WOŚP nie wie na co zbiera kasę w tym roku? Pediatria nie zajmuje się starymi ludźmi!

Odjazd totalny – Owsiak nie wie na co zbiera kasę!
PEDIATRIA  to nie jest OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI!!!
Pediatria – dział medycyny zajmujący się leczeniem dzieci a nie osób starszych
Geriatria – dział medycyny zajmujący się pieką medyczną osób starszych

Tymczasem jego banery głoszą:
PEDIATRIA – GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU
Nie wierzysz? Sam zobacz!

owsiak
Ku przypomnieniu:
Jurek Owsiak dołączył do grona osób popierających eutanazję. Stwierdził, że dla niego to „pomoc starszym w cierpieniach”. 
A portal gość.pl informuje, że „Owsiak podtrzymuje wypowiedź o eutanazji” – http://gosc.pl
To tyle na temat pediatrii w geriatrii.
Ps. Boże widzisz a nie grzmisz!!!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

67 odpowiedzi na „WOŚP nie wie na co zbiera kasę w tym roku? Pediatria nie zajmuje się starymi ludźmi!

 1. wobroniewiary pisze:

  To nie jest jakaś ściema.
  Oto ich strona na fb 😀 😀 😀

 2. Daniel pisze:

  Mi się wydaje że, p. Jurek O.(ponieważ zasiada na ławie oskarżonych) nie ma pomysłu i od kilku lat wykorzystuje ludzi starszych do swoich interesów i tu nikomu nie przeszkadza że to „mohery” dają pieniądze!

  • wobroniewiary pisze:

   Ale nie rozumiesz że on zbiera na pediatrię (ta zajmuje się małymi dziećmi) a pisze ze na osoby starsze. On nie wie co jest co w medycynie. Laik jakich mało a rżnie experta!

   • Daniel pisze:

    nie ja to rozumie (mam dzieci to wiem gdzie chodzę he) mi się wydaje, że tam zapomnieli dodac przecinka. Przecież to za pewnie nie pan Jurek O. wymyśla tylko zatrudniony sztab ludzi od wizerunku i marketingu.

    • wobroniewiary pisze:

     Mnie to rybka kto to wymyśla, widzę coś dziwnego, śmiesznego, niedopracowanego – i mam prawo o tym napisać.
     Tyle!

    • Monika pisze:

     Jemu też to rybka, bo kasę dostanie a o to mu w końcu chodzi, dlatego tyle przy tym huku i wrzasku aż do zachrypnięcia. Dla niego wystarczy i na te wszystkie diabelskie cele, gdzie tylko diabeł się cieszy, bo to praca dla niego.
     A to, że główny prowodyr popiera aborcję = zabijanie bezbronnych dzieci oraz eutanazję czyli hasło ukryte: śmierć bezbronnym staruszkom, to szczegół.
     Tego już w reklamie zabrakło, bo po co komu prawda? Przecież tu nie o prawdę idzie ale o kasę na cele przeciwnika.
     Na wierzchu przykrywka ładna, polakierowana a pod spodem bagno w czystej postaci.
     Szczegół!

    • wobroniewiary pisze:

     Moniak jakbyś zajrzała to spamu, to byś chyba zemdlała. Wszelkie „hieny” ujadające na „klechów” zleciały się albo z „łonetu” albo z „wybiórczej” i aż boję się tych wyzwisk czytać a co chwila wsadzam do spamu
     Wielcy obrońcy wośpu, jogi, i woodstocka – cała chmara jakby szarańczy. Ktoś im zapodał linka i walą w nas, w ks. Bortkiewicza, w NMP, w Biblię a gloryfikuja i kanonizują „jureczka”

    • Monika pisze:

     Na pewno warto by się za Jurka Owsiaka szczerze pomodlić, bo jakby Łaska Boża go trafiła i jakby się tak nawrócił, co daj Boże, i złożył swoje świadectwo, to na pewno wiele dusz by przejrzało na oczy – tych wszystkich co karmią się mediami przeciwnika – a przynajmniej by się chwilkę zastanowili.
     Ale by wtedy mu psikusa zrobił. Jest więc wiele do zrobienia i wiele modlitwy, tylko sercem.
     Jezus jest Panem i Święte Imię Jego!

    • Daniel pisze:

     oj przepraszam a ja nie mówię, że masz o tym nie pisac. Ja tylko zwróciłem moją sugestie. Wiem co mówi na temat wosp ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz oraz ks.Pawlukiewicz, księża mówią a wierni i tak wrzucają pod kościołem.

  • Ola pisze:

   Owsiak przez ostatnie lata zbieta na pediatrię i dla ludzi w podeszłym wieku-czyli na jedno i drugie.
   Geriatria to węższa dziedzina-leczenie ludzi w podeszłym wieku.Opieka nad takimi ludźmi to nie tylko leczenie.
   Myślę,że na plakacie sa wymienione dwa cele,a nie jeden.
   To nie błąd robiących plakat tylko nie potrafiących go czytać 🙂
   I rżeby nie było-nie daję na WOSP,nie popieram 🙂
   To tylko tak ku prawdzie-nie ma co robić sensacji z bzdury…
   Nie w tym akrat szczególe jest problem z Owsiakiem.

 3. K pisze:

  Wyluzujmy, zapewne chodziło o pediatrię i geriatrię.

  • wobroniewiary pisze:

   Taaaaaaak?
   Obrońca uciśnionych się znalazł!!!

   • Sylwia pisze:

    Mnie to rozśmieszyło jak można zbierać kasę na coś a do końca nie wiedzieć na co 😀 , najlepsze jak wchodzi się w ten profil to nikt nie zwrócił uwagi z komentujących że coś jest nie tak z tym hasłem 😀

  • kasiaJa pisze:

   Sorry, ale jak dla mnie to przekaz na plakatach nie powinien opierać się na domysłach – tutaj wyszły kompetencje organizatora a raczej ich kompletny brak. I bardzo dobrze, że tak się stało, bo wiemy dobrze czyje „interesy” reprezentuje i realizuje imć Jurek. Może chociaż trochę da to ludziom do myślenia. Oby…

  • Maggie pisze:

   @K: logicznie patrząc … eutanazja …chyba jest daaaaleka .. geriartrii i jej finansowaniu(!?!). Nie tak bardzo ważny jest więc brak przecinka, ale ważny jest brak prawdy i logiki.
   To nie przecinek, wywał krytykę w formie docinek.

