Niech Bóg ulituje się nad Francją – Zamachy terrorystyczne w imię Allaha: „Wysadźcie Francję w powietrze! Zabijcie wszystkich niewiernych!”

„Wysadźcie Francję w powietrze! Zabijcie wszystkich niewiernych!” Co najmniej 140 ofiar zamachów w kilku miejscach Paryża

Do eksplozji doszło w barze położonym niedaleko paryskiego stadionu Stade de France, gdzie rozgrywany był mecz Francja – Niemcy. Na stadionie był prezydent Francji Francois Hollande, natychmiast go ewakuowano. Według relacji zamachowcy mieli mówić: „Wysadźcie Francję w powietrze! Zabijcie wszystkich niewiernych!”

158 osób zginęło, a ponad 60 zostało ciężko rannych w wyniku kilku strzelanin oraz wybuchów w centrum Paryża. 118 zginęło w klubie Bataclan. Do zamachów terrorystycznych doszło w siedmiu różnych miejscach Paryża – poinformowała agencja AFP, cytując źródła bliskie śledztwu.

Około godz. 23:30 (czasu polskiego) rozpoczął się szturm na salę koncertową Bataclan, w której przetrzymywani byli zakładnicy. Podczas akcji, zabito trzech terrorystów. Na miejscu masakry pojawił się prezydent Francji Francois Hollande.

Na ulicach Paryża pojawiło się wojsko. Wcześniej Hollande zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w całym kraju. Granice państwa zostały zamknięte, a wszystkie paryskie lotniska zostały zablokowane.

Polska ambasada we Francji poinformowała, że do godz. 2.20 nie ma informacji, że wśród ofiar są Polacy.

Terrorystyczne zamachy w Paryżu. Ponad setka ofiar i 2 ray tyle rannych. Tzw. „uchodźcy” – barbarzyńscy islamiści zaatakowali Paryż w imię „świętej wojny z niewiernymi”. To nie pojedynczy wybryk – to wojna religijna.

paryz_epa_625

*******

Boże miej w opiece Francję i całą Europę. Nie dopuść do nas tych diabelskich zwyrodnialców, gwałcicieli i morderców.
Przytul do Swego Serca niewinne ofiary tej rzezi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia – otul ich Swoim Płaszczem Opieki!
Prześladowcom wyjednaj łaskę nawrócenia i opamiętania.
13-ty to Twój dzień Mamo, a piątek – to dzień Męki naszego Pana a Twego Syna

Przyjdź Jezu i ulituj się nad Francją, ulituj się nad nami i nad całym światem!

Jezu – miej miłosierdzie dla nas i całego świata!

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Niech Bóg ulituje się nad Francją – Zamachy terrorystyczne w imię Allaha: „Wysadźcie Francję w powietrze! Zabijcie wszystkich niewiernych!”

 1. wobroniewiary pisze:

  Nie mogę zasnąć, zrobiłam wpis i modlę się…
  Dołączcie do mnie.
  Prośmy Boga o Miłosierdzie!

  • kasiaJa pisze:

   Dołączam +++
   Jezu, nasz Panie ulituj się nad nami i nad nimi,,,
   Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią.

  • Maria z Warszawy pisze:

   ruch lotniczy i kolejowy odbywa się normalnie, Hollande zażądał wsparcia wojskowego, zginęło 5 atakujących (oprócz 2 , którzy się wysadzili). Co do okrzyków wysadźcie Francję miały one miejsce ale w styczniu tego roku ( po włączeniu się Francji do wojny w Syrii), zresztą próbowano wcześniej zamachów, które zostały udaremnione)

 2. wobroniewiary pisze:

  Z prasy rosyjskiej – i tu powiem, że ciężko się czyta , jakiej muzyki słuchali…….- death metal czyli metal śmierci, brrrrrrrr:
  To był chaos, – opowiedział francuskiemu wydaniu jeden z zakładników. – Siedziałem w prawej części sali Piosenka Eagles of Death Metal dobiegała końca, kiedy usłyszałem dźwięk eksplozji, jakby petardy. Zobaczyłem, że gitarzysta opuścił gitarę, obrócił się i zobaczył chłopaka z automatem, który strzelał do góry. Wszyscy padali na podłogę. Odtąd kierowały nami tylko instynkty.

