Papież Franciszek: Dzisiaj Jezus płacze, bo woleliśmy drogę wojny. Schulz grozi Polsce, na Mali zaatakowali islamiści-terroryści

 – Dzisiaj Jezus płacze, bo woleliśmy drogę wojny, nienawiści, wrogości. Zbliżamy się do Bożego Narodzenia; będą światła, przyjęcia, świecące choinki, także szopki; wszystko upiększone, a świat prowadzi dalej wojny – mówił dzisiaj papież Franciszek podczas porannej mszy w Domu św. Marty.

– Dzisiaj Jezus płacze, bo woleliśmy drogę wojny, nienawiści, wrogości. Zbliżamy się do Bożego Narodzenia; będą światła, przyjęcia, świecące choinki, także szopki; wszystko upiększone. A świat prowadzi dalej wojnę, wojny. Świat nie zrozumiał drogi pokoju – stwierdził Franciszek.
Papież przywołał słowa Benedykta XV, który nazwał I wojnę „niepotrzebną rzezią”.
„Co pozostanie po wojnie, którą teraz przeżywamy?” – zapytał ojciec święty.
– Co zostanie? Ruiny, tysiące dzieci bez edukacji, wielu niewinnych zabitych i dużo pieniędzy w kieszeniach handlarzy bronią – odpowiedział.
Dodał także, że wojna jest wyborem bogactwa, ponieważ ci, którzy ją prowadzą, głoszą: „Produkujmy broń, dzięki temu stan gospodarki trochę się poprawi, a my robimy nasze interesy”. Ludzi tych określił „przeklętymi” i „kryminalistami”.
– Kiedy cały świat, jak dzisiaj, jest w stanie wojny, cały świat, to jest to wojna światowa w kawałkach; tu, tam, wszędzie – podkreślił Franciszek.
Jak zaznaczył papież, z jednej strony są handlarze bronią, a z drugiej ci, którzy zaangażowali się w sprawę pokoju poświęcając swoje życie, tak jak robiła to „ikona naszych czasów”, bł. Matka Teresa z Kalkuty.
– Z cynizmem możnych ktoś mógłby zapytać: a co zrobiła ta kobieta? Życie jej minęło na pomaganiu umierającym – mówił Franciszek.
Uznał, że wszystkim przydałaby się „łaska płaczu za świat, który nie uznaje drogi pokoju, żyje wojną mówiąc cynicznie, by jej nie prowadzić”.
Papież modlił się o nawrócenie serc.

***

Koniec żartów! Schulz zagroził… użyciem siły wobec takich krajów jak Polska, jeśli nie podporządkujemy się „duchowi wspólnoty” ws. imigrantów!

To wydarzenie zapewne przejdzie do historii Unii Europejskiej. Niemiec Martin Schulz – przewodniczący Parlamentu Europejskiego, publicznie zagroził dziś takim krajom jak Polska, Węgry czy Czechy, które nie zgadzają się na narzucenie im liczby imigrantów muzułmańskich. Zagroził… użyciem siły.

W telewizji ZDF Schulz, w kontekście krajów nie zgadzających się na dyktat w sprawie uchodźców, powiedział:

Europa ultranacjonalistów, jeśli ona zwycięży, będzie to ich Europa, nie tylko w tej kwestii, lecz także w wielu innych. Potrzebujemy ducha europejskiej wspólnoty. I w razie konieczności, to musi być siłą narzucone. Nie może być tak – i ja należę do tych ludzi, którzy tak mówią – jesteśmy w XXI wieku, jesteśmy w XXI wieku globalizacji – aby globalne problemy rozwiązywać nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i trzeba powiedzieć: w razie konieczności, także walką przeciwko innym, postawimy na swoim.
Więcej: wPolityce.pl

