Ks. Adam Lenik: O powstaniu Zakonu Apostołów Czasów Ostatecznych czyli Odezwa Płomienna na „Iskrę z Polski”

Kraków, 20.12.2015r.

Do Administratorów strony
http://www.wobroniewiaryitradycji.wordpress.com
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Zwracam się z prośbą o zamieszczenie na waszym portalu mojego tekstu p.t. „Odezwa Płomienna”. Tytuł nawiązuje do znanej zapewne „Modlitwy Płomiennej” wg św. Ludwika Marii. Umieszczane przez was teksty o Dziele „Iskra z Polski” stały się po części natchnieniem do ponownego podjęcia przeze mnie sprawy zakonu Apostołów Czasów Ostatecznych. Więcej nawet, przekazane mi przez Założyciela w/w Dzieła, jego refleksje nad „Modlitwą Św. Grignona”, zdopingowały mnie do przyśpieszenia mojego działania i niejako” nałożenia” go na ten modlitewny i ofiarny kapitał „Iskry”. Stąd też i ten rocznicowy (19.12.15.) datownik mojej Odezwy.

Ks. Adam Lenik

*****

„I ustanowił dwunastu” (Mk. 3,14)
„Mori propter Iesum”1

Kraków
godz.19.00
Podstolice 19.12.2015

ODEZWA PŁOMIENNA.

     „Nadszedł czas byście wyszli z waszego ukrycia i oświecili ziemię…(…). Ukażcie się wszystkim jako Moje dzieci (nr 604 u). Wy, małe dzieci Mnie poświęcone (….) – jesteście Apostołami tych ostatnich czasów” (604 r).

   Powyższe słowa wypowiedziane przez Najświętszą Dziewicę do ks. Stefano Gobbi dn. 31 grudnia 1997r., a przekazane nam przezeń w książce „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej” wywołują dwa inne, najbardziej źródłowe, pochodzące od tej samej Najświętszej Autorki w/w dzieła 2 , zbioru 604 orędzi przez dwoje innych Jej wybrańców.

     Są to: po pierwsze św. Ludwik Maria Grignon de Montfort i jego „Traktat o doskonałym nabożeństwie …” (część pierwsza, rozdział trzeci a szczególnie jego punkt czwarty) oraz „Modlitwa Płomienna”, szczególnie nr. 31 i 32. Cytuję odpowiednie fragmenty i komentuje je w świetle tego programowego orędzia nr. 604, ale także 601 h, o czym poniżej.

     „Czyż nie znajdzie się żaden, Święty Michał, który by zwołał swych braci w gorliwości o Twoją Chwałę? – <Któż jak Bóg?>”. Najwyraźniej mowa jest tu o człowieku-kapłanie, który dalej (nr.32) zwołuje innych – kapłanów do zgromadzania się, (utworzenia Zgromadzenia jako konkretnego dzieła – nr.29) wokół swej osoby „<Kto jest za Bogiem niech dołączy się do mnie>. Niech przybędą wszyscy dobrzy kapłani po całym chrześcijańskim świecie rozproszeni…”. Ten ziemski św. Michał – michaelita prowadzony przez świętego Archanioła na podobieństwo świętej Dziewicy Orleańskiej – Joanny d’Arc i niejako w Jego imieniu wola: Pali się! Na ratunek! Pożar wybuchł w domu Bożym! Pożar w duszach ludzkich! Pożar ogarnął nawet Przybytki Pańskie. Na ratunek!

     Nie może tu chodzić o sytuację Kościoła z roku 1972, którą błogosławiony Papież Paweł VI określił jako „dym szatana” (swąd); który wtargnął do Świątyni Bożej i ogarnął już jej prezbiterium. Nie ma jeszcze mowy o pożarze w/w Świątyni Bożej więc dotyczy to sytuacji współczesnej nam lub przyszłej. Orędzie ks. Stefana Gobbi nr. 601h zapowiadało miesiąc wcześniej : „Zbliżacie się do chwil łaski, w których ujrzycie spływające na świat potoki Bożego Miłosierdzia. Świat zostanie wtedy oczyszczony przez Boski Ogień Miłości i będzie całkowicie odnowiony….”.