 4. Sebro pisze:

  Należy też pamiętać o niedawnym wyroku sądu w procesie Owsiaka z blogerem Matka Kurka. Przed sądem zostało udowodnione, że Owsiak, jego rodzina i spółki im podległe, najzwyczajniej w świecie robią na WOŚP interes życia. Oni się utrzymują z tego co nazbierają. Z tego co zostanie kasa idzie na Przystanek Woodstock, sektę Hare Kriszna a dopiero reszta na sprzęt medyczny.
  Obecny rząd zakazał udziału w tej szopce służbom publicznym typu Straż czy Policja. Czekam na wyłączenie TVP z tego cyrku. W tym roku już nie zdążą ale od przyszłego może już tak.

 5. leszek pisze:

  Żaden człowiek póki żyje nie jest przekreślony w relacji z Bogiem. Po to Pan nasz Jezus Chrystus objawił ideę Miłosierdzia Bożego przez św. Faustynę, po to wzywa abyśmy byli miłosierni dla swoich wrogów, po to Słowo głosi, że tylko Bóg Jest Sędzią, po to św. Maksymilian Maria Kolbe utworzył Milicję Niepokalanej, aby ratować grzeszników i nikomu takiej szansy nie odbiera. Nie bronię złych czynów kogokolwiek, ale pragnę ratować wszystkich, a złoczyńców najbardziej. To właśnie WOWiT stał się dla mnie źródłem dodatkowych informacji i inspiracji, z pomocą Maryi Niepokalanej formującym moją świadomość religijną. Tutaj dowiedziałem się o wielu możliwościach dotarcia bliżej Boga, aby otwierał kolejne drzwi serca i duszy i przepajał mnie swoim światłem i słodyczą. Wielki ból sprawia mi czytanie waszych złośliwych uwag , którymi dzielicie swoją miarą sprawiedliwych od niesprawiedliwych. Opamiętajcie się. Nikt nie jest bez winy i wszyscy potrzebujemy łaski miłosierdzia, tylko nie wszyscy zdali sobie z tego sprawę, a wielu potrzebuje przełomu, aby poznali potrzebę pojednania z Bogiem. Dajcie już spokój tym biedakom duchowym a raczej wspierajcie ich tak jak mnie wspieraliście. Ja jestem najnędzniejszym dowodem bezmiaru Bożego Miłosierdzia, bo byłem na dnie a nade mną gruba warstwa mułu – mimo to Matuś mnie znalazła i podniosła. Dajcie szansę wszystkim, a nie tylko wybranym. Niech Boża Opatrzność decyduje kto łaskę otrzyma.
  Szczęść Boże. Niech Niepokalana ma nas wowitów w swej opiece.

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. prof. Paweł Bortkiewicz też źle czyni?
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/12/31/ks-prof-pawel-bortkiewicz-katolik-ktory-chce-czynic-dobro-nie-powinien-wspierac-wosp/

   Pan Jezus nazywając faryzeuszów grobami pobielanym też źle czynił?

   Poczytaj jeszcze proszę o tzw. fałszywym miłosierdziu i usprawiedliwianiu każdego.

   To prawda, każdy póki żyje może się nawrócić – oby tylko chciał!!!

   A tymczasem pokazywanie fałszu i obłudy nie jest niczym złym!!!

   • leszek pisze:

    Wiele można by mówić, ale po co? Oddaję wszystko Maryi Niepokalanej i poczytuję to sobie za szczęście, że należę do Niej – Maryja wszystkim się zajmie. Ludzkie sądy są dość niesprawiedliwe, a ja się na ławnika nie piszę. Z poważaniem.

  • Maggie pisze:

   @leszek: Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
   Mój drogi, to czyn i nieuczciwość oraz dmuchanie w wielki puzon i bicie w werble, aby darczyńców zrobić w trąbę, się krytykuje.

   Spójrz, że wysyłanie seniora do pediatry samo w sobie jest tragikomiczne, a poparcie eutanazji przez kogoś, zbierającego niby to na służbę zdrowia, czy wspomaganie pogańskich okultystów i demoralizujących zjazdów … prowadzących do ruiny i zguby, samo z siebie wymaga odrzucenia
   – a do tego „ktoś przy tym sobie dobrze (!) brzucho pasie”, siedząc przy naplywajacej zewsząd kasie.

   Wśród hałasu kpina,czy jak to nazywasz złośliwość, jest dobrą szpileczką! … aby obudzić i uciąć dotacje, które promują niegodziwość pod szyldem dobra i zabawy.
   Nie wyklucza to modlitwy za błądzących !!!!
   W Ewangelii przeczytasz, że mówi się TAK,TAK albo NIE,NIE ale w tym samym czasie nie zaprzecza to miłości bliźniego.

   Upomnienie niekiedy bywa bolesne, zwłaszcza, że kpina/satyra dociera najszybciej tam gdzie trudno przez warstwy różnych „zaszłości”.

   Nie baw się mój drogi w moralistę, dobierającego się do tych, których słuchaleś, zamiast do tych których trzeba zastopować, pomagając im zrozumieć, odciąć od mamony na wybryki etc i ocucać na wszelki sposób, w tym satyrą.

   • leszek pisze:

    Nie bronię J.Owsiaka, ale nie można wpadać ze skrajności w skrajność. Napomnieć grzeszącego to czyn miłosierdzia względem duszy, ale nie służy temu szyderstwo. Zło dobrem zwyciężaj. Na dodatek czepiać się słówek to takie małostkowe i próżne. Przecież na banerze nie ma myślnika, a ten szczegół zmienia znaczenie – na tym polega składnia i temu służy interpunkcja. Ja pisałem o miłosierdziu, bo z tego przede wszystkim będziemy rozliczani. Nasz pan Jezus Chrystus nie nawoływał do linczu pod żadną postacią, a teraz medialnie też można kogoś zlinczować. Z Bogiem!

    • wobroniewiary pisze:

     Leszek, jak można zbierać dla starszych ludzi na sprzęt a jednoczesnie być za eutanazją?
     Jak można zbierać dla małych dzieci – a popierać aborcję i rozpijać młodzież

     3. Moja koleżanka zamieściła zdjęcie z CZD w Warszawie (nie dam tu, bo jest na nim jej córka Wiktoria) Córka stoi przy tablicy darczyńców. Jest tam nawet tvn, ale fundacji Owsiaka nie uświadczysz!!!