***

Dokładnie tydzień minął i mamy kontynuację apokalipsy. W hotelu w Mali terroryści wzięli 170 zakładników. Jak donosi RMF, terroryści uwolnili już kilka osób – te, które potrafiły wyrecytować wersety Koranu. AFP informuje, że malijskim służbom udało się wyprowadzić z oblężonego budynku dwie kobiety.
Za: kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Papież Franciszek: Dzisiaj Jezus płacze, bo woleliśmy drogę wojny. Schulz grozi Polsce, na Mali zaatakowali islamiści-terroryści

 1. wobroniewiary pisze:

  Islamski terror i religia polityczna
  ANDRZEJ TARWID: – Coraz więcej osób komentujących ataki terrorystyczne w Paryżu twierdzi, że mogliśmy się ich spodziewać. Ksiądz Biskup w pracy naukowej zajmuje się m.in. islamem. Czy spodziewał się Ksiądz, że coś takiego może się wydarzyć?

  BP RAFAŁ MARKOWSKI: – W kontekście dramatu, który dokonał się w Paryżu, uważam, że człowiek nigdy nie jest przygotowany na tego rodzaju doświadczenie, bo wydaje mu się, że to po prostu niemożliwe. Każda przemoc, szczególnie tak bezwzględna, budzi sprzeciw, a zarazem napełnia smutkiem. Tak więc nie spodziewałem się w głębi serca, że do takiego dramatu może dojść. Z drugiej jednak strony, kiedy obserwuje się, jak budzony jest współczesny fanatyzm religijny w różnych rejonach świata, to można było liczyć się z tym, że tego rodzaju akty terroru mogą mieć miejsce.
  Więcej: http://niedziela.pl/artykul/121600/nd/Islamski-terror-i-religia-polityczna

 2. Marek pisze:

  170 zakładników w hotelu w Bamako w Mali
  Siły bezpieczeństwa szturmują hotel w stolicy Mali, Bamako, w którym terroryści przetrzymują około 170 zakładników. Tak twierdzi telewizja France 24, według której uwolniono 15 ze 170 zakładników. Do hotelu „Radison Blu”, często odwiedzanego przez cudzoziemców, wdarli się uzbrojeni mężczyźni, krzyczący „Allah jest wielki!”.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Dwaj-napastnicy-wzieli-zakladnikow-w-hotelu-w-Bamako,wid,17986245,wiadomosc.html?ticaid=115f9c

 3. wobroniewiary pisze:

  Przepraszam, że prywatny komentarz ale muszę, bo dzwonek za dzwonkiem…
  Wiem, że chcecie składać życzenia, ale nie odbieram dziś tel. aż wrócę od lekarza wieczorem. Raczej o modlitwę dziś proszę!
  Ewa

  • Sylwia pisze:

   Ewuniu ogarniam modlitwą+++. Wracając do tego co powiedział Papież to prawda Jezus płacze .. Znajdujemy się w centrum wojny niestety , myślę że świat dąży do coraz gorszych rozwiązań. Przecież to jawna groźba ale i też podpucha że strony tego Schulza , bo wie że Polska i inne kraje nie będą sobie wcisnąć kitu typu imigranci. .Nie wiadomo co będzie dalej ale .myślę że Unia przez takie groźby się może rozpaść w sumie już się rozpada ..Oby te groźby nie poszły w czyny.. I oby Polska też się nie ugieła pod rządami tych co siedzą w Unii . Dobrze wiedzą że nasz rząd który się zmienił nie da sobie pluć w twarz i że nie da sobie zasłonić oczu. .

  • Marakuja pisze:

   +++ jestem na modlitwie 🙂

  • Maggie pisze:

   Oby nic złego nie było – najważniejsza trafna diagnoza.
   +++

  • Admin pisze:

   Ewa dziękuje za modlitwy, właśnie wraca do domu po udanym zabiegu stomatologicznym.

