Z okazji Świąt Bożego Narodzenia: wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie….

„Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.”
W małym Świętym Dziecku Bóg ułatwia nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją na cały Nowiuteńki 2016 Rok!

***

Narodzenie Jezusa

W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

Pasterze u żłóbka

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą.  Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał». Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili między sobą: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». Udali się też pośpiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

67 odpowiedzi na „Z okazji Świąt Bożego Narodzenia: wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie….

 1. mc2 pisze:

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego dla czytelników bloga i garstki Maryjnych Polaków w naszym narodzie.( choć sam za takiego się nie uważam )

 2. Ania pisze:

  To właśnie tego wieczoru,
  gdy wiatr zimny dmucha
  – w serca złamane i smutne,
  cicha wstępuje otucha.
  To właśnie tego wieczoru,
  od bardzo wielu już wieków,
  pod dachem tkliwej kolędy,
  Bóg się rodzi w człowieku.

  Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

 3. Weronika pisze:

  Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich, wiele łask od Bożej Dzieciny, spełnienia marzeń, a zwłaszcza pokoju w sercu i na świecie

  Polecam też uważnej lekturze wpis ks. Sławomira Kostrzewy:
  „Ks. Blachnicki o „opłatku” – polecam zwłaszcza punkt 3″.

  3. Należy przestrzegać właściwych ram czasowych tych uroczystości. Nie powinny one mieć w żadnym wypadku miejsca przed liturgiczną uroczystością Bożego Narodzenia /a więc przed wieczerzą wigilijną w rodzinie „pierwszej”/. Opłatek w okresie adwentu jest czymś tak samo niestosownym jak np. „święcone” w Niedzielę Palmową.

 4. m-gosia pisze:

  Panie Jezu, dzieciątko Boże błogosław naszej Ojczyźnie i wszystkim jego mieszkańcom w tym radosnym ale trudnym dla nas okresie. Z głębi serca płynące życzenia świąteczne dla Ciebie Ewuś i rodziny, dla Kazimierza oraz wszystkich czytelników ( dla tych z Kodu również). Gosia

 5. Małgosia pisze:

  „Wierzysz, że Bóg zrodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie” – pisał Adam Mickiewicz. Co zrobić, by Boże Narodzenie dokonało się w nas?

  – Po pierwsze, uświadomić sobie, że Jezus rodzi się dla mnie i z miłości do mnie. Nie bez znaczenia jest również otwarcie na wszystko to, co Bóg nam daje przy okazji tych świąt: rekolekcje, Pismo Święte, prywatną modlitwę… Jeśli chcemy, by Boże Narodzenie dokonało się w nas naprawdę, powinniśmy prostować dla Pana ścieżki swego życia

  Życzę każdemu z osobna i wszystkim razem, aby Bóg narodził się w każdym z nas ❤

 6. Ania pisze:

  Dziękując za życzenia ja także pragnę życzyć nam wszystkim, aby Pan Jezus narodził się w każdym sercu, bo to On jest najważniejszym wydarzeniem tego czasu. Boże mój Ty Pan całego wszechświata uniżyłeś się w swej Miłości do każdego człowieka aby narodzić się jako człowiek i dzielić los każdego z nas z wszelkimi konsekwencjami aż po Twoją okrutną śmierć. Panie moje serce pragnie Cię wielbić i dziękować za ten niezasłużony i przepiękny dar. Chcę przy tej okazji podziękować administratorom tej strony za cały ich wysiłek dzięki czemu od bardzo dawna mogę wzmacniać moją wiarę. Uściski dla pani Bogumiły:-) Szczęść Boże! Witaj nam Dziecię Jezus jedyny Królu i Zbawco!

  • bogumila2014 pisze:

