Max Kolonko do liberalnych dziennikarzy: Zabrali wam koryto, nie demokrację!

W nowym nagraniu z cyklu „Max TV” opublikowanym na YouTube popularny dziennikarz Mariusz Max Kolonko ocenił trwający w Polsce polityczny konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem „obrońcy demokracji” walczą tak naprawdę o zachowanie „koryta” i dotychczasowego życia w komitywie z reżimem, bo nie potrafią robić nic innego.

Max Kolonko w swoim programie z 27 grudnia w zabawny, ironiczny, ale też niezwykle trafny sposób zestawił manifestacje Komitetu Obrony Demokracji z komunistycznymi pochodami. Uderzającym jest fakt, że na nagraniach sprzed dekad jak i na tych aktualnych widać twarze popularnych aktorów popierających czy to ówczesny reżim czy współczesny lewicowo-liberalny mainstream. Za: Kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

93 odpowiedzi na „Max Kolonko do liberalnych dziennikarzy: Zabrali wam koryto, nie demokrację!

 1. roza pisze:

  Śmietanka świnek w komplecie, stąd ryk odrywania od korytka tak przeraźliwy. Oj boli,boli:) Ale pora na WOLNY naród:)

 2. Marek pisze:

  Zobaczcie na to:

  „Internauci zbierają głosy pod petycją o odebranie tytułu doktora nauk prawnych prezydentowi Dudzie

  „W związku z nieustającym łamaniem postanowień konstytucji RP przez sprawującego urząd Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, legitymującego się tytułem Doktora Nauk Prawnych nadanym przez tą uczelnię, Wzywamy Senat Uczelni do odebrania mu tego tytułu, aby nie mógł nim legitymizować swoich bezprawnych poczynań” – napisali autorzy petycji.
  Petycja trafiła do sieci w poniedziałek 28 grudnia. Po ponad 24 godzinach, podpisało się pod nią ponad 11 tys. osób.”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Internauci-zbieraja-glosy-pod-petycja-o-odebranie-tytulu-doktora-nauk-prawnych-prezydentowi-Dudzie,wid,18072433,wiadomosc.html?ticaid=116347

 3. roza pisze:

  A niech sobie zbierają głosy, odrywanie ryjków boli:) I tak nic nie zdziałają:)

 4. roza pisze:

  Co to jest 11 tys., jak Polaków mamy ponad 33 miliony? Przecież wszystkim mózgów nie wyżarło?

 5. Bogusia pisze:

  Już ponad 14 tys. 😦 Przecież uczelnia nie może sama siebie kwestionować? Można komuś w ogóle zabrać tytuł naukowy? Jeśli w uczciwy sposób i ciężką pracą go zdobył? Niepojęte!

 6. Ewa pisze:

  Nie tak łatwo zabrać komuś stopień naukowy (doktorat jest stopniem, a nie tytułem), więc bez obaw.

  • wobroniewiary pisze:

   Myślą, że tytuły można sobie ot tak nadawać jak Bartoszewskiemu

   • Marek pisze:

    No chyba że matura za łapówkę.

    Jerzy Owsiak w wywiadzie dla dwutygodnika „Viva” wyznaje, że maturę z matematyki zdał dzięki „łapówce”, którą wręczył swojej nauczycielce.
    http://www.fronda.pl/a/owsiak-dal-lapowke-zeby-zdac-mature,63052.html

    • wobroniewiary pisze:

     Pospieszalski: Owsiak to typowy przykład resortowego dziecka

     Portal Fronda.pl: Zbliża się kolejny finał WOŚP, wraca pytanie o wiarygodność Jerzego Owsiaka. Nie da się pominąć epizodu pracy Owsiaka w firmie „Carpatia” Jana Załuski, wieloletniego współpracownika służb kontrwywiadu komunistycznego. Skąd wziął się tam Owsiak?