     Dla mnie dyskusja skończona

    • leszek pisze:

     Żyjemy w państwie prawa. Niech oszustem zajmie się sąd, a reszta jest u Boga. Wasze zachowanie nie sprzyja budowaniu jedności, tylko wzmaga wrzenie. Dość już nienawiści między ludźmi w jednym narodzie. Jak stąd ma wyjść iskra do przemiany świata? Przyjdź Panie Jezu i wprowadź Twój pokój. Marana Tha!

    • Marek pisze:

     Państwo prawa powiadasz? to czemu Owsiak odmówił sadowi przedstawienia sprawozdania finansowego z działalności jego fundacji? i dlaczego ta fundacja jeszcze istnieje pomimo łamania prawa?
     Dla Owsiaka są jakieś inne specjalne prawa, takie których nie musi przestrzegać?

    • leszek pisze:

     Marek – zapytaj sąd i prokuratora, dlaczego prawo nie działa. Ja ci nie odpowiem.

   • leszek pisze:

    Twoje wpisy sączą jadem, a nie satyrą. Pokory!

    • wobroniewiary pisze:

     Leszku, nawzajem.
     Czystość duchowa nie polega na umywaniu rąk niczym Piłat!
     Daj spokój Maggie!
     Kim Ty jesteś, że innym każesz pokornieć!
     I dlaczego Maggie a nie Owsiakowi?
     Ty nie dzielisz? Nie wywyższasz się? I nie usprawiedliwiasz zła???

    • leszek pisze:

     Zależy mi na zbawieniu Maggie i wszystkich innych, dlatego angażuję czas i uwagę. Kim jestem? Nikim. Prochem wobec wszechmocy Bożej. Sługą i niewolnikiem Maryi. Członkiem Milicji Niepokalanej. Polakiem. Grzesznikiem. Nie dzielę, nie wywyższam się i nie usprawiedliwiam zła. Prawda jest u Boga.

 6. Amatello pisze:

  Jestem przeciwko działalności Owsiaka. Dlatego wolałbym abyście zajęli się promocją dobrych dzieł, jak np. Caritas, zamiast ośmieszać się publikując takie artykuły. W sztabie Owsiaka siedzą ludzie od marketingu mądrzejsi od blogerów czepiających się słówek. To jest baner, który mówi o dwóch celach zbiórki: 1. Pediatria i 2. Opieka dla starczych.
  Cenię wasze zaangażowanie, ale gonitwa za sensacją nie służy dobru…

  • wobroniewiary pisze:

   My też jesteśmy przeciwko działalności Owsiaka – i mamy prawo wykazać idiotyzm ich baneru

   Zajmujemy się wieloma tematami i będziemy nadal różnorodni. „Nie będąc z tego świata” żyjemy w tym świecie i mamy prawo wypowiadać się na różne tematy.
   Każdemu się nie dogodzi.
   Programu WOŚP nie czytam, a na reklamie widzę to co widzi każdy!!!

  • Marek pisze:

   Skoro jesteś przeciwko Owsiakowi i jego zbiórce to mów o tym, mów o tym jakie tam są przekręty, mów o tym co jest tak naprawdę finansowane ze zbiórek, masz bloga to wykorzystaj go do przekazywania ludziom prawdy aby ich ostrzec, mów, mów, mów, nie zaciągaj kapelusza na oczy tylko podnieś głowę i mów.

   • Amatello pisze:

    Marku, nie mów ludziom, co powinni robić i nie stosuj argumentów „ad personam”.
    Wokół Jezusa działo się wiele zła, ale on nie tracił na to czasu. Powiedział „idźcie głosić Dobrą Nowinę”, a nie: „idźcie i wyszukujcie wszystko, co złe i potępiajcie to w imię Moje”.
    Jezus już pokonał zło. Nie wolno nam jednak chować się i siedzieć bezczynnie. Wezwani jesteśmy do dawania świadectwa. Świadectwo to jest o Chrystusie, a nie o dziełach Szatana. Chrześcijańska walka ze złem, polega na rozwijaniu dobra. Co z tego, że Caritas zbiera więcej, skoro nikt o tym nie mówi, bo wszyscy są zajęci uświadamianiem wszystkich, jaki to Owsiak jest oszust.
    Tylko o to mi chodzi.

    • wobroniewiary pisze:

     Mało razy tu mówiliśmy o tym?
     Nie będę przypominać.

    • Amatello pisze:

     A jeśli wiele razy było już o tym mówione, to warto to dalej wprowadzać w życie…
     Cenię merytoryczną rozmowę, dlatego na tym poprzestanę.

    • wobroniewiary pisze:

     1 konkret 😉
     „Szlachetna Paczka” pobiła WOŚP. A organizator akcji: Nie idę na rekord, by co rok mieć więcej”

     W tym roku w ramach „Szlachetnej Paczki” zebrano 54 mln zł – o milion więcej niż WOŚP w ostatnim roku. Ks. Stryczek nie przywiązuje jednak wielkiej wagi do tego wyniku. Nie chce się porównywać z Owsiakiem.

     W pomaganiu najważniejsze jest dostrzeganie człowieka w osobie biednej i powstrzymanie się od jej oceniania
     http://niezalezna.pl/74291-szlachetna-paczka-pobila-wosp-organizator-akcji-nie-ide-na-rekord-co-rok-miec-wiecej

    • Amatello pisze:

     Dziękuję… 🙂
     O to właśnie mi chodzi!
     Szlachetna Paczka nigdy nie zajmowała się Owsiakiem, tylko robiła swoje. Wybrali większe dobro.
     Jeszcze raz dziękuję…

    • Maggie pisze:

     @Amatello: zło, zwłaszcza ubierające się krzykliwie … w piórka dobra, i szczerzące zęby w uśmiechu, trzeba demaskować, by przed nim chronić również tych, którzy je szerzą, ale i tych których ono pochłania lub może skazić .. Proporcje ze zbiórek: na co i komu, same za siebie mówią ale jeśli się je ukazuje, a nie chowa pod dywan.

     Ostrzeżenie przez demaskowanie też jest rodzajem Ewangelizacji i to z pewnością chciał podkreślić @Marek, z którym się zgadzam, bo mówić trzeba, by pokazywać kontrastowo(!) to, co nie jest tylko dekoracją lecz rzetelną pomocą.

