Matka Boża z Guadalupe

Jak głosi tradycja, 12 grudnia 1531 roku Matka Boża ukazała się Indianinowi św. Juanowi Diego. Mówiła w jego ojczystym języku nahuatl. Ubrana była we wspaniały strój: w różową tunikę i błękitny płaszcz, opasana czarną wstęgą, co dla Azteków oznaczało, że była brzemienna. Zwróciła się ona do Juana Diego: „Drogi synku, kocham cię. Jestem Maryja, zawsze Dziewica, Matka Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie. On jest Stwórcą wszechrzeczy, jest wszechobecny. Jest Panem nieba i ziemi. Chcę mieć świątynię w miejscu, w którym okażę współczucie twemu ludowi i wszystkim ludziom, którzy szczerze proszą mnie o pomoc w swojej pracy i w swoich smutkach. Tutaj zobaczę ich łzy. Ale uspokoję ich i pocieszę. Idź teraz i powiedz biskupowi o wszystkim, co tu widziałeś i słyszałeś„.
Początkowo biskup Meksyku nie dał wiary Juanowi. Juan więc poprosił Maryję o jakiś znak, którym mógłby przekonać biskupa. W czasie kolejnego spotkania Maryja kazała Indianinowi wejść na szczyt wzgórza. Rosły tam przepiękne kwiaty. Madonna poleciła Juanowi nazbierać całe ich naręcze i schować je do tilmy (był to rodzaj indiańskiego płaszcza, opuszczony z przodu jak peleryna, a z tyłu podwiązany na kształt worka). Juan szybko spełnił to polecenie, a Maryja sama starannie poukładała zebrane kwiaty. Juan natychmiast udał się do biskupa i w jego obecności rozwiązał rogi swojego płaszcza. Na podłogę wysypały się kastylijskie róże, a biskup i wszyscy obecni uklękli w zachwycie. Na rozwiniętym płaszczu zobaczyli przepiękny wizerunek Maryi z zamyśloną twarzą o ciemnej karnacji, ubraną w czerwoną szatę, spiętą pod szyją małą spinką w kształcie krzyża. Jej głowę przykrywał błękitny płaszcz ze złotą lamówką i gwiazdami, spod którego widać było starannie zaczesane włosy z przedziałkiem pośrodku. Maryja miała złożone ręce, a pod stopami półksiężyc oraz głowę serafina. Za Jej postacią widoczna była owalna tarcza promieni.
Właśnie ów płaszcz św. Juana Diego, wiszący do dziś w sanktuarium wybudowanym w miejscu objawień, jest słynnym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Na obrazie nie ma znanych barwników ani śladów pędzla. Na materiale nie znać upływu czasu, kolory nie wypłowiały, nie ma na nim śladów po przypadkowym oblaniu żrącym kwasem. Oczy Matki Bożej posiadają nadzwyczajną głębię. W źrenicy Madonny dostrzeżono niezwykle precyzyjny obraz dwunastu postaci.
Największym cudem Maryi była pokojowa chrystianizacja meksykańskich Indian. Czas Jej objawień był bardzo trudnym okresem ewangelizacji tych terenów. Pierwsze nawrócenia Azteków nastąpiły około 1524 roku. Ochrzczeni stanowili jednak bardzo małą i nie liczącą się grupę. Do czasu inwazji konkwistadorów Aztekowie oddawali cześć Słońcu i różnym bóstwom, pośród nich Quetzalcoatlowi w postaci pierzastego węża. Wierzyli, że trzeba ich karmić krwią i sercami ludzkich ofiar. Według relacji Maryja miała poprosić Juana Diego w jego ojczystym języku nahuatl, aby nazwać Jej wizerunek „święta Maryja z Guadalupe”.
Przypuszcza się, że „Guadalupe” jest przekręconym przez Hiszpanów słowem „Coatlallope”, które w Náhuatl znaczy „Ta, która depcze głowę węża”.
Gdy rozeszła się wieść o objawieniach, o niezwykłym obrazie i o tym, że Matka Boża zdeptała głowę węża, Indianie zrozumieli, że pokonała Ona straszliwego boga Quetzalcoatla. Pokorna młoda Niewiasta przynosi w swoim łonie Boga, który stał się człowiekiem, Zbawicielem całego świata. Pod wpływem objawień oraz wymowy obrazu Aztekowie masowo zaczęli przyjmować chrześcijaństwo. W ciągu zaledwie sześciu lat po objawieniach aż osiem milionów Indian przyjęło chrzest. Dało to początek ewangelizacji całej Ameryki Łacińskiej. 3 maja 1953 roku kardynał Miranda y Gomez, ówczesny Prymas Meksyku, na prośbę polskiego Episkopatu oddał Polskę w opiekę Matki Bożej z Guadalupe. Do dziś kopia obrazu z meksykańskiego sanktuarium znalazła się w ponad stu kościołach w Polsce. Niepokalana z Guadalupe – Patronką życia poczętego Wizerunek Niepokalanej Maryi z Guadalupe, jaki otrzymał biskup na potwierdzenie prawdziwości objawień, przedstawia Maryję w stanie błogosławionym. Fakt ten stanowi pozawerbalne przesłanie Maryi, dostrzegalne i odczytane wizualnie. Maryja przez to chciała coś powiedzieć nie tylko ówczesnym mieszkańcom Meksyku, ale także następnym pokoleniom i nam współczesnym ludziom żyjącym na przełomie drugiego i trzeciego tysiąclecia.
Znakiem rozpoznawczym macierzyństwa Maryi na Jej wizerunku z Guadalupe jest szarfa, która przepasuje Jej biodra oraz lekko uwypuklone łono, zaznaczone na wizerunku po prawej stronie na szacie. W tym miejscu na sukni Maryi jest również umieszczony czteropłatkowy kwiat jaśminu – kwinkunks, który dla Azteków był symbolem życia. Dzięki katechezom misjonarzy Indianie zrozumieli lepiej, że Maryja jest tą Matką, z której narodziła się nowa światłość, słońce nowej ery, i dla nich nastał czas nowego życia w blasku prawd wiary chrześcijańskiej. Również gwiazdy na szatach Maryi wyrażają głęboką symbolikę. I tak np. gwiazdozbiór Lwa umiejscowiony jest na brzuchu Maryi obok kwiatu jaśminu. W wyjaśnieniu tego symbolicznego znaku przychodzi z pomocą księga Objawienia św. Jana, który w rozdziale 5,5 wyraźnie wskazuje na Jezusa jako na zwycięskiego «Lwa z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, który otworzy księgę i siedem jej pieczęci». Tak więc już w XVI w. zarówno Indianie jak i Hiszpanie odczytali właściwie i poprawnie prawdę religijną zawartą w tym cudownym wizerunku, który zawiera w sobie dalsze przesłanie Maryi. Dzięki pracy ewangelizacyjnej misjonarzy Indianie utwierdzili się w przekonaniu, że rozwijające się nowe życie pod sercem matki jest nieocenionym darem Bożym i jako takie jest święte. Dla Azteków prawda ta miała bardzo doniosłe konsekwencje w przemianie ich światopoglądu z pogańskiego na chrześcijański. Zrozumieli, że Maryja przyczyniła się do zakończenia rytualnych krwawych ofiar z ich ludzkiego życia składanych ich bożkom pogańskim. Wiara chrześcijańska przekonała ich, że te krwawe ofiary z ich ludzkich serc nie są już konieczne, gdyż wystarczająca jest już jedyna ofiara przebitego Serca Jezusa na krzyżu oraz duchowa ofiara Niepokalanego Serca Maryi, Matki Jezusa, uczestniczącej duchowo w ofierze swego Syna.

