OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. TYDZIEŃ W CIENIU DUCHA ŚWIĘTEGO (dzień 27): Oto Matka twoja

Akt oddania się w niewolę NMP lub dla wielu z nas – odnowienie aktu przypadnie w dniu 16 listopada, w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

TYDZIEŃ W CIENIU DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzień 27:
Oto Matka twoja
Weź Maryję do siebie, a Ona też do siebie cię weźmie
Poświęć Jej nade wszystko to, czego jeszcze Jej nie poświęciłeś

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

WEZWANIE

Ten, który przez proroków przemawiał, obwieścił Prawo grzesznej ludzkości, Doradca i Pocieszyciel, Bóg prawdziwy dziś się objawił sługom i świadkom boskiego Słowa. Jego pieczęć i odbicie Boga żywego w ogniu zstępuje Duch na Apostołów. Daje się poznać w darze języków, On jest tą mocą, która z Ojca wychodzi. O Królu królów, Jedyny z Jedynego, o Boskie Słowo, które wciąż rodzi Ojciec niezrodzony, W Twej miłości Duch Twój wszechmogący nawiedził w blasku Twoich Apostołów. Tyś odnowiło, o Słowo Boga, naszą śmiertelnie zranioną naturę, Ty nas zanurzasz w zdroju, Co wytryska z Twego przebitego boku bez zmazy, znacząc nas pieczęcią żarliwości Ducha. (modlitwa Kościoła wschodniego)

WIERZĘ w BOGA….
Dziesiątek różańca w intencjach Najświętszej Maryi Panny

PRZESŁANIE MATKI BOŻEJ W MEDJUGORJE z 25 lutego 1992

Dziś wzywam was, żebyście jeszcze bardziej zbliżyli się do Boga przez modlitwę. Tylko w ten sposób będę mogła wam pomóc i obronić was przed każdą napaścią szatana. Jestem z wami i wstawiam się za wami u Boga. Potrzebne mi są wasze modlitwy i wasze „tak’. Łatwo gubicie się w materialnych i ludzkich rzeczach, a zapominacie, że Bóg jest waszym największym Przyjacielem. Dlatego, moje drogie dzieci, zbliżcie się do Boga, aby was obronił i chronił przed każdym złem.

ROZMYŚLANIE

Pierwszy przyjął Maryję Jan, choć, oczywiście, pierwszym całkowicie Ją przyjmującym jest sam Bóg. Do nas zaś i do naszego działania, należy wziąć Maryję do siebie świętym gwałtem, na który chciałbym was uwrażliwić, a przed którym Ona nigdy się nie broni. „Królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je” (Mt 11, 12). […] Maryja mówi nam: „Weź mnie do siebie, nie wziąłeś mnie jeszcze dostatecznie. Weź mnie, jak to często mi obiecywałeś. Dotrzymaj słowa. Przyrzekłeś mi przecież nie tylko całkowicie do mnie należeć, ale w taki sposób wziąć mnie do siebie, abym i Ja całkowicie należała do ciebie. Powtarzałeś mi słowa mające to jedno znaczenie. Więc weź mnie teraz do siebie – jak obiecałeś! Nie zawstydzaj mnie w moim oczekiwaniu; tak długo już czekam, tak długo wyglądam tej godziny, tego momentu, w którym mnie weźmiesz do siebie i wprowadzisz w całe swoje wnętrze!” Jan w pełni i całkowicie odpowiedział na to oczekiwanie Maryi u stóp Krzyża. (o. Dehau)

Maryjny wymiar życia ucznia Chrystusowego wypowiada się w sposób szczególny poprzez takie właśnie synowskie zawierzenie względem Bogurodzicy, które ma swój początek w testamencie Odkupiciela na Golgocie. Zawierzając się po synowsku Maryi, chrześcijanin – podobnie jak apostoł Jan – „przyjmuje” Matkę Chrystusa i wprowadza Ją w to wszystko, co stanowi jego własne życie wewnętrzne, poniekąd jego ludzkie i chrześcijańskie „ja”: „wziął Ją do siebie”. Stara się on w ten sposób wejść w zbawczy zasięg tej „macierzyńskiej miłości”, poprzez którą Matka Odkupiciela „opiekuje się braćmi swego Syna” i „współdziała w ich rodzeniu i wychowaniu” wedle tej miary daru, jaka każdemu jest właściwa z mocy Ducha Chrystusowego. Tak też realizuje się owo macierzyństwo wedle Ducha, jakie stało się udziałem Maryi pod Krzyżem i w wieczerniku. (Jan Paweł II, Redemptoris Mater, n. 45)

MODLITWA POŚWIĘCENIA

Maryjo, weź wszystko, czego Ci jeszcze nie poświęciłem i czego dotąd nie umiałem oddać. Błagam, przyjmij to, o moja Matko, moja Najpiękniejsza, Gołąbko moja i Przyjaciółko. Dotknij, oczyść i zabierz całkowicie to, co we mnie do Ciebie nie należy, a ja tego dotąd nie
wiedziałem. Przeniknij wnętrze całej mej istoty. Wejdź do godowej komnaty mej duszy, w to miejsce najbardziej wewnętrzne, do którego nie dotrę bez Ciebie. Oblubienico Boga, uczyń mnie całkowicie swoim. Przygotuj, o Przeczysta, w tajemnicy mojej nocy weselny baldachim, dla którego stworzył Cię Najwyższy. Spowij mnie sobą, tak jak Duch Święty spowił Cię swoim cieniem.

