Premier Beata Szydło: Nie ulegnę szantażowi. Opodatkujemy banki i sieci supermarketów!

To są działania jak najbardziej zgodne z prawem, my prawo naprawiamy. Już przed wyborami wiedzieliśmy, że PO wybierając sędziów TK na zapas, zabezpiecza się politycznie. – mówiła premier Beata Szydło w Radiu Plus, komentując działania Prawa i Sprawiedliwości wobec Trybunału Konstytucyjnego.

To są działania jak najbardziej zgodne z prawem, my prawo naprawiamy. Już przed wyborami wiedzieliśmy, że PO wybierając sędziów TK na zapas, zabezpiecza się politycznie. – mówiła szefowa rządu.
W desperacji ratując skórę, dokonano zmiany politycznej w TK, którą my musieliśmy naprawić. Po wyborach mogliśmy zaakceptować wybór, który jest niezgodny z konstytucją, albo zdecydować się na zmianę tego prawa. My podjęliśmy decyzję o zmianie ustawy. A to wywołało opór ze strony tych, którzy utracili wpływy – dodała.
Premier Szydło odniosła się także do demonstracji Komitetu Obrony Demokracji
Rzekoma obrona TK i demokracji, to uderzenie w rząd i kwestionowanie decyzji obywateli wyrażonej w demokratycznych wyborach. To jest oczywiście walka polityczna – stwierdziła szefowa rządu.
Myślę , że daję radę. Nie jest łatwo. Nie trafiliśmy też na sprzyjające okoliczności, Do tej pory każdy nowy rząd miał te sto dni, kiedy mógł się zorganizował. Kiedy nie był recenzowany zbyt ostro. Myśmy takiego bonusu nie otrzymali i od początku byliśmy atakowani. Ale udało mi się stworzyć dobry zespół w Kancelarii, tworzymy drużynę. Poza rzeczami merytorycznymi musimy opracować też nad przekazem, bo tylko dzięki temu będziemy mogli mówić o swoich racjach mówiła premier Beata Szydło w Radiu Plus.
Mamy do wybory 2 drogi. Albo akceptujemy stan jaki jest w tej chwili. Warunki, które nie dają równych szans przedsiębiorco, zostawiamy status quo i wchodzimy w buty naszych przeciwników, albo proponujemy zmiany – które dają równe szansę polskim przedsiębiorcom, wspieramy polskie rodziny, budujemy nowe miejsca pracy. Umówiliśmy się z Polakami na tę druga drogę
— przekonywała.
Nie ulega wątpliwości, że to, że zaczęliśmy ten program konsekwentnie realizować od początku – wywołało tę histerię lobbies, sfer wpływów. My opodatkujemy banki i sklepy wielkopowierzchniowe. Nie ulegnę tej histerii, że to się przerzuci na klientów banków. My już płacimy najdroższe marże
— tłumaczyła Beata Szydło. Zapytana o protesty na ulicach – powiedziała:
Organizują te protesty politycy. Jest próba wmówienia, że jest to ruch oddolny. Obywatele mają prawo manifestować.Ale organizatorami tych protestów są politycy. Oni nawołują do spotkań, maszerują w pierwszych rzędach. Bo utracili władzę, wpływy , przywileje. Ale dołączają do nich ci, którzy na zmianach wprowadzanych przez nas mogą stracić.
— mówiła Beata Szydło.
Nie ulegniemy szantażom. Pojawia się sporo głosów , żeby się wycofać z naszych rozwiązań. Podatek bankowy jest wielu krajach UE. Działa UOKiK i będzie wszystkie sprawy badał. Jest rynek, który będzie decydował, że mądre banki nie będą ulegały tej presji. My nie jesteśmy rządem, który stara się kogokolwiek pętać. Przeczytałam wypowiedź szefa jednego z dużych baków, który mówił, że taki podatek może funkcjonować i on dalej chce być w Polsce
— stwierdziła premier.
– Rząd w tej chwili nie planuje rozpoczynania dyskusji na tematy światopoglądowe. Mamy w Polsce wypracowany pewien kompromis w sprawie ustawy aborcyjnej, on oczywiście nie jest doskonały i budzi też wątpliwości, ale proponuję tu pewną ostrożność. Obserwujemy te napięcia społeczne, które są wywoływane przez środowiska, które rozpoczęły krucjatę przeciwko polskiemu rządowi. To nie jest dobry moment na rozpoczynanie tak delikatniej dyskusji – mówiła szefowa rządu.
– Byłoby najlepszym rozwiązaniem, gdybyśmy mieli wypracowane stanowisko i rozwiązania przez grono ekspertów, autorytety moralne, ludzi, którzy na co dzień nie zajmują się polityką. W kwestiach światopoglądowych, politycy powinni mieć naprawdę dobrze przygotowany projekt ustawy, sami powinni być dobrze przygotowani do dyskusji. Zapewne taki moment nadejdzie. Wiem, że nie unikniemy takich trudnych rozmów. Ale na razie byłabym ostrożna przed rozpoczynaniem tej dyskusji w parlamencie. Nie dlatego, że nie uważam, że to jest temat, którym powinniśmy się zajmować, ale dlatego, że przy obecnych nastrojach społecznych, moglibyśmy ten kruchy kompromis, który jest, w jakiś sposób jeszcze zniszczyć. Pracujmy teraz nad uspokojeniem sytuacji wprowadzeniem programów wspierających rodzinę, rozwojowych, a kwestie światopoglądowe zostawmy na razie ekspertom, tym, którzy mogą to przygotować dobrze –
dodała.
Stwierdziła też, że „nie ulegnie szantażom” w sprawie podatku bankowego.
– Podatek bankowy jest wielu krajach UE. Działa UOKiK i będzie wszystkie sprawy badał. Jest rynek, który będzie decydował, że mądre banki nie będą ulegały tej presji. My nie jesteśmy rządem, który stara się kogokolwiek pętać. Przeczytałam wypowiedź szefa jednego z dużych baków, który mówił, że taki podatek może funkcjonować i on dalej chce być w Polsce – tłumaczyła.
Źródło: Fronda.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

70 odpowiedzi na „Premier Beata Szydło: Nie ulegnę szantażowi. Opodatkujemy banki i sieci supermarketów!

 1. Damian pisze:

  nie wiem jak inni czytelnicy portalu, ale polityka PiS to jawny socjalizm 😦 coraz więcej podatków coraz więcej warunków uzyskania różnorodnych dodatków… przecież za podatek bankowy zapłacą ludzie którzy biorą kredyty lub mają lokaty, a podatek od hipermarketów zapłacą klienci… to w ogóle nie jest droga do polepszania warunków życia polaków, przedsiębiorców czy Polskich rodzin… przecież jak rząd chce dać komuś 500 zł to musi komuś to 500 zł zabrać (+ pensje dla urzędników którzy przy tym projekcie pracują). Polityka socjalistyczna jest sprzeczna z Chrześcijaństwem 😦 Wiec otwórzcie ludzie oczy… PiS gra na stronę Amerykańska i Żydowską a nie na Polską…

  • Sebro pisze:

   No widzę kolega wiernie przysłuchujący się propagandzie TVN i banksterów.
   Myślisz co piszesz, czy tylko powtarzasz frazesy?
   Nowe podatki mają dotyczyć hipermarketów – w większości sieci zagraniczne, które wyprowadzają kasę z Polski, oraz banków – również kapitał obcy, których zysk wyprowadzany jest za granicę.
   I teraz o obciążeniu zwykłego obywatela. Jeśli hipermarket będzie na tyle głupi, żeby stracić klientów podnosząc ceny to kij im w oko. Z przyjemnością pójdę zrobić zakupy w sklepiku |Kowalskiego, który płaci podatki w Polsce – a płaci ich nie mało – chociaż może niedługo płacić mniej, bo rząd ma zamiar obniżyć podatek CIT. Banki z kolei łatwo utrzymać w ryzach. Wyobraźmy sobie, że bankowcy zechcą podnieść koszta prowadzenia rachunków, prowizji itp ze względu na opodatkowanie. Bat na nich jest prosty, a mianowicie bank PKO SA, którego głównym akcjonariuszem jest nasz Skarb Państwa. Rząd może zatem ustalić w owym banku odpowiednie stawki i prowizje, by były konkurencyjne dla pozostałych banków. A wtedy jeśli te zagraniczne będą chciały się utrzymać na rynku, będą musiały zejść do pułapu stawek banku PKO. Da się? Da.
   Z owych podatków rząd spokojnie da radę sfinansować program 500+ nie zabierając nikomu.
   Orban też działa na stronę USRaela? Przecież on jeszcze drastyczniejsze reformy wprowadził i Węgrzy w końcu żyją. W ciągu kilku lat Węgry dzięki tym reformom spłaciły cały dług dla MFW, dlaczego zatem nam miałoby się nie udać? Bo pan Petru zabronił? Bo TVN mówi, że się nie da?
   W złe miejsce trafiłeś z propagandową pogadanką.

   • m-gosia pisze:

    Ja tylko sprostuję, że PKO SA to mają Włosi, a nasz skarb państwa ma udział w PKO BP-około 30%-.

   • cierpiaca pisze:

    Bog zaplac Sebro,iz masz jeszcze taka sile i prostujesz te ochydne klamstwa tych biednych ludzi ,jak moga tego nie widziec co robili z nasza Ukochana Ojczyzna PO-wscy Nie moge sluchac tych bredni ….4.09.2015 mialam sen iz Jan Pawel 2 prosil ,aby modlic sie ta koronka za Narod Polski ,codziennie to robie wiem ,ze jest z nami i prosi Dobrego Boga i Matke Boza ,aby nas wspierali ….Pozdrawiam i zycze Blogoslawionych Swiat Bozego Narodzenia dziekuje ,ze jestescie bo my tu na Obczyznie tez dostajemy popalic jak wstawiamy sie za naszy Narodem ,niemcy tez nie daja nam spokoju piszac klamstwa w gazetach ….dziekuje ….

  • wobroniewiary pisze:

   Powtarzasz Damianie PO-wskie brednie, widać że propaganda medialna robi swoje. Za PO to niby nie było różnego rodzaju podwyżek? a zapytaj frankowiczów co z nimi zrobili i jakie było wtedy stanowisko PO, obecnych kod-wiczów w tej sprawie, co mówił Petru, Tusk, Kopacz i inni?
   Banki podniosą opłaty dla klientów? mnie podnieśli już prawie rok temu (styczeń 2015), a że konto mam puste więc musiałem wpłacić aby było na obsługę.
   Hipermarkety podniosą ceny? a może by tak wreszcie zaczęli płacić podatki, tak jak drobni sklepikarze a nie kombinować z „zerowymi” dochodami i wyprowadzać kasę za granicę.
   Kiedy w mojej miejscowości powstał mały sklepik, natychmiast musiał płacić podatki, a kiedy powstał supermarket, otrzymał ulgę na 5 lat, potem zmienił nazwę i kolejne ulgi na kolejne 5 lat, kiedy w końcu zaczną płacić jak inni i przestaną na nas żerować jak pasożyty?
   Mamy dalej przyglądać się jawnemu złodziejstwu? nie, mamy wreszcie szansę coś zmienić i musimy to zrobić.

   • Damian pisze:

    Szanowni współrozmówcy,
    PO realizowało taką samą formę socjalizmu jak Petru, Kukiz czy PIS. A nie powtarzam frazesów tylko staram się dedukować… I teraz po kolei:

    „Nowe podatki mają dotyczyć hipermarketów – w większości sieci zagraniczne, które wyprowadzają kasę z Polski, oraz banków – również kapitał obcy, których zysk wyprowadzany jest za granicę.
    I teraz o obciążeniu zwykłego obywatela. Jeśli hipermarket będzie na tyle głupi, żeby stracić klientów podnosząc ceny to kij im w oko. Z przyjemnością pójdę zrobić zakupy w sklepiku |Kowalskiego, który płaci podatki w Polsce – a płaci ich nie mało – chociaż może niedługo płacić mniej, bo rząd ma zamiar obniżyć podatek CIT.”
    – otóż podatek ma dotyczyć sklepów powyżej pewnej powierzchni więc nie ma znaczenia kto jest właścicielem, poza tym jest wiele obejść jakie będą robiły hipermarkety, żeby uniknąć płacenia podatków… A ceny podniosą żeby utrzymać zyski o 1-2 gr. na produkcie, wiec i tak sklepik Kowalskiego nie będzie konkurencyjny 😦

    „Banki z kolei łatwo utrzymać w ryzach. Wyobraźmy sobie, że bankowcy zechcą podnieść koszta prowadzenia rachunków, prowizji itp ze względu na opodatkowanie. Bat na nich jest prosty, a mianowicie bank PKO SA, którego głównym akcjonariuszem jest nasz Skarb Państwa. Rząd może zatem ustalić w owym banku odpowiednie stawki i prowizje, by były konkurencyjne dla pozostałych banków. A wtedy jeśli te zagraniczne będą chciały się utrzymać na rynku, będą musiały zejść do pułapu stawek banku PKO. Da się? Da.”
    – ten tok myślenia nie jest czasem typowym centralnie sterowanym PRL’owskim mechanizmem? Banki powinny być prywatne i równe w konkurowaniu ze sobą, a nie jeden bank ma dyktować innym jak mają regulować swoje stawki…

    „Orban też działa na stronę USRaela? Przecież on jeszcze drastyczniejsze reformy wprowadził i Węgrzy w końcu żyją. W ciągu kilku lat Węgry dzięki tym reformom spłaciły cały dług dla MFW, dlaczego zatem nam miałoby się nie udać? Bo pan Petru zabronił? Bo TVN mówi, że się nie da?
    W złe miejsce trafiłeś z propagandową pogadanką.”
    – Orban nie działa na strone UsRaela jednak u nich nawet w czasie tych trydnych dla społeczeństwa reform efektywne obiążenie fiskalne było mniejsze niż u nas teraz jezcze przed wprowadzeniem rzeczonych reform. Jestem zarówno przeciwny poglądom Petru jak i propagandzie TVN

    „Powtarzasz Damianie PO-wskie brednie, widać że propaganda medialna robi swoje. Za PO to niby nie było różnego rodzaju podwyżek? a zapytaj frankowiczów co z nimi zrobili i jakie było wtedy stanowisko PO, obecnych kod-wiczów w tej sprawie, co mówił Petru, Tusk, Kopacz i inni?
    Banki podniosą opłaty dla klientów? mnie podnieśli już prawie rok temu (styczeń 2015), a że konto mam puste więc musiałem wpłacić aby było na obsługę.”
    – chętnie wymienię cały wachlarz fatalnych zmian i reform które wprowadziło PO dobijając prawie cały sektor prywatny… Banki podnoszą opłaty bo albo mogą albo muszą. ( jak muszą to znaczy że ucisk fiskalny Państwa rośnie…)

