska próby samobójczej. Im więcej zażywała tych środków – tym depresja się nasilała. Po odstawieniu specyfików homeopatycznych zaczęła się powolna i stała poprawa stanu zdrowia. Szwajcarski lekarz dr H.J. Bopp również stwierdza, że w tych rodzinach, które stosują homeopatię, często spotyka się z zachorowaniami na depresję.

****
Świadectwo lekarki – ostrzeżenie przed homeopatią.

Jestem lekarzem z wieloletnim stażem pracy i kilkoma specjalizacjami (w tym lekarz rodzinny) i chciałam podzielić się z Wami moim świadectwem dotyczącym stosowania leków homeopatycznych.
Dlaczego akurat teraz? Mija kolejna rocznica śmierci bliskiej mi osoby (stopień pokrewieństwa chcę zostawić dla siebie), za oknem raz mróz raz plucha i grypa zaczyna szaleć, a zapewne co drugi chory zdecyduje się poza fervexem i rutinoscorbinem na oscillococcinum – lek homeopatyczny …., który ma leczyć stany grypowe.
Dlatego też chcę podzielić się swoim doświadczeniem. Jako lekarz mam kilka specjalizacji, przeszłam wiele kursów, nasz zawód wymaga ciągłego doskonalenia, nie można stać w miejscu. Mam za sobą doświadczenia z homeopatią, przed którą stanowczo ostrzegam i proszę, nie stosujcie jej, jeśli chcecie być zdrowi na duszy i na ciele, i osiągnąć zbawienie wieczne. Niech moje świadectwo będzie dla was przykładem.
W dzień poprzedzający zdawanie egzaminu z homeopatii zdarzyło się u mnie w domu nieszczęście. Bliska mi osoba, dosyć już wiekowa, ponad 80 lat, idąc do łóżka potknęła się i złamała nogę. W szpitalu dołączyło się zapalenie płuc i zmarła. (póki co nie skojarzyłam związku faktów).
Całe świadectwo przeczytamy tutaj: Świadectwo lekarki – ostrzeżenie przed homeopatią

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Ks. dr. Andrzej Sereda: Homeopatia – uwikłanie w okultyzm

 1. Sebro pisze:

  Najnowszy listopadowy numer miesięcznika Egzorcysta poświęcony jest właśnie homeopatii. Kasia już przeczytała i mówi, że wiele można się dowiedzieć w tym temacie. Zatem polecamy.

 2. Magda pisze:

  Witam,
  Przesyłam informację, którą uzyskałem wczoraj od Andrieja Bieliakowa, Rosjanina zaangażowanego w obronę wartości chrześcijańskich.
  Dotyczy kontrowersyjnego rosyjskiego filmu, który będzie w najbliższych tygodniach wyświetlany w Warszawie jako oferta dla gimnazjów. Myślę, że warto w jakiś sposób zaprotestować i zwrócić się do organizatorów, aby przesunęli ten film do sekcji „dorosłej”. Czasu jest niestety mało, pierwsze seanse już w czwartek. Na razie wysłałem mail z zapytaniem do Dyrektor Festiwalu Małgorzaty Szlagowskiej-Skulskiej malgorzata@ear.com.pl

  Z Panem Bogiem,

  Michał Kędzierski, Warszawa

  W ramach festiwalu filmów rosyjskich „Sputnik nad Polską” (5-15 listopad 2015 r) w sekcji dla młodzieży „Mały Sputnik” będzie wyświetlany film Andrieja Zajcewa „14 +”. Organizatorzy festiwalu reklamują ten film jako ofertę dla gimnazjów, choć w samej Rosji filmowi nadano ograniczenie wiekowe „dozwolony od lat 16”

  http://www.sputnikfestiwal.pl/2015/maly-sputnik-oferta-gimnazja.pdf

  Film wzbudził w Rosji protesty wielu środowisk, nie tylko chrześcijańskich, ponieważ zawiera sceny stosunków seksualnych 14-15 letnich dzieci. Wydaje się, że film propaguje czyny zabronione w polskim prawie.

  Michaił Oczkin z ruchu Rosyjski Pokój mówi o tym, że film propaguje alkoholizm i wczesne stosunki seksualne, profesor nauk medycznych Władysław Szafalinow: „Poraził mnie sposób pokazania namiętności 14-15 letnich dzieci. Uważam, że takie filmy nie powinny być rozpowszechniane”. Walentyna Bobrowa: „Kiedy obejrzałam trailer filmu, doznałam szoku. Dziecko jest tam przedstawione jako obiekt seksualny. To ma znamiona pedofilii. Jako matka trojga dzieci nie chciałabym, aby one takie filmy oglądały.”

