Się dzieje….. czyli karczemna awantura w Sejmie!

Karczemna awantura w Sejmie! Posłowie PO blokują wybór sędziów TK!
Walą pięściami w pulpity i machają konstytucją.

Do gwałtownych scen dochodzi w Sejmie, za sprawą rozgorączkowanych posłów Platformy. Po gwałtownej manifestacji parlamentarzystów PO, którzy walili pięściami w pulpity i wymachiwali konstytucją, marszałek Sejmu przerwał obrady!

Scysja wybuchła tuż po głosowaniu nad wnioskiem opozycji o odroczenie posiedzenia, na którym Sejm ma wybrać pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Kandydatów zgłosiło PiS.

Sprawa od rana budziła emocje. Ogłoszono przerwę w obradach, która trwała do 16.00. Wtedy to odrzucono w głosowaniu wniosek o zupełne odroczenie posiedzenia.

Takiego bałaganu to ta izba nie widziała nigdy. Wy nie tylko łamiecie Konstytucję, pan marszałek łamie regulamin Sejmu

— atakował Andrzej Halicki z PO, który utrzymywał, że marszałek Kuchciński nie miał prawa zwołać posiedzenia poświęconego wyborowi sędziów.
Więcej: wpolityce.pl

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

55 odpowiedzi na „Się dzieje….. czyli karczemna awantura w Sejmie!

 1. wobroniewiary pisze:

  A pod Sejmem podobno PO sama siebie wypędza 🙂
  „krzyczą precz z komuną” 😀 😀 😀

  • eska pisze:

   Aż się prosi zacytować pod adresem tychże POsłów:

   Krzyczący „Wolność!” – kręcą pęta
   Krzyczący „Męstwo!” – drżą ze strachu
   Kto woła „Pamięć!” – nie pamięta
   Krzyczącym „Łaska!” – śni się szafot.
   „Mądrość” – odmienia język durnia
   „Uczciwość” sławi przeniewierca
   O spokój apeluje furiat
   O dietę z warzyw – ludożerca.
   (…)
   Krzyczącym „Siła!” – głos się łamie
   Krzyczący „Wierność!” – pozdradzali
   Kto woła „Prawda!” – zwykle kłamie
   Krzyczący „Wielkość!” – tacy mali
   „Jawność!” obwieszcza głos z ukrycia
   Żądają reguł gry – szulerzy
   Głosują śmierć obrońcy życia
   Do wiary wzywa – kto nie wierzy.

   Od tej ich hipokryzji, fałszu i zarzucania innym tego, co dotyczy ich samych, już po prostu mdli…

  • Sylwia pisze:

   A ja FB cztytam jeden moich znajomych pisze – no to macie k..(brzydkie slowo) ten swój Pis , a ja tylko się śmieje 😀 😀

  • Maria z Warszawy pisze:

   Kochani, a czego można się było spodziewać?
   Jak Kali ukraść krowy, to dobry uczynek, jak Kalemu ukraść krowy to …już jest zamach na no właśnie ….. na co? bo przedmioty zamachu mnożą się jak króliki.

   • Maggie pisze:

    Może mała poprawka:
    Jak Kali ukraść to dobrze, ale jeśli Kaliemu to kradzione odebrać to przemoc i bezprawie .. i tak głośno krzyczą, wzburzeni, że słychać nawet w Toronto, a nie tylko w Warszawie.

 2. Magda pisze:

  Kornel Morawiecki: Trybunał, który sam łamie konstytucję, powinien sam ustąpić
  Poprzednio Trybunał Konstytucyjny został wybrany niekonstytucyjnie. Nie jestem ekspertem od Konstytucji, ale chciałbym, żeby Trybunał, który sam łamie konstytucję, sam ustąpił – mówił Kornel Morawiecki, marszałek senior.

  – Parę dni temu mówiłem, że dobro narodu musi być nad prawem, nawet nad Konstytucją. Proszę moich kolegów posłów, byśmy się nie obrażali. – mówił Morawiecki

  – Nie wyzywajcie od komuchów, bo każdy z nas został wybrany demokratycznie – mówił poseł klubu Kukiz’15, kierując swoje słowa do posłów Platformy Obywatelskiej, którzy skandowali „precz z komuną”

  – Proszę moich Rodaków – Polaków, by nie ulegli prowokacji – dodał.