Z perspektywy kilku wieków widać dziś wyraźniej jak dalekosiężne jest to przesłanie Maryi z Guadalupe i jak szczególnie aktualne jest ono w naszych czasach. Maryja stała się bowiem Obrończynią życia i Patronką życia poczętego już w XVI w. Prawdę tę wyakcentował dobitnie Ojciec Święty Jan Paweł II z okazji swej podróży apostolskiej do Meksyku, apelując 23 stycznia 1999 r. w Guadalupe o obronę życia. Powiedział wtedy m. in.: „Kościół musi głosić Ewangelię życia i z proroczą mocą występować otwarcie przeciw kulturze śmierci (…) Tego domagamy się: życia i godności dla wszystkich dla wszystkich istot poczętych w łonach matek (…) Drodzy bracia i siostry, nadszedł czas, aby na waszym kontynencie raz na zawsze położyć kres wszelkim atakom na życie”. Następnego dnia w czasie Mszy św. w obecności 2 milionów Meksykanów, zawierzając Maryi sprawę życia poczętego, papież powiedział: „Pod Jej macierzyńską opiekę oddaję (…) życie i niewinność dzieci, zwłaszcza tych, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci, zanim się urodzą. Jej miłościwej trosce zawierzam sprawę życia i niech żaden Meksykanin nie waży się podnosić ręki na cenny i święty dar życia ukrytego w łonie matki!” Przy tej okazji zdecydował, by liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, obchodzone 12 grudnia, było odtąd świętem dla całego kontynentu Ameryki. Przesłanie Matki Bożej z Guadalupe, Patronki i Obrończyni życia poczętego jest także apelem nieba skierowanym do wszystkich narodów na całym świecie.
Jesteśmy dziś świadkami przerażającego paradoksu: kiedy w XVI w. Maryja z Guadalupe położyła kres krwawym ofiarom z życia ludzkiego wśród Azteków, to w dzisiejszym świecie, nawet w narodach chrześcijańskich powraca się i praktykuje pogańskie obyczaje pozbawiania życia najsłabszych i najbardziej bezbronnych istot ludzkich przez zbrodnie aborcji, a nieuleczalnie chorych i starców przez eutanazję. Miejsce dawnych bożków pogańskich u Azteków zajmują dziś nowe, neopogańskie idole: konsumpcja, hedonizm, wygodnictwo, egoizm, itp., które pławią się we krwi milionów niewinnych istot ludzkich w imię złudnych obietnic fikcyjnego szczęścia. W istocie rzeczy jednak jest to zmasowany atak na życie, które swój początek i źródło ma w Bogu. Jako dar Boży i wartość najświętsza jest ono chronione i obwarowane piątym przykazaniem Bożym: Nie zabijaj! Dlatego zbrodnie te są wymierzone wprost w Boga i wołają o pomstę do nieba.