  Źródło: http://izvestia.ru/news/595847#ixzz3rQRbDE3F

  • Maria z Warszawy pisze:

   W sali koncertowej odbywała podobno się regularna rzeź, uratowało się parę osób, które schroniły się na piętrze.

 3. wobroniewiary pisze:

  Maggie napisała wpis czy dwa niżej:
  Modlitwa za wszystkich, dalekich nam i bliskich, za złego i dobrego, mordercy i poszkodowanego .. aby pokój był między nami a piekło ziało pustkami.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Święta racja , do tajemnic bolesnych dołączyłam wszystkie ofiary. Przed ambasadą Francji w Warszawie zapalane są znicze.

 4. wobroniewiary pisze:

  Wywiad nagrany 11.11.2015 w Warszawie podczas Marszu Niepodległości. Panowie reprezentowali Front Obrony Francji (Front de Défense de la France). Francuzi ostrzegają Polskę przed terrorystami i muzułmanami: „Francja już nie żyje, ale wy jesteście świadomi zagrożenia”.

 5. Małgosia pisze:

  Terroryści, którzy napadli na salę koncertową Bataclan w Paryżu i wzięli tam zakładników, wznosili okrzyki “Allah Akbar” (arab. “Bóg jest wielki”) – wynika z relacji świadków

 6. Małgosia pisze:


  „Nie boimy się” – to napis, wokół którego zgromadziło się wielu mieszkańców Paryża. Francuzi, za pomocą social mediów, wspierają się i organizują pomoc

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-zamachy-w-paryzu-francuzi-nie-boimy-sie,nId,1922130#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 7. Teresa pisze:

  Dołączam swoją modlitwę

 8. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" Niedz. 18.02.1990, godz. 10.10

  † Jeśli idziesz do drugiego człowieka beze Mnie, to niepotrzebnie idziesz. Jeśli chcesz mu pomagać swymi siłami tylko, to dodasz swoją słabość i grzeszność do jego słabości i grzeszności. Jeśli zwracasz się do innego, by go nawrócić na drogi Moje, a nie błagasz w skrusze, abym Ja ciebie nawrócił, to zgorszysz jego duszę twoim faryzeizmem i pychą. Jeśli chcesz okazać drugiemu miłość, a nie okazujesz jej Mnie ponad wszystko – to zamkniesz go we własnym egoizmie. Jeżeli pragniesz dać światu Mnie, a nie dajesz Mi bez reszty siebie, to dasz im tylko swoją obłudę i próżność. Nawracajcie się, dzieci Moje, na Moją Drogę, na tą Drogę, jaką ukazałem wam w Kazaniu na Górze i Moim własnym życiem. Idźcie i głoście światu Ewangelię – sami będąc świadkami ewangelicznego życia – jak Maryja. Amen!

  J 17, 26b «… aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś w nich była i Ja w nich.»

  • Maria z Warszawy pisze:

   Panie, to na o patrzymy jest straszne, ale bez Twojej woli nie zadrży ziarnko piasku ……

   • Maggie pisze:

    Tak, to jest ostrzeżenie, jeszcze nie kara …
    Czasem potrzeba wielkiego wstrząsu, aby się otworzyły oczy, aby zahipnotyzowani się ocknęli i do serca sobie wzięli, że nie można odstawiać na bok Bożych Przykazań, odstawiać tak jak auto na parkingu, aby korzystać zeń kiedy się zechce i przekraczając przepisy mające służyć bezpieczeństwu..

 9. eska pisze:

  +++

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/08/27/modlitwa-za-naszych-wrogow-kto-modli-sie-za-swoich-wrogow-odbiera-im-mozliwosc-wyrzadzania-szkody/

  Ojcze niebieski, ześlij przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela i Uświęciciela, swoją miłość ojcowską na wszelką ciemność, aby się w ten sposób nawróciła lub pozostała w obrębie swego królestwa.