 3. Ania pisze:

  SZACH I MAT? Krystyna Pawłowicz: nowi sędziowie „JUŻ CHYBA PO złożeniu ślubowania przed Prezydentem Dudą”

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz napisała na swoim profilu Facebookowym:

  Pięciu wybranych dziś,zgodnie z konstytucją,ustawami i Regulaminem Sejmu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego już chyba po złożeniu ślubowania przed Prezydentem A.Dudą. Od jutra mogą już brać udział w pracach Trybunału. M.in.mogą brać też udział w rozpatrywaniu sprawy ustawy o TK z czerwca,autorstwa PO i PSL,oraz jej nowelizacji z listopada dokonaną przez PIS.Trybunał postanowił rozpoznawać te ustawy w pełnym składzie.

  Nowym sędziom serdecznie gratuluję.
  http://wpolityce.pl/p/343694

  http://wpolityce.pl/polityka/273845-szach-i-mat-krystyna-pawlowicz-nowi-sedziowie-juz-chyba-po-zlozeniu-slubowania-przed-prezydentem-duda

 4. Ania pisze:

  Masakra w Kalifornii. Zastrzelono 14 osób!

  14 osób zginęło 14 kolejnych jest rannych w strzelaninie w San Bernardino w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Policja na konferencji potwierdziła, że sprawcy uciekli, a ich tożsamość jest nieznana.

  Do ośrodka zajmującego się pomocą niepełnosprawnym w San Bernardino, około stu kilometrów na wschód od Los Angeles, wpadło kilku zamaskowanych mężczyzn. Od razu otworzyli oni ogień do ludzi. Na miejscu pojawiła się policja i antyterroryści. Okazało się jednak, że przyjechało za mało karetek – świadkowie zdarzenia transportowali rannych do szpitala polowego własnymi samochodami – podaje Fox News

  http://www.fronda.pl/a/masakra-w-kalifornii-zastrzelono-14-osob,61539.html

  • Maggie pisze:

   Sprawdziłam … i moje podejrzenie okazało się słusznym – muzułmanin ze swoją małżonką strzelali. Wyszedł z sali, na której była jakaś celebracja pracownicza i powrócił by zabijać. Jeden ze wspołpracowników powiedział, że ten bandyta,wiosną, na miesiąc wyjeżdżał do Arabii Saudyjskiej. W oficjalnych wiadomościach mówi się o domorosłym terroryźmie. Nic ująć , nic dodać …

 5. Ania pisze:

  Była Premier Polski Ewa Kopacz stanęła na czele protestu wobec działań polskiego Sejmu. Tak, tak – Platforma Obywatelska zapewnia, że sprawy wyboru nowych sędziów nie odpuści. Będzie się więc działo.

  Po dzisiejszym głosowaniu nad nowymi sędziami TK, szef klubu PO-PRL bis Sławomir Neumann powiedział: „Skierujemy apel do pana prezydenta Dudy o wstrzymanie się z przyjmowaniem ślubowania od nowo wybranych sędziów”. Była Premier dodała: „Na to nie ma zgody”.

  I wezwali pana Prezydenta Andrzeja Dudę do tego, by chronił Konstytucję. Tak, panowie i panie z PO, którzy przez ponad 8 lat działali w wielu sprawach sprzecznie z Konstytucją, dziś trzymają w rękach książeczkę, podobnie jak chińscy komuniści i machają nią przed nosami polskiego rządu.

  http://www.fronda.pl/a/zalobnicy-po-po-prl-w-zalosnym-natarciu,61535.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Kilka słów prawdy:

  • wobroniewiary pisze:

   Krzywonos machała Konstytucją z lat 90-tych twierdząc, że drukowała ją w latach 80-tych….

   • AnnaSawa pisze:

    …ciekawe czy przed „skokiem przez płot” czy PO ???

    • Maggie pisze:

     Może jeszcze coś wyszpera,
     gdy pogrzebie w swych papierach ?
     No, bo chyba jasne przecie,
     że wyciąga własne śmiecie.
     Pamięć trochę ją zawodzi,
     zapomniała kto tu szkodzi
     i że może … nim się urodziła,
     konstytucję już płodziła ?
     – kopiąc w brzuch, poniżej pasa,
     stąd do dzisiaj taka jej klasa.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Tak to jest, gdy się nie zna/ lub nie chce pamiętać historii ewentualnie może przyznanie się……

  • mkm80 pisze:

   Miałem honor znać panią Anię osobiście. Wielka kobieta.
   Nigdy nie zapomnę, jak organizowaliśmy w moim starym liceum lekcję z nią. Mój były nauczyciel, wiedząc jaką ma młodzież bał się tego strasznie, uważał, że licealiści się zanudzą. Zgodził się w końcu i na ostatniej lekcji licealiście zgromadzili się w auli. Obowiązkową mieli do siedzenia tylko 45 min lekcji, potem miał zostać kto chciał. Jaki był szok dla nauczycieli… 45 minut, godzina, 1,5 godziny nikt nie wychodzi z auli… Wchodzi zaniepokojony dyrektor a tam młodzież cichutko, z wypiekami na twarzy z przejęciem słucha pani Ani i jej opowieści o prawdziwej historii „Solidarności”…