Tajemnicze światło obrazie Matki Bożej z Guadalupe

Wiosną 2007 roku podczas Mszy św. w intencji dzieci zabitych przed narodzeniem, z obrazu Matki Bożej z Guadalupe, w Sanktuarium w Meksyku, wydobyło się światło, które – na oczach tysięcy wiernych – utworzyło kształt ludzkiego embrionu, podobny do obrazu widzianego podczas badań echograficznych….
Zjawisko zostało sfotografowane przez obecnych w świątyni. Zdjęcia wizerunku Matki Bożej ze świetlnym embrionem można zobaczyć na stronie internetowej Francuskiego Stowarzyszenia Katolickich Pielęgniarek i Lekarzy (www.acimps.org). Jego działacze przypuszczają, że Maryja pokazała w swym łonie obraz nienarodzonego Jezusa.

Komentując zamieszczone fotografie, ks. Luis Matos ze Wspólnoty Błogosławieństw podkreśla, że nie są one odblaskiem światła zewnętrznego, np. fleszy aparatów fotograficznych. Powiększenia fotografii, zrobionych przez wiernych obecnych w sanktuarium, wyraźnie pokazują, że światło pochodzi bezpośrednio z wnętrza obrazu. Białe, intensywne światło ma formę i rozmiary ludzkiego embrionu. Widać również na nich strefy cienia, charakterystyczne dla echograficznych wizerunków płodu w łonie matki.

Źródło: http://sanctus.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Matka Boża z Guadalupe

 1. Bogusia pisze:

  W święto Matki Bożej z Guadalupe urodził się mój mąż. Pozdrawiam Go. Może przeczyta?🙂 To dzięki Matce Bożej jesteśmy małżeństwem. Polecam każdemu za swatkę Matkę Najświętszą.🙂

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa codzienna do Matki Bożej Królowej Aniołów i Pogromczyni szatana

