Ks. Marek Lis – Czy chrzest dzieci jest niezgodny z prawem i wkrótce zostanie zakazany?

Ale to już było
W 2014 roku całkiem podobna informacja podgrzewała temperaturę internetu. Dzielono się wówczas opowieścią o matce, która rzekomo miała wygrać skomplikowany proces sądowy o uznanie chrztu swojego dziecka na nieważny i niezgodny z prawem. Wtedy również mówiono, że Europejski Trybunał Praw Człowieka na kanwie opisywanego przypadku, zakazał chrztu niemowląt w ogóle. Rewelacja zabłysła, wzburzyła umysły i zgasła – by w styczniu 2016 r. pojawić się ponownie.

Co na to kościół?
Czytając podobne, poruszające umysł nowinki, należy się zastanowić – dlaczego kościół nie wypowiada się w tej sprawie? Dlaczego tylko internauci komentują ten trudny do przyjęcia wyrok Trybunału? A z drugiej strony – warto się pokusić o zbadanie źródeł podawanej sobie wzajemnie sensacyjnej informacji.

Zapytany przez użytkowników Twittera ksiądz, udzielił wszystkim jasnej i jednoznacznej odpowiedzi, którą zamieszczamy poniżej:

ks M. LisMy też nie chcemy być dziećmi ojca kłamstwa!!!

Ponoć MBM to przewidziała już wcześniej, że chrzest będzie zakazany. Pytanie za 100 punktów – przewidziała czy przekazała starannie zaplanowaną koronkową robótkę masonerii?
Najpierw „orędzie” potem fejkowe artykuły w podróbkach – Il giomale to nie IL GIORNALE!!!

Ja odpowiedź na to pytanie znam, wycie duchów Jezebel na egzorcyzmach mówi samo za siebie! – kliknij
Ks. Marek Lis potwierdza to w zdaniu: „Komuś zależało, by wywołał dużo zamieszania ten „news”, w dodatku powracający… O kim to było – „ojciec kłamstwa”?”

I na koniec mail z dzisiaj (w komentarzu zdjęcie maila). Łukasz pisze:
Witam
Chciałbym wszystkich ostrzec przed tymi orędziami (MBM). U mnie skończyło się to ostrą psychozą i pobytem w szpitalu psychiatrycznym.Stało się to w 2012r,a do dzisiaj atakują mnie myśli bluźniercze i słyszę w głowie różne świństwa.Unikajcie czytania tej trucizny bo to bardzo niebezpieczna sprawa.U mnie pojawiły się głosy, widzenia i wrażenia czyjejś obecności (bardzo przerażające). Szatan posługuje się tymi orędziami.Wracajcie szybciutko do Kościoła i jego nauki.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Ks. Marek Lis – Czy chrzest dzieci jest niezgodny z prawem i wkrótce zostanie zakazany?

 1. mama adopcyjna pisze:

  Czyli tak jak pisalam – kaczka dziennikarska… ale obstawiam, ze kontrolowana, tzn masoni co jakis czas ją puszczaja zeby sprawdzic jaka reakcja „ludu”: czy bardzo sie nadal lud burzy na takie dictum, czy juz moze jednak troche oswojony z tematem i mozna zaczac robic przymiarki w kierunku wcielania tego pomyslu w zycie.. Taki tescik.. a przy okazji ile fermentu sieja … czyli dwie pieczenie przy jednym ogniu sobie masoni pieka w ten sposob.. a raczej odgrzewaja co jakis czas… ah, niech sobie sieja… przyjdzie czas, ze sami beda zbierac co zasiali…

  • karol pisze:

   Nie rozumiem czemu takie komentarze ‚spiskowe’ są opublikowane na forum, ponieważ działają na naszą niekorzyść. Ateiści wykorzystują tego typu wypowiedzi, by nas marginalizować.

   Pozdrawiam serdecznie.

   • mama adopcyjna pisze:

    Mamy wolnosc slowa – kazdy ma prawo sie wypowiedziec publicznie , oczywiscie pod warunkiem, ze nie obraza innych osob. Czy np ojca Kolbego i Papiezy i wiele innych Autorytetow Kosciola (ktorzy dosc jasno wypowiadaja sie czym jest masoneria, jak dziala i jakie ma cele, i ktorzy wyraznie wskazuja na masonska brukselke jako wrecz na apokaliptycznego antychrysta) tez uwazasz za spiskowcow, ktorzy dzialaja na niekorzysc Kosciola i psuja nam opinie w oczach ateistow? Czyli wg Ciebie katolik nie powinien ruszac tematu masonerii bo poruszajac go robi wspolwyznawcom obciach? Priorytetem katolika ma byc poprawnosc polityczna?