     Można postawić tezę; że dotyczy to konkretnego wydarzenia i dokładnej daty jako terminu zapoczątkowania tego „Boskiego Ognia”, który w kontekście wołania Michałowego jest przeciwstawieniem „pożaru”. Rozlewanie się „Boskiego ognia” to rozpoczęty 8 grudnia b.r. Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. „Pożar” można dostrzegać w wydarzeniach, które mają miejsce w Kościele w związku z ostatnim Synodem Biskupów.

     Po drugie – tak zwany „Sekret z La Salette powierzony przez Najświętszą Maryję Pannę Melanii z La Salette w dniu objawienia (19. IX. 1846). Oto odpowiedni do naszego tematu fragment: „Wzywam moje dzieci, moich prawdziwych czcicieli, tych, którzy oddali mi siebie, bym im doprowadziła do mego Boskiego Syna. Wzywam wreszcie apostołów czasów ostatnich, wiernych uczniów Jezusa Chrystusa, którzy żyli pogardzając światem i samymi sobą, w ubóstwie i pokorze, w zapomnieniu i milczeniu.(….) Nadszedł czas, aby się ukazali i nieśli światło światu. Idźcie i ukażcie się, jako moje umiłowane dzieci. Ja jestem z wami i w was, aby wasza wiara była światłością, która będzie was oświecać w tych dniach nieszczęśliwych…. Walczcie, dzieci światłości, nieliczni lecz świadomi, bo oto czas czasów, koniec ostateczny!”. (Imprimatura biskupa diecezji Lecce/Włochy)! 3

     Wiele bieżących wydarzeń przemawia za tym, że nadszedł czas, ostateczny już czas zaistnienia tego „Zgromadzenia” utożsamionego w przekazie Matki Bożej w La Salette jako „Zakonu Apostołów Czasów Ostatecznych”. Podjęte za granicą próby jego założenia, znane mi co do osoby inicjatora oraz towarzyszących im okoliczności, nie powiodły się. Były one po części związane także z moją osobą. Przekonany o wezwaniu Bożym, po raz trzeci adresowanym do mnie, w dniu drugiego grudnia br., z Bożą pomocą, podejmuję się próby zainicjowania środowiska personalnego oraz bazy lokalowej zmierzającej do zaistnienia tego zakonu.

     Wszystkich zainteresowanych tą Sprawą współbraci – księży, ale także i świeckich proszę o kontakt ze mną na następujący adres poczty elektronicznej malgorzata.piekara@gmail.com, lub na adres stacjonarny wspólnoty współpracującej już ze mną po tej linii: Źródło Polski Jagiellońskiej ul. Kowalczewskiego 9/34 25-635 Kielce.

Ks. Adam Lenik

1 z łac. Umrzeć dla Jezusa
2 Pisząc o „dziele” NMP mam tu na uwadze zarówno w/w książkę, jak i powstałe na jej bazie Kapłański Ruch Maryjny, co do których MB wyraźnie zaznacza: „Moja książka” (282) oraz „Mój Dar” – KRM (284)
3 L’apparition de la Trees Sainte Vierge sur la montagne de la Salette, le 19 septembre 1846, wyd. Teąui

Jedno z wystąpień ks. Adama Lenika:

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Ks. Adam Lenik: O powstaniu Zakonu Apostołów Czasów Ostatecznych czyli Odezwa Płomienna na „Iskrę z Polski”

 1. Weronika pisze:

  Diabeł uwziął się na Polskę
  Św. Jan Paweł II, św. Faustyna, Miłosierdzie, papież Franciszek, Rok Miłosierdzia, Zakon Apostołów Ostatecznych od księdza Adama Lenika, to dla niego za dużo a to wszystko daje nadzieję, bo Jezus wołał, „Jam zwyciężył świat”

  Kolejna dobra wiadomość: 🙂
  Nieoficjalnie: Wybory parlamentarne są ważne! Sąd Najwyższy odrzucił protest Romana Giertycha

  http://www.prawy.pl/z-kraju/11897-nieoficjalnie-wybory-parlamentarne-sa-wazne-sad-najwyzszy-odrzucil-romana-giertycha

  • Małgorzata pisze:

   Kochani, piszecie o wielu wartościowych sprawach, tyle, że…. nie na temat. Przeczytawszy odezwę księdza Lenika miałam nadzieję, że będzie jakiś odzew, komentarz w tej sprawie, bo to przecież w końcu ODEZWA PŁOMIENNA. Z dużym zainteresowaniem przeczytałam tekst Odezwy księdza i wg mojej opinii jest to sprawa wielkiej wagi, zwłaszcza w obecnym czasie. Skąd wiem o Apostołach Czasów Ostatecznych? Otóż mówi o nich sama Matka Boża w objawieniu z La Salette (reguła Zakonu Apostołów Czasów Ostatecznych jest zamieszczona w książeczce „Sekret Matki Bożej z La Salette. O czasach ostatecznych” Lassus Arnaud de – wersja pełna, nie okrojona.).
   Tutaj można zakupić tą pozycję:
   http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23010322-23010001.html.
   Następnie o Apostołach Czasów Ostatecznych pisał Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w swoim dziele: „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Naświętszej Maryi Panny”
   http://www.ojczyzna.org/zasoby_www/KOMPILACJE_-_DO_NAGRANIA_I_ODTWARZANIA_W_DVD/FILMY_PRAWDY/DODATEK/FILMY_PRAWDY/3)%20P.P.%20DVD%20DISC/8)%20RELIGIA/02.Jak%20przezwyci%C4%99%C5%BCy%C4%87%20plany%20wroga/6)%20Czasy%20Ostateczne/Aposto%C5%82owie%20czas%C3%B3w%20ostatecznych.pdf
   http://www.bibula.com/?p=52252
   http://adam-czlowiek.blogspot.com/2012/06/apostoowie-czasow-ostatecznych.html

   I wreszczie książka… pt.” APOSTOŁOWIE CZASÓW OSTATECZNYCH” Andea D`Ascanio OFM Cap wyd. Maria Vincit, Wrocław 2013. Książkę można zakupić w wydawnictwie Maria Vioncit lub po prostu ściągnąć w pdf ze strony:

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/komentarze-kaplana-krk/1622-2/

   Przedmiotowa książka stanowi jakby kompedium wiedzy w temacie A.Cz.O., dlatego serdecznie ją polecam dla wszystkich osób zainteresowanych tym tematem. Dla kapłanów i osób świeckich.
   Kończąc podawanie informacji zapytam: to któż to będą Ci Apostołowie Czasów Ostatecznych? Będą to przede wszystkim KAPŁANI, ale i świeccy. Więcej w powyżej podanych pozycjach.
   Kochani, czas nagli, nadszedł czas, żebyście wyszli i…

   Oby tak ważny temat nie został przeoczony w natłoku innych ważnych informacji.
   Powiadomcie swoich znajomych kapłanów, ale i świeckich przyjaciół. Przekazujcie dalej tę informację. Niech ta odezwa nie pozostanie bez echa.
   Nie wiem jak wy, ale ja się zgłaszam.
   Niech Duch Swięty was oświeca!!!

   Z Panem Bogiem,
   Małgorzata

   • wobroniewiary pisze:

    Małgorzato, zgadzam się z Tobą.
    Gdy mówi o tym suspendowany kapłan jest na innych stronach moc „achów i ochow” (znam to z maili, jednak nie dałam na stronę, bo zachowując posłuszeństwo Matce Kościołowi nie współpracuję z kapłanami suspendowanymi do momentu zdjęcia z nich suspensy). Niektórzy świeccy mówią o sobie „to o nas”
    Odzew jest znikomy ale wierzę, że wiele osób jak ja rozesłało to do różnych kapłanów.

    Piszesz „Następnie o Apostołach Czasów Ostatecznych pisał Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w swoim dziele: „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”

    A tyle osób oddało się w niewolę NMP. Niechby dali znać, że „tylko” powiadomili swoich kapłanów. Wiadomo, że ACzO to kapłani, ale to my świeccy mamy do nich dotrzeć.
    Przecież to megaważna rzecz. Najpierw uświadomienie sobie, w jakich czasach żyjemy a potem działanie.

 2. Małgosia pisze:

  Furtki dla demonów
  To bardzo ważne abyśmy byli świadomi którędy zły duch może się do nas dostać co ma na to wpływ i jak się ustrzec nie pozwalając na ich otwarcie
  Ponad 50 punktów i wykład ks. Glasa

  See more at: http://jezuschrystus.eu/furtki-dla-demonow/#sthash.xRvuVM6V.dpuf

 3. Aga pisze:

  Jeśli ktoś jeszcze chciałby wspomóc Siostry Dominikanki z Broniszewic może to zrobić tu https://www.siepomaga.pl/dominikanki Siostry zbierają pieniążki na zakup leków i pieluszek dla chorych i niepełnosprawnych dzieci którymi się opiekują. Obecnie otoczonych opieką jest 56 chłopców.Miesięczny koszt lekarstw, pieluszek, środków opatrunkowych i higienicznych to ok. 5000 zł. Brakuje im na to funduszy, a chcą zapewnić dzieciom leczenie i godne warunki życia. Do końca akcji pozostało 9 dni.

