1-ego lutego nasz pierwszy wspólny różaniec z kard. R. Burke w ramach Rycerstwa Różańca Św.

Pierwszego lutego ruszamy z naszym pierwszym wspólnym Różańcem św. w ramach Rycerstwa Różańca Świętego. To już za dwa dni.

Przypomnijmy:
W pierwszy dzień miesiąca kardynał Burke będzie odprawiał Msze Świętą w tych intencjach, a także w osobistych intencjach „Rycerzy Różańca” – osób, biorących udział w kampanii. 

W ten sposób nasze modlitwy będą miały znacznie większą siłę – tłumaczy T. McKenna.

Kardynał Raymond Burke wezwał wiernych katolików  do „szturmu na niebo” modlitwą różańcową. Sam co miesiąc będzie celebrował Msze Świętą i modlitwę różańcową w intencji wyprowadzenia Kościoła z obecnego kryzysu i zamieszania. Jest to oddolna inicjatywa świeckiej organizacji katolickiej, zaniepokojonej zmianami kulturowymi i prawnymi w zakresie moralności i ochrony życia.

Należymy do grupy, której członkowie będą się modlić na różańcu w każdy pierwszy dzień miesiąca. Modlitwy będą ofiarowywane w intencji zakończenia kryzysu w Kościele.

Jako katolicy dostrzegamy kryzys kultury. Przegraliśmy bitwę przeciwko małżeństwom jednopłciowym, widzimy Planned Parenthood, która zabija dzieci, handluje ich organami i brak działań mających na celu zatrzymanie takiego procederu, a eutanazja  jest wprowadzana tylnymi drzwiami – powiedział Thomas McKenna, rzecznik prasowy Katolickiej Akcji dla Wiary i Rodziny.

Oto nasze intencje:

– za świętą Matkę Kościół: aby Pan nasz prowadził Papieża, Biskupów i wszystkich członków duchowieństwa do świętości we wszystkich sprawach, do tego, aby byli wiernymi Pasterzami, latarniami Prawdy i obrońcami Dobra;
– oby rozproszyło się wszelkie zamieszanie w sercach i umysłach wszystkich ludzi i oby świeciło w nich Światło Prawdy;
– za nasze rodziny oraz instytucję rodziny, która jest tak silnie atakowana we współczesnym świecie;
– za nawrócenie wszystkich grzeszników do prawdziwej wiary;
– za zbawienie mojej duszy, duszy tych, których kocham i dusz wszystkich;
– za uświęcenie każdego katolika, a zwłaszcza za moje osobiste uświęcenie. Obym żył święcie w każdym momencie mojego życia. Obym był wiernym naśladowcą Jezusa Chrystusa we wszystkich rzeczach;
– oby każdy z nas stał się wiernym żołnierzem Chrystusa w walce przeciwko światu, ciału i diabłu;
– o pozyskanie łask potrzebnych do położenia kresu aborcji, natarciu homoseksualnej rewolucji; do odrzucenia zalegalizowanego homoseksualnego małżeństwa; do zaprzestania szerzenia samobójstwa w asyście lekarza i eutanazji; do zatrzymania cywilizacji śmierci we wszystkich jej formach i ustanowienia Cywilizacji Życia we wszystkich duszach, umysłach i sercach;
– za nasz naród oraz za każdy naród na ziemi;
– we wszystkich osobistych intencjach, przedłożonych w „Operacji Szturmowania Nieba”.
Za: WOWIT – kliknij

*******

Biblia w rok – czytania na 1 lutego

Biblia w rok – czytania na 31 stycznia

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

71 odpowiedzi na „1-ego lutego nasz pierwszy wspólny różaniec z kard. R. Burke w ramach Rycerstwa Różańca Św.

 1. wobroniewiary pisze:

  „Tak długo nie popełnisz grzechu, jak długo się go lękasz”. Niech tak będzie, Ojcze, ale bardzo cierpię:. „Na pewno cierpisz, ale trzeba ufać. W tym tkwi różnica między bojaźnią Bożą a lękiem Judasza”.
  ~ Ojciec Pio z Pietrelciny

  • Paweł pisze:

   „Człowiek, który obawia się obrażania Pana Boga, w rzeczywistości nie obraża Go, ale obraża Go wówczas, kiedy przestaje obawiać się obrażenia Go.” – św. Ojciec Pio, List 526 z dnia 29 stycznia 1919.

