Rekolekcje 2016 – wstępne info, aktualizacja

Wstępnie informuję, że rekolekcje 2016 dla „Wowitów” odbędą się z o. Janem Pawłem (Maciejem Bagdzińskim) w dniach 5-10 września, w tym samym miejscu, w Międzywodziu koło Międzyzdrojów.
Na pewno nie zabraknie nam rozważań i Pouczeń Alicji Lenczewskiej, modlitw uzdrowienia wewnętrznego i uwolnienia a także nauki o Mszy św. (wg Cataliny Rivas i innych mistyków) i będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła!
Zapisy należy wysłać na maila z dopiskiem „rekolekcje 2016” lub pisać w komentarzu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

80 odpowiedzi na „Rekolekcje 2016 – wstępne info, aktualizacja

 1. Ania pisze:

  Ile dni i jaki koszt?
  Bo byłabym zainteresowana 🙂

 2. Sylwia pisze:

  Marzy mi się by się z wami spotkać poza stroną .. 🙂 czas pokaze !

 3. Elżbieta pisze:

  czy rekolekcje są tylko dla młodych,czy mogą uczestniczyć osoby 60+?

  • wobroniewiary pisze:

   oczywiście, że mogą, to są takie rekolekcje które nazywamy „rodzinnym wowitowaniem”
   Tam jest modlitwa, odpoczynek nad morzem, zabiegi w budynku obok (jaccuzzi, masaże…) las, piasek, morze i dużo, dużo rozmów, modlitwy, świeżego powietrza.
   Mogą być młodzi, rodziny z dziećmi, ciocie, babcie i każdy kto kocha Boga, słucha Kościoła i chce należeć do „obrońców wiary”

 4. Ach jak ten czas szybko leci 🙂

 5. wobroniewiary pisze:

  Prezydent Andrzej Duda otrzymał relikwie ŚW. Jana Pawła II

  Zostaną umieszczone w kaplicy prezydenckiej w Warszawie.
  Prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w Watykanie otrzymał relikwie św. Jana Pawła II. Jest to kropla krwi świętego papieża umieszczona w specjalnym relikwiarzu w kształcie serca.

  Są one darem Polaków mieszkających w Watykanie. Wręczenie daru odbyło 8 listopada w czasie Mszy św. przy grobie Jana Pawła II w bazylice św. Piotra. Zostaną umieszczone w kaplicy prezydenckiej w Warszawie. http://gosc.pl/doc/2809790.Prezydent-otrzymal-relikwie-Jana-Pawla-II

 6. Dorota Tomczak pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

  Wstępnie wyrażam zainteresowanie. Natomiast jestem razy trzy (tj ja i dwoje dzieci , dużych już ),

  Dziękuję

  Dorota

 7. ❤ Alicja "POUCZENIA" czw. 11.01.1990, godz. 23.00
  † Teraz Moje cierpienia realizują się w Moich umiłowanych, wybranych dzieciach. W nich chodzę po tej ziemi, jak kiedyś po ziemi palestyńskiej. Moi najbardziej umiłowani i bliscy Mojemu Sercu wypełniają swoim życiem Moje zbawcze posłannictwo. W kim mógłbym pójść, by zbawiać świat? Kogóż mógłbym posłać, jeśli nie ich? Któż zechciałby cierpieć i trudzić się z miłości do braci i Boga swojego?
  Oni: Moi słudzy, oddani Mi i ufający. Doświadczani boleśnie, niosący Mój Krzyż i Moją Miłość. W nich powtarza się Moje życie: Mój trud i Moje cierpienia dla uratowania i zbawienia świata.
  Módl się za kapłanów. Wielu jest świętych wśród nich i oni potrzebują umocnienia, bo świętość w pocie i we łzach się rodzi. Ale jeszcze więcej jest zagubionych, zniewolonych przez świat i grzesznych. Ci potrzebują ratunku: ocalenia dla własnych dusz i dusz tych, których oni mieli ocalić, a nie uczynili tego.
  Wielkiej modlitwy i wielkich ofiar potrzebują Moi synowie, którzy nie stali się światłością świata i solą ziemi, a którzy niszczą sól i gaszą światłość w braciach swoich. Błagaj o Miłosierdzie i opamiętanie dla nich.
  Największy Mój ból to oni – potomkowie Mojego wybranego syna, któremu Judasz było na imię, i potomkowie kapłanów, którzy na śmierć Mnie skazali. Oni nadal to czynią, co czynili ich ojcowie. Czynią to tym, w których objawiam się światu.
  Trwa i powtarza się historia Izraela w świecie chrześcijan. Trwa i powtarza się los cierpiących sług Jahwe. Aż przyjdę, by ich krzyż cierpienia zamienić na Krzyż Chwały.
  Łk 4, 18-19. 21b
  "Duch Pański spoczywa na Mnie,
  ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie,
  abym ubogim niósł dobrą nowinę,
  więźniom głosił wolność,
  a niewidomym przejrzenie;
  abym uciśnionych odsyłał wolnymi,
  abym obwoływał rok łaski od Pana.
  «Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli»".
  Łk 5, 27-28. 30b
  "Potem wyszedł i zobaczył celnika, imieniem Lewi, siedzącego w komorze celnej. Rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» On zostawił wszystko, wstał i chodził za Nim…
  «Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami?»"

