Wiceminister Jarosław Zieliński: Polska nie wyklucza zamknięcia granic

„Być może trzeba będzie przewrócić kontrole na polskich granicach. Miejmy nadzieje, że nie na długi czas” – powiedział wiceszef MSW Jarosław Zieliński na antenie Radia WNET.

„Rząd Platformy i Ludowców żył pewnymi mitami, szczególnie tymi idącymi z Niemiec. Poprzednie władze ulegały wpływom pani kanclerz Angeli Merkel, kiedy mówiła o przyjęciu wielkiej liczby imigrantów, a premier Kopacz przytakiwała” – dodawał wiceminister.

„Trzeba będzie znacznie mocniej strzec naszych granic niż to było do tej pory. Być może trzeba będzie przewrócić kontrole na polskich granicach. Miejmy nadzieje, że nie na długi czas. Kiedy wchodziliśmy do strefy Schengen to ostrzegałem, żeby nie likwidować infrastruktury granicznej, która może się niebawem przydać. To wtedy się z nas śmiano. Trzeba się zapytać tej władzy, która kilka dni temu odeszła, dlaczego likwidowała infrastrukturę na naszych granicach” – dodał.

„My nie wiemy ilu to naprawdę imigrantów zgodziliśmy się przyjąć, bo nie wiem jak dokładnie wyglądają umowy, które podpisaliśmy. Trzeba bardzo mocno postawić sprawę, czy kraje przez które przechodzili uchodźcy, są w stanie dobrze sprawdzić kto do nas dociera. Bo zanim to zrobi Polska to muszą to zrobić inne kraje. Mam wrażenie, że Unia ma problem, żeby odróżnić uchodźców od przestępców” – mówił dalej Zieliński.

„Dzisiaj jest dużo niewiadomych, jeśli chodzi o uchodźców i musimy rozpoznać cała sytuację. Ale nie powinniśmy całkowicie wycofać z zobowiązań przyjętych przez poprzedni rząd, bo to by było zerwanie ciągłości. (…) Chociaż ataki terrorystyczne we Francji każą nam kwestię imigrantów przemyśleć jeszcze raz” – stwierdził.

Stwierdził też, że należy zadbać nie tylko o ludność w miastach, ale chronić przed terroryzmem także ludność wsi. „Przyjęto politykę koncertowania sił policyjnych w większych miastach, trzeba pamiętać, że prawie 40 procent polskiego społeczeństwa mieszka na terenach wiejskich i nie można ich pozbawiać ochrony państwa” – zauważył.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Rozmowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Wiceminister Jarosław Zieliński: Polska nie wyklucza zamknięcia granic

 1. wobroniewiary pisze:

  Beata Szydło! Premier przedstawiła priorytety na pierwsze 100 dni rządów. „Priorytetem mojego rządu będzie bezpieczeństwo Polaków!”
  http://wpolityce.pl/polityka/272214-sejm-o-1100-expose-beaty-szydlo-wystapienie-ma-potrwac-15-godziny-relacja-na-zywo

 2. wobroniewiary pisze:

  Premier Szydło o polityce migracyjnej: „Nie można mówić o solidarności w eksporcie problemów, jakie stworzyły sobie niektóre państwa”

  Musimy jasno postawić kwestie solidarności europejskiej. Polega ona na dzieleniu się tym, co dobre i tym, co złe, tak jak klęski żywiołowe czy działania wojenne. Nie można mówić o solidarności w eksporcie problemów, jakie stworzyły sobie niektóre państwa bez próby rozmowy z tymi państwami, które mają być obciążone. (…) Działalność obejmie inne rejony i kontynenty. Niezbędna będzie odbudowa zredukowanego przez poprzedników aparatu dyplomatycznego
  http://wpolityce.pl/polityka/272250-premier-szydlo-o-polityce-migracyjnej-nie-mozna-mowic-o-solidarnosci-w-eksporcie-problemow-jakie-stworzyly-sobie-niektore-panstwa

 3. Marek pisze:

  Szaleństwo Ryszarda Petru. Porównuje Polaków z UK do terrorystów!

  Ryszard Petru z Nowoczesna.pl dokonuje analogii między zamachowcami mordującymi ludzi a Polakami pracującymi na Wyspach Brytyjskich. Nie wierzysz? Posłuchaj samego Petru!
  http://www.fronda.pl/a/szalenstwo-ryszarda-petru-porownuje-polakow-z-uk-do-terrorystow,60655.html

  • Maggie pisze:

   A kim on jest? … to sam ujawnia taką wypowiedzią. Szkoda, że nie było to wśród jego haseł wyborczych … – czyżby sąsiedzi nie widzieli, co w kim siedzi ?