    • Sylwia pisze:

     Mama adopcyjna , masz racje trzeba mówić o tych sprawach nie można udawać że się nie widzi czy nie słyszy . Świat jest tak zakłamany że nie da się przejść obojętnie , nie można tuszować wszystkich spraw . Nie ważne czy ktoś to wykorzysta przeciw nam ,bo prawdę trzeba pokazywać .
     Karolu , Ateiści wykorzystują czasem nasze wypowiedzi bo ich światopogląd jest mocno zaburzony i widzą wszędzie jakieś sprzeczności. Co nie znaczy ,że my mamy zamknąć usta bo ktoś to wykorzysta . My mamy bronić wiary, a co za tym idzie mamy też bronić swych poglądów , które są zgodne z Wiarą Kościoła .

   • Weronika pisze:

    A co złego w tym komentarzu?

    • mama adopcyjna pisze:

     Dzieki, dziewczyny, za wsparcie 🙂 💜

    • wobroniewiary pisze:

     Ja też nic złego nie widzę, dlatego komentarza nie usunęłam

     Ale wy się cieszcie, że nie widzicie spamu, wściekły atak na stronę od wierzących, niewierzących, ateistów i satanistów. Strona zaczyna przeszkadzać, jest nazywana „katopudelkiem” i są obietnice jej zniszczenia
     Dziś parę komentarzy podniosło mi ciśnienie

 2. Piotr pisze:

  Proszę Was o modlitwę aby Pan Jezus sprawił cuda na Niebie i Ziemi, aby ludzkość wreszcie uwierzyła w Niego oraz Maryję w całe Jego dzieło odkupienia ludzkości
  błagam Was o to moi bracia i siostry a jak nie wierzycie, że to uczyni dla Nas poproście o Wiarę i Ufność
  Kocham Was :* dziękuję, że odpowiedzieliście na Wołanie Boga i Maryi
  Módlmy się za cały świat błagam 😛

  • Sylwia pisze:

   Wcale się nie dziwię że podniosło ci ciśnienie , widać ze strona zaczyna być coraz bardziej niewygodna , ba mi się zaczyna wydawać że złego w kopyta piecze , skoro tyle jadu w spamie ..
   Ale wiem że Maryja na to nie pozwoli i będzie chronić i wspomagać tę stronę .
   A ten co wymyślił słowo „katopudelek ” niech lepiej ucieka na stronę prawdziwego pudelka skoro się mu nie podoba .. ale modlitwę moją ma, aby łuski z oczu spadały ..

   Strona jest niewygodna dla tych co nie przyjmują prawdy . A prawdą jest Jezus !

 3. Piotr pisze:

  Błagam Was Jeszcze Moi Kochani Bracia i Siostry o ochrzczenie całego świata!!!!!!!!!!!!
  no obudźmy się wreszcie !!!!!
  Kocham Was :*

 4. Elizeusz pisze:

  Łukasz w swoim e-mailu pisał: …Unikajcie czytania tej trucizny, bo to bardzo niebezpieczna sprawa… Wczoraj w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła była czytana Ewangelia wg św. Mk 16,15-18, a w niej Zmartwychwstały Pan Jezus zapowiadał swoim uczniom, ale też swoim uczniom wszystkich czasów, to, że: …Tym, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będę: …jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić… (16,18b). No właśnie jest jakaś tajemnicą, że czytając te czy inne Orędzia, których przecież dzisiaj nie brakuje, jedni, że się tak wyrażę chorują, cierpią, potrzebując egzorcysty, a drugim z kolei to wcale nie szkodzi i są „zdrowi” po wypiciu trucizny maja się dobrze.. Stąd pojawiają się różne świadectwa, te za i te przeciw. Ja myślę, że tajemnica takich zachowań/następstw tkwi, wynika z historii danego człowieka, ma jakiś związek z jego dotychczasowym życiem, jego stanem duchowym. Oczywiście nie dzieje się to bez wiedzy i dopustu Wszystkowiedzącego Boga (Est 8,12d). W tym wszystkim zapewne jest palec Boży i jak mówi Bóg Ojciec w „Dialogu…Księdze Boskiej Nauki” św. Katarzynie ze Sieny: … co Ja dobry lekarz, uważam za potrzebne i konieczne dla zbawienia człowieka to zsyłam i daję dla wzrostu doskonałości w duszach waszych… ( z rozdz. ‚Nauka o łzach’).
  Taka trucizną jest to, o czym pisał św. Paweł w Liście do Galatów: 1,6-9.11n, bo trucizna takich ludzi podobna jest do jadu węża (Ps 58,5), od którego trzeba jak najdalej uciekać (wedle Syr 21,2 i 4.20).

  • Piotr pisze:

   jedni, że się tak wyrażę chorują, cierpią, potrzebując egzorcysty, a drugim z kolei to wcale nie szkodzi i są „zdrowi” po wypiciu trucizny maja się dobrze..

   powiem ze swojego doświadczenia, doradzaliście mi egzorcystę. ja zrobiłem taką wymianę z Maryją
   oddałem jej całego siebie takim jakim jestem to co dobre i to co złe we mnie i w moim istnieniu oddałem jej całe moje istnienie, każdy szczegół mnie i mojego istnienia i poprosiłem o to żeby nasza czuła Mateńka robiła ze mną i tym wszystkim MAMA CHCE:)
   od i cała tajemnica zaufać BOGU zaufać Maryi
   dziś żyję z Bogiem i Maryją i egzorcysta nie jest mi potrzebny 🙂
   KOCHAM 🙂

  • AnnaSawa pisze:

   …świetne !

 5. Paweł pisze:

  Podważanie chrztu dzieci jest niezgodne np. z następującymi kanonami dogmatycznymi Soboru Trydenckiego o sakramencie chrztu:

  „12. Gdyby ktoś mówił, że nikogo nie można chrzcić, jak tylko w wieku, w którym Chrystus został ochrzczony, albo w niebezpieczeństwie śmierci – niech będzie wyklęty.
  13. Gdyby ktoś mówił, że małe dzieci, ponieważ nie wzbudzają aktu wiary, po przyjęciu chrztu nie należy zaliczać do wiernych, i dlatego gdy dorosną, należy je powtórnie ochrzcić, albo że lepiej zaniechać ich chrztu, niż chrzcić je bez własnego aktu wiary w samej wierze Kościoła – niech będzie wyklęty.
  14. Gdyby ktoś mówił, że ochrzczone małe dzieci, gdy dorosną, należy zapytać, czy chcą uznać obietnice złożone w ich imieniu przez rodziców chrzestnych przy chrzcie, a gdyby odpowiedziały, że nie chcą, należy pozostawić je ich własnej woli i nie zmuszać do chrześcijańskiego życia inną karą niż zakazem przyjmowania Eucharystii oraz innych sakramentów, dopóki się nie opamiętają – niech będzie wyklęty.”
  [Za: http://www.soborowa.strefa.pl/trydent.html ]

  Ale niestety współczesnemu Kościołowi katolickiemu można też zarzucić, że nie przestrzega niektórych kanonów dogmatycznych Soboru Trydenckiego uważając najwyraźniej, iż kanony dogmatyczne tego Soboru NIE SĄ SAME W SOBIE DOGMATAMI (i ja osobiście nie wiem, czy czasami w tym właśnie nie tkwi jakiś poważny błąd współczesnego Kościoła). Oto przykłady kanonów, których się już dziś nie przestrzega:

  a) spośród „Kanonów o sakramentach”:
  „13. Gdyby ktoś mówił, że przyjęte i uznane obrzędy Kościoła katolickiego, zwyczajowo stosowane przy uroczystym udzielaniu sakramentów, mogą być lekceważone lub dowolnie i bez grzechu pomijane, lub zmieniane na inne nowe przez jakiegokolwiek pasterza kościołów – niech będzie wyklęty.”

  b) spośród „Kanonów o sakramencie ostatniego namaszczenia”:
  „3. Gdyby ktoś mówił, że obrzęd i stosowanie ostatniego namaszczenia, które zachowuje święty Kościół rzymski, sprzeciwia się nauce św. Jakuba Apostoła, i dlatego należy je zmienić, oraz że chrześcijanie mogą je bez grzechu lekceważyć – niech będzie wyklęty.”

  c) spośród „Kanonów o Najświętszej ofierze mszy świętej”:
  „6. Gdyby ktoś mówił, że kanon mszy zawiera błędy i dlatego należy go znieść – niech będzie wyklęty.
  9. Gdyby ktoś mówił, że obrządek Kościoła rzymskiego, w którym część kanonu i słowa konsekracji wymawia się po cichu, należy potępić; albo że mszę należy odprawiać wyłącznie w języku rodzimym; albo że nie należy dodawać wody do wina w ofiarowaniu kielicha, ponieważ jest to przeciwne ustanowieniu Chrystusa – niech będzie wyklęty.”

  d) spośród „Kanonów o sakramencie święceń”:
  „2. Gdyby ktoś mówił, że oprócz kapłaństwa w Kościele katolickim nie ma innych święceń, wyższych i niższych, którymi jakby stopniami zdąża się do kapłaństwa – niech będzie wyklęty.”

  Poza tym moim zdaniem za mało też pamięta się o następującym kanonie spośród „Kanonów o sakramencie małżeństwa”:
  „10. Gdyby ktoś mówił, że stan małżeński trzeba stawiać ponad stanem dziewictwa lub celibatu, i że nie jest lepiej i szczęśliwiej pozostać w dziewictwie lub w celibacie niż łączyć się małżeństwem – niech będzie wyklęty.”

  [Wszystkie powyższe kanony zacytowałem według: http://www.soborowa.strefa.pl/trydent.html
  Tekst dokumentów soborowych na tej stronie internetowej jest przepisany z czterotomowego wydania „Dokumenty Soborów Powszechnych”, Wydawnictwo WAM Księży Jezuitów, Kraków 2003-2004, NIHIL OBSTAT: Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego (dla każdego tomu z inną datą i innym nazwiskiem prowincjała, np. dla tomu IV obejmującego lata 1511-1870: ks. Krzysztof Dyrek SJ, prowincjał, Kraków, 21 IX 2004 r., l. dz. 406/04).]

 6. Małgosia pisze:

  Dobre podsumowanie ks. Lisa „dziecko ojca kłamstwa”
  Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.
  Ksiądz powiedział wszystko.
  Szkoda tylko, że ci pożyteczni idioci cieszą się, że są poczytni, tyle, że robią dobrą robotę dla diabła

 7. olo13jcb pisze:

  Lewy sierpowy w Tradycję, czyli Dzień Islamu w Kościele Katolickim. Dialog, zamiast nawracania…

  http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/5236-lewy-sierpowy-w-tradycje-czyli-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-dialog-zamiast-nawracania

  • Maggie pisze:

   Utopia. Ze złym się nie dyskutuje i tu jest przykład, jak „dyskusja” taka przekształca się w przekabacanie/propagandę/zaćmienie umysłu … dlatego, że rzekomy dyskutant ma od samego początku na celu oslamizację i przygotowuje grunt do jawnej indoktrynizacji.
   To tak jak w tym francuskim powiedzeniu, że jeśli się z kimś witasz/żegnasz, to jedna osoba nastawia policzek do ucałowania.

   • Maggie pisze:

    Miało być islamizację .. ale się przetypowało na oślamizację … i może rzeczywiście to lepsze słowo..?

    • Sylwia pisze:

     Tak to dobre określenie , lepiej nie mogłaś tego napisać . Ja na fb nie tak dawno natknęłam się że w jakimś Kościele jest wieczór poświęcony Islamowi , jako pokojowe rozumienie Islamu czy coś takiego . Oczywiście pod tym postem posypało się mnóstwo zdań na ten temat . Dla mnie to nie jest religia pokoju i nikt mnie nie przekona do tego , może to zabrzmi jakoś wrogo ? ale nie ja tylko stwierdzam fakty , widzę co się dzieje . Więc jak rozmawiać z muzułmanami skoro oni tak naprawdę nie wiedzą co to pokój ?
     Przecież u nich pokój nastanie wtedy gdy cała ziemia będzie należeć do nich .. U nich jest tylko chwilowe zakłamanie by zjednać sobie kogoś na chwilę a potem niestety sprawy się odwracają . Więc ja w ich pokojowe nastawienie nie wierzę . Owszem może są jakieś jednostki ale tylko jednostki ..

 8. olo13jcb pisze:

  Rozmowa z ks. Guyem Pagesem
  Islamizacja – kara za apostazję

  Poddając się strachowi, już ulegamy islamizacji, bo islam znaczy właśnie „poddanie”. Francuzi, nawet kiedy dostrzegają ten problem, nie mają możliwości rozwiązania go, ponieważ krępuje ich republika, która – w imię rzekomej wolności religijnej – zabrania im działać. Nie uznaje przy tym faktu, że islam wcale nie jest religią, tylko totalitarnym systemem politycznym – mówi ksiądz Guy Pagès, autor książki Przesłuchać islam; 1501 pytań, które należy postawić muzułmanom, w rozmowie z Piotrem Doerre.

  http://www.pch24.pl/islamizacja—kara-za-apostazje,40415,i.html

 9. Paweł pisze:

  Będziemy płakali wszyscy wierzący i nie ,my za nich oni za swoją głupotę,a jak są kataklizmy to płacz i wołanie do boga…… sami do tego doprowadzamy

 10. mama adopcyjna pisze:

  +♡+♡+ (w intencji obrony wowit przed atakiem spamu i troli)

  • Sylwia pisze:

   Również dodaje kolejną intencję do swych modlitw ❤ ❤ +++

   • mama adopcyjna pisze:

    P. S. Do naszych wiadomych intencji: u 1 rodziny juz dzieki Bogu wszystko ok 🙂 ♡ Co do 2: coraz gorzej 😦 nadal potrzebuja modlitwy ♡ …zwlaszcza dzieci. Bardzo Ci dziekuje w ich imieniu za dotychczasowa pamiec i prosze o jeszcze ♡

 11. Pingback: Chrzest dzieci | Rodzina katolicka- wiara i tradycja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s