 8. ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV Niedz. 31.05.1987, godz. 9.15
  † Wychowywanie do czystej miłości, to proces, który trwa w człowieku całe życie. Każdego człowieka zabieram z tego świata wtedy, gdy osiągnął maksimum swych możliwości w tym zakresie. Maksimum niektórych jest punktem zerowym miłości lub nawet poniżej tego punktu, ale jest to ich wybór wynikający z wolnej woli, z dobrowolnego uzależnienia się od szatana.
  Kto chce do Mnie powrócić, choćby w najmniejszym pragnieniu i ostatniej chwili życia, zawsze ma taką możliwość i pomoc ode Mnie.
  Proces wychowywania do czystej miłości prowadzi od miłości hedonistycznej, szukającej swego, do miłości Bożej szukającej cierpienia, by pomagać innym – ubogacać ich dusze i ich radość we Mnie. Pragnienie cierpienia dla dobra braci jest punktem szczytowym rozwoju duszy. Moja Miłość przynagla i zaprasza do tego. Dusza, która osiąga ten stan jest radosna, bo wszystko w niej jest Boże, a zjednoczenie ze Mną tu na ziemi pełne. Jest przepełniona pokojem i radością, choćby nawet wokół było piekło, bo nie dotyczy i nie dotyka jej Boskiego wnętrza to, co jest na zewnątrz.
  Do takiej czystości chcę doprowadzić wielu, aby ich dusze swą czystością uświęcały pragnienia ciała. Żeby nie było pragnień innych niż pragnienie Boga mieszkającego w ludzkiej duszy.
  Rz 13, 8-10 "Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością… Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa".

  ❤ Alicja "POUCZENIA" pt. 29.12.1989, godz. 10.00 Przy XIV stacji Drogi Krzyżowej
  † Na miarę śmierci twej cielesności zmartwychwstaniesz duchowo.

 9. Jola pisze:

  Proszę Ewo zapisz i mnie 😉

 10. Mała Gosia pisze:

  Proszę mnie wstepnie zapisać na rekolekcje,pozdrawiam.

 11. wobroniewiary pisze:

  Dopisuję tu, bo mi wyleci: Opole – 7 osób i Jacek J.

 12. Ola pisze:

  Nas by było 5-6 osób,w tym 4 dzieci,ale nie wiem czy nas będzie stać.
  Jaki by to mógł być koszt od osoby,tak mniej-więcej?

 13. lucyna pisze:

  Proszę o zapisanie mnie na rekolekcje w 2016 .

 14. Wiesława pisze:

  Proszę o zapisanie mnie na rekolekcje w 2016 .jeśli będzie to sierpień

 15. wobroniewiary pisze:

  A propos zeszłorocznych rekolekcji – ci, co byli:
  Poznajecie, komu o. Manjackal udziela Komunii św.? 😉
  Naszej wowitowej dziewicy konsekrowanej ❤

 16. Kamuc73 pisze:

  i ja ,jak Bog da,z Niemiec tez przyjade…
  Moze uda mi sie kogos ze znajomych namowic
  juz sie ciesze:-)

  • wobroniewiary pisze:

   🙂
   A ja dziś miałam takie zdarzenie:

   Oddałam Panu Bogu sprawę tej osoby, która przeklina swoje dziecko i mu złorzeczy (…) spowiedź miałam …niesamowitą, po Mszy św. przed ołtarzem, (…)
   Potem Komunia św.
   A potem… wsiadam do samochodu, dzwonię do syna i nagle……. buuuuuum.
   Jeden wielki huk. Ktoś stuknął w mój samochód z całej siły. Masa huku a zniszczeń…zero!!!
   Zero! Zero! Zero!
   Facet przepraszał, na szczęście huk był z zetknięcia się dwóch zderzaków. A to się czarny wściekł!!!
   Jestem dobrej myśli – skoro czarny się wścieka,to wie, że przegrał

 17. Mariusz Orzech pisze:

  Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Mam na imię Mariusz. Mam 35 lat i mieszkam w Orzechu. Malownicza wieś obok Świerklańca. Wiem, iż piszę nie zgodnie z tematem, ale chciałbym Wam moi mili przekazać coś, co dziś mogłem i ja zobaczyć na spotkaniu w sprawie ŚDM 2016. Błogosławionego wieczoru dla Was wszystkich

  (….) edycja

 18. AnnaSawa pisze:

  Jeśli rekolekcje odbyły by się w sierpniu to ja się piszę ew. + jedna osoba z rodziny :).