 7. AnnaSawa pisze:

  Wsparcie dla rządu i prezydenta! „Musimy zadbać o to, by nie dać się zmanipulować bandzie wytrawnych graczy i cwaniaków”
  autor: Lech Makowiecki
  http://wpolityce.pl/polityka/273848-wsparcie-dla-rzadu-i-prezydenta-musimy-zadbac-o-to-by-nie-dac-sie-zmanipulowac-bandzie-wytrawnych-graczy-i-cwaniakow

 8. wobroniewiary pisze:

  Anna Zalewska – szefowa MEN: „Nie wpuszczę seksedukatorów do szkół. Trzeba szanować intymność młodych ludzi”
  Nie wpuszczę seksedukatorów do szkół. Zewnętrzne zespoły są zagrożeniem dla dzieci, bo ich nie znają. Mogą im tylko zaszkodzić. Trzeba szanować intymność młodych ludzi. Poza tym wychowanie jest po stronie rodziców. To rodzic jest najważniejszy

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/273677-anna-zalewska-szefowa-men-we-wsieci-nie-wpuszcze-seks-edukatorow-do-szkol-trzeba-szanowac-intymnosc-mlodych-ludzi

 9. Sebro pisze:

  Zawsze tak było i nic tego nie zmieni. Kto miał styczność z wsią wie o czym mówię: świnie najbardziej kwiczą gdy odrywa się je od koryta.
  Należałoby ich wszystkich pod sąd dać za ośmioletnie niszczenie Polski i działanie na korzyść Niemiec. To dopiero była zdrada stanu. Teraz się burzą, bo nowi chcą posprzątać. Jeszcze za media powinni się wziąć i te wszystkie niemieckie szmatławce pozamykać. A Stokrotkom, Lisom i im podobnym Kraśkom dożywotni zakaz pokazywania ryjka przed kamerami.

 10. seba pisze:

  Widzę, że Msza Św. wròciła do sejmu 🙂

 11. Ania pisze:

  Oni się tego boją, łachudry diabelskie
  Nieznane dokumenty TW „Bolka” odtajnione
  Ujawnienie dokumentów komisji Ciemniewskiego jest ogromnym sukcesem, zwłaszcza w odniesieniu do Lecha Wałęsy. Pewne dokumenty zachowały się tylko tam – mówi portalowi Fronda.pl Zbigniew Girzyński.

  IPN ujawnił akta komisji Jerzego Ciemniewskiego. Komisja ta została powołana w czerwcu 1992 roku, tuż po odwołaniu rządu Jana Olszewskiego. Jej członkowie mieli zbadać sposób wykonania przez ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały lustracyjnej.Dokumenty wytworzone w toku prac Komisji wyjaśniają kryteria zakwalifikowania nazwisk 64 osób jako osobowych źródeł informacji komunistycznych organów bezpieczeństwa państwa, ponadto informują o procederze niszczeniu w UOP dokumentacji peerelowskiej bezpieki.

  http://www.fronda.pl/a/nieznane-dokumenty-tw-bolka-odtajnione,61519.html

 12. seba pisze:

  Błogosławcie i wybaczajcie, a zobaczymy wszyscy cuda.Denerwują się bo Bòg wròcił,…..wymierzyć sprawiedliwość.

 13. Ania pisze:

  Kornel Morawiecki: Pan prezydent dobrze zrobił. Platforma która zjadła ciastko, chciałaby mieć ciastko

  Myślę, że pan prezydent dobrze zrobił. Szybko, ale dobrze – komentował Kornel Morawiecki w „Poranku Radia TOK FM” kwestię Trybunału Konstytucyjnego i odebranie ślubowania przez prezydenta Andrzeja Dudę od nowo wybranych sędziów.

  Jak przekonywał Morawiecki, zmiany trzeba było przeprowadzić, bo „nie może być instytucji, która uniemożliwia sprawować PiS władzę”. Polityk Kukiz’15 twierdzi, że nie ma się co oburzać na szybkie przyjęcie przez prezydenta ślubowania od nowych sędziów.

  – PiS chce sprawować władzę i nie może być instytucji, która to uniemożliwia. A nawet po mianowaniu nowych sędziów to PO ma większość w TK – podkreślił.