   • roza pisze:

    A oto przekręty:)

    Kto zasilił lub zamierza zasilić puszki podsuwane przez wolontariuszy Jerzego Owsiaka, powinien wiedzieć na co idą pieniądze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy trafiają wyłącznie dla potrzebujących?

    Pch24.pl podaje, w komentarzu czytelnika portalu, krótkie zestawienie danych finansowych Caritasu i akcji prowadzonej przez Owsiaka. Na początek przytoczmy sprawozdanie Caritas z 2009 roku.

    Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów

    – podaje portal.

    A teraz, jak czytamy na pch24.pl, „kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.”

    Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok: Zbiórka – 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł. Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta?

    Podobne pytania padały wielokrotnie.

    Zawsze kiedy zaczyna się kwestionować niezwykłą szlachetność akcji Jerzego Owsiaka, pojawia się chór zakrzykujących: „Dzięki sprzętowi kupionemu przez Orkiestrę ratuje się chore dzieci”. Tylko czy cel powinien uświęcać środki?

    – pisał kilka lat temu na łamach „Rzeczpospolitej” Krzysztof Świątek.

    Publicysta zwracał uwagę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie jest przedsięwzięciem w 100 proc. charytatywnym.

    Dobrych kilka milionów złotych każdego roku przeznacza nie tylko na organizację całego finału i funkcjonowanie samej fundacji, ale też na imprezę rockową Przystanek Woodstock

    – zaznaczał.

    Organizacja finału w 2008 roku kosztowała, według sprawozdania finansowego zamieszczonego na stronie internetowej WOŚP, ponad 1,7 mln zł. Wydatki na Przystanek Woodstock pochłonęły dalsze prawie 2 mln zł (dokładnie 1 mln 933 tys. zł). Roczne koszty funkcjonowania samej fundacji wyniosły w 2008 roku ponad 2 mln zł

    – wyliczał.

    Co na to Owsiak? Zazwyczaj odpowiada tak samo: ekstra wydatki finansowane są z odsetek bankowych uzyskanych przez kierowaną przez niego fundację.

    W 2008 roku owych procentów na Przystanek Woodstock nie wystarczyło, bo z odsetek fundacja uzyskała, według informacji zamieszczonych przez nią samą, niecałe 1,2 mln zł

    – zauważał jednak Świątek.

    Oczywiście, każda organizacja, także dobroczynna, potrzebuje ludzi do jej prowadzenia. Ale czy w fundacji charytatywnej musi pracować dwoje specjalistów ds. marketingu i promocji, trzy osoby w biurze prasowym, dwie panie grafik, cztery księgowe, a do tego pan zajmujący się flotą samochodową?

    – pytał publicysta w 2010 r.

    I dodawał:

    Jeśli w ostatnim sprawozdaniu finansowym można przeczytać, że wśród aktywów trwałych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdują się „budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej” o wartości ponad 7,6 mln zł, to rodzi się pytanie, czy nadal chodzi o akcję charytatywną, z której pieniądze są natychmiast przekazywane, zgodnie z wiarą darczyńców, na ratowanie chorych dzieci, czy też o duży koncern, który opracowuje gigantyczną kampanię promocyjną i strategię lokowania znaczących funduszy – część na lokatach, część w nieruchomościach, reszta jako rezerwa celowa.

    A tak w TOK FM odpowiadał na te zarzuty Owsiak:

    Nie jest tak, że z pieniędzy które ktoś wrzuca do skarbonki organizujmy Przystanek. Ale odsetki możemy wydać na to, na co chcemy. Jak to się komuś nie podoba, to może nie wrzucać następnym razem.

    Znamienne. Warto zapamiętać.

 7. Magda pisze:

  Ksiądz Międlar apeluje: „Nie daję Owsiakowi! NIE WSPIERAJCIE HOCHSZTAPLERSTWA!”

  Ksiądz Jacek Międlar uważany jest za „duszpasterza narodowców”. Ze względu na styl swojej działalności oraz głoszone hasła jest ostatnio jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych. Wielu osobom bardziej przypomina polityka lub mówcę motywacyjnego niż kaznodzieję. W tym roku był bardzo aktywny podczas marszu zorganizowanego 11 listopada. Wykrzykiwał m.in. hasła „Narodowa duma!”, „Ewangelia a nie Koran” i „Nie islamska, nie laicka, wielka Polska katolicka!”.

  Ponieważ zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Międlar zaangażował się w działalność przeciwko zbiórce charytatywnej Jerzego Owsiaka. Na swoim koncie na Twitterze opublikował grafikę odwróconego serduszka w kształcie pupy z napisem: „Nie daję Owsiakowi”. Zdjęcie podpisał:

  Porwany duszpasterską odpowiedzialnością: Nie wspierajcie hochsztaplerstwa.

  http://www.pudelek.pl/artykul/87409/ksiadz_miedlar_apeluje_nie_daje_owsiakowi_nie_wspierajcie_hochsztaplerstwa/

 8. Magda pisze:

  Skandal wokół Orkiestry. Rodzinny biznes Owsiaka
  Nie tylko żona Jerzego Owsiaka i jego córki znajdują zatrudnienie w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i przyległych spółkach. Jacek Stachera – współorganizator finałów WOŚP i Przystanku Woodstock, współpracujący z Telewizją Polską, TVN-enem i Canal+ – jest w bliskich relacjach z córką Owsiaka Aleksandrą.

  http://niezalezna.pl/63094-skandal-wokol-orkiestry-rodzinny-biznes-owsiaka

  • roza pisze:

   O tym, że Jerzy Owsiak zatrudnił swoją żonę na stanowisku dyrektora medycznego, żeby było śmieszniej, już wiemy. Precyzyjnie rzecz ujmując Lidia Niedźwiedzka-Owsiak powstrzymała się od głosu przy podejmowaniu decyzji o swoim zatrudnieniu, ale uchwałę podpisała. Wypłaty dla „Dzidzi” dawno się zdezaktualizowały, w ostatnim dostępnym sprawozdaniu merytorycznym pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy. Jednak to nawet nie jest czubek góry lodowej, jeśli chodzi o podpisywanie umów i wypłatę środków w układzie Owsiak płaci żonie, żona płaci Owsiakowi, Owsiakowie płacą Owsiakom

  • roza pisze:

   Jerzy Owsiak sam siebie zatrudniał na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłacał wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego

  • roza pisze:

   Mrówka Cała” przez lata doiła WOŚP i „Złotego Melona” na ciężkie miliony złotych, teraz czas na „Jasną Sprawę” – pisze bloger Matka Kurka na blogu kontrowersje.net, opisując kolejną firmę Jerzego Owsiaka.