    „Hipermarkety podniosą ceny? a może by tak wreszcie zaczęli płacić podatki, tak jak drobni sklepikarze a nie kombinować z „zerowymi” dochodami i wyprowadzać kasę za granicę.
    Kiedy w mojej miejscowości powstał mały sklepik, natychmiast musiał płacić podatki, a kiedy powstał supermarket, otrzymał ulgę na 5 lat, potem zmienił nazwę i kolejne ulgi na kolejne 5 lat, kiedy w końcu zaczną płacić jak inni i przestaną na nas żerować jak pasożyty?”
    – ale nie zaczną płacić podatków, podzielą market na mniejsze spółki których wymiary będą poniżej progu i podatek ominięty i wchodzisz do sklepu a tam na jednej hali : Lidl Piekarnia, Lidl Warzywa, Lidl Dom… równe 0zł wpada do budżetu… a zakupy robi się tak samo. Co do sklepiku to może zwolnić sklepik z podatku CIT ( w ogole go usunąć tak jak i PIT ) i zastąpić niskim podatkiem przychodowym? Od przychodów muszą zapłacić zarówno markety (wysoki podatek bo wysoki przychód) jak i małe sklepiki (mały podatek bo niski przychód) – to jest równe traktowanie i to jest szansa na repolonizacje handlu, a nie takie centralne rozporządzenie…

    Proszę nie zarzucajcie mi propagandy TVN’owskiej czy powtarzania frazesów po PO…

    • Sebro pisze:

     Teraz mamy banki prywatne i równe w konkurowaniu i co? Konkurują ze sobą? Absolutnie, wszystkie pracują w zmowie i jednakowo łupią klientów.
     A co do hipermarketów, to ja bym dodatkowo dowalił jeszcze podatek wszystkim dużym firmom z kapitałem zagranicznym, które łupią polski rynek, jak choćby w budownictwie, gdzie Hiszpanie, Niemcy, Austriacy i Szwedzi wygrywają przetargi dumpingowymi cenami a potem wykończają małych podwykonawców. Oczywiście ci duzi podatków w Polsce nie płacą.
     Wszystko da się zrobić tak, żeby nie było można tego obejść tylko trzeba dać szansę a nie marudzić na wstępie.
     Zastanawiające jest to, że każdy inny rząd miał te 100 dni na działanie bez zbytniej ingerencji opozycji i mediów. W tym wypadku mamy powtórkę z „nocnej zmiany” rządu Olszewskiego oraz z lat 2005-2007. Przypomnę tylko, że w latach 2005-2007 swoimi reformami PiS zmniejszył bezrobocie i deficyt budżetowy, a dzięki ich działaniom i ustawom działającym w przyszłość Polskę ominął kryzys finansowy – co oczywiście przypisywała sobie PO.

    • Ava pisze:

     @ „to jest równe traktowanie i to jest szansa na repolonizacje handlu, a nie takie centralne rozporządzenie…”

     Też mam taką nadzieje,że rząd Ma Szanse(ale czy rzeczywiscie ma?) na zastosowanie takich mechanizmów aby doprowadzić do dobrych rozwiązań!!!

    • wobroniewiary pisze:

     Damian, idź z takimi wywodami na onet

  • J pisze:

   Nie ma w tej chwili w Polsce lepszej ekipy rzadzacej niz PIS. W obecnej chwili ten rzad jest najlepszy. Oczywiscie nie jest idealny ale idealny jest tylko BOG. Ten rzad nalezy wspierac bo nie ma innej altenatywy. Co jest alternatywa ? po, psl, nowoczesna ?
   Szkoda ze nie mozna zastopowac aborcji ale modlmy sie w tej intencji i wspierajmy ten rzad. Zobaczcie ze atakuja ich z wewnatrz i zewnatrz. I tak bedzie poniewaz nie moga pozwolic zeby Polska wydostala sie spod rzadu swiatowego. Polacy sie budza. Jest nadzieja. Ten rzad trzeba wspierac modlitewnie i edukujac spoleczenstwo. kod jest powaznym zagrozeniem i zostal powolany zeby zniszczyc ten rzad. Zobaczycie jeszcze jakie beda wsciekle ataki ze wszystkich stron. Jak przeczytalam 1-2 tydz temu ze J Kaczynski powiedzial ze trzeba zniesc aborcje to sobie pomyslalam: no to teraz sie diabel wscieknie. I patrzcie co sie dzieje na ulicach. Ten rzad jest pod wielkim obstrzalem. Jezeli Polacy nie stana w jednosci i obronie tego rzadu, rowniez modlitewnej – nie da rady. Cywilizacja smierci ma media i manipuluje ludzmi na wielka skale. Jezeli myslicie ze globalny rzad pozwoli im spokojnie rzadzic i dbac o polskie interesy, isc droga Pisma Sw kiedy oni ( cywilizacja smierci) jest w stanie zmanipulowac i uwiezic ekonomicznie caly swiat do lewicowych i skrajnie lewicowych rzadow to chyba sie mylicie. To jest dopiero poczatek dlugiej i zmudnej walki o prawde, sprawiedliwosc, zycie, o rzad oparty na chrzescijanskich wartosciach i nauce Pisma Sw.
   ” wystarczy ci Mojej Laski” – mowi Pan
   ale kiedy zasluzymy na te Laske ? jak zaczniemy isc Jego droga i z Nim.

 2. Ava pisze:

  Mnie tylko zastanawia jedno; dlaczego Polacy tak parli do szatańskiej unii; gdzie bylo wiadomo że stracicie suwerenność? Ja nie mieszkałam w Polsce od wielu lat i nie czuje sie odpowiedzialna
  za to. A drugie pytanie realistyczne to czy w ogóle istnieje wyjśćie z tej matni, kiedy jak wiadomo unia jest po to by realizować plany globalistów. Według mnie nie mamy szans żadnych!!!
  To co należy robić według ciebie; NIC czy raczej to co robi PIS w tej chwili?
  Położyć głowe pod topór czy raczej pokazać że walczymy?

  • Damian pisze:

   PiS idealnie wpisuje sie w plany globalistów więc nie wiem gdzie tu pokaz siły ze strony PiS…

  • Sebro pisze:

   Bo nikt nie słuchał wtedy głosów rozsądnych, tylko pakowana była do głowy ludziom wizja dobrobytu. Dlatego weszliśmy do tego bagna. Jan Paweł II wiedział, że tego nie unikniemy i dlatego stwierdził, że Polska jest potrzebna w UE, dlaczego? Dlatego, żeby uratować co się da. Jesteśmy teraz jak piasek w oku dla Europy, stąd taki atak na nasz kraj w związku z reformami demokratycznie wybranego rządu. Teraz pakuje się do głów, że mamy zamach na demokrację, że te reformy to nic nie dadzą a pogłębią tylko kryzys, że to socjalizm (jak widać w komentach Damiana) itp.
   Jestem przekonany, że im głośniej krzyczą, tym mocniej trzeba działać. A szanse mamy spore, zwłaszcza, że w listopadzie odbędzie się Intronizacja Chrystusa na Króla Polski.