  Niepokalana Dziewico Maryjo i Królowo Aniołów! Bóg obdarzył Cię od początku mocą i powierzył Ci zmiażdżenie głowy szatana. Pokornie Cię błagamy: poślij swoje niebiańskie zastępy, aby zwycięsko pokonały duchy piekielne, zniweczyły ich zamiary oraz strąciły w przepaść. Potężna Matko Boża, poślij również swoje zwycięskie wojska niebieskie do walki z wysłannikami piekła wśród ludzi, zniszcz przewrotne plany bezbożnych i okryj hańbą wszystkich, którzy pragną czynić zło. Daj im światło poznania i łaskę nawrócenia, aby mogli wielbić Trójjedynego Boga i również Tobie oddali cześć.
  Spraw, aby za Twoją przyczyną wszędzie zwyciężyła prawda. Toruj drogę sprawiedliwości!
  Potężna Obrończyni i Hetmanko, z pomocą duchów czystych weź w swoją opiekę także swoje świątynie na całym świecie oraz łaskami słynące miejsca. Niech chronią kościoły, wszystkie miejsca święte, przedmioty i osoby, a szczególnie Najświętszy Sakrament. O łaskawa Pani, nie dopuść, aby uległy pohańbieniu, padły ofiarą grabieży i zniszczenia. Matko Niebieska, strzeż również nasz dobytek od widzialnych i niewidzialnych wrogów. Strzeż nasze domy i nasze rodziny. Niech mieszkają w nich święci aniołowie i niech zapanują w nich: miłość, pokój i radość Ducha Świętego. Któż jak Bóg? – Któż jak Ty, Maryjo, Królowo Aniołów i Pogromczyni szatana! Najmilsza i łaskawa Matko Boża, Przeczysta Oblubienico Ducha Świętego, której oblicze duchy czyste oglądać pragną. Ty zawsze pozostaniesz naszą miłością i nadzieją, naszą obroną i chwałą! Święty Michale Archaniele, Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i przyjdźcie nam na pomoc. Amen.

 3. Ania pisze:

  “Wielbi dusza moja Pana
  I raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy
  Bo wejrzał na uniżenie Swojej Służebnicy.
  Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia
  Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny,
  Święte jest Jego imię.
  A Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie
  Nad tymi, co się Go boją.
  Okazał moc swego ramienia
  Rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich.
  Strącił władców z tronu,
  A wywyższył pokornych.
  Głodnych nasycił dobrami.
  A bogatych z niczym odprawił.
  Ujął się za swoim sługą, Izraelem,
  Pomny na swe miłosierdzie.
  Jak przyobiecał naszym ojcom,
  Abrahamowi i jego potomstwu na wieki.”

 4. wobroniewiary pisze:

  Zapraszam chętnych do Różańca św. ze św. Janem Pawłem II (Radio Profeto)
  Właśnie zaczęły się tajemnice światła.
  Tu ramówka (codziennie o 23-45 modlitwa do św. Michała Archanioła i błogosławieństwo egzorcysty ks. Michała Olszewskiego)
  http://www.radioprofeto.pl/ramowka.html

  06:30 – 06:55 Różaniec z św. Janem Pawłem II Tajemnice Radosne
  11:15 – 11:45 Różaniec z św. Janem Pawłem II Tajemnice Światła
  17:30 – 18:00 Różaniec z św. Janem Pawłem II Tajemnice Bolesne
  21:00 – 21:25 Różaniec z św. Janem Pawłem II Tajemnice Chwalebne

  12:00 – 12:03 Anioł Pański ks. Michał Olszewski Scj
  15:00 – 15:15 Koronka do Miłosiedzia Bożego śpiewana
  23:45 – 23:48 Modlitwa do św. Michała Archanioła z błogosławieństwem ks. Michał Olszewski SCJ

  http://www.radioprofeto.pl/radioEmbed.html

 5. Ania pisze:

  Jaxon ma 15 miesięcy. Urodził się z poważną wadą mózgu. Po jej wykryciu w 17 tygodniu ciąży lekarze sugerowali aborcję. Nikt nie wierzył, że przeżyje. Teraz podróżuje (jeszcze z rodzicami🙂 ) po świecie i spotyka… św. Mikołaja! Poznaj jego historię.

  http://www.deon.pl/po-godzinach/michalki/art,364,nie-dawali-mu-szans-na-przezycie-teraz-spotkal-sw-mikolaja.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Każdy może otrzymać obrazek z relikwią „ex indumentis”, czyli cząstką z ubrań bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka – wyniesionych na ołtarze już 5 grudnia 2015 r.

  Jak otrzymać taką relikwię? Wystarczy wysłać na poniższy adres list, w którym należy umieścić drugą kopertę z napisanym swoim adresem i naklejonym znaczkiem pocztowym (UWAGA: proszę tej koperty w środku nie zaklejać).

  Po otrzymaniu listu, wyjmiemy taką gotową kopertę z Twoim adresem i z przyklejonym znaczkiem, włożymy tam obrazek z relikwiami błogosławionych męczenników i odeślemy z powrotem.

  Do koperty dołączymy również inne informacje o naszej franciszkańskiej prowincji i o naszych misjach w Peru i w innych krajach świata. Wysyłamy tuż po beatyfikacji 5 grudnia.

