Adwent – Czekam na Ciebie Dobry Boże

Rozpoczynamy dziś Adwent – okres liturgiczny, w którym przypominamy sobie, że Pan Jezus przyjdzie do nas. Przyjdzie w dniu Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim przyjdzie w dniu ostatnim. Czy zastanie nas przygotowanych? To w dużej mierze zależy od nas. Aby to przyszłe spotkanie nie napawało nas lękiem, lecz było oczekiwane z radością, trzeba już dzisiaj rozpoznać Pana i przyjąć Go, gdy przychodzi w modlitwie, w Eucharystii, w sakramencie pokuty, w drugim człowieku.

Ewangelia wg św. Łukasza 21,25-28.34-36.
Jezus powiedział do swoich uczniów: Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.

Więcej: https://ewangeliadlanas.wordpress.com-pierwsza-niedziela-adwentu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Adwent – Czekam na Ciebie Dobry Boże

 1. Ania pisze:

  Niemieccy politycy: Nie dla szariatu i multikulti
  W Berlinie odbyła się dziś konferencja ekspertów ds. wewnętrznych CDU/CSU. W czasie spotkania politycy chadecji opowiedzieli się m.in. za tym, by „uszczelnić granice i nie wpuszczać już uchodźców do Niemiec”. We wspólnej deklaracji podkreślają także judeochrześcijańskie korzenie Europy i domagają się „bardziej stanowczej walki z islamistami”.

  „Musimy wysłać wyraźny sygnał do uchodźców, że nasze możliwości nie są nieograniczone. Część ludzi powinniśmy zawracać na granicy. To pozostałych może zniechęci. Szczególnie samotnie podróżujących mężczyzn w średnim wieku (nie sprecyzował dlaczego akurat ich –red.). Inaczej nie zapanujemy nad napływem imigrantów” – zaznaczył rzecznik frakcji CDU ds. polityki wewnętrznej w Bundestagu, Stephan Mayer. Według niego „nie chodzi o hermetyczne zamknięcie granic”.

  „Wystarczy, że odrzucimy kilkaset osób. To będzie stanowiło sygnał dla pozostałych, że nie przyjmujemy każdego. Może zmienią wtedy swoje plany i nie zdecydują się na podróż do Niemiec” – dodał Mayer. Wtórował mu poseł do landtagu w Saksonii-Anhalt Jenz Kolze.

  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/niemieccy-politycy-nie-dla-szariatu-i-multikulti-,15479580541?utm_source=facebook&utm_medium=button&utm_campaign=stefczyk-info#ixzz3sphPEiyG

 2. Pingback: Adwent – Czekam na Ciebie Dobry Boże | Biały, bardzo biały

 3. Marakuja pisze:

  Jakie są u Was zwyczaje adwentowe? Na Śląsku kupuje się wieniec adwentowy upleciony z igliwie z czterema świeczkami, w naszych kościołach są tez takie, tylko większe. Słyszałam, że nie wszędzie w Polsce się to praktykuje, być może tylko na zachodzie i południu. W pierwszą niedziele Adwentu zapala się jedną świeczkę, w kolejne niedziele o jedną więcej. Wieniec stoi na jakimś ozdobnym talerzu na stole, choć pamiętam z dzieciństwa, ze wisiał pod żyrandolem. Po obiedzie Mama grała na cytrze, wszyscy wspólnie śpiewaliśmy właśnie tę pieśń adwentową:

  • Ola pisze:

   Oczywiście Roraty 🙂
   To najważniejszy zwyczaj,uwielbiany przez dzieci.
   Co do wieńca-jest w kościele,a także świeca-Roratka-przewiązana niebieską wstążką,symbolizująca Niepokalaną.
   W domu ozdoby,pierniki robione z dziećmi i przez dzieci.
   Nie umiem grać na niczym,tym bardziej na cytrze,za to puszczamy pieśni i piosenki,(szczególnie tej,którą dzieci uczą się na roratach) i śpiewamy razem.
   Co roku jest inny temat i inna piosenka przewodnia,oprócz tradycyjnych adwentowych.
   Z takich nowoczesnych moje dzieci uwielbiają tę:

  • Sylwia pisze:

   Kocham tę Modlitwę , ostatnio podarowałam ją osobie która według mnie potrzebuje tej modlitwy i czuję ze będą z tego owoce 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Codziennie ją odmawiam, szkoda, że jak zwykle zapomina się podać autora, ale to „drobiazg”

   Modlitwa o Cud śp. Peter Mary Rookey OSM

   Panie Jezu, staję przed Tobą taki jaki jestem. Przepraszam za moje grzechy, żałuję za nie, proszę przebacz mi. W Twoje Imię przebaczam wszystkim cokolwiek uczynili przeciwko mnie. Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł. Oddaję się Tobie Panie Jezu całkowicie teraz i na wieki. Zapraszam Cię do mojego życia, przyjmuję Cię jako mojego Pana, Boga i Odkupiciela. Uzdrów mnie, odmień mnie, wzmocnij na ciele, duszy i umyśle. Przybądź Panie Jezu, osłoń mnie Najdroższą Krwią Twoją
   i napełnij Swoim Duchem Świętym. Kocham Ciebie Panie Jezu. Dzięki Ci składam. Pragnę podążać za Tobą każdego dnia w moim życiu. Amen. Maryjo Matko moja, Królowo Pokoju, Święty Peregrynie Patronie chorych na raka, Wszyscy Aniołowie i Święci, proszę przyjdźcie mi ku pomocy.
   Odmawiaj tę modlitwę z wiarą, bez względu na to jak się czujesz. Kiedy dojdziesz do takiego stanu, że będziesz szczerze pojmował każde słowo całym swoim sercem, doznasz duchowej łaski. Doświadczysz obecności Jezusa i On odmieni całe twoje życie w bardzo szczególny sposób. Przekonasz się

 4. Monika pisze:

  Piękne pieśni Adwentowe:

 5. Marakuja pisze:

  Mocna homilia bp. Deca na jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski: „Europo, obudź się na chrześcijaństwo!”

  Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski ma być dla Europy przykładem, aby ten kontynent obudził się na chrześcijaństwo – podkreślał biskup świdnicki Ignacy Dec podczas uroczystych nieszporów I niedzieli Adwentu w katedrze świdnickiej inaugurujących Roku Jubileuszowy 1050. rocznicy Chrztu Polski.
  28 listopada delegacje ze wszystkich parafii diecezji świdnickiej wraz ze swoimi duszpasterzami zgromadziły się w katedrze świdnickiej, aby uczestniczyć w inauguracji Roku Jubileuszowego 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz przyjęciu do swych wspólnot parafialnych świece jubileuszowych, jako znak gotowości niesienia światła wiary w następne pokolenia.
  Uroczystym nieszporom przewodniczył bp Ignacy Dec. W modlitwie uczestniczyli także m.in.: biskup pomocniczy Adama Bałabuch oraz kanonicy Świdnickiej Kapituły Katedralnej i Wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej, duchowieństwo diecezjalne i zakonne.
  Biskup świdnicki w okolicznościowej homilii nawiązując do fragmentu z Pierwszego Listu św. Pawła do Tesaloniczan: „Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa” zauważył, że każdy rok liturgiczny zaczyna się i kończy przypomnieniem prawd ostatecznych. – Do tej rzeczywistości zdążamy przez lata kalendarzowe i liturgiczne. Rozpoczynający się dzisiaj nowy rok liturgiczny, będzie rokiem dziękczynienia za łaskę chrztu naszego narodu, który miał miejsce 966 roku, czyli 1050 lat temu. Ta data odsyła nas do początku naszego narodu i państwa – mówił, dopowiadając: – Dzieje polskiego narodu i państwa są zapoczątkowane dwoma datami, zapisanymi w Roczniku Kapituły Krakowskiej z roku 965: „Dubrowka przybywa do Mieszka” oraz 966: „Mieszko książę Polski został ochrzczony”. W taki oto sposób Polska pojawiła się w historii, jako Polska chrześcijańska.
  Bp Dec podkreślał również, że wspólnota Unii europejskiej i cały jej kontynent może przetrwać dzięki chrześcijaństwu.
  Czujmy się odpowiedzialni nie tylko za nasz naród, ale i za cały kontynent europejski, który w obecnym czasie jest najbardziej zlaicyzowany, aby modlitwą, przykładem wartości chrześcijańskich zmieniać oblicze tego kontynentu i tej ziemi
  — zachęcał biskup.
  W dalszej części celebrans przypomniał również okoliczności wielkiej nowenny, która przygotowywała Polaków na obchody tysiąclecia Chrztu Polski, zaznaczył przy tym, że w ciągu minionego półwiecza oblicze Polski zasadniczo się zmieniło.
  Po wspólnej modlitwie biskup świdnicki poświęcił świece jubileuszowe. Po czym wraz z biskupem pomocniczym Adamem Bałabuchem przekazywał ogień paschału przedstawicielom wszystkich parafii w diecezji.
  Rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski w diecezji świdnickiej było również okazją do wprowadzenia przez biskupa Ignacego Deca do grona kanoników Świdnickiej Kapituły Katedralnej dwóch nowych kanoników honorowych: ks. dr Krzysztofa Orę, dyrektora wydziału duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej oraz ks. dr hab. Dominika Ostrowskiego, wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  Na zakończenie uroczystych nieszporów biskup świdnicki podziękował duchowieństwu i wiernym całej diecezji za przybycie do katedry i równocześnie prosił, aby słowa: „Nieście światło Ewangelii w następne pokolenia!” były drogowskazem na dobre przeżywanie Jubileuszu Chrztu Polski i Świętego Jubileuszu Miłosierdzia.

  http://wpolityce.pl/kosciol/273416-mocna-homilia-bp-deca-na-jubileusz-1050-rocznicy-chrztu-polski-europo-obudz-sie-na-chrzescijanstwo

 6. Sebro pisze:

  Dziś jest też początek Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

 7. Marakuja pisze:

  Szaleństwo we Włoszech. Nie będzie świątecznych symboli, aby nie drażnić muzułmanów
  Wydawałoby się, że „poprawność polityczna” w krajach Europy Zachodniej już dawno osiągnęła granicę absurdu. Teraz jednak jest ona przekraczana jeszcze bardziej. We Włoszech będą unikać bożonarodzeniowych symboli, bo mogłyby drażnić muzułmanów.

  Awantura wybuchła po decyzji dyrektora jednej ze szkół w Mediolanie. Uznał on, że Boże Narodzenie zastąpi… „święto zimy”! Na dodatek pod koniec stycznia. Urzędnik nie ukrywa, że zdecydował się na taki krok, aby nie drażnić wyznawców islamu.

  – Gdyby w programie części artystycznej znalazła się chociaż jedna kolęda, ktoś mógłby pomyśleć, że to prowokacja, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się w Paryżu – stwierdził Marco Parma.

  Po nagłośnieniu skandalu zaczęli protestować rodziców uczniów. Okazało się, że Parma nie jest jedynym dyrektorem, który boi się wystawić na terenie szkoły chociażby choinki. We Włoszech trwa ożywiona dyskusja na ten temat.

  http://niezalezna.pl/73397-szalenstwo-we-wloszech-nie-bedzie-swiatecznych-symboli-aby-nie-draznic-muzulmanow

 8. Pingback: Adwent – Czekam Na Ciebie Dobry Boże | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s