   Życzę Ci…
   Jaki piękny jest świat w dzień
   Bożego Narodzenia
   wszędzie królują dobre życzenia
   Każdy wszystkim życzliwy, łamie się opłatkiem
   Ludzie gdzieś pochowali swoje żale, animozje
   Lśniące ozdoby, mieszkania, oczy, okna
   Uroczyste ubrania, obietnice, słowa
   Nawet nietrafiony prezent kwitujesz uśmiechem,
   niezbyt szczery zachwyt, łzą wzruszenia…
   prawdziwa magia świąt…
   A ja tak zwyczajne chcę ci powiedzieć
   że Bogu dziękuję że… jesteś…
   bo w każdym spotkaniu, telefonie,
   dobrym słowie, uśmiechu, życzliwym geście,
   przelotnym spojrzeniu, mailu i sms-e
   codziennie przychodzi do mnie
   Dzieciątko Jezus
   Którego narodzin pamiątkę obchodzimy dzisiaj…
   Życzę ci by ta Boża Kruszyna
   która mieszka w głębi twojego serca
   cały rok miała z tobą i w tobie święta,
   by kochało Go każde twoje słowo,
   wszystkie myśli, pragnienia, każdy postawiony krok
   by piękny i święty stawał się
   tworzony przez nas wspólne świat
   Byśmy jak pasterze do Betlejem
   w głębię mądrości swoich serc zawsze biegli,
   nieustannie uczyli się kochać siebie i innych
   i śpiewali codziennie radości kolędę:
   Chwała na Wysokości a Pokój na ziemi!
   Przyjacielu poznany na życiowych drogach,
   i Ty wirtualny – znany tylko z ekranu monitora
   niech Miłość Dobro Pokój będą z Tobą
   codziennie…nie tylko z okazji Świąt!
   /Bogumiła Dmochowska/
   Pięknie przeżytego świętowania narodzin Bożej Dzieciny – Wam wszystkim :Administratorom strony i jej Czytelnikom,
   i każdemu z osobna, z całego serca życzę i dziękuję że jesteście…
   Dzięki Wam, Waszym serdecznym mailom, słowom otuchy i zainteresowania, zamówieniom moich tomików i pomocy materialnej moje tegoroczne święta będą wyjątkowe, spokojne i radosne…bo rachunki opłacone, leki wykupione…a ja poczułam że mam wokół siebie życzliwe osoby – anioły w ludzkiej postaci, które zesłał mi dobry Bóg ku pomocy. Z całego serca Wam wszystkim dziękuję! Niech Dzieciątko Jezus Wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami Was i Waszych Bliskich…
   Bogumiła

   Betlejem

   Przychodzisz w okruchu białego opłatka
   łamanego w wigilijny wieczór
   w serdecznym uścisku
   i dłoni podanej na przebaczenie
   wzruszeniu ściskającym gardło
   i czułym oczu blasku
   w kolędy nucie rzewnej
   miejscu przy stole czekającym
   wędrowców
   głosie dzwonu na pasterkę
   bezbronny niewidzialny kruchy
   Przedwieczny i Mocy pełen
   szukasz schronienia
   w serc naszych Betlejem

   /Bogumiła Dmochowska/

 7. Sylwia pisze:

  Dziękuję za piękne życzenia <3. I wam wszystkim chciałam życzyć zdrowych , spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia . Niech Pan Jezus narodzi się w każdym z nas . Niech ten piękny czas będzie wspaniałą Bożą radością , która pozostanie już na zawsze w każdym z was.
  Dla Adminów i wszystkich Wowitów 🙂 z dedykacją dla was .https://www.youtube.com/watch?v=kWn2SnwqfI0

 8. mama adopcyjna pisze:

  ♡♡♡ Z okazji zblizajacych sie Swiat Bozego Narodzenia chcialabym zyczyc calej wowitowej wspolnocie, (z ktora łaczę sie w nieustannej modlitwie), aby Bozy Pokoj, ktory niesie temu swiatu Dzieciatko Jezus, pozostal z nami wszystkimi na kazdy dzien Nowego Roku, Amen ♡♡♡

 9. Gosia pisze:

  I ja dziękując za życzenia życzę wszystkim nade wszystko spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, radości ze spotkania Nowonarodzego Zbawiciela, radości spotkania z bliskimi, tym którzy są samotni, by w tych dniach poczuli się potrzebni, kochani a całej rodzinie wowitowej życzę trwania w prawdzie, bo tylko Prawda nas wyzwoli

  Zwróćcie uwagę na ten fragment który dotyczy papieża, którego tak bronimy.
  Jak wielkie znaczenie ma Prawda i wierne przekazywanie informacji.

  „Franciszek przeciw homoślubom. Wsparł Słoweńców
  Jesteśmy bardzo wdzięczni katolickim mediom, w tym Radiu Watykańskiemu, które wiernie przekazywało wszystkie informacje. Odwagi dodał nam również Papież Franciszek. Pięć dni temu przesłał nam życzenia, zapewnił o modlitwie, podkreślając rolę rodziny i walki o rodzinę. Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcu Świętemu, a także Radiu Watykańskiemu”.

 10. wobroniewiary pisze:

  Prymas Polski o Wigiliach w domu rodzinnym i z dala od domu

  O Wigiliach w rodzinnym domu, pieszych powrotach z pasterski oraz samotnym Bożym Narodzeniu w konfesjonale opowiada Prymas Polski abp Wojciech Polak.


  B.K.: Przeżył Ksiądz Prymas samotną Wigilię?