  Warto zwrócić uwagę, że choć w Polsce nie ma prawnego obowiązku kategoryzacji wiekowej filmów kinowych, to jak czytamy w odpowiedzi ministra kultury na interpelację poselską nr 11251 z dnia 30 września 2009 r: „do seansów kinowych ma zastosowanie art. 202 § 2 Kodeksu karnego: zakaz prezentowania treści pornograficznych małoletniemu poniżej 15 lat, sankcjonowany karą do 2 lat pozbawienia wolności”.

  Informacje o protestach w Rosji : http://www.kino-teatr.ru/kino/news/y2015/10-5/7426/
  http://riafan.ru/431040-pro-maga-mihalkova-i-podrostkovyiy-eroticheskiy-film/

  Fragmenty trailera i kadry z kontrowersyjnego filmu są zamieszczone tu: https://www.youtube.com/watch?v=QMchfwPmbvk

 3. wobroniewiary pisze:

  Zakonnica miała zaprzestać przyjmowania Komunii, bo homeopatia nie zadziała, a lekarze zakazują czynienia robienia znaku krzyża przed przyjęciem leku, bo nie zadziała.
  O tempora, o mores!

  • Sylwia pisze:

   Bo wiadomo że Zak Krzyża złamuje wszelkie zło jakie niesie za sobą Homeopatia . Ja też walczę z tym na swój sposób i będę przestrzegać , choćby kosztem wyśmiania ..

 4. wobroniewiary pisze:

  O. Krzysztof Kołodyński SVD – Homeopatia to nie jest niewinne leczenie ziołami. Już kilka razy posługiwałem spowiedzią i modlitwą uwolnienia w tej sprawie. Świadectwo lekarki

  Kochani!
  Wiele osób pyta o homeopatię. Mam także wiele przykładów, że nie jest to niewinne leczenie ziołami. Już kilka razy posługiwałem spowiedzią i modlitwą uwolnienia w tej sprawie. Przysyłam Wam to świadectwo jednej pani doktor. Dla wielu z Was może być to pierwsza wiadomość i spojrzenie z tej strony. Myślę, że w końcu trzeba coś zrobić z tym nielegalnym zarabianiem pieniędzy w aptekach. tzw. leki homeopatyczne nie zasługują na termin „lek”. Wie o tym wielu lekarzy, ale weszły do sprzedaży jak zioła, tzn. rzeczy które naturalnie mogą powodować zdrowienie, a zaszkodzić nie mogą. Czy jest tak rzeczywiście?
  o. Krzysztof Kołodyński svd

  ***
  Jestem pediatrą i matką czwórki dzieci. Kiedy moje dzieci były małe doradzano mi wiele razy stosowanie syropów homeopatycznych na kaszel. Początkowo odmawiałam, jednak później zapisałam się na kursy homeopatii, aby zrozumieć działanie tego leku. Po ich ukończeniu otrzymałam dyplomy z Wiedeńskiej szkoły homeopatii, Indian Institute€“ the School of Revolutionized Homeopathy i kursu BIHOST.
  Po ukończeniu pierwszego z nich w 1995 zaczęłam dawać leki homeopatyczne moim dzieciom. Dzięki nim moja córka została uzdrowiona m.in. z zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha środkowego, powtarzających się zapaleń krtani. Byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do tej metody, a każdy medyczny sukces, który dzięki niej osiągnęłam popychał mnie do zapisywania się na kolejne kursy. W tamtym okresie nie otworzyłam praktyki, jako stricte lekarz homeopata, ale myślałam o tym. Z tego powodu zakupiłam aparaturę diagnostyczną, EAV i PSION, która pomaga dobierać leki homeopatyczne do pacjentów. Homeopatia to leczenie informacją. Nauczyłam się tego po 5 latach uczęszczania na różnego rodzaju kursy i szkolenia. Nauka o homeopatii mówi, że leki te nie zawierają żadnych środków chemicznych, tylko informację. Kiedy chciałam się dowiedzieć czegoś więcej na temat rodzaju informacji, które zawierają te leki, wykładowca wyśmiał mnie. Po kursie pokazałam mojemu bratu, który jest inżynierem elektrotechnikiem, aparat, PSION- stwierdził on, że to zwykły kalendarzyk elektryczny, a ja jestem naiwna wierząc w takie rzeczy.
  Całość: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/04/17/o-krzysztof-kolodynski-svd-homeopatia-to-nie-jest-niewinne-leczenie-ziolami-juz-kilka-razy-poslugiwalem-spowiedzia-i-modlitwa-uwolnienia-w-tej-sprawie-swiadectwo-lekarki/

  • Sylwia pisze:

   To prawda wiedzą o tym lekarze ale chętnie to przepisują jako lek na wszystko .. a ludzie nieświadomi tego chętnie to kupują .. i interes się kręci .