  Ojcze, ześlij Twoją miłość Ojcowską, aby wszyscy, którzy nas prześladują, zdradzają, chcą wyrządzić zło, zostali przed tym powstrzymani przez Twoją święta obecność!

  Ojcze ześlij swój ogień miłości na wszystkich kłamców, oszczerców, szyderców, abyśmy w porę ich poznali i mogli się przed nimi ustrzec.

  Ojcze wylej swoją miłość na wszystkich przestępców, na wszystkie narzędzia przemocy, morderstwa ślepej żądzy, władzy, aby nie szkodzili nam i całej ludzkości.

  Ojcze pozwól, aby święta siła Twojej miłości, niby piorun, spadła na ziemię, kiedy mordercy będą szli przez ziemię przynosząc zgubę wszystkim narodom.

  Ojcze, bądź wtedy z nami, bądź naszym wybawcą, naszym Panem i naszym przywódcą. Bądź naszą osłoną, naszą siłą i mocą.

  Ojcze, daj, aby poznali niebezpieczeństwo czasu, spowodowane podstępem węża starodawnego.

  Ojcze, bądź władcą we wszystkich miejscach! Rozkaż ciemności, aby odeszła precz na miejsce swojej złośliwości i oszczędziła ludzi.

  Ojcze, najlepszy Ojcze, uczyń co Twoja miłość ojcowska uznaje we wszystkim za dobre, prawdziwe i święte! W to wierzymy i tego jesteśmy pewni. Amen.

 10. nc2 pisze:

  Poczytałem sobie w internecie : Eagles of Death Metal to grupa nie metalowa , oni tylko mają taką nazwę bo ktoś wiele lat temu próbował ich namówić na granie takiej muzyki , tak naprawdę grają Garage rock, rock garażowy, ’60s punk – prosta, surowa forma muzyki gitarowej, wywodząca się z rock and rolla, popularna w latach sześćdziesiątych ( choć i ta muzyka pochodzi od złego bo jak wiadomo rock and roll zapoczątkował wyuzdaną pop kulturę ) . Na youtube wysłuchałem kilku ich hitów metalu nie słychać za bardzo , oni grają jakąś muzykę niszową .

  ps. http://www.tvn24.pl/strzelali-do-tlumu-nawet-do-lezacych-na-ziemi,594421,s.html
  w tym linku są relacje naocznych świadków z koncertu
  W około 30 minucie koncertu zobaczyłem mężczyzn strzelających do ludzi z broni automatycznej (…). Strzelali do tłumu, nawet do leżących na ziemi – relacjonował Frederic Nowak, który był na koncercie z 23-letnim synem.
  Dokładnie ich słyszałem. Krzyczeli: „To wina Hollande’a. To wina waszego prezydenta. Nigdy nie powinien był interweniować w Syrii” – wspominał Pierre Janaszak.

  Tak więc widać że na koncercie byli potomkowie polaków , jak ktoś wyjeżdża do innego kraju to też nasiaknie ich obyczajami …

  • wobroniewiary pisze:

   „to grupa nie metalowa , oni tylko mają taką nazwę”
   przepraszam ale jest „unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”
   co to za nazwa „orły metalu śmierci”
   Nie dociera to do ciebie?
   Sama nazwa też powoduje, że moc złych duchów kręci się obok, i nie przekonasz mnie że „można nazwać się np. „dzieckiem belzebuba” i nie ponieść z tego tytułu konsekwencji choćby duchowych, bo zagramy kołysankę dla dzieci

   • Sylwia pisze:

    Dokładnie, ja się podpisuje pod tym albo się nosi nazwę która jest do przyjęcia , która jest Boża , albo nazywa sie nazwami złego. Tak to jest przyciąganie jego działania , może się wydawać naiwne myślenie , bo cóż nazwa może uczynić. A właśnie zły czasem działa niepozornie , już przez zalążek, jego szatańskiej nazwy może kiełkować się coś nie dobrego. Więc moim zdaniem nazwa ma znaczenie.

