OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. TYDZIEŃ W CIENIU DUCHA ŚWIĘTEGO (dzień 23): Pielgrzymka wiary

Akt oddania się w niewolę NMP lub dla wielu z nas – odnowienie aktu przypadnie w dniu 16 listopada, w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

TYDZIEŃ W CIENIU DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzień 23:
Pielgrzymka wiary
Uświęcenie cnót teologicznych.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

WEZWANIE
Powiedz, Duchu Święty, aby wytrysło z mojego serca źródło kryniczne, którego czysta, uzdrawiająca woda Uratuje największego grzesznika, beznadziejnie choremu otworzy oczy, aby go uleczyć; Ta woda wraca przecież do Boskiego praźródła, i obmywa w ten sposób najbardziej winnego. Gorzej ze mną niż z Marią Magdaleną, niż z Łazarzem w grobie i z Samarytanką. Pragnę tej wody i o nią błagam, wiem, jak kosztownym jest darem. Im większa Twa łaskawość, jaką okażesz, tym pełniejsza blasku Twoja wspaniałość. Jestem tylko chwiejącą się trzciną, przyjdź, wesprzyj bezsilnego. Połóż kres mojej chwiejności, jestem bardziej niestały niż wiatr. I ślepy od urodzenia – ulecz mnie z mej ciemnoty.
(Ludwik Maria Grignion de Montfort)

WIERZĘ w BOGA….
Dziesiątek różańca w intencjach Najświętszej Maryi Panny

PRZESŁANIE MATKI BOŻEJ W MEDJUGORJE Z 2 lutego 1990

Jestem z wami od dziesięciu lat, i od dziesięciu lat chcę was przekonać, że Bóg, wasz Ojciec, jest jedyną drogą, jedyną prawdą i jedynym życiem. Pragnę wam wskazać drogę do życia wiecznego, dopomóc w pogłębianiu waszej wiary. Weźcie różaniec, zgromadźcie wokół siebie wasze dzieci i całą rodzinę. Taka jest droga do zbawienia. Dawajcie dzieciom dobry przykład; bądźcie wzorem dla tych, którzy nie wierzą. Nie osiągniecie szczęścia na ziemi ani w niebie, jeśli wasze serca nie staną się czyste i pokorne i nie zachowacie Bożych przykazań. […] Przychodzę prosić was o pomoc: połączcie się ze mną w modlitwie za niewierzących. Tak mało mnie wspomagacie. Tak mało w was gotowości do miłosierdzia i miłości dla waszych bliskich. Przecież Bóg obdarzył was miłością i pokazał, jak przebaczać innym i ich miłować. Pojednajcie się i oczyśćcie wasze dusze. Weźcie różaniec i odmawiajcie go. Znoście cierpliwie wszystkie wasze cierpienia. Pamiętajcie, że i Jezus cierpliwie za was poddał się męce. Pozwólcie mi być dla was Matką, prowadzić was do Boga i do życia wiecznego. Niewierzącym nie narzucajcie swej wiary. Świadczcie o niej przykładem i módlcie się za nich. Dzieci moje, módlcie się!.

ROZMYŚLANIE

Słowa Elżbiety: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła” odnoszą się nie tylko do tego szczegółowego momentu, jakim było zwiastowanie. Jeśli chodzi o wiarę Maryi oczekującej Chrystusa, zwiastowanie jest z pewnością momentem przełomowym, ale zarazem jest także punktem wyjścia, od którego zaczyna się całe „itinerarium ku Bogu”; cała Jej droga wiary. Na tej zaś drodze w sposób niezwykły, zaiste heroiczny – owszem, z coraz większym heroizmem wiary – będzie się urzeczywistniać owo „posłuszeństwo”, które wyznała wobec słowa Bożego objawienia. A to „posłuszeństwo wiary” ze strony Maryi w ciągu całej drogi posiadać będzie zadziwiające podobieństwo do wiary Abrahama. […]. Uwierzyć – to znaczy „powierzyć siebie” samej istotnej prawdzie słów Boga żywego, znając i uznając z pokorą, „jak niezbadane są Jego wyroki i niezgłębione Jego drogi” (por. Rz 11, 33). Maryja, która z odwiecznej woli Najwyższego znalazła się, rzecz można, w samym centrum owych „niezgłębionych dróg” oraz „niezbadanych wyroków” Boga, kształtuje się w ciemności wiary, przyjmując całkowicie i z sercem otwartym to wszystko, co było przewidziane w planie Bożym.
(Jan Paweł II, Redemptoris Mater, p. 14)