  – Przeżyłem na studiach we Włoszech. Pomagałem wówczas w pracy duszpasterskiej w małej górskiej miejscowości Levigliani w diecezji Piza, w samym sercu toskańskich Alp Apuańskich. Nie było tam proboszcza na stałe. Mieszkał w sąsiedniej wsi. Był schorowany i nie mógł się już praktycznie poruszać. Cieszył się z pomocy. Po przyjeździe zadzwoniłem do niego z życzeniami i zapytałem, jak ten wieczór tutaj wygląda, co mam robić? On powiedział: zjedz coś, idź do konfesjonału i spowiadaj do pasterki. Zjadłem więc, co miałem, usiadłem do konfesjonału i tak siedziałem do późnego wieczora. Penitentów było niewielu. Gdzieś koło 21.00 zostałem sam w pustym kościele. Odmówiłem różaniec, pomodliłem się, a potem wyszedłem i chodziłem dookoła kościoła rozmyślając, że w domu są już pewnie po wigilii. A potem po pasterce na plebanię przyszedł tłum parafian, żeby złożyć mi życzenia i świętować Boże Narodzenie. I tak właśnie jest we Włoszech. Wreszcie opowiedziałem moim roześmianym parafianom o tym moim samotnym chodzeniu wokół kościoła i usłyszałem, że tak nie może być! I kolejne Wigilie spędzałem już zawsze z którąś z rodzin. We Włoszech nie ma opłatka ani naszych tradycyjnych potraw, ale jest zawsze uroczysta kolacja, a później często wspólne, radosne świętowania. Tam, gdzie mieszkałem była niedaleko wioska, która w czasie Bożego Narodzenia zmieniała się w wielką atrakcję turystyczną. Pięknie oświetlone, urokliwe uliczki, otwarte domy, ludzie posługujący się dawnymi narzędziami, żyjący jak przed wiekami. Widowisko niczym podróż w czasie. Jeździliśmy tam i spacerowaliśmy. Godzinę przed północą zawsze wracałem do konfesjonału.
  Czytaj całość: http://niedziela.pl/artykul/19759/O-Wigiliach-w-domu-rodzinnym-i-z-dala-od

 11. Pingback: Z okazji Świąt Bożego Narodzenia: wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie…. | Serce Jezusa

 12. olo13jcb pisze:

  Tu ” pełne miłości życzenia” od….rabina

  Rabin Gopstein: Spalić kościoły, zakazać świąt, wygnać chrześcijan!
  http://www.fronda.pl/a/radykalny-rabin-chce-na-swieta-wygnac-chrzescijan-z-izraela,62755.html

  Wspomnę za nim przy wigilijnym stole i nie tylko…

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  A tu z grubej rury !!!! 😀

  Włoska gmina ostrzega: jeśli nie szanujesz tradycji chrześcijańskich, to do nas nie przyjeżdżaj!

  http://www.pch24.pl/wloska-gmina-ostrzega–jesli-nie-szanujesz-tradycji-chrzescijanskich–to-do-nas-nie-przyjezdzaj-newsletter-99,40112,i.html#ixzz3vB6LhrlH

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Uobecnieniem Tajemnicy Wcielenia dokonanego w chwili Zwiastowania są narodziny Pana naszego Jezusa Chrystusa.

  Poprzez pełne wiary oddanie Maryi odwieczny Syn Boga przychodzi na świat i objawia się, jako prawdziwy człowiek. Nastaje radość z obietnicy niekończącego się życia.

  Niech radość z narodzin Bożej Dzieciny zagości w naszych sercach, napełniając je wiarą, nadzieją i miłością oraz Bożym pokojem.

  Błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego oraz obfitości wszelkich łask za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Matki Dzieciątka Jezus w nadchodzącym Roku Pańskim 2016.

  „… Podnieś rękę, Boże Dziecię!
  Błogosław Ojczyznę miłą!
  W dobrych radach, w dobrym bycie
  Wspieraj jej siłę swą siłą,
  Dom nasz i majętność całą
  I wszystkie wioski z miastami!
  A Słowo ciałem się stało
  I mieszkało między nami….”

 13. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja Wstęp do "Pouczeń"

  +To, co zapisujesz jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia. Że trzeba pragnąc Mnie usłyszeć, słuchać i wykonywać to, co wskazuję – pragnąc żyć według pouczeń Moich. Nie jesteś osobą, wyjątkową. Jesteś jak wielu: słaba, wplątana w układy tego świata, z których cię wyprowadzam do życia wiecznego dzięki temu, że chcesz Mnie słuchać i być Mi posłuszna. W przeciwnym razie ginęłabyś jak inni w grzechu i upadku, jak ginęłaś wielokrotnie zanim serce twoje zwróciło się do Mnie. Słyszenie w sercu Mojego głosu nie jest darem nadzwyczajnym, wyjątkowym. Każdy go otrzymał w Chrzcie świętym i każdy może rozpoznać pouczenia Moje, jeśli będzie ich pragnął i oczekiwał. Jeśli będzie usiłował żyć według nich. Wtedy dam obfitość wielką, bo jestem Ojcem kochającym i troszczącym się o zbawienie każdego dziecka Mojego. Za każdego przecież oddałem życie Moje na Krzyżu, aby ocalać, aby prowadzić, aby zbawić.