  • Kamuc73 pisze:

   Tez wyjechalam do innego kraju ale nie nasiaklam innymi obyczajami….
   Jestem katolikiem,dzis wrocilam z rekolekcji ktore sie sie odbywaja regolarnie w Polskiej Misji Katolickiej

 11. wobroniewiary pisze:

  Rzeź dopiero będzie
  Premier Francji potwierdza, że spodziewa się kolejnych, jeszcze gorszych ataków. A Le Parisien zapowiada: Teraz będzie wojna! Rozszarpiemy islamistów na strzępy.

  Francja jak nigdy dotąd podwija rękawy do wojny. „Rozwalimy ich na strzępy” – pisze dzisiaj dziennik Le Parisien. Wczorajsza rzeź na bulwarach Paryża i na Stade de France jest na jedynkach wszystkich gazet. L’Equipe zamiast okładki na czarnym tle pisze: Horror! Marine Le Pen, szefowa Frontu Narodowego na swoich stronach napisała: „Jestem tak wściekłą, że nie ręczę za siebie”.

  Najgorzej było na Stade de France – bomby zaczęły wybuchać jedna po drugiej, islamscy kamikaze rozwalali ludzi jak popadło. Sceny te powtarza co kilka minut telewizja France 24. O tej samej porze do rzezi doszło na Boulevard Voltaire w samym sercu Paryża, w dzielnicy ósmej i dziesiątej. To miejsca gdzie najchętniej w piątkowy wieczór bawią się studenci i młodzież nad Sekwaną. „Strzelali do nas jak do kaczek! Krzyczeli coś o Allahu” – mówi Amelie, która była na Stade de France. Islamiści strzelali też do klientów restauracji, w drobny mak pękały szyby, ludzie padali na ziemię.

  „Przywieźli do nas ludzi rozszarpanych jak z pola walki”. – mówią lekarze jednego z paryskich szpitali.

  Już w nocy spotkał się rząd i prezydent. Nadzwyczajne posiedzenie władz Francji trwa też teraz.

  Niestety to nie koniec. To – jak piszą gazety i mówią wszyscy specjaliści na żywo w dziennikach – to dopiero początek. „To co wydarzyło się w Paryżu, to scenariusz jakiego od dawna obawiały się służby specjalne” – mówi w internetowym wydaniu dziennika Le Figaro, Bernard Squarcini, były szef oddziałów antyterrorystycznych we Francji. „Przygotowywaliśmy się na to, ale nie sądziliśmy, że będzie tak szybko. To jest wojna.” – mówi z kolei na tych samych łamach Marc Trevic, także specjalista ds antyterrorystycznych. „Najgorsze dopiero przed nami” – dodaje.

  Na łamach gazety L’Opinion, Manuel Valls, dwa dni wcześniej powiedział, że „obawia się kolejnych ataków”.

  Fakt, że rzeź do jakiej doszło wczoraj w stolicy Francji może być dopiero początkiem potwierdził już wczoraj wieczorem, tuż po zamachu premier Valls. Od ataków na Charlie Hebdo minęło dopiero 10 miesięcy. „Byliśmy czujni, nasze służby cały czas w stanie gotowości i wiedzieliśmy, że cos się stanie” – powiedział przed wejście na nadzwyczajne posiedzenie rządu. Zarówno premier jak i prezydent są zdruzgotani. Zapowiadają zjazd wszystkich przywódców państw we Francji w najbliższych dniach. „Jesteśmy zdeterminowani” – powtarza prezydent Hollande.

  Dominoque Trinquand, były szef misji wojskowej przy ONZ w wywiadzie dla France 2 powiedział dziś rano, że „teraz wszyscy musimy być ostrożni”. Apelował by nie wychodzić na spotkania, ograniczać wyjścia w ogóle z domów”. Większość sklepów w Paryżu jest zamknięta. Żołnierze i policja są rozstawieni co kilka metrów na każdym rogu stolicy Francji. Kraj wygląda jak w stanie wojny.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2820039.Rzez-dopiero-bedzie

  • Jeremiasz pisze:

   Boulevard Voltaire? Zachęcam do poczytania o tym, kim był Voltaire – antyklerykał rewolucyjnej Francji.

