Bł. ks. Jerzy Popiełuszko: pożegnanie z matką.

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – pożegnanie z Matką

Podarował jej także książeczkę z nabożeństwem do Najdroższej Krwi Chrystusa. Nalegał, aby stale się z niej modliła


Ksiądz Jerzy Popiełuszko przed odjazdem poprosił matkę, aby zacerowała jego sutannę, która gdzieś się podarła. Pani Marianna była gotowa zrobić to natychmiast. Jednak syn machnął ręką i powiedział, że odbierze ją następnym razem. Po chwili zastanowienia dodał: „Albo najwyżej będzie mama miała na pamiątkę.” Tak też się stało. Aż do swojej śmierci pani Marianna Popiełuszko starannie przechowywała ostatnią pamiątkę otrzymaną od syna męczennika.
Podarował jej także książeczkę z nabożeństwem do Najdroższej Krwi Chrystusa. Nalegał, aby stale się z niej modliła. W nowym roku akademickim chciał także rozprowadzić ją wśród swoich studentów. Dlaczego akurat ta modlitwa była ks. Jerzemu tak bliska?

Krwi Chrystusa, przelana na krzyżu – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, pociecho płaczących – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, otucho umierających – wybaw nas.

Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa (kliknij i pobierz plik Word)

Krew Jezusa Chrystusa ***
https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-styczen/biblia-w-rok-16-stycznia/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Bł. ks. Jerzy Popiełuszko: pożegnanie z matką.

 1. Anna pisze:

  Smutna wiadomość dla wszystkich wiernych, znany franciszkanin Ojciec Wiktor Tokarski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej tuż przed Bożym Narodzeniem po ponad 20 latach… zrezygnował z bycia kapłanem i zakonnikiem. Jest to dla wiernych zawsze smutna wiadomość, gdy Kościół i my tracimy kapłanów, którzy porzucają swoją służbę Kościołowi i Chrystusowi. Wierzymy, że może jest to chwila szczególnej, szatańskiej pokusy i próba wierności. Módlmy się aby Ojciec Tokarski pokonał ją i wrócił do zakonu i kapłaństwa. Maryja na niego czeka…

  • Sylwia pisze:

   To dla mnie szok i smutek , bo pamiętam jak prowadził spotkania które ogłądałam .. +++

  • mc2 pisze:

   Trochę poszukałem w internecie i znalazłem takie jego stwierdzenie (działacza odnowy w Duchu Św. i autora książki o charyzmatach Ducha Św.): „Dawcą charyzmatów jest Duch Święty, który obdarowuje nimi bez żadnej zasługi obdarowywanego,”
   i tak sobie pomyślałem co to są charyzmaty Ducha Św ? skoro nie trzeba ich pragnąć a się je otrzymuje…

   • wobroniewiary pisze:

    Ale on tu ma rację!
    Dary Ducha Św. otrzymujemy na mocy łaski a nie pragnienia

    „Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch” (1 Kor 12, 4). Również w Liście do Rzymian o tym wspominał: „Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary” (Rz 12, 6).

   • mc2 pisze:

    No dobra : Pojadę sobie za pół godzinki do sanktuarium Krzyża Św. w Mogile ( dodatkowo kościoła Jubileuszowego ) może otrzymam jakieś Charyzmaty Ducha ŚW. o które nie poproszę ( bo nie wiem o jakie ).

    • mc2 pisze:

     chcę tylko dodać że nie kpię , bo jechać miałem i tak w sprawie modlitwy o sprawy doczesne ( Bóg wie że mówię prawdę )

    • wobroniewiary pisze:

     Mc2, jedź i proś Boga o łaskę zrozumienia tych spraw

    • eska pisze:

     Tak, możesz otrzymać. Tylko musisz je umieć dostrzec i wyrazić na nie wewnętrzną zgodę – a to się stanie tylko o tyle, o ile masz jako-takie rozeznanie w tym, czym one są. Warto poczytać więcej o darach i charyzmatach Ducha Świętego, aby nie mieć zbyt powierzchownego pojęcia o nich.

    • wobroniewiary pisze:

     Eska, ja się boję tu czego innego, traktowania Boga jak spełniarki zachciewajek, chcę i mam a zawsze ma być „bądź wola Twoja”

     Charyzmaty otrzymuje się na jakiś czas, nie na zawsze i tylko po to, by pełnić wolę Góry czyli zawsze „Bądź wola Twoja”

     To nie ma tak „chcę, poproszę i dostanę, będę mówił językami, uzdrawiał i co tam sobie zapragnę…. Panie daj mi , bo ja pragnę….”
     To nie tak, takie podejście, że wszyscy mają wszystko co chcą i co poproszą, to chyba (?) u zielonoświątkowców. ta wszyscy mają wszystko… spoczynki, języki, łzy, śmiech itd,. wg zasady zapotrzebowania „rynku”

     Owszem, można prosić, Marta Robin prosiła o zabranie wzroku dla ratowania Kościoła, Pan uznał za dobre, zabrał ale to Pan tego chciał.

