Jak św. Maksymilian został uzdrowiony wodą z Lourdes

„zamiast operacji i skrobania kości usłyszałem od lekarza szpitalnego, że nie widzi tego potrzeby i po kilku opatrunkach byłem zdrów. Chwała więc Panu Bogu i cześć Niepokalanej!”

Jak św Maksymilian został uzdrowiony wodą z Lourdes

W liście z życzeniami wielkanocnymi do swojej matki Marianny Kolbe, młody kleryk Maksymilian napisał do matki z Rzymu gdzie studiował. List datowany jest na 6 IV 1914

„Nic tak ważnego nie zaszło, chyba to, żem o mało nie utracił (małego, grubego) palca u prawej ręki. Utworzyło mi się tam bowiem coś na kształt wrzodu. Pomimo zabiegów kolegialnego lekarza materia tworzyła się ciągle. W końcu lekarz orzekł, że już kość się psuje; trzeba więc będzie ją wyskrobać. Usłyszawszy o tym odpowiedziałem, że mam na to lepsze lekarstwo. Dostałem był bowiem od O. Rektora cudowną wodą z Lourdes.

Dając mi ją, opowiedział mi O. Rektor historię swego cudownego uzdrowienia. Gdy miał lat 12, zachorował na nogę. Kość w stopie się psuła, wskutek czego nie mógł spać, krzyczał z boleści. W końcu miano mu odjąć stopę. Wieczorem miało się już zebrać konsylium lekarzy; widząc co się dzieje, matka chwyciła się innego środka: wyrzuciła wszystkie lekarstwa z nogi, wymyła ją mydłem i przyłożyła cudowną wodę z Lourdes. O. Rektor pierwszy raz zasnął. Po 15 minutach zbudził się – zdrów.

Cud był oczywisty, ale lekarz niedowiarek starał się fakt w inny sposób wytłumaczyć. Ale, gdy po kilku dniach ze środka stopy oderwał się i wyszedł kawałek zepsutej kości, lekarz uwierzył, że rzeczywiście kość się psuła i cudem oderwała się i wyszła i że całe uzdrowienie było cudowne. Potem nawrócił się i wystawił swoim kosztem kościół. O. Rektor po przyłożeniu cudownej wody był co prawda zdrów i mógł chodzić, ale nie mógł wdziać buta, bo pozostał wzgórek na nodze. Po wyjściu kości i wzgórek zniknął.

Otóż nasz lekarz usłyszawszy, że mam wodę z Lourdes, z radością sam mi ją przyłożył. I cóż się stało? Nazajutrz zamiast operacji i skrobania kości usłyszałem od lekarza szpitalnego, że nie widzi tego potrzeby i po kilku opatrunkach byłem zdrów. Chwała więc Panu Bogu i cześć Niepokalanej!

Z gorącą prośbą o modlitwę
zawsze wdzięczny syn
br. Maksymilian”
Źródło: Fronda za: Niepokalanów.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cuda, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Jak św. Maksymilian został uzdrowiony wodą z Lourdes

 1. Pingback: Jak św Maksymilian został uzdrowiony wodą z Lourdes | Serce Jezusa

 2. rybka pisze:

  A ja na trochę inny temat. Poniżej wklejam link , który może się przydać przy odmawianiu dowolnej nowenny, np. od jutra do Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Jak to działa? Trzeba podać swojego maila w formularzu i codziennie otrzymuje się mailem modlitwę na dany dzień nowenny. Pomysł bardzo mi się spodobał, ponieważ jestem troszkę roztrzepana i czasem „umyka” mi pierwszy dzień nowenny, którą miałam w planach odmówić. Szczególnie przed świętami maryjnymi 😦 Od jutra będę testować ten sposób. Jak ktoś chce się przyłączyć to zapraszam.
  http://nowenny.pl/jak-to-dziala

 3. Sylwia pisze:

  A ja nie tak dawno oglądałam film w telewizji właśnie o Św. Maksymilianie Kolbe . Film piękny poruszający i dający do myślenia czym jest życie i jaka jest jego wartość . Z jakim poświęceniem ten Święty oddał życie za drugiego człowieka .. I przyszła do mnie pewna historia związania z Św. Maksymilianem Kolbe – do tej pory nie wiem czy to co się mi przydarzyło jest prawdziwe 🙂 ale wierzę że tak . Byłam nastolatką , siedząc w Kościele Podczas Mszy Świętej spoglądałam na Konfesjonał , widziałam że ktoś tam siedzi- za jakiś czas patrzę a z stamtąd wychodził Ksiądz bardzo , ale to bardzo podobny właśnie do Ojca Maksymiliana .. nie, co dziwne pytałam kogoś czy widział tego Księdza nikt go nie widział tylko ja ..

 4. AKSORZ pisze:

  Tak woda z Lourdes jest uświęcona przez Maryję. na przykład poparzony dziennikarz Krzysztow Ziemiec zażywając wodę z Lourdes został cudownie uzdrowiony:

  http://kultura.dziennik.pl/ksiazki/artykuly/311617,lyzeczka-wody-z-lourdes.html

 5. olo13jcb pisze:

  Witajcie!

  Bliżej nieba – to kolejny cykl rekolekcji adwentowych, które będą emitowane na naszym portalu przez kolejne cztery tygodnie w poniedziałki oraz czwartki. Rekolekcje wygłosi ksiądz Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji diecezji tarnowskiej.

  Wraz z księdzem Arturem Odwiedzimy: Efez, Smyrnę, Pergamon, Tiatyrę, Sardes, Filadelfię, Laodyceę. Dlaczego właśnie te miasta? Odpowiedź na to pytanie odnajdziecie słuchając kolejnych katechez.

  Wszystkie konferencje będą dostępne w języku migowym.

  Bądźmy zawsze bliżej nieba! Włącz już teraz >>TUTAJ<< albo klikając w banner.

  Zapraszamy również na stronę Radia Profeto.pl: http://www.radioprofeto.pl oraz do naszego sklepiku z dobrymi książkami i ewangelizacyjnymi oraz inspirującymi gadżetami.

  Z Bogiem +

  Zespół Profeto.pl

  Zachęcamy do obejrzenia innych materiałów i SUBSKRYPCJI naszego kanału!

  Otrzymałeś wiadomość, ponieważ wyraziłeś zgodę na otrzymywanie wiadomości z portalu Profeto.pl. Aby zrezygnować z otrzymywania wiadomości napisz na adres promocja@profeto.pl

 6. Ola pisze:

  Znalazłam w sieci,ciekawe,że to było jeszcze przed wyborami 😉

  (edycja)

  • mc2 pisze:

   Olu admini powinni być ci wdzięczni że ich nieźle wkręciłaś …wg. mnie. wstawiając link Video z przemówienia Patrika Hollana .
   Patrick Holloran wraz z żoną Valerią są założycielami Harvest House International Ministries, światowej i apostolsko-proroczej służby
   Olu napisz coś ciekawego o tej organizacji …

   • wobroniewiary pisze:

    o co chodzi, bo nie było mnie i widzę, że coś mnie ominęło, co Admin już zedytował, a ja tak po ludzku ciekawa jestem 😀

    • mc2 pisze:

     Ola wstawiła link video z rzekomo proroczego widzenia jakiegoś wizjonera protestanckiego , który organizuje wykłady na zaproszenie jakiegoś ,,kościoła” …

     ps. w sumię się dziwię że o tym napisałem , przecież admin nazwał mnie dzisiaj wrogiem kościoła katolickiego …ale cóż ..

    • wobroniewiary pisze:

     Nie w takim sensie, spokojnie, po prostu musimy omadlać księży, wiedząc że wchodzą do Kościoła wilki w owczej skórze, ale jak będziemy pisać „ksiądz zrobił to źle, ksiądz zrobił źle tamto…. kodujemy w mózgu przekaz – ksiądz= źle”

     Rozchmurz się, a protestantów promujących daty końca świata rzeczywiście nam nie trzeba 😉

  • mc2 pisze:

   Olu nie bądź taka skromna i napisz coś o Szkole Proroczej Mikorzyn na zajęciach której ten Pan Miał wykłady, organizowane przez Wspólnotę Kościoła Chrześcijańskiego „Effata” w Poznaniu przy Kościele „Wieczernik”

   • wobroniewiary pisze:

    Czy ty nie podpuszczasz nas wszystkich mc2?

    • mc2 pisze:

     Nie , Ja lubię jak wszystko jest kropka w kropkę , Niech Ola nam wytłumaczy kim jest ten człowiek.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale może Ola nie wiedząc wkleiła o chciała dobrze!
     A Ty tu jak ten oficer dochodzeniowy – brr jak ja nie lubię przesłuchań
     Ola jak nie wiedziała to się dowie kto to i co to, Monika tu wklei to co mi na skypie wkleiła i wszyscy będziemy wiedzieć

    • Monika pisze:

     Tamtego Pata Hollorana to zaprosili do Kielc do wspólnoty „Wieczernik”. Na stronie Wieczernik.pl pisze m. in.: „W międzyczasie biskup kielecki, pod koniec czerwca 1994 r. wykluczył Wspólnotę “Wieczernik” z Kościoła Katolickiego. W roku 1996 “Wieczernik” został zarejestrowany jako związek wyznaniowy w Departamencie Wyznań Rady Ministrów w Warszawie.”

    • mc2 pisze:

     Może Ola chciała dobrze … lecz naiwnie wkleiła bez sprawdzania , w dodatku to ,,proroctwo ” nie pojawiło się przed tymi wyborami lecz prawie 7 lat temu…
     Na tej samej zasadzie ja zaprorokuje 🙂 Rosja się nawróci ( może za dziesięć lat ) wszak mówi o tym wiele przepowiedni , jak i o Polsce jako sile przewodniej …

    • eska pisze:

     mc2, tak czytam i czytam i się zastanawiam – czy Ty się czasem nie odgrywasz się na Oli za to, co nieprzyjemnego spotkało Ciebie? Jeśli nie umiesz sobie z tym poradzić, to może odczekaj trochę i to przemódl w miklczeniu. Bo złośliwość, którą widzę w Teoich ypowiedziach ani nie jest potrzebna, ani nie jest chrześcijańska. Błogosławionego dnia!
     Wsystkim tu obecnym. 🙂

    • Ola pisze:

     Faktycznie,nie sprawdziłam co to,kto to,nie mam pojęcia kim są ludzie,którzy to mówią itd.
     Mój błąd i dobrze,że Admini to wycięli 🙂
     Nie rozumiem tylko po co ten jad Panie czy Pani mc2,no i od kiedy my jesteśmy na Ty?

    • wobroniewiary pisze:

     My wszyscy upadamy, grzeszymy, popełniamy błędy ale nie chcemy być inkwizycją – „wyciąć w pień, przekląć, zabić psychicznie, podeptać” itp. itd.
     Po to się nawzajem upominamy, by więcej nie błądzić, no chyba, że ktoś oporny na upomnienia i idzie w zaparte 😀

   • Monika pisze:

    Biedna Ola dostało się Jej. Ale nie przejmuj się Olu. Ja też czasem coś wkleję bez sprawdzenia, bo na pierwszy rzut oka wydaje się niegroźne i w porządku a potem Admini, zdarza się, że zedytują i po sprawie. Czuwają i dobrze. Mają większe rozeznanie niż my. Często naprawdę nikt nie chce źle – rozumiemy to. 🙂

 7. kasiaJa pisze:

  „(…) I oczekujemy Twego przyjścia w chwale.”
  Jutro rozpoczyna się Adwent 🙂

 8. eska pisze:

  Przepraszam za literówki w poprzedniej wypowiedzi (nieco wyżej). Dziecko mnie szarpało za rękę. 😉

 9. Ola pisze:

  Tak jeszcze,żeby się zrehabilitować… 😉
  Pieśń uwielbienia.
  Tym razem chyba link w porządku 🙂

 10. Bogumiła pisze:

  Zapraszam do Lourdes:
  http://fr.lourdes-france.org/tv-lourdes/?vid=reco
  Można się codziennie pokłonić naszej Mamusi a nawet cały dzień z Nią spędzać robiąc swoje obowiązki. Polecam z serca! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s