 4. Marek pisze:

  „Przed bramą wjazdową do obozu uchodźców zbiera się tłum lokalnej społeczności wyrażający swoje niezadowolenie z obecności uchodźców. Tłum domaga się sprawiedliwości w stosunku do uchodźców, którzy dopuścili się napadów na sklepy i kradzieży żywności” – to scenariusz ćwiczeń Grupy Bojowej Unii Europejskiej V4, które odbyły się 15 i 16 listopada – kiedy oficjalnie rządziła jeszcze koalicja PO-PSL – na poligonie drawskim. Żołnierze bronili uchodźców przed… Polakami.
  http://niezalezna.pl/73108-wojsko-pacyfikuje-polakow-i-broni-uchodzcow-taki-scenariusz-cwiczono-za-poprzedniej-ekipy

  • Maggie pisze:

   Dobrze, że to tylko ćwiczenia a nie realna sytuacja i że jeszcze mamy trochę wojska, bo chyba potrzebne są granice państwowe, kiedy tylko głupota nie ma granic.

 5. Maggie pisze:

  Polsce Schulz grozi, a tym razem to na Mali … innowierców zaatakowali.
  To tylko pytania:
  Czy jesteśmy pod schulzowym butem, aby łajał nas knutem?
  Czy groźba Schulz’a, jak terror, wobec terroru i fali zgrozy, unijnie .. zmaterializuje nazwę „polskie obozy”?
  Czy takie są jego aspiracje, aby do getta wsadzić polską nację? – by wrogie plemie .. przejęło Polską Ziemię?
  Czy on nie widzi, czy z demokracji sobie szydzi? – bo imigranci to NIE uchodźcy lecz okupanci.

  • Maggie pisze:

   Lekarz chorobę, nie zaś skutki leczy, bo to nie to samo. Dlaczego pan Schulz i reszta świata, zamiast zabrać się do źródła choroby, pod dywan virus nienawiści zamiata i konia trojańskiego protekcją .. chce skażać infekcją?

   • Maggie pisze:

    Właśnie otrzymałam kolejną broszurę CNEWA z Ottawy i tam są relacje o prawdziwie prześladowanych chrześcijanach, którzy tłoczą się w Libanie i innych krajach bez nadziei powrotu do domu etc. Do tego są tam relacje z innego terytorium, na temat prześladowań i mordów, przemocy i gwałtów – nawet na zakonnicach, w indyjskich miastach i wioskach, które są „niezauważalne”. Na całym świecie ginie więcej chrześcijan niż w wypadkach samochodowych i katastrofach lotniczych, razem zliczonych.
    Na ten temat świat i unijni obrońcy … nabierają wody w usta. Chrystus płacze i papież płacze, płaczą też dzieci.

    • Sylwia pisze:

     Tak Unia tego nie widzi .. Widzi to co dzieje się tutaj w jej samym środku, a reszta ich nie obchodzi . Najbardziej mi szkoda właśnie dzieci w tym wszystkim 😦

   • Maria z Warszawy pisze:

    Maggie, dziś tylko łagodzą objawy o leczeniu dalej ni widu ni słychu

  • Anna Em pisze:

   Niech on sobie ich weźmie do domu, jak taki mądry… głupota ludzka nie zna granic, ślepota też. To co wypisują media o nienawiści… ostrożność nie jest nienawiścią. „Ubogacenie kulturowe”- śmieszne. Mieszanka różnych kultur rodzi konflikty.

   • eska pisze:

    A ja myślę, że to ani ślepota, ani głupota, tylko celowe pranie mózgów ludziom. Ktoś na tym wszystkim zbija swoje interesy. Kryzys jest wielki, banki już nie mają skąd czerpać zysków, bo pieniądz fiducjarny się kończy, więc potrzebna wojna. Nic nowego. A jak się komuś nie podoba jedynie słuszna koncepcja „zjednoczonej unii”, to się go oskarża o „myślozbrodnię”. Normalnie Orwell się kłania. („Rok 1984”)

    • Sylwia pisze:

     Eska dokładnie , tu rozbija się też wszystko o pieniądze .. To prawda to grubszy interes . Ale tezy znaki czasów .

  • Sylwia pisze:

   Maggie trochę ci się zrymowało (wiesz że lubię twoje rymy ) , ale wiele racji w tym . Właśnie pytanie gdzie demokracja i wolność słowa na której opiera się UE .. ??? Bo po wypowiedzi tego Pana jej nie widzę .