   • Magda pisze:

    Maggie, bardzo lubię cię czytać, tylko te rymy częstochowskie…
    Jak Mietka Kordas.
    Po prostu mam uczulenie na te rymy 😦

    • Maggie pisze:

     Magdziu, akurat tutaj Tobie się „rymnęło” gafę, bo tu użyłam czegoś co istnieje.. tj jakby cytatu/plagiatu.

     Druga zaś i to ważna sprawa .. że Miecia uważa się za natchnioną i objawioną poetkę, a u mnie to tylko łatwa składanka-rymowanka, czyli słowna zabawa, której sens jest do przemyślenia i mniej lub więcej w szpileczce ukryty, .. i nie jest „natchnioną” bzdurą jak u tamtej kobity…

     Czy nie odróżniasz kochana parodii od rzeczywistości? Czy zawsze trzeba mieć marsową minę? Wierz mi: umiem uśmiechać się przez łzy – a nie jedną przeżyłam tragedię .. ale dość i kończę tą tragi-komedię….
     – a na uczulenie dobre wapno i histamina .. i milknę … i niech się poprawi ta Twoja wykrzywiona mina ..

    • wobroniewiary pisze:

     Od razu milknę – bez przesady, bo ta strona nie od parady 😀

    • Monika pisze:

     Maggie, wapno tak (nie mylić z wapniakiem) – jak najbardziej jest wskazane ale histamina broń Boże, bo w niektórych przypadkach uczuleniowych może wywołać wstrząs anafilaktyczny a wtedy będzie jeszcze gorzej. Przy uczuleniu pożądane i dobre są leki antyhistaminowe.
     Jednak nie o takim uczuleniu a raczej przewrażliwieniu mówi Magda. Ja ją w pewnym sensie rozumiem ale jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził, jak mówi powiedzonko. 🙂
     Fajnie rymujesz i czasem Ci to zgrabnie wychodzi, to taki dar a przecież nie każdy to potrafi. Twoje wypowiedzi na pewno ożywiają stronę WOWIT i dobrze, że jesteś. ❤
     A Ty Magdo uśmiechnij się. Dla Ciebie też serduszko. ❤

    • Sylwia pisze:

     A ja lubię gdy rymuje Maggie , czasami to się śmieję od ucha do ucha 😀

    • Maggie pisze:

     @Monika: wiem, że potrzebne są właśnie (!) leki antyhistaminowe jako przeciw, ale napisałam, bo słowa „anty” użyć nie chciałam i … byłam ciekawa, czy ktoś to zauważy, bo mówi się często bez rozróżnienia, podobnie jak niektórzy dzwoniący do RM podają intencję za dusze … zmarłe(!) nie za dusze zmarłych albo prosto za zmarłych (dusza przecież jest nieśmiertelna!) – ale myślałam o poprawce ale w ciągu dnia.

     Kiedyś zachęcano mnie do pisania (proza, fraszki, wiersze) ale pisać przestałam: kiedy w odpowiedzi na adwance napisałam fraszkę (Przeznaczenie/Mojra): Satyrę wielce kochała … żoną satyra została.

     Nie gniewam się, bo sama (!) jestem temu winna, gdyż lekko traktowałam formę (! – ale nie ludzi!) wypowiedzi: dla rozluźnienia atmosfery wbiciem np „elekcyjnej szpileczki” mojej „muzie”, zasiadającej na wysokim stołku…
     No, ale co za dużo to niezdrowo i jak wynika z reakcji przebrałam miarkę – kiedy przeforsowałam troszeczkę, dostałam szpileczkę (i to wszystko … jakby powiedziała pani Jowialska).

     Wiele naszych, potocznych powiedzonek można zanleźć u pani Jowialskiej przekomarzającej się z panem Jowialskim (ale Fredro, prześmiewca, pisał różnie i wiódł niezby wzorowe życie).

    • Maggie pisze:

     Dziękuję Sylwio, bo czasem to były wpisy: tam gdzie potyczka, zamiast lewego sierpowego, szpileczka w roli prztyczka – aby obudzić bez rzucania wielkich gromów.