 19. Marakuja pisze:

  Gdybym chciał zastąpić słowo kobieta, użyłbym słowa „dar”. Na tę intuicję pozwala mi Księga Rodzaju, gdzie kobieta w Bożej intuicji staje się dla Adama darem. Ten dar przynosi mu pełnię – jest odpowiedzią na pytanie o tożsamość, sposób życia, które nie jest samolubne, ale jest „dla”.

  Według Bożego pomysłu kobieta ma być tą, która ubogaci, przyniesie mężczyźnie nowe spojrzenie na świat i ludzi, a przy tym nic mu nie odbierze i nie umniejszy jego powołania. Można powiedzieć, że Ewa „wyrywa” Adama z jego własnego pojmowania świata.

  Kiedy przez ostanie dni analizujemy dane o kobiecym wymiarze Kościoła nad Wisłą, mieszają się w nas i duma, i zakłopotanie. Niektórych te dane napawają nadzieją, u innych wywołują pytania o to, gdzie podziali się mężczyźni. By jednak wyjść z obszaru statystycznych i socjologicznych danych, zadajmy sobie pytanie, jakim darem dla Kościoła jest kobieta. Przez tę perspektywę rajskiego daru od Boga spójrzmy na dane, jakie do nas docierają.

  Pan Bóg powołał kobietę, aby przez nią mężczyzna mógł dostrzec Jego samego – kobieta w Kościele pokazuje, jaki naprawdę jest Bóg i jak wrażliwe jest Jego serce. Nas duchownych kobiety uczą czułości, wrażliwości i niezgody na krzywdę. Mamy w nich – jako boskim darze – to właśnie zobaczyć, by dostrzec w tym cechy Boga.

  Kobieta rzuca też światło na to, co istotne – patrzy lepiej miłosiernymi oczami serca i tego może uczyć się od nich cały Kościół. W kobiecie jest coś z darów Duch Świętego – daje życie, łączy, scala to, co podzielone. Czy i Kościół nieustannie w tym powinien szukać swojej misji i powołania?

  Kobiety w Kościele nigdy nic Mu nie zabiorą, w niczym Go nie uszczuplą – będą zawsze darem od Boga. Tylko musimy uczyć się go dostrzegać, szanować i przyjmować jako błogosławieństwo.

  Jacek Szymczak OP

  http://ekai.pl/dziennikarze_kai/x94014/kobiecy-dar-boga/

 20. MagdaB pisze:

  Czy gdyby rekolekcje odbyły się w sierpniu to obejmowały by dzień 31? Mój mały Antoś będzie kończył tego dnia rok i nie wypada przegapić w tej intencji zamówionej mszy. 🙂 Jeśli jednak nie to wstępnie zgłosiłabym 2 osoby dorosłe (choć może być więcej) + 2 dzieci.

 21. Katarzyna pisze:

  Prosze wpisac mnie i meza. Bog zaplac!

 22. Paula pisze:

  Rekolekcje raczej wkend y wtygodniu? Cieżko u mnie z urlopem a zchcia wziełabym udział 😉

 23. Andżelika pisze:

  Małżeństwo z dzieckiem też jest zainteresowane.

 24. Aldona pisze:

  Witam …..
  Chcialabym Was prosic w imieniu mojego znajomego o modlitwe wstawiennicza do swietego Szarbela o uzdrowienie… Moj znajomy ma raka z przerzutami, lekarze dawali mu trzy dni zycia jego stan byl beznadziejny…. Minelo dwa miesiace, znajomy jest na przepustce, a lekarze mowia ze na jego przykladzie mozna pisac doktorat… Bardzo prosze o modlitwe wstawiennicza o uzdrowienie…
  Bog zaplac

 25. Krzysiek pisze:

  Ja również jestem zainteresowany rekolekcjami z Wami. Czy małżeństwo z dzieckiem (8 lat) może przyjechać – tzn, jeszcze nie byłem nigdy na takich rekolekcjach i zastanawiam się, czy są jakieś zajęcia dla dzieci na takich rekolekcjach. Niestety nie wiem jeszcze, jak będzie z urlopem.
  A w zasadzie mam też inne pytanie – czy ktoś z Was orientuje się gdzie można znaleźć rekolekcje sylwestrowe dla rodzin z dziećmi? Chcielibyśmy spędzić kilka dni w atmosferze uwielbienia Boga, bez szumu i gwaru świata. Też jeszcze nigdy nie byłem na takim Sylwestrze i nie wiem, gdzie szukać, a w internecie jakoś nic nie znajduję (może nie ma?) Chodzi mi o rekolekcje dla rodzin z dziećmi, gdziekolwiek w Polsce. Dziękuję za pomoc.