 14. Małgosia pisze:

  Pomódlmy się za tego biednego chorego człowieka 😦
  Urban śmieje się z Jezusa i PiS. „Szydło, dawaj 500zł na dziecko”

  (edycja, nie chcę go tu widzieć, link działa) https://www.youtube.com/watch?v=MXEKgKovVGs

  • mama adopcyjna pisze:

   😦 +++

  • olo13jcb pisze:

   I za tych równie biednych…..duchowo – służących „ciemnej stronie mocy”

   • Maggie pisze:

    Kiedy patrzę na ten „tlumik” (tj od tlumienia demokracji etc) i hasło „więcej postępowej”, przypomina się rodzaj egzaminu uczniowskiego z czasów komuny.

    Pytanie do nauczyciela: Czy socjalizm może przeskoczyć kapitalizm?
    Nauczyciel: oczywiście!
    – uczeń: .. ale jak to zrobić, kiedy kapitalizm stoi na krawędzi przepaści?

 15. bogumila2014 pisze:

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/12373241_727908124006587_409650055304976596_n.jpg?oh=afc7006517a564fe997d1d6cdad380cb&oe=570F3A56&__gda__=1460501143_b8a8bf631080201add67007fb127b3cf
  Zwyczajne święta

  Sklepowe wystawy roziskrzone kolorowe
  przypominają już o świętach
  wołając by coś tutaj kupić
  nachalnie zaczepiają przechodnia
  Na mnie już nie działa ta magia
  w tym roku nie kupię prezentów
  wszystkim podaruję moje wiersze
  zawiesimy je na choince zamiast bombek
  w pudłach na prezenty spakujemy
  swój czas
  cierpliwość
  uśmiech
  na urlop wyślemy telefon
  komputer i telewizor
  (należy im się świąteczny odpoczynek)
  Gdy dzieci wypatrzą pierwszą gwiazdkę
  siądziemy do stołu
  nikt nie będzie się spieszyć
  znajdzie się miejsce dla niespodziewanego gościa
  W dłonie wezmę opłatek
  i jak chleb podzielę do ostatniego okruszka:
  dobre myśli
  marzenia
  miłość
  Rozśpiewane kolędy przegryziemy
  wspólnie z dziećmi upieczonym piernikiem
  i pójdziemy na pasterkę zobaczyć
  czy w żłobie leży Dziecię
  Takie to zwyczajne będą święta
  u mnie w tym roku…

  /Bogumiła Dmochowska/

  • mama adopcyjna pisze:

   Bogusiu, do Twej pieknej poezji dolaczam swych slow kilka z intencja dziekczynna: Chwala Panu za to, ze wyzwala nas z niewoli swiatowosci, czyniac nasze oczy, uszy i serca obojetne na oferty tego swiata ♡♡♡ p.s. u nas pod choinka pozornie skromnie, ale tak naprawde bogato bo sa tam Twoje wiersze i Medaliki Cudowne prosto z Niepokalanowa – wierze, ze te prezenty pobudza serca adresatow 🙂 Przy okazji jeszcze raz Ci dziekuje za paczke i zyczenia (ktore odwzajemniam ♡♡♡) i czekam niecierpliwie na maila od Ciebie z podliczeniem i nr Twojego konta. Rozumiem, ze bajek nie udalo sie przed Swietami, ale moje dzieci maja za pare dni kumulacje urodzin, wiec jesli sie da przed 29.12, to usmiecham sie do Cię jeszcze o te baje 🙂

   • bogumila2014 pisze:

    Mama adopcyjna – niestety drukarnia nie dostarczyła mi na czas książeczek dla dzieci, dostałam tylko zapewnienie że dotrą jeszcze w starym roku. Jak tylko je otrzymam to zaraz Ci doślę. A także tym, którzy zamówili. Przepraszam .
    Przepraszam też Tych, którym nie zdążyłam odpisać na maila – proszę o trochę cierpliwości – odpiszę na każdy, ale z moimi niesprawnymi rękami nie idzie to tak szybko jakbym chciała, staram się ich nie nadwyrężać bo potem trudno walczyć z opuchlizną i bólem. Za wszystkie maile gorąco dziękuję…

    • mama adopcyjna pisze:

     Bogusiu, to ja sie zapisuje na 1 egzemplarz ksiazeczki dla dzieci i jeszcze na 1 Motyli Amadei, a Twoje rece omadlam ♡♡♡

  • Barbara pisze:

   Niech Swieta Bozego Narodzenia nie beda tylko tradycja, Niech Boza Dziecina wleje w nasze serca laski pokoju i milosci ktorej zycze Nam wszystkim w Nowym Roku. Dziele sie o rowniez z Wami oplatkiem do ostatniego okruszka jak to pieknie Bogusia napisala w swoim wierszyku Swiatecznym.

 16. robb pisze:

  Przepiękne są te Twoje wiersze.Dziękuję.