  Adres:
  Kuria Prowincjalna Franciszkanów
  „Relikwie”
  ul. Żółkiewskiego 14
  31 – 539 KRAKÓW
  http://www.franciszkanie.pl/artykuly/relikwie-blogoslawionych-misjonarzy

 7. Marek pisze:

  Obchody miesięcznic smoleńskich od dziś zyskują charakter narodowy
  Warszawskim obchodom upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, które odbywają się każdego dziesiątego dnia miesiąca, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa. Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, podkreśla, że od dziś uroczystości będą miały charakter państwowy.
  Cały tekst: http://www.radiomaryja.pl/informacje/obchody-miesiecznic-smolenskich-od-dzis-zyskuja-charakter-narodowy/

 8. wobroniewiary pisze:

  Niedziela wolna od handlu?
  Rząd Beaty Szydło ma doprecyzować przepisy ws. pracy w niedziele i święta. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” – przepisy mają być tak skonstruowane, by nie było wątpliwości m.in. co do czasu w jakim mają być otwarte na przykład stacje paliw.

  Pracować nad nowymi przepisami będzie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rząd zapowiedział, że jest otwarty na dyskusje ws. ograniczeń w tej sprawie.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/niedziela-wolna-od-handlu/

 9. Alinka pisze:

  Przeczytajcie sobie wywiad z ks. Małkowskim. Popieram każde jego zdanie a jest co popierać i czego nie rozumieć, nawet w stosunku do nowej władzy

  „Sprawa zbrodni smoleńskiej ściśle wiąże się ze zbrodnią dokonaną na księdzu Jerzym. Obie powinny być wyjaśnione, z tym, że bardzo nagli czas, gdy chodzi o sprawę ks. Jerzego” – mówi ks. Stanisław Małkowski w rozmowie z portalem Fronda.pl. Kapłan komentuje też działania Telewizji Publicznej wobec miesięcznic smoleńskich, a także przyznaje, że zaskoczyły i zabolały go słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego o tablicy upamiętniającej ofiary Smoleńska na miejscu krzyża. Zapraszamy do lektury całej rozmowy.

  http://www.fronda.pl/a/ks-stanislaw-malkowski-dla-frondapl-zbrodnia-na-ks-jerzym-ma-scisly-zwiazek-ze-zbrodnia-smolenska,62023.html

 10. Alinka pisze:

  O. Rydzyk: Rezygnujemy ze współpracy z kancelarią prezydenta Dudy
  Dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk poinformował podczas wczorajszej audycji „Rozmowy Niedokończone”, że Telewizja Trwam rezygnuje ze współpracy z Kancelarią Prezydenta. Redemptorysta oświadczył również, że ekipie TV Trwam odmówiono miejsca w samolocie podczas podróży Andrzeja Dudy do Francji.

  – Powiedziałem Telewizji Trwam, aby napisali do biura prasowego Kancelarii Prezydenta, że rezygnujemy ze współpracy – ogłosił na antenie Radia Maryja o. Rydzyk. Dodał też, że w samolocie nie ma miejsca dla dziennikarzy „Naszego Dziennika”, którzy chcą lecieć z prezydentem Dudą do Kijowa.

  – TV Trwam jeszcze nie odpowiedzieli. A my chcieliśmy pojechać i poznawać całą prawdę – tłumaczył. – Nie można nas tak traktować, że „Nasz Dziennik” nie może jechać, albo tylko w jedną stronę mogą wziąć. Tym bardziej, że jadą wszystkie media liberalno-lewicowe – dodał o. Rydzyk.

  http://niezalezna.pl/73804-niesiolowski-pod-lupa-prokuratury-zawiadomienie-po-slowach-o-spaleniu-siedziby-pis

  • Małgosia pisze:

   Otóż to!
   Zacytuję o. Tadeusza z tego artykułu dosadnie ale prawdziwie:
   Redemptorysta podkreślił, że nawet w mediach prawicowych widzi wiele „prawicy laickiej”. – Wcale nie zależy im na Kościele. Co najwyżej wieszają się na Kościele. Na mszę przyjdą, a co robili z ojcem Hejmo? A co robili z księdzem arcybiskupem Wielgusem? A to taki lincz na cały świat bez sędziego i zasady posłuchaj drugiej strony? I to są prawicowe media? – pytał o. Rydzyk. – Nie jest wesoła ta sprawa, dlatego musimy walczyć o dobre media i etycznych dziennikarzy, którzy będą mówić prawdę – dodał.