  Według Kornela Morawieckiego, kłótnie towarzyszące środowym wyborom sędziów, to „awantura tych którzy stracili władzę i chcieliby ją odzyskać.

 14. wobroniewiary pisze:

  Narodowa straż pilnuje kościoła
  Nieznani sprawcy profanują świątynie i kradną konsekrowane hostie. Tylko w ubiegłym tygodniu włamali się do trzech świątyń. Młodzież Wszechpolska tworzy straż obywatelską – informuje „Rzeczpospolita”.
  Informacje o tych zdarzeniach dotarły do Młodzieży Wszechpolskiej (MW) z Krakowa. „Doszły nas bardzo niepokojące wiadomości, że jest planowana kolejna profanacja, tym razem u nas – w Krakowie. Celem jej ma być kościół pw. św. Wojciecha na Rynku Głównym. W związku z tym informujemy, że nasi działacze z Krakowa będą organizować patrole. Wszystkich naszych sympatyków także zachęcamy, by mieć to miejsce szczególnie na oku. NIE DLA WROGÓW KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO!” [pisownia oryginalna – red.] – ogłosili narodowcy na Facebooku. W środę w internecie pojawiło się też zdjęcie z nocnego pilnowania krakowskiej świątyni z podpisem: „Kraków czuwa”.

 15. Magda pisze:

  Są oświadczenia majątkowe posłów. Bankowiec Ryszard Petru milionerem

  Dziś opublikowano oświadczenia majątkowe wszystkich posłów. W Sejmie jest wiele nowych twarzy, więc szczególne zainteresowanie budzi majątek nowych parlamentarzystów. Np. Ryszarda Petru – lidera Nowoczesnej – który, jak się okazuje, jest milionerem.

  43-letni Ryszard Petru ma na koncie – w trzech bankach – prawie milion złotych. Ale oprócz tego zgromadził też spore zapasy gotówki w obcych walutach: 156 tys. euro i 166 tys. dolarów. Ma też ok. 150 tys. zł w papierach wartościowych.

  Na tym nie koniec. W skład majątku lidera Nowoczesnej wchodzi też mieszkanie (193 m kw.) o wartości 870 tys. zł oraz dwa inne lokale – 54- i 60-metrowy – wycenione odpowiednio na 240 tys. zł i 100 tys. zł.

  Ryszard Petru ma też samochód Volvo XC60 z 2014 r. Jak sprawdziliśmy – ceny takiego auta, w zależności od silnika i wyposażenia – wahają się od 140 do 220 tys. zł.

  W czasie kampanii wyborczej wyszło na jaw, że mimo tego lider Nowoczesna PL, przed wybuchem kryzysu finansowego, zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem swój kredyt we frankach jakoś szybko przewalutował.
  http://niezalezna.pl/73503-sa-oswiadczenia-majatkowe-poslow-bankowiec-ryszard-petru-milionerem#.Vl89mX-_0YZ.facebook

 16. Ola pisze:

  Piękne rekolekcje adwentowe Ojca Krzysztofa Osucha:

 17. Bogumiła pisze:

  Polecam niezwykły Zegar Męki Pańskiej – na każdą godzinę można czuwać z Naszym Zbawicielem i pocieszać Go w Męce:
  http://www.rmpm.pl/index.php?page=zegar

 18. Marek pisze:

  Powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów z północnej Turcji do Odessy, a następnie przez Ukrainę do Polski. Pierwszej fali imigrantów można się spodziewać na wiosnę. Od początku kryzysu imigracyjnego w Europie polska Straż Graniczna zatrzymała kilkaset osób, które chciały nielegalnie przekroczyć granicę RP.
  Polska jest najbardziej narażona na napływ nielegalnych imigrantów z południa i wschodu. Wielu z nich próbuje przekroczyć granicę i starać się o pobyt w naszym kraju od wschodu. Szef Straży Granicznej gen. Dominik Tracz poinformował podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji spraw wewnętrznych, że na granicy z Białorusią SG zatrzymuje co miesiąc od 200 do 300 osób, a zdarzało się nawet 500, na próbie nielegalnego przekroczenia granicy z zamiarem rozpoczęcia procedury imigracyjnej. Większość z nich jest odsyłana z powrotem na Białoruś.
  http://niezalezna.pl/73534-nowy-szlak-przemytnikow-fala-imigrantow-dotrze-do-polski-ze-wschodu