ANTYFONA
Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko.
(Sub Tuum)

PIEŚŃ: Iz 27, 2-5
W ów dzień [powiedzą]: Winnica urocza! Śpiewajcie o niej!
Ja, Pan, jestem jej stróżem; podlewam ją co chwila,
By jej co złego nie spotkało, strzegę jej w dzień i w nocy.
Nie czuję gniewu.
Niech Mi kto sprawi [w niej] ciernie i głogi!
Wypowiem mu wojnę, spalę je wszystkie razem!
Albo raczej niech się uchwyci mojej opieki,
I zawrze pokój ze Mną, pokój ze Mną niech zawrze!

Dowolna modlitwa np. Litania, Pomnij….

Modlitwa św. Bernarda
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

WEZWANIE
MARYJO, KRÓLOWO POKOJU,
MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁYM ŚWIATEM (3 razy)

33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania- str. 86- 88:
OTO MATKA TWOJA – 33 dniowe Rekolekcje Maryjne

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Pomoc duchowa, Rekolekcje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. TYDZIEŃ W CIENIU DUCHA ŚWIĘTEGO (dzień 27): Oto Matka twoja

 1. Maggie pisze:

  Czy te rekolekcje, po zakończeniu, będą lub mogą być ujęte w całości, chronologicznie, w górnej zakładce z innymi rekolekcjami?

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Małkowski w 67. miesięcznicę smoleńską: „Bóg chce, żeby rząd był w Jego rękach”

  Obchody kolejnej, 67. miesięcznicy smoleńskiej tragedii rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 8.00 rano mszą świętą i uroczystym złożeniem kwiatów pod krzyżem pamięci postawionym z tej okazji pod Pałacem Prezydenckim. Politycy Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski na czele z Jarosławem Kaczyńskim złożyli wieńce, odśpiewali hymn i pomodlili się za dusze zmarłych 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.
  W uroczystościach wziął udział także ksiądz Stanisław Małkowski, który przyznał, że obecność kilku osób ze składu nowego rządu, bardzo go cieszy
  „Nie mogę powiedzieć, które nazwiska mam na myśli, żeby nikt nie poczuł się urażony. Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga. On chce, żeby rząd był w Jego rękach, żeby kościół był Mu posłuszny, dlatego Bóg daje nam Jezusa Chrystusa jako króla, żeby On nas prowadził”
  Źródło: Niezależna.pl

 3. AnnaSawa pisze:

  11.11.2015 – Jak co roku otaczamy sejm Różańcem Świętym! Tym razem w wigilię pierwszego posiedzenia!

  https://drive.google.com/file/d/0B7i15HJp0hgRcDZGSk1GeVF3ZERjU2JNZlpIdWpDd3QxRTg0/view

 4. wobroniewiary pisze:

  Homilia ks. bp. Michała Janochy wygłoszona podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

 5. Monika pisze:

  Imigranci znikają, Niemcy się boją
  Codziennie do Europy przybywają tysiące imigrantów. I setki z nich rozpływają się w powietrzu zanim zostaną zarejestrowani lub sprawdzeni.
  Pod koniec października z obozu dla uchodźców w Dolnej Saksonii zniknęło 700 z 4000 osób, a władze nie mają pojęcia, co się z nimi stało. Istnieje przypuszczenie, że ci ludzie opuścili obóz, żeby kontynuować podróż do innych krajów europejskich albo udali się do rodzin mieszkających w Niemczech. Ponieważ nie zostali zarejestrowani przez lokalne władze, tak naprawdę nie wiadomo kim byli i dokąd się udali…
  Podobna sytuacja ma miejsce w obozie w Brandenburg, z którego zniknęło od początku września 7000 uchodźców. Jak pisze “Die Welt”: „Tysiące uchodźców opuściło na własną rękę swoje miejsce pobytu. Po prostu ich już tam nie ma i nikt nie wie, gdzie są”.
  http://www.fronda.pl/a/imigranci-znikaja-niemcy-sie-boja,60190.html

  • Maggie pisze:

   A może wrócili , bo dowiedzieli się, że nowoupieczony premier Kanady (nie chce słuchać uwag nt bezpieczeństwa i sprawdzania ludzi) do końca roku chce sprowadzić 25 tysięcy z obozów w Syrii, Iraku itp (choć kraj na to nie gotowy i brak pracy oraz dolar lecący na łeb i szyję przy wzrastających kosztach utrzymania i podatkach) i będzie wysyłać nawet samoloty wojskowe aby … dotrzymać słowa?

   • Maggie pisze:

    Toronto Star dziś podaje, że będą brać z uchodźców z Syrii tylko z trzech krajów: z obozów w Turcji, Jordan i Lebanon i że rozważa się również linie komercyjne a także przewóz statkami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s