  • Maggie pisze:

   „Rozwalimy ich na strzępy” … ???

   Nienawiść jest straszna i od złego pochodzi,
   a jeśli obustronna, obu stronom szkodzi.

   Rozumię gniew i rozpacz oraz determinację. Rozumię zdecydowane działania chroniące ludność i to .. ma tylko bytu rację. Na nienawiści wzrasta TYLKO nienawiść i jej twórca – ojciec kłamstwa.
   Sprawiedliwość można wymierzać bez nienawiści, w poczuciu słuszności i obrony niewinnych. Konieczna jest wnikliwą weryfikacja: można imigrantów załadować, po tejże weryfikacji oczywiście, np na statki i wysadzić w ich domu, w Afryce … ich i ich manatki.

   Skoro zgładzenie Sadata i Kadafiego było otworzeniem puszki Pandory, to powinno zacząć się od żródeł, by urwać łeb hydry jaką jest ISIS i pozostali terroryści … ale z rozsądkiem i bez nienawiści.

 12. wobroniewiary pisze:

  Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców – Konrad Szymański Minister ds. europejskich w rządzie PiS i Beaty Szydło

  Tragiczne wydarzenia w Paryżu pokazały słabość Europy. Mimo wzmacniania współpracy europejskich służb antyterrorystycznych po zamachach w Madrycie i Londynie, Europa jest wciąż narażona na skutecznie zadawane ciosy w niesymetrycznej wojnie z terroryzmem islamskim.

  Państwa europejskie muszą wrócić do tego tematu.

  Zamachy w Paryżu dokonują się w bezpośrednim kontekście kryzysu migracyjnego i francuskich bombardowań pozycji ISIS oraz pól naftowych, kontrolowanych przez islamistów.

  Zamachy oznaczają konieczność jeszcze głębszej rewizji europejskiej polityki wobec kryzysu migracyjnego.
  Polska musi zachować pełną kontrolę nad swoimi granicami, nad polityką azylową i migracyjną.
  http://wpolityce.pl/swiat/271757-polska-musi-zachowac-pelna-kontrole-nad-swoimi-granicami-nad-polityka-azylowa-i-migracyjna

 13. mama adopcyjna pisze:

  +++

 14. Magda pisze:

  Wszędzie słyszę DZIŚ WSZYSCY JESTEŚMY FRANCUZAMI a ja nie – nie jestem Francuzem ale jestem z Francuzami
  Z całym ładunkiem współczucia i poruszeniem serca w obliczu tego co się stało we Francji, ale taki jest mój komentarz do tej tragedii.
  ks. Tomasz BMS
  podaj dalej i dołącz do Bractwa Małych Stópek obrońców życia na Fb https://web.facebook.com/BractwoMalychStopek/

 15. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV pt. 5.06.1987, godz. 10.15

  † Oprócz Słów pocieszenia daję też pouczenia i ostrzeżenia. Moja Miłość jest zawsze z każdym i każdego pragnę doprowadzić do świętości. Ja prowadzę do świętości i ujawniam ją. Dlatego leczę upokorzeniami, jeśli ktoś sam chce objawiać światu swoją świętość. Świętość jest jedna: tylko ta, którą Ja daję i ujawniam. Robię to wtedy, gdy jest dojrzała, gdy podziw ludzi już jej nie zniszczy. Nie trzeba przyspieszać własnymi, ludzkimi sposobami, nie stawiać siebie ponad innymi. Ja jestem jedyną miarą i jedynym Sędzią. I jedynym dawcą wszystkiego. Nie trzeba uzurpować sobie tego prawa, bo nie pozwolę!

  Droga do świętości prowadzi przez uznanie własnej nędzy i nicości, nie przez wywyższanie siebie ponad innych. Nikt nie zna wartości drugiego człowieka, a także i siebie – tylko Ja. Moc i łaski, jakie dałem każdemu człowiekowi są Moją własnością. Ja jestem ich szafarzem i dysponentem jedynym. Trzeba więc być ostrożnym: pytać jak, kiedy i gdzie je użyć. Trzeba zachować wielką ostrożność, bo szatan żeruje na słabościach człowieka, by Moje łaski zostały użyte w zły sposób.

  Im większe łaski daję, tym bardziej troszczę się, by przyniosły piękny plon. Tym bardziej pragnę oczyścić z wszelkich ludzkich słabości. Im większe posłannictwo wyznaczam i doniosłe powołanie daję, tym bardziej ćwiczę, doskonalę i przygotowuję do jego wypełnienia. Czyni to Moja Miłość, bo pragnę, aby każdy osiągnął szczyt, na który go prowadzę. Im szczyt wyższy, tym droga trudniejsza, tym skały twardsze i wichry bardziej smagające.
  Ale przecież człowiek nie idzie sam, Ja jestem z nim. Jeśli chce iść sam i próbuje, wtedy kaleczy dłonie, wtedy spada, doznając bolesnych uderzeń. Jeśli odrywa wzrok ode Mnie, by widzieć siebie i przebytą drogę – może zboczyć ze szlaku.

  Ja jestem! Ja chcę prowadzić, bo jedynie Ja znam drogę i wiem, jak ominąć ostrza skał i przekroczyć rozpadliny. Jedynie Ja mogę osłonić od wichrów przeciwnych, które im wyżej, tym ostrzej smagają.

  Trzeba przylgnąć do Mnie zupełnie, nie czynić żadnego ruchu samodzielnie, pozwolić się nieść w ciszy i ufności serca. Moja Miłość osłoni, uleczy, uciszy. Jej trzeba się oddać. Jej trzeba się poddać całkowicie i zaufać do końca, choćby huragan kruszył skały i miotał wszystkim. Ja jestem ponad żywiołami i każdą burzę uciszę, by ocalić Moje dziecko. Nie trzeba płakać nad sobą ani oglądać sińców zadanych przez innych. Trzeba poddać się Mojej Miłości, która jest w duszy własnej i w ludziach, w których przychodzę. To balsam, który ukoi żal i rany uleczy, i doda sił, by iść dalej drogą Mojej Miłości na szczyt, jaki wyznaczyłem.

  Ufaj, Moje dziecko, Ja kocham i chronię, i prowadzę.

 16. Marek pisze:

  Sytuacja z migrantami jest „oczywiście poza wszelką kontrolą” – mówił szef austriackiego MSZ.

  Coraz bardziej alarmistyczne komunikaty przesyłają do swych społeczeństw politycy, którzy do niedawna przekonywali, że nie ma żadnego kryzysu migracyjnego, a Europa bez problemu sobie poradzi z falami uchodźców i migrantów. Minister spraw zagranicznych Austrii Sebastian Kurz, reprezentujący w koalicji rządowej chadecję, czyli Partię Ludową pytany o działania rządu w związku z napływem migrantów powiedział, że sytuacja jest „oczywiście poza wszelką kontrolą”.
  http://gosc.pl/doc/2820327.Panika-w-Austrii-ws-migrantow

 17. Ania pisze:

  Gen. Skrzypczak: wszystko rozpoczęło się od najazdu Amerykanów na Państwo al-​Kaddafiego
  – Wszystko rozpoczęło się w momencie najazdu Amerykanów na Libię Kaddafiego. Myśmy obalili dyktaturę, która dawała stabilizację, porządek i bezpieczeństwo w tamtym rejonie. Natomiast obalenie tych dyktatur wywołało wojny i to jest tego konsekwencją. Arabowie twierdzą, że „to wyście nas najechali, a teraz my będziemy was najeżdżać”

  • Maggie pisze:

   Od dawna tak samo myślę. Jaki był to był, taki jak Sadam Hussain, ale jeden i drugi trzymał w ryzach, ciężką łapą tych, których znał od podszewki. Cierpieli wprawdzie czasem i niewinni, ale bandyci musieli uznać w nim władzę, czuli respekt i strach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s