 19. Marek pisze:

  Pani Katarzyna jako 20-latka wyjechała do Irlandii. Tam poznała Ashana – Pakistańczyka, wyznawcę islamu. Choć rodzina ją ostrzegała, wzięła z nim ślub i mają razem dziecko. Po ślubie zaczął się koszmar. Bicie, znęcanie się, zakaz kontaktów z przyjaciółmi i życie według zasad ustalanych przez męża islamistę. Po trzech latach w obawie o życie pani Katarzyna uciekła z Irlandii. Pakistańczyk oskarżył ją o uprowadzenie dziecka. Na mocy międzynarodowych porozumień, jakie podpisała Polska, rozprawa odbyła się w Sądzie Rejonowym w Myśliborzu. Sąd nakazał wydanie dziecka Pakistańczykowi – pisze „Gazeta Polska”.
  http://niezalezna.pl/73527-polski-sad-nakazal-polce-oddac-dziecko-islamiscie

 20. Malgorzata Maria pisze:

  Sily zla siegaja szczytu, ale Jezus powiedzial ” Na swiecie doznacie ucisku ale odwagi! Jam zwyciezyl swiat”. Szturm modlitewny za polski parlament!

 21. Sebro pisze:

  Mam wrażenie, że niedługo dojdzie do przewrotu. Wszelkiej maści pokomusze pomioty z PO i Nowoczesnej wykorzystają swoje wpływy oraz finanse z niemieckich źródeł żeby wyprowadzić lemingi na ulice. Pytanie co zrobi prawica.
  No i pytanie dla będących w temacie: co to orzeczenie TK oznacza dla Sejmu i nowo zaprzysiężonych sędziów? Czy ten bełkot jest w jakiś sposób wiążący? Czy Sejm może rozgonić to towarzystwo PeOwskiej adoracji?

 22. wobroniewiary pisze:

  Bezpośrednio po „Wiadomościach” TVP1 prezydent Andrzej Duda ok. Godziny 20:00 wygłosi dziś orędzie do narodu. Informuje Niezależna.pl

 23. Sylwia pisze:

  Kochani proszę was o modlitwę , jutro mam ważne spotkanie , bardzo mi na nim zależy . Więc proszę ogarnijcie mnie modlitwą kto może bo się źle czuje , jakiś stan grypowy z bólem ucha..

 24. wobroniewiary pisze:

  Mocne!

  Minister Ziobro po orzeczeniu TK: Zostało wydane z rażącym naruszeniem prawa, bo orzekał skład 5-osobowy. „Trybunał orzekając w tej sprawie rażąco złamał procedurę”.
  http://wpolityce.pl/polityka/273971-minister-ziobro-po-orzeczeniu-tk-zostalo-wydane-z-razacym-naruszeniem-prawa-bo-orzekal-sklad-5-osobowy-trybunal-orzekajac-w-tej-sprawie-razaco-zlamal-procedure-nasz-wywiad

 25. wernz pisze:

  Pis doprowadyi do pryelewu polskiej krwi,nawrcie si.

  • wobroniewiary pisze:

   Widzę, że u Ciebie nawet klawiatura wariuje, więc nawróć najpierw swoją klawiaturę, potem siebie a potem dopiero zastanów się co za bzdury wypisujesz, niech nawraca się ten kto w Boga nie wierzy!
   My wierzymy w Boga a PIS jedynie popieramy 🙂

   • Maggie pisze:

    To nie tyle klawiatura co .. nad głową rogata chmura – może i zagraniczna krew .. brzmi weń .. jako wilczy zew?
    Sprawdź wernz, tą swoją klawiaturę, nim Ci znów napisze: o nawróceniu bzdurę.

    Jeśli, zaś chodzi o wywoływanie pewnych zdarzeń, to prowodyr w naszej historii był sponsorowany i sterowany … „po sąsiedzku”, aby niszczyć Dobro – gdy cieszą się biesy, wystarczy spojrzeć na interesy i co i kiedy i do jakiej idzie kiesy.

    Apage satanas! Jezus jest Panem!

    • eska pisze:

     Ej ej… znowu wszędzie nie trzeba widzieć rogacizny – język klawiatury jest wybrany taki, że jest zamienione umieszczenie litery „z” z literą „y”. To jest kwestia wyboru innej opcji w panelu sterowania, czy gdzieś tam.

  • Maria z Warszawy pisze:

   W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego . Amen. AAA po jakiemu to pisane???????

   • Maggie pisze:

    No właśnie, Mario … po jakiemu ? … bo nie po „polskiemu” i nie po „ukraińskiemu” ani po „czeskiemu”. Skoro zaś nakazuje nawrócenie .. to może i jaki imigrant, który uczy się po polsku z „tlumacza” lub ze słownika .. i sens mu ucika.., a nie podoba mu się i nasza wiara i PIS-u polityka ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s