   Tekst Matki Kurki pierwotnie ukazał się na blogu kontrowersje.net

   Przykładami bezczelności i poczucia bezkarności prezesa Owsiaka mógłbym sypać godzinami. Pierwsze z brzegu to oczywiście lekceważenie obowiązującego prawa: odmowa realizacji prawomocnych zarządzeń Sądu, czy permanentne łamanie ustawy o dostępności do informacji publicznej. Tylko te dwa karygodne i ostentacyjne omijanie przepisów prawa pokazują, że Jerzy Owsiak czuje się nietykalny. Niestety podobne postawy są czymś powszednim u pana prezesa i rzec by można, że na nikim to nie robi większego wrażenia. Większość się przyzwyczaiła do istnienia Owsiaków, Nowaków, Sikorskich, Wojewódzkich, pozostali tracą ochotę do opisywania patologii, którą wyniesiono na poziom cnoty.

   Zdarzają się jednak takie „numery”, które powinny obudzić najbardziej obojętnych. Dziś opiszę niewiarygodnie bezczelne zagranie Owsiaka, pokazujące w jakim poczuciu wyższości i kpiny ze zwykłych ludzi żyje pan prezes. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji finansowej odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP. 12 maja 2014 roku trafiło do Sądu kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu. Z dostarczonej do Sądu makulatury wiadomo, że z fundacji WOŚP i „Złotego Melona” prywatna firma żony Owsiaka „Mrówka Cała” wydoiła co najmniej 1,3 miliona złotych, w postaci rozmaitych zleceń i innych usług wykonywanych za pieniądze donatorów, w tym za pieniądze z puszek. Sąd nie dał wiary pociętym starym gazetom, które księgowa Pilarska i Jerzy Owsiak drwiąc z ludzkiej inteligencji podpisali: „zestawienia finansowe”. 17 czerwca 2014 roku Sąd wydał nowe zarządzenia, domagając się pełnej dokumentacji w postaci ksiąg rachunkowych, co jak wiadomo skończyło się odmową i kompromitacją Jerzego Owsiaka oraz fundacji WOŚP wraz z przyległymi spółkami i firmami.

   Powyższe fakty są powszechnie znane, ale to dopiero tło dla najnowszego biznesu Jerzego Owsiaka, przyklejonego do WOŚP i „Złotego Melona”. Gdy sprawy zaczęły się Owsiakowi i jego żonie wymykać spod kontroli, razem wykonali klasyczną dla RP III operację biznesową. Działalność spalonej „Mrówki Całej” została zawieszona, a klika dni wcześniej Jerzy Owsiak pod jakże znamienną nazwą: „Jasna Sprawa” założył własną firmę. Chociaż kolekcjonuję kłamstwa i moralne oszustwa Owsiaka i śledzę niemal każdy jego ruch, nie przyszło mi do głowy, że prezes „Złotego Melona” w czasie dla niego wyjątkowo niebezpiecznym może tak „pójść po bandzie”. Wróćmy jeszcze raz do dat i pokażmy pełne kalendarium:

   1. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP.

   2. 16 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu Lidia Niedźwiedzka-Owsiak biegnie do urzędu i zawiesza działalność „Mrówki Całej”.

   3. 24 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu, Jerzy Owsiak zakłada swoją firmę „Jasna Sprawa”.

   4. 1 maja 2014 roku firma Jerzego Owsiak „Jasna Sprawa” rozpoczyna działalność gospodarczą.

   5. 12 maja 2014 roku do Sądu trafia kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu.

   6. 17 czerwca 2014 roku Sąd uznając dokumenty za niewiarygodne, wydaje nowe zarządzenia, w których żąda od fundacji WOŚP i „Złotego Melona” dostarczenia kopii ksiąg rachunkowych.

   7. 5 września 2014 roku pełnomocnik Owsiaka i WOŚP, po wielu tygodniach kluczenia, przysyła do Sądu pismo, w którym oświadcza, że fundacja i „Złoty Melon” nie wykonają prawomocnych zarządzeń, które dotyczyły kopii ksiąg rachunkowych.

   Sekwencja zdarzeń inteligentnemu człowiekowi mówi wszystko. Sztubackie zagrywki z wnoszeniem pudeł na salę sądową i bieganie po stole w poszukiwaniu słoika zostały przez Sąd ukrócone. Happening, który miał odwrócić uwagę od prywatnych biznesów małżeństwa Owsiaków robionych na chorych dzieciach, przy pomocy dzieci wyganianych w styczniu na ulicę, przyniósł odwrotny skutek. Ponieważ „Mrówka Cała” była podwykonawcą dla „Złotego Melona” i WOŚP, wyciągając z tego układu publiczno-partnerskiego miliony złotych, małżeństwo „filantropów” postanowiło pozbierać rozlane mleko. W jaki sposób? Metodą małżeństwa „Amber Gold”. Owsiakowie zawiesili działalność spalonej firmy i w tym samym czasie otworzyli firmę, której właścicielem jest Jerzy Owsiak, a pełnomocnikiem Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Czy muszę tłumaczyć, jaki profil działalności ma „Jasna Sprawa”? A jakże by inaczej, pewnie, że szkolenia edukacyjne, medyczne, produkcja filmowa, muzyczna i gadżetów wszelakich, słowem wszystkie zlecenia „Mrówki Całej” do przejęcia. „Jasna Sprawa” to najzwyklejszy w świecie klon „Mrówki Całej”. Z tej przyczyny zwykły Kowalski, którego US potrafi ogołocić za niewykazanie 10 złotych przychodu, nie potrafi zrozumieć po co ten cały cyrk? Jaki sens w tym wszystkim? Zawieszać jedną firmę i zakładać drugą pod własnym nazwiskiem, w dodatku z pełnomocnikiem, do którego należała zawieszona firma? Tak właśnie się robi, jeśli się czuje, że prokuratura, sądy, urzędy skarbowe i wszelkie inne instytucje nie tkną podobnego poziomu bezczelności, ponieważ nie ma sygnału z centrali. Czy małżeństwo „Amber Gold” wysilało się przy rejestracji nowych podmiotów? Absolutnie nie, facet z kilkoma wyrokami, drwiąc z prawa, zakładał nową firmę, a gdy się nie dało posyłał żonę i dalej na oczach wszystkich robił biznes.