   • Justyna pisze:

    Ale to jest smutna prawda ale prawda.
    Mamy wierzących prawicowców i prawicowców wykorzystujących wiarę, dla których nie Bóg jest na I miejscu ale politycy są stawiani w roli bogów i bożków
    Pan Duda i Kaczyńscy (przy całym szacunku dla nich) są za życia kanonizowani i ubóstwiani a Bóg jest przystawką do głównego dania.
    I pomyśleć, że dzięki RM Pis ma całą władzę w rękach, to teraz już krzyż im nie potrzebny, wystarczy tabliczka pamiątkowa.
    Smutne to wszystko

  • Alinka pisze:

   Nie ten link podałam, bo kopiowałam z góry aby go wkleić w moją przeglądarkę.
   Chodzi o ten link, oczywiście
   http://telewizjarepublika.pl/o-rydzyk-rezygnujemy-ze-wspolpracy-z-kancelaria-prezydenta-dudy,27197.html

   I ten fragment sobie przemyślcie wszyscy:
   Dyrektor Radia Maryja krytycznie odniósł się także do ostatnich nominacji w rządzie Beaty Szydło. – Dowiedziałem się dzisiaj, że wiceministrem pracy rodziny i polityki społecznej został człowiek, redaktor, wicenaczelny „Wprost” (Bartosz Marczuk – red.), który o reformie emerytalnej PiS mówił, że to gniot a jej zwolennicy to głupki i cynicy. Recepty PiS na biedę są według niego przerażające. I ten człowiek zostaje wiceministrem. Po prostu obserwujmy wszystko i nie bądźmy naiwni – zaapelował o. Rydzyk

   • Małgosia pisze:

    To wszystko jest nienormalne. Nie wiadomo komu wierzyć. Weszłam na inny blog bo tam więcej polityki, poczytać, poznać ludzkie zdania i opinie i co widzę?
    Ojciec Tadeusz już został okrzyknięty zdrajcą narodu, zniszczył to co tamta strona 5 lat budowała.
    Z całym szacunkiem, ale co znaczy taki Bronek czy Wowit na przeciw Rodziny Radia Maryja? A wystarczy posłuchać o Tadeusza. On nie uderza w Pana Prezydenta ale ma rację co do wiceministra z Wprost czy braku zgody dla NDz do udziału w relacji z Paryża czy Ukrainy

    A tymczasem można poczytać:
    „On jest liczącym się człowiekiem i jednym ruchem może zniszczyć wszystko co przez lata budowaliśmy aby zdobyć ten kraj. Ja takich możliwości jak on nie mam, a wszystko co robiłem przez 5 lat on jednym ruchem niszczy.”

    Albo:
    „Cieszy mnie że są osoby które rozumieją Polskę. Jednocześnie jest mi dziś bardzo smutno że wszystko się rozpada za sprawą O.Rydzyka. Smutno że już niczego nie będzie. Zastanawiam się czy warto jeszcze coś robić. Zdrada swoich jest bardzo bolesna. Jak bardzo musiała być bolesna dla Jezusa zdrada Judasza”

 11. Paweł pisze:

  Ameryka Łacińska, ojczysty kontynent papieża Franciszka, jako kontynent w większości katolicki ma stosunkowo dużo wspólnych Patronów.

  1. Matko Boża z Guadalupe, Patronko Ameryki, módl się za nimi.
  2. Św. Krzysztofie, Patronie Ameryki, módl się za nimi.
  3. Św. Różo z Limy, Patronko Ameryki Łacińskiej i Filipin, módl się za nimi.
  4. Św. Józefie, Patronie obu Ameryk, a także Meksyku, Peru i Filipin, módl się za nimi.
  5. Św. Gertrudo, Patronko dawnych tzw. Indii Zachodnich (które obejmowały całą dzisiejszą Amerykę Łacińską), módl się za nimi.
  6. Św. Juanie Diego, któremu objawiła się Matka Boża w Guadalupe, oraz wszyscy pozostali święci z Ameryki Łacińskiej i Filipin kanonizowani przez św. Jana Pawła II (a było to 9 kanonizacji), módlcie się za nimi.
  7. Wszyscy święci i święte Boże, przyczyńcie się za nimi. Amen.