  • kasiaJa pisze:

   Islam to pogaństwo, kto sądzi, że muzułmanie wierzą w Boga – myli się. Allah to bóstwo – księżyc. Dlatego na meczetach są umieszczane półksiężyce. Oni nie wierzą i nie czczą Boga. Zapewnianie, że nie skrzywdzą niewinnego nie oznacza tego, co my przez to rozumiemy. Dla nich niewiernym jest każdy kto nie przyjął islamu ( nie jest muzułmaninem) , bez wyjątku: kobiety, starcy czy niemowlęta…
   Odmawiają swoje „modlitwy” 5 razy dziennie ale nie z miłości ani dla relacji z ich bogiem, ale po to, żeby utrwalać/przypominać sobie swoją misję rzezi niewiernych i podboju terytorium dla Allaha. Każdy muzułmanin ma obowiązek przynajmniej raz w życiu odbyć pielgrzymkę do mekki i tam m. in.ucałować meteoryt :/

   To straszne, jak mało ludzie wiedzą o islamie, o faktycznym zagrożeniu.
   https://gloria.tv/media/PntVwA68fih

   • Paul pisze:

    Tak naprawdę nie powinno się ich wpuszczać do Europy.Zachować się nigdzie nie umieją.A to dopiero początek.Ciekawe co będzie za parę lat.Ilu z nich to bandyci to nikt nie wie a Europa dobry Wujek.Powinno się co najwyżej wpuszczać kobiety i dzieci i tyle.A teraz tylko szukać bomb pod stadionami i w salach koncertowych.

   • Elizeusz pisze:

    …Odmawiają swoje „modlitwy” 5 razy dziennie…
    Z „Prawdziwego Życia w Bogu” V, Ryden (http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=13):
    Hongkong, 15.06.87
    Na wakacje polecieliśmy samolotem do Hongkongu. Podczas tranzytu w Bangkoku miało miejsce pewne wydarzenie. Usiadłam na jednym z wolnych krzeseł, stojących w szeregu. Nagle tuż przede mną pewien Arab – z dwoma innymi, którzy stanęli za nim – rozwinął dywan. W ogóle nie zważając na mnie, upadli na twarz wychwalając głośno Boga. Bardzo przyciągali uwagę. Miałam wrażenie, że przeszkadzam, znajdując się tam sama naprzeciw nich. Nie poruszyłam się. Ich głos podnosił się coraz bardziej, a ktoś za mną zrobił im zdjęcie. Później Bóg powiedział mi:
    – Ten człowiek wypowiedział swoje modlitwy dość głośno: dość głośno, ażeby przyciągnąć wiele uwagi. Był słyszany w sali tranzytowej, ale usłyszały go jedynie mury tego holu. Moje Serce nic nie usłyszało, wszystkie modlitwy pozostały na wargach. Jednakże Ja usłyszałem twój głos, choć nikt cię nie słyszał i nikt nie wiedział, że do Mnie mówiłaś. To nie pochodziło z twoich warg, lecz z twego serca.
    Nie chciałam tego napisać, ponieważ bałam się dyskryminowania kogokolwiek, ale Bóg powiedział mi: – Czego się boisz? Ja jestem Prawdą. Czy to nie zdarza się również wśród Chrześcijan?…
    …Moje Serce nic nie usłyszało, wszystkie modlitwy pozostały na wargach…
    Z innych fragmentów „Prawdz. Życia w Bogu:
    http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=5-6
    … – Vassulo, modlitwa nie ma sensu, jeśli słowa nie są szczere.
    Zrozumiałam swój błąd. Poprosiłam Jezusa bez miłości o tę łaskę, bez zastanowienia się, bez prawdziwego odczuwania sensu słów. Ponownie o to poprosiłam, ale szczerze myśląc o każdym słowie, wznosząc duszę do Niego.
    – Wypowiadaj się zawsze odczuwając Mnie, jak to właśnie uczyniłaś. Ja, Bóg, czuję, odczuwam wszystko! Muszę odczuwać w twoim wezwaniu miłość, płynącą z głębi twojej duszy, pragnącej Mnie i kochającej, myślącej o każdym wypowiadanym słowie. Ja, Bóg, istnieję i wszystko odczuwam! Każda modlitwa wypowiadana tylko wargami (Mk 7,6b) jest tak samo daremna jak krzyk pogrzebanego w grobie. Przypomnij sobie, że Ja istnieję i odczuwam… (30.09.1986)
    http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=21
    Rodos, 19.02.1988
    …Zbliżajcie się do Mnie z ufnością i otwórzcie wasze serca, by Mnie przyjąć. Wielu z was modli się, ale wasze modlitwy nie dochodzą do Mnie. Nauczcie się modlić tak, abym was odczuwał. Wiele modlitw spada z powrotem na ziemię, nigdy do Mnie nie dochodząc.
    – Czy chcesz powiedzieć, Panie, że czczą Cię tylko wargami?
    – Tak. Oni czczą Mnie swoimi wargami