MODLITWA POŚWIĘCENIA

O Maryjo, Ty sama widziałaś Boga, nosiłaś Go w swym łonie, dotykałaś Go i kosztowałaś Słowa życia. Ty sama martwego Boga-człowieka trzymałaś w ramionach, sama niosłaś w sobie wiarę całego świata w tej strasznej nocy, w której Twój Syn wstąpił do otchłani. Matko wszystkich nocy wiary, poświęcam się Twemu Sercu, które tak mocno wierzyło, jak bardzo kochało. Zechciej powtórzyć w mym sercu i zachować wszystkie Twe słowa i obietnice, abyśmy mogli doświadczyć przez wiarę tego, czego nie widzą oczy ciała: Twoją wśród nas obecność, przyjście Twego Syna w chwale i odnowienie wszystkich rzeczy. Podobnie jak Ty jedna jedyna skupiałaś w sobie wiarę całego świata w obietnice Pisma i w słowa anioła, pozwól mi wierzyć za tych wszystkich, którzy nie uwierzyli Twemu posłannictwu w tych ostatnich czasach. Poświęcam się Tobie w Twojej wierze, w Twojej nadziei i miłości oraz w tych wszystkich cnotach, jakie Duch Święty złożył w Tobie już przy Twoim poczęciu.

ANTYFONA
Maryja rzekła: Idźcie napić się ze źródła i obmyjcie się.

Maryja mówi do nas: Idźcie napić się ze źródła i obmyjcie się.

PIEŚŃ: Kantyk Anny (Sm 2, 1-10)
Moje serce raduje się w Panu, dzięki Niemu moc moja wzrasta.
Szeroko otwarłam usta przeciw moim wrogom, bo cieszyć się mogę Twoją pomocą.
Nikt nie jest tak święty jak Ty, Panie, poza Tobą bowiem nie ma nikogo,
prócz naszego Boga nie ma innej ostoi.
Nie powtarzajcie słów pełnych pychy, niech mowa harda z ust waszych nie wychodzi,
Gdyż Pan jest Bogiem wszechwiedzącym i On ocenia uczynki.
Łuk potężnych się łamie, a mocą przepasują się słabi.
Syci za chleb się najmują, głodni zaś odpoczywają.
Niepłodna rodzi siedmioro, siedmioro matka wielu dzieci usycha.
Pan daje śmierć i życie, wtrąca do Otchłani i z niej wyprowadza.
Pan czyni ubogim lub bogatym, poniża i wywyższa.
Biedaka z prochu podnosi, z błota dźwiga nędzarza,
By go wśród książąt posadzić i dać mu tron chwały.
Fundamenty ziemi należą do Pana i na nich świat On położył.
On strzeże kroków swoich wiernych, grzesznicy zaś zginą w ciemnościach,
bo nie własną siłą człowiek zwycięża.
Pan w niwecz opornych obraca i przeciw nim grzmi na niebiosach.
Pan sądzi krańce ziemi, króla obdarza potęgą i wywyższa moc swego pomazańca.

Dowolna modlitwa np. Litania, Pomnij….

Modlitwa św. Bernarda
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

WEZWANIE
MARYJO, KRÓLOWO POKOJU,
MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁYM ŚWIATEM (3 razy)

33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania- str. 74- 76:
OTO MATKA TWOJA – 33 dniowe Rekolekcje Maryjne

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. TYDZIEŃ W CIENIU DUCHA ŚWIĘTEGO (dzień 23): Pielgrzymka wiary

 1. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek: Nie można mówić o ubóstwie i żyć jak faraon

  Papież Franciszek udzielił wywiadu holenderskiej gazecie „Straatnieuws”, rozprowadzanej na ulicach przez bezdomnych. – Wierzący nie może mówić o ubóstwie i bezdomnych i prowadzić życie faraona – stwierdził Ojciec Święty.
  Pytany o wspomnienia z dzieciństwa, zaznaczył, że dorastał w zwyczajnej dzielnicy Buenos Aires. Po lekcjach grał z kolegami w piłkę, ale nie był dobrym zawodnikiem. – Na takich, którzy grali jak ja mówiono, że mają dwie lewe nogi. Ale grałem, często na bramce – przyznał Franciszek.

  To wówczas narodziło się jego zaangażowanie na rzecz ubogich. Jego rodzina nie należała do bogatych – nie miała samochodu, nie wyjeżdżała na wakacje itp. – ale starczało jej pieniędzy do końca miesiąca. Przychodziła do nich uboga matka dwóch synów, której „brakowało rzeczy koniecznych” do życia. Pomagała m.in. w praniu, a pani Bergoglio dawała jej różne rzeczy. – Jej ubóstwo mnie uderzało – zwierzył się Franciszek. Utrzymywał z nią kontakt jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires. Zanim zmarła w wieku 93 lat, podarowała mu medalik z Najświętszym Sercem Jezusowym, który Franciszek nadal nosi. – Dzięki temu co dzień myślę o niej i o tym, co wycierpiała z powodu ubóstwa. I myślę o wszystkich innych cierpiących. Noszę go i modlę się… – wyznał papież.