 5. Tomasz Staszewski pisze:

  Wowitowcy, proszę o wsparcie modlitewne. Sprawa jest na ostrzu noża. W skrócie: Syn był u lekarza i lekarka przepisała leki na receptę jak się później okazało były to leki homeopatyczne. Wciekłem się i to wywaliłem (Wylałem) żona nic nie wiedziała teraz wpadła w furię bo nie może znaleźć leków próba tłumaczenia nie przynosi efektów – nadciąga wielka burza nie wiem co robić.
  Dodatkowo jeszcze z lekarką się pokłóciłem i takie tam. Myślałem że to wykombinuję po swojemu leki niby mam ale wylałem je z butelek i skropiłem alkoholem aby zachować zapach 🙂 myślałem że złego przechytrzę ale teraz wszystko się tak skomplikowało że nie wiem co robić. Teściowa się nie wtrącała ale żona wpadła w szał bo skoro kupiła to w aptece to musi być lek i ciężko jej wytłumaczyć że homeopatia to metoda nienaukowa tylko czysty szamanizm.

 6. Tomasz Staszewski pisze:

  Lek nazywa się Lymphomyosot krople doustne producent Heel na pudełku jest napisane. Homeopatyczny produkt leczniczy bez wskazań leczniczych

  • eska pisze:

   Firma Heel jest producentem homeopatii – zdecydowanie. A lymphomyosot, o ile pamiętam, podaje się albo jako „lek” uodparniający, albo na biegunki.
   Jak tu już wspominałam, moja rodzina też doświadczyła homeopatii, zanim się zorientowaliśmy, że to zło.
   Tomaszu, w listopadowym „Egzorcyście” jest sporo o homaopatii: artykuł od strony medycznej lek.med. Jacka Piotra Lisowskiego, świadectwo „Homeopatia nie pomogła mojemu synowi”, wywiad z byłym lekarzem homeopatą „Czułem, że schodze do piekła” (po stosowaniu na sobie)

  • Maria z Warszawy pisze:

   Jeżeli to lymphomyosot, to rzeczywiście. Czyżby syn miał problemy z odpornością bądź układem limfatycznym i częstymi anginami? Przyznaję ci rację Tomaszu w kwestii owej mikstury ale dalej jestem przeciwna metodom przez ciebie zastosowanym. A może wziąłbyś syna i poszedł do innego lekarza i poprosił o inne leki, przecież dziecko potrzebuje pomocy

   • Tomasz Staszewski pisze:

    Syn nie ma problemów z odpornością – to okaz zdrowia jakich mało. Zaniepokoiło nas to że ciągle miał tak jakby zatkany nos i coś mu tam charczało w nosie lekarka powiedziała że trzeba zrobić testy alergiczne bo to na pewno alergia. W testach nic nie wyszło więc skierowała nas do laryngologa, laryngolog stwierdziła że to przerost migdałka i trzeba to wyciąć, przepisała ten homeopatyk i kazała pojawić się w maju bo jak się wyraziła chciała by go sobie jeszcze obejrzeć. Aktualnie nie mamy zamiaru nic synowi dawać wycinać ale lek wykupiliśmy w aptece na receptę kilka dawek dostał no i nic później ja jakimś cudem przez przypadek zauważyłem że to homeopatyk. Zagotowałem się ze złości, żona w tym czasie była w szpitalu bo urodziła drugie dziecko i tak się to zaczęło. Tego dnia kiedy prosiłem o pomoc modlitewną jak przyjechałem do domu to po burzy nie było ani śladu, cała sytuacja rozeszła się po kościach, nikt o nic nie pytał nikt się nie wykłócał a ja dodatkowo wydrukowałem żonie i teściowej stanowisko naczelnej izby lekarskiej z 2008r. odnośnie stosowania homeopatii i metod podobnych… nie wiem czy przeczytali teściowa mówi że tak żonie się za bardzo nie chce.
    Mam nadzieję że moja zdecydowana reakcja uchroniła syna przed „infekcją” i prośba do Boga aby wybaczył bo to była niewiedza nigdy bym nie przypuszczał, że homeopatyk może być wydawany na receptę jakiś koszmar 🙂 Mam nadzieję że zły dostał kopa od Boga gdyby próbował wejść przez ten homeopatyk. Powiedziałem Panu Bogu prosto w oczy że to nie moja wina, że za dziecko codziennie się modlę, codziennie od urodzenia je błogosławię już przed narodzeniem dziecka ofiarowałem je Bogu Ojcu, zrobiłem to przed najświętszym sakramentem i na świadka wziąłem Jezusa (żeby nie było) więc mam nadzieję że gdyby do czegoś miało dojść od strony złego to Bóg by się o to dziecko upomniał i powiedział by złemu hola hola 🙂 ja tu byłem pierwszy 🙂 nie wiem czy jeszcze coś muszę zrobić strasznie mnie ta cała sytuacja zdenerwowała i rozbiła emocjonalnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s