 6. Agnieszka pisze:

  Matka Boża w Medjugorje mówi: „Pokój, pokój, pokój”. Mówiła też, że post o chlebie i wodzie może nawet uchronić od wojny. Zmobilizujmy się zatem w swoich parafiach (porozmawiajmy z naszymi proboszczami). Potrzebny jest szturm modlitewny Polaków, modlitwa nieustanna (Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne) a także post o chlebie i wodzie, adoracja Najświętszego Sakramentu. Polska zawsze zwyciężała przez modlitwę, nie traćmy nadziei !!! Nasza ufność jest w Bogu, Jezusie Miłosiernym a Matka Boża jest Królową Polski !!! Wybór obecnego rządu na te trudne czasy to nie przypadek.

  • Sylwia pisze:

   Agnieszko , tak siła modlitwy może zmienić wszystko. Maryja nasza Mama chce dla nas wszystkich dobrze i my ludzie powinniśmy się zastosować do Jej rad. Tak potrzeba Adoracji Najświętszego Sakramentu , potrzeba Postu i modlitwy. Tylko wiesz to nie jest takie łatwe , co do rozmowy z naszymi kapłanami , nie wszyscy mogą podzielać nasze zdanie. Ale uważam że poruszyć temat trzeba .

   • Agnieszka pisze:

    Z pewnośćią nie wszyscy kapłani będą przychylni, ale trzeba próbować. Jeśli nie uda się z nimi można we wspólnotach. Ostatecznie chodzi, jak w całej historii, o nawrócenie ludzkości. To co się dzieje i dziać będzie, to konsekwencje grzechów.
    (Objawienia w Fatimie) Słowa s. Łucji ze spotkania z o.Fuentes: „Ojcze, nie powinniśmy czekać na apel do świata pochodzący z Rzymu w imieniu Ojca św., żeby odprawić pokutę. Nie powinniśmy też czekać na wezwanie do pokuty, pochodzący od naszych biskupów diecezjalnych, ani od kongregacji religijnych. Nie! Nasza Pani już często wykorzystywała te metody, ale świat nie zwracał na nie uwagi. To dlatego teraz, konieczne jest by każdy z nas zaczął reformować się duchowo. Każdy człowiek musi nie tylko ocalić własną duszę, ale pomóc ocalić wszystkie dusze, które Bóg umieścił na naszej drodze”.
    „Diabeł robi wszystko co może, by odwrócić naszą uwagę i odebrać nam zamiłowanie do modlitwy, i albo ocalimy się wszyscy, albo zostaniemy potępieni”.

