Mocne przemówienie premier Szydło w Sejmie!

Mocne przemówienie premier Beaty Szydło! „Nie zatrzymacie nas krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby, banków i hipermarketów!”

Bronicie lobby i interesów innych, a nie staracie się o interesy Polski. Ta dobra zmiana, którą chcemy wprowadzić, o którą upomnieli się polscy obywatele polega na tym, że będziemy dostrzegać ich interesy, a nie wasze

— mówiła w Sejmie Beata Szydło

Czy Polacy, którzy byli do tej pory, przez osiem lat oszukiwani, lekceważeni, nie były dostrzegane ich problemy, czy ci obywatele oczekują dziś od was takiego teatru? Czy może czekają aż zastanowicie się państwo nad losem tych dzieci, które właśnie dziś nie mają śniadania i obiadu. W naszej kulturze politycznej przyjęty jest termin 100 dni na to, by nowy rząd zaczął realizować swoje projekty i programy, by w ciągu tych stu dni, rząd mógł przygotować program, na który umówiliśmy się z obywatelami w wyborach. Bo to, że jesteście dzisiaj w ławach opozycji jest wyłącznie decyzją Polaków i tej decyzji też nie szanujecie.

Szanowni państwo, rząd Rzeczypospolitej rozpoczął przygotowywać program, na który czekają Polki i Polacy. Chce państwu przypomnieć czemu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Wy, przez osiem lat, lekceważyliście ludzi i ich sprawy. Byliście aroganccy, pyszni i przez osiem lat podejmowaliście tylko takie decyzje, które leżały w waszym interesie politycznym. A jedyne co mieliście do zaoferowania Polaków to straszenie Prawem i Sprawiedliwością.

To jest wasza oferta dla obywateli. Ale obywatele powiedzieli wam „nie”. Mają dosyć takiej polityki. Polacy nie chcą chaosu, bałaganu, chcą byście zastanowili się nad losem tych dzieci, o których pisały gazety, byście wreszcie dojrzeli problemy obywateli. Nie potraficie spojrzeć na to co jest w Polsce potrzebne. Przez 8 lat byliście głusi. Nie rozumiecie, że polityka to służba, nie rozumiecie tego, że każdy w Polsce ma takie same prawa i obowiązki, bez względu na jego status polityczny, społeczny i ekonomiczny. I ja dzisiaj w imieniu mojego rządu, w imieniu biało-czerwonej drużyny dobrej zmiany, której chcą Polacy mówię: Dość takiej polityki!

Dobra zmiana na która czekają obywatele to nie puste słowa, to 500 zł na każde dziecko, to obniżenie wieku emerytalnego, to podatek od banków i hipermarketów. i takie zapisy znalazły się w budżecie na rok przyszły i tego boicie się.

Bronicie lobby i interesów innych, a nie staracie się o interesy Polski. Ta dobra zmiana, którą chcemy wprowadzić, o którą upomnieli się polscy obywatele polega na tym, że będziemy dostrzegać ich interesy, a nie wasze. Krzyczycie i straszycie, przenosicie strach na ludzi. Nie tędy droga. Myślicie, że im głośnej będziecie krzyczeć, tym będziecie lepiej słyszani. Nie tędy droga. TK potraktowaliście jako bastion obrony waszego interesu i wpływu. Chcę dziś ogłosić, że zostanie opublikowane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Tak jak mówiłam – w terminie. Ale skoro tak bardzo upominacie się o nie, to zostało w nim określone, że to wy złamaliście konstytucje. Wprowadziliście zmiany, które miały na celu to, aby sędziowie z waszego nadania blokowali dobre zmiany, których chcą obywatele. Z tego miejsca chce wam powiedzieć, że ten plan się wam nie uda. Wprowadzimy 500 zł na każde dziecko, obniżymy wiek emerytalny i obłożymy podatkami banki i hipermarkety. Bardzo się tego boicie, ale na to czekają Polacy. Ale na to czekają Polacy i to przez nich zostaliśmy wysłani na służbę, nie przez was.

