Egzorcyzmy w Sejmie – ksiądz poświęcił pokój po Palikocie

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Egzorcyzmy w Sejmie – ksiądz poświęcił pokój po Palikocie

 1. wobroniewiary pisze:

  A tu coś na wesoło 🙂
  Atak śmiechu w najmniej oczekiwanym momencie – ks. Piotr Pawlukiewicz i ks. Bogusław Kowalski

 2. Marakuja pisze:

  W budynku, w którym pracuję też przydałyby się egzorcyzmy. Na frontowej ścianie obok wejścia jest pamiątkowa tablica, zaczynająca się od słów: „Oto mury przesiąknięte zbrodnią” Przed wojną było tam Gestapo, a po wojnie komunistyczne UB. Jedni i drudzy tam mordowali ludzi. Teraz jest przychodnia. Tu można poczytać o tym:http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/24474,katowice-ul–powstancow-31—gmach-o-ponurej-historii.html

 3. Marakuja pisze:

  Można się zgłaszać do udziału w Nowennie Narodu Polskiego na 1050 rocznicę Chrztu Świętego- zapisujcie się na linku:http://louisgrignion.pl/aktualnosci.html

 4. Ania pisze:

  ODPUST ZA ZMARŁEGO. Dzisiaj ostatnia szansa!
  Błogosławionej Marii z Quito Pan Bóg ukazał raz w wizji ogromny stół, a na nim góry złota, srebra i drogocennych kamieni. Jednocześnie dał się słyszeć głos, że te skarby symbolizują odpusty i że są dostępne dla wszystkich wiernych.

  W listopadzie, w dniach od 1 do 8, mamy okazję codziennego uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych, gdy pobożnie nawiedzimy cmentarz i równocześnie pomodlimy się w ich intencji. Za nawiedzenie cmentarza w innych dniach roku, odpust cząstkowy.

  Co to jest Odpust?

  „Odpust zupełny jest to darowanie przez Boga wszystkich kar doczesnych za grzechy zgładzone co do winy w sakramencie pokuty”. Kto go uzyskał – i gdyby w tym czasie umarł – uniknie kar czyśćcowych. Odpusty można ofiarować za zmarłych i w ten sposób wybawić ich dusze z czyśćca.

  O odpustach przypominamy sobie najczęściej w listopadzie, miesiącu poświęconym naszym zmarłym, a przecież można z nich korzystać cały rok. Mało kto wie, że odpust zupełny możemy uzyskać codziennie np. przez odmówienie Różańca w rodzinie, albo podczas Nabożeństwa Różańcowego w kościele. Inne modlitwy, które są obdarzone codziennym odpustem zupełnym to:

  – Odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele albo innym miejscu, gdzie są stacje drogi krzyżowej;
  – Adoracja Najświętszego Sakramentu, conajmniej przez pół godziny;
  – Pobożne czytanie Pisma Świętego również conajmniej przez pół godziny.

  Po odprawieniu którejkolwiek z tych modlitw czy nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, jeżeli spełnimy jeszcze dodatkowe warunki. Są to :

  1. Być w stanie łaski uświęcającej.
  2. Przyjąć Komunię świętą.
  3. Pomodlić się w intencji Ojca świętego.
  4. Wykluczyć jakiekolwiek upodobanie czy przywiązanie do grzechów – nawet lekkich.
  5. Nie tyle tu chodzi o grzechy nałogowe, ale o postawę bierności wobec jakiegoś zła. Alkoholik, który szczerze usiłuje wydostać się ze swego nałogu jest w lepszej sytuacji od człowieka, który lekkie grzechy, jak np. małe kłamstwa, plotki czy drobne oszustwa wybiera jako sposób na ułatwienie sobie życia i z których nie chce się wyzwolić. Można wtedy powiedzieć, że ma upodobanie w grzechu i paktuje ze złem, bo grzechy lekkie też obrażają Boga. Taka postawa duchowa uniemożliwia uzyskanie odpustu zupełnego. Przy braku pełnej dyspozycji, tacy ludzie, choćby spełnili wszystkie inne warunki, mogą uzyskać tylko odpust cząstkowy.
  diakon Franciszek Girjatowicz https://www.fronda.pl/a/odpust-za-zmarlego-dzisiaj-ostatnia-szansa,60032.html

 5. Helena Jurek pisze:

  Wysłałam do 39 osób , w tym do Rzymu

  .Pozdrawiam.Helena

 6. Aga pisze:

  Potrzeba pieniążków na budowę domu Pani Izy, która ma chorą córeczkę Kasię (która cierpi na padaczkę lekooporną). Brakuje jeszcze ponad 104 tys. złotych. https://www.siepomaga.pl/40metrow

 7. Magda pisze:

  Jaką odpowiedzialność na siebie wzięła ta okropna baba!
  Kiszczak prosił przed śmiercią o księdza. Żona to odwlekała… aż umarł
  Generał Czesław Kiszczak miał przed swoją śmiercią prosić o katolickiego księdza. Według relacji swojej żony leżąc na łożu śmierci wielokrotnie robił znak krzyża, mówiąc, że umiera. Z księdzem ostatecznie się nie zobaczył. Żona twierdzi, że nie sądziła, iż śmierć jest tak blisko, wobec czego sprowadzenie kapłana odwlekała. Ostatecznie Kiszczak zmarł więc bez spowiedzi.

  „W ostatnich dniach mąż szeptał, że umiera i robił znak krzyża” – mówi według „Super Expressu” żona generała, Maria Kiszczak.

  „Kilka dni przed śmiercią mąż chciał zaprosić do domu księdza, chciał przyjąć ostatnie namaszczenie. Odkładałam to, bo nie sądziłam, że śmierć będzie tak blisko… Nie zdążyłam…” – dodaje.

  • Marakuja pisze:

   Na pewno tutaj potrzeba dużo modlitwy+ za umarłych i za żyjących+

   • Maggie pisze:

    @Marakują:
    Napewno trzeba mnóstwo modlitwy, bo modlitwy nigdy (!) nie za wiele. W świecie nie brakuje tylko różnego rodzaju biedy (materialnej i nade wszystko duchowej = istny przesyt) … ale tak napawdę to brakuje modlitwy (= istny deficyt)… stąd tyle tej biedy.

    Odmówić wezwania księdza to wieeelka odpowiedzialność …
    Nie wiemy czy te znaki Krzyża połączone były z żalem za grzechy, czy osłanianiem się przed tym co widział umierający.

    Miłosierdzie Boże jest niepojęte, zwłaszcza dla ludzkiego rozumu, więc kto wie jakie Wyroki Boże? Ktoś może pomyśleć, że zmarły zasłużył na to aby nie było księdza, bo może i maczał palce w zgładzeniu księdza … ale nie nam sądzić i jeśli chcemy aby nam przebaczono, choć czasem bywa to trudne, mamy przebaczać: zostawiając Sąd i Wyrok Panu Bogu.

    Oby najmniejsza Cząsteczka Przenajświętszej: Krwi, Potu, Wody z Boku i Serca Chrystusowego i Męki Pańskiej nie była zmarnowana, a piekło świeciło pustkami.

    Jezus jest Panm! Króluj nam Chryste!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s