 2. Weronika pisze:

  Ks. prof. Chrostowski tłumaczy, jak dialogować z Żydami!
  W Kościele nie ma demokracji. Nie było i nie będzie – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski. Co to ma wspólnego z dialogiem z judaizmem? O tym ks. prof. mówił podczas wykładu w opactwie w Jarosławiu

 3. Kard. Sarah o wymogu zachowania ciszy podczas liturgii

  Kard. Rober Sarah przypomina o wymogu zachowania chwil ciszy w czasie liturgii. Krytycznie wyraża się on również o procesjach z darami, „długich i hałaśliwych, które w niektórych krajach afrykańskich obejmują również przeciągające się w nieskończoność tańce. Można odnieść wrażenie, że uczestniczy się w występach folklorystycznych, które wynaturzają krwawą ofiarę Chrystusa na krzyżu i oddalają nas od tajemnicy Eucharystii” – pisze prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który sam pochodzi z zachodniej Afryki (Gwinea).
  Więcej: http://pl.radiovaticana.va/news/2016/01/29/kard_sarah_o_wymogu_zachowania_ciszy_podczas_liturgii/1204739

  • wobroniewiary pisze:

   Wspaniała wiadomość, bo Msza św. to bezkrwawa Ofiara Pana naszego Jezusa Chrystusa a nie występ z tańcami i „hulaj dusza na bajo bongo”
   Panie wysłuchuj nadal modlitwy nasze – CPWNP ❤

   • AKSORZ pisze:

    No widzisz , a u nas tydzień temu ksiądz podczas mszy powiedział że każda Msza Święta to niebiańska uczta …. normalnie załamałem ręce.

    • Bogusia pisze:

     Masz wątpliwości? Przecież całe Niebo w Niej uczestniczy.

    • Sylwia pisze:

     A dlaczego załamałeś ręce , nie miał ksiądz racji ? Przypomina mi się wizja Cataliny Rivas , wsłuchaj się co ona mówi o Mszy Świętej – dokładnie to uczta w której uczestniczą ludzie ale i też całe Niebo .

    • Sylwia pisze:

     Przypomniało mi się jak Catalina R. mówiła że gdy śpiewamy „:Święty , Święty Pan Bóg Zastępów .. ” – wtedy cały chór Aniołów śpiewa z nami – więc jak najbardziej uczta Niebiańska .

 4. Papież do włoskich bioetyków: embriony nie są towarem

  Nauka nie może nigdy być ważniejsza od człowieka. Trzeba okazać szacunek każdej ludzkiej istocie, a zwłaszcza najsłabszym. To główne myśli, którymi Papież podzielił się na specjalnej audiencji dla członków włoskiego Krajowego Komitetu Bioetyki. W sposób szczególny Ojciec Święty podkreślił, że nie wolno traktować ludzkich zarodków jak materiału, który można zniszczyć. Zwrócił także uwagę, że biotechnologie nie powinny być wykorzystywane wyłącznie w celach komercyjnych.
  Więcej: http://pl.radiovaticana.va/news/2016/01/28/papie%C5%BC_do_w%C5%82oskich_bioetyk%C3%B3w_embriony_nie_s%C4%85_towarem/1204430

 5. Setki tysięcy ludzi demonstrowało dziś w Rzymie przeciwko legalizacji homoseksualnych związków partnerskich. Demonstracja zorganizowana w ramach „Family Day” z udziałem przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń obrońców rodziny oraz organizacji chrześcijańskich z całych Włoch zebrała się na terenie antycznego Circus Maximus niedaleko Koloseum. Jak podaje portal Vatican Insider, na manifestację w innym miejscu przyszłoby ponad 2 mln osób, niestety władze zezwoliły organizatorom „Family Day” tylko na spotkanie na terenie Circo Massimo, który ma ograniczoną powierzchnię.
  Więcej: http://gosc.pl/doc/2951171.Rzym-protestuje

 6. Cztery tysiące świadectw skuteczności nowenny pompejańskiej. Na wszelkie problemy i trudności jest jedna odpowiedź, a znajdziesz ją na tej stronie! Nowenna pompejańska czyni cuda, doświadcz tego i zawierz Matce Bożej przez różaniec:
  http://pompejanska.rosemaria.pl/

 7. AKSORZ pisze:

  Świetnie !! Kardynał Burke jest wielkim orędownikiem Mszy Trydenckich

 8. zuzia pisze:

  Potrzeba modlitwy i wynagrodzenia…Darski tzw. Nergal znowu daje o sobie znać…
  Bezkarność rozzuchwala! Satanista Nergal chce rozdawać na koncertach bluźniercze „hostie”
  Behemoth, deathmetalowy zespół satanistyczny kierowany przez Adama „Nergala” Darskiego znów chce szokować. Grupa zapowiedziała, że podczas rozpoczynającej się trasy koncertowej będzie rozdawać bluźniercze „hostie” – poinformował na swoich stronach miesięcznik „Teraz Rock”. Do tej pory polski wymiar sprawiedliwości przymykał oko na skandaliczne działania Nergala obrażające uczucia religijne chrześcijan. Jak będzie tym razem?
  Gazeta podkreśla, że rozdawanie „komunikantów” nie wszystkim się spodoba, a komentarze pod informacją na profilu grupy w serwisie Facebook wskazują, że „nawet nie wszyscy fani są zadowoleni”.
  Szykujcie się na bluźnierstwo w Europie…!
  – komentuje tymczasem zespół w facebookowym wpisie.
  .http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/279581-bezkarnosc-rozzuchwala-satanista-nergal-chce-rozdawac-na-koncertach-bluzniercze-hostie

 9. wobroniewiary pisze:

  Co zrobić, gdy winny nie prosi o przebaczenie?

  Oczywiście, miłość nieprzyjaciół różni się bardzo od miłości przyjaciół i bliskich. Przede wszystkim jest to miłość zraniona i rana w niej pozostaje czymś żywym. Zarówno nieprzyjaciel, jak człowiek nieżyczliwy nie wychodzą do nas z miłością, inaczej nie byliby nieprzyjaciółmi. Jakże możliwa jest zatem miłość z naszej strony? Jest możliwa jako miłość nadziei. Ufamy, że wróg zmieni się i wzajemna miłość będzie możliwa. Z na­szą miłością stajemy zatem wobec samego Pana Boga.

  http://www.fronda.pl/a/co-zrobic-gdy-winny-nie-prosi-o-przebaczenie,65063.html

 10. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się o nieuleganie zniewoleniu

  Powinniśmy modlić się, by słabości, które są przyczyną naszych grzechów, nas nie zniewoliły. To jedna z głównych myśli podjętych przez Franciszka podczas piątkowej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Homilię Papież oparł na biblijnej historii Dawida i Batszeby z Drugiej Księgi Samuela. Podkreślił, że diabeł zniewala w taki sposób, że grzesznicy nie odczuwają już potrzeby Bożego przebaczenia.
  (…) Dawid jest święty, ale jest też grzesznikiem. Ulega pożądaniu mimo tego, że przecież Bóg go tak bardzo umiłował. Franciszek podkreśla, że wielki i szlachetny Dawid czuje się pewnie, bo jego panowanie było silne. I cudzołóstwo zmobilizowało w nim wszystkie siły, by to jakoś naprawić, ale niestety w sposób błędny. Każe zamordować lojalnego człowieka zrzucając winę na toczącą się wojnę.
  „To jest taki moment w życiu Dawida, który pokazuje nam sytuację, przez którą wszyscy możemy przejść w naszym życiu. Jest to przejście od grzechu do zniewolenia. To robi Dawid. Czyni pierwszy krok do zniewolenia. Ma władzę, ma siłę. I to skorumpowanie jest grzechem, któremu łatwiej ulegają wszyscy, którzy mają jakąś władzę, także władzę kościelną, zakonną, ekonomiczną, polityczną. To diabeł sprawia, że czujesz się bezpiecznie, «mogę to zrobić»” – powiedział Papież.

  (…) „Módlmy się dziś za Kościół, począwszy od nas samych, za Papieża, biskupów, kapłanów, ludzi konsekrowanych, za wiernych świeckich:
  «O Panie, ratuj nas, zachowaj nas od zniewolenia! Tak, grzesznikami jesteśmy Panie wszyscy, ale nigdy zniewolonymi! Prośmy o tę łaskę” – mówił Papież.