 3. Ava pisze:

  A nie przyszło ci do głowy, że po prostu próbują coś zrobić dla ludzi w tej koszmarnej sytuacji?
  Nie jestem z PIS-u ale widzę różnicę w ich działaniach w porównaniu z poprzednia partią.
  Globaliści podobno chcą doprowadzic do totalnego Swiatowego kryzysu ekonomicznego i rewolucji w naszym kraju. Myśle że czekają nas straszne czasy; lepiej weżmy różaniec w ręce!

 4. Ava pisze:

  I tak jak pisałam nie jestem z PIS-u i nie głosowałam od 1990 roku w ogóle; ale teraz popieram panią Premier z całego serca i z różańcem w ręku; bo ona walczy dla Polaków!!!
  Niech dobry Pan Bóg ich strzeże i prowadzi!!!!

 5. Aga pisze:

  Potrzebna pomoc dla sióstr dominikanek z Broniszewic, które opiekują się ciężko chorymi, niepełnosprawnymi dziećmi i potrzebują pieniążki na leki i pieluszki dla nich. Zbiórka tu: https://www.siepomaga.pl/dominikanki

  • Ava pisze:

   @Aga
   strona totalnie nieczytelna; gdzie i jak podarować datek!!!!
   Może podaj sms, co?
   W ten sposob tracicie tylko datki bo nie wiadomo co dalej jak sie wejdzie na strone!!!

   • Ava pisze:

    Syn mi pomógł odnaleść namiary; ja wpłaciłam przelewem a on sms-em.
    Serce sie kraje jak sobie pomyślę o tych cierpiących dzieciach!!!
    A wspaniałe siostry to bohaterki że tak dobrze o nie dbają!

 6. Marek pisze:

  Piotrowicz ironicznie po posiedzeniu komisji: „Nasza nowelizacja jest dotknięta jedną wadą: nie została przygotowana przez Trybunał Konstytucyjny, a w szczególności przez prezesa Rzepińskiego”
  Pamiętam jak pracowaliśmy nad ustawą czerwcową o TK i wtedy nikt o żadne opinie prawne nie zabiegał. Procedowanie, wtedy kiedy już było wiadomo, że Platforma nie wygra wyborów odbywało się bardzo szybko. A przecież wtedy procedowaliśmy nad dużą ustawą, kompleksową ustawą o Trybunale. Dziś dyskutujemy jedynie nad małym fragmentem ustawy
  — wyjaśnił poseł Stanisław Piotrowicz podczas przerwy w pracy komisji ustawodawczej, która zajmuje się projektem nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS.
  http://wpolityce.pl/polityka/275772-piotrowicz-ironicznie-po-posiedzeniu-komisji-nasza-nowelizacja-jest-dotknieta-jedna-wada-nie-zostala-przygotowana-przez-trybunal-konstytucyjny-a-w-szczegolnosci-przez-prezesa-rzepinskiego

 7. wobroniewiary pisze:

  Jarosław Kaczyński o demonstracjach KOD, Majdanie, kontr-Majdanie, mediach i Trybunale. „Spokojnie, damy radę”
  wPolityce.pl: Panie premierze, jak ocenia pan skalę ostatnich demonstracji organizowanych formalnie przez tzw. KOD, ale wspieranych przez partie i środowiska odsunięte od władzy? Czy te pikiety mogą zablokować projekt naprawy Rzeczypospolitej?

  Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości: Przypomnę, że demonstracja Prawa i Sprawiedliwości w 2011 roku zgromadziła pomiędzy 100 a 150 tysięcy osób, a władza się tym wydarzeniem tak bardzo znów nie przejęła. A więc spokojnie. Jest demokracja, wbrew temu co oni głoszą, nie jest w najmniejszym stopniu zagrożona. Demonstrować wolno, to czasem powoduje jakichś bałagan, ale to jest cena demokracji, którą całkowicie akceptujemy. Nie ma więc żadnego poważnego problemu. Natomiast jeśli ktoś myśli, że zrobi tutaj Majdan, to się głęboko myli. My sobie damy radę, mamy wielki program społeczny.

  A jeśli zwołają Majdan, to będzie też kontr-Majdan, na którym stawią się siły popierające naprawę Polski?

  Jestem przekonany, że kontr-Majdan byłby wielokrotnie większy. Chcielibyśmy jednak tego uniknąć, z tego względu, że nam nie chodzi o żadną konfrontację. Nam chodzi o taką sytuację, która w ciągu roku czy dwóch przekona bardzo dużą część społeczeństwa, nawet tych dziś nam bardzo niechętnych, że lepiej żyć w Polsce, którą rządzimy my. A te zmiany, które są w tej chwili wprowadzane, są potrzebne po to, by jakość naszego życia publicznego, szeroko rozumianego, w tym wymiaru sprawiedliwości, została radykalnie poprawiona. I także po to, by Polacy nie byli przedmiotem nieustannej manipulacji. A po to, by nie byli, potrzebne są media zdolne przekazywać prawdziwy obraz rzeczywistości. To jest zadanie dla mediów publicznych.

  Dziś media publiczne stały się wręcz oddziałami szturmowymi opozycji. To, co się wylewa z ekranu, przekracza wszelkie standardy.

  To rzeczywiście przekracza wszelkie standardy, z tym że tu mamy niemałe doświadczenie, więc tak łatwo nie da się nas zdumieć. W każdym razie mamy do czynienia z bardzo niedobrymi wydarzeniami, i trzeba będzie to zmienić, co oczywiście w żadnym razie nie ograniczy prawa do krytykowania nas. Bo powtarzam: to jest cena demokracji, i chociaż ta krytyka jest bardzo często formułowana w sposób niedopuszczalny, bardzo często grubiański, lub skrajnie niemądry, to cóż, to jest cena, którą jesteśmy gotowi płacić. My naprawdę jesteśmy przywiązani do demokracji.

  Gdy demokracja była naprawdę zagrożona, w latach 2007-2015, media w większości milczały.

  Bawi nas to, że ci, którzy nie tak dawno próbowali robić problem z wydania książki o Wałęsie, wysyłali kontrolę na najstarszy polski uniwersytet, ci którzy wysyłali zwarte oddziały żeby one usuwały napisy wymierzone w premiera, ci, którzy wysyłali ABW przeciwko stronie krytykującej prezydenta, dziś nagle ogłaszają się obrońcami demokracji. To zresztą ci sami ludzie, którzy tak pokierowali krajem, że np. ja, ale nie tylko ja, i nie tylko politycy, nie mogliśmy znaleźć sali na spotkanie. A występując na Uniwersytecie Warszawskim dodano mi „cerbera” w postaci profesora, co dało efekt komiczny. W sumie to było ogromne cofnięcie Polski choćby w stosunku do sytuacji z lat 90., gdy Porozumienie Centrum było nielubiane, ale nie było żadnych przeszkód by zorganizować zjazd na Uniwersytecie Warszawskim czy posiedzenie Rady Politycznej na Politechnice. Nikomu do głowy nie przychodziło. Platforma Obywatelska cofnęła Polskę pod względem demokracji o wiele, wiele lat. I niestety wiele środowisk to przyjęło, zaakceptowało. Bez oporu.
  Całość: http://wpolityce.pl/polityka/275784-tylko-u-nas-jaroslaw-kaczynski-o-demonstracjach-kod-majdanie-kontr-majdanie-mediach-i-trybunale-spokojnie-damy-rade