 17. Maria z Warszawy pisze:

  Ewie w dniu imienin, obojgu Ewie i Kaziowi a także wszystkim „udziałowcom” zdrowia, szczęścia i bardzo dużo Bożego błogosławieństwa i opieki Tego, u Którego wszystko jest możliwe z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

 18. robb pisze:

  Mąż Aleksandry Kwaśniewskiej Kuba Badach moim zdaniem pięknie zaśpiewał ( wiemy kogo to córka ale jego też Pan Bóg kocha)posłuchajcie i jeśli was uraziłem wybaczcie ale mnie to wykonanie wzruszyło.

 19. Niech Swieta nie beda tylko Tradycja Wesolych Swiat Bozego Narodzenia!!!

  W dniu 22 grudnia 2015 21:59 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji

 20. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień dziewiąty

  DZIEŃ IX – 24 GRUDNIA Dziecię nam się narodziło

  O Zbawicielu, Królu nasz i dawco prawa, nadziejo i zbawienie wszystkich ludów, przyjdź i zbaw nas, Panie, nasz Boże. Ty jesteś Słowem Boga, które stało się Ciałem, które zamieszkało między nami dla naszego zbawienia. Ty jesteś naszą pociechą i umocnieniem w ziemskiej pielgrzymce. Pomóż nam, Jezu, przyjąć tajemnice zbawienia sercem prostym i czystym. Pozwól nam jak najobficiej czerpać z Twego Boskiego życia, które nam przyniosłeś. Naucz nas na wzór Twojej Matki słuchać i wiernie zachowywać Słowo Boże. Niech nasza modlitwa wyjedna pokój uciśnionym, ubogim i maluczkim. Niech radują się, że ich kochasz najwięcej. Niech ludzie całej ziemi uwierzą i przyjmą Ciebie. Usłysz, o Panie, te nasze modlitwy dla chwały Twojego Imienia, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/118945,nowenna-do-dzieciatka-jezus.html

 21. Czester pisze:

  NADZIEI – BY NIE OPUSZCZALA,
  RADOSCI – BY ROZWESELALA,
  MILOSCI – BY OBRODZILA,
  DOBROCI – BY ZAWSZE BYLA…
  Z okazji Twoich Imienin Ewo oraz z okazji Swiat Bozego Narodzenia wszystkim skladam najlepsze zyczenia…
  ZDROWYCH, RADOSNYCH, RODZINNYCH, SZCZESLIWYCH, SWIAT!

 22. Marakuja pisze:

  Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
  i wyciągasz do niego ręce,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
  które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
  w ich samotności,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,
  tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
  moralnego i duchowego ubóstwa,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
  jak bardzo znikome są twoje możliwości
  i jak wielka jest twoja słabość,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
  pokochał innych przez ciebie,

  Zawsze wtedy,
  jest Boże Narodzenie.

  Matka Teresa z Kalkuty

  Wszystkim życzę błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i spotkania z Maleńką Nowonarodzoną Miłością, zadumy nad Słowem Wcielonym..

 23. Marakuja pisze:

  Przestroga dla rodziców- uważajcie, na jakie zajęcia chodzą wasze dzieci. Nawet na zwykłej gimnastyce w szkole mogą być elementy jogi..
  http://www.fronda.pl/a/tajemnicze-zachorowania-na-skutek-uprawiania-jogi,39480.html

 24. eska pisze:

  Uciszenia serca – wśród zgiełku świata;
  Pogody ducha – wśród trosk i niepokoju;
  Nadziei – w natłoku przeciwności;
  Miłości – zwyciężajacej gniew i zniechęcenie.

  Niech te nadchodzące Święta będą dla nas wszystkich czasem spokoju i radości, czasem pachnącym piernikami i rozświetlonym uśmiechem. Niech narodzone Dzieciątko da nam siły do walki z codziennością i poprowadzi prostymi ścieżkami ku wieczności. Niech nowy rok będzie rokiem cudów.
  Adminom i czytelnikom, całej rodzinie wowitowej – błogosławionych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. ❤

 25. Ania pisze:

  „Niech Dzieciątko Jezus zawsze króluje jako Władca w Waszych sercach,
  niech Jego gwiazda zabłyśnie nową jasnością w Waszych myślach,
  niech Jego Boska Miłość rozpala zawsze w was nową miłość do Niego,
  niech Was całkowicie zmieni i sprawi, byście w spokoju odpoczywali
  w ramionach Jego Boskiego Miłosierdzia”
  O.Pio

 26. Marek pisze:

  Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść. Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia. To noc wyjątkowa jedyna, niepowtarzalna noc Bożego Narodzenia.
  Z najlepszymi życzeniami pokoju i spokoju dla wszystkich tutaj zaglądających oraz z pamięcią dla nieobecnych.

 27. Magda pisze:

  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

 28. wobroniewiary pisze:

  Abp Gądecki: Nie życzmy sobie zdrówka, lecz zbawienia!