   „Mrówka Cała” przez lata doiła WOŚP i „Złotego Melona” na ciężkie miliony złotych, teraz czas na „Jasną Sprawę”. Owsiak nie mógł sobie odpuścić wielkiej kasy na kilka miesięcy przed żniwami. Przypomnę, że 1 maja 2014 roku „Jasna Sprawa” zaczęła działać, żeby zdążyć przed 31 lipca na „Przystanek Woodstock”, no i coś mi się wydaje, że także w dniu 11 stycznia 2015 roku firma Owsiaka nie będzie narzekać na brak zleceń. Sama organizacja „Przystanku Woodstock” to jest 7-8 milionów, między innymi wyjętych z puszek i 1% podatków. Mając przed sobą taką perspektywę rozum śpi i budzi się pożądanie. Owsiak wiedział, że grunt mu się pali pod nogami, że sprawy przybrały fatalny obrót, ale nie był w stanie powstrzymać się przed manewrem „Amber Gold”, bo na „Przystanku Woodstock” i Finale WOŚP zarabia się największe pieniądze. Dlatego do Sądu ostatecznie nie trafiły księgi rachunkowe, tylko jakieś kieszonkowe Owsiaków z umów zleceń i śmiesznych premii, bo prawdziwa wielomilionowa kasa kryje się w dwóch źródłach: prywatne firmy prezesa i pani dyrektor finansowej wykonujące zlecenia na rzecz WOŚP oraz beztroskie życie na koszt fundacji. Przy Owsiakach „trójka madrycka”, ośmiorniczki Sienkiewicza, czy wino Sikorskiego to skromne życie.

   Policzcie sobie „kilometrówkę” Owsiaka, który niemal co weekend jedzie ponad 700 km w obie strony do Szadowa-Młyn. Policzcie jego wizyty w New Yorku, Paryżu, Londynie i wszelkie inne „szkolenia”. Policzcie wszystkie delegacje, wizyty w knajpach, hotelach, przeloty samolotowe itd., itp. Daję głowę, że roczne utrzymanie Owsiaków przez podatników i donatorów, wiele nie odbiega od poziomu ministrów napychających się u „Sowy”, że o zwykłych posłach nawet nie warto wspominać. Zresztą same ich pensje są ministerialne, no i skąd się biorą takie kwoty, jak: 4 miliony kosztów administracyjnych, czy 7 milionów na reklamę i działalność propagatorską? I wszystko to jest możliwe, ponieważ Owsiak cięgle jeszcze należy do kasty nietykalnych, gdyby takie akcje z lekceważeniem prawa i zakładaniem firm w stylu„Amber Gold” przeprowadzał Piotr Wielgucki, następnego dnia miałby US na głowie, a potem sąd pieczętowałby wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt. Mimo wszystko coś się zmienia, ludzie zaczynają przecierać oczy i łączyć fakty, stąd też pan prezes Owsiak z podpalonym tyłkiem schodzi coraz niżej, przesyłając 120 anonimów z prośbami ludzi, którzy mu zaufali i powierzyli swoje ciężkie losy, a których on i jego pomagierzy potraktowali, jak mięso armatnie w brudnej, łamiącej prawo walce. Ten symbolicznie wyrażony stosunek Owsiaka i WOŚP do biznesu, nie filantropii, jest doskonałym podsumowaniem i wytłumaczeniem „Jasnej Sprawy”.
   Matka Kurka, mk

 9. Sebro pisze:

  Katolik nie może stać z boku. Katolik stojący z boku i obserwujący wydarzenia staje się po prostu letni. Katolik musi być w centrum wydarzeń, by swoją postawą ewangelizować. W przypadku Owsiaka katolik, powinien mówić prawdę, by jak najmniej ludzi zostało zwiedzionych. Sekciarstwo, rozwiązłość, satanizm – to wszystko są działania wspierane po cichu przez WOŚP, z każdej wrzuconej złotówki spora część idzie na te działania. Katolicy muszą o tym wiedzieć, by nie brać współudziału w grzechu. I teraz drodzy „oburzeni” – powiedzcie skąd ludzie się mają tego dowiedzieć skoro media milczą? Tylko z niezależnych źródeł takie jak to można się czegoś dowiedzieć. Ewangelizacja to nie tylko nowenny, litanie i koronki. To też wskazywanie zagrożeń, drogi postępowania itp.
  A jeśli komuś nie pasują ostrzeżenia przed takimi szarlatanami, to może powinien zrewidować swoje poglądy, bo może gdzieś wkradł się błąd w rozumowaniu.

  • J pisze:

   w pelni popieram jak wyzej.
   Na bramie przed wejsciem do Bazyliki Bozego Milosierdzia w Lagiewnikach umieszczono graficzna liste Uczynkow Milosierdzia: Dwa z nich:
   GRZESZNYCH UPOMINAC
   NIEUMIEJETNYCH POUCZAC
   Nalezy mowic i pisac o p Owsiaku poniewaz wiele osob z dajacych na wosp nie wie ze czesc ich pieniedzy moze pojsc na cele na ktore oni normalnie by nie dali czy sa one niezgodne z ich wiara czy przekonaniami. Jednych nalezy upominac, innych pouczac, to sa uczynki Milosierdzia. 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Tak Joanno!
    Ja sama głupia dawałam do puszki kilka lat temu. Dlaczego?
    Bo nie wiedziałam tego, co wiem teraz.
    Bo mało było głosów mówiących o tym, na co ta kasa idzie. A że dodatkowo stali pod kościołami?
    Dzieci ze szkół były angażowane do stania na mrozie i trzymania puszek. Inne tańczyły, recytowały wiersze dla sztabów zebranych w ciepłych salach.
    Interes kwitł – przez nieuświadomienie.

    A tym, którzy są tacy „święci” i fałszywie miłosierni, że daliby prostytutce do puszki idącej do burdelu po 2 stronie ulicy a którego nie widzą, bo lepiej nie zaglądać na 2 stronę) odpowiem:
    Kościół poucza! Tylko trzeba umieć znaleźć!