 12. Ania pisze:

  Uszanować wybór Narodu

  Z JE ks. bp. Wiesławem Meringiem, ordynariuszem włocławskim, rozmawia Małgorzata Rutkowska

  Platforma Obywatelska wywołała kryzys prawny w państwie, by zaatakować prezydenta i polityków Prawa i Sprawiedliwości za rzekomy „zamach na Konstytucję”. O co, zdaniem Księdza Biskupa, chodzi w tej brudnej grze opozycji?
  – Ciągle jeszcze widać moc ciemności skierowaną przeciwko nowej sytuacji w Polsce, paroksyzmy lęku, obaw związanych z utratą pozycji i władzy przez koalicję PO – PSL. Myślę, że musieli się poczuć straszliwie zagrożeni, skoro zdecydowali się kilka miesięcy temu na zabiegi, które miały im zapewnić wpływy także po wyborach. Dziś nie umieją przyznać się do popełnionych błędów, ale mówią: wszystkiemu winien jest obóz rządzący, a my wszystko robiliśmy cudownie i doskonale. Tak nie jest. Bardzo boli, że prawda w ogóle przestała coś znaczyć. Liczą się tylko obelgi, zjadliwe bon moty, kto kogo pokona.

  Stefan Niesiołowski wzywa do demonstracji 13 grudnia przed domem Jarosława Kaczyńskiego i siedzibą PiS, co może – jak grozi – zakończyć się podpaleniem.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/148761,uszanowac-wybor-narodu.html

 13. wobroniewiary pisze:

  Skradziono relikwie św. ojca Pio!
  Z kaplicy przy szpitalu im. Ojca Pio ukradziono drogocenny relikwiarz, w którym znajdował się fragment szaty zakonnika. Policja rozpoczęła dochodzenie, trwają poszukiwania sprawców.

  Relikwie zniknęły z gabloty w przyszpitalnej kaplicy Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu. Policja ustala, jak doszło do zdarzenia i poszukuje sprawcy.

  Skradziony relikwiarz to aluminiowy odlew dłoni świętego, w jego środku umieszczony został skrawek szaty nasączonej krwią zakonnika. Strata wyceniana jest na 3 tys. zł, jednak dla proboszcza i wiernych ma o wiele większe znaczenie.

  Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i rozpoczęli dochodzenie, które ma na celu ustalenie sprawcy i odnalezienie skradzionego przedmiotu.

  Oto zdjęcie skradzionego relikwiarza:

 14. Anna pisze:

  Czuję się oszukana. Tablica zamiast krzyża. Przyszli, zwyciężyli i o krzyżu zapomnieli choć jeszcze miesiąc temu inaczej mówili😦
  Tablica ma stanąć w miejscu, gdzie po katastrofie smoleńskiej stał krzyż

  http://gosc.pl/doc/2871954.Tablica-smolenska

  • kasiaJa pisze:

   Tak, zostaliśmy oszukani przez pana J. K., ale powiem wam, że nie odbierałam go nigdy jako gorącego katolika – nie wiedziałam dlaczego, ale niestety dzisiaj potwierdzają się moje przeczucia. Wywołali tym wśród ludzi oburzenie – święte oburzenie… RM było dobre i potrzebne, a teraz już mniej….:( to samo z NDz i TV TRWAM…

   MUSIMY modlić się za nich, za nowy rząd, bo sami widzicie jak się czarny zasadza na każdym kroku.

 15. wobroniewiary pisze:

  W niedzielę 20 grudnia br, otworzymy Bramy Miłosierdzia w sanktuariach i kościołach naszej archidiecezji:
  w Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie
  w Bazylice pw. MB Kębelskiej w Wąwolnicy
  w Bazylice pw. św. Anny w Lubartowie
  w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach

  http://archidiecezjalubelska.pl/blog/bramy-milosierdzia-w-archikatedrze-i-sanktuariach/

  • wobroniewiary pisze:

   tamże:
   „Jednocześnie rozporządzam, by w sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia, i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu. Ważne jest, aby ten moment był połączony przede wszystkim z Sakramentem Pojednania i uczestnictwem w Mszy św. oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary i modlitwa za mnie oraz w intencjach, które noszę w sercu dla dobra Kościoła i całego świata”.

 16. Witek pisze:

  Szczęść Boże,

  Rzadko sìę wypowiadam, ale analizując poszczególne opinie i natłok ròżnych komunikatów dostrzegam jedną prawidłowość: wszyscy kłócą się ze wszystkimi. Jest dyskusja, nie ma konwersacji. Dyskusja wynika z obciążenia grzechem pierworodnym. Ale to dłuższy temat….,
  Wyraźnie widać, że przeciwnik i kłamca rozgrywa nas jak chce lub może nas oszukuje, że tak jest aby jeszcze bardziej podzielić to co nie zostało podzielone.
  Wnioski są następujące: pokora, pokuta, modlitwa, ale nas jest mało, dlatego nie traćmy energii na grę na boisku przeciwnika. Grajmy na naszym: pokora, pokuta, modlitwa.