Nie zatrzymacie dobrej zmiany krzykami o demokracji, która ma się sprowadzać do rządów lobby, banków i hipermarketów do rządów zagranicznych korporacji. nie dostrzegacie polskiego przemysłu, polskiego interesu gospodarczego. wiem, że czas która mija to był zloty wiek dla was, ale on się skończył. Ani ja, ani rząd PiS nie ugniemy się przed waszymi groźbami. Jesteśmy tu po to, by bronić obywateli.

Za: http://wpolityce.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Mocne przemówienie premier Szydło w Sejmie!

 1. wobroniewiary pisze:

  A to inny temat, ale zaszokował mnie
  Prokurator oskarża: Firmy gotują (TAK!) ciała zabitych dzieci i wyrzucają je na śmietnik

  Amerykańscy mordercy dzieci nienarodzonych nie znają żadnych granic. Według najnowszych informacji zza Oceanu trzy firmy aborcyjne zawarły kontrakt z kompanią, która miala „utylizować” zabite dzieci. Polegało to na wstępnym „przegotowaniu” ciał dzieci, a następnie wyrzuceniu ich na lokalny śmietnik.

  Choć doniesienia te brzmią fantastycznie, nie są wymysłem mediów. O wszystkim zaświadcza prokurator generalny stanu Ohio, Mike DeWine (na zdjęciu) który prowadził w tej sprawie śledztwo. Zostało ono wszczęte po publikacji nagrań wideo wypuszczonych przez Centrum ds. Rozwoju Medycznego.

  http://www.fronda.pl/a/to-nie-jest-zart-amerykanie-gotuja-ciala-zabitych-dzieci-i-wyrzucaja-je-na-smietnik,62263.html

 2. Marek pisze:

  Premier Szydło: Z Trybunału Konstytucyjnego zrobiliście bastion obrony waszych interesów!

  Po rozpoczęciu popołudniowych obrad Sejmu, premier Szydło zapowiedziała publikację orzeczenia z 3 grudnia dot. nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. – Krzyczycie i straszycie. Trybunał potraktowaliście jako bastion ochrony waszych interesów – mówiła szefowa rządu zwracając się do opozycji.
  Cały tekst: http://www.fronda.pl/a/premier-szydlo-z-trybunalu-konstytucyjnego-zrobiliscie-bastion-obrony-waszych-interesow,62295.html

 3. Sebro pisze:

  Świetna mowa. Tak trzymać.

  • AnnaSawa pisze:

   Patrząc na zagęszczenie ataków we wszelkich mediach a i nawet już w powietrzu, taka mowa powinna być codziennie wygłaszana….i dodałabym do niej jeszcze kilka FAKTÓW 😉 co by „innym chłopcom” poszło w buty. Konieczna jest jak najszybsza zmiana kadry i kierownictwa w mediach………tylko już bez „byłych” i bez układów.

 4. Sylwia pisze:

  Co do Pani Premier to uważam że to konkrektna kobieta na konkretnym miejscu . Mówi jasno i twardo . Tak interesy kraju są ważne. Gdy tak popatrzymy kilka lat wstecz ile firm polskich upadło, bo wszystko sprowadzone np. Z Chin .
  Cieszę się że Pani premier chce odbudować lepszą Polskę , że chce tego dla nas , zwykłych obywateli . Że nie są jej obojętne losy ludzi. Oby tylko inni siedzący w sejmie to rozumieli. Bo jak widać podburzają opinię publiczną .

  • 161073 pisze:

   Dokładnie.Pani Premier próbuje zrobić porządek ale rogatemu to nie pasuje i mąci.PO dobrze bylo jak byli u władzy a teraz nie mogą się pogodzić że PiS rządzi,zło jest zawsze głośne i miesza.