    Podpowiem: są w rachunku sumienia tzw. grzechy cudze:
    1. Radzić do grzechu.
    2. Rozkazywać drugiemu grzeszyć.
    3. Zezwalać na grzech drugiego.
    4. Pobudzać do grzechu.
    5. Pochwalać grzech drugiego.
    6. Milczeć na grzech cudzy.
    7. Nie karać grzechu.
    8. Pomagać do grzechu.
    9. Uniewinniać grzech cudzy.
    Amen!

    • Daniel pisze:

     Ja z tego co pamiętam to może raz dałem do puszki i nie uważam abym był głupi, i nie uważam, że ten co daje też jest głupi po prostu jest nie świadomy na co te pieniądze idą.
     Może nie głupi tylko naiwni o tak lepiej

   • Kasia pisze:

    J- zgadzam sie z tobá,nie mozna siedziec cicho,gdy cos zlego sie dzieje.
    Przepraszam za brak polskich znaków-wadliwy program..:(

 10. mariaP pisze:

  Przeglad zaleglosci / miedzy nami , katolikami …

  ***

  Wanda Półtawska została uhonorowana statuetką „Anioł Życia”. Odbierając nagrodę, Wanda Półtawska zwróciła uwagę, że życie ludzkie nie ogranicza się tylko do jego wymiaru biologicznego.
  – Nie chodzi tylko o ratowania życia jako takiego, czyli życia cielesnego człowieka na ziemi.
  – To nie wyczerpuje jego losu.
  – Chodzi jeszcze o jakość życia, o to, aby było ono święte. 
  – Musi być zachowana równowaga między ilością popełnianych na świecie grzechów i zbrodni a ilością modlitwy i ofiary ludzi dobrej woli.
  – Dlatego Anioł, ukazując się dzieciom w Fatimie, prosił je o modlitwę za tych, którzy się nie modla .
  http://www.fronda.pl/a/wanda-poltaqska-nie-wystarczy-ratowac-zycia-biologicznego-trzeba-ratowac-tez-jego-dusze,62106.html

  ***

  O mój Boże, wierzę , wielbię , ufam i kocham Cie !
  Proszę Cię, o przebaczenie tym, którzy nie wierzą , nie wielbia , nie ufają i nie kochają Cie.
  (Fatima)
  ***

  Dodała, że świadome dążenie do świętości jest zadaniem na całe życie, a odpowiedzialność za innych,
  za naród,
  spoczywa na wszystkich ochrzczonych i bierzmowanych.
  To jest nasz program na nowe tysiąclecie.
  Tego państwu życzę
  —podkreśliła.
  Przyznając przy tym, że jest już u kresu swojego ziemskiego życia, wyraziła nadzieję na spotkanie w Wieczności

  ***

  Na wzor Fatimskich Dzieci
   
  Boże mój, Miłosierdzie nieskończone, pragnę miłować Cię, czcić i uwielbiać oraz doprowadzić do tego,
  aby wszyscy ludzie w każdym z niezliczonych momentów nieskończoności kochali Cię, czcili i uwielbiali –
  – modlił się i św. Wincenty Pallotti

  mówił tez : czas to cena Wieczności !

  – Korzystamy i my z naszych dni !
  … Bo czas to cena Wieczności !
  Dobrej niedzieli .

 11. wobroniewiary pisze:

  Wkleję wam coś ze spamu ale nie puszczam samodzielnie, aby dana osoba więcej tu nie pisała.
  Nie skomentuję – jedynie zacytuję, bo ręce opadają

  „kochani. Orkiestra gra od blisko 25 lat i do tej pory- gdyby finanse był lewe- dawno by się to wydało. Warto oddzielić jedno od drugiego- w piśmie św jest napisane aby pomagać. i jest napisane, że złodziejom i łajdakom miłosierny Pan wybacza. Osobiście nie widzę kłopotu z WOŚP- daje na ten cel ten, kto ma taką wolę. I faktycznie- NFZ to studnia bez dna, źle zarządzana i nie dająca szansy na leczenie i terapię. Należy ją wspomagać, bez tego wiele osób (w tym dziecko mojej koleżanki) nie przeżyłoby długo.
  ps. byłam wielokrotnie na Woodstocku- dziwi mnie, że gada się o imprezie jak o totalnym źle, jak o werbowaniu do sekt i namawianiu do ćpania. Razem ze znajomymi mieliśmy możliwość siedzieć w kółku z zakonnikami, księżmi, rozmawialiśmy o Bogu i o religii po ludzku, bez zadęcia z ambony. Można?-tak, tylko trzeba wejść między ludzi a nie grzmieć z wysoka. my na Woodstocku bawiliśmy się przednio, kulturalnie i przywieźliśmy masę miłych wspomnień. Nie można przez głupotę garstki osób oceniać całej imprezy. Ps. wchodzenie do sekty to doświadczenie obarczone bólem i odtrąceniem, zwłaszcza młodych i niedojrzałych ludzi. Kościół powinien poczynić starania, by do takich ludzi dotrzeć i podać im rękę a nie marudzic, ze kryszna ich werbuje. Zraniony człowiek pójdzie tam, gdzie wyciągną do niego rękę. W Lednicy bawią się ludzie, którzy mięli szansę spotkać przewodników duchowych. Często na woodstocku lądują dzieciaki szukające bratniej duszy. Może to da do myślenia przeciwnikom imprezy. Może trzeba na nią spojrzeć jak na szansę do pomocy grzesznym, samotnym, zbuntowanym, odtrąconym. Samo picie i ćpanie to tez metoda na wytłumienie emocji, na radzenie sobie z wymaganiami- nie tylko sposób na zabawę. Trzeba mieć trochę wiedzy i zwykłej ludzkiej empatii, żeby to dostrzec”.

  • Magda pisze:

   Ciekawe czy te fakty to też jad dla niektórych i niewygodna prawda?

