Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy ws. Trybunału Konstytucyjnego

Szanowni Państwo,
W ostatnich miesiącach wokół wyboru nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego narosło wiele wątpliwości. Wywołały one niepotrzebne spory i emocje.
Polacy oczekują od polityków pracy na rzecz dobra wspólnego i rozwoju państwa, nie zaś kłótni i awantur.29 maja tego roku, gdy w Pałacu Wilanowskim w Warszawie odbierałem zaświadczenie o wyborze na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, apelowałem, by ważne dla ustroju Polski decyzje nie były podejmowane w okresie zmiany władz państwowych, ponieważ mogą one rodzić w przyszłości wiele problemów. Niestety, Sejm poprzedniej kadencji nie przychylił się do mojej prośby i dokonał wadliwego prawnie wyboru osób – kandydatów na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego, naruszając tym samym również dobry obyczaj polityczny. Nie można zgodzić się na dokonaną tuż przed wyborami zmianę prawną, która miała na celu jednostronne upolitycznienie Trybunału. Bo przecież instytucja ta powinna być pluralistyczna i politycy powinni tę zasadę bezwzględnie szanować. Tego oczekują od nich przecież obywatele.
Aby zakończyć niepotrzebne waśnie podważające autorytet najważniejszych instytucji państwa polskiego, stojąc na straży konstytucji i ciągłości władzy państwowej, postanowiłem odebrać przysięgę od sędziów wybranych wczoraj. Kierowałem się przy tym wolą nowo wyłonionego Sejmu, w którym Polacy pokładają tak ogromną nadzieję na naprawę Rzeczypospolitej.Jednocześnie chciałbym podkreślić, że przychylam się do opinii wyrażonej przez obecnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego o potrzebie debaty nad zmianami procedury wyboru sędziów. Dlatego też w ramach Narodowej Rady Rozwoju zamierzam powołać zespół, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania Trybunału. Tak, by w przyszłości nie pojawiły się żadne wątpliwości co do jego bezstronności.
Chciałbym do tego dialogu zaprosić przedstawicieli wszystkich partii politycznych, byłych sędziów Trybunału, ekspertów od prawa konstytucyjnego i inne zainteresowane podmioty. Liczę na to, że dzięki tej inicjatywie uda nam się wspólnie zapobiegać podobnym sporom w przyszłości.Szanowni Państwo, to decyzje narodu i jego przedstawicieli powinny być w pierwszej kolejności podstawą inicjatyw ustawodawczych. To istota demokracji. Jestem głęboko przekonany, że dzisiejsza decyzja także zbliża nas do realizacji tego celu.
Składając przysięgę prezydencką, ślubowałem, że dobro Ojczyzny i pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Że swoje osobiste cele podporządkuję całkowicie służbie społeczeństwu. Dlatego podjąłem tę decyzję w imię dobra wspólnego, w imię budowy sprawiedliwego i uczciwego państwa.
Dziękuję.
Źródło: Prezydent.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

60 odpowiedzi na „Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy ws. Trybunału Konstytucyjnego

 1. wobroniewiary pisze:

  Piechociński przyznaje: Zablokowaliśmy geotermię Rydzyka z powodów politycznych

  Były prezes PSL Janusz Piechociński przyznał, że rozwój znakomitej z punktu widzenia gospodarczego inwestycji o. Tadeusza Rydzyka w toruńskie złoża geotermalne został zablokowany… z powodów politycznych. To wyznanie, które de facto potiwerdza to, o czym wiedzieli wszyscy: dla rządu PO-PSL Polska się nie liczyła, a tylko własna korzyść.

  „Każdy, kto rozbudowuje i wykorzystuje energię odnawialną, powinien na tych samych zasadach uzyskać wsparcie. Kwestia geotermii toruńskiej stała się przedmiotem gry politycznej i to był główny powód, dla którego geotermia nie otrzymała publicznych środków, które powinna otrzymać” – powiedział Janusz Piechociński.

  • Maggie pisze:

   Wstrzymali uprzednio przyznane fundusze, kiedy tylko dobrali się do żłoba.
   Składając ofiary na Radio Maryja, TV Trwam, dodawaliśmy i na geotermię. Geotermia to dzieło katolickie, maryjne.

   • Maggie pisze:

    Do tego trzeba dodać, że nie przebierano w środkach aby szykanować, gnębić karami, ciąganiem po sądach o.Rydzyka i oczerniać, intrygować w celu podkopania autorytetu np wsadzając go za rzekomą kierownicę jakiegoś rzekomego super samochodu.
    Prócz tego, choć RM zgłosiło wykryte fałszywe konto, podszywajacych się pod RM to nic z tym nie zrobiono … a i przy zeznaniach podatkowych darczyńcy dostawali informację, że RM nie jest na liście do odpisu procentu dotacji (choć było).

 2. Ania pisze:

  Kochani to bardzo bardzo ważne, jakiś opętany świr pisze, że idzie wpier… a potem zabije ojca Macieja Bagdzińskiego
  Musimy się modlić za Ojca, sami poczytajcie komentarze 😦
  /edycja/

 3. mc2 pisze:

  Wszyscy wiedzą na forum , że jestem sceptyczny do przepowiedni, orędzi. Jednak zapewne niektórzy pamiętają po katastrofie smoleńskiej pojawił się filmik z kazań nigeryjskiego pastora proroka który na kilkanaście tygodni przed tą katastrofą mówił że widzi że stanie się coś w pobliżu granicy Ukrainy i Rosji i będzie dotyczyć to pewnego sąsiada Rosji i widzi kolor biały i czerwony i widzi balon pełen osób ważnych i wydarzy się katastrofa .

  Ten sam prorok 31 sierpnia 2014 roku opisał wizję którą widział :
  Módlcie się za Polskę. Będzie tam kryzys wewnętrzny. Zaczną się ze sobą zmagać w kwestiach tego czy tamtego i to będzie się przeciągać. Widziałem liczbę „16”. Staram się zrozumieć, co to oznacza. I rozpocznie się wewnętrzny konflikt. I zostałem powołany ku temu, by zobaczyć naród, naród polski. Wszyscy módlmy się teraz za Polaków – wezwał.

  • Maggie pisze:

   Nawet bez tego „proroka”, wiemy, że od wieków Polska ma wielką misję do spełnienia… a rogaty na wszelkie strony przeszkadza.

   W 2016 mamy ŚDM oraz Intronizację, a sterowany napór muzułmaństwa wokół… zagraża Europie. To co się działo ostatnio w Sejmie pokazuje, że „zasiedziałości” ujadają i przypuszczać można, że i krecia robota nie jest im obca.

   JPII został wybrany na Stolicę Piotrową 16.x., ale też wiemy, że na 2017 szykują się masoni do swoich celebracji … więc raczej tego „proroka” bardziej bym łączyła z tym środowiskiem, które wiele planuje na skalę globalną i to zawczasu (Smoleńsk też mógł być z ich udziałem). Jakiś czas przed wyborem Obamy pojawiły się filmy, w tym serial, o czarnoskórym prezydencie i nie byłoby to taki dziwne, gdyby nie to, że w dość krótkim (!) czasie … jakby proroczy scenariusz nastąpił.

   Bądżmy czujni, bo szatan krąży wokół. Módlmy się – również za wrogów. Pana Boga nikt nie zwycięży, a szatan skończy jeszcze marniej: bo trafi na wieczność do otchłani bez możliwości wyjścia zeń i kuszenia.

   • Maggie pisze:

    W 2016 UE będzie kładła dławiącą łapę na wiele spraw, których w Polsce nie chcemy widzieć .. ot! np gender czy uchodźcy.
    Numerologia to tak jak astrologia i wiąże się z okultyzmem.
    Czy wiesz, że w Kanadzie wiele wieżowców, biurowców, ulic … nie ma nr 13 – jest luka (!), a czasem nr 12a itp, jakby nie istniała 13-tka. Od kiedy kojarzę 13 z Matką Bożą Fatimską, ustała moja „niechęć” do tego numeru (choć sowieci i komuna kochała ten numer np do wywozów na katorgę czy aresztowań – mówiła mi o tym mama m.in. o wielkiej zsyłce z II WŚ, w Stanisławowie .. 13 Lutego).
    Jezus jest Panem! Króluj nam Chryste!

    • wobroniewiary pisze:

     A ja wprost kocham każdy 13-ty jako dzień NMP i wiele rzeczy załatwiam właśnie 13 z wyraźną Opieką NMP – na złość złemu 🙂

    • Sylwia pisze:

     A ja się urodziłam 13 dnia miesiąca i co mam jakiś nie wychodzić z domu ? bo 13 🙂 Też mi podchodzi to pod numerologie i zabobonne myślenie . Nie wkładajmy sobie tego że trzynastka czy też inny dzień jest jakiś tam pechowy, wręcz przeciwnie kojarzmy sobie go z Maryją a nie z zabobonnymi myślami .

    • eska pisze:

     No i właśnie dlatego okultystyści twierdzą, że 13-tka jest pechowa, bo to dzień ich Przeciwniczki, która im krzyżuje plany – Matki Bożej 🙂 Przecież to proste jak drut! 😉

    • Maggie pisze:

     To nie numer ani data lecz tylko różnego autoramentu „kabaliści” są manipulującym problemem. Ufam Bogu, więc tylko mam otwarte oczy – bez strachu. Mateczka Najświętsza działa zawsze i wszędzie – 13 Maja uratowała JPII, bo to Jej dzień.

  • Bogumiła pisze:

   Katechetka mojego syna mówiła, że egzorcyści z całego świata wskazują, że zły na egzorcyzmach boi się roku 2016. Może coś w tym jest?
   Może ma to związek z tym zdjęciem i podpowiedzią Matki Bożej 9+7=16? http://www.smwa.org/polish/HST/HST_17/HST_17_The_Warning_POLISH.htm
   No i rok 2016 dzieli się na 3 a to jedna z liczb Trójcy Świętej 333 w Orędziach Matki Bożej do księdza Gobbiego.
   Zły będzie głośno krzyczał teraz. A my musimy robić swoje: modlitwa i uciekanie się do naszej Potężnej Mateńki, Zwycięskiej przecież. Nie bójmy się tych ryków. To znak, że jego „panowanie” właśnie pęka.
   Jezus jest Panem!

   • Sebro pisze:

    Skończcie z tą numerologią! Przecież to bałwochwalstwo w czystej postaci. Rozumiem, że coś jest na rzeczy w przyszłym roku ale żeby zaraz brać się za jakieś dodawania, dzielenia itp?
    Wiadomo, że rok 2016 dla Szatana będzie czasem wściekłości, bo będzie to Rok Miłosierdzia, ot co.

 4. Marakuja pisze:

  Ks. Stanisław Małkowski: Adwent, czyli przyjście Boga w Chrystusie.

  Polska w latach PRL-u i III RP doświadczyła zniewolenia przez uniesionych pychą pogan i fałszywych katolików uprawiających bałwochwalstwo władzy, kłamstwa i przemocy ku krzywdzie poddanych niegodziwemu panowaniu i ku zgubnej iluzji panujących, którym się wydawało, że władzy raz zdobytej nie oddadzą nigdy. A gdy tę władzę nareszcie oddają, w sposób histeryczny zarzucają zwycięzcom „łamanie demokracji”, rozumianej jako kamuflaż nowego globalizmu i totalitaryzmu na drodze zbrodni i zakłamania. Ratunek zsyła nam Wcielenie Syna Bożego, poddanie człowieczeństwa Bogu – pisze w liście pasterskim na Adwent 1946 ks. Stefan Wyszyński biskup lubelski, wkrótce prymas Polski.

  ***

  Prorok Baruch, którego słyszymy w adwentową niedzielę 6 grudnia, nawiązuje do proroctwa Jeremiasza i zapowiada wyzwolenie Izraelitów z niewoli babilońskiej. Wygnańcy mogą liczyć na Boże zmiłowanie i wyzwolenie z ucisku, jeżeli porzucą kulty pogańskie i przyjmą płaszcz sprawiedliwości, pochodzącej od Boga (Ba 5,2). A wtedy Bóg zniży góry i pagórki, zasypie doły do zrównania z ziemią, aby Izrael mógł kroczyć bezpiecznie ku chwale Pana (w. 7).

  Góra pychy i bałwochwalstwa będzie zniżona, a doły zniechęcenia i rozpaczy będą zasypane. Dlatego warunkiem odnalezienia właściwej drogi wolności i pójścia nią jest poddanie się Bożemu prowadzeniu, bo zarówno pycha, jak i rozpacz (a łatwo wpaść z jednego w drugie) oddalają od Boga, zaś pokora i nadzieja prowadzą ku Niemu, bo tylko On poprowadzi wiernych do światła swej chwały z właściwą sobie sprawiedliwością i miłosierdziem (w. 9). Droga do chwały, ocalenia i wywyższenia zniewolonego przez pogan narodu jest więc dziełem Boga i ludzi Jemu posłusznych.

  Najdoskonalszy wzór pokory i posłuszeństwa widzimy w Maryi – Niepokalanej Służebnicy Pańskiej, którą uroczyście czcimy 8 grudnia, rozpoczynając zarazem Rok Miłosierdzia i fatimskiej obietnicy: Moje Niepokalane Serce zwycięży. Zwycięstwo Serca Matki jest zarazem zwycięstwem Jej dzieci.

  Polska w latach PRL-u i III RP doświadczyła zniewolenia przez uniesionych pychą pogan i fałszywych katolików uprawiających bałwochwalstwo władzy, kłamstwa i przemocy ku krzywdzie poddanych niegodziwemu panowaniu i ku zgubnej iluzji panujących, którym się wydawało, że władzy raz zdobytej nie oddadzą nigdy. A gdy tę władzę nareszcie oddają, w sposób histeryczny zarzucają zwycięzcom „łamanie demokracji”, rozumianej jako kamuflaż nowego globalizmu i totalitaryzmu na drodze zbrodni i zakłamania. Ratunek zsyła nam Wcielenie Syna Bożego, poddanie człowieczeństwa Bogu – pisze w liście pasterskim na Adwent 1946 ks. Stefan Wyszyński biskup lubelski, wkrótce prymas Polski.

  Czytamy dalej w tym liście: choćby człowiek upadł do granicy zwierzęcego upodlenia, jeszcze nie traci swej godności dziecka Bożego, a stąd możności wydobycia się ze swego upodlenia. O, jakże godni są współczucia zdobywcy świata, władcy, zwycięzcy narodów, rządzeni swoimi nałogami! Musimy więc bronić się przed upodleniem nie tylko w pracy, szkole, więzieniu czy w wojsku, ale przede wszystkim w duszy i ciele naszym.

  Jako więzień w Prudniku Śląskim pisze ksiądz prymas 9 grudnia 1954 r.: Trzeba szukać słów czystych, pojemnych, przezroczystych i promiennych, które obejmą prawdę niewypowiedzianą i nie przyćmią jej sobą. Takie są słowa, które Maryja powiedziała w Lourdes św. Bernadetcie: Jam jest Niepokalane Poczęcie. Maryja Niepokalana stała się początkiem nowego stworzenia całkowicie posłusznego woli Boga.

  Nasze dzisiejsze posłuszeństwo Bogu, czyli poddanie się władzy i panowaniu Jezusa Chrystusa Króla Polski w akcie intronizacji, oby dokonanym już 3 maja przyszłego roku na Jasnej Górze, może ojczyznę i nie tylko ją uratować przed dyktaturą ze Wschodu, rozkładem z Zachodu oraz inwazją z Południa. – Mam ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go – powiada św. Paweł w drugiej niedzielnej lekcji (Flp 1,6). Zaś Ewangelia ukazuje postać proroka św. Jana Chrzciciela, który przyjął słowo Boże za rządów Tyberiusza cezara, Poncjusza Piłata, Heroda i za najwyższych kapłanów Annasza i Kajfasza. Te wszystkie władze i rządy okazały się małe wobec wielkości i świadectwa św. Jana oraz Tego, o którym przed śmiercią męczeńską powiedział: On ma wzrastać, ja zaś umniejszać się. Gdy Chrystus w Polsce wzrasta, Polska rośnie i nikną ci, którzy z Polski uczynili żerowisko. Po to by przyspieszyć znikanie nikczemnych, trzeba wczuć się w prorocką rolę wierności prawdzie, bo tylko ona wyzwala i czyni dobro, a ono prowadzi do zwycięstwa nad złem.

  – Beze Mnie nic uczynić nie możecie – mówi Jezus w Ewangelii (J 15,5). Dokonania bałwochwalców swojej władzy i siły stają się nicością. Natomiast poddanie się królewskiej władzy Chrystusa daje zwycięstwo, którego już teraz Polsce, Europie i światu trzeba dla uniknięcia tych nieszczęść, które biorą się z ludzkiej pychy. Niezliczone przestrogi, kierowane do nas z nieba, są apelem Bożego Miłosierdzia zanim nastanie czas sądu i sprawiedliwości. Wielu myśli, że uchylenie się przed ludzką sprawiedliwością pozwoli uniknąć ostatecznego wyroku władzy najwyższej w rodzaju Trybunału Konstytucyjnego obsadzonego przez swoich. Najwyższym sędzią jest miłosierny i sprawiedliwy Bóg, który nie ma względu na osoby, ale na miłość jako dar dla ludzi.

  Ks. Stanisław Małkowski

  Warszawska Gazeta 4 – 10 grudnia 2015 r.
  KOMENTARZ TYGODNIA

  http://wirtualnapolonia.com/2015/12/03/ks-stanislaw-malkowski-adwent-czyli-przyjscie-boga-w-chrystusie/

 5. andrzej pisze:

  Króluj nam Chryste! Bogu dziekowac za tego prezydenta. To pierwszy raz poszedlem na wybory a mam juz 28 lat. moja rodzina poszla ze mna glosowalismy w uk. Ufam i nieslucham mediow bo juz mam dosyc ich jadu. Bog dziala przez maluczkich. W niedziele tydzien przed wyborami do parlamentu w psalmie bylo „mile jest panu prawo i sprawiedliwosc” to juz samo za siebie mowi. Bog zaplac. andrzej staly czytelnik od 3lat;)

 6. Ania pisze:

  Tragiczne sceny w kalifornijskiej miejscowości rozegrały się w ośrodku dla niepełnosprawnych podczas świątecznej imprezy. Zginęło 14 osób, a 21 jest rannych. Lokalna policja informuje o kolejnych szczegółach tej sprawy – podaje Polskie Radio.

  Sprawcami zbrodni było muzułmańskie małżeństwo. Najprawdopodobniej chodzi o akt terrorystyczny, ale niewykluczone, że miał podwójne podłoże. Mogło chodzić też o chęć zemsty na pracodawcach.
  http://www.fronda.pl/a/w-usa-jednak-terror-mordowali-muzulmanie,61611.html

  • Maggie pisze:

   On odwiedzał Saudii Arabię. Pakistankę przywiózł jako żonę. 6-miesięczne (!) dziecko zostawili u babci i poszli zabijać. Mieli bomby – na szczęście 3 nie eksplodowaly w budynku. W ich domu znaleziono rownież bomby etc. i wszystko wskazuje, że szykowali się na „coś większego”. Telefony komórkowe i komputery roztrzaskali aby nie można było prześledzić ich kontaktów – częściowo można będzie odtworzyć.
   Mężczyzna był pracownikiem uczestniczacym w zebraniu i wyszedł jak gdyby nigdy nic ze sali, by powrócić nań z małżonką i mordować bezlitośnie do proszących o darowanie życia.
   Wśród zamordowanych jest ojciec 6-ciorga dzieci, jest matka trójki dzieci (chrześcijanka, która przed laty znalazła schronienie przed muzułmanami w USA, skończyła studia, wyszła za mąż i pracowała jako chemik, była prelegentem na tej sali). Ciekawe czy celowali tylko w niewiernych?….

   • Maggie pisze:

    Właśnie podano informację, o żonie, która na FB występuje pod zmienionym nazwiskiem i że tam powiązania z ISIS – jeśli nie bezpośrednie to ideologiczne.

   • Maggie pisze:

    Jeżeli chodzi o strzelaninę w Colorado Springs, to policja nie ma jeszcze pełnego obrazu i oskarżenia, bo brak motywu ALE Planned Parenthood już kręci i jak czytam na Internecie .. zamierza krzyczeć o … chrześcijańskim terroryźmie !!! !?.. Aresztowany, Robert Dear, podobno coś wspomniał o kawałkach dzieci (może je widział w tej klinice???). Jest on tajemniczy, raczej samotnik i podobno w przeszłości był oskarżony o podglądanie kobiet oraz agresję wobec ex-żony, ale do rozpraw sądowych nigdy nie doszło, bo albo się wycofano albo odrzucono takie oskarżenia.

 7. Ania pisze:

  Owoce lektury MBM u Cenckiewicza: „za dużo Bronka i orędzionka”

  Tego typu postawa, opowiadanie się za którąkolwiek ze stron, najczęściej prowadzi na intelektualne manowce. Najznakomitszym przykładem jest ostatni artykuł Sławomira Cenckiewicza w „Plus Minus” dodatku do „Rzeczpospolitej”, który sugeruje, że papież Franciszek jest antypapieżem, który „nie klęka przed Najświętszym Sakramentem”. Zresztą blisko mu do św. Jana Pawła II, znanego heretyka, który swoim ekumenizmem, doprowadził Kościół na skraj przepaści, uważa Cenckiewicz. Oczywiście są to typowe lefebvrystyczne poglądy, których pełno w Internecie, a smaczku dodaje mu jedynie fakt, że są autorstwa cenionego historyka, a opublikowano je w ongiś poczytnym dzienniku.
  http://www.fronda.pl/a/zydowskie-korzenie-swietej-eucharystii,61533.html

 8. Pepe pisze:

  gratuluję cenzury

  • wobroniewiary pisze:

   Nie jesteśmy portalem „plotkuj.pl”

  • wobroniewiary pisze:

   Wiesz co?Ze względu na I piątek miesiąca pomilczę, normalnie jesteś dla mnie dno plotkarskie.
   Sprawdziłeś?
   Dotarłeś do źródła?
   Porozmawiałeś z tą osobą? W końcu to osoba publiczna, poseł, kontakt masz nawet na fb?
   Znasz zasadę”najpierw w 4 oczy, potem dwóch świadków itd” i VIII przykazanie
   Idź do spowiedzi a potem wróć tu skruszony i pojednany z Bogiem

   • Sylwia pisze:

    Dokładnie ! bo to tak łatwo wbić szpilkę i rozsiewać plotki , trzeba najpierw poznać prawdę a potem o tym mówić . . Potrzeba trochę rozwagi i badania siebie czy to co zamieszczam jest prawdą ? bo zamieścić to nie sztuka tylko czymś takim można zrobić krzywdę, nawet osobie publicznej . Trzeba poznać sedno sprawy i mieć dowód . Dziś konfesjonały są otwarte. Więc czasem trzeba zamilczeć i przemilczeć niż dawać nie prawdzie informacje albo częściowe. Szukać u źródła . I powiedzenie – milczenie jest złotem jest tu w sam raz . Pozdrawiam .

 9. Ania pisze:

  Veto ramię w ramię! Polska i Węgry blokują ważne porozumienie w Brukseli!
  Mamy pierwsze polskie veto w Brukseli! Decyzją ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, nasz kraj nie podpisze rozporządzenia o tzw. wzmocnionej współpracy.

  Dokument ten miał ułatwiać współprace w zakresie cywilno-prawnym. Negocjacje trwały pięć lat. Z podpisania rozporządzenia wycofały się Polska i Węgry.

  Współpraca ma regulować współpracę m.in. w sprawę spadków i praw dziedziczenia na terenie całej Unii. Problem w tym, że chodzi w niej również o związki partnerskie i właśnie dlatego minister Zbigniew Ziobro nie podpisał porozumienia. Zdaniem Ziobry, który wysłał w tej sprawie do Brukseli list, powinna istnieć możliwość respektowania zasady jedynie przez małżeństwa heteroseksualne.
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4522-veto-ramie-w-ramie-polska-i-wegry-blokuja-wazne-porozumienie-w-brukseli

 10. eska pisze:

  Kalendarz adwentowy od mam dla mam: http://mamyadwent.blogspot.com/

 11. wobroniewiary pisze:

  Andrzej Duda:
  „Jeśli jakieś państwo posiada 90 proc. europejskich zasobów węgla, jeśli jego sektor energetyczny w zdecydowanej części opiera się na węglu, to mówienie w tym państwie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe”

  • Małgosia pisze:

   Wiecie co, może dla was to błahostka, ale ja przykładam wagę do kultury języka. Jako Polacy powinniśmy być dumni z naszego języka, którego będą się według proroctwa Teresy Neumann uczyć inne narody.
   Widzę, że teraz modny jest angielski, ewentualnie irlandzki z powodu pewnych „proroctw” wszelkie cool i OK a ojczysty język leży i kwiczy.
   Co wymagać od opozycji skoro „postępowi katolicy” tak piszą, cytuję dokładnie.
   Nieważne kto i gdzie ale co i jak. Ręce mi opadły jak to przeczytałam na katolickim blogu, przecież internet też posiada funkcję podkreślania błędów. Normalnie mną wstrząsnęło, że prawdziwy Polak i patriota, katolik, który da się pokroić za A. Dudę tak oto pisze, i nie jest to zwykły stukacz od komentarzy tylko admin katolickiej strony internetowej a poziom jak u dziecka z IV klasy podstawówki.

   „jesteśmy z Prezydentem AndrzejDuda . Obiecaliśmy, że będziemy go wspierać pokaszmy że na jest dużo13 XII”

   Dbajmy o nasz język, bądźmy prawdziwymi Polakami i Polkami. Nie powodujmy, że Mikołaj Rej się w grobie przewraca

   • Maggie pisze:

    Może mu się zachciało pokaszleć i się zachłysnał literą „L”?

    • wobroniewiary pisze:

     Też uważam, że należy dbać o nasz ojczysty język, ale chcę się już odciąć od tych „świętych wszystkowiedzących” i ich „pokaszmy” bo dla mnie już pokazali wybierając nieposłuszeństwo Kościołowi i promowanie heretyckich orędzi olewając obecnego papieża,, chociaż Pan Jezus obiecał, że będzie z nami do końca świata i że bramy piekielne nie przemogą Kościoła

    • Maggie pisze:

     Parafraza powiedzonka z czasów komuny:
     Nie matura lecz chęć szczera, zrodzić może dziś .. blogera.

 12. Ania pisze:

  Zakaz wystawiania szopki. „Faworyzuje konkretną religię”
  Bożonarodzeniowa szopka w szkole średniej w mieście Elkhart, w stanie Indiana, zawieszona – to decyzja tamtejszego sądu federalnego.

  W uzasadnieniu sędzia napisał, że przedstawianie „niesie ze sobą przekaz popierający i faworyzujący konkretną religię”. Rodzice i uczniowie przyznają, że są zaskoczeni postanowieniem. – To była wieloletnia tradycja, a teraz wszystko przepadło – mówi Nate Sapen, mieszkaniec Elkhart. Pozew do sadu przeciwko wystawianiu szopki skierowali członkowie Freedom From Religion Foundation, największej w kraju antyklerykalnej organizacji

 13. wobroniewiary pisze:

  Dostaliśmy na pocztę – mega ważne!

  Warto przeczytać kim jest Rzepliński
  Oto twarz Rzeplińskiego, który wiedział, że Kiszczak kazał Pietruszce poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka

  Poseł Zygmunt Wrzodak na posiedzeniu sejmu IV kadencji:
  Dziękuję, panie marszałku.

  Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej?

  Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński?

  I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?

  Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia.

  Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to.

  Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo.

  • Maggie pisze:

   Przerażające, zwłaszcza, że literki przed nazwiskiem, są przypomniem uczonych, w mowie i piśmie, jako .. rodzina z Sanhedryna…
   Ciśnie się na usta „łacina” (na: autorytety jak epitety), którą w cywilizowany sposób można wyrazić: o tempora, o mores!

   Jezu, Maryjo królujcie i dusze ratujcie!

 14. wobroniewiary pisze:

  Ziobro przyznał, że zbada wszystkie afery poprzednich lat

  Zbigniew Ziobro zadeklarował ponowne zbadanie afer z poprzednich lat. – Wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia – podkreślił w wywiadzie dla radia RMF FM

  Ziobro na pytanie „kiedy będzie nowa ustawa o prokuraturze, kiedy będzie prokuratorem generalnym”, Ziobro odpowiedział: – Sądzę, że w ciągu kilku miesięcy dojdzie do połączenia urzędu prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, i prokuratura zacznie skutecznie walczyć z groźną przestępczością w Polsce.

  http://www.fronda.pl/a/ziobro-przyznal-ze-zbada-wszystkie-afery-poprzednich-lat,61689.html

  • wobroniewiary pisze:

   Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w rządzie Beaty Szydło, poinformował na swoim Facebooku, że już w przyszłym tygodniu do Sejmu trafi nowy projekt ustawy o mediach publicznych. Zaznaczył, że szansa na naprawę mediów publicznych jest możliwa już od 1 stycznia 2016 roku.

   Czabański napisał:

   „Miło mi poinformować, że projekt nowej ustawy o mediach publicznych, który powstaje pod moim przewodem trafi w przyszłym tygodniu do parlamentu! Wczoraj zespół ekspertów i posłów (m.in.Barbara Bubula, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Jarosław Sellin) dopracował się zrębów końcowego dokumentu. Jest szansa naprawiać media publiczne już od 1 stycznia 2016r. Trzymajcie za nas kciuki!”.
   Wreszcie nastąpi w polskich mediach za które płacą wszyscy Polacy porządek! Odszambianie mediów publicznych ruszyło! Trzymamy kciuki!
   http://www.fronda.pl/a/odszambianie-mediow-publicznych-czas-zaczac,61682.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s