  – W życzeniach na Boże Narodzenie słyszę głównie „zdrówka”, a prawie nikt nie życzy zbawienia – mówi abp Stanisław Gądecki. „Gdy przychodzi Chrystus, on wprowadza pokój Boży, który ostatecznie prowadzi do naszego zbawienia” – wyjaśnia przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
  A oto życzenia do Polaków, skierowane przez abp. Stanisława Gądeckiego:
  – Składając życzenia Bożonarodzeniowe dla wszystkich rodaków w Ojczyźnie i poza jej granicami, chciałbym życzyć by pokój Boży zapanował w całej Polsce, w naszych rodzinach a przede wszystkim w naszych umysłach.
  Boże Narodzenie jest tajemnicą pokoju, ale nie takiego, który wymyśli i zbuduje człowiek. Pokój przyniesiony przez Chrystusa pochodzi z góry, ma pochodzenie Boskie. Jest to pokój, który idzie przez krzyż. Ludzie zazwyczaj starają się osiągnąć pokój na drodze rozejmu czy pokojowych konferencji. Natomiast Boży pokój nie wynika z żadnych kompromisów. Jest on drogą, którą szedł Chrystus, od narodzenia aż po krzyż i zmartwychwstanie. Pokój boży jest często odwrotnością ludzkich oczekiwań. One zazwyczaj zmierzają ku temu co wielkie i bogate, szczęśliwe i inteligentne.
  A Bóg – poprzez narodziny w Grocie Betlejemskiej – pokazuje, że pokój przychodzi poprzez rzeczy małe, prostotę i uniżenie. My nie jesteśmy zdolni do takiego uniżenia, kenozy jaką przyjął Chrystus, uniżając się z postaci Bożej i przyjmując ludzkie ciało. Na tyle, na ile człowiek jest w stanie wejść w pokorę Jezusa, na tyle nie będzie wrogiem drugiego, nie będzie jego konkurentem, ale współpracownikiem pragnącym jego dobra. Będzie chciał przede wszystkim jego zbawienia.
  Całość: http://www.fronda.pl/a/abp-gadecki-nie-zyczmy-sobie-zdrowka-lecz-zbawienia,62795.html

 29. Anna pisze:

  Dla całej rodziny Wowitowej, dla Adminów, Księdza, dla czytelników odwiedzających tę stronę z całego serca życzę pięknych Świąt Bożego Narodzenia i aby Dzieciątko błogosławiło wszystkim i każdemu z osobna . Aby wiara była silna aby nadzieja nigdy nie gasła a miłość zawsze tryumfowała i abyśmy wszyscy kiedyś po drugiej stronie byli godni oglądać majestat Boga. Jeszcze raz z serca dziękuję za to, że taka strona istnieje.

 30. Maggie pisze:

  Chyba już z czwarty raz zaczynam pisać życzenia, bo kiedy je kończę, IPad się wyłącza i wszystko znika z ekranu. Dlatego będzie mniej i pośpiesznie.

  Dołączam się do wszystkich Bożonarodzeniowych życzeń, polecając obu Adminów, Ks.Adama i wszystkich WOWIT’ow Łaskawości Bożej Dzieciny – i Bożej Rodziny.
  Równocześnie dołączam serdeczne życzenia imieninowe dla Księdza Adama i Ewy, zawierając je w dwóch słowach ale pełnych treści: szczęść Boże.

 31. wobroniewiary pisze:

  Dziękuję Wam wszystkim za życzenia świąteczne, imieninowe,
  Nie wiem co odpisać…. ale nie martwcie się, nie jestem sama.
  Nie będziemy same na Święta.
  Łamię się z wami duchowo opłatkiem.
  Ewa

  • wobroniewiary pisze:

   Dołączam do życzeń Ewy, życząc Wam wszystkim błogosławionych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, aby Dziecię Jezus obdarowało Was wszystkich potrzebnymi łaskami, życząc to i dziękując za kolejny rok, łamię się z każdym z Was tym oto opłatkiem. Kazimierz.

  • wobroniewiary pisze:

   ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV śr. 22.07.1987, godz. 7.00

   – Otacza mnie pustka, a w niej pełno myśli rozpraszających…

   ○ Trwaj tylko przy Nim. Wzbudzaj w swym sercu wdzięczność i skruchę. Myśl tylko o Nim. W Jezusie znajdziesz wszystko, bo On się o to zatroszczy. Zaproś Go, aby uczestniczył we wszystkim, co przeżywasz i co robisz. On wszystko ubogaci, upiększy, udoskonali – przetworzy Swoją Miłością i da tobie, bo pragnie twego dobra i twojej radości. Dziel się z Nim wszystkim.

   – Jezu przyjmij ten dzień i bądź ze mną.

   † Jestem.

   – Proszę za tymi dziećmi, które mają kłopoty.

   † Są trochę lekkomyślne. Miłość wymaga przede wszystkim odpowiedzialności za drugich i za siebie. Dlatego tak ważne są obowiązki wobec rodziny i własne zobowiązania. Lepiej to wykonywać solidnie i ofiarować Mi ten trud niż mówić o miłości, która tylko na deklaracjach się kończy.