  • Echelon pisze:

   Wchodzę na ten portal już od jakiegoś czasu. Byłem też wcześniej na dzieckonmp, ale autor i inni użytkownicy zrazili mnie nieco swoim radykalizmem. Po przejrzeniu różnych tu tematów i wpisów na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że portal ten mocno się różni na plus od tego poprzednio (z resztą chyba nawet przed nim ostrzegacie), ale po wpisach i sposobie wypowiadania się na temat WOŚP mocno się rozczarowałem. Podobnie jak wy mam ambiwalentny stosunek do Pana Owsiaka i jego akcji i też uważam, że nie jest do końca przejrzysta, jednak podobnie jak cytowany wyżej użytkownik myślę, że nie można oceniać (tylko i wyłącznie przez pryzmat ekscesów i wypowiedzi głównego organizatora) tego wszystkiego z góry jako negatywne. Niezaprzeczalnym faktem jest, że ileś istnień ludzkich (zwłaszcza małych dzieci) za sprzęt ufundowany przez WOŚP zostało uratowanych i już za samo to należą się Owsiakowi podziękowania, aczkolwiek martwi mnie to, że przeradza się to coraz bardziej w jego kult. Niemniej myślę, że nie powinno się pochopnie oceniać organizatorów, ani ludzi (nawet katolików), którzy na to dają. Ogólnie to sam portaln jest fajny, ale zalecałbym więcej powściągliwości w wydawaniu sądów.

   • wobroniewiary pisze:

    „ileś istnień ludzkich (zwłaszcza małych dzieci) za sprzęt ufundowany przez WOŚP zostało uratowanych”

    PRZY IN VITRO TEŻ ILEŚ OSÓB SIĘ URODZI – A ŻE RESZTA ZGINIE, TO MAŁY PIKUŚ???
    Woodstock – i wszystko w tym temacie!

    • roza pisze:

     No właśnie, czyli bądźmy ,,dobrzy”, bawmy się w produkcję dzieci. Zrobimy jedno, a w tym samym czasie 10 zabijemy, bo już nie będą potrzebne.
     Wracając do tematu: Wszyscy mamy świadomość czym są sekty, czym są narkotyki. Nie tak łatwo ocalić dzieciaki, które tam pobłądzą. Zejść z drogi, to nie problem, ale wrócić nie jest łatwo. Często skutki ,,takiej” imprezki są nieodwracalne.

  • Maggie pisze:

   Obłuda i fałsz ubrane w słówka…
   Finanse .. są ze zbiórek a NIE ze sprzedaży „trawki” itp, więc po co tu o legalności mowa? … ALE co z ich rozchodem ? – pod płaszczykiem poprawności cisza: jak się pieniędzy używa tj na co i w jakich proporcjach … – podsumowując to obłuda i pranie mózgu.
   Paskudne też zasłanianie się duchownymi, którzy jeśli tam przybyli to tylko (!!!!) w celu Ewangelizacji i ochrony przed złem, a nie by popierać tą „imprezę”. Jaka zaś u autorki tekstu „miłość” do kościoła … wystarczy spojrzeć na jad, sączący się ze sposobu wypowiedzi o ambonie.
   Promotorka manipulacji od orkiestry i kota z worka, przypominająca z mowy faryzeuszów.

   Jezu Ty się tym zajmij. Maryjo, Matko!, prowadź do Syna.

 12. duszyczka pisze:

  Ja też, jak wielu żyłam w niewiedzy i popierałam Owsiaka, teraz wiem, że szatan małpuje Pana Boga, bo pod tą przykrywką dobra kryje się tyle zła, które finansowane jest właśnie z tych pieniędzy czego wiernym przykładem jest Woodstock. Pomimo tego, nie potępiajmy go, ale jego czyny, bo faktycznie zbyt dużo jadu wokół niego, a za mało modlitwy za niego.Jakaż to zasługa dla nas, gdy „kochamy” przyjaciół, a nie wrogów.Wiem,że trudno modlić się za kogoś kto robi naprawdę złe rzeczy, ile jest na Woodstoku narkotyków, alkoholu i sekt, Dobrze, że o tym się głośno teraz mówi, uświadamia Polaków, choć niektórzy są jak beton, a Owsiak jest dla nich aniołem.My natomiast uświadomieni całej sytuacji powinniśmy ogarnąć go bardzo w tym szczególnym Roku Miłosierdzia modlitwą, bo jeśli dalej będzie w tym brnął to wiele istot będzie miał na sumieniu, które będąc np. na jego imprezach stoczyły się totalnie i może brną w tym dalej.
  Dlatego mówię,osądzajmy czyny, a nie ludzi, bo i my będziemy rozliczani z miłości.

  • wobroniewiary pisze:

   Ależ my się modlimy za niego, ja osobiście – tak!
   Uświadamiając innych, przyczyniamy się, że choć 1 osoba wpłaci na Caritas czy Szlachetną Paczkę ale nie na WOŚP!

   A sam Jerzy Owsiak, jak pisała Monika- może się nawrócić, być 1-szy i dać mega-świadectwo dla innych. Jego wolna wola!

 13. duszyczka pisze:

  Tak, to prawda, może być pierwszy, może się nawrócić, ale musimy mu w tym pomóc, bo niektórzy już tak są spętani, że chyba już sami dla siebie nic zrobić nie mogą.

 14. Marek pisze:

  Wspierając Owsiaka – fundujesz młodzieży to: http://www.cda.pl/video/5082103

  Pisze wiele osób aby nie osądzać Owsiaka, nie osadzam jego ale pokazuję to co bez niego i bez jego zbiórek nie miałoby miejsca.
  Miałem też wkleić filmik gdzie Owsiak nazywa Nasz Dziennik „szmatą” bo ośmielił się zapytać o rozliczenia fundacji WOŚP ale myślę że znacie stosunek Owsiaka do Kościoła i księży więc nie będę tego tu wklejał.
  Jakoś dziwne jest że zawsze kiedy wychodzi sprawa brudów WOŚP znajdują się osoby ujmujące się za Owsiakiem który to wszystko rozkręcił i z wielką miłością otaczają jego zupełnie zapominając czy pomijając osoby które dzięki kluczowej części WOŚP czyli woodstokowi są demoralizowane, zupełnie jakby Owsiak był ofiarą a nie sprawcą demoralizacji.
  Nie na to patrzycie co potrzeba.

  • wobroniewiary pisze:

   Moje oczy wytrzymały raptem aż 22 sekundy.
   Na dziś dobranoc wszystkim
   Po północy zostanie opublikowany (już przygotowany) świetny materiał o mało znanym cudzie eucharystycznym

Możliwość komentowania jest wyłączona.