Ks. Jan Pęzioł: O wizji Anioła Stróża Polski

Wielka przepowiednia z czasów Powstania Styczniowego!
3 maja 1863 r., w czasie powstania styczniowego, na ulicach Przemyśla, pojawił się jakiś szesnastoletni chłopak, który z różańcem w ręku, w „zachwyceniu nadprzyrodzonym” wygłosił szereg politycznych przepowiedni. Świadkiem tego zdarzenia był ks. Bronisław Markiewicz, który nie będąc jeszcze księdzem, lecz słysząc o czekających świat wydarzeniach, z miejsca postanowił wstąpić do seminarium i przygotować na nie ludzi. Chłopiec, którego ksiądz nazwał Aniołem Polski, przepowiedział: wojnę francusko – niemiecką w roku 1871, rządy Bismarcka, prześladowanie Kościoła w Niemczech i innych krajach, wojnę na początku dwudziestego wieku i Polskę, która doczeka się lepszej przyszłości, odzyskując swój byt polityczny.

W zapiskach bł. ks. Markiewicza, założyciela zakonu im. Michała Archanioła (michalitów), którego Kościół za trud ofiarnej, duszpasterskiej pracy wyniósł na ołtarze, znajdziemy taki oto ciekawy fragment dotyczący tychże przepowiedni:

Pokój wam, słudzy i służebnice Pańscy! Ponieważ Pan was więcej umiłował, aniżeli inne narody, dopuścił na was ten ucisk, abyście oczyściwszy się z grzechów waszych, stali się wzorem dla innych narodów i ludów, które niebawem odbiorą karę sroższą od waszej, w zupełności grzechów swoich. Otóż już stoją zbrojne miliony wojsk z bronią w ręku straszliwie morderczą. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i tak krwawa, że naród położony na południu Polski wyginie w niej zupełnie. Groza jej będzie tak wielka, iż wielu ze strachu rozum postrada. Za nią przyjdą następstwa jej: głód, mór na bydło i duże zarazy na ludzi, które więcej ludzi pochłoną, aniżeli wojna sama. Ujrzycie zgliszcza, gruzy naokół i tysiące dzieci opuszczonych, wołających chleba. W końcu wojna stanie się religijną. Walczyć będą dwa przeciwne obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej świat nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie z braku środków i sił. Zwycięzcy i zwyciężeni znajdą się w równej niedoli i wtedy niewierni uznają, że Bóg rządzi światem, i nawrócą się i pomiędzy nimi wielu Żydów.

Wojnę powszechną poprzedzą wynalazki zdumiewające i straszliwe zbrodnie, popełniane na całym świecie. Wy, Polacy, przez ucisk niniejszy oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, ale nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim. I tym sposobem wprowadzicie dotąd niewidziane braterstwo ludów. Bóg wyleje na was wielkie łaski i dary, wzbudzi między wami ludzi świętych i mądrych, i wielkich mistrzów, którzy zajmą poczytne stanowiska na kuli ziemskiej, języka waszego będą się uczyć w uczelniach na całym świecie. Szczególnie przez Polaków Austria podniesie się i stanie się federacją ludów. A potem na wzór Austrii ukształtują się inne państwa. Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego papieża. Ufajcie przeto Panu, bo dobry, miłosierny i nieskończenie sprawiedliwy jest…

********

Biblia w rok – czytania na 25 stycznia

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Homilia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

79 odpowiedzi na „Ks. Jan Pęzioł: O wizji Anioła Stróża Polski

 1. Magda pisze:

  „Działania manipulatorskie stają się wyrafinowane, a kłamstwo, na którym są one oparte, przekazywane jest z taką finezją, że nie budzi najmniejszych podejrzeń” – powiedział ks. bp Adam Lepa z Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.
  Bp Lepa przemawiał w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie odbywało się dziś sympozjum pt. „Oblicza manipulacji – źródła i skutki”. Biskup wygłosił prelekcję dotyczacą manipulacji wobec św. Jana Pawła II.

  „W zasięgu działań manipulatorskich znalazła się każda dziedzina aktywności obywateli, nawet podręczniki szkolne. Do świadomości Polaków dociera wreszcie wiedza, że najgroźniejsze w swoich skutkach są systemy manipulowania. Jest ich kilka, ale najbardziej niebezpieczny jest system kreowania wroga. Obecnie w Polsce stosuje się ten system z podręcznikową dokładnością. Świadczy to o propagandowym przygotowaniu dysponentów i samych ludzi mediów” – powiedział ks. biskup.

 2. Anna pisze:

  O tym jak bł. Małgorzata z Castello wskrzeszała zmarłych!
  Małgorzata z Castello (od miejsca swojego urodzenia zwana również Małgorzatą z Metoli) urodziła się w 1287 roku w Metoli w zamku szlachcica Parisia i jego żony Emilii. Parisio jednak wcale nie był szlachetnym człowiekiem. Kiedy jego żona spodziewała się dziecka, on oczekiwał, że urodzi mu zdrowego syna i dziedzica. Wszystkie uroczystości, które zaplanowali, by uczcić to radosne zdarzenie, zostały odwołane, kiedy urodziła się dziewczynka naznaczona strasznym kalectwem.

  Była nienaturalnie drobna, garbata, miała twarz o zniekształconych rysach, a jej prawa noga była krótsza od lewej; poza tym była niewidoma. Rodzice traktowali ją bardzo źle. Ukrywali ją przed krewnymi i przyjaciółmi, sami również nie chcieli jej oglądać. Kiedy skończyła sześć lat, ojciec polecił ją zamurować w celi przy kaplicy znajdującej się w głębokim lesie. Czternaście lat później rodzice zabrali Małgorzatę do świątyni w Città-di-Castello, żeby się pomodlić o jej uzdrowienie. Kiedy to jednak nie nastąpiło, matka i ojciec wrócili do domu, nie informując o tym ani jednym słowem swojej niewidomej, kalekiej córki i porzucając ją w okrutny sposób.

  Pozostawiona na ulicy Małgorzata dołączyła do rzeszy żebraków. Zawsze była bystrym i dobrym dzieckiem, wiele też skorzystała z nauk kapelana zamkowego. Wydana na pastwę losu w wieku dwudziestu lat, stała się panną o wielkiej święto- ści, która, choć niewidoma i chroma, zawsze śpieszyła innym z pomocą.

  W dniu, w którym została mantellatą – członkinią Trzeciego Zakonu św. Dominika od Pokuty – znała na pamięć około tuzina Psalmów. Następnego ranka umiała już wszystkie sto pięćdziesiąt. Utrzymywała, że ta wiedza po prostu na nią spłynęła.

  http://www.fronda.pl/a/o-tym-jak-malgorzata-z-castello-wskrzeszala-zmarlych,64592.html

  • mc2 pisze:

   Anno zapomniałaś dodać :
   Po jej śmierci wydarzyło się przeszło dwieście cudów na potwierdzenie jej wielkiej świętości. [Zakonnicy dostali pozwolenie na otwarcie serca Małgorzaty.Znaleziono w nim 3 perły z wyrzeźbionymi na nich świętymi figurami…

   No tyle byłoby na potwierdzenie wiarygodności średniowiecznych przekazów…

   Mam pytanie jeżeli w wieku sześciu lat została zamurowana , to jak przeżyła że po 14 latach została porzucona przez rodziców a przeczy to innym przekazom że w wieku 16 lat została porzucona …

  • mc2 pisze:

   Chciałem tylko jeszcze dodać że nie ujmuję niczego tej błogosławionej , zapewne nią była , lecz jej życiorys został przeinaczony ( legendami ) ot i tyle.