  Do Admina: Pokochaj Swój Krzyż. Albowiem jarzmo Moje jest słodkie…, kogo Bóg Kocha temu krzyże zsyła i na koniec Nasz Pan do dzisiaj wisi na Krzyżu i tylko pragnie naszej miłości, o resztą Sam się zatroszczy. Kochani głowy do góry i cieszmy się życiem, które dał nam Pan.

  Błogosławionego wieczoru i radosnego Adwentu (oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa). Bo prawdziwy pokój i radość jest tylko w Panu!

  Zostańcie z Bogiem

  • wobroniewiary pisze:

   Poprawiłam małe „literówki”
   Zgadzam się z Tobą, jestem po rozmowie z O. Jerzym Gardą: wniosek: módlmy się, smutne to jak nas diabeł rozgrywa, ale pamiętajmy słowa Pana Jezusa „Jam zwyciężył świat”

 17. mc2 pisze:

  No tak , dziwicie się że zaczeli się kłócić , choć to smutne , lecz jest to skutkiem udawanej pobożności w naszym Narodzie . Przecież jeżeli by w kancelarii prezydenta pracowali autentyczni katolicy to do takiej sytuacji by nie doszło.
  Dam taki przykład : jest pewien polski aktor , który grał rolę nawet świętego przed nawróceniem, występował w showach w okresie wielkiego postu ( z cyklu tańce z gwiazdami ) , miał romanse , będzie miał dziecko z drugą kobietą . I nic nie było by w tym niezwykłego w dzisiejszych czasach , gdyby nie fakt że dziadek ze strony matki tego człowieka był wykładowcą KUL-u , napisał dziesiatki prac na temat chrześcijaństwa , myśli teologicznej itp ( w sumie to w różnych tematach napisał 350 prac naukowych ), znał Karola Wojtyłę bardzo dobrze a ze strony ojca to miał wujka ( brata ojca ) który był kardynałem , bardzo bliskim przyjacielem Jana Pawła II . Zdawałoby się katolicka rodzina z dwóch stron , ojca i matki …

  • Maggie pisze:

   @mc2: nie wiem czy słyszałeś, że czasem się ktoś „wyrodził” albo, że była metoda (rogaty też ją stosuje) aby niszczyć/ranić/dobić ludzi przez … demoralizowanie, komunizowanie ich dzieci (a rodzice zrozpaczeni itp … ) lub przez przekabacenie-wypranie mózgu/zdemoralizowanie osoby, którą się kocha …
   Z drugiej zaś strony bywa .. iż znajomość/pokrewieństwo/układ jest jak na zasadzie: że jego babka mojej babce sprzedawała gruszki w czapce, lub takie, że jego dziadek z moim teściem jedli razem jabłka w cieście (to są stare powiedzonka).

  • Maggie pisze:

   mc2: Spójrz na drzewo genealogiczne Jaruzelskiego.
   Kim był ojciec, czy dziadek, daje obraz, że nie zawsze pochodzenie, to należny spadek – zwłaszcza jeśli „skonfiskowany” i tylko wybiórczo serwowany.

 18. Pingback: Matka Boża z Guadalupe 12 grudnia 1531 roku Matka Boża ukazała się Indianinowi | Serce Jezusa

 19. Danusia pisze:

  Matko Boża z Guadalupe przezwyciężyć ZLO w dzisiejszym świecie.
  Oświeć Ludzi.
  Nie pozwól zniszczyć Kościoła który obecnie przez niewolników szatana nazywany jest sekta.
  Umocnij Ludzi w Bogu i wierzę.
  Spraw aby Kościół narodził się na nowo.
  Większy i potężniejszy , bo Któż jak nie Bóg..?
  MatkoBoza dla siebie proszę o dar macierzyństwa, duża liczba rodzinę z właściwym Człowiekiem.
  Dobrym , wartościowym, głęboko wierzącym.
  Nie walczącym z Kościołem.
  Postaw teraz na mojej drodze Miłość.
  Kogoś kto da mi dzieci z Kim stworzę om , rodzinę i kto równie mocno jak ja rej rodziny pragnie i potrzebuje.
  Kto szanuje prawdziwe wartości oraz przykazania.
  Kto jest prawy , godziwy i godzien

  Bóg zapłać
  Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s