     Jan Pospieszalski: Wówczas było dla nas zdumiewające, że człowiek bez jakichś specjalnych kwalifikacji czy kompetencji biznesowych – choć utalentowany i niewątpliwie przebojowy – ląduje w firmie komercyjnej. Z pozycji osoby zajmującej się witrażami, rzemiosłem artystycznym, trafia do firmy produkującej czekolady, soki, przetworowy owocowe, mającej plantacje… Nie wiedzieliśmy wtedy dokładnie, czym tak naprawdę zajmowała się „Carpatia”. Jej działalność była otoczona ekskluzywną aurą firmy polonijnej, a więc „lepszej”, związanej z zachodnim światem, z wyjątkowym stylem życia… Jurek od razu dostał służbowy samochód: Olbrzymiego Citroena z hydraulicznym podwoziem. Wtedy to robiło ogromne wrażenie, choć samochód miał już swoje lata. Później przesiadł się na kultowego Land Rovera… Bardzo nas też dziwiło, co Jurek właściwie robił w tej firmie. Sam nigdy o tym nie mówił, nie wspominał, że zajmuje się jakimiś projektami. Wyglądało raczej na to, że korzysta z dobrodziejstw, jakie daje dostęp do tamtych aktywów, ale z jego strony nie było widać jakiegoś wielkiego zaangażowania. Dziś, gdy znam przeszłość Jana Załuski, funkcjonariusza instalowanego w postkomunistycznym kapitale, domyślam się, jakie stały za tym mechanizmy.
     Całość:http://www.fronda.pl/a/pospieszalski-dla-frondy-owsiak-to-typowy-przyklad-resortowego-dziecka,63048.html

 7. Marek pisze:

  Nawet prof. Grabowska punktuje Rzeplińskiego: Jego działania są na granicy prawa! „TK od dawna miał skłonność do rozszerzania swoich kompetencji, do rozpychania się w tej sferze…”
  http://wpolityce.pl/polityka/276499-nawet-prof-grabowska-punktuje-rzeplinskiego-jego-dzialania-sa-na-granicy-prawa-tk-od-dawna-mial-sklonnosc-do-rozszerzania-swoich-kompetencji-do-rozpychania-sie-w-tej-sferze

 8. Marek pisze:

  Kuriozum! Podstawą prawną decyzji Rzeplińskiego jest… decyzja Rzeplińskiego

  „Pięcioro sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta RP jest pracownikami TK: zostały im przydzielone pokoje i pobierają wynagrodzenie, ale nie podejmują czynności orzeczniczych” – poinformowało 23 grudnia br. biuro Trybunału Konstytucyjnego. Dziennikarz „Codziennej”, który chciał poznać podstawę prawną takiej decyzji, dowiedział się, że była nią… decyzja prezesa Andrzeja Rzeplińskiego.

  Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Rzepliński postanowił, że z 15 zaprzysiężonych sędziów, członków Trybunału, 5 wybranych przez obecny Sejm – odsuwa od orzekania. Decyzja ta jest o tyle niezrozumiała, że w Konstytucji (artykuł 194) zapisano, że „Trybunał Konstytucyjny składa się z 15 sędziów, wybieranych indywidualnie przez Sejm na 9 lat spośród osób wyróżniających się wiedzą prawniczą” i nigdzie nie znajduje się zapis, który dawałby prezesowi prawo na dzielenie członków TK na „lepszych” i „gorszych”.
  Cały tekst: http://niezalezna.pl/74373-kuriozum-podstawa-prawna-decyzji-rzeplinskiego-jest-decyzja-rzeplinskiego

 9. Czester pisze:

  Wtstarczy tylko kliknac, czy trzeba tez wpisac swoje nazwisko?

 10. Małgosia pisze:

  Ustawa medialna. PiS szykuje wielką wymianę kadr w publicznym radiu i telewizji
  PiS rozpoczął rewolucję w mediach publicznych. W Sejmie jest już projekt ustawy, który przewiduje, że władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia mają być wybierane przez ministra skarbu, a nie jak obecnie przez rady nadzorcze spółek. Ustawa umożliwi szybką wymianę kadr w TVP i rozgłośniach państwowych, bo kadencja obecnych zarządów ma być wygaszona. Widać, że PiS dokładnie przygotował się do odbicia mediów z rąk koalicji PO-PSL: projekt ustawy ma charakter poselski, a to oznacza, że nie obejmuje go etap konsultacji społecznych, tak jak w przypadku ustaw pilotowanych przez rząd.

 11. Ania pisze:

  Islamskie „kobiece gestapo” zabiło matkę karmiącą piersią

  Zabiły kobietę za publiczne karmienie piersią. Chłopczyk był starannie schowany pod burką mamy, jednak przechodzący nieopodal patrol Al-Khansy dostrzegł Syryjkę. Siłą odebrano jej dziecko i przekazano pierwszej z brzegu obcej kobiecie. Matkę natychmiast rozstrzelano – donosi portal mirror.co.uk.