 8. Ania pisze:

  Ojciec Leon Knabit mówi jak jest NAPRAWDĘ:
  „Co do Trybunału. Dlaczego nikt nie protestował, gdy poprzednia ekipa (rzadząca) na drodze pozaprawnej kompletowała wygodny dla siebie skład sędziów? (…) Gdzie wtedy byli obrońcy demokracji? Gdzie byli, gdy przedstawiciele ówczesnej władzy mówili, że „polskość, to nienormalność?” (…) Opozycja w przeddzień święta miłości i pokoju wyprowadza ludzi na ulicę, by bronić czego? Demokracji? Bez kpin! W pochodzie objawił się pan, który w swoim czasie z dyplomatyczną delikatnością mówił o PiSie „DORŻNĄĆ WATAHĘ” a według niesprawdzonych wiadomości był też i stary znajomy, pan Gross, który dokładnie wyliczył, że Polacy zabili w czasie wojny więcej Żydów niż Niemców. Czy znalazłoby się więcej podobnych? W takim razie współczuję tym wielu bardzo porządnym, którzy dali się urzec antypisowskiej histerii. Oj, wstyd, wstyd… ”

  • Maggie pisze:

   Kiedy przed paru laty, w marszu do City Hall, organizowanym przez Kongres Poloni Kanadyjskiej z okazji 11 Listopada, niosłam transparent związany z wolnością słowa i TVTrwam na multipleksie, zostałam zbluzgana przez „zasuszonego staruszka”, w języku polskim … że to wstyd co robię etc. Maszerując odkrzyknęłam mu, że mi natomiast: wstyd, że mówi po polsku. Potem ludzie idący za mną coś mu słownie dołożyli.

   Potrzeba solidarności ale tej prawdziwej, która nie przedkłada prywaty nad dobro Ojczyzny. Kto źle czynił niech się uderzy w piersi i jak Kmicic rehabilituje dobrą służba dla Ojczyny, służąc Maryji … zwłaszcza, że mamy Rok Miłosierdzia.

   Jezus jest Panem!

 9. Kate pisze:

  Problem jest taki, że argumenty PiS słabo trafiają do ludzi i partia mocno traci przez to poparcie. W Warszawie jest to bardzo widoczne i KOD naprawdę ma coraz więcej zwolenników. W internecie można się wielu rzeczy dowiedzieć, ale w telewizji głos PiS jest słabo słyszalny, a media wmawiają społeczeństwu co chcą (nie mówię tylko o TVN, bo im już z definicji się nie wierzy). Premier powinna wcześniej posłać kogoś do telewizji, zorganizować jakąś porządną debatę i jasno przedstawić swoje racje szerokiej publiczności.
  Poza tym ludziom trudno dogodzić. Najpierw słyszałam narzekanie, że reformy wprowadzane są zbyt powoli. Teraz politycy mają działać zbyt gwałtownie i wszystko chcą od razu zmieniać.
  Oby nie doszło do wojny polsko-polskiej i wcześniejszych wyborów. Nie wszystko mi się w programie PiS-u podoba, ale nie ma teraz lepszej opcji dla tego kraju.

  • Maggie pisze:

   Kate, chyba wiesz, że niektórzy nie znają zasad i nie chcą dyskusji. Prawdę zaś mówiąc , tu nie ma (!) ani o czym dyskutować, ani z kim (!) – a bez wzięcia w garść i potrząśnięcia jak drapichrustami, nie będzie można wprowadzić wreszcie (!) poszanowania prawa i warunków do godnego życia.

   Mój głos będzie zawsze oddany na tych, którzy moim zdaniem są najlepszą opcją dla Ojczyzny.
   Módlmy się, bo nie potrzeba nam żadnego majdanu, a do tego niepokoje zagrażają Intronizacji Chrystusa.

   Przebaczyłam ale np nie zapomnę, że to ci … co przegrali wybory, szykowali katolikom piekło genderowskie oraz w jaki sposób reagowali na miliony podpisów w sprawie TVTrwam – a spraw do pamiętania jest znacznie więcej…
   Obecnie oni, jak ich zaKODowana nazwa … tj jak kopniak demokracji i Ojczyźnie (powiedzmy) w .. dzień .. nie są do zaakceptowania. Mają przed sobą otwarte Drzwi Roku Miłosierdzia i powinni zeń skorzystać, pomagając w dobudowie tego co sami zniszczyli.

   • Kate pisze:

    Wiem, że zatwardziałych zwolenników PO nie da się nawrócić, chyba że modlitwą i postem. Chodzi mi o osoby, którzy nie mają dostępu do internetu i słabo orientują się w polityce. Ponieważ w telewizji na prawie wszystkich kanałach pokazują PiS od najgorszej strony, społeczeństwo to kupuje i zaczyna naprawdę wierzyć w brednie o dyktaturze i zamachu stanu. Żyjemy w takich czasach, że nie można zaniedbywać PR-u, a PiS za słabo bronił swoich racji i pozwolił sobie podkraść część elektoratu.
    Na dobry początek koniecznie trzeba podać do wiadomości, że pan Soros wspomaga finansowo KOD. I nie przestawać się modlić.

    • BKCD pisze:

     Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce – napisał na twitterze były kandydat na prezydenta, Marian Kowalski.

     Poseł Ryszard Petru wezwał swoich zwolenników do wyjścia na ulice w obronie demokracji. Pretekstem jest spór o Trybunał Konstytucyjny.
     Mamy wszelkie powody by uważać Pana Petru za reprezentanta interesów G. Sorosa w Polsce
     – stwierdza Marian Kowalski.

     Wiele dotychczasowych posunięć Prezydenta i rządu świadczy, że nowa ekipa może tym interesom zagrozić. Dlatego, niezależnie od tego jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oświadczamy, że niedopuścimy do zainstalowania Majdanu w Warszawie
     – zaznacza.

     Jeżeli nieformalna koalicja od PO przez Nowoczesną, PSL i lewicę zamierza w imię obcych interesów wyprowadzać swoich zwolenników na ulice celem destabilizacji państwa to aktywiści organizacji skupionych pod sztandarem Narodowcy RP i Narodowego Świtu staną w obronie suwerenności Ojczyzny
     – ośawiadcza Kowalski.

     O ile wynik tegorocznych wyborów nie jest dla nas powodem do satysfakcji to zmiana Prezydenta i rządu odbyła się legalnie i interesy zagranicznej finansiery i jej ambasadorów są dla nas bez znaczenia.
     Wzywamy Prezydenta i rząd do zdecydowanej rozprawy z siłami zdrady i anarchii. Na pewno nie pozostaniemy bierni

     – apeluje były kandydat na prezydenta.

     Kim jest ten „miły” starszy pan?