 4. Magda pisze:

  Jutro rozprawa ws. Mary Wagner
  Radio Maryja

  W środę (23. grudnia) w Toronto odbędzie się kolejna rozprawa sądowa ws. Mary Wagner. Kanadyjska obrończyni życia została aresztowana ponad tydzień temu po tym, jak weszła do placówki aborcyjnej i namawiała kobiety by nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci. Tradycyjnie wręczała im róże.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/kolejna-rozprawa-ws-mary-wagner/

 5. Małgosia pisze:

  Modlitwa o której wspomina Papież w poście poniżej

  Panie, daj mi dobre trawienie i także coś do przetrawienia.
  Daj mi zdrowie ciała i pogodę ducha, bym mógł je zachować.
  Panie, daj mi prosty umysł, bym umiał gromadzić skarby ze wszystkiego, co dobre, i abym się nie przerażał na widok zła, ale raczej bym potrafił wszystko dobrze zrozumieć.
  Daj mi takiego ducha, który by nie znał znużenia, szemrania, wzdychania, skargi, i nie pozwól, bym się zbytnio zadręczał tą rzeczą tak zawadzającą, która się nazywa moim „ja”.
  Panie, daj mi poczucie humoru. Udziel mi łaski rozumienia żartów, abym potrafił odkryć w życiu odrobinę radości i mógł sprawiać radość innym.
  św. Tomasz Morus

 6. Monika pisze:

  Na zachętę i dla przypomnienia: Ogień Ducha Świętego.
  Warto posłuchać jeszcze raz.

  Jezus jest Panem!

 7. wobroniewiary pisze:

  Obejrzyjcie, cudowne 🙂

 8. Kaja pisze:

  Mój mąż mi dziś powiedział ze po nowym roku się wyprowadza, odchodzi
  Opuszcza mnie
  Czuje ze ma kogoś
  Tak bardzo go kocham
  Boże ratuj nie mam już sił
  To najgorsze święta jakie miałam 😦
  Pomódlcie się za mnie, proszę

 9. marysia1 pisze:

  +++

 10. Ania pisze:

  5 lat więzienia za wysłanie życzeń świątecznych
  W Sułtanacie Brunei muzułmanom nie wolno obchodzić Bożego Narodzenia. Chrześcijanie mogą to robić jedynie w prywatnych domach. Za złamanie zakazu można iść do więzienia na 5 lat.

  http://www.fronda.pl/a/5-lat-wiezienia-za-wyslanie-zyczen-swiatecznych,62702.html

  • Ania pisze:

   Za wcześnie kliknęłam i poszło:

   Zakazane jest wysyłanie świątecznych życzeń, ubieranie choinki, a nawet noszenie czapki świętego Mikołaja. Brunejskie Ministerstwo ds. Religii oświadczyło, że świętowanie jest propagowaniem wiary katolickiej i mogłoby obrażać uczucia religijne muzułmanów, a nawet mieć niszczycielski wpływ na wiarę wyznawców Islamu.

 11. Lucyna pisze:

  +++ /Kaja/

 12. Ania pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" pon. 3.12.1990, godz. 22.10

  † Pragnę, aby twoją regułą, która prowadzić cię będzie za Mną, była miłość serca, a nie ustalone modlitwy i działania.

  • Maggie pisze:

   Przecież to jest profanacyjny kicz, a nie świątynia katolicka.
   Nie dziwię się, że biskup płakał … przecież „taki wystrój”, w stylu Salvatore Dali, nadaje się do zrównania z ziemią … a nie do konserkracji.

 13. Pingback: 2 lutego 2016 – orędzie Królowej Pokoju oraz informacje o powstającym zakonie Apostołów Czasów Ostatecznych | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 14. Pingback: Ks. Adam Lenik: Apel Tryumfu Niepokalanego Serca Maryi | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s