  Al-Khansa zwana jest „kobiecym Gestapo”. To islamska brygada porządkowa złożona jedynie z kobiet. Członkinie grupy pilnują „koranicznego porządku” w bezwzględny sposób, a za najbardziej błahe przewinienia karzą śmiercią. Według zachodnich mediów w skład grupy wchodzi 60 kobiet, które dołączyły do tzw. Państwa Islamskiego, przyjeżdżając z Wielkiej Brytanii.
  http://o2.pl/artykul/islamskie-kobiece-gestapo-zabilo-matke-za-karmienie-piersia-5944504644400257a

 12. Małgosia pisze:

  HGW, katoliczka z deklaracji, Herodem Roku
  Internauci wybrali Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, Herodem roku 2015. To trafny wybór. W warszawskich szpitalach co roku aborterzy zabijają setki dzieci. Pani Gronkiewicz-Waltz, chociaż promuje się jako osoba wierząca, w żaden sposób nie starała się ukrócić tego procederu. Zareagowała jednak szybko, kiedy profesor Chazan, dyrektor podległego prezydent Warszawy Szpitala Świętej Rodziny, odmówił współuczestnictwa w zabiciu niepełnosprawnego dziecka. Prokuratura ani Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, mimo nagonki medialnej i długotrwałego śledztwa, nie dostrzegli uchybień w postępowaniu Profesora. Pani Gronkiewicz-Waltz nie zdobyła się nawet na słowo przepraszam.

  Niewiele mniej osób doszukało się podobieństwa do Heroda kolejnych nominatów. Reklamujący się przy pomocy symboli religijnych prywatny szpital Pro-Familia z Rzeszowa, wykonuje aborcje niepełnosprawnych dzieci i prześladował położną, która nie chciała brać udziału w tym procederze. Politycy PO, Arłukowicz i Neumann, kierując Ministerstwem Zdrowia bronili interesów lobby aborcyjnego, w odróżnieniu jednak od HGW nie udawali pobożnych

 13. Czester pisze:

  Dziekuje.

 14. Aga pisze:

  Pytanie z innej beczki.

  Czy ktoś może wie czy w Poznaniu odbędą się jakieś czuwania czy rekolekcje w Sylwestra, z chęcią bym wzięła udział, bo nie mam co z sobą zrobić w ten dzień i noc.

  • eska pisze:

   Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale może poddam intencję, cytując Fullę Horak („Świętych obcowanie”)
   W ostatni dzień roku zjawił się św. Sylwester – papież. Był smutny i rozżalony, że jego święto tak opacznie obchodzi się na świecie. Świętość zdobył wyrzeczeniami i umartwieniami podjętymi z miłości do Boga. Dziś imię jego jest poniewierane po barach i lokalach! Mało już nawet kto wie, że jest to imię świętego sługi Bożego i Namiestnika Chrystusa. Prosił mnie, abym się w tym dniu przez jego przyczynę modliła zawsze o dobrych kapłanów i o to, aby ludzie na tym przełomie roku kalendarzowego zamiast szaleństw i beztroskiej zabawy, robili raczej sumienny rachunek z tego, co uczynili w ubiegłym roku dla Boga i dla dobra własnej duszy. Aby się poważnie zastanowili, czy nie czas odmienić życie. Żeby sobie uświadomili, że mogą przyszłego „Sylwestra” nie doczekać. Prosił mnie, żebym wpływała na ludzi, aby poważniej i bardziej po Bożemu żegnali każdy Stary, a witali każdy Nowy Rok. Pragnie wysłuchiwać zawsze modlitwy o dobrych kapłanów.

  • Maggie pisze:

   @Aga: popytaj wokół, może telefonicznie po parafiach (?) lub wypisz hasło na Internecie. Nie wiem czy masz daleko i czy to jest możliwe, ale … w mej ulubionej Farze przy ul.Gołębiej jest Kaplica Wieczystej Adoracji.
   Zawsze też możesz, uklęknąć i jak to mówił Tomasz a Kempis „w cichości swojej izdebki” porozmawiać z Jezusem i Maryją. Jest też Radio Maryja, TVTrwam albo wejdź na Profeto gdzie mają wiele rekolekcji.

   Nie polecam jednak, nikomu nocnych, samotnych wędrówek (zwłaszcza kobiecie) – lepiej pozostać w domu. W Toronto chyba już nie ma doby bez ataku typu ze sztyletem czy pistoletem – nie wszystkie są śmiertelne, a mówi się, że miasto jest spokojne.