   • eska pisze:

    Ja myślę, że podjęciem jakichkolwiek rozmów itp. trzeba najpierw przygotować grunt poprzez modlitwę w tej intencji. Nie wiem, jeśli tu na WOWIT-cie jest jakas grupa osób, która chciałaby podjąć jakąś wspólną modlitwę, to można się skrzyknąć choćby w zakładce Nowenna Pompejańska za Ojczyznę – niekoniecznie do kolejnej nowenny, może do czegoś innego.
    Ja tym razem nie dam rady podejmować kolejnych zobowiązań, zresztą taką też radę otrzymałam ostatnio od księdza. Ale poddaję sugestię pod rozwagę.

    • eska pisze:

     Miało być: „Ja myślę, że PRZED podjęciem jakichkolwiek rozmów…”

    • Sylwia pisze:

     Ja bym chciała podjąć jakąś modlitwę myślę że reszta też . Idę do zakładki . Proponuję Koronkę :O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu, Amen.
     Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen

     Przepuść, zlituj się, mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.
     Ojcze Przedwieczny, okaż, nam miło­sierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie Amen. Amen. Amen.

     Na dużych paciorkach:
     V. Przez Niepokalane Serce Marii Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa,
     R. Na uleczenie ran dusz naszych.

     Na małych paciorkach:
     V. O mój Jezu, Przebaczenia i Mi­łosierdzia!
     R. Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

     Na zakończenie koronki odmówić trzy razy:
     Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Rany itd.

     Albo Koronka do Najświętszego Sakramentu ❤

 7. Marek pisze:

  Szydło ws. przyjmowania imigrantów: „Obowiązują unijne ustalenia. Nadszedł czas, by zastanowić się czy te decyzje są słuszne”

  Jesteśmy w tej kwestii bardzo aktywni. Nasi ministrowie biorą udział w spotkaniach w Europie. Przed nami kolejne. Nasze stanowisko jest jasne. Trzeba pomagać tym, którzy są zagrożeni. Proponujemy pomoc humanitarną i chcemy tę pomoc kierować w miejsca gdzie jest najbardziej potrzeba
  Obowiązują nas wszystkie podjęte decyzje w Europie, nadszedł jednak moment by zastanowić się czy te decyzje są słuszne. Naszym zadaniem jest przekonać do tego naszych partnerów
  http://wpolityce.pl/polityka/272535-szydlo-ws-przyjmowania-imigrantow-obowiazuja-unijne-ustalenia-nadszedl-czas-by-zastanowic-sie-czy-te-decyzje-sa-sluszne

 8. Adminka pisze:

  Kochani dziękuję Wam za życzenia i modlitwy.
  Bardzo dziękuję.
  Każdy z nas swoją „piętę achillesową”
  Moją był paniczny strach przed dentystą…..
  Ząb kieł nie należy do łatwego usunięcia (najdłuższy ząb i do tego „oczny”) a ja po żółtaczce mam taką „przypadłość”, że mnie się zęby psują, ale od korzenia. Jak jest dziurka na wierzchu, to znaczy, że w środku już jest próchno….
  I dziś na moje urodziny przyleciała do Polski nasza Czytelniczka Ania z Belgii (dosłownie na weekend) Jest dentystką jak i jej ciocia.
  Po prostu musiałam się zebrać, pojechać do drugiego miasta, pokonać lęk i zrobić co należy 🙂
  I tak z pomocą Waszych modlitw odważyłam się, pojechałam rozpoczęłam rwanie i leczenie i jeszcze mała miała rozwierconego zęba z ropą (zrobiło jej się zapalenie dosłownie na dniach) a po wizycie u dentysty jeszcze zdążyłyśmy wszystkie na Mszę św.
  U rodziców Ani w kościele są relikwie św. Rity i każdego 22-ego miesiąca jest msza św. o uzdrowienie z ucałowaniem relikwii św. Rity i tam się wybiorę w następnych miesiącach

  Dziękuję Wam za modlitwy. Bardzo mi pomogły. Mój lęk trwał równo 10 lat…taki niesamowity.
  10 lat temu ostatni raz byłam u stomatologa, pewne zdarzenie spowodowało blokadę, która dziś została usunięta.
  Za 2 tyg. znów jadę… tym razem do cioci Ani, Ania będzie w Belgii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s