     George Soros reprezentuje interesy rodziny Rothschild’ów stara się wpłynąć na administracje rządową USA aby odebrać amerykanom wolność
     Działalność Sorosa nie ogranicza się tylko do Ameryki, on wpływa na wyniki wyborów we wszystkich krajach, sponsoruje rewolucje w wschodniej Europe i na Bliskim Wschodzie – złowieszczy ślad George Soros jest wszędzie.
     Soros jest członkiem klubu Rzymskiego, Bilderberg, najważniejszą postacią corocznego forum ekonomicznym w Davos, jest też masonem i kabalistą.
     http://europejczycy.info/106810/artykuly/petru-reprezentuje-w-polsce-interesy-masonerii/

  • beat pisze:

   Najpierw nalezy zreformowac telewizje informacyjna to telewizja robi szum medialny i jest po lewej stronie ludzie wierza telewizji i tym klamstwom reklama jest dzwignia handlu

 10. mc2 pisze:

  Mam pytanie o modlitwę do Matki Bożej Królowej Aniołów i Pogromczyni szatana. Czy ta modlitwa ma jakieś imprimatur , czy znane jest jej pochodzenie ?
  Kilka dni temu admin ją zamieścił i wtedy napisałem że mi szczególnie podobają się słowa prośby do Matki Bożej :
  zniszcz przewrotne plany bezbożnych i okryj hańbą wszystkich, którzy pragną czynić zło.

  W obliczu tego że zwolennicy platformy udają że nic się nie stało nawet jak są ujawniane kompromitujące sprawy . np robili aferę na cały świat że nowi urzędnicy weszli do siedziby kontrwywiadu rzekomo placówki NATO , i okazało się że ta placówka była w fazie organizacji i jeszcze nie była placówką nato i jeszcze nie miała akredytacji, co więcej nawet jakby miała to , centrum zgodnie z prawem Natowskim nadal podlega państwu na terenie którego jest , bo to tylko centrum doradcze i studiów a nie centrum operacyjne. I co najważniesze ujawniono że w gabinecie szefa tego centrum na miejscu centralnym wisiało godło federacji Rosyjskiej. a polskie było zasłonięte żaluzjami .

  Mi nie chodzi o zemstę , lecz ukrócenie pychy ludzi którzy popierają zło , pomimo ujawnienia wielu kompromitujących spraw z Rządów PO ludzie nadal ją popierają lub popierają jej nową … wersję . Niestety u mnie w pracy zwolennicy PO cwaniakują i maja stałą odpowiedz : a U Kaczyńskiego i pis to lepiej ?
  Chodzi mi o to aby , jeżeli ta modlitwa jest prawdziwa , hańbą okryli się zatwardziali ludzie , nie tylko ci z wyżyn ale również z zwykli obywatele popierający zło.

  Czy ktoś ma jakieś informacje o pochodzeniu tej modlitwy ?

  • wobroniewiary pisze:

   Przecież w tych słowach nie ma złorzeczenia czy przekleństwa, normalne słowa, okryć hańbą tych co zło czynią, w Psalmach też takie słowa znajdujemy

   Kto chce niech szuka, ja modlitwę odmawiam

   • mc2 pisze:

    to zdjęcie to widziałem , już ,,kiedyś” , to znaczy pół godziny temu na ekranie mojego laptopa .

   • mc2 pisze:

    Dodam że znalazłem już datę : Imprimatur: Augsburg. 25 VI 1969 r. lecz nie wiem kto nadał to impr. może lefebryści ? bo to oni publikują głównie w internecie tą modlitwę a wszystko co zostało zatwierdzone po soborze drugim czyli po 1965 roku uznają za złego pochodzenie a tu data posoborowa , bo 1969 …

    • mc2 pisze:

     Jeżeli więc data 1969 to jeżeli zatwierdził to nasz kośćiół katolicki to oni, lefebryści nie mogą tego publikować bo to dla nich niezgodne z tradycją , jeżeli publikują coś zatwierdzonego po 1965 to tylko swoje teksty zatwierdzone przez Bractwo Piusa X.

    • wobroniewiary pisze:

     Idąc po kolei zobacz tylko ten fragment Psalmu 2:

     Powiedział do mnie:
     „Tyś Synem moim,
     Ja Ciebie dziś zrodziłem.
     8 Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo
     i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
     9 Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić
     i jak naczynie garncarza ich pokruszysz”.
     10 A teraz, królowie, zrozumcie,
     nauczcie się, sędziowie ziemi!
     11 Służcie Panu z bojaźnią
     12 i Jego nogi ze drżeniem całujcie,
     bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze,
     gdyż gniew Jego prędko wybucha.
     Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki.
     http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/2.php

  • mc2 pisze:

   jeżeli nie uzyskam odpowiedzi , to osobiście zacznę traktować tą modlitwę z przymrużeniem oka, jako napisaną przez nieznaną osobę po wpływem impulsu wewnętrznego .

   • Maggie pisze:

    @mc2
    Módl się sercem nade wszystko – tu słowa same się nasuwają. Modlitw jest mnóstwo, a najważniejsze są 3: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga.

    Litania do Wszystkich Świętych (z książeczki/modlitewnika „Niech będzie Bóg uwielbiony”) zawiera podobną prośbę:
    Abyś nieprzyjaciół Kościoła świętego upokorzyć raczył – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie.

 11. mc2 pisze:

  Jak podają media zmarł dominikanin o. Jan Góra w trakcie odprawiania Mszy Św.

 12. Wiech pisze:

  Pani Premier. Szczęść Boże i do przodu. Nie ma co się przejmować ujadaniem tych którzy próbowali całkiem sprzedać Naszą Ukochaną Ojczyznę Polskę.
  Nie trzeba tu wielu słów bo wszystko jest jasne.
  Życzę sił i wytrwałości a przede wszystkim Bożego Błogosławieństwa.

 13. wobroniewiary pisze:

  Spam pęka w szwach od pytań typu „czemu zajmujecie się polityką? jakim prawem”
  A takim!
  Zapraszamy Was do podpisywania!
  Stop obcej interwencji w wewnętrzne sprawy Polski

  https://www.protestuj.pl/stop-obcej-interwencji-w-wewnetrzne-sprawy-polski,56,k.html

 14. wobroniewiary pisze:

  Z dedykacją dla KOD-owców i ich zwolenników, zwłaszcza tych z wypchanymi kontami:

  Z Psalmu 37:
  Lepsza jest odrobina, którą ma sprawiedliwy,
  niż wielkie bogactwo występnych,
  bo ramiona występnych będą połamane,
  a sprawiedliwych Pan podtrzymuje.