   • Aga pisze:

    Też lubię spędzać czas w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Farze jak akurat jestem w Poznaniu 🙂 Bardziej mi chodziło o jakieś konferencje + modlitwy, które czasem są organizowane w parafiach, albo jakieś czuwania u Sióstr Zakonnych (mieszkam pod Poznaniem). Szukałam i niestety na razie nic nie znalazłam.

  • Jerzy pisze:

   @Aga. Jeśli się nie boisz spędzić tego czasu na czuwaniu modlitewnym i rozmowie na temat logistyki zbawienia z facetem mieszkającym przy Placu Zmartwychwstania w Baranowie, to spróbuj się ze mną skontaktować.
   (-) autor bloga „Pojednanie 2”.
   Póki co poszukuję kogoś, kto zechciałby ze mną pojechać, z dzwonem „Pojednanie” dzisiaj na Lednicę. Mam 3 miejsca wolne.w samochodzie.

 15. wobroniewiary pisze:

  Tuż po pasterce napadli na księdza. Napastnicy pobili kapłana, zabrali mu pieniądze z tacy oraz telefon

  Dwóch nastolatków zaatakowało księdza tuż po pasterce. Do brutalnego napadu doszło w Radomsku (woj. łódzkie). Ksiądz został dotkliwie pobity i okradziony.

  Nikt nie przypuszczał, że po pasterce, w świątecznej atmosferze, może dojść do napadu. Dwóch napastników czekało na swoją ofiarę w nieoświetlonym miejscu. Wiedzieli, że właśnie tamtędy proboszcz będzie wracał na plebanię.

  Ksiądz pamięta tylko, że napadło go dwóch dość szczupłych mężczyzn, twarzy nie widział. Było ciemno, a oni na oczy mieli nasunięte kaptury. Po kilku ciosach zabrali księdzu pieniądze z tacy i telefon
  —opisuje „Dziennik Łódzki”.

  Kapłan był bity i kopany. Straty oszacowano na około 4 tysiące złotych. O zajściu natychmiast zawiadomiono policję. Funkcjonariusze 26 grudnia zatrzymali osoby podejrzane o napad. To dwóch 16-latków. Już 27 grudnia młodociani przestępcy zostali doprowadzeni do prokuratury

  http://wpolityce.pl/kryminal/276364-tuz-po-pasterce-napadli-na-ksiedza-napastnicy-pobili-kaplana-zabrali-mu-pieniadze-z-tacy-oraz-telefon

 16. wobroniewiary pisze:

  Czy widzicie jak ja tę trupią czaszkę z chmur nad tym budynkiem?

  Firma „Planned Parenthood” zabiła w ubiegłym roku 323 999 dzieci. Tak wynika z opublikowanego przez nią raportu za rok 2014. Organizacja, która teoretycznie zajmuje się „zdrowiem” kobiet, w praktyce skupia się głównie na mordowaniu nienarodzonych. I robi to z ogromnymi „sukcesami”. Diabeł zaciera ręce…

  mordy nigdy nie miałby miejsca. Niestety, od lat zabijanie dzieci jest w „ostoi demokracji” legalne, co za prezydentury Baracka Obamy tylko się pogłębia. Liczby są przerażające: jedna tylko firma pozbawiła życia ponad 300 tysięcy dzieci. A przecież aborcję wykonują także inne placówki „medyczne”…
  http://www.fronda.pl/a/to-sa-zniwa-planned-parenthood-zabila-w-324-tys-dzieci-w-jeden-rok,63044.html#comments

 17. wobroniewiary pisze:

  Szydło do opozycji: Jak możecie patrzeć ludziom w oczy?
  „Nie możecie się pogodzić z tym, ze dziś siedzicie w lawach opozycji i nie mając argumentów [nas krytykujecie]. Jak wy macie odwagę spojrzeć polskim rodzinom w oczy? To, że przez 8 lat koncentrowaliście się tylko i wyłącznie na zabezpieczeniu interesów pewnych wybranych grup. To fakt”.
  http://www.fronda.pl/a/szydlo-do-opozycji-jak-mozecie-patrzec-ludziom-w-oczy-robie,63064.html

 18. wobroniewiary pisze:

  Z całego serca proponujemy podpisywać tę petycję 🙂
  Przed chwilą ją podpisałam
  Avaaz.org: Usunięcia szkalujących dobre imię prezydenta tzw „petycji” z serwisu.

  W związku z nieustającym nękaniem i szkalowaniem urzędu i osoby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, a także demokratycznie wybranego rządu, przez
  grupy manipulujące opinią społeczną, a legitymizujące się tytułem „walczących o demokrację”, wzywamy serwis AVAAZ.ORG do usunięcia szkalujących petycji, pełnych podstępnego języka nienawiści i zablokowania możliwości składania podobnych. Serwis społecznych petycji nie powinien być miejscem prywatnej walki o dochody wąskiej grupy, naruszających prawo i przyzwoitość, ani miejscem gdzie deprawuje się pojęcie demokracji.

  https://secure.avaaz.org/pl/petition/Avaazorg_Usuniecia_szkalujacych_dobre_imie_prezydenta_tzw_petycji_z_serwisu

 19. wobroniewiary pisze:

  ❤ Kamera on-line. W każdej chwili możesz pomodlić się u stóp Królowej Polski ❤
  widget z kamerką (aktywna cały czas) znajduje się też na naszej stronie po prawej tuż nad "kamerami web"

 20. Małgosia pisze:

  Jest o co się dziś modlić
  Niektórzy „prawicowi” blogerzy (admin „zaprzyjaźnionego bloga”) nazywa pana posła Marka Jurka kanalią. Za co? Za to, że rozbija jedność PIS i nie szanując kompromisu aborcyjnego, chce walczyć o prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  Boże, ja już nie wiem co mam myśleć o tych wszystkich podziałach w naszym kraju.
  Jak człowiek prawicy może nazywać obrońcę życia kanalią ;(
  Ludzie otwierajcie oczy i patrzcie z kim trzymacie, wiem , że wiele osób czyta dwa blogi, nawet pisze tu i tam.
  Patrzcie, najpierw księża do kitu, potem papież Franciszek, teraz obrońcy życia to kanalie.
  A gdzie dekalog i V przykazanie: nie zabijaj?

  • Ania pisze:

   Zaraz będzie Różaniec święty w TV Trwam, różańce w dłoń i więcej modlitwy,a mniej słów, bo znów obrócą kota ogonem i wyleją wiadro pomyj na ten blog i na Adminów Wowit

   • Sylwia pisze:

    Dokładnie tylko modlitwa ” tamten blog ” zawsze pisze wszystko na odwrót , dlatego trzymajmy się tego gdzie nie ma pomyj , jest modlitwa 🙂

  • Weronika pisze:

   Zdrowaś Maryjo…
   Święty Michale Archaniele…

 21. wobroniewiary pisze:

  O. Jan Leon Dehon: Jakże zgubnym przyzwyczajeniem jest zajmować się czyjąś poprawą, a nie swoją!

 22. wobroniewiary pisze:

  Prezes Rzepliński znów łamie Konstytucję

  Panu Prezesowi Rzeplińskiemu przypominam, że nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym już od wczoraj rano obowiązuje i przysługuje jej domniemanie zgodności z Konstytucją. Do czasu, aż Trybunał orzeknie o jej ewentualnej sprzeczności z Ustawą Zasadniczą. Trybunał musi więc orzekać już w składzie min. 13 sędziów, podejmować wyroki min. 9 głosami, sprawy mają czekać na rozpoznanie wg kolejności wpływu. Pan Prezes Rzepliński musi więc obecnie włączyć 5 nowych sędziów do składów orzekających, inaczej wyroki TK będą nieważne. TK nie ma kompetencji do oceny uchwał Sejmu w sprawach indywidualnych, tj. uchwał stosujących prawo, a nie tworzących go, bo Konstytucja tego nie przewiduje w art. 188. Samowola Pana Prezesa Rzeplińskiego złamałaby trójpodział władz i weszła w sferę władzy Suwerena, tj. Sejmu.
  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/149747,prezes-rzeplinski-znow-lamie-konstytucje.html

 23. Sylwia pisze:

  kochani ta prośba jest z fb : Błagam o modlitwę za mojego synka doznał udaru mózgu oraz krwotoku w czascce teraz spi w śpiączce farmakalogicznej oraz niedotlenieniowej nie reaguje na nic jest stan krytyczny błagam pomodlccie się by przeżył by został z nami.
  To jest małe dzieciątko otoczmy je modlitwą ++

 24. Ania pisze:

  DRODZY WYBORCY,
  Dziś po południu uchwalimy „małą” ustawę o tvp i radio publicznym.Zmienimy ich władze.Za kilka dni będą już uczciwe przekazy informacyjne.
  Wyborcy dowiedzą się wreszcie ,co robi dla nich rząd, Sejm i Prezydent,których wybrali.
  Pani J.Dobrosz-Oracz,p.Kraśko,p.Lewicka,p.Tadla,oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia.Wykłady poprowadzi Ojciec Dyrektor.
  Taryfy ulgowej nie będzie.Pompki i przebieżki medialne z plecakami.Pod górkę.Osobne cele rozmyślań.
  Szkolenie do skutku.

 25. wobroniewiary pisze:

  30 grudnia.
  PiS wciąż u władzy.
  Autobusy jeżdżą. W sklepie towary nadal leżą na półkach. Boże Narodzenie się odbyło. Ateiści,którzy nie wpuścili księdza po kolędzie nie poszli do więzienia

  Rosja nas nie zaatakowała. USA nie wyrzuciły nas z NATO.
  KOD-owcy wciąż mogą się gromadzić na ulicach, Giertych może podskakiwać na murku przed Sejmem, a Lis wciąż może publicznie namawiać ludzi, by bronili jego dostępu do koryta.
  Gazeta Wyborcza nadal pojawia się w kioskach, a w telewizji TVN wciąż sączy jad.

  Po ulicy nie chodzą Patrole Rydzyka a policja nie wyciąga o 6.00 rano POpapranego z łóżka.

  Tylko wciąż niektóre „autorytety” w TV próbują mi wmówić, że dzieją się rzeczy niebywałe i okropne.
  Nie dzieją się.Po prostu nic się specjalnego nie dzieje.
  Tylko śniegu brak…

  • Monika pisze:

   ❤ 🙂 🙂 🙂

  • Sylwia pisze:

   I dobrze że nic się nie dzieje , niech Pis dalej działa niż by miało PO rządzić , a śnieg kiedyś sam spadnie : D

  • SMERF3 pisze:

   kto tworzy tego bloga i co Kolonko i Szydło mają swspólnego z niby tematyka bloga?

   • wobroniewiary pisze:

    Kasia Moherowska
    Średniowieczny Dół 13
    13-013 Ciemnogród

    Kolonko i Szydło – koledzy zza miedzy!

    Żeby się dostać do mnie to trzeba wystukać na kołatce jedną z pieśni religijnych na wzór pieśni świątecznych lub kolęd (pod koniec nagrania) wystukanych na domofonie

    Ps. Do stałych czytelników:
    Takich perełek mamy tony, na jedną postanowiłam odpowiedzieć.
    Sami widzicie, ile jest „pracy poza zasięgiem oczu Czytelników”

    • Sylwia pisze:

     Powiem ci że tak mnie rozśmieszyłaś tą odpowiedzią że nie mogę się powstrzymać 😀 😀
     Masz rację macie mnóstwo pracy , można się domyślić ile w spamie takich i „innych” tekstów siedzi ..dobrze że odpowiedziałaś na jeden 😀

    • Sylwia pisze:

     Kasia Moherowska haha nie mogę 😀 skąd ty to wzięłaś .. 😀

    • wobroniewiary pisze:

     Sama nie wiem, ale tam mi Anioł stróż szeptał do uszka 😀

    • Sylwia pisze:

     Anioł Stróż też może mieć poczucie humoru 🙂 przecież nie musi być poważny 😉

 26. Bogusia pisze:

  Tylko śniegu brak…
  a mróz „na goło” bierze jak powiadała babcia mojej koleżanki. Czyli marzną rośliny bo im brak białej pierzynki. Jednak w Polsce łagodnie pogoda się z nami obchodzi. W Stanach i Anglii kataklizmy. Amerykanie muszą odpokutować za „małżeństwa” tej samej płci. Bóg nie da z siebie drwić.
  A my nadal i więcej módlmy się za Ojczyznę, żeby kwiczenie świń zagłuszyć.
  Błogosławionego dnia dla Wszystkich+ 🙂

 27. Magda pisze:

  Obowiązek szkolny dla sześciolatków zniesiony

  Sejm zniósł obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków nowelizując ustawę o systemie oświaty. Zdecydowano, że dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę dopiero w wieku 7 lat, po rocznym obowiązkowym wychowaniu przedszkolnym w wieku 6 lat.

  http://gosc.pl/doc/2900003.Obowiazek-szkolny-dla-szesciolatkow-zniesiony

 28. zuzia pisze:

  Powiem tak: trochę z innej beczki 🙂 znalazłam coś takiego na FB : NA ŻYWO W dobremedia.org
  Noc Chwały 2015
  Lublin, 31 grudnia 2015
  Gdy czytamy Słowo Boże, kiedy Bóg objawiał się w swojej chwale, zawsze działy się potężne cuda, Izrael odnosił zwycięstwo, a Bóg w ponadnaturalny sposób troszczył się o swój lud. Tej nocy chcemy być jak Mojżesz, który pomimo, że widział ponadnaturalne dzieła Boga, wciąż pragnął więcej i wołał: „Ukaż mi swoją chwałę!” (Wj 33,18)
  Noc Chwały to niezapomniany czas, który już po raz siódmy odbędzie się w Lublinie. To ekskluzywne spotkanie ludzi Jezusa. Czego możecie się spodziewać? Z pewnością głośnego i ekspresyjnego uwielbienia, wiele zabawy, radości i tańca. Słowa, które głoszone z mocą, przemienia serca, świadectwa o znakach i cudach, które dzieją się tu i teraz, radości ze wspólnoty ludu Bożego, zabawy, która nigdy się nie kończy, bo jest zabawą w Duchu Świętym. Jednak przede wszystkim możecie z utęsknieniem wyczekiwać słodkiej obecności Pana i ciężaru Jego chwały, tak jak w Przybytku Dawida.
  Zdjęcie użytkownika Telewizja „Dobre Media”.
  niby ok. ale jak weszłam na tą stronę:
  http://www.szkoladucha.pl ten koncert chwały organizuje:
  Weekendowe Szkoły ICPE w Polsce, czy słyszeliście o tym coś, czy to trzeba ostrożnie, bo możę protestanckie? Przyzna,że ja poraz pierwszy spotykam się z tym.
  I korzystając z tego, że piszę tu, to baardzo Was proszę o modlitwę za mojego męża, bo zły próbuje coś u nas namieszać.. 😦
  Szczęść Boże+

 29. wobroniewiary pisze:

  WAŻNE! MOCNE! PRAWDZIWE!

  • wobroniewiary pisze:

   A to jeszcze lepsze, ale oczywiście Kidawa-Blońska nie wytrzymała napięcia

  • Sylwia pisze:

   tak Pani Joanna Lichocka powiedziała prawdę dotyczącą mediów , za czasów PO , media były cenzorem nie było wolności słowa i jest tak do dziś .Pora to zmienić , w dodatku dano ludziom same pomyje brudnego świata ,głupie filmy i przefiltrowane informacje . Taka to jest wolność słowa , tej wolności nie ma i pora ją przywrócić . Pora na nowe media te prawdziwe .

 30. wobroniewiary pisze:

  Do smerfa
  Nie życzę sobie wyzwisk pod moim adresem. Żadnych! Basta! Język Niesiołowskiego zachowaj sobie na spotkania ze swoim idolem!
  Gdybym cię spotkała osobiście- dostałabyś po gębie za wszelkie epitety pod moim adresem.
  Jestem dzieckiem Bożym i jak każdemu należy mi się szacunek!!!
  Odpowiesz przed Bogiem – za wszystko!!!!
  A tymczasem obejrzyj sobie, może coś załapiesz z normalnego humoru na tematy polityczne

 31. Magda pisze:

  Co o tym myślicie?

  • mc2 pisze:

   Ja myślę że to fotomontaż . Podobno anioły mają skrzydła tylko w opowieściach , w rzeczywistości ich podobno nie maja . Po za tym Figura Jezusa i aniola są nakierowane nie na poszkodowanego tylko na ratowników przy jego nodze . Dziwne . Wg. mnie to fotomontaż .

  • mc2 pisze:

   Poszukałem trochę i trop prowadzi do jednego źródła : blogu ilumi…na którym wyświetla się kolorowe zdjęcie na czołówce bogów shiwa i Jezusa pod spodem w przebiciu nałożonym . Blog jest o technikach rozwojów duchowych … kontroli umysłu i wychodzenia z ciała , energia umysłu , planeta nibiru itp. Blog jest bardzo rozbudowany , to włoski blog.
   Najnowszy tytuł z 27 . 12 . 2015 pt :
   Archanioł Michał – trzy fale Wniebowstąpienia są we wrześniu 2015, marcu 2016 i czerwca 2016

   Tak więc widać kto publikuje takie fotomontaże , to wabik ….
   Już nie pierwszy raz widzę że i nawet księża nie sprawdzaja źródeł pochodzenia ..

 32. Wiech pisze:

  Podpisałem i uzasadniłem.

 33. wobroniewiary pisze:

  Do bestialskiej zbrodni doszło w szwedzkim Upplands-Bro. Ofiarą Erytrejczyka jest siedmioletnia rdzenna Szwedka – zdarzenie miało miejsce podczas nieobecności rodziców w domu.
  Uchodźca z Erytrei przebywał w Szwecji dziesięć miesięcy, wcześniej wynajmował mieszkanie w domu rodziny bestialsko zamordowanej dziewczynki. Z nieznanych powodów włamał się do mieszkania, gdy nie było rodziców – zamknął dziewczynkę w łazience i tam zaczął podrzynać jej gardło.

  Ciotka usłyszała straszliwe odgłosy i wezwała pomoc sąsiadów. Gdy weszli do domu znaleźli już martwe ciało i 36 letniego uchodźcę, który nie uciekł z miejsca zdarzenia.
  Podczas policyjnego przesłuchania mężczyzna obrał linię obrony chorego psychicznie ze względu na prześladowania w jego kraju. Próbował przekonać władze, że cierpiał na halucynacje i paranoję.

  Uchodźca z Afryki nie zostanie deportowany, ponieważ według urzędu migracyjnego w Erytrei panuje dyktatura. Podatnicy będą zmuszeni utrzymywać mordercę w zakładzie karnym.

  Podczas policyjnego przesłuchania mężczyzna obrał linię obrony chorego psychicznie ze względu na prześladowania w jego kraju. Próbował przekonać władze, że cierpiał na halucynacje i paranoję.

  Uchodźca z Afryki nie zostanie deportowany, ponieważ według urzędu migracyjnego w Erytrei panuje dyktatura. Podatnicy będą zmuszeni utrzymywać mordercę w zakładzie karnym.

  http://ndie.pl/szwecja-uchodzca-z-erytrei-poderznal-gardlo-7-letniej-dziewczynce/

 34. Sylwia pisze:

  A ja z innej beczki:
  Dziś wieczorem , dziecko chciało bym poczytała bajki przed snem. Przyniosło mi jedną z nich. Była to książka którą czytała mi bliska osoba . Jest to książka chyba z 1986 roku , pt. „Magiczne Imię ” autorstwa Urszuli Kozioł . Niby sam tytuł już zapala człowiekowi lampkę ale muszę powiedzieć że jakoś treść tytułu nie budziła jeszcze odrzucenia .Dopiero wnikając w treść zaczęłam pojmować że ta książka jest przesączona złymi treściami , choć pięknie podana na tacy – o mówiących kwiatach itd. Gdy tak zaczęłam czytać widziałam że pełno w niej magii , rytuałów , zaklęć ( dodam że nie czytałam tego dziecku , tylko luźną treść, masę opuściłam ) . Książka jest przesączona okultystycznymi głupotami – od magii do zdolności jasnowidzenia , talizmany itd. A wszystko to ładnie podane. Ja jako dziecko zetknęłam się z tą książką , ale nie pamiętałam treści bo minęło parę lat. Dopóki nie zaczęłam czytać jej dziś ..
  ktoś kto nie jest świadomy zagrożenia będzie sobie ją czytał . Ale ja zauważyłam to od razu .. Wiem że tę książkę jeszcze można kupić .. ( i tak teraz się zastanawiam ile ludzi , przez lata czytało tę książkę i jak wielki wpływ miała ona na ich życie, bo na moje na pewno, bo to kolejny haczyk na które łapie się dziecko ). Przytoczę wam jeden cytat z tej książki , gdyż nie chcę pobudzać kogoś do kupowania tego .
  A oto jeden z nich :
  ” -Więc magiczne formuły są uśpione w pulsach obu rąk ?
  – Ma się rozumieć nie wiedziałaś o tym ? ”
  ” Inna( imię bohaterki) zgodziła się do wypowiadania zaklęć – i tam padło zaklęcie którego nie przytoczę …ze względu na szkodliwość duchową .
  Więc ten wpis jest dla wszystkich ostrzeżeniem, by uważać co się czyta dzieciom . Z niewinnie wyglądającej książeczki wychodzą brzydkie teksty. Niby pod przykrywką moralnych wartości.
  Ja wiem jedno książka idzie do pieca .. i polecam to samo tym co ją może mają w domach , gdyż mogła przechodzić z pokolenia na pokolenie jak u mnie .. a może przynieść szkody dla naszych dzieci i nas samych bo ją też czytamy .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s