 3. Paweł pisze:

  W powyższej wizji Anioła Stróża Polski padają słowa:
  „Szczególnie przez Polaków Austria podniesie się i stanie się federacją ludów. A potem na wzór Austrii ukształtują się inne państwa. Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego papieża. Ufajcie przeto Panu, bo dobry, miłosierny i nieskończenie sprawiedliwy jest…”

  Przed laty, z okazji Środkowoeuropejskiego Dnia Katolików, Episkopat Polski pisał w roku 2003 w swoim liście:

  „6. W Europie Środkowej jest osiem państw. Może to przypominać ośmiobok starochrześcijańskich kościołów chrzcielnych i baptysteriów, a tym samym chrześcijańskie korzenie, mocą których Europa żyje do dziś wraz ze swoją kulturą. Jednocześnie te baptysteria są wyraźną wskazówką, że wiara i chrzest są tym, co otwiera nam drogę do właściwych źródeł naszej nadziei. Nie odnajdujemy ich w idei, lecz naszą nadzieją jest osoba: Jezus Chrystus, ukrzyżowany i zmartwychwstały, który zasiada po prawicy Boga Ojca. (…)
  16. Bracia i Siostry — spójrzmy przed siebie! Jako chrześcijanie posiadamy nie tylko przeszłość, lecz przede wszystkim przyszłość. O tę przyszłość chodzi w naszym wspólnym Środkowoeuropejskim Dniu Katolików. Na naszej pielgrzymiej drodze oddajmy się w szczególny sposób Maryi. Ona jednoczy nasze narody, które w Mariazell wspólnie wzywają Ją jako Mater Austriae, Magna Domina Hungarorum, Alma Mater Gentium Slavorum. Niech nas wpiera swoją modlitwą, abyśmy byli świadkami nadziei, którą zawdzięczamy Chrystusowi i która w Europie może doprowadzić nas do prawdziwej jedności.”
  http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/4518.1,Chrystus_nadzieja_Europy.html

  Również papież św. Jan Paweł II z tej okazji przyzywał Imienia Maryi, jako „Wielkiej Matki Austrii”, „Wielkiej Pani Węgrów” i „Alma Mater Narodów Słowiańskich”:

  „(…) Serdecznie zapraszam was do wyruszenia w ową często niełatwą podróż, jaką jest doświadczenie bycia ze sobą i dla siebie, która w przyszłym roku zawiedzie was, w «pielgrzymce narodów», do Mariazell. Niech Najświętsza Maryja Panna — Magna Mater Austriae, Magna Domina Hungarorum, Alma Mater Gentium Slavorum — będzie dla nas wszystkich orędowniczką u tronu Boga i niezawodną przewodniczką na drodze ku Jezusowi Chrystusowi — naszej nadziei. Idąc wraz z wami duchowo w tej pielgrzymce, z serca udzielam wam Apostolskiego Błogosławieństwa.
  Watykan, uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2003 r.”
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/przemowienia/schonborn_08062003.html

 4. mc2 pisze:

  Cała ta przepowiednia rzekomo Anioła to bajki. Bajki o ucisku i wielkości Polski i roli przewodniej . Ile już razy to Polska miała być podnoszona ponad inne narody…dodatkowo bajka z przed 150 lat .

  • Wrona pisze:

   Mnie to się wydaje, że to jest pocieszenie nas w ciężkich chwilach. Słowa, że będą się z nami liczyć, ze będą się obcy uczyć naszego języka, że będziemy w czymś tam przewodzić, to jest daleka pieśń przyszłości. Nie ma co myśleć o naszej wielkości, ponieważ borykamy się z wieloma problemami i z biedą w wielu podstawowych dziedzinach. Myślę, że to była forma pocieszenia Polaków, że odzyskają niepodległość w przyszłości i że Polacy się tego doczekają. Czyżbyśmy byli aż tak wyalienowani jako naród, że wpadamy w megalomanię ? Nie można do tego dopuścić, abyśmy na odwrót, nie byli pośmiewiskiem z tego powodu. Trzeba robić swoje i tyle w temacie.

   • Marakuja pisze:

    Oj Wrona wrona, kraczesz nie na tym drzewie co trzeba. Typowo ludzkie myślenie.Jeśli mamy być wielkim narodem, to zaraz „po ludzku” myśli się o megalomanii, wywyższaniu nad innych itp. Jeśli będziemy wywyższeni wśród narodów, to nie zrobimy tego sami z siebie, lecz tylko dlatego, że Bóg tak chce. Jeśli Pan Jezus powiedział siostrze Faustynie: „Polskę szczególnie umiłowałem, z niej wyjdzie iskra…” To jak ty Wrona chcesz do Jego słów przykładać miarkę ludzkiego myślenia?. Czy to Polacy sobie ‚wymyślili”, na przykład, że Matkę Najświętszą uczynią Królową Polski? Gdybyśmy to my tylko „po ludzku” tego chcieli, to nie sądzę, aby wystarczyło. Dla niewtajemniczonych w temat polecam poczytać o objawieniach Włocha Giulio Mancinellego, jezuity, na ten temat. Czy może fakt, że w Krakowie jak dotąd żyło lub było z nim związanych około 80 świętych, co jest ewenementem na skalę światową, nie daje do myślenia, pod jakie wydarzenie Pan Bóg przygotowuje to właśnie miasto?? Na linku jest książka na ten temat. Jeśli dochodzą do Polaków z różnych stron, też i z ust wizjonerów uznanych przez Kościół- s. Łucja, s. Faustyna choćby, takie wieści, to trzeba się zastanowić nad tym nie z „ludzkim” myśleniem, ale w pokorze, prawdzie i z perspektywą Nieba. Właśnie dlatego mamy tak ciężko, jesteśmy poniżani i wyśmiewani, ostatnio za naszą wiarę, patriotyzm i nasze wartości. Jak można wywyższyć kogoś, kto siedzi wysoko? Ten, kto upadnie, zostanie wywyższony.

    Łk. 1(50-53) Święte jest Jego imię –
    a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją.
    On przejawia moc ramienia swego,
    rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich.
    Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych.
    Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia.

    A „uczyć się polskiego języka” można na różne sposoby… choćby naśladując nas w i to, co robimy, jak żyjemy.

    http://rafael.pl/produkt/krakow-miasto-wielu-swietych

    • Sylwia pisze:

     Marakuja, masz racje , skoro sam Pan Jezus tak mówi to tak będzie . Racja ludzie myślą zwyczajnie po ludzku, a nie znamy przecież zamiarów Pana Boga , my myslimy o przyziemnych sprawach a PAN Bóg myśli zupełnie inaczej .
     Tam gdzie Bóg widzi dobre dzieło tam oko ludzkie nie może dostrzec tego . Ja wierzę że słowa Pana Jezusa są prawdziwe ( chodzi o te słowa do siostry Faustyny itd.) . Wierzę że nie bez powodu Polska stała się wyznacznikiem wielu spraw . I wierze że w przyszłości ta Iskra wyjdzie ..

 5. AnnaSawa pisze:

  UWAGA! Ostrzeżenie !!! przed zmanipulowaną wypowiedzią abp. Gądeckiego w sprawie imigrantów. NIE POWIEDZIAŁ tego, co przypisała mu „Wyborcza”…

  Oświadczenie Rzecznika Kurii Metropolitalnej w Poznaniu:

  Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zaprosił Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolitę Poznańskiego, na spotkanie w sprawie bezdomnych i uchodźców 22 stycznia 2016 roku. W dyskusji, która odbyła się w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, wzięły udział osoby zaangażowane w pomoc ludziom potrzebującym.

  „Gazeta Wyborcza”, a za nią TVN, zacytowały jedno, wyrwane z kontekstu, zdanie abp. Gądeckiego:

  „w Polsce doszedł do głosu chory nacjonalizm, który uważa, że szacunek dla kraju wyraża się w nienawiści do obcych. To ludzie, którzy zagubili swoją tożsamość” (cyt. za „Gazeta Wyborcza”, 23.1.2016).

  Warto podkreślić, iż:

  Rzecznik Praw Obywatelskich, zapraszając przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na spotkanie, zaznaczył, iż odbędzie się ono bez udziału mediów – jego celem miała być pomoc bezdomnym i uchodźcom.

  Cytowane przez media stwierdzenie było odpowiedzią abp. Gądeckiego na wypowiedź Syryjczyka, który żalił się, że nie czuje się bezpieczny na ulicach Poznania; abp Gądecki nie mówił, że mamy w Polsce do czynienia z chorym nacjonalizmem, ale że atak na obcokrajowca świadczy o chorym nacjonalizmie i zagubieniu tożsamości.

  Podczas dyskusji abp Gądecki wyraźnie zaznaczył, iż jego zdaniem Polacy nie są ksenofobiczni.

  Na pytanie dziennikarza Pawła Płuski (TVN), czy „Gazeta Wyborcza” właściwie rozumie wypowiedź abp. Stanisława Gądeckiego, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu wyjaśnił, iż cytowane zdanie zostało wyrwane z kontekstu; mimo to, w głównym wydaniu „Faktów” (23.1.2016) przedstawiono je jako apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

  ks. dr hab. Maciej Szczepaniak

  Rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu

  PEŁNA WYPOWIEDŹ BRZMI:

  „Czyli praktycznie takiego, który uważa, że szacunek dla swojego kraju wyraża się w nienawiści do obcych. To są chore przejawy, powiedzmy, życia społecznego, które ciągle się odbudowują, ale to raczej dla ludzi, którzy zagubili swoją tożsamość”.