  • olo13jcb pisze:

   Dołączam się do dedykacji….
   Komitet Obrony Demokracji. Szajka, która opowiada bajki, ale te bajki stają się groźne. cz. 1

   Komitet Obrony Demokracji! to szajka w amoku, która opowiada bajki, ale te bajki stają się groźne!
   A jeżeli ktoś uwierzy największym autorytetom, że w Polsce zbliża się nazizm i w obronie demokracji sięgnie po broń? Sfora rozgrzanych kundli, rozjuszonych przez pietru i gw zaczyna kąsać w amoku. Lis straszy prezydenta Dudę, że już niebawem będzie „byłym prezydentem”. Pluszowi męczennicy III RP chcą iść na barykady. Niech łkają, lamentują i idą – byle tylko spirala histerii nie skończyła się drugim Cybą. Skoro już teraz porównuje się Kaczyńskiego do Hitlera, a PiS do NSDAP, to jaki będzie kolejny krok w demonizowaniu obozu rządzącego? Kto jest dla Polaka gorszy od Adolfa Hitlera? Józef Stalin? No przecież środowisko GW relatywizowało zbrodnie PRL, którzy gloryfikowali Kiszczaka i Jaruzelskiego… więc dziś ich antykomunistyczne tyrady przeciwko PiS wzbudzają jedynie uśmiech politowania. A więc kto? Dżingis-Chan czy może Freddie Krueger albo Saruman z „Władcy Pierścieni”? Czy jednak Darth Vader? Obrońcy pokracznego ładu III RP, który słusznie PiS chce przemeblować, wzywając dziś do obrony demokracji, sami się „zaorali” swoimi infantylnymi i histerycznymi porównaniami. Nie zmienia to niestety faktu, że te żenujące i zabawne dla każdego rozsądnego człowieka porównania, mogą zebrać krwawe żniwo. Obserwujemy falę nienawiści na niespotykaną wręcz skalę. Płynie ona z mediów głównego nurtu, z ust polityków obecnej opozycji tzw. autorytetów dyżurnych i przedstawicieli środowisk-komitywy poprzedniej władzy. Rozhisteryzowane dziadostwo nie potrafi usankcjonować woli narodu, pogodzić się z utratą władzy i wpływów! Spiskują więc i hodują z premedytacją kolejnych „męczenników sprawy” pokroju Rysia Cyby. Do jakich jeszcze haniebnych czynów mogą się dopuścić ci utrwalacze jedynie słusznej władzy, niech świadczy fakt wykorzystania ofiary „bohaterskiego” czynu Ryszarda Cyby. Lokalni działacze łódzkiej Platformy, w proteście przed „planowanym” przez Kaczyńskiego wprowadzeniem stanu wojennego, zapalają znicze i lampki pod biurem poselskim PiS w Łodzi.To akt haniebny! budzący obrzydzenie! Nie zapominajmy, że ta zbrodnia była pokłosiem mowy nienawiści i bredni platformerskich harcowników. Dziś o zagrożeniu demokracji mówią największe autorytety sędziowskie III RP. Czy wrzeszcząc o nazizmie i dyktaturze w Polsce mają świadomość, że ich słowa mogą paść na niepożądany grunt?
   Żaden poważny autorytet prawicy nie posuwał się do takich zestawień. Wystarczyły zaledwie dwa tygodnie rządów PiS by z ust najpoważniejszych autorytetów padły oskarżenia cięższe** niż w najbardziej radykalnych prawicowych niszowych gazetach w okresie rządów PO. Zgroza.
   Obrońcy starego układu na razie duszą się ze wściekłości, ale ta wściekłość kiedyś znajdzie ujście. Trzeba natychmiast temu zapobiec. Nie czekać na Łódź czy inne tragedie.

   ++++++++++++++++++++++++++++++++++++

   Młody poseł PiS masakruje Nowoczesną

   Poseł Prawa i Sprawiedliwości Rafał Weber w czasie sejmowego wystąpienia zauważył, że od początku kadencji Nowoczesna nie złożyła do marszałka choćby jednego projektu ustawy! Nagranie opublikowane zostało na stronie videosejm.pl.

 15. Pingback: Premier Beata Szydło: Nie ulegnę szantażowi. Opodatkujemy banki i sieci supermarketów! | Biały, bardzo biały

 16. Tadzio pisze:

  Ostatnie wydarzenia polityczne nie omijają naszych gwiazd. Wielu artystów otwarcie sprzeciwia się polityce rządu, wielu protestuje po cichu. Jak dowiedział się „Super Express”, kilka piosenkarek odmówiło śpiewania kolęd w Pałacu Prezydenckim przed obliczem Andrzeja Dudy (43 l.). Wśród nich Maryla Rodowicz i Kayah (48 l.).

  TVP 1 jak co roku organizuje koncert kolęd w Pałacu Prezydenckim, będący równocześnie finałem akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Tym razem jednak, jak wynika z informacji „Super Expressu”, organizatorzy imprezy natrafili na niespodziewane problemy. – Wszyscy artyści z najwyższej półki odmawiali. Oficjalnie z powodu przepełnionych kalendarzy, nieoficjalnie zdradzali, że nie chcą być utożsamiani z prezydentem, który kpi z prawa – zdradza jeden z pracowników TVP. Wśród gwiazd, które nie chcą śpiewać dla Dudy, są m.in. Kayah i Maryla Rodowicz.

  – Mieliśmy naprawdę problem, zwłaszcza że nie mogliśmy podzielić się nim z Kancelarią Prezydenta. W końcu zgodziły się Antonina Krzysztoń (61 l.), Halina Frąckowiak (68 l.) i zespół Pectus – dodaje nasz informator.

  Dotychczas we wspólnym kolędowaniu prócz Kayah i Rodowicz brali udział m.in. Irena Santor (81 l.), Natalia Kukulska (39 l.), Stanisław Soyka (56 l.).

  Tylko osoba prowadzącej się nie zmieniła. A jest nią Małgorzata Kożuchowska (44 l.). Choć, jak dowiedział się „SE”, i to nie było pewne. – Kancelaria Prezydenta jej nie chciała. Urzędnicy uznali, że aktorka jest „skażona”, bo w zeszłym roku prowadziła ten koncert u Bronisława Komorowskiego. A oni chcą odciąć się od poprzednika. Na szczęście dali się przekonać – zdradza nasze źródło. Koncert już został zarejestrowany i TVP 1 pokaże go w czasie świąt.

  • Sebro pisze:

   Akurat Maryla Rodowicz i Kayah mnie nie dziwią. One w ogóle powinny mieć zakaz wykonywania kolęd i pieśni sakralnych. Przecież to są dwie ambasadorki Kabały w Polsce, które nie raz spotykały się z Madonną i jej guru w celu pobierania wytycznych.
   Dlatego im nie w smak śpiewanie u człowieka, który jawnie deklaruje swoją wiarę w Boga Trójjedynego.

 17. Tadzio pisze:

  Przed olsztyńskim sądem w piątek, 18 grudnia, rozpoczął się proces 18-letniego Piotra S., który w styczniu z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego ukradł skarbonę , relikwie św. Wiktora i list biskupa z 1903 roku. Złodziej sądził, że w woreczku z relikwiami znajdzie klejnoty.

  Piotr S. nie przyszedł do sądu. Sąd Okręgowy rozpoczął proces bez jego udziału. W śledztwie Piotr S. przyznał się do kradzieży z kościoła, ale z odczytanych wyjaśnień nie wynikało, aby miał świadomość tego, że ukradł m.in. relikwie. S. mówił jedynie o „kradzieży woreczka, w którym był proszek”. Złodziej sądził, że w woreczku skradzionym z ołtarza znajdzie klejnoty, a rozczarowany jego zawartością – wysypał „proszek” do kosza na śmieci.