     Kończę na ten temat, bo mam dziś inne obowiązki, pozdrawia wszystkich i wszystkim życzę charyzmatu poznawania woli Bożej

    • Marek pisze:

     Daj ci Boże charyzmatu pokory.
     Bóg daje charyzmaty komu chce i kiedy chce, jak będziesz jakiegoś charyzmatu bardzo pragnął to go dostaniesz ale od tego z dołu.

    • eska pisze:

     Miałam na myśli, że owszem, można otrzymać coś, o co się nie prosi. Czasem bywa tak, że Pan Bóg ma wobec człowieka plan, o jakim się temu człowiekowi w jego ludzkiej ograniczoności nawet nie śniło. Tak więc tym bardziej nie poprosi o to, czym zgodnie z owym planem Pan Bóg postanowi go obdarować. Zwłaszcza, że mogą to być także dary trudne… Jednak tak jak zostało powiedziane, na pierwszym miejscu jest „bądź wola TWOJA” – i tutaj do człowieka należy decyzja, czy ją przyjmie wraz z tym, czym Pan Bóg obdarowuje, czy też jednak, na przykład w obawie przed trudami, nie zaakceptuje jej i nie przyjmie.

    • Jola pisze:

     (1 Kor 12,4-11)
     Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

    • wobroniewiary pisze:

     …Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

     jak chce Duch Św. a nie my 😉

 2. Maria pisze:

  Posłanki apelują o nieprzyjmowanie islamskich imigrantów do Polski
  Posłanki Ruchu Kukiz’15, a także Miriam Shaded, prezes fundacji Estera, apelują do premier Beaty Szydło, aby jej rząd nie przyjmował islamskich imigrantów do Polski.
  To odpowiedź na dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Niemczech i innych krajach. Rząd premier Ewy Kopacz zgodził się, aby nad Wisłę przyjechało ok. 7 tys. nielegalnych cudzoziemców. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w tym roku do Polski trafi 400 osób. W większości mają to być osoby, które jednak znają naszą kulturę.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/poslanki-apeluja-o-nieprzyjmowanie-islamskich-imigrantow-do-polski/

 3. Darek pisze:

  „Biskup Rober Morlino zarządził, aby księża przywrócili należne miejsce tabernakulom w kościołach swojej diecezji do 2018 roku.
  (…)
  Chce by każdy z wiernych miał świadomość, że tabernakulum to mieszkanie żyjącego Boga.

  [Tabernakulum] to nie jest kolejny mebel, który może stać w każdym, dowolnym miejscu. To jest dom Boga żywego i chcemy, aby zajmowało szczególne miejsce, gdzie ludzie mogą się przed nim pomodlić kiedy tylko zechcą- powiedział Patrick Gorman, dyrektor Biura do Spraw Kultu Bożego Diecezji Madison. (…)

  Gorman zaznaczył, że nowe prawo biskupa Madison zostało przyjęte optymistycznie przez wiernych diecezji, którzy poprzez media społecznościowe wyrażali swoje poparcie dla tej decyzji. Jak napisał jeden z diecezjan: Zamierzamy umieścić Chrystusa w centralnym miejscu kościoła ponieważ to jest jego pozycja w Kościele, Jego mistycznym ciele.”

  http://www.pch24.pl/amerykanski-biskup-zmienia-wystroj-kosciolow—przywraca-tabernakulum-nalezne-mu-miejsce,40542,i.html#.VpZEOF86rAU.facebook

 4. AnnaSawa pisze:

  PETYCJA WS:

  Ograniczenia kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski.

  My, którzy Mówimy Jak Jest, jesteśmy zaniepokojeni widoczną ingerencją niemieckich organizacji medialnych w życie polityczne w Polsce. Jest to działalność szkodliwa dla polskiej racji stanu i dla obywateli pragnących żyć w kraju wolnym od medialnej propagandy. Dlatego zwracamy się do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o ograniczenie udziału kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski. – MaxTV – Poland 2016

  http://www.citizengo.org/en/32350-ograniczenie-kapitalu-niemieckiego-w-mediach-na-terytorium-polski

 5. Marakuja pisze:

  Prawdziwie Boży kapłan, założyciel zgromadzenia zakonnego męskiego, o które prosił Pan Jezus siostrę Faustynę, aby powstało. Po wielu latach trudów zgromadzenie to powstało, a historia jego powstania jest pasjonująca. Ojciec o tym opowiada, posłuchajcie go.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s