   Trzeba rozsądnie służyć innym. Nie może się to odbywać kosztem podstawowych obowiązków i zaniedbań wobec najbliższych. Jeśli służenie Mi rodzi zło, które wkrada się do rodziny, to trzeba wrócić do domu i tam Mnie uwielbiać tym wszystkim, co można wnieść swoim sercem, by ubogacić swych najbliższych.

   Służenie Miłości Mojej to przede wszystkim wnoszenie miłości w swoje najbliższe środowisko. Nie można z miłością iść dalej, pominąwszy to, co najbliżej. Trzeba przyjmować takie warunki, jakie są, jakie dałem i przemieniać je Moją Miłością. Prosić o to, ofiarować Mi to wszystko i swój trud, i dochować wierności.

  • Monika pisze:

   Obfitości Łask Bożych w te Święta i w całym nadchodzącym Nowym Roku – Adminom, jak i wszystkim nam, stanowiącym jedną Rodzinę.
   Wykorzystajmy ten szczególny Rok, Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia jako szczególny Dar Łaski – dawajmy siebie innym i Miłosierdzie Boże niech rozlewa się po całym świecie. Dziękujmy szczególnie za Łaskę Intronizacji w Polsce czyli uznanie królewskiej godności Chrystusa i podporządkowanie się Jego władzy.
   Jezus jest Panem!

 32. Sebro pisze:

  Rozpoczynamy świętowanie radosnej nocy, w której Światło przyszło na świat pogrążony w ciemnościach. To Światło to Bóg Żywy, Jezus Chrystus, Emmanuel.
  Uwielbiamy Cię nasz Ojcze, za to, że Twój Syn dla nas stał się człowiekiem i tej nocy narodził się w Betlejem, aby nas oswobodzić z niewoli zła. To Twoja Miłość do nas sprawiła, że porzucił On chwałę nieba i zstąpił na ziemię. Ojcze, poślij nam Ducha Świętego, abyśmy tę Prawdę głębiej przyjęli do siebie i wraz z niebem i ziemią radowali się narodzeniem Jezusa.
  Maryjo, która zrodziłaś Zbawiciela świata, prosimy, wnieś Go dziś do naszych serc.

  Kochani, niech Boże Dzieciątko narodzi się w naszych sercach i stamtąd rozpromienia się na naszych bliźnich.
  Wesołych Świąt.

 33. Jacek pisze:

  Czesc:) zycze wam wszystkim zeby Pan Jezus wszystkich odwiedzil:) zeby byl szczegolnie dzisiaj w was i bliskich obecny, bez wzgledu na sytuacje:) zeby ze wszystkich bledow, smutkow i przykrych sytuacji Pan Bog wyciagnal dobro:) zeby sie wszystko ulozylo lepiej niz sami sobie to wyobrazacie i byscie chcieli:) zeby Pan Jezus byl najwazniejszy w zyciu:) no i zeby kazdy osiagnal swietosc taka jaka Pan Bog zaplanowal dla wszystkich:)

 34. Hania pisze:

  Aby miłość Boga objawiona światu w Dzieciątku Jezus w noc Bożego Narodzenia zagościła w Waszych sercach, rodzinach, szkołach i miejscach pracy. Niech pomaga Wam pokonywać trudności i dzielić się z innymi pokojem i radością w Nowym Roku, a Nowonarodzony Zbawiciel niech Wam wszystkim błogosławi.

 35. Bogusia pisze:

  Podpisujac sie pod Waszystmi PIEKNYMI zyczeniam, zycze Blogoslawienstwa Bozego…!
  Niech Boze Dziecie ,obdarzy kazdego z osobna strumieniem Lask , pokojem i miloscia…!
  Szczesc Boze!

 36. Bogusia pisze:

  Ewo ,w Dniu Twoich Imienin Zycze Ci wszystkiego tego, czego zyczysz sobie Sama,a wiec niech spelnia sie WSZYSTKIE Twoje marzenia…!!!
  Niech Bologoslawi Cie i strzeze…!

 37. Paweł pisze:

  Życząc Wszystkim Radosnych Świąt Bożego Narodzenia chciałbym podzielić się jeszcze trzema dawnymi modlitewkami, wymieniającymi wszystkie trzy Osoby Najświętszej Rodziny, hojnie obdarowanymi odpustami nadanymi przed soborem watykańskim II:

  1. MODLITWA DO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY:
  „Panie Jezu Chryste, który będąc poddanym Maryi i Józefowi rodzinne życie niewysławionymi cnotami uświęciłeś, spraw, abyśmy za ich pomocą przykładami Twej świętej Rodziny zostali pouczeni oraz do wiecznego z nimi współżycia dopuszczeni. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.” – z Mszału Rzymskiego
  (5 lat odpustu; odpust zupełny raz na miesiąc za codzienne odmawianie: warunki zwykłe. – Św. Penitencjaria Apostolska, 3 IX 1936)

  2. MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA ułożona przez św. Bernardyna ze Sieny:
  „Pamiętaj o nas, błogosławiony Józefie, i Twymi modłami wstawiaj się za nami u Twego domniemanego Syna; również i Najświętszą Pannę Oblubienicę Twoją uczyń dla nas łaskawą, wszak Ona jest Matką Tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje po wszystkie wieki wieków. Amen.”
  (3 lata odpustu; odpust zupełny raz na miesiąc za codzienne odmawianie; warunki zwykłe. – Św. Penitencjaria Apostolska, 13 VI 1936).