 11. wobroniewiary pisze:

  Prawdziwa i fałszywa obrona tradycji

  Autor: Dariusz Kowalczyk SJ, 30/01/2016 13:23

  „Tradycjonaliści” – to pojęcie niejednoznaczne. Generalnie można by powiedzieć, że w Kościele katolickim tym mianem określani są ludzie, którzy przywiązani są do liturgii sprzed odnowy soborowej i w ogóle do starych zwyczajów Kościoła. Tyle że owo przywiązanie różnie się przejawia – od form całkowicie wiernych nauczaniu papieży i biskupów, po praktyczną, nawet jeśli nie zadeklarowaną schizmę. Znam i szanuję tradycjonalistów, którzy domagają się miejsca w Kościele powszechnym dla tradycjonalistycznej wrażliwości. Zasadniczo popieram te dążenia, choć moja wrażliwość jest inna. Bliskie mi jest myślenie, które w tej sprawie prezentował Benedykt XVI.

  Niestety, raz po raz natykam się na ludzi, którzy mienią się „obrońcami tradycji”, ale ich agresywne wywody w internecie nie mają nic wspólnego z umiłowaniem tradycji Kościoła. Są natomiast przykładem jakiejś przedziwnej ideologii, dla której ostatecznym argumentem jest często zacytowanie po łacinie przedsoborowego Rytuału Rzymskiego. Można odnieść wrażenie, że dla tego rodzaju „tradycjonalistów” tradycja Kościoła zaczyna się od XVI wieku, czyli od Soboru Trydenckiego. Sobór Watykański II miałby być jakimś nieszczęściem, który zniszczył tradycję, a nie ją podjął pod działaniem Ducha Świętego.

  W dzień Objawienia Pańskiego ukazała się na portalu „Fronda” moja całkiem „niewinna” wypowiedź. Stwierdziłem mianowicie, że piękny jest zwyczaj pisania na drzwiach K+M+B z dodaniem bieżącego roku. Zauważyłem, że większość odnosi te inicjały do imion trzech Królów (Mędrców): Kacper, Melchior i Balthasar. Ale ostatnio coraz częściej wskazuje się na inny sens trzech liter, można je bowiem odczytać jako skrót łacińskiej starożytnej formuły Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub Christus Multorum Benefactor (Chrystus dobroczyńcą wielu). Stąd niektórzy piszą nie K+M+B, ale C+M+B. Podkreśliłem, że wielość tego rodzaju tradycji wzbogaca Kościół, bo każda tradycja wskazuje na jakiś szczególny wymiar naszej wiary.

  Jakież było moje zdziwienie, kiedy zerknąłem na pojawiające się pod tekstem komentarze. Internauta „enrque111” wypalił na sam początek: „Nachalne wciskanie «nowej tradycji» oznakowania naszych domów literami C+M+B («Christus Multorum Benefactor» – Chrystus dobroczyńcą wielu) jest zdradą Tradycji i kolejnym przejawem rozkładu Kościoła”. Ktoś podpisany „bielzz” rozdarł szaty: „Dlaczego posoborowe duchowieństwo mąci ludziom w głowach? Od kiedy pamiętam ja, moja babcia i kiedyś prababcia, zawsze pisało się: K + M + B +2016. Teraz jedni piszą tak, inni C + M + B i w końcu przestaną w ogóle pisać. I o to chodzi? O pomieszanie pojęć, symboli, religii?”. Inny internetowy „tradycjonalista”, „Nabi”, postanowił mnie zdemaskować: „Mam wrażenie, że Dariusz Kowalczyk SJ wpisuje się w postawy rożnych ks. «postępowych» i «otwartych» – Sów, Gużyńskich, Bonieckich i zmierza drogą w kierunku myślenia ks. Lemańskich, a dalej są już tylko księża Bartosie i Obirki”. Tego rodzaju wpisów było dużo więcej.

  Można by machnąć ręką na owe wpisy myśląc, że to jacyś gimnazjaliści wyładowują w ten sposób swe frustracje związane z dojrzewaniem. Niestety, to są osoby dorosłe, potrafiące cytować różne dokumenty po łacinie, które naprawdę uważają się za „obrońców tradycji katolickiej”. Jednak ich skrajność i agresja w gruncie rzeczy tradycje katolickie ośmieszają. Tego rodzaju postawa, to „woda na młyn” różnego rodzaju „postępowców katolickich”. Mogą bowiem wszystkich zatroskanych autentycznie o dziedzictwo Kościoła wrzucić do jednego worka z takimi ludźmi jak „enrque111” mówiąc: „Patrzcie! Co za oszołomy”. Pseudo-tradycjonaliści, to problem Kościoła, w tym problem autentycznych obrońców tradycji. I tak oto skrajności, czyli postępowa katolewica i pseudo-tradycjonaliści, spotykają się w szkodzeniu, czynionym zapewne w dobrej wierze, wspólnocie Kościoła.

  (tekst ukazał się w tygodniku „Idziemy” 24 I 2016)

  http://areopag21.pl/post/5312/prawdziwa-i-falszywa-obrona-tradycji

 12. Malgorzata Maria pisze:

  Catholic Action for Faith and Family (Katolicka Akcja dla Wiary i Rodziny) jest rowniez akcja dla katolickich kaplanow. Na Catholic Action for Faith and Family, kliknij na Storm Heaven i zobaczysz I am a priest ( Jestem kaplanem), click here for mass pledge ( kliknij aby ofiarowac msze sw) .Wypelnij otwarte pola na imie, nazwisko email i intencje. W ten sposob kaplani moga laczyc sie z kardynalem Burke i ofiarowac Msze sw w tym dniu

 13. wobroniewiary pisze:

  Kochani, zawsze proście Mateńkę ukochaną przez Różaniec Św. i jeśli jesteście wierni Bogu, to Bóg wraz z Maryją się wami zaopiekuje
  Odmawiajcie Nowennę Pompejańską, a jak nie możecie – to choć jedno Zdrowaś, błagajcie Boga o Miłosierdzie w Nowennie i św. Józefa, który opiekował się NMP i Jezusem na ziemi, a potem resztę Świętych i Patronów!

 14. Magda pisze:

  Co oznacza, że Żydzi są dla chrześcijan „starszymi braćmi w wierze”? Wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski

  Wskazanie na „starszeństwo” wyznawców judaizmu oznacza nowe i ważne dowartościowanie ich zakorzenienia w wierze biblijnego Izraela i związanych z nią przywilejów – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski

  Prawie 30 lat temu, podczas wizyty w rzymskiej Synagodze Większej, zwracając się do wyznawców judaizmu, Jan Paweł II powiedział: „Jesteście naszymi braćmi umiłowanymi i — można powiedzieć — w pewien sposób naszymi starszymi braćmi”. Te słowa zapoczątkowały nowy etap we wzajemnych relacjach, który wymaga głębokiego przemyślenia pokrewieństwa, które nas łączy. Nie sprzyjał temu fakt, że w oficjalnym przekładzie papieskiego przemówienia na język polski pominięto wyrażenie „w pewien sposób”, które wydatnie rzutuje na właściwe rozumienie słów Ojca Świętego i ujęcie relacji między Kościołem a Synagogą.

  http://www.fronda.pl/a/co-oznacza-ze-zydzi-sa-dla-chrzescijan-starszymi-bracmi-w-wierze-wyjasnia-ks-prof-waldemar-chrostowski,65064.html

 15. Marakuja pisze:

  Szwedzcy policjanci pojechali na interwencję. Uciekli przed agresywnymi „uchodźcami”

  Szwedzcy policjanci wyjechali na interwencję do ośrodka dla „uchodźców” w Västerås. Chodziło o wielokrotny gwałt na dziesięcioletniej dziewczynce. Musieli uciekać przed rozwścieczonymi imigrantami.

  Dyrekcja ośrodka dla uchodźców w Västerås wezwała policję w sprawie wielokrotnego gwałtu popełnionego na dziesięcioletnim dziecku. Do ośrodka udało się 10 funkcjonariuszy.

  Na miejscu policjanci zostali otoczeni przez liczną grupę mężczyzn mieszkających w ośrodku. Sytuacja zrobiła się tak poważna, że… szwedzcy funkcjonariusze zdecydowali się na ucieczkę. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, ale szwedzka prasa poinformowała o nim dopiero przedwczoraj.

  – Otoczył nas wrogi, agresywny tłum. Było nas 10 oficerów policji. Znaleźliśmy się w wąskim korytarzu. Jeden z nas krzyknął, że jest awaryjne wyście, którym opuściliśmy ośrodek, ścigani przez imigrantów – mówił jeden z policjantem w rozmowie z dziennikiem „Vestmanlands Lans Tidning”.

  W ostatnim czasie Szwedami wstrząsnęło morderstwo 22-letniej psycholog Alexandrua Mezher, pracującej w ośrodku dla niepełnoletnich uchodźców. Śmiertelnie dźgnął ją nożem imigrant z Somalii.

  Read more: http://www.pch24.pl/szwedzcy-policjanci-pojechali-na-interwencje–uciekli-przed-agresywnymi-uchodzcami,40910,i.html#ixzz3yoyYCitY

 16. Małgosia pisze:

  Czy ktoś jeszcze dołącza? To tylko 5 dziesiątków jedna część ❤
  A cały miesiąc jak się należy do róży różańcowej, wystarczy jeden dziesiątek.
  Dołączajcie, warto. Maryja umie obdarzać hojnie łaskami a różaniec to wielka broń duchowa

 17. Marakuja pisze:

  https://bractvospasa.wordpress.com/2016/01/29/ostrzezenie-dla-polski-michael-e-jones/

  Ks. Sławomir Kostrzewa to opracował, treść ponura. Zwłaszcza to video o Szwecji..:(

 18. duszyczka pisze:

  http://www.zapolske.pl/cg
  Na podanej stronie można odszukać nazwisko konkretnego polityka i zadeklarować modlitewne wsparcie w intencji jego działań.
  Niech modlitwa będzie naszym działaniem dla Polski na cały Nowy Rok.

 19. wobroniewiary pisze:

  Ks. G. Amorth: podczas egzorcyzmu Szatan wyznał: „Każde Zdrowaś Maryjo jest dla mnie jak uderzenie pałką w głowę

  Podczas egzorcyzmu Szatan mi powiedział: „Każde Zdrowaś Maryjo jest dla mnie jak uderzenie pałką w głowę: jeśli chrześcijanie znaliby moc różańca, to dla mnie byłby to koniec”. ks. Gabriele Amorth SSP

  „Zawsze odmawiajcie różaniec, róbcie to tak często, jak tylko jest możliwe. Szatan zawsze próbuje zniweczyć tę modlitwę, lecz nigdy tego nie osiągnie. To jest modlitwa Tego, który jest Panem wszystkiego i wszystkich. A Matka Boża nauczyła nas tej modlitwy, jak kiedyś Pan Jezus nauczył nas „Ojcze nasz” (św.o.Pio).

  „Odmawiajcie pilnie różaniec. Przez tę modlitwę zagrodzicie drogę duchowi zniszczenia. On chce was unicestwić ! Odmawiajcie różaniec. Tego muru nie pokona żaden zły duch” (MB do Justyny Klotz).

  „Różaniec jest potężną bronią, by zwyciężyć szatana, pokonać pokusy, zdobyć Serce Pana Boga, otrzymać łaski od Matki Bożej” (św.o.Pio).

  „Różaniec jest przedłużeniem Zdrowaś Maryjo, którym można uderzyć, zwyciężyć i zniszczyć wszystkie piekielne moce” (św.Jan Bosko).

  „Ledwie się obudzisz, nie pozostawiaj ani sekundy szatanowi, zaczynaj odmawiać Różaniec – nawet wtedy gdy pracujesz: myjesz naczynia czy cokolwiek innego robisz – bo wtedy nie dajesz miejsca szatanowi, żeby pracował w twoich myślach. A poza tym kroczysz w wolności i zawsze jesteś spokojny” (św.o.Pio).

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/01/06/ks-g-amorth-podczas-egzorcyzmu-szatan-wyznal-kazde-zdrowas-maryjo-jest-dla-mnie-jak-uderzenie-palka-w-glowe/

 20. Marakuja pisze:

  http://niezalezna.pl/75672-bezsennosc-wsieci

  Zróbcie sobie ten test 🙂 Mnie cośkolwiek chodziło po głowie, że jestem uzależniona od neta.. lecz po tym teście mogę spać spokojnie, od fejsa uzależniona nie jestem 🙂

 21. Marakuja pisze:

  Litania do Najświętszej Maryi Panny do odmawiania we wszelkich utrapieniach należy do starożytnych litanii dominikańskich, sięgających początkami XII wieku; na długo jeszcze przed powstaniem Litanii Loretańskiej (1578 r.). Skuteczność tych litanii, odmawianych w trudnych chwilach zakonu, zwłaszcza za Innocentego IV, sprawiła jak podaje stara tradycja że kardynałowie i prałaci zwykli byli mówić: strzeżcie się litanii braci kaznodziejów, gdyż czynią rzeczy dziwne. A w przysłowie weszło powiedzenie: „litaniis ordinis” praedicatorium libera nos, Domine (od litanii zakonu kaznodziejskiego wybaw nas, Panie). Nie udało się ustalić bliżej pochodzenia zamieszczonej tutaj litanii. Może to mniej dla nas ważne. Do dziś bowiem wzrusza teologiczna mądrość i piękno poezji o barokowej kunsztowności, przekazane w pełnym pietyzmu dla tych wartości przekładzie Anny Kamieńskiej. Maria, uboga sługa Bóstwa, jest tutaj nie tylko pośredniczką między Bogiem a ludźmi, ale jednocześnie zwornikiem łączącym ludzi między sobą. Obecna w każdej przyjaźni, w każdej wzajemnej miłości, w każdej ludzkiej sprawie. Tak ją ukazują pełne uroku i głębokiej myśli metafory. Publikujemy ten klejnot literatury maryjnej z nadzieją, że tak jak dla poprzednich pokoleń będzie on natchnieniem i dla naszej modlitwy.

  Oto ona:

  PANNO, usłysz nas.
  PANNO, wysłuchaj nas.
  OJCA z niebios oblubienico uwielbiona.
  SYNA BOŻEGO Matko błogosławiona.
  DUCHA ŚWIĘTEGO mocą zapłodniona.

  TRÓJCY ŚWIĘTEJ siedzibo niesplamiona, zmiłuj się nad nami.
  Nad wszystkie zastępy błogosławionych duchów wyniesiona,
  Jana Chrzciciela dzieciństwem uweselona,
  Przez Patryarchów upragniona,
  Przez Proroków oznajmiona,
  Z Apostołami w wieczerniku zjednoczona,
  Z Męczennikami męką uświęcona,
  Przez Wyznawców wysławiona,
  Przez Dziewice ulubiona,
  Z Marią Magdaleną pod krzyżem w łzach pochylona,
  Nad wszystkich świętych, nad wszystkie święte ozdobiona,
  Święta Maryo, przez Anioła pozdrowiona,

  ŚWIĘTA MARYO
  Manno słodkości
  Płomieniu miłości
  Gałązko wonności
  Władczyni godności
  Obrończyni naszej słabości – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Perło kosztowna
  Komnato stosowna
  Królowo cudowna
  Bramo warowna
  Aniołów radości bezmowna – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Matko wybrana
  Przed wiekami umiłowana
  Linio prosto narysowana
  Wieżo ku niebu zbudowana
  Przyjaciółko niezrównana – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Piersi miodna
  Aniołom podobna
  Różami zdobna
  Niebios godna
  Miłością płodna – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Owieczko łagodna nad panny
  Córko matki swej Anny
  Gładząca czyn Ewy zachłanny
  Okrzyku nieustanny
  Słodyczy anielskiej manny – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Najśliczniejsze stworzenie
  Wyższa nad pokolenie
  Bożych praw utwierdzenie
  Cała czysta jak istnienie
  Przyjaźni połączenie – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Miłosierdzia naczynie
  Pogodo co nie przeminie
  Łaskiś pełna Twe imię
  Wśród niewiast świecąca jedynie
  Proś niech nas kara ominie – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Piersi Pana i Boga
  Wysoka służebnico
  Sybillińska dziewico
  Pod krzyżem lamentnico
  Jasna miłości świeco – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Matko Pana i Boga
  Człowieka nadziejo droga
  Bóstwa sługo uboga
  Szatana klęsko sroga
  Aniołów Pani błoga – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Matko Boża, Maryo, lekarstwo duszy, zdrowaś
  Skłoń ku nam uszy, Maryo, a usłysz nasze słowa
  Tyś królową, Maryo, rządź nami, prowadź
  Oświecaj nas, Maryo, lampo purpurowa
  Zapalaj nas, Maryo, gwiazdo porankowa – zmiłuj się nad nami.

  ŚWIĘTA MARYO
  Bądź nam łaskawa, Maryo najlitośniejsza
  Bądź łaskawa, Maryo, Najłagodniejsza – zmiłuj się nad nami.

  Przez święty dzień Twojego Narodzenia, wspomagaj nas, Pani.
  Przez święty dar Twojego przyzwolenia,
  Przez święty ślub Dziewictwa Twojego Panno, gwiazdo morza,
  Przez dziewięć świętych miesięcy, kiedyś Syna Bożego w żywocie nosiła,
  Przez święty połóg Twój, gdyś Boże Niemowlątko karmiła,
  Przez radość Twoją, gdyś przez Mędrców z Synem odnaleziona była,
  Przez święte Ofiarowanie w świątyni, przykładny wzór pokory,
  Przez święte siedem lat, kiedyś w Egipcie z Synem Swym Błogosławionym przebywała,
  Przez święte trzy dni, gdyś z boleścią Go szukała,
  Przez święty dzień Sobotni, kiedyś wiarę zachowała,

  MY GRZESZNI Ciebie, Maryo, prosimy, wysłuchaj nas.
  Abyś kościół twój błogosławiła i w stanie łaski na zawsze utwierdziłaCiebie prosimy,
  Abyś zastępy dominikańskie wmieszała w orszaki niebiańskie,
  Byśmy dla Twojej i Syna Twojego miłości żyli jak lilie w czystości,
  Aby przez wieki trwała w mocy nasza reguła,
  By przez Twe święte staranie owocne było nasze kazanie,
  Byś od nas w miłości wzajemnej wiernych nie odwracała oczu miłosiernych,
  Byś swych przyjaciół zawsze i teraz raczyła miłować i wspierać,
  Byś się do naszych próśb przychylała i dary Syna Twojego nam jednała,
  Byśmy z Owocu żywota Twojego korzystali do dnia ostatecznego,

  Córko Boga Maryo, wejrzyj na nas
  Córko Joachima, Maryo, kochaj nas
  Córko Anny, Maryo, przyjmij nas

  Owieczko Boża, Tyś nadziei brama, przenieś nas do Syna, Maryo
  Owieczko Boża, połącz nas z Synem sama, dziewicza lilijo
  Owieczko Boża, królestwo odpocznienia daj nam, wszystkim, co czas wygnania przeżyją.

  Amen.
  https://e-religijne.pl/pl/p/Modlitewnik-Maryjny/6510

 22. wobroniewiary pisze:

  Informacja dla Czytelników z mego miasta 🙂
  Jutro o 16-00 w Bazylice NMP (na „Górce”) a pojutrze o godz. 11-00 będzie celebrowana Msza św. w rycie trydenckim
  Celebruje ks. Adam Lenik 🙂
  A po Mszy św. spotkanie dyskusyjne (będzie też poświęcenie egzorcyzmem wody, soli i oleju)

 23. wobroniewiary pisze:

  Z dzisiejszych czytań w Kościele:
  (..) Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie….
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/01/31/31-stycznia-wspominamy-swietego-jana-bosko-prezbitera/

  A więc są takie dary jak dar proroctwa i dar języków, ale są one przemijające (na dany czas a nie na zawsze) Warto o tym pamiętać!!!!

 24. wobroniewiary pisze:

  Kard. Burke odprawi jutro o 7-00 rano w Rzymie Mszę św. za nas rycerzy Różańca Świętego
  Oto mail (może ktoś przetłumaczy dokładnie):

  Dear Ewa,
  His Eminence Raymond Cardinal Burke will be celebrating the Holy Mass and, afterwards, praying the Holy Rosary to Storm Heaven with Prayer tomorrow morning, 1st of February, at 7:00am in Rome.

  I am writing to remind you, my fellow Rosary Warrior, that tomorrow we band together from the four corners of the earth to raise our united voice to Heaven. 15,710 Rosary Warriors will be reciting the Holy Rosary and storming Heaven with Prayer in union with the Holy Mass being celebrated in Rome by Cardinal Burke.

  You do not need to pray at exactly the same time, but please pray your Rosary at some time on the 1st of February (your local time). We are providing the Mass time for those who wish to pray at exactly the same time as Cardinal Burke celebrates Mass and prays the Rosary in Rome.

  When you pray your rosary tomorrow, February 1st, please remember to pray for the intentions of all the Rosary Warriors, just as they are also praying for your intentions.
  …..

  • Bogusia pisze:

   Już się nie mogę doczekać tego modlitewnego szturmu z kardynałem Burke! Niech Go Bóg błogosławi+ Rozpoczynamy Mszą Świętą, to musi się udać.
   Do dzieła WOWITowi Rosary Warriors! 🙂 ❤

  • Paweł pisze:

   „Droga Ewo,
   Jego Eminencja kard. Raymond Burke odprawi Mszