Lektura na I piątek oraz na I sobotę miesiąca i nie tylko – Maria z Agredy i „Mistyczne Miasto Boże”

Dla wszystkich  Czytelników 🙂

Autorką niniejszej książki jest czcigodna służebnica Boża — Maria od Jezusa, przeorysza klasztoru Franciszkanek w hiszpańskiej Agredzie. Pozostawiła dzieło, będące plonem mistycznych objawień i zawierające obszerny opis życia na ziemi, chwały w niebie i pośrednictwa u Boga Najświętszej Maryi Panny. Ukazanie Matki Bożej jako Mistycznego Miasta Bożego wprowadza w sferę nadprzyrodzoności, urzeka subtelnością, pozwala osobom otwartym na przeżycia duchowe, odrywając je od codziennych szarych spraw, dotykać prawdziwego szczęścia, którego dawcą jest sam Bóg.

Skąd się wzięło zło na świecie? – fragment

Maria z Agredy w swoich objawieniach pisała wprost, że bunt Lucyfera wybuchł w chwili, gdy aniołowie zostali wezwani do złożenia hołdu Przeczystej Dziewicy. Hiszpańska mistyczka opisuje te wydarzenia następująco:
„Stan szczęśliwości, w którym Bóg stworzył pierwszych rodziców rodzaju ludzkiego, trwał tylko krótki czas; wnet bowiem obudziła się przeciwko nim zazdrość węża, który z natężoną ciekawością oczekiwał ich stworzenia. Lucyfer (jeden z książąt aniołów – przyp. RM.) nie mógł wprawdzie widzieć stworzenia Adama i Ewy, albowiem Pan nie chciał objawić mu stworzenia człowieka i utworzenia Ewy z żebra; wszystko to Boski Majestat zakrył przed nim na tak długo, dopóki oboje nie byli stworzeni. Skoro jednak diabeł ujrzał cudowne utworzenie natury ludzkiej, piękność Adama i Ewy na duszy i ciele, gdy widział, z jaką ojcowską dobrocią Pan na nich spogląda, jak ich wywyższył na panów i władców całego stworzenia i obiecał im żywot wieczny, wtedy zapłonął gniewem gwałtowniejszym, aniżeli kiedykolwiek przedtem. ( … ) Zazdrość pobudzała go, aby ich zabić, i byłby to uczynił jako lew drapieżny, gdyby mu w tym nie przeszkodziła moc wyższa. Zastanawiał się nad środkami, którymi mógłby pozbawić ich łaski Najwyższego i podburzyć ich przeciwko Bogu.
Lucyfer jednak oszukał sam siebie. Zaraz na początku bowiem Pan dał mu w tajemniczy sposób poznać, że Słowo Odwieczne stanie się w łonie Dziewicy człowiekiem; nie objawił mu jednak sposobu, w jaki się to stanie, ani czasu, kiedy się to dopełni – dlatego zakrył przed nim stworzenie Adama i utworzenie Ewy, aby odczuł swoją nieświadomość co do tajemnicy Wcielenia. Ponieważ zaś gniew Lucyfera skierowany był przeciw Chrystusowi i Maryi, więc powziął on podejrzenie, że Adam narodził się z Ewy, że Ewa jest Matką, a Adam Słowem Wcielonym. Podejrzenie to wzmagało się tym bardziej, że odczuwał potęgę Bożą, która mu nie pozwalała wyrządzić im krzywdy. Wątpliwości jego rozwiały się, kiedy z rozmowy Adama i Ewy dowiedział się o przykazaniach, które im dał Bóg. Zaczął teraz podsłuchiwać ich rozmowy, szpiegować ich, krążył wokół nich niby lew zgłodniały, aby poprzez słabości, które w każdym z nich odkrył, wejść do ich duszy. Zanim jednak upewnił się całkowicie, błądził pomiędzy gniewem, którym pałał przeciwko Chrystusowi i Maryi, a obawą, aby nie został przez nich pokonany. Najbardziej obawiał się wstydu, który by go spotkał, gdyby zwyciężyć go miała Królowa Niebios; nie była Ona Bogiem przecież, tylko stworzeniem”

NMP

A jeśli wolisz czytać – kliknij i pobierz: Maria_z_Agredy – Mistyczne_Miasto Boże

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Lektura na I piątek oraz na I sobotę miesiąca i nie tylko – Maria z Agredy i „Mistyczne Miasto Boże”

 1. Ania pisze:

  Maski opadają! Adam Bodnar wzywa organizacje międzynarodowe do pacyfikacji polskiego rządu!

  Rzecznik Praw Obywatelskich wybrany przez układ postkomunistyczny, pan Adam Bodnar, wezwał siły międzynarodowe do spacyfikowania Polski. Tak – w rozmowie z Konradem Piaseckim, nieustraszonym obrońcą demokracji, w ten sposób odniósł się do sprawy wokół Trybunału Konstytucyjnego:

  http://www.fronda.pl/a/maski-opadaja-adam-bodnar-wzywa,61634.html

 2. Ania pisze:

  Poczytajcie co mówi Papież o Biblii. To dlatego zwolennicy jakiejś diabelskiej księgi prawdy gardzą papieżem i Pismem Świętym

  Franciszek:
  Trzymacie w rękach coś boskiego: księgę jak ogień, księgę, w której mówi Bóg, dlatego pamiętajcie, że Biblia nie jest po to, aby leżeć na półce, ale trzeba brać ją do ręki i często czytać. Z tymi słowami zwrócił się Franciszek do młodzieży w przedmowie do przeznaczonego dla niej wydania Pisma Świętego.

  Na wstępie bardzo osobistego tekstu papież napisał, że jest bardzo przywiązany do swej starej, zużytej Biblii, którą kocha i która towarzyszyła mu przez połowę jego ziemskiego życia.

  – Widziała moją radość, skąpały ją moje łzy, jest moim bezcennym skarbem. Żyję nią i za nic w świecie jej nie wyrzucę – zapewnił Ojciec Święty.

  Franciszek zauważył następnie ze smutkiem, że pewnie „potem ją schowacie, zniknie ona na półce bibliotecznej, może nawet gdzieś z tyłu, w trzecim rzędzie, pokrywając się kurzem, aż pewnego dnia wasze dzieci zaniosą ją na sprzedaż na targu staroci”.

  – Nie, tak nie może być! – zaprotestował papież. Zwrócił uwagę, że dziś, „jeszcze bardziej niż na początku Kościoła, chrześcijanie są prześladowani” za to, że noszą krzyżyki i świadczą o Chrystusie i są skazywani za posiadanie Pisma Świętego. Jest więc oczywiste, że „jest to księga wyjątkowo niebezpieczna, tak ryzykowna, że w niektórych krajach ten, kto ma Biblię, bywa traktowany tak, jakby ukrywał w szafie bomby”.

 3. lidia pisze:

  Przeczytałam książkę. Polecam każdemu kto chce umacniać swą wiarę w Pana Jezusa oraz Jego i naszą Matkę Maryję. Czytając odrywasz się od świata dzisiejszego. Czujesz jakbyś była w tamtych czasach i widzisz, że wszysto dzieje się naprawdę. Pozdrawiam wszystkich czytających, a szczególnie Was Admini. Z Panem Bogiem.

 4. Krysia Pawlak pisze:

  każdy widzi tylko cudze błędy a swoich wad i innych nieprawości nie -‚;jak jest powiedziane jak każdy pomyśli o sobie .to o wszystkich będzie pomyślane”- i to ma być katolicki kraj nawoływać do pacyfikacji RZĄDU ?/ mało było lat niewoli i rozbiorów *Pomyślcie że nad nami jest BÓG i w końcu powie dość -* Obudż się polski Narodzie z letargu wyprano ci mózg

  • Maggie pisze:

   Krysiu, a czy to są Polacy czy może jacy tacy … wbijający sztylet w serce Polski … ladacy? Czy nie zwrociłaś uwagi, że w arsenale pewnych współczesnych środowisk modna jest rownież „zbrojna interwencja … na zaproszenie”?
   Czyżby nowa Targowica?
   Chroń nas Wielki Boże przed domową zawieruchą! Piekielników tak boli Intronizacja Jezusa Chrystusa, że imają się różnych środków, nawet zbrodniczych knowań. Królowo Polski weź w opiekę naród cały, który żyje dla Twej Chwały, niech rozwija się się wspaniały, Maryjo!

   Apage satanas! Jezus jest Panem!

 5. wobroniewiary pisze:

  Znajomy ksiądz dziś na fb:
  Taka sytuacja: Jak co miesiąc w pierwszy piątek chodzę z Komunią św. do chorych. Wchodzę do bloku i idę bezpośrednio do znajomej już staruszki. Akurat do mieszkania obok wchodzi młody mężczyzna, patrzy na mnie podejrzliwie, chwile się zastanawia i w końcu mówi: ,,to ksiądz pójdzie najpierw do babci, a ja w tym czasie przygotuje obrus i resztę”. I w ten sposób przedwcześnie rozpocząłem kolędowanie. THE END 🙂

 6. Maggie pisze:

  Dzisiaj, w obrębie Toronto, jadący rano, na jakieś wezwanie, policjant , na Allen Road powyżej Wilson, minął mercedesa na poboczu, z problem przedniego, lewego koła … ale nie było tam kierowcy. Wezwani policjanci znaleźli w bagażniku broń, w tym maszynową oraz „religijne książki”. Szukają teraz tego „księgarza” – właściciela.

 7. wobroniewiary pisze:


  Dzisiaj w TVP1 o 20:25 Film dokumentalny „Życia nie można zmarnować”
  Film jest opowieścią o dwóch polskich zakonnikach zamordowanych w Peru w 1991 roku. Franciszkanie konwentualni o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski w momencie zabójstwa mieli niewiele ponad trzydzieści lat, To fascynująca opowieść i ich ciekawym życiu i trudnej misyjnej działalności. Dokument został zrealizowany przez ekipę Telewizji Polskiej w peruwiańskich Andach oraz w rodzinnych stronach zakonników w Polsce.

  – Film opowiada o wspaniałych, wielkich Polakach. To przykład, że po każdym z nas może zostać dobro, które jest pomnikiem najtrwalszym – powiedział Krzysztof Tadej, autor scenariusza i reżyser filmu. Jak opowiadał, ludzie, których spotkali na miejscu, w Pariacoto, mówili, że polscy misjonarze to dowód na istnienie Boga. – Ludzie wspominają ich zdania, zachowania, które zmieniały ich życie – powiedział autor filmu.

 8. olo13jcb pisze:

  Zdesperowani ciągłymi atakami islamskich migrantów próbujących ukryć się w ciężarówkach w Calais by przedostać się do GB, kierowcy ciężarówek znaleźli sposób na ich odstraszanie:
  kawałki mięsa świńskiego dookoła samochodu. 😀

  • olo13jcb pisze:

   Małgorzata Kożuchowska o skuteczności naprotechnologii:
   „Po dwóch miesiącach leczenia byłam w ciąży”

   Małgorzata Kożuchowska wyznała w rozmowie z „Vivą”, że starając się o dziecko poddała się leczeniu metodą naprotechnologii. Jak twierdzi aktorka, która dopiero w wieku 43 lat została matką, lekarze oceniali jej szansę na zajście w ciążę na zaledwie dwa procent.

   Kożuchowska nie jest zwolenniczką in vitro, dlatego postanowiła skorzystać z naturalnej metody leczenia niepłodności, czyli naprotechnologii. Aktorka udała się do endokrynologa i poddała się szczegółowym badaniom….

   cd. tu; http://gloria.tv/media/VfdQAP11uF2

  • Maggie pisze:

   @Olo13jch:
   No to może i nasze służby graniczne i celników zaopatrzyć w schabowe i golonki czy wędzone polędwice? .. albo porozciągać sznury z mysliwskimi kiełbaskami, tak jak to się rozciąga fladry przeciw wilkom? Świniną zasypać tych na granicznej warcie i będzie tam bezpiecznie i czas na żarty i na żarcie.

  • olo13jcb pisze:

   Nadciąga „ubogacenie”

   NIE DLA ISLAMIZACJI POLSKI

   Jeśli nie wejdą obrazki to proszę o wklejenie – z góry dziękuję 🙂

 9. Monika pisze:

  Dziś Pierwsza Sobota Miesiąca, przypominam więc o możliwości nastawienia wody w tym dniu na godzinę 10:00 i korzystania z sakramentalii.
  Jezus jest Panem.

 10. wobroniewiary pisze:

  Rozpoczęcie o godz. 13-00

  • Justyna pisze:

   Cudowna homilia o. Daniela o muzułmanach o tych który całowali się z diabłem podczas zamachu paryskiego i o tym, że muzułmanie nie są obmyci wodami chrztu świętego, czyli tkwią dalej w grzechu pierworodnym i mówi wprost – oni są zniewoleni i opętani i nie służą temu Bogu, któremu my służymy, którego kochamy i słuchamy.

 11. wobroniewiary pisze:

  Nasz Czytelnik aksorz proponuje na I sobotę miesiąca 🙂

  Maria-Emanuel Dziemian – autorka książki Moc Zawierzenia mówi o zagrożeniach duchowych i mocy z jaką działa Maryja
  Moc zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

 12. wobroniewiary pisze:

  Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski

  Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór świętego Jana Pawła II mówię dziś: cały (a) jestem Twój (a). Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego (ą) siebie, wszystko, czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia.

  Ty, najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.
  Imprimatur – Bp. Jan Wątroba, Częstochowa 2.X.2008 r., L. Dz. 807

  http://bractwokrolowejpolski.pl/

 13. Aga pisze:

  Jutro Mikołajki więc warto komuś pomóc i spełnić marzenie. Na Siępomaga jest zbiórka dla Asi, która stała się z dnia na dzień niepełnosprawna (samochód wjechał w nią, gdy jechała na rowerze). Marzy o wózku inwalidzkim by mogła się wszędzie samodzielnie poruszać. Potrzeba jeszcze 8 tys złotych do 28 grudnia https://www.siepomaga.pl/rakieta

  • wobroniewiary pisze:

   wieczorem pojawi się wpis na temat naszej czytelniczki chorej na raka piersi, sprawdzonej, pewnej, która jest w tragicznej sytuacji i bardzo proszę, aby jej pomóc naprawdę od serca

 14. Ania pisze:

  Modlitwa Zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski

  Ja NN., obieram Cię dziś, Bogarodzico Dziewico Maryjo – Matko Boża z Jasnej Góry – Królowo Polski i moja Matko i Królowo, za moją Patronkę i Orędowniczkę, pokornie prosząc, abyś mnie ustawicznie wspomagała i wszystkich Drogich moich, we wszystkich potrzebach, teraz i w godzinę śmierci mojej. Amen.

  Z ufnością zawierzam Ci Matko Boża Częstochowska siebie i swoją rodzinę i błagam Cię – okryj nas płaszczem Swej Macierzyńskiej Opieki, broń od wszelkiego zła widzialnego i niewidzialnego i prowadź drogą zbawienia. Amen. (1)

  Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami nie racz gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza. Orędowniczko nasza. Pośredniczko nasza. Pocieszycielko nasza. Z Synem Swoim nas pojednaj. Synowi Twojemu nas polecaj. Twojemu Synowi nas oddawaj.

  + Módl się za nami święta Boża Rodzicielko. + Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych. Módlmy się:

  Wszechmogący i miłosierny Boże, któryś dla obrony Narodu Polskiego w Najświętszej Maryi Pannie nieustanną pomoc przedziwnie ustanowić raczył oraz Jej święty Obraz Jasnogórski wielką czcią wiernych otoczony cudami wsławił, spraw łaskawie, abyśmy taką obroną wsparci, walcząc za życia, odnieść zdołali zwycięstwo nad złym wrogiem naszym w godzinę śmierci. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen (2)

  _________________________________
  Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi

  Najświętsza Rodzicielko Boża, korzę się przed Tobą, uwielbiam Cię, miłuję Cię i jak dziecię ufam Ci, boś jest moją najmilszą Matką. Z Ciebie narodziło się zbawienie nasze, Jezus Chrystus, który umierając oddał nas Tobie, jako Twoje dzieci, abyś nas ukochała macierzyńską miłością Swojego Serca Najczystszego.

  Z ufnością przeto przychodzę do Ciebie, jako mojej Matki najmilszej i Twemu Sercu siebie oddaję i poświęcam na zawsze. Ty zaś Matko miłosierdzia, pojednaj mnie z Synem Swoim i Jemu mnie polecaj.

  Utwierdź we mnie żywą wiarę, obudzaj niezachwianą nadzieję i zapalaj mnie gorącą miłością, abym doznając na ziemi błogosławionej Opieki Twojego Serca mógł stanąć przed Tobą w niebie i razem z Tobą kochać i chwalić Twojego Syna, Który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

  V. Kto mnie znajdzie, znajdzie życie.

  R. I zaczerpnie zbawienie od Pana

  Módlmy się: Wszechmogący wieczny Boże, któryś w Sercu Błogosławionej Maryi Panny przygotował godne mieszkanie Duchowi Świętemu, spraw prosimy, abyśmy oddając z pobożnością cześć temu Najczystszemu Sercu, wedle Twojej woli zawsze postępowali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. (3)

  * * * * *
  Pomnij o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie o Panno nad pannami i Matko biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

  • Marakuja pisze:

   Pozdrawiam Adminów i Czytelników z Jasnej Góry. Zawierzę dzisiaj Was wszystkich i Wasze rodziny naszej Pani Królowej serc ❤ Przed Apelem słuchajcie Akatyst, który jest śpiewany w Kaplicy Matki Bożej 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Bóg zapłać Bogusia, ja wciąż pamiętam nasze zawierzenie się Maryi w Wąwolnicy. I Twoje spotkanie z o. Janem ❤

    • Marakuja pisze:

     Na Apelu było bardzo dużo ludzi ze względu na Pierwszą Sobotę. Wkleiłabym Wam fotki, ale nie wiem jak.. Jestem na spotkaniu wspólnoty Maryi Królowej serc. Może ktoś z Was zechce dołączyć? Info na banerze po prawej stronie „Totus Tuus” 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Nie da się, ja jutro wkleję, OK?
     Nie widziałam Cię, bo u mnie w Bazylice o tej porze była też Adoracja

    • Marakuja pisze:

     Oczywiście Wąwolnicę zawsze będę pamiętać, Ojciec Jan bardzo mi pomógł, a i towarzystwo miałam tam wyśmienite ❤ Ewie zawdzięczam tę podróż.

  • Maggie pisze:

   W modlitwie „Pod Twoją Obronę” zakradł się błąd, który najwidoczniej ktoś/kiedyś wydrukował w jakimś modlitewniku, błąd .. który bywa powielany przez modlących się. Mianowicie powinno być „… naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych …” , bo „nie racz gardzić” jest niepoprawne – tak jak modlitwa za … dusze zmarłe .. zamiast za dusze zmarłych, czy zwykle za zmarłych.
   Zaznaczam, że to nie jest żadna wina, tylko wyuczona niepoprawnie wersja, która chyba (?) powinniśmy wykorzenić.

   Jezus jest Panem!

 15. Iwona pisze:

  Czy wiecie może Państwo, czy można czytać to, co opisuje „Żywy Płomień”? Czy może lepiej tego nie robić? tu link: http://viviflaminis-deogracias.pl.tl/2015.htm

  • wobroniewiary pisze:

   Iwono, nie mamy do Ciebie żalu, jesteś tu nowa.
   Zywy Płomień? heretyk samozwańczy prorok i wizjoner, po lekturze jego orędzi ks. Adam organizował egzorcyzmy proste i modlitwy uwolnienia dla poranionych (wówczas chodziło o sferę seksualną)

   Drugi wizjoner – już nie żyje – R.I.P. , ale gdyby nawet żył – ja ślubowałam milczenie na jego temat. co miałam przekazałam księdzu a on może tę wiedze przekazać biskupom, arcybiskupom i samemu papieżowi.
   Nic więcej nie mogę napisać.

 16. Paweł pisze:

  Jeśli o mnie chodzi, to od pewnego dłuższego czasu nie czytam orędzi danych „Żywemu Płomieniowi” i uważam je za wątpliwe, raczej fałszywe. Przyłapałem „Żywego Płomienia” na następującej sprzeczności z orędziami danymi Adamowi-Człowiekowi (choć „Żywy Płomień” twierdził swego czasu, że jest z Adamem-Człowiekiem w dobrych relacjach):

  W orędziu z dnia 3 maja 2012 danym Adamowi-Człowiekowi Maryja powiedziała:
  „(…) jako wasza Królowa nigdy nie zdjęłam z was Mojego płaszcza ochrony.”
  Te słowa pozostają w sprzeczności z kilkoma orędziami danymi „Żywemu Płomieniowi”
  (podaję wg strony http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl ):
  z orędziem nr 557 z dnia 25 VIII 2010, nr 559 z dnia 28 VIII 2010, nr 562 z dnia 25 IX 2010, nr 570 z dnia 25 III 2011 i z orędziem nr 589 z dnia 25 III 2012.
  W tym ostatnim orędziu na przykład padają słowa:
  „Odjąłem od was ochronny płaszcz opieki Maryi; kto tego nie zauważył, żyje ułudą demona.”
  W orędziu nr 559 z dnia 28 VIII 2010 mamy pewne dodatkowe wyjaśnienie:
  „Nie oznacza to braku czy utraty ochrony podstawowej. Dopóki człowiek żyje na ziemi, posiada taką ochronę.”

  Pisałem o tej sprzeczności zarówno do Adama-Człowieka, jak i do „Żywego Płomienia”. Adam-Człowiek podziękował mi za moje spostrzeżenia. Zgodnie z tym, co jest podane na stronie internetowej
  http://adam-czlowiek.blogspot.com/
  orędzia Adama-Człowieka są teraz sukcesywnie wydawane z aprobatą Kościoła, więc wydaje się, że Adam-Człowiek był wizjonerem bardziej wiarygodnym niż „Żywy Płomień”, a skoro orędzia „Żywego Płomienia” zaprzeczyły orędziom Adama-Człowieka, to wygląda na to, że to raczej „Żywy Płomień” jest fałszywym wizjonerem.

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę uszanować nas i nasza wolę i nie pisać o żadnym !!!

   • Paweł pisze:

    Przepraszam bardzo. Chciałem tylko odpowiedzieć na pytanie @Iwony, które jest powyżej, tylko przez pomyłkę nie podczepiłem mojego postu pod tamten.

   • Iwona pisze:

    Pzepraszam, nie wiedziałam. chcialam tylko zapytać

    • Maggie pisze:

     Kto pyta nie błądzi.

    • Maggie pisze:

     Od dłuższego czasu zamierzalam to na pisać i dziś postanowillam to uczynić w tym miejscu.
     Już chyba 5-ty raz gaśnie mi IPad, kiedy pisałam to ostrzeżenie, przed oglądaniem filmu „Lucy” (jest dostępny na DVD), w którym Morgan Freeman gra profesora, którego teoria istnienia realizuje się w Lucy. W lakonicznym skrócie: Lucy, która w dużej ilości została poddana działaniu sztucznie wytworzonego hormonu (obecnego w ciele ciężarnych), przechodzi rodzaj ewolucji poznania i istnienia, tak że w końcowej fazie … staje się niewidoczna, wszechobecna i wszechwiedząca … jak Pan Bóg. Totalna bzdura i bluźnierstwo.

     Jezus jest Panem!

    • eska pisze:

     Lucy-phere

    • Maggie pisze:

     @eska: Dziękuję.
     Dziś tez mi gaśnie IPad, kiedy chcę napisać o czymś dziwnym. Mianowicie, kiedy budząc sie włączylam radio na nocnym stoliku, usłyszałam fragment wiadomości … że Morgan Freeman i pilot małego samolotu (wczoraj) wyszli cało z awaryjnego lądowania.
     Nikomu źle nie życzę lecz wręcz przeciwnie, a wczoraj wieczorem dokuczała mi myśl, że nic nie zrobiłam w sprawie tej „Lucy”.

     Jezus jest Panem!

 17. Justyna pisze:

  13 grudnia RKW organizuje manifestację w Warszawie
  13 grudnia stowarzyszenie RKW organizuje w Warszawie demonstrację pod siedzibą „Gazety Wyborczej” i TVP. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to protest przeciwko „antypolskim kłamstwom”, „szerzeniu nienawiści”, „medialnym oszustwom wokół gender, multikulti i sprowadzaniu islamskich terrorystów”.

  W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Ruch Kontroli Wyborów zachęca do udziału o godzinie 12:30 we Mszy świętej za Ojczyznę (ul. Chełmska 21A). Po niej odbędzie się manifestacja, która przejdzie pod siedzibę „Gazety Wyborczej” i TVP. Udział wezmą w niej przedstawiciele mediów i politycy.

  „Demonstrować będziemy przeciwko antypolskim kłamstwom i szerzeniu nienawiści” – podkreślają organizatorzy

  Read more: http://www.pch24.pl/13-grudnia-rkw-organizuje-manifestacje-w-warszawie,39782,i.html#ixzz3tSmyXScl

 18. wobroniewiary pisze:

  Zdjęcia z Jasnej Góry przesłała Bogusia (Marakuja)


 19. Ania pisze:

  Zobaczcie wszyscy, to ważne: ks biskup wyśmiewa się z tych, co widzą zagrożenie w horoskopach i w wahadełku. Ten sam, który widział dziwactwa u ojca Daniela 😦

  Ks. Posacki ostrzega:
  Jak ktoś ma problemy z alkoholem niech idzie do księdza-duszpasterza AA, jak ma problemy z okultyzmem, niech też idzie do księdza-specjalisty, bo może być czasem źle zrozumiany.
  Nieprzemyślane wypowiedzi niektórych katolików (w tym także duchownych) nie znających się dobrze na rzeczy – mimo pewnie ich dobrej woli – osłabiają powagę grzechu idolatrii, który jest najcięższym grzechem, czy to się komuś podoba czy nie. Warto o tym przypomnieć, pomagając w przygotowaniu do Spowiedzi Adwentowych.
  Do tej dziedziny należy wróżbiarstwo (nazywane czasem niesłusznie soft-okultyzmem). „Wiara” w horoskopy, mimo że nafaszerowana oszustwem i głupotą – podpada pod tę kategorię (KKK 2116-2117). A jak powiedział kiedyś nawet Thomas Merton, przez głupotę szatan też może działać.
  Temat horoskopów jest gruntownie analizowany w grudniowym „Egzorcyście” (posiadającym kościelne „imprimatur”), bo to wcale nie jest banalny problem, którym możemy się bawić i lekceważyć go. Nie wyśmiewajmy też i nie prześladujmy ludzi, którzy mają odwagę bronić odwiecznego Prawa Bożego. Nie mamy takiego prawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s