    • Maggie pisze:

     @Magda: przepadam za wpisami @Maxymilianin. Radzę: powertuj po WOWIT, bo warto i myślę, że zgodzisz się ze mną, że to je można nazwać twórczością – bo ja nigdy nie pretendowałam do bycia tym kim nie jestem, ani o aureoli czy glorii z „twórczej euforii”. Jak widzisz sama sobie pokpiwam z moich „rymów”, które w każdej chwili i sytuacji wylatują jak z rękawa (gryzę język aby nie zarymować).

    • Maria z Warszawy pisze:

     Magdo, czyżby ci uśmiech i humor przeszkadzał?
     Maggie, rozpędu nie to zaproponowałaś (histamina zwiększa odczyny alergiczne), wapno może być i do tego leki antyhistaminowe
     Ewcia, czyżbyś dołączyła do poetów?????

   • Magda pisze:

    Maggie, bardzo Cie przepraszam, swego czasu nadziałam się na Mietkę, dlatego ta awersja na rymy.
    Ale Ty swoją miłością potrafiłaś uczynić coś takiego, że powoli zaczynam je, „no tego”, akceptować.
    Wiesz, żeby nie zwariować 🙂

    • Maggie pisze:

     @Magda: O’K, nie ma za co przepraszać,bo się nie obraziłam, a chodziło o to abyś nie osądzała i się rozchmurzyła, kiedy wyjaśniałam, że moja mania, to nie grafomania .. – bo wiesz Kochana, jak się przyjrzeć z daleka, czy z bliska, to zbyt wiele spraw łzy wyciska i dla podniesienia ducha, trzeba się uśmiechnąć, jak Ty teraz, od ucha do ucha (chi, chi, chi = uśmiechnięta buzia i serduszko dla Ciebie).

     Taką rymowaną głupotką, ale nie za ostrą, ani też za słodką, można wiele zmienić … więcej niż lamentem czy krzykiem i bez manipulacji, zwłaszcza gdy wokół nagonka i nie mają racji – wierz mi, znam to z autopsji.

 4. Ania pisze:

  Watykański sekretarz stanu zachęca do walki z ISIS

  Sekretarz stanu stolicy apostolskiej popiera pomysł zbrojnej interwencji na terenie Państwa Islamskiego. Namawia on wszystkich, by przyłączyli się do walki przeciwko wspólnemu wrogowi.
  Kardynał Pietro Parolin w niedawnym wywiadzie przypominał, co na temat interwencji zbrojnych i działań wojennych mówi doktryna Kościoła Katolickiego. Wskazał on, że w sytuacji, gdy nie ma innej możliwości rozwiązania konfliktu, taka interwencja może mieć miejsce:
  „Akcja militarna jest uzasadniona tylko wtedy, gdy szkody wyrządzone przez agresora są długotrwałe, poważne, pewne i nie ma innego sposobu, aby zakończyć konflikt” – przypominał doktrynę kardynał.
  Kardynał podkreślał przy tym, że nie do zaakceptowania jest ślepa pomoc i nieuprawniona agresja, jednak w przypadku, w którym działania wojenne są jedynym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom przez państwo, można się na nie zgodzić.
  Dał do zrozumienia, że Kościół nie potępia państw za rozpoczynanie takich działań, o ile ich jedyną motywacją jest obrona i ochrona obywateli. Dodał też, że ewentualna interwencja na Bliskim Wschodzie musiałaby mieć wsparcie społeczności międzynarodowej.
  Kardynał powiedział także, że sama walka nie byłaby wystarczająca, że trzeba też szukać możliwości dialogu ze światem islamu w ogóle i dążyć do możliwie pokojowego ustabilizowania sytuacji politycznej. Walka powinna mieć miejsce tylko tam, gdzie nie ma innego wyjścia.
  Fronda.pl

 5. Gosia pisze:

  Reportaż: “Zginiecie jak wszyscy niewierni”

 6. wobroniewiary pisze:

  Polska pozwie Niemcy za Nord Stream II?