 5. Weronika pisze:

  Dostałam na maila, smutne, wciąż podziały, i podziały 😦
  TV Republika za bardzo sie pyszni i panoszy!

  Cenzura w TV Republika na Krucjatę Różańcową za Ojczyznę i Stowarzyszenie RKW!
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Szanowni Państwo!

  http://wp.me/p3vwgV-13f

  Z wielką przykrością odnotowujemy fakt, iż spośród różnych mediów jedynie TV
  Republika albo przeinaczyła albo przemilczała zorganizowanie przez Krucjatę
  Różańcową za Ojczyznę oraz Stowarzyszenie RKW – Ruchu Kontroli Wyborów – Ruch
  Kontroli Władzy w demonstracji przeciwko kłamstwom w mediach (pod Gazetą
  Wyborczą na ul. Czerskiej i pod TVP na ul. Woronicza 17).

  Mamy olbrzymi dylemat, czy przemilczać tego rodzaju działania by nie być
  oskarżanymi o wywoływanie konfliktów, czy też jednak zareagować ponieważ nie
  można się zgadzać na takie praktyki, za które odpowiedzialności nie ponosimy.

  Jeśli chodzi o cenzurowanie w TV Republika informacji o Krucjacie Różańcowej za
  Ojczyznę to mamy z tym do czynienia już po raz kolejny (m.in. swego czasu
  wycięty został cały fragment w programie telewizyjnym gdy na nasz temat
  wypowiadał się Ksiądz Stanisław Małkowski). Czy to jest jakaś chęć budowania
  Polski „prawicowo -laickiej” w porozumieniu z tymi, którzy chcieli
  „lewicowej-laickiej”? Czy katolicy służyć mają tylko jako maszynka wyborcza a
  później mają przepaść? Zrobili swoje, zbudowali struktury Ruchu Kontroli
  Wyborów, bez którego nie byłoby zwycięstwa, ale teraz mają sobie pójść do domu
  bo Ojczyznę zbudują nam owszem inną byle jednak tylko nie opartą na Dekalogu i
  na Świętej Tradycji, byle nie tej wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, byle nie
  Jasnogórskim Ślubom Narodu?

  Mamy nadzieję, że takie siły i pomysły są zbyt słabe by popchnąć Polskę w odmęty
  poprzednich błędów rządów „patriotycznych” ale nie możemy tych sił lekceważyć,
  szczególnie, że mogą one wiele znaczyć przy budowaniu nowych mediów narodowych.

  Przeczytajcie sobie całość:
  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=4045

 6. Ania pisze:

  CUD! Dziewczynka uzdrowiona z raka! Dzięki błogosławieństwu papieża Franciszka!
  W rok po spotkaniu z papieżem Franciszkiem chora na raka 12-letnia dziewczynka z USA pokonała chorobę. U mieszkającej w Nowym Jorku Gracie West „nie stwierdzono choroby nowotworowej” – poinformowało CBS.”To jest cud Bożego Narodzenia” – mówi dziewczynka.

  Gracie West rok temu, dzięki jednej z amerykańskich fundacji charytatywnych uczestniczyła w papieskiej audiencji. Zdiagnozowano u niej raka systemu nerwowego (beuroblastom). Jednak błogosławieństwo papieża Franciszka „rzeczywiście pomogło” – cieszą się rodzice z córką!

 7. Ania pisze:

  Posłowie PO próbowali ułożyć napis Kaczyński przeproś Polaków na sali sejmowej

  „Kaczyński przeproś Polaków” – tak miał brzmieć napis, który próbowali ułożyć na sali sejmowej politycy PO. Byli blisko.

  „Na następnym posiedzeniu posłowie PO odpalą race?” – kpił na Twitterze Marcin Horała z PiS. Miejmy nadzieję, że nie, bo posypią się zakazy sejmowe.

  W każdym razie oprawy kibiców są chyba nieco lepszego sortu.