  Można jej odsłuchać tu:

  Za: abpgadecki.pl

  Nie można mieć wątpliwości: to manipulacja. Arcybiskup opisywał jednostkowe zdarzenie, wyraźnie to zaznaczył (” To są chore przejawy, powiedzmy, życia społecznego, które ciągle się odbudowują, ale to raczej dla ludzi, którzy zagubili swoją tożsamość”), a zrobiono z tego diagnozę stanu całego społeczeństwa…

  Nie można mieć też wątpliwości: chore to media, które przedkładają zamierzony efekt polityczny od wierności prawdzie.

  http://wpolityce.pl/kosciol/279241-uwaga-ostrzezenie-przed-manipulacja-wypowiedzia-abpa-gadeckiego-w-sprawie-imigrantow-nie-powiedzial-tego-co-przypisala-mu-wyborcza

 6. Lucyna pisze:

  Kochana Adminko Ewo,poradź mi proszę.Chcę odmówić Nowennę Pompejańska za syna,żeby zdał egzaminy na prawo jazdy.Takie egzaminy będą też zdawać 2 koleżanki,czy mogę modlić się jedną nowenną za 3 osoby,czy za każdą osobę muszę odmówić po 1 nowennnie.?

  • Bogusia pisze:

   Zawsze wzdrygam się na ograniczanie Nieba. Matka Boża przecież tak dobra jest i chętnie łaski rozdaje. 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   A ja ci radzę wziąć 3 Zdrowaś Maryjo – krótkie a po jednym dla każdej
   Dziś o. Józef mówił wyraźnie, że Bóg nam udziela wg naszej wiary a nie wg modlitw. Każdemu inna pasuje w sercu, nie ma „cudownych magicznych modlitw”

   Nowennę odmów w jakiejkolwiek innej intencji, ktoś kto ją tworzył dodał po ludzku ograniczenie bo Maryja na pewno nie ogranicza. W ogóle mnie to wkurza, ks. Adam przecież pokazał , że można modlić się intencją „za cały świat, a tam się zmieści milion milionów intencji z naszym małym światem włącznie)

 7. BKCD pisze:

  Witam dziś wspomnienie 140 leciem męczeńskiej śmierci Błogosławionych z Pratulina

  Litania do błogosławionych Męczenników z Pratulina
  DSC_0751iKyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison
  Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas,
  Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami,
  Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami,
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami,
  Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami,
  Święta Maryjo, módl się za nami,
  Święta Boża Rodzicielko,
  Królowo Męczenników,
  Błogosławiony Wincenty, bohaterski obrońco wiary,
  Błogosławiony Anicecie, wzorze prawdziwej mądrości i pobożności,
  Błogosławiony Bartłomieju, modlący się za prześladowców,
  Błogosławiony Danielu, patronie apostolstwa świeckich,
  Błogosławiony Filipie, mężny wyznawco Boga żywego,
  Błogosławiony Ignacy, wzorze miłości bliźniego,
  Błogosławiony Janie, wzorze ojca rodziny Bogiem silnej,
  Błogosławiony Konstanty Bojko, wzorze uświęcenia przez pracę,
  Błogosławiony Konstanty Łukaszuku, przykładzie życia dla innych,
  Błogosławiony Łukaszu, wzorze miłości do Chrystusowego Kościoła,
  Błogosławiony Maksymie, człowieku zawierzenia,
  Błogosławiony Michale, odważny obrońco Kościoła,
  Błogosławiony Onufry, żyjący na co dzień Eucharystią,
  Bądź nam miłościw, przepuść nam Panie.
  Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas Panie.
  Abyśmy na ich wzór byli poddani woli Bożej, Ciebie prosimy wysłuchaj nas, Panie.
  Abyśmy jak oni byli wierni przyrzeczeniom chrzcielnym, Ciebie prosimy,
  Abyśmy zachęceni ich przykładem godnie i często karmili się Chlebem
  eucharystycznym, Ciebie prosimy,
  Abyśmy wspierani ich orędownictwem odważnie słowem i życiem głosili
  Chrystusa, Ciebie prosimy,
  Abyśmy podobnie jak oni umacniali jedność Kościoła przez miłość do innych
  ludzi, Ciebie prosimy,
  Abyśmy zachęceni ich przykładem coraz lepiej rozumieli liturgię i w niej czynnie
  uczestniczyli, Ciebie prosimy,
  Abyśmy zapatrzeni w nich potrafili przebaczać naszym winowajcom, Ciebie prosimy,
  Abyśmy trwając w ich duchowym dziedzictwie byli nieugiętymi obrońcami
  świętej wiary, Ciebie prosimy,
  Abyśmy podobnie jak oni byli wierni Bogu, Kościołowi i jego Pasterzom,
  Ciebie prosimy,
  Abyśmy wspierani ich wstawiennictwem po Bożemu kształtowali nasze rodziny,
  Ciebie prosimy,
  Abyśmy jak błogosławieni Męczennicy Podlascy potrafili w każdym człowieku
  dostrzec obecnego Chrystusa, Ciebie prosimy,
  Abyśmy naśladując ich przez wierność w rzeczach małych dorastali do uczestnictwa
  w szczęściu nieba, Ciebie prosimy,
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  Módlcie się za nami błogosławieni Męczennicy Podlascy, Abyśmy się stali
  godnymi obietnic Chrystusowych

  Módlmy się:
  Wszechmogący wieczny Boże , Ty Błogosławionemu Wincentemu i Jego
  Towarzyszom dałeś udział w męce Chrystusa,
  spraw abyśmy wytrwale naśladowali ich męstwo w wyznawaniu wiary
  katolickiej i w budowaniu jedności Kościoła.
  Przez Chrystusa, Pana naszego Amen

  http://sanktuariumpratulin.pl/modlitwy/

  Każdego 23 dnia miesiąca w naszym Sanktuarium odbywa się Dzień Świętości Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
  Spotkania rozpoczyna Eucharystia sprawowana we wszystkich złożonych intencjach i przesyłanych prośbach. Po umocnieniu się Ciałem Pańskim, stajemy w pokorze przed Bogiem, by wołać o łaski w kolejnym dniu nowenny przez wstawiennictwo Wincentego Lewoniuka i jego towarzyszy.

  Wiara we wstawiennictwo świętych, gorąca prośba i wspólna modlitwa “Bo gdzie są dwaj lub trzej są zebrani w imię moje tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20) wyjednały niejednokrotnie Boże miłosierdzie (zobacz cuda i łaski). Zachęcamy do ufnej prośby zanoszonej przez wstawiennictwo bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy i łączenia się z Sanktuarium każdego 23 dnia miesiąca, ewentualnie osobistego przyjazdu do Pratulina na godz 19.00 i złożenia intencji. Tego dnia wszyscy czciciele Błogosławionych łączą się w modlitwie na antenie Katolickiego Radia Podlasie (101,7 lub 106 MHz ewentualnie on-line) o godz. 20.00, w tym na modlitwie Różańca Świętego o godz. 20.30
  Intencje możecie Państwo złożyć także za pośrednictwem poniższego formularza. Będą one przedstawiane podczas najbliższego 23 dnia miesiąca podczas modlitwy.

 8. AnnaSawa pisze:

  „…Szczególnie przez Polaków Austria podniesie się i stanie się federacją ludów. A potem na wzór Austrii ukształtują się inne państwa…” Analizując dalej powyższe objawienia, to czytałam niedawno, że opis Austrii może oznaczać późniejsze Węgry dlatego, że w ówczesnym czasie Polska była pod zaborem również Austro-Węgier jako jednych z państw-bloku wchodzącym w skład zaborców.

  mapka:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Austro-W%C4%99gry#/media/File:Austro-Hungarian_Monarchy_%281914%29.svg

 9. Hania pisze:

  Kilka dni temu Ksiądz Adam Skwarczyński przytoczył kilka fragmentów orędzi Vassuli Ryden. Trochę poczytałam te orędzia na stronie voxdomini.com.pl i znalazłam takie fragmenty o Rosji. Przeczytajcie:
  Zeszyt 62

  9.09.92

  Nasza Najświętsza Matka:

  – Pokój niech będzie z wami. Powiedz Moim dzieciom w Rosji, że Sama uformuję je duchowo. Jestem ich Matką. Jestem Niewiastą z Apokalipsy.933 Rosjo, Moja córko, bądź cierpliwa. Odór śmierci nie będzie się już rozchodził. Istotnie, twoje cierpienia wkrótce się skończą, Pan bowiem w Swym Miłosierdziu zdejmie z ciebie śmiertelny całun, który okrywał cię przez tyle lat. Rosjo, Moja córko, twe oczy ujrzą wkrótce twego Króla, twego Zbawcę, w całej Jego Wspaniałości. On – który znany jest pod imieniem: Wierny i Prawdomówny,934 Twój Król – jest na drodze Swojego Powrotu. Rosjo, posłuchaj Go:935

  – Ci, którzy są daleko okażą skruchę; odbudują Mój Kościół. Ja zaś, z Mojej strony, namaszczę każde serce i jak ktoś, kto się budzi, Rosja podniesie się, drżąca z niecierpliwości, abym ją ogarnął.