  – Jeżeli ewentualna rozbudowa gazociągu Nord Stream II pogorszy perspektywy rozwojowe portów w Świnoujściu i Szczecinie, to rząd Prawa i Sprawiedliwości skorzysta z wszelkich dostępnych mechanizmów, żeby zmusić Niemców do przeprowadzenia prac hydrotechnicznych minimalizujących problem. Niewykluczone jest również skierowanie sprawy do europejskich trybunałów – zapowiada Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

  „Budowa pierwszej nitki Nord Stream pogorszyła sytuację portów i ich perspektywy rozwojowe, a budowa drugiej nitki może się przyczynić do utrwalenia tej niedobrej sytuacji (…) Niestety, słyszymy argumenty, że to prywatny projekt biznesowy i nie ma możliwości zablokowania go np. przez Parlament Europejski (…) Natomiast to, co możemy zrobić i zrobimy, to pilnowanie, aby inwestycja nie pogorszyła dostępu do Szczecina i Świnoujścia, nie ograniczyła możliwości rozwoju tych portów. Jeżeli okaże się, że jest takie ryzyko, skorzystamy z wszelkich możliwych środków, aby wymóc na Niemcach przeprowadzenie takich prac hydrotechnicznych, które zapewnią swobodny dostęp do portów. Jeżeli będzie trzeba, będziemy się sądzić przed europejskimi trybunałami” – mówi Marek Gróbarczyk w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.
  Fronda.pl

  • Maggie pisze:

   Ten rurociąg to jest właśnie dowód na „solidarność” i prowadzenie „wspólnych interesów” z Niemcami – a to brzmi jak: co mi wolno=wojewodzie to nie tobie sm…….. i jak ja sobię dogodzę to: odpadki i śmieci dam tobie sm……

 7. Magda pisze:

  Czytam i nie wierzę…
  Niemcy: Projekt ustawy, która zezwala policji wkraczać do domów w celu sprawdzenia ich przydatności dla „uchodźców”
  W Niemczech, potajemnie zaproponowano nową ustawę, która jest tak szalona, że dziennikarz, który badał całą sprawę, w pierwszej chwili pomyślał, że to żart.

  Ten dziennikarz, Gunnar Schupelius pisze, że projekt ustawy będzie „Upoważniał policję do wkroczenia, do prywatnych domów nawet wbrew woli właściciela”, aby sprawdzić, czy nieruchomość jest przydatna dla „uchodźców”. Ma to na celu zapobieganie bezdomności.
  Niemieckie Prawo Zasadnicze stwierdza, że „Dom jest nienaruszalny”, jedyna okoliczność, gdy policja ma prawo wkroczyć do domu, to „W celu uniknięcia bezpośredniego zagrożenia”. Innymi słowy, aby powstrzymać poważne przestępstwa.

  Schupelius zajrzał do nowego prawa i okazało się, że zostało zaproponowane Kancelarii Senatu. Proponowana ustawa będzie dokonywać zmian w „Uniwersalnym Prawie Ochrony Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Berlinie” (ASOG).

  Zmiana ta dodaje nowe paragrafy, które mówią:

  „Organy regulacyjne oraz policja mogą wejść na teren posesji bez zgody właściciela, w celu sprawdzenia jej pod względem przydatności zakwaterowania dla uchodźców, jeżeli jest to niezbędne, aby zapobiec bezpośredniej bezdomności.”

  Według Schupeliusa, tej wiadomości nie poświęcono zbyt wiele uwagi. Tylko sekretarz generalny Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) w Berlinie, Sebastian Czaja, stwierdził, że jest to „otwarte przygotowanie do naruszenia konstytucji”.

  http://tworczosc.org/niemcy-projekt-ustawy-ktora-zezwala-policji-wkraczac-do-domow-w-celu-sprawdzenia-ich-przydatnosci-dla-uchodzcow/

  • Maggie pisze:

   Nakazy? .. zakwaterowania i dokwaterowania i wykwaterowania … to już było w historii – np jedni z bagnetami w ręku … mieli czerwone gwiazdki, a inni trupie główki…

   • Maria z Warszawy pisze:

    Maggie, nasi też to ćwiczyli, najpierw ukradli koronę a potem to już poszło

    • Maggie pisze:

     Mario, nie tak bardzo nasi, bo przenicowani i co waźniejsze to nie nasi ułani.

     Tak się składa, że gdzie Słońce zaświeci, tam i cień pada. Jeśli zaś ktoś zmierza na lewo, warto spojrzeć na genealogiczne drzewo. Z wysokością na niebie kształt cienia się zmienia, jak pod tym drzewem … schronienie od Słońca rażenia.

    • Maggie pisze:

     Każdy kij ma dwa końce, ważne więc kim jest to Słońce.