  Pytany o solidarność Kościoła z bezdomnymi przypomniał, że Jezus przyszedł na świat bez dachu nad głową i był ubogi, a Kościół – tak jak ruchy ludowe – głosi, że każdy człowiek ma prawo do pracy, domu i ziemi. Odnosząc się natomiast do swych apeli o pomoc ubogim i uchodźcom, przyznał, że w przypadku trudnych spraw wszystkim grozi pokusa zmęczenia nimi. – Ale się tego nie boję. Powinienem nadal mówić prawdę – zaznaczył Franciszek.
  Więcej: http://gosc.pl/doc/2804677.Papiez-Nie-mozna-mowic-o-ubostwie-i-zyc-jak-faraon

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś ks. Maciej sprawował Mszę św. na Jasnej Górze, gdyż jest w Częstochowie i bierze udział w II Festiwalu Młodych

 3. wobroniewiary pisze:

  Alicja „POUCZENIA” pon. 18.12.1989, godz. 7.20

  † Pragnij Boga twojego. Pragnij ze wszystkich sił, całym sercem, całym umysłem, każdą chwilą twego istnienia. Wypatruj, nadsłuchuj, …przyjmuj. Na miarę twego pragnienia przyjdę, wypełnię, nasycę, obdarzę Sobą… stukrotnie, tysiąckrotnie. Ale zawsze odpowiednio do tęsknoty i pragnienia twej duszy i do twego wysiłku poszukiwania Mnie. Dałem ci oczy, uszy, serce, dłonie, nogi, rozum… …wszystko po to, abyś poszukując Mnie, dosięgając, wzmagała swoje pragnienie coraz bardziej. Miłości nie poznaje się wzrokiem ani słuchem, ani intelektem. Nie można jej wziąć w ręce ani dojść do takiego miejsca, gdzie ona jest. Miłość jest płomieniem życia wypełniającym twą duszę na miarę twego pragnienia. I na miarę twego pragnienia przenika cię i wylewa się poza ciebie, na zewnątrz rodząc życie w innych.

  Miłość jest życiem, które pulsuje w tobie, a jego ciepło porusza twe ciało i twą duszę. Pragnij i nasycaj się tym ciepłem, abym mógł dać ci więcej: gorąco i żar ognia. Abym płonął w tobie, zapalając innych. Nie zatrzymuj się w swym pragnieniu. Miłość jest dynamiczna. Jest energią życia duszy i wszystkiego, co istnieje. Jest odpowiedzią na twoje pragnienie.

  Nie ważne, co czynisz. Ważne jest, jak kochasz, jak pragniesz kochać Miłość i wszystko, co tworzy w tobie i wokół ciebie.

  Łk 12, 49 „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”.

  † Gdy Mnie poznajesz – idziesz wszędzie tam, gdzie możesz poznać Mnie jeszcze bardziej. Czynisz wszystko to, co przybliża cię do Mnie. Czynisz to wszystko, bo Mnie pragniesz posiąść, nasycić swe serce Moją Miłością. Spotykasz się z ludźmi, wśród których jestem.

  Gdy już doświadczysz, gdy poznasz Miłość Moją, gdy rozpoznajesz Mnie w sercu swoim – wtedy też idziesz. Nie idziesz już jednak, by Mnie znaleźć, ale by znaleźli Mnie inni – twoi bracia i siostry, których kochasz, jak Ja. Bo Ja kocham ich twoim sercem już wtedy i leczę ich rany twoimi dłońmi, którymi ich dotykam. I twoimi ustami karmię ich Słowami życia Mojego. Nie idziesz już ty na poszukiwanie Boga. Idę Ja w tobie, by odnaleźć Moje dzieci.

  • mariaP pisze:

   To ” Pouczenie ” jest
   *
   jak cykl duszpasterski realizowany obecnie w Polsce , *
   *
   jak Rok Milosierdzia, ktory nadchodzi ,
   *
   jak ” gdyby tak ” ksiedza Waclawa Buryly .


   gdyby tak miłośc
   przekazać
   jak pałeczkę sztafetową
   posiać na polach
   betonowych miast
   uwzględnić
   w planach produkcji
   napisać
   na szkolnych tablicach

   gdyby tak z człowieka
   zrobić człowieka

   może byłaby szansa
   ziemię uczynic domem

   *
   Jak zakladka do modlitewnika

   ***
   dziekujemy , Alicjo !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s