 18. Sebro pisze:

  @mc2 miałeś rację.
  Podczas odprawiania Mszy Świętej zasłabł o. Jan Góra. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.
  Chyba dla kapłana nie ma piękniejszej śmierci ale smutek pozostaje zwłaszcza, że miałem okazję jako student spotkać się z nim osobiście i zjeść razem śniadanie. Na Lednicy też bywałem kilkukrotnie. Cóż, swoją misję tutaj wypełnił.

  http://stacja7.pl/z-kraju/zmarl-o-jan-gora-op/

 19. pielgrzym Mariusz pisze:

  Wracając do politykowania na chwilę. PYTANIE DLACZEGO obozowi PISU się uda? ano dlatego-

  tyle w temacie.
  pozdrawiam wszystkich i Wszystkiego najlepszego Bożego Błogosławieństwa z okazji narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa dla adminów i użytkowników strony

 20. alutka pisze:

  Prywatyzacja z Trybunałem Konstytucyjnym w tle
  „…Widzimy więc, jak wyrokiem Trybunału uniemożliwiono zbadanie procesu prywatyzacyjnego sektora bankowego. Polacy nie mogli dowiedzieć się, jakie było prawdziwe tło przemian gospodarczych w sektorze finansów. To była wyjątkowo skuteczna metoda na zablokowanie wiedzy Polaków o prywatyzacji. …”
  http://naszdziennik.pl/ekonomia-finanse/148639,prywatyzacja-z-trybunalem-konstytucyjnym-w-tle.html

 21. alutka pisze:

  Prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz wczoraj w rozmowach niedokończonych o zaletach i mankamentach programu 500+, opodatkowania banków i hipermarketów. Warto wysłuchać.
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-finansowac-program-500/

 22. Aga pisze:

  Ojciec Jan Góra nie żyje.

 23. Tadzio pisze:

  Sławomir Sierakowski: gdzie, do diabła, jest Kościół?!
  Setki i tysiące hierarchów, dostojników kościelnych i księży wśród milionów wiernych przyglądali się spokojnie, jak katolik, minister Konrad Szymański, kilkanaście godzin po wstrząsających atakach w Paryżu oświadcza Europie, że Polska nie weźmie żadnych uchodźców. Te same setki i tysiące hierarchów, dostojników kościelnych i księży wśród milionów swoich wiernych nie reagują, gdy kolejni katoliccy politycy w nocy, w szaleńczym tempie, tłumiąc dyskusję w parlamencie, dokonują zamachu na najważniejszy akt prawny w kraju, podając kłamliwe uzasadnienia, dyskwalifikowane przez Trybunał Konstytucyjny – pisze Sławomir Sierakowski dla Wirtualnej Polski.

  • Maggie pisze:

   Ach tak, panie Sierakowski … do diabła i … Kościół? i ta cała reszta palcem wytykanych wskazówek, co i kto ma robić.. – może paluszek już rozbolał i brakuje śliny?. To teraz na pana zawołanie .. Kościół ma się brać do … polityki, teraz tj kiedy tyłki tych, którym pan służył, demokratycznie oderwane od stołków … Teraz bunt i nawoływanie do puczu i rozruby, kiedy zaczęto robić porządki ? Gdzieś waść był kiedy Krzyż usuwano i plugastwa jako sztukę promowano, gdy w biedę i bezrobocie wpędzano i gdy Polskę rozgrabiano a prawa dla bezprawia wprowadzano?

   „Przywódca-gryzipiórek”
   Kiedy na Kościół piekli się i sarka:
   wieńczy go aerolą … czad i siarka.

 24. Tadzio pisze:

  To symboliczny początek końca Platformy Obywatelskiej. Pierwszy szef tej partii w Rzeszowie przeszedł do Nowoczesnej Ryszarda Petru.

  O politycznym transferze jako pierwszy poinformował serwis nowiny24.pl, który ujawnił, że Robert Homicki zmienił partyjne barwy.

  I nie chodzi o szeregowego członka partii, a postać ważną dla PO w Rzeszowie – obecnego radnego, a przede wszystkim pierwszej szefa Platformy w tym mieście. Homicki już zrezygnował z członkostwa w klubie radnych PO.
  http://niezalezna.pl/74159-stalo-sie-transfer-z-po-do-nowoczesnej

  Tak samo było przy powstawaniu PO kiedy nowy twór podawał koła ratunkowe tonącej poprzedniczce. To było tylko kwestią czasu, po to powstała „nowoczesna” aby tonąca PO mogła się przepoczwarzyć. Może to i początek końca PO ale też początek nadmuchiwanej medialnie nowoczesnej, nowoczesnej albo raczej nowej PO. A ludzie znowu za tym pójdą bo „w tv mówili” że to coś nowego. „Idzie nowe, dziadzie, idzie nowe” jak śpiewał kiedyś kabaret Kapota.

  • Maggie pisze:

   Wygląda, że diagnoza prosta i .. Nowoczesna to twór, jak nowotwór i do tego złośliwy, który przerzutami dąży do zawładnięcia ciała z wszystkimi organami.

  • Monika pisze:

   Szkoda, że pocerowanych łachmanów nie założyli, żeby było bardziej wiarygodnie, jacy oni biedni – w końcu ludzie wszystko kupią co „jaśnie pani telewizja” zapoda.

   • Maggie pisze:

    Marks & Engels też nie nosili łachmanów …
    Kiedyś przeczytałam w dziełach Lenina, że on się obawiał jak horroru, powstającej „czerwonej burżuazji” (!) jako bezwzględnej, bezpardonowej etc – a najgorsze wg niego miało być trzecie pokolenie …

 25. Monika pisze:


  Walka trwa – ale ciekawe ilu z nas odważy się w Roku Miłosierdzia wyrzucić telewizor?
  Może radykalne postanowienie na koniec kończącego się roku?
  I żegnaj stare, witaj nowe życie bez telewizora.
  W ilu domach jest możliwe takie rozwiązanie,
  gdy telewizor już dawno stał się bożkiem?

 26. wobroniewiary pisze:

  O. Leon PROSTO Z MOSTU: Opozycja wyprowadza ludzi na ulicę, by bronić czego? Demokracji? Bez kpin!

  Pokój Wam! Błogosławieni pokój czyniący, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi! Powtarzam to pozdrowienie, bo jest wciąż aktualne.
  Panu Kubikowi dziękuję za to, że dojrzał i uznał swoje uchybienia. Przykro mi, że krytykę swego wystąpienia uznał za wylewanie pomyj. Chyba tak źle nie było i nie tego chcieli „pomyjolejcy”. Natomiast sam jestem niepomiernie zdziwiony postulatem, by duchowni, a więc i ja, samookreślili się w sprawie uchodźców. Moje zdanie jest od początku wyraźne:
  Zawsze jestem za udzieleniem pomocy wszystkim, którzy jej rzeczywiście potrzebują
  Jeśli to budzi jeszcze wątpliwości, to wszelka dyskusja na ten temat nie jest sensowna. Obowiązkiem organów państwowych jest stwierdzić, kto ma prawo być przyjęty do Polski, a obowiązkiem Polaka jest – to, co wyżej dużym drukiem. A może byśmy dyskusje na ten temat zamknęli, chyba że komuś zależy, aby bić pianę lub mleć mąkę.
  Co do Trybunału. Dlaczego nikt nie protestował, gdy poprzednia ekipa na drodze pozaprawnej kompletowała wygodny dla siebie skład sędziów? Ktoś zadał sobie trud i jeszcze na początku grudnia popatrzył, jak to wygląda z punktu widzenia prawnego. Przekazuję:
  Całość: http://www.fronda.pl/a/o-leon-prosto-z-mostu-opozycja-wyprowadza-ludzi-na-ulice-by-bronic-czego-demokracji-bez-kpin,62710.html

 27. Damian pisze:

  mam zablokowane dodawanie komentarzy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s