  Uwolnię cię i umieszczę na czele licznych narodów.936 W cudzoziemcach omdleje serce na widok twego piękna. Twoja prawica będzie w Mojej Dłoni. Wzniosę cię bardzo wysoko ponad wszystkimi innymi i w tobie dopełni się Moja radość. Z rozkoszą i wielką radością twój Twórca ukaże twe piękno Swemu ludowi,937 aniołom i wszystkim Świętym. Niebiosa wyrażą otwarcie radość. Sklepienie niebios ogłosi Moją chwałę czterem stronom świata.

  Rosjo… byłaś umarła, a Ja oblekłem się w wory, by okazać Mój smutek i jak ojciec w żałobie po swoim dziecku, odszedłem, przybity, nękany Moim bólem. Teraz wybrałem ciebie pomiędzy licznymi narodami, aby ukazać przez ciebie Moją Chwałę. Wkrótce twoja Święta Matka powali na ziemię tron szatana i zmiażdży głowę Węża.938 Wdowieństwo i utrata dzieci w jednej chwili się skończą. Smoka spotka przeznaczony mu los, a dla świata nastanie okres pokoju. Matka całej ludzkości na końcu zwycięży i Ja, Pan, wasz Bóg, odniosę tryumf w każdym narodzie, w każdym sercu i w każdej rasie.939

  Zeszyt 63

  Moskwa, 20.10.92

  – Rosja uczci Cię w swoim ubóstwie. Być może jedność przyjdzie przez nią, gdyż powiedziałeś, że ona będzie tą, która uwielbi Cię najbardziej. Czyż to nie było przedmiotem Westchnień w Twojej Modlitwie arcykapłańskiej do Ojca?

  – Pójdź, pisz:

  Daję wam Mój Pokój,
  Ja jestem Zmartwychwstaniem
  i zmartwychwstanie zagości wkrótce w Mojej córce, Rosji. Nie bądźcie sędziami jej synów i córek, abym Ja nie musiał was osądzić. Nawet gdyby był pomiędzy wami ktoś doskonały, nadal bylibyście niczym wobec Mojej Doskonałości. Wkrótce Chwała będzie Mi dana w pełni, a Rosja przewyższy świętością resztę Moich dzieci. Ja, Pan, proszę was o modlitwy, ofiary i wynagrodzenia, aby wszystko to doprowadziło Moją Rosję blisko Mnie. W jej nędzy ukażę Moje Miłosierdzie; w jej słabości – Moją Moc i Władzę; w jej nicości – wszystko, czym Ja Jestem.

  • mc2 pisze:

   Następna bajka , tym razem Vasuli :
   Cytat : Teraz wybrałem ciebie pomiędzy licznymi narodami, aby ukazać przez ciebie Moją Chwałę
   A tymczasem To Polska ma być tym narodem wybranym …
   i jeszcze Niemcy i Argentyna i Wenezuela i jeszcze z 10 innych państw wg. przepowiedni różnej maści mistyków.

   • Krzysztof pisze:

    Nie bądź jak Żydzi, którzy myślą że tylko oni są wybrani. Bóg pragnie zbawienia dla wszystkich, każdemu też daje nadzieję, czy to indywidualnie czy to dla całych narodów. Nie wiem co będzie, po tych wszystkich strasznych wydarzeniach, moze powstać jedna owczarnia i wszyscy będą równi. Pamiętaj że jeśli chcesz być pierwszy, musisz być ostatni i jak niewolnik obmywać stopy. Nie myś ze jesli Polska zostanie wywyższona to będziemy jak ten paw, bo to pycha. Bóg moze sobie wybrać wiele narodów i każdemu dać inne przewodnictwo. Co do Rosji, to myślę ze to już się spełnia.

  • Paweł pisze:

   Nawiązując do wpisu @Hani, a także do naszej dawnej dyskusji na temat Rosji – znajdującej się w komentarzach pod wpisem:
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/12/17/wywiad-z-emerytowanym-abpem-janem-pawlem-lenga-z-kazachstanu/
   chciałbym przytoczyć najnowsze orędzia na temat Rosji dane Vassuli Ryden opublikowane w ostatnim numerze pisma Vox Domini [nr 4 (143) 2015, str. 55-56]:

   8 kwietnia 2014:
   „(…) wkrótce, tak to jest wasze wkrótce, ziemię ogarną płomienie, jak w czasie Sodomy i Gomory, które zniszczył Mój Ojciec, a potem ukażę Moją Chwałę poprzez Dom na Wschodzie [przypis Vassuli: Kościół w Rosji]. Dałem temu Domowi Stróża Archanioła [przypis Vassuli: święty Michał Archanioł], aby doprowadził ten Dom do bycia przykładem Mojej Świętości.
   Kiedyś, w przeszłości, ten Dom był zagubioną owieczką, jego pasterze byli hańbieni, potępiani, wielu poniosło śmierć. Wielkie zniszczenie dotknęło ten Dom i jego mieszkańców. Wybrałem ten naród, aby Mnie otoczył chwałą, został namaszczony przeze Mnie. Moja Ręka będzie z nim zawsze. Wszyscy będą się go bać, ponieważ będzie odbijał Moją Światłość. Ciemność lęka się Mojej Światłości. O, tak! Ja bowiem pobłogosławiłem ten naród, aby już nie upadał i aby nie stał się ponownie niewolnikiem niemoralnych pasji, które pochodzą od demonów. Przeszkodzę temu Domowi naśladować narody w ich złych zwyczajach. Doprowadzę go do postępowania ze Mną w prawości i cnocie, do szanowania życia, o tak! Poprowadzę ten Dom ścieżką Moich Przykazań. I nie, nie pozwolę ci [przypis Vassuli: Kościołowi w Rosji] oddalić się od Moich Przykazań. (…)”

   29 lipca 2014:
   „(…) Czyż nie przepowiedziałem, że zrealizuję w niej [przypis Vassuli: w Rosji] Moje plany? Dla Mojej Mocy to drobiazg uczynić z nędzarza świętego. (…) Moje wspaniałe dzieła w tym kraju [przypis Vassuli: w Rosji] nie zostały jeszcze dokonane. Mówię ci:
   Dam im wiedzę, aby ustanowili Moje Imię tam, gdzie Moje Imię jest odepchnięte. (…)
   Córko, dałem w przeszłości przysięgę, że wskrzeszę Moją córkę, Rosję, jako chwalebny naród i to uczyniłem. To dopiero początek. Przyjdę, pośród burz i huraganów, a na każdym placu będzie słychać lament: tego dnia wszyscy mieszkańcy świata, którzy teraz cieszą się swoim odstępstwem, będą w żałobie opłakiwać swoją śmierć. Błogosławieństwo każdemu, kto we Mnie pokłada ufność.”

 10. Hania pisze:

  No właśnie, to Polska czy Rosja? Kochany Księże Adamie pospiesz z pomocą i wyjaśnij.

  • Paweł pisze:

   Przepraszam, jeśli się wtrącam. Pan Jezus powiedział też do Vassuli (w dniu 24.12.89):

   „Moje Światło wskrzesi twoją siostrę, Rosję, i wszystkie sąsiadujące z nią kraje.”
   http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=39

   A więc ZARÓWNO Rosja, JAK i Polska…

   • Hania pisze:

    Cieszę się, że napisałeś. Wszyscy możemy tu przecież ze sobą porozmawiać. Zresztą nie ważne który kraj, ważne żeby wszyscy się nawrócili i aby pokój i miłość Boża wszędzie zapanowały.

   • mc2 pisze:

    Moje komentarze zostały pousuwane ale to nic. 🙂
    Prawda zaś jest tylko jedna .
    Nie można uznawać za prawdziwe różnych orędzi które wskazują przeciwstawnie inne narody jako wybrane wśród narodów jako szczególne.
    Jeszcze nigdy się nie pomyliłem co oceny różnych wizjonerów .
    Np. O Zofii Nosko już tu pisałem kilkukrotnie w ciągu kilku lat że to fałsz a admini dopiero dwa tygodnie temu się o tym przekonali i zorientowali …po tym jak im powiedział kapłan.

    • wobroniewiary pisze:

     Drogi mc2, pamiętaj, że pycha z nieba spycha. Każdy może się mylić, jak my co do Zofii Nosko, ale Ty się mylisz co do bł. Bronisława Markiewicza

     Pojedź do Miejsca Piastowego, popytaj u OO. michalitów a potem nie dziw się, że lądujesz w koszu. Tyle, bo im dalej w las, tym więcej grzybów
     Bóg z Tobą!

    • wobroniewiary pisze:

     Jeszcze jedno – wyrzuć do kosza też św. Faustynę i Pana Jezusa, bo ośmielił się rzec „Polskę szczególnie umiłowałem”
     Toż to nie po twojemu!!!!

    • mc2 pisze:

     Tak się składa że św. Faustyna i jej dzienniczek jest po mojemu , jedynie co złego to że wybiórczo jest głoszony. mówi się o miłosierdziu i przebaczeniu a pomija przemyślenia siostry Faustyny w stylu : dusza powinna podążać ku umartwieniom ukierunkowanym na Boga , dusza powinna odrzucać to co ziemskie i dążyć ku boskiemu , Dusza powinna zatracać się w Bogu itp.
     Po za tym ja wykazuję sprzeczności różnych mistyków którzy wskazują na inne kraje jako szczególnie wybrane.
     A co do Zofii Nosko to wystarczyło mi pół dnia czytania jej orędzi żeby się przekonać że to fałsz , wystarczyło logicznie podejść do czytania i tyle, ( wystarczyło policzyć ilość plag , epidemii – miały być dwie , wybuchów na słońcu, nieurodzajów,wojen,) a po każdej takiej wzmiance były stwierdzenia i zginie dziesiąta część ludzi, zginie jedna trzecia , zginie co drugi, żeby dojść do wniosku że zanim nadejdą 3 dni ciemności to ostanie się może 1 % ludzi co stoi w sprzeczności ze stwierdzeniem Jezusa z tych orędzi że ludzie którzy maja żal do niego że tak źle w Polsce doczekają czasów świetności Polski i wyniesienia ponad narodami . Od czasu tego orędzia zmarło prawie 40 % Polaków …
     I dlaczego napisałaś że Jezusa mam wrzucić do kosza ? chociaż ja wierzę w niego a nie do końca rozumiem .

    • mc2 pisze:

     Drodzy admini czy nie zastanowiło was że tu na blogu piszą , różni ludzie , z różnych części Polski ale nikt ze Szczecina gdzie żyła Zofia Nosko i gdzie umarła ? Przecież wg. jej biografii w Szczecinie w latach 80 tych każdy o niej tam słyszał a na jej pogrzebie w 1996 roku było ponad 5 tysięcy ludzi …Tak więc ktoś , tu powinien trafić , jakiś natchniony ugruntowanym słowem Bożym a nikt nie trafił… Bo wszyscy którzy przeczytali jej orędzia dokładnie z czasem zorientowali się że niewypełniają się .
     Dziś Szczecin jest miastem gdzie najmniej chodzi ludzi do kościoła w Polsce z pośród dużych miast .

    • wobroniewiary pisze:

     O Zofii Nosko wiemy, uprzedził nas kapłan ze Szczecina ale nie mieszaj do tego błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza no i św. Faustyny!

    • mc2 pisze:

     Hm. ktoś nie myśli logicznie . Przecież to nie ja pierwszy napisałem o Św. siostrze Faustynie , i ja nie podważałem jej świętości … Jedynie pisałem o Aniele z Przemyśla i o Vasuli . To Admin ni z tego , ni z owego napisał że ja wrzucam Św. Faustynę do kosza.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale św. Faustynie Pan Jezus też powiedział, że wywyższy Polskę 😀

     No i wynika, że wyrzucasz św. Faustynę do kosza!!!

    • mc2 pisze:

     I jeszcze mała prośba . Poproście tego kapłana ze Szczecina o opinie na temat Vasuli Ryden.

    • wobroniewiary pisze:

     Popiera, tak jak i Medziugorje 🙂

    • mc2 pisze:

     No to ja mam odmienne zdanie . A czas i Bóg zapewne pokaże że to ja miałem rację .

    • wobroniewiary pisze:

     Uważasz, że Jezus okłamał św. Faustynę?

     A Matka Boża Mancinellego i Stanisława Kostkę 🙂

    • Paweł pisze:

     Wybaczcie, ale ja może jeszcze „doleję oliwy do ognia”, ale to tylko po to, żeby powstał pełniejszy obraz całości w sprawie WYBRAŃSTWA różnych narodów:

     Jak powszechnie wiadomo, zgodnie z objawieniami Najświętszego Serca Jezusowego danymi św. Małgorzacie Marii Alacoque najpierw narodem „wybranym” miała być Francja. „Pan Jezus żądał, aby:
     – król wraz z całą swoją rodziną poświęcił się Najświętszemu Sercu,
     – czcił Je publicznie,
     – zbudował świątynię pod tym wezwaniem,
     – szerzył wśród wojska kult obrazu Serca Jezusowego i Nim ozdobił królewskie sztandary.
     W zamian za to Boże Serce przyrzekło mu hojne dobra duchowe i materialne na tej ziemi i zapewniło zbawienie. (…) Pan Jezus przyrzekł, że otoczy Francję szczególną opieką. Będzie jej błogosławił we wszystkich poczynaniach. Będzie Francję i jej lud strzegł we dnie i w nocy, a wszystkich jej wrogów złoży u jej stóp (…).
     Niestety Ludwik XIV nie spełnił żądania Serca Jezusowego. (…) Francja miała być światłem dla całego świata. (…) Tymczasem stała się kolebką błędnych prądów umysłowych, zwalczających religię katolicką (…).”
     [Za: Ewa Hanter „Historia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa”, wydanie wydawnictwa Apostolicum i Łomżyńskiej Księgarni Diecezjalnej, Imprimatur: +Stanisław Stefanek TChr, Biskup Łomżyński, Łomża, dnia 7.05.1998 r. N.610/B/98; str. 34-36]

     Później narodem „wybranym” miała być Austria. W tej sprawie objawienie od Boga miał św. Jan Bosco, założyciel salezjanów, który „(…) w 1875 roku, licząc 60 lat i ciesząc się opinią cudotwórcy, nie wahał się przekazać cesarzowi Austro-Węgier Franciszkowi Józefowi za pośrednictwem papieża Piusa IX następującego przesłania:

     ‚Tak mówi Bóg do cesarza Austrii: Zdobądź się ponownie na odwagę, przygotuj moje wierne sługi i sam się przygotuj. Nie mogę powstrzymać Mojego gniewu w stosunku do wszystkich ludów ziemi, ponieważ gotowe są one wzgardzić Moim prawem i umożliwić tryumf tym, którzy je znieważają i gnębią wszystkich, którzy go przestrzegają. Czy chcesz stać się narzędziem Mojej mocy? Czy chcesz wypełniać Moją najskrytszą wolę i stać się dobroczyńcą ludzkości? Oprzyj się na narodach Północy, lecz nie na Prusach. Przybliż się do Rosji, nie zawierając wszakże z nią przymierza. Sprzymierz się z katolicką Francją. Po Francji przyjdzie Hiszpania. Bądźcie jednym i tym samym ramieniem prowadzonym przez jednego ducha.'”
     [Za: Dom Gerard Calvet „Jutro Chrześcijaństwa”, str. 78; książka była wydana w ramach serii książek promowanych przez kwartalnik „Christianitas”]

     Jak wiadomo, Austria nie posłuchała tego przesłania, sprzymierzyła się z Prusakami i wraz z nimi przegrała pierwszą wojnę światową. Wielowiekowa monarchia habsburska rozpadła się.
     Kolejnym narodem „wybranym”, zgodnie z objawieniami w Fatimie, ma być Rosja. Jej szanse nie są jeszcze przekreślone, ale Matka Boża powiedziała już dawno siostrze Łucji takie słowa w odniesieniu do odwlekającego się ciągle poświęcenia Rosji Jej Sercu:

     „Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji będą żałować i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno. Rosja rozszerzy swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny, powodując prześladowania Kościoła. Ojciec święty będzie bardzo cierpiał.”
     [Za: „Siostra Łucja mówi o Fatimie”, zebrał o. Ludwik Kondor SVD, wydanie trzecie 1989, Vice-Postulacao, P-2496 Fatima, Imprimatur: Fatima, 13 sierpnia 1978 r., +Albert, biskup Leirii; str. 184]

     Tak jak obecne wybraństwo Rosji i Polski, tak być może dawne wybraństwo Francji i Austrii nie jest jeszcze całkiem przekreślone, bo np. do wizjonera Jana Antoniego Gil (ur. w 1970 r.) w Maracaibo w Wenezueli Maryja powiedziała 26 października 1997 r., że „(…) cały świat się nawróci dzięki Francji…”
     [Za: Ks. Jörg Müller SAC „Dlaczego Maryja ukazuje się tak często? – Aktualne orędzia i miejsca objawień Matki Bożej”, wydanie Oficyny Wydawniczo-Poligraficznej „Adam”, Warszawa 2004, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 28.9.2004 Nr 4794/NK/2004, +Tadeusz Pikus, Wikariusz Generalny, Biskup Pomocniczy Warszawski (…); str. 45]

    • wobroniewiary pisze:

     Pan Jezus zawsze mówi warunkowo „jeśli….” czyli zabrakło tego jeśli.
     „Jeśli się nie nawrócicie, zginiecie…” I Francja najstarsza córa Kościoła ginie.

     Życzę Ci dużo modlitwy do Ducha Św. i jego darów 😉

    • Paweł pisze:

     Na początku lat 90. należałem przez około 3 lata do Odnowy w Duchu Świętym, a potem, kiedy w roku 1998 Kościół obchodził Rok Ducha Świętego, odmawiałem przez wszystkie dni tego roku (codziennie) hymn „Veni Creator” („O Stworzycielu Duchu przyjdź”) i Sekwencję mszalną do Ducha Świętego („Przybądź Duchu Święty”), we wszystkie zaś niedziele Roku Ducha Świętego odmawiałem ponadto Koronkę do Ducha Świętego (według objawień danych Katarzynie Vogl: http://www.guadalupe.opoka.org.pl/prowadzmnie/koronka3.html ).

     Teraz to wszystko z przyczyn zdrowotnych jest u mnie niemożliwe. Mogę tylko trochę się pomodlić, nie każdego dnia, i powspominać sobie, jaką miałem kiedyś swobodę „wygadania się przed Bogiem”. Być może to było wręcz „gadulstwo”, więc zostało skutecznie ukrócone. 🙂

   • Maggie pisze:

    Czytając wypowiedzi o misji i wybraństwie Polski etc oraz powątpiewaniach w tej materii … nasunęły mi się refleksje: Pan Jezus wybrał 12 przewodnikow, a wśród nich był Piotr (skała), więc nie jeden apostoł. Do tego jak ważne jest zachowanie skromności, takiej, którą przypomina nam Ewangelia: o zasiadaniu przy stole i pierszeństwie z tym związanym.

    Zawsze w objawieniach/ostrzeżeniach jest wspomniany warunek … nawrócenia i poddania się Woli Bożej, a więc okazana jest możliwość … ale (!) z zastrzeżeniem JEŻELI (!) i stąd wniosek, że nie należy tracić nadziei, wiary i miłości – bo pesymizm i depresja nie od Boga pochodzą.
    Hierachiczność nie może być powiązana z pychą. Tam gdzie przywódców ogarniała pycha i pogarda dla innych … następował, w którymś momencie, upadek (a w dziejach upadały wielkie imperia).

    • Paweł pisze:

     Maggie, zapewne masz rację w Twojej koncepcji „św. Piotra, ale wśród DWUNASTU Apostołów”, bo nawet na tej stronie w dniu 27 VI 2013 opublikowane było „Orędzie Pana Jezusa, przekazane Annie Argasińskiej w Warszawie w czerwcu 2013 r.”, w którym padają słowa:

     „Polska będzie przewodzić wraz z Kolumbią, Węgrami i Chorwacją pozostałym krajom, wszystkim kontynentom.”

     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/06/27/pan-jezus-do-anny-argasinskiej-pragne-byc-ogloszony-przez-kosciol-i-rzad-polski-chrystusem-krolem/

     Na temat „wybraństwa” Węgier Pan Jezus wypowiedział się także w dniu 30 stycznia 1990 do siostry Marii Natalii Kovacsics z Węgier w te słowa:

     „Nie mogę wam [tzn. Węgrom] więcej dać, ponad to, co daje wam Moja Niepokalana Matka. Dlatego jest waszą od dziesięciu wieków, od momentu, gdy św. Stefan poświęcił Jej siebie i swój lud. Tam, gdzie jest obecna Moja Matka, to miejsce staje się sanktuarium: Węgry są sanktuarium Mojej Matki…
     Wkrótce zostaniecie zdumieni niespodzianką, której duch ludzki nie może wynaleźć. Dla przyjęcia tego wspaniałego zadania, węgierska młodzież musi się uświęcić.”

     [Jest to cytat ze strony 186 książki Siostry Marii Natalii zatytułowanej „Maryja, Zwycięska Królowa Świata”, którą wydało w roku 2007 wydawnictwo „Maria Vincit” we Wrocławiu].

  • mkm80 pisze:

   Haniu a jakie to ma znaczenie? Przyznam szczerze i bez bicia, że kompletnie nie rozumiem uznawania Polski za naród szczególnie wyróżniony u Pana Jezusa. A już zupełnie niepojęte jest dla mnie kojarzenie tego wyróżnienia z obecną władzą, szczególnie Prezydentem. A prawie wszyscy moi znajomi tak uważają, ale ja tego nie czuję i nie ogarniam. Z racji tego mam mnóstwo drobniejszych i większych towarzyskich nieprzyjemności (jak ostatnio: nie zaprosili mnie na wspólny Różaniec za Ojczyznę, bo ja jakiś dziwny jestem, może do PO albo innej nowoczesnej należę:) ). Tak jakby to miało jakieś znaczenie? A może ma? Smutno mi z tego powodu…

   • wobroniewiary pisze:

    Mkm80 – róbmy swoje, módlmy się, a Pan zrobi swoje

    • Wrona pisze:

     Polska zostanie wywyższona, jak na to zasłuży, tak powiedział Pan Jezus – nawiązuję do Św. Faustyny. To nie jest przepowiednia, ale obietnica, o ile Polacy się nawrócą i będą się modlić. Tekst j.w., jest moim spostrzeżeniem, a nie krytyką czyjejś wypowiedzi.

    • Marakuja pisze:

     Polska zostanie wyróżniona i wywyższona nie dlatego, że jest taki czy inny rząd, lecz dlatego, że Pan Bóg tak chce. I ważne jest to :”Jeśli” To jest jak z proroctwem Pana Jezusa dotyczącym Siloe. „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie” Tu nie chodzi o to, abyśmy „zasłużyli” na takie wyróżnienie. My Polacy wszystkie śluby narodu złamaliśmy. Żaden człowiek na świecie i żaden naród na nic dobrego nie „zasłużył” i nie zasłuży. My mamy wykonać wolę Pana Boga i Matki Najświętszej, tylko tyle. Przez to dalej nie będziemy „zasługiwać”, ale jako słudzy nieużyteczni, którzy zrobili, co do nich należało, będziemy posłuszni. I wtedy, niezależnie od rządów, prezydentów, nowoczesnych i unijnych, i pomimo naszej niewierności i grzeszności Pan Bóg dokona cudu 🙂 Jedyne, na co zasługuje człowiek i narody, to potępienie. Ufać trzeba w Boże Miłosierdzie i robić, co należy.

    • Sylwia pisze:

     Mc2 , co do orędzi Zofii Nosko tez jakoś miałam mieszane uczucia też mi się coś nie zgadzało ale , Admini czuwają i w porę odpowiednio się do tego odnieśli .
     Co do innych spraw który kraj zostanie wyniesiony czy dostrzeżony to tak naprawdę Wola Boża – Pamiętasz wybór naszego Papieża ? ? Mało kto Polskę kojarzył , a jak została uniesiona bo dostąpiła tego zaszczytu że mieliśmy Pasterza Kościoła z naszego małego Kraju .. Więc Wola Boża w tym , ale też i ludzka bo tu zależy od tego ile ludzi pójdzie za wołaniem Jezusa . Tak samo odnosi się to do Państwa . Wszystko się okaże ..
     Co do Vassuli Ryden nie mam zdania bo ją poznaję dopiero więc nie wiem.
     Ale ufam że to co Pan Jezus przekazał Świętym Kościoła między innymi Faustynie to jest prawdą i myślę że ta prawda wyjdzie .

     do Mkm80- dobrze cię rozumiem ale czasem wiesz ja stosuję metodę milczenie i modlitwa , bo czasem głową muru nie przebiję . Nie da się wszystkim wytłumaczyć swojego zdania . Więc modlitwa .

   • mkm80 pisze:

    Tak właśnie robię, modlę się o Ojczyznę i polecam ją Panu. I milczę. Ale żeby było jasne: to ja mam problem a prawdopodobnie wy macie rację z tym wywyższeniem Polski. Za dużo ludzi których zdaniem szanuję mi to mówi a to, że tego nie rozumiem to już mój problem. W tym sensie to pisałem.
    Niech nam w sercach króluje Jezus Chrystus, Miłosierny Bóg nas wszystkich!

 11. Ważna homilia bp. Stefanka. Hierarcha o Putinie: „Zbrodniarza, który wymordował miliony zaprasza się na konferencje międzynarodowe”

  Biskup senior Stanisław Stefanek podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował w katedrze łomżyńskiej, zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie stoją obecnie przed Europą i Polską.
  Hierarcha zwrócił uwagę na zgubny charakter egoizmu.
  Wszyscy stanowimy jedno ciało. Różne są członki, różne są zadania, różne są misje i talenty, ale głową jest Chrystus. Póki nie przyjmiemy Chrystusa jako głowy i Boga jako źródła, nie stworzymy niczego, co byłoby naszym wspólnym dobrem
  — powiedział bp Stefanek.
  Duchowny przypomniał, że od kilkuset lat próbuje się odrzucić Boga.
  Sekularyzacja, laickość, świeckość – to ma odbudowywać, a potem różne szczegóły. Jedni mówią: masa nas odbuduje, musi być nas dużo, stąd te wszystkie statystyki – i prawdziwe, i kłamliwe. Z tej filozofii masy rodzą się wszelkiego rodzaju socjalizmy. To tam zrodziły się te socjalizmy! Inni mówią nie: zjednoczy nas wspólny pieniądz, czyli kasa. I tam się rodzą wszelkie kapitalizmy! My mówimy, że to walka przeciwieństw. Nie, nie – to wspólne ramiona tego samego korzenia – wyrzucony Bóg i w to miejsce socjalizmy, kapitalizmy. Ale pojawia się mechanizm, który doprowadza do głębokich konfliktów, to żądza władzy i pazerność. Człowiek pozbawiony Boga schodzi na bardzo niski poziom funkcjonowania i nie radzi sobie z pazernością i władzę. Każą nam nawet świętować te najbardziej wybrane przykłady pazerności, żądzy władzy, które prowadza do zbrodni. Rewolucja francuska to gilotyna, tysiące wymordowanych, a my jeszcze nosimy dary i śpiewamy „Marsyliankę”. Świętujemy zbrodnię! Lenin przyniósł socjalizm. Ktoś powie, że rewolucja zniszczyła Rosję. Ona do dzisiaj tam funkcjonuje! O ile terrorystów, którzy zamordowali kilkaset osób próbuje się znaleźć i sądzić, o tyle zbrodniarz, który wymordował miliony zaprasza się na konferencje międzynarodowe, daje mu się piękne fotele i słucha się jego opinii
  — mówił hierarcha.
  To są te socjalizmy. A narodowy socjalizm, czyli Hitler? Wystarczyło, że krzyknął „jesteśmy nad narodami!” i już poszli za nim. Dlaczego? Bo społeczeństwo ma wielkie pragnienie władzy i jest pazerne, jeśli nie ma Boga. Wtedy od razu staje po stronie zbrodniarza. Prezydent Putin najszybciej wygrał pierwsze wybory na urząd prezydenta, gdy wymordował kilkaset tysięcy Czeczenów. Od razu powiedziano: „Takiego przywódcy nam trzeba!”. W tej chwili Niemcy wydają „Mein Kampf” Hitler, a i ta książka rozchodzi się gwałtownie. Coś w nas jest. Jeśli zgubimy Boga wychodzi z nas dziwna, nieludzka żądza
  — dodał.
  Biskup odniósł się również do obecnej sytuacji politycznej.
  Co proponują nam dziś przywódcy? Albo Unia z socjalizmem, albo nowoczesny kapitalizm. UE w tej chwili została całkowicie zasiedlona przez socjalistów. To ten sam socjalizm, który popchnął wielki naród niemiecki, naród kultury i gospodarności, na drogę zbrodni. Do dzisiaj próbuje się wyrzucić z historii kilkadziesiąt lat, żeby nie nieść tego wstydu, tej pomyłki, a przede wszystkim zbrodni. Ten sam socjalizm niesie sztandar UE i co więcej, lecą do niego Polacy. Bardzo sprawiedliwie nazwano ich „synami wyrodnymi”. (…) Oni sprzedają matkę Polskę za nagrodę, którą zaborcy zawsze dają zdrajcom. Mechanizm jest ten sam
  — wyjaśnił hierarcha.
  Nowoczesny kapitalizm można nazwać krótkim imieniem „reforma Balcerowicza”. (…) Po stoczni nie ma śladu, port dogorywa. A rolnictwa? Ziemie w ogromnych połaciach są nie nasze, wykupione. (…) Jest więc nowoczesna odmiana Balcerowicza, do jej dyspozycji postawiono media i wszystkie środki nacisku, aby obronić bank i obronić wielki biznes międzynarodowy, który wysysa z polskiego społeczeństwa resztkę firm. (…) Do tego stopnia, ze wielu Polaków wychodzi nawet na ulicę. Idzie samobójczo. Chciałbym powiedzieć tym,: zanim wyjdziecie na ulice, zajrzyjcie do domów tych rodzin, którzy nie mają już domów, a zostały im tylko długi. Zajrzyjcie do frankowiczów. Popatrzcie, jakie systemy są wg was nowoczesne i czego wy bronicie. Zanim zasiądziecie w różnych komitetach, porozmawiajcie z wdową, która pozostała sama bez dzieci, bo jej mąż uważał, że tylko uratuje swoje dzieci i żonę, gdy odbierze sobie życie. Ilu jest samobójców! (…) Popatrzcie nowocześni, jakiej wy bronicie struktury
  — mówił bp Stefanek.
  Czeka nas wielka praca nad egoizmem i pazernością. (…) Egoizm może być wielką przeszkodą do współpracy. Walka z egoizmem i pazernością, a przede wszystkim praca nad umiłowaniem wspólnej matki – nad patriotyzmem.
  — zakończył hierarcha.
  http://wpolityce.pl/

  • Krzysztof pisze:

   Świętujemy zbrodnię! Lenin przyniósł socjalizm. Ktoś powie, że rewolucja zniszczyła Rosję. Ona do dzisiaj tam funkcjonuje! O ile terrorystów, którzy zamordowali kilkaset osób próbuje się znaleźć i sądzić, o tyle zbrodniarz, który wymordował miliony zaprasza się na konferencje międzynarodowe, daje mu się piękne fotele i słucha się jego opinii
   — mówił hierarcha.

   ewangeliadlanas Hierarcha mówi o Leninie, przynajmniej ja to tak odbieram. Fragment o Putinie jest dalej „Prezydent Putin najszybciej wygrał pierwsze wybory na urząd prezydenta, gdy wymordował kilkaset tysięcy Czeczenów.”

   • wobroniewiary pisze:

    Zacytowałem dokładnie ze strony wPolityce.pl:

    „Sekularyzacja, laickość, świeckość – to ma odbudowywać, a potem różne szczegóły. Jedni mówią: masa nas odbuduje, musi być nas dużo, stąd te wszystkie statystyki – i prawdziwe, i kłamliwe. Z tej filozofii masy rodzą się wszelkiego rodzaju socjalizmy. To tam zrodziły się te socjalizmy! Inni mówią nie: zjednoczy nas wspólny pieniądz, czyli kasa. I tam się rodzą wszelkie kapitalizmy! My mówimy, że to walka przeciwieństw. Nie, nie – to wspólne ramiona tego samego korzenia – wyrzucony Bóg i w to miejsce socjalizmy, kapitalizmy. Ale pojawia się mechanizm, który doprowadza do głębokich konfliktów, to żądza władzy i pazerność. Człowiek pozbawiony Boga schodzi na bardzo niski poziom funkcjonowania i nie radzi sobie z pazernością i władzę. Każą nam nawet świętować te najbardziej wybrane przykłady pazerności, żądzy władzy, które prowadza do zbrodni. Rewolucja francuska to gilotyna, tysiące wymordowanych, a my jeszcze nosimy dary i śpiewamy „Marsyliankę”. Świętujemy zbrodnię! Lenin przyniósł socjalizm. Ktoś powie, że rewolucja zniszczyła Rosję. Ona do dzisiaj tam funkcjonuje! O ile terrorystów, którzy zamordowali kilkaset osób próbuje się znaleźć i sądzić, o tyle zbrodniarz, który wymordował miliony zaprasza się na konferencje międzynarodowe, daje mu się piękne fotele i słucha się jego opinii”
    http://wpolityce.pl/kosciol/279291-wazna-homilia-bp-stefanka-sprzedaja-matke-polske-za-nagrode-ktora-zaborcy-zawsze-daja-zdrajcom

    „Zaprasza się” nie można odnieść do osoby nie żyjącej (Lenin), tu chodzi o innego zbrodniarza który obecnie bywa na konferencjach międzynarodowych.

    • Krzysztof pisze:

     Chyba musiałbym wysłuchać tą homilię, bo to całe zdanie jest jakieś dziwne.
     W moim odczuciu dużo większym „zbrodniarzem” jest Obama, który też jest wszędzie zapraszany, a nawet ma pokojową nagrodę, ale o nim bp Stefanek nie wspomina, bo to nasz sojusznik. Ach ta polityka. Mam nadzieję, że biskup wie co mówi odnośnie tych milionów zamordowanych przez Putina, bo inaczej to fałszywe oskarżenie.
     Dla mnie cała ta homilia jest niskich lotów, po biskupie spodziewałbym się czegoś lepszego.

    • Krzysztof pisze:

     Może za surowo oceniłem to kazanie, dla mnie niejednoznacznie wypowiedział sie biskup, co może być różnie interpretowane, ale może tak miało być. Duch Święty często daje nam perełki, które dopiero po dłuższym rozeznaniu można zauważyć. Tak czy inaczej na pewno inaczej ja tę homilię odbieram, a inaczej wy. Zwłaszcza jeśli chodzi o UE i socjalizmy. A jeśli chodzi o Nowoczesną jak i PO to są to dla mnie zdrajcy, którzy jawnie o tym mówią i wciągają w to słabych ludzi, choćby dając im 50 zł za bycie na proteście KOD

  • Małgorzata pisze:

   Jestem dumna z ks. Biskupa Stefanka . Kazanie to powinno zostać oddtworzone po głównym wydaniu Wiadomości w TVP. Może ci zmanipulowani ludzie obudzą się….Może jest dla nich nadzieja …

 12. ola s. pisze:

  Bardzo potrzebna modlitwa za Sylwię, która jutro o 9.00 ma rozprawę rozwodową. Mąż ją zostawił dla innej kobiety. Kobieta bardzo cierpi… dziękuję!

 13. maria pisze:

  Informacja odnośnie Nowenny w Pratulinie – dotychczas była 23 dnia miesiąca a wczoraj kustosz z Patulińskiego Sanktuarium zapowiedział,że będzie przeniesiona na 3 niedzielę miesiąca na godz. 16.00 aby umożliwić większą możliwość uczestnictwa w niej .

 14. zuzia pisze:

  Zupełnie nie w temacie, ale normalnie ręce opadają na wymysły UE…..
  Od tego weekendu w państwach należących do Unii Europejskiej wprowadzono restrykcyjne prawo delegalizujące setki naturalnych ziół leczniczych używanych na naszym kontynencie od pokoleń. Według brukselskiego reżimu celem jest ochrona konsumentów przed potencjalnie niebezpiecznymi dla zdrowia „tradycyjnymi” medykamentami.http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia-europejska-zakazala-ziololecznictwa

  • mer pisze:

   to jest notatka (o ziołolecznictwie) z maja 2011 roku. Jakoś sobie śmy z tym poradzili…

  • Małgosia pisze:

   zmiany na ziemi to strona związana z Bronkiem i MBM czyli dzieckonmp. Nie czytam ich, tam jest „mydło, widło i powidło”

   • zuzia pisze:

    Dzięki,że ostrzegłaś, więcej tam nie zajrzę, nie znam tej strony,ktoś na fb zamiescił, więc przeczytałam artykuł i tu wkleiłm, ale całej strony ich nie przeglądałam. i jak pisze mer wyżej wpis jest z 2011 roku..jeszcze raz b dziekuje, dobrze, że tu jestesmy i możemy się nawzajem wspierać , modlić i ostrzegać. Szczęść Boże.dobranoc wszystkim 🙂

   • AnnaSawa pisze:

    Potwierdzam „zmianynaziemi” to w większości stek bzdur.

 15. ania pisze:

  Pan Bóg mówi do każdego z nas ,,szczególnie cie umiłowałem,,. To nie znaczy że mnie bardziej, albo ciebie bardziej, tylko każdego szczególnie i kazdego z osobna naljbardziej na świecie. Jego logika jest dla nas niezrozumiała czasem bo my jestesmy ograniczeni przez liczby, przez czas. Tak mi się wydaje.

 16. rysik pisze:

  W UE TRWA TOTALNA WOJNA Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM.
  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zamierza zakazać chrztu niemowląt, uznając, że chrzest stanowi naruszenie art. 12, 14 i 16 Konwencji Praw Dziecka (przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r.)

  • Marakuja pisze:

   Rysik ja sprawdziłam tę informację, tutaj też pisano wcześniej, że źródło niewiarygodne. Póki co możemy spać spokojnie, totalna bzdura.

 17. zawiedziony pisze:

  Proszę o informację w sprawie Zofii Nosko. Najlepiej na mój podany adres.
  Niedawno TU o niej było pozytywnie głośno . I tom Orędzi Zbawienia przeczytałem z internetu z podanego tutaj linku a potem kupiłem cały komplet tj 5 tomów. Czy mam to teraz spalić uznając jako herezje?

 18. AnnaSawa pisze:

  Tak może trochę a propo’s ;)……………………

  Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz otrzymał najwyższe węgierskie odznaczenie państwowe przyznawane cudzoziemcom – Wielki Krzyż Orderu Zasługi Węgier.

  „…Na wniosek Viktora Orbana

  Wielki Krzyż Orderu Zasługi Węgier został nadany metropolicie krakowskiemu przez prezydenta Węgier Janosa Adera na wniosek premiera Viktora Orbana. Węgrzy docenili doniosłą rolę kard. Dziwisza w życiu Kościoła Katolickiego i jego „wybitną działalność w umacnianiu więzi między Stolicą Apostolską a Węgrami”. Odznaczenie to wyraz wdzięczności także za zasługi kardynała w umacnianiu „zaufania oraz serdecznych i bliskich kontaktów między Polską a Węgrami, między Kościołami i wspólnotami w Polsce i na Węgrzech” oraz za „wyjątkowe zasługi w służbie Ojcu Świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i w pielęgnowaniu jego pamięci”…”

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1574036,Kardynal-Dziwisz-doceniony-przez-Wegrow-Odebral-najwyzsze-odznaczenie

 19. Pingback: Ks. Jan Pęzioł: O wizji Anioła Stróża Polski | Serce Jezusa

 20. Małgosia pisze:

  Dziś wspominamy nawrócenie św. Pawła. Módlmy się w sposób szczególny o nawrócenie grzeszników

  Modlitwa Ojca Pio o nawrócenie

  Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora „Pieśni nad Pieśniami” powiedziałeś, że „jak śmierć potężna jest miłość” (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości.

  O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego miłosierdzia…

  Ty sam, Panie, wiesz, jak wciąż wielu żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że „żniwo jest wielkie, a robotników mało”, że już jest dojrzałe żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go emisariusze szatana, którzy są tak aktywni! Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 21. zawiedziony pisze:

  Droga Adminko.
  Przepraszam za niecierpliwość, ja w sprawie pytania zadanego 24 godz. temu w sprawie Zofii Nosko i jej książek pt Orędzia Zbawienia.
  Co wiecie od księdza ze Szczecina?

 22. Justyna pisze:

  A mnie zastanawia i głęboko zasmuca fakt że na waszych stronach między artykułami, tak jak tu umieszczacie reklamy z wróżkami, tarotem itp. Jak w powiedzeniu ‚modli się przed figurą a diabła ma za skórą’. Bardzo źle to o was świadczy i tracicie wiarygodność.

  • wobroniewiary pisze:

   Miła pani, te reklamy to wina pani komputera, systemu i przeglądarki.
   Pani nie stosuje Adblocka i dlatego je pani widzi a obwinia nas.
   Byłoby śmieszne, gdyby nie było żałosne i smutne.
   Internet nie moją własnością, strona wordpressa też nie.
   Ale ja stosuję AdblockPlus.
   W życiu bym badziewia szatańskiego nie promowała!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s