 8. wobroniewiary pisze:

  Prezydent Duda GASI dziennikarza Wyborczej
  Na konferencji prasowej prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką dziennikarz „Gazety Wyborczej” zadał nietypowe pytanie głowie polskiego Państwa. Jednak prezydent RP skutecznie ostudził dziennikarza „GW”.

  – Od początku rewolucji na Ukrainie mówimy przyjaciołom na Ukrainie, że będziemy się z nimi dzielić doświadczeniami – w tym doświadczeniami w budowie państwa demokratycznego i państwa prawa. Panie prezydencie, w Polsce nie są wykonywane wyroki TK przez władzę wykonawczą. W Polsce druk wyroku Trybunału Konstytucyjnego został wstrzymany. Jaka jest pana opinia na ten temat? Czy to jest to doświadczenie z którym akurat powinniśmy się podzielić? – pytał Wroński.

  – Rozmawianie o naszych wewnętrznych sprawach na konferencjach prasowych podczas wizyt zagranicznych, tutaj, w siedzibie pana prezydenta [Poroszenki], jest nowym zwyczajem. Ale skoro tak, to z przykrością muszę stwierdzić, że w ciągu ostatnich 8 lat rząd PO-PSL i ówczesna większość parlamentarna nie wykonała prawie 50 orzeczeń TK. Z pewnością nie jest to dobry wzorzec. Ale warto z tego wyciągnąć wnioski – odpowiedział prezydent Duda.

  http://www.fronda.pl/a/prezydent-duda-gasi-dziennikarza-wyborczej,62275.html

 9. wobroniewiary pisze:

  O KOD- dzie, WYKORZYSTANIU NIEMENA I 13 – STYM GRUDNIA. Z DEDYKACJĄ DLA TYCH, KTÓRZY ZAMIAST MYŚLEĆ SAMODZIELNIE, BEZMYŚLNIE ŁYKAJĄ TELEWIZYJNE, TANIE PARÓWKI.
  Wczoraj dowiedziałam się, że organizacja zwana KOD użyła utwór autorstwa mojego taty „Dziwny jest ten świat” podczas swej sobotniej manifestacji 12 -go grudnia. Hm….dlaczego spadkobiercy, rodzina NIC o tym nie wiedzieli? Tj, dlaczego nikt nie spytał się, czy może użyć flagowego hitu dla okrasy politycznej manifestacji? Dlaczego zespół Lombard nie miał zielonego pojęcia o użyciu ich piosenki – legendy „Przeżyj to sam”? Dlaczego są oburzeni? A zespół Ludola? To samo – bez ich wiedzy wykorzystano ich twórczość podczas marszu?… Że KOD odprowadza tantiemy do ZAIKS-u? Nie ma sprawy. Tyle, że to co zrobili owi „nowocześni”, tak na amen zabujani w „demokracji” i do głębi „zatroskani” przyszłością Polski ludzie było bezprawne. Nielegalne. Nielogiczne. Egoistyczne. Nierozumne. Co innego, kiedy utwór „leci” w Carrefourze, spożywczaku, u fryzjera, czy na weselu. Ale to była manifestacja polityczna. Tu się pyta, czy autor identyfikuje się z hasłami organizacji, czy też może są mu one dalekie jak biegun północny od południowego, prawda? Oprócz praw autorskich są jeszcze prawa osobiste. Jest wreszcie NIEPISANE PRAWO MORALNE. Powtórzę zatem jeszcze raz: CZY AUTORZY WIELKICH UTWORÓW IDENTYFIKUJĄ SIĘ Z HASŁAMI wyżej wymienionego komitetu? Widać, iż delikatnie mówiąc – NIE. Lecz tym ludziom, którym wydaje się, że są ludźmi dobrej woli to wsjo ryba. Wzięli se kultowe numery i zadowoleni. Czy Niemen przypadkiem nie miałby nic przeciwko wykorzystaniu go do swoich celów? I to NIECNYCH celów? CO DO NIEMENA…TO JAKIŚ PONURY ŻART….w kontekście nikczemnego i bardzo niemądrego (określając niezwykle subtelnie) porównywania przez kodowiczów historycznego, straszliwego 13.12. 81 do tego, co się dzieje dzisiaj w Polsce za sprawą partii PiS. Dlaczego?…bowiem ci, co teraz tak głośno biadolą i walczą o coś, czego rzekomo nie ma SĄ POTOMKAMI BIOLOGICZNYMI, BĄDŹ DUCHOWYMI KOMUCHÓW – TAK, RZECZY TRZEBA NAZYWAĆ PO IMIENIU – KTÓRZY MOJEMU OJCU, KTÓRZY CZESŁAWOWI NIEMENOWI 13 -GO GRUDNIA 1981 ROKU ZAFUNDOWALI TAKIE MANTO, ŻE SIĘ OJCIEC NIE MÓGŁ POZBIERAĆ PRZEZ LATA! Kto zna i pamięta historię? Wmanipulowanie Niemena w kolaborację z władzą ludową? Ojciec nagrał kilka tygodni przed wybuchem stanu wojennego przepiękny program telewizyjny z kolędami. Dziennikarka przeprowadziła z nim wywiad, w którym opowiadał o muzyce i sztuce. I co czerwone aparatczyki zrobiły potem? Wzięli jego wypowiedzi, pocięli, pomontowli na swoją modłę i po za kontekstem…..puścili FRAGMENTY 13-GO GRUDNIA I TO W…..DZIENNIKU TELEWIZYJNYM…!…(TAK, TAK, KOCHANI, TAK TO SIĘ ROBI. A NIEKTÓRZY Z WAS W TE PRZEMIELONE PRZEZ MASZYNKĘ MONTAŻOWNI MANIPULACJE – DEGRADACJE POTEM NAIWNIE WERZĄ. CZAS SIĘ OBUDZIĆ!). Każdy, kto pamięta tamte czasy wie, iż pojawienie się w owym czasie w Dzienniku Telewizyjnym dawało znak, iż POPIERA SIĘ WŁADZĘ LUDOWĄ. Groziło kompletnym odrzuceniem i naznaczeniem. Tak….takie to były metody…stara, „dobra” szkoła. Stara, ale jara, powiadają. I dziś tej samej metody używają. A zapracowany, kredytów spłacaniem zajęty i telewizji oglądaniem lud tego ni panimaju. Wracając do autora „Dziwnego”. Po tym akcie kolejnej próby podkopania wartości osoby wielkiego artysty, znanego przede wszystkim z SAMODZIELNEGO I WAŻKIEGO MYŚLENIA, Czesław Niemen został okrzyknięty przez środowisko oraz przez wielu odbiorców jego sztuki kolaborantem, komunistą. Co za ironia! Co za draństwo! On, który pochodził z silnie patriotycznej, radykalnie antybolszewickiej rodziny! On, który jako dziecko z ledwością tłumił w klasie śmiech radości z powodu śmierci towarzysza Stalina; on który zawsze był pod prąd idiotyzmom idiotycznych ideologii nazwany komuchem?!….Zewnętrzna jego kariera padła (nigdy nie był pupilem władzy, potem mediów, lecz po ’81-wszym „zakopano” go jeszcze głębiej). Wewnętrzna rozkwitła co prawda, jak nigdy (po tym incydencie powstały NAJLEPSZE JEGO DZIEŁA WSZELAKIE), lecz przypłacił to wszystko zdrowiem. A dziś Ci sami, spadkobiercy czerwonej zarazy….dzień przed 13-stym grudnia….wycierają sobie gębę jego hitem??????…………………Resztę dopowiedzcie sobie sami. Niech NIGDY nie będzie ona milczeniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s