 26. mkm80 pisze:

  Zgłaszam 5 osób w tym dwoje dzieci. Ale w moim przypadku dużo zależy od terminu w jakim mają się rekolekcje odbyć.

 27. Proszę o zapisanie mnie i mojej dorosłej córki…

 28. wobroniewiary pisze:

  A tu O. Maciej i brat Elja

  Pamiętacie?

 29. wobroniewiary pisze:

  Kojarzycie kto to O Cipriano de Meo?
  Bł. Matteo da Agnone, okulary św. Maksymiliana Kolbe i G. Amorth?
  Cipriano de Meo, obecny prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i najdłużej posługujący egzorcysta na świecie, któremu udzielał wskazówek sam o. Pio

  O. Maciej Bagdziński wrócił z Włoch, tam wraz z o Cypriano sprawował Mszę św., tuż obok grobu o. Matteo

 30. Izabela pisze:

  Proszę zapisz mnie na rekolekcje z o.Janem Pawłem.
  Z Panem Bogiem

 31. Anna pisze:

  Proszę o zapisanie dwóch osób na rekolekcje z Ojcem Maciejem Bagdzińskim. Z Panem Bogiem

 32. Lucyna pisze:

  Mój znajomy Bogdan, który jest czytelnikiem Waszej strony, prosi o modlitwę!

 33. Elzbieta Rogalska pisze:

  Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus .Jestem tu pierwszy raz i szczerze piszac nie bardzo sie znam.Nie wiem czy dobrze napisalam komentarz?!Bardzo interesuja mnie te rekolekcje z ojcem Janem Pawlem.Prosze o informacje,dziekuje z gory!Pozdrawiam Wszystkich serdecznie z Panem Bogiem:)

 34. Elzbieta Rogalska pisze:

  Dziekuje,jak mi milo:)Napewno bede!

 35. Elzbieta Rogalska pisze:

  Przepraszam za blad (na pewno)

 36. wobroniewiary pisze:

  Jestem po rozmowie z O. Maciejem Bagdzińskim i znam termin rekolekcji.
  Ze względu na inne obowiązki (stałe jak co roku) możliwy jest tylko termin wrześniowy:
  5-10 września ale wtedy jest też taniej)

  Miejsce to samo co i za pierwszym razem, jutro będę dzwonić, ustalę cenę co i jak. Ale
  proszę teraz o przysyłanie maili z dopiskiem rekolekcje 2016 – abym wiedziała ile osób jedzie i ile miejsc rezerwować.
  Do tych co byli: co lepiej pokoje w budynku zdrowotnym czy nasze domki góralskie?
  Zgłoszenia wysyłamy na: wobroniewiary@gmail.com lub jutrzenka2012@gmail.com – ewentualnie w komentarzach

 37. Wiesia pisze:

  Wielka szkoda, że nie w okresie wakacji. Pracuję w szkole i we wrześniu nie będę mogę pojechać. Gdyby były w okresie wakacji inne rekolekcje to bardzo proszę o wiadomość. Pozdrawiam. Szczęść Boże

 38. Bogdan pisze:

  Proszę o modlitwę, niedawno straciłem pracę i muszę znaleźć nową, jestem w trudnej sytuacji. Bóg zapłać. Jezus jest Panem

 39. Bogdan pisze:

  Dziękuje za modlitwe, Bóg zapłać, znalazłem prace co prawda na jakiś czas, bo mam zamiar rozglądać sie za inną ale jest ok, prosze o modlitwe abym w nowej pracy wytrwał. Szczęść Boże. Jezus jest Panem

 40. seba pisze:

  MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE, UWOLNIENIE 28.02.2016r(NIEDZIELA).godz.18 PARAFIA NIEPOKALANEGO SERCA MARYJI I FRANCISZKA Z ASYŻU- „POCZEKAJKA” AL.KRAŚNICKIE 76 LUBLIN.PROWADZI CHARYZMATYK PANA, EGZORCYSTA, O.RADOMIR KRYŃSKI.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s