  3. AKTY STRZELISTE:
  ”Jezu, Maryjo, Józefie św., Wam oddaję serce i duszę moją.
  Jezu, Maryjo, Józefie św., bądźcie ze mną przy mym skonaniu.
  Jezu, Maryjo, Józefie św., niechaj w obecności Waszej ducha mego Bogu oddam w pokoju. Amen.”
  (7 lat odpustu za każde z tych wezwań, czyli razem 21 lat. Odpust zupełny raz na miesiąc za codzienne odmawianie. – Św. Penitencjaria Apostolska, 12 X 1936).

  — Wszystkie powyższe modlitewki są wzięte z książeczki do nabożeństwa „Ogień Miłości Jezusa Chrystusa” wydanej przez „Wydawnictwo książek do nabożeństwa J. Cebulski, Kraków, ul. Szewska 22” za pozwoleniem Książęco-Metropolitalnej Kurii w Krakowie z dnia 20 V 1939 (X. STANISŁAW Bp, Wik. gen., X. Stefan Mazanek, L. 3456/39).

 38. Papieski obrazek na tegoroczne Boże Narodzenie

  Exultemus in die nostrae salutis – „Radujemy się w dniu naszego zbawienia” – to słowa z 29 kazania papieża Leona Wielkiego, które Ojciec Święty wybrał w tym roku na obrazek bożenarodzeniowy. Przygotowany przez Drukarnię Watykańską, jest on reprodukcją sztychu „Dzieciątko Jezus adorowane przez anioły”, który wykonał techniką akwaforty Carlo Maratti (Maratta).
  Urodzony w 1625 r. w Camerano koło Ankony, Maratti był centralną postacią malarstwa włoskiego w drugiej połowie XVII wieku. Uczył się w Rzymie w szkole Andrei Sacchiego, jednego z głównych przedstawicieli klasycyzmu. Jest autorem wybitnych obrazów religijnych, które można dziś zobaczyć w Watykanie i w niektórych kościołach Wiecznego Miasta. Znaczące były również jego prace jako rytownika, które znamionuje zwłaszcza stosowanie różnych poziomów cieniowania i zdolności tworzenia kompozycji artystycznych w małych przestrzeniach. Carlo Maratti zmarł w Rzymie w 1713 r.
  Źródło: http://pl.radiovaticana.va/

 39. olga pisze:

  Na Wigilię, na Święta, na Rok Nowy
  życzenia szczęścia znów nad światem mkną.
  Niech moc truchleje, a nadziei płomyk
  niechaj ogrzeje ciepłem swym Wasz dom.
  Jak sople lodu niech topnieją zawiści.
  Sercom zmęczonym słów tak mało trzeba
  Tak wiele życzeń może ziścić ta noc,
  w której księżyc świeci bochnem chleba…
  Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia, Wyjątkowego
  Sylwestra i wszystkiego
  co najlepsze w Nowym Roku.

 40. Kasia pisze:

  Cicha Noc święta Noc,jakiż w tobie dzisiaj cud.W Betlejem Dziecina Święta wznosi w górę swe rączęta,błogosławi lud.
  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny dla całej rodzinki wowitowej.. 🙂

 41. Kasia pisze:

  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/homilia-papieza-franciszka-wygloszona-podczas-mszy-sw-wigilii-narodzenia-panskiego/
  fragment:
  W społeczeństwie, często upojonym konsumpcjonizmem i przyjemnościami, obfitością i luksusem, pozorami i narcyzmem wzywa nas On do zachowania wstrzemięźliwego, to znaczy prostego, zrównoważonego, prostolinijnego, zdolnego do zrozumienia i życia tym, co istotne. W świecie, który często jest surowy wobec grzesznika a łagodny wobec grzechu, musimy pielęgnować silne poczucie sprawiedliwości, poszukiwania i realizacji woli Boga. W obrębie kultury obojętności, która nierzadko staje się w ostateczności bezlitosna, niech nasz styl życia napełniony będzie litością, empatią, współczuciem, miłosierdziem czerpanymi codziennie ze studni modlitwy.
  Podobnie jak oczy pasterzy z Betlejem, niech także i nasze oczy wypełnią się podziwem i zachwytem, kontemplując Dzieciątko Jezus, Syna Bożego. A przed Nim niech z naszych serc wypływa wezwanie: „Okaż nam, Panie, swoją łaskawość i daj nam swoje zbawienie!” (Ps 85,8).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s