 8. wobroniewiary pisze:

  Chcą wyrzucić Polskę i inne kraje z Schengen? Kuriozalny pomysł eurokratów

  Kraje Europy Wschodniej, w tym Polska, oraz dodatkowo Grecja, Włochy i Hiszpania mają zostać usunięte ze strefy Schengen. Mówi się o tym, że jest to plan radykalnego ratowania bezpaszportowej strefy w Unii Europejskiej – donosi dailymail.co.uk. Wszystko w związku z kryzysem migracyjnym oraz masowym napływem uchodźców. Spotkanie ministrów UE ma odbyć się w piątek.
  O takim planie mają rozmawiać Belgia, Francja, Niemcy, Luksemburg i Holandia. Chcą podobno powrócić do dawnych granic i „oryginalnych” członków, tworząc w ten sposób strefę „Mini-Schengen”.

  Mogą wtedy zostać wprowadzone ścisłe kontrole paszportowe. Oznaczać to będzie dłuższe kolejki, ponieważ nazwiska przyjezdnych porównywane będą ze znajdującymi się w bazie antyterrorystów.

  Pomysł – jeśli informacje o nim są prawdziwe – jest kuriozalny. Jeśli bowiem powstanie taka strefa Mini-Schengen, może się okazać, że stanie się ona niedługo europejską republiką islamską. Kraje, które mają ją rzekomo stworzyć, wyznają bowiem najbardziej liberalne podejście do przyjmowania uchodźców i mają z imigrantami największy problem. Takie miasta jak Bruksela, Marsylia, Paryż czy Rotterdam już teraz przypominają miasta północnej Afryki. A zatem w razie zrealizowania takiego planu terroryści islamscy będą mogli swobodnie przemieszczać się między zislamizowanymi krajami mini-Schengen, a Polska wraz z innymi krajami wykluczonymi z tego „ekskluzywnego” grona będzie bezpieczniejsza.

  Pięć krajów usunęło wszystkie punkty kontrolne między sobą 20 lat temu. Od tego czasu obszar podróży rozrósł się do 26 krajów z jedną zewnętrzną granicą. Obecnie strefa obejmuje wszystkie państwa członkowskie UE – z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Irlandii, Cypru, Bułgarii, Rumunii i Chorwacji – oraz Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu, które są poza UE.

  Po rozpętaniu kryzysu imigracyjnego strefa Schengen została oskarżona o umożliwienie napływu tłumu uchodźców, którzy w niekontrolowany sposób podróżują przez kontynent.

  Niektóre kraje przywróciły tymczasowo kontrolę graniczną między sobą, aby powstrzymać napływ ludzi i odzyskać kontrolę nad tym, kto przekracza granice.

  Jeden z zamachowców-samobójców zaangażowanych w ataki w Paryżu dostał się do Francji, udając syryjskiego uchodźcę. Mimo to zarówno władze niemieckie, jak i najważniejsi politycy unijni, z uporem godnym lepszej sprawy twierdzą, że nie ma żadnego związku między kryzysem uchodźczym a terroryzmem.
  Źródło: http://niezalezna.pl/73062-chca-wyrzucic-polske-i-inne-kraje-z-schengen-kuriozalny-pomysl-eurokratow

  • Maggie pisze:

   Od chwili ataku na WTC w Nowym Yorku wiele się zmieniło i tak jak kiedyś nie było wymogu, dla obywateli Kanady, posiadania paszportów przy przekraczaniu granicy USA/Kanada jak obecnie.

   Skoro muzułmanka może składać przysięgę na obywatelstwo kanadyjskie z zakrytą twarzą, a widziałam również taką zamaskowaną, która przyjechała na egzamin z jazdy na prawo jazdy .. to już nic nie dziwi. Zakrycie twarzy nie ma nic wspólnego z religią, tylko prymitywnym, plemiennym zwyczajem.

   Wczoraj słyszałam informację, o zatrzymaniu w Grecji pięciu Syryjczyków z fałszywymi paszportami greckimi … a czy każdy taki paszport można wychwycić przy obecnej sztuce drukarsko-komputerowej albo wielokrotnym przemycaniu tego samego paszportu? Do tego jeśli mężczyzna pozawija się w szmaty udając kobietę, u której tylko szparki na oczy .. to jak to indentyfikować?

  • Maria z Warszawy pisze:

   Jednak to pocieszające, skleroza większa niż u mnie. Przecież przywódca zamachów w Paryżu urodził się w Belgii, czyli w starej strefie prawda?????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s