Papież Franciszek: Czytamy horoskopy czy ufamy Jezusowi?

„Pan Jezus jest nie tylko zwieńczeniem ziemskiej pielgrzymki, ale jest stale obecny w naszym życiu. Przeciwstawia się On fałszywym prorokom, wizjonerom, którzy przewidują bliski koniec świata, przeciwstawia się fatalizmowi. Jest u naszego boku, podąża wraz z nami, miłuje nas. Pragnie On wyrwać swoich uczniów każdej epoki z ciekawości dat, prognoz, horoskopów i skupia naszą uwagę na dniu dzisiejszym historii”

********

Papież Franciszek– Naszym ostatecznym celem jest spotkanie z Panem zmartwychwstałym – powiedział Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. Pytał, czy czytamy horoskopy, czy też ufamy Jezusowi, który stale nam towarzyszy.
Mówiąc o „ostatecznych wydarzeniach ludzkiej historii”, którym mają towarzyszyć „pewne elementy apokaliptyczne, jak wojny, głód, kosmiczne katastrofy”, papież podkreślił, że „nie czekamy na jakiś czas, czy jakieś miejsce, ale idziemy na spotkanie osoby: Jezusa”. – Dlatego problemem nie jest „kiedy” zajdą te znaki zapowiadające czasy ostateczne, ale abyśmy byli na nie gotowi. Nawet nie chodzi o to „jak” staną się te rzeczy, ale „jak” powinniśmy się zachować, dzisiaj, na nie oczekując. Jesteśmy wezwani, aby żyć teraźniejszością, budując naszą przyszłość pogodnie i ufając Bogu – tłumaczył Franciszek.
Podkreślił, że „perspektywa końca nie odrywa nas od życia teraźniejszego, ale pozwala nam spojrzeć na nasze dni w perspektywie nadziei – tej cnoty, którą tak trudno żyć”. – A nasza nadzieja ma twarz: oblicze Pana zmartwychwstałego, który przychodzi „z wielką mocą i chwałą”, to znaczy ukazuje ukrzyżowaną miłość, przemienioną w zmartwychwstanie. Tryumf Jezusa na końcu czasów będzie tryumfem krzyża, ukazaniem, że poświęcenie siebie samych z miłości dla bliźniego, naśladując Chrystusa, jest jedyną zwycięską mocą i jedynym stałym punktem wobec wydarzeń i tragedii świata – zaznaczył Ojciec Święty.
Dodał, że „Pan Jezus jest nie tylko zwieńczeniem ziemskiej pielgrzymki, ale jest stale obecny w naszym życiu. Przeciwstawia się On fałszywym prorokom, wizjonerom, którzy przewidują bliski koniec świata, przeciwstawia się fatalizmowi. Jest u naszego boku, podąża wraz z nami, miłuje nas. Pragnie On wyrwać swoich uczniów każdej epoki z ciekawości dat, prognoz, horoskopów i skupia naszą uwagę na dniu dzisiejszym historii”.
Franciszek poprosił, by każdy odpowiedział w swoim wnętrzu na pytanie, czy czyta horoskop na dany dzień. – A kiedy nachodzi cię ochota, aby przeczytać horoskop, spójrz na Jezusa, który jest z Tobą, to lepsze, poczujesz się lepiej – zachęcał papież.
Źródło: Gość Niedzielny

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Papież Franciszek, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

40 odpowiedzi na „Papież Franciszek: Czytamy horoskopy czy ufamy Jezusowi?

 1. Ania pisze:

  Demoniczny jad horoskopów

  Dla wielu ludzi horoskop jest zabawą urozmaicającą czas. Dla innych – czymś więcej: intrygującą grą, której pozornie niepoważny ton budzi jednakże poważne wątpliwości: coś w tym pewnie jest… Wydaje się jednak, że nie doceniamy liczebności trzeciej grupy ludzi, którzy żyją pod dyktando astrologii. Ograniczmy się do przykładów z Francji.

  Popularne rozgłośnie radiowe rozpoczynają program serwisem informacyjnym, prognozą pogody i podaniem horoskopów. Zwróćmy uwagę na ten całkiem nieprzypadkowy schemat: najpierw fakty, które miały miejsce, potem -prognoza pogody, która najprawdopodobniej się sprawdzi, no i horoskop, który w kontekście poprzednich danych wydaje się być zupełnie prawdopodobny. A przynajmniej – godny uwagi… Powyższy rytm powtarza się z dnia na dzień, podczas całego tygodnia pracy. Horoskop wrósł w obraz codzienności, bo miażdżąca większość czytywanych czasopism umieszcza horoskopy wraz z reklamami ich twórców.

  Faktem jest, że astrologia – sprzymierzona z mediami – wciąga coraz więcej ludzi. Astrolodzy znają świetnie problemy swoich klientów: ich pragnienie poznania przyszłości, by uniknąć jakichkolwiek przeciwności, nieudanych decyzji, niepożądanych spotkań, znajomości… Znają ich podejście do życia, pieniądza, seksu itd. Przed jednym przestrzegają, do drugiego zachęcają, inspirują, dodają odwagi… Horoskop proponuje Ťpozytywny programť na życie dla tych, co nie mają innego, swojego. Nie wchodzą więc w grę ludzie z zasadami, ugruntowani w prawdzie własnego powołania dzięki wierze, modlitwie, sakramentom. Astrologia z powodzeniem’ wbija klin rriiędzy rozluźnioną relację człowieka do obiektywnych wartości, a zwłaszcza do Boga. Wielu ochrzczonych, lecz nie żyjących darem wiary staje się jej ofiarą. Oto jeden z autentycznych przykładów (L es vivant, nr 98-99).
  http://adonai.pl/zagrozenia/?id=31

 2. Ania pisze:

  Ze strony parafii ks. Macieja Bagdzińskiego:
  Zagrożenia duchowe cz. 2

  HOROSKOPY
  ASTROLOGIA
  Zbliża się Nowy 2013 Rok, co sprzyja szukania różnego rodzaju horoskopów i przepowiedni. Można zakupić przepowiednie na Nowy Rok dla poszczególnych ludzi czy znaków zodiaku. Są nimi również przeróżne dodatki do czasopism a szczególnie pism kobiecych z nierozłącznym horoskopem.

  Georges Morand w książce Pułapki okultyzmu wydanej przez wydawnictwo Salwator napisał: „Nie ma nic bardziej banalnego niż czytanie horoskopów” i dodał na zakończenie swojego rozważania: „Noszenie medalika ze znakiem zodiaku jest oznaką publicznego afiszowania się ze swoją wiarą w moc gwiazd. Jest to pogański zwyczaj, zupełnie niezgodny z wiarą chrześcijańską. Prawdziwy chrześcijanin nie powinien nigdy nosić tego typu wisiorków”.

  http://parafiamierzyn.pl/katechizacja/zagrozenia/88-zagrozenia-duchowe-cz-2

 3. Paweł pisze:

  horoskop czytam jak humor,nawet go nie interpretuję, a już kompletnym debilizmem jest horoskop przez sms

  • wobroniewiary pisze:

   Horoskopów nie należy czytać nawet jako humor!!!
   Diabeł się nie zna na żartach, on każdą czynność w jego polu działania traktuje jako zgodę na „współpracę z nim”!

   • Paweł pisze:

    w sumie tak ,ale oszukać diabła to nie jest grzech ,a namieszał mi w życiu namieszał ,nawet przed wejściem do KOŚCIOŁA próbował mnie zawrócić,ale mam cudowna broń różaniec a mam go wszędzie w kurtkach samochodzie zawsze pod ręką ,raz mu się udało abym nie poszedł do kościoła , nie muszę opisywać jak wyglądała reszta Niedzieli i tygodnia

    • Sebro pisze:

     Sęk w tym, że człowiek jest „za krótki” by być w stanie oszukać diabła. On jedynie może dać złudzenie, że się go oszukało. Pamiętaj, że jest to duch, który ma nieziemsko większe poznanie niż my. Nie igraj z ogniem, bo się sparzysz.

  • Paul pisze:

   Paweł Horoskopy często piszą do tych kolorowych szmatławców np. studenci chcący dorobić trochę grosza.Piszą nawet dla żartów farmazony więc co tu interpretować?Szkoda czasu na czytanie tego bo to z wielu powodów są bzdety.Nawet nie tylko powodów zagrożeń duchowych.Te znaki się przecież poprzesuwały w wyniku precesji.Przepraszam za mocne słowa ale jak ktoś to czyta to jest po prostu no dzieckiem Boga ale niestety też deb…m. A ty Pawle chyba nie chcesz być d… 😀 prawda 🙂 Może troszkę nie poważnie piszę ale piszę prawdę.

   • Paweł pisze:

    przyznam sie czytałem kiedyś bo szukałem jakiś perspektyw życiowych,sam wychowałem dwie córki różnica wieku 10 lat żona alkoholiczka ciagła walka o dzień jutrzejszy i dzieci bo tato nie może wychowywać dzieci w tym chorym kraju ale udało się fakt jestem wewnętrznie zrujnowany bo nie potrafiłem sie poddać,ale samemu nie udało by mi się togo osiągnąć ,a dzisiaj? dzisiaj to mogę nawet umrzeć z uśmiechem na ustach. Nie wstydzę się Jezusa i dzięki niemu swoich dzieci

  • mariaP pisze:

   Kiedys w Radio Maryja podsluchalam Ks Zwolinskiego , jak mowil o metodzie skutecznej destrukcji , a mianowicie metodzie plasterkowej „ salami ”.
   Skojarzylam to z gazetami jakie pojawily sie na naszym parafialnym podworku ( pelnych jadu i horoskopem na koncu ), „zjezylam” i napisalam odezwe do ludu !
   Mozna powiedziec , ze media niekatolickie caly czas skutecznie nas indokrynuja , dlatego polecam lekturze ponizszy , krotki takst.

   Z podsluchu … i odzysku … + trzy grosze …

   „ Warto uświadomić sobie, że jedną z metod przenikania OBCYCH ideologii do naszego życia jest tzw. metoda „plasterkowania” czy metoda „salami”.
   Chodzi o to, że małymi dawkami,
   w sposób niezauważalny,
   wsącza się do naszych umysłów, do naszego sposobu myślenia pewne idee, które powoli zaczynają przenikać nasze życie codzienne, obyczaje , kulturę !
   Stają się naszą codziennością do tego stopnia, że przestajemy dostrzegać zagrożenie.
   Beztroska i wesoła atmosfera jest po temu żyznym gruntem.
   Media , media , media … i … idzie nowe plemie ludzi…
   Zaskoczeni pytamy: „Skąd się wzięli tacy ludzie?”
   I ks. Zwoliński odpowiada
   – wzięli się z naszych rodzin,
   z naszej klasy katechetycznej,
   z naszej szkoły,
   z podwórka !

   więc „ powiedz mi co czytasz ( ogladasz , podgladasz , podjadasz skrycie ) , a powiem ci kim będziesz ”, bo „ z jakim przystajesz , takim się stajesz ”, jak mawiał czesto Jan Paweł II
   Chrystus tez ostrzega nas:
   „Nikt nie może dwom panom służyć.
   Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował;
   albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi”. (Mt 6, 24)
   A wieszcz Mickiewicz dodaje:
   ”Gdzie kto będzie po śmierci za życia odgadnie ,
   Gdzie chylił się za życia , po śmierci wpadnie”

   ***

   Karmicielom zas !

   „ …miłość oderwana od poczucia odpowiedzialności za osobę jest zaprzeczeniem samej siebie,
   jest zawsze i z reguły egoizmem.
   Im więcej poczucia odpowiedzialności za osobę, tym więcej prawdziwej miłości.”
   – Karol Wojtyła – „Miłość i odpowiedzialność”)

   ***

   A kysz !

  • Sylwia pisze:

   Paweł nie czytaj tego.. Nawet czytając choć nie bierzesz tego to w podświadomości to zostaje i nie tylko, wiem co mówię ..

 4. wobroniewiary pisze:

  Nie wierzę!!!!
  Część włoskich internautów domaga się odwołania Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Ich zdaniem publiczne obchody byłyby niebezpieczne.
  – Potrzebujmy miłosierdzia bardziej niż kiedykolwiek – odpowiada ks. Federico Lombardi.

  Hasztag #stopGiublieo jest obecnie jednym z najpopularniejszych na włoskojęzycznym Twitterze. Użytkownicy portalu popierający pomysł odwołania publicznych obchodów Roku Miłosierdzia przekonują, że po paryskich zamachach Rzym nie może się narażać na ryzyko podobnego ataku. Część propagujących hasztag nie ukrywa niechęci do Kościoła – załącza do wpisów antyklerykalne obrazki lub porównuje katolicyzm do islamskiego fundamentalizmu. Za „odwołaniem wszystkich uroczystości” opowiedział się także ks. Antonio Rungi, pasjonista z regionu Kampania.

  Stolica Apostolska odpowiada, że odwołanie celebracji Roku Jubileuszowego nie wchodzi w grę. Przewodnicząc papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella stwierdził, że „właśnie w obliczu tego aktu przemocy” należy „dać znaki, które zachęcają do miłosierdzia”.

  – Uważam, że gdyby Jubileuszu nie było, wobec tych wydarzeń trzeba byłoby [go zwołać] – powiedział abp Fisichella.

  Jubileuszowy Rok Miłosierdzia rozpocznie się 8 grudnia. Jego częścią będą przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

  • Kasia pisze:

   Tak, teraz wszystkiemu okażą się winni katolicy, bo jakbyśmy wierzyli w allaha, to by nie było problemu…
   Koszmar jakiś…

  • wobroniewiary pisze:

   Teraz okazuje się, że należy odwołać jubileuszowy rok, bo przecież nie możemy katolicy gromadzić się, obrażać muzułmanów i ateistów!!!!

   Diabłu bardzo przeszkadza Miłosierdzie Boże!

  • Sebro pisze:

   Dobrze, że otoczenie papieskie mówi jednym głosem, iż o odwołaniu nie ma mowy. Nie damy się zastraszyć.

  • mariaP pisze:

   Boze Milosierdzie koscia w gardle !!!
   Kogo ?!
   Zniewolonych biedakow !! ( juz niedlugo , Bracia , odsiecz idzie !! )
   //
   Juz Siostrze Faustynie diablisko wyznaje ,
   „ że jestem przedmiotem jego nienawiści.
   Powiedział. że tysiąc dusz mniej mi robi szkody, aniżeli ty,
   kiedy mówisz o miłosierdziu wielkim Wszechmocnego.
   Najwięksi grzesznicy nabierają ufności i wracają do Boga.
   a ja – mówi duch zły – tracę wszystko,
   ale nadto mnie samego prześladujesz tym niezgłębionym miłosierdziem Wszechmocnego.
   Poznałam jak bardzo szatan nienawidzi Miłosierdzia,
   nie chce uznać,
   że
   Bóg jest dobry.

   (Dz 1167)

   Z tego wynika , ze jestesmy na bardzo dobrej drodze !!
   Milosierdzie Boze na wieki wychwalac bedziemy !!

   • mariaP pisze:

    Jest jeszcze jeden powod wscieklosci szatana , z Dzienniczka wynika , ze
    *
    napisz , nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia”
    ( dz 83)
    *
    Dzień 25 marca.
    (…) ja dałam Zbawiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu
    i przygotować świat na powtórne przyjście Jego,
    który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy.
    O, on dzień jest straszny.
    Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania;
    jeżeli ty teraz milczysz, będziesz odpowiadać w on dzień straszny za wielką liczbę dusz.
    Nie lękaj się niczego, bądź wierna do końca, ja współczuję z tobą.
    ( dz 635 )
    *
    Widac nieduzo czasu mu pozostalo , skoro tak wysoko podniosl glos o jeden Rok Milosierdzia !

  • mariaP pisze:

   Wyjasnienie jest rowniez tutaj /

   W « Misericordiae vultus »
   -Bulla ustanawiająca nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia , Franciszek przypomina slowa Jana Pawla ,

   « Umysłowość współczesna, może bardziej niż człowiek przeszłości,
   zdaje się sprzeciwiać Bogu miłosierdzia,
   a także dąży do tego, ażeby samą ideę miłosierdzia odsunąć ma margines życia i odciąć od serca ludzkiego.
   Samo słowo
   i pojęcie „miłosierdzie ”
   jakby
   przeszkadzało
   człowiekowi,
   który poprzez nieznany przedtem rozwój nauki i techniki
   bardziej niż kiedykolwiek w dziejach stał się panem i uczynił sobie ziemię poddaną
   (por. Rdz 1, 28).
   Owo „panowanie nad ziemią”, rozumiane nieraz jednostronnie i powierzchownie, jakby nie pozostawiało miejsca dla miłosierdzia. «

   http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/bulle/misericordiae-lev_11042015.html

 5. Kasia pisze:

  45-​letni Włoch może mówić o sporym szczęściu. Przeżył zamach w Bataclan i tragedię na Heysel
  Jednemu z włoskich turystów, Massimiliano Natalucciemu, udało się przetrwać atak na halę Bataclan. To drugi raz, gdy otarł się o śmierć – 30 lat temu, jako 15-latek, był podczas katastrofy na stadionie Heysel, w której zginęło 39 osób.

  Natalucci był w hali Bataclan, w której zginęło co najmniej 89 osób. 45-latek wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku, w przeciwieństwie do swojego kolegi, który poszedł z nim na koncert. Jego towarzysz musiał przejść operację po tym, jak został trafiony przez jednego z zamachowców w ramię.

  – Terroryści przez cały czas byli trzy metry od nich – relacjonował ojciec Natalucciego. Siostra Włocha, Federica, opisuje w rozmowie z „La Gazetta dello Sport”, że „nad jej bratem czuwa opatrzność”. – Gdy Massimiliano miał osiem lat został ucałowany i pobłogosławiony przez Jana Pawła II – powiedziała.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,142236,title,45-letni-Wloch-moze-mowic-o-sporym-szczesciu-Przezyl-zamach-w-Bataclan-i-tragedie-na-Heysel,wid,17974673,wiadomosc.html?ticaid=115f2a

 6. wobroniewiary pisze:

  Kochany Antoni ❤

  Antoni Macierewicz: Polska nie przyjmie uchodźców
  Według przyszłego Ministra Obrony Narodowej, zamachy we Francji pokazały, jak dużym błędem jest przyjmowanie uchodźców i imigrantów. „Jest to działanie, które nie będzie w Polsce kontynuowane” – mówił w sobotę Antoni Macierewicz w wypowiedzi dla TVP Info.

  „Każdy musi teraz ocenić, jak wielkim błędem jest próba osiedlania dużych zbiorowości islamskich imigrantów w Polsce. To jest działanie, które nie może i nie będzie w Polsce kontynuowane” – mówił Antoni Macierewicz. Dodał, że nasze służby nie są przygotowane na takie działania.

  • Maggie pisze:

   PRZEPISUJĘ:
   „Goniec” nr 46 p, 13-19 Listopada 2015, str 8:

   Żydzi przeciw nominacji Macierewicza

   Nowy York
   Cofnięcia nominacji ministerialnej Antoniego Macierewicza domaga się działająca w Stanach Zjednoczonych żydowska Liga przeciw Zniesławieniom. Informację przekazał izraelski portal Arutz Sheva. Liga wystosowała list do Beaty Szydło, w którym uzasadnia swoje rządanie tym, że Macierewicz miał stwierdzić, że Protokoły Mędrców Syjonu są „autentycznym dokumentem”. „Wierzymy, że nie pozwoliłaby Pani, by ktokolwiek o takich przekonaniach był członkiem Pani rządu?” – cytuje izraelski portal Arutz Sheva list działającej w Stanach Zjednoczonych żydowskiej Ligi przeciw Zniesławieniom do Beaty Szydło. Liga domaga się cofnięcia nominacji ministerialnej Antoniego Macierewicza. Chodzi o o jego wypowiedź dotyczącą tzw. Protokołów Mędrców Syjonu – dokumentu opisującego rzekome plany osiągnięcia przez Żydów globalnej dominacji m.in. Poprzez przejęcie władzy nad mediami i rynkami w świecie. Według przywódcy Ligi Jonathana Greenblatta, Macierewicz miał przyznać, że są one „autentycznym dokumentem”.

   „To kłamstwo oparte zostało na manipulacji wypowiedzią w Radiu Maryja sprzed 13 lat” – napisał Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Antoniego Macierewicza, w komunikacie do mediów. Dodał, że nie mówił o istnieniu grup żydowskich opisywanych w Protokołach Mędrców Syjonu”, a jego wypowiedź w Radiu Maryja w 2002 r. dotyczyła „wyłącznie niektórych środowisk żydowskich atakujących ówcześnie Polskę”.

   Liga przeciw Zniesławieniom napisała w liście do Beaty Szydło, że „chociaż ta wypowiedź pochodzi sprzed wielu lat, wskazuje ona na głęboki i zajadły antysemityzm”.

   • Maggie pisze:

    Myślę, że NIE należy tego komentować.
    Osobiście widzę tylko, że opinie tej ligi są dziwnie ukierunkowane, bo jeśli ktoś rzeczywiście dba o prawdę historyczną, to nie dopuściłby aby pokutowały i to niby w szacownych mediach, wielokrotne określenia typu polskie obozy czy kalumnie pana Grosa i jemu podobnych etc.
    Język polski jest skomplikowanym, więc wolę złożyć takie nieporozumienie raczej na karb błędnego tłumaczenia i .. zostawić resztę w domysłach, bo szukanie prawdy, jak to widzimy, może być nie tylko przeinaczone ale i przechrzczone w przedziwny sposób.

    Jezus jest Panem!

 7. Księga Daniela 12,1-3.
  W owych czasach wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu. Wtedy nastąpi okres ucisku, jakiego nie było, odkąd narody powstały, aż do chwili obecnej. W tym czasie naród twój dostąpi zbawienia: ci wszyscy, którzy zapisani są w księdze. Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie. Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy przez wieki i na zawsze.

  Ewangelia wg św. Marka 13,24-32.
  Jezus powiedział do swoich uczniów: „W owe dni, po tym ucisku, słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku.
  Gwiazdy będą padać z nieba i moce na niebie zostaną wstrząśnięte.
  Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą.
  Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba.
  A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo. Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato.
  Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach.
  Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.
  Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.
  Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec”.

 8. darco pisze:

  Papiez odwiedzil wspolnote luteranska w Rzymie.
  Przyznał, że w stosunkach między obu wyznaniami były „brzydkie okresy”, choć ich wyznawców łączy jeden chrzest. Dlatego trzeba prosić o przebaczenie za zgorszenie podziałów. Wezwał, by katolicy i luteranie modlili się i pracowali razem. Wprawdzie „nasze księgi dogmatyczne mówią jedno, a wasze księgi – drugie”, różnią się nasze interpretacje wiary, ale możemy żyć w pojednanej różnorodności.

  Calosc:
  http://www.niedziela.pl/artykul/19075/Papiez-odwiedzil-kosciol-luteranski-w

  Miejmy nadzieje ze za pontyfikatu Franciszka doczekamy sie. jedności kosciolow chrzescijanskich, o ktora prosil Jezus m.in. w „Prawdziwym Zyciu w Bogu”.

 9. Witek pisze:

  Witajcie Kochani!
  Rok Miłosierdzia rozpocznie się 08.12.2015r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jest tzw. Godzina Łaski (zapraszam na Msze Święte) link do info: http://pompejanska.rosemaria.pl/2013/12/8-grudnia-godzina-laski-dla-swiata/
  Zapraszamy wszystkich na Mszę Święta i… „Śpiewajmy Panu bo, uczynił cuda”. Ps. 98.

  Błogosławionej nocy i tygodnia.

 10. Witek pisze:

  To się nazywa mieć urodziny. Już teraz przesyłam życzenia: 1 Krn 4,10: A wzywał Jabes Boga Izraelowego mówiąc: Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzał granice moje, a ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończyło!.
  I sprawił Bóg…

  I tego Ci z głębi serca życzę!

 11. wobroniewiary pisze:

  Nie słucham fałszywych proroków i wizjonerów, ale kiedyś usłyszałam przepowiednię o otwarciu mostu w Kamieniu że jak go dwa razy otwierano to wybuchała wojna światowa.
  Taka sobie informacja odnośnie III-ego otwarcia:

  „Nowy most na Wiśle nosi już imię Edwarda Wojtasa, posła PSL, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Przeprawę w Kamieniu oddano do użytku przed miesiącem. Oficjalne otwarcie odbyło się jednak w ten weekend”

  W ten weekend islamiści w Paryżu rozpoczęli III wojnę …..
  Nie wszystkie proroctwa są więc fałszywe, dlatego musimy modlić się o dobre rozeznawanie.
  http://www.dziennikwschodni.pl/inwestycje/n,1000170662,most-w-kamieniu-im-edwarda-wojtasa-oficjalnie-otwarty.html

  • Ania pisze:

   Modlitwa o osłabienie wpływu III Wojny Światowej

   O Ojcze Niebieski, w imię Twojego Umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa,
   który tak wiele wycierpiał za grzechy ludzkości, prosimy, pomóż nam w tych trudnych czasach, w których przyszło nam żyć.
   Pomóż nam przetrwać prześladowania, planowane przez chciwych władców i tych,
   którzy chcą zniszczyć Twoje Kościoły i Twoje dzieci.
   Błagamy Cię, Drogi Ojcze, abyś pomógł nam nakarmić nasze rodziny i uratować życie tych, którzy będą zmuszeni do wojny wbrew ich woli.
   Kochamy Cię, Drogi Ojcze. Błagamy Cię, abyś pomógł nam w potrzebie.
   Ocal nas z uścisku antychrysta. Pomóż nam uchować się od jego znaku, znamienia bestii, poprzez odmówienie jego przyjęcia.
   Pomóż tym, którzy Cię kochają, pozostać wiernymi Twojemu Świętemu Słowu w każdym czasie, abyś mógł obdarzyć nas łaskimi potrzebnymi do przetrwania w Ciele i Duszy. Amen.

 12. wobroniewiary pisze:

  CHORE!!!
  WG TEGO PANA Unia Europejska za antyimigrancką retorykę nowego rządu polskiego powinna nałożyć na na Polskę sankcje jak na Austrię kiedyś za czasów Haidera

  Polski orientalista i filozof, kiedyś fotografujący się z Yasserem Arafatem prof. Piotr Balcerowicz powiedział wczoraj ws zamachu terrorystycznego w Paryżu: – Tego typu postawy Polaków, którzy ksenofobizm antysemicki zastąpili antyislamskim, kończą się holokaustem (…) Unia Europejska za antyimigrancką retorykę nowego rządu polskiego powinna nałożyć na na Polskę sankcje jak na Austrię kiedyś za czasów Haidera (…) Islam nie ma nic wspólnego z terrorem. Multikulti się sprawdza .

  • Maggie pisze:

   A może on z tych samych … studiów podyplomowych, co … pani ex-premier?
   Jej wypowiedź jest zablokowana przez FB, podobnie jak wpis wyżej o 23:10 (tylko niebieskie pole z adnotacją: „This Facebook post is no longer available. It may have been removed or the privacy settings of the post may have changed.”
   Myślę, że choć to niedziela, ktoś w pocie czoła (!) „cenzurował”, bo cały dzień co tylko weszłam na WOWIT to IPad mi się wyłączał.

   • Maggie pisze:

    W ontaryjskim mieście Peterborough dzisiaj ktoś podpalił meczet i trwają dochodzenia. Straty oszacowano na 80 tys. $ CDA . Nie wiem czy to prowokacja w stylu podpalenia Reichstagu (?), wyciąganie na remont od firmy ubezpieczeniowej (?) , czy rzeczywiście komuś uderzyło do głowy… (?) – bo jedno tylko pewne: nie wolno igrać z ogniem w dosłownym i przenośnym znaczeniu.

 13. Pingback: Czytamy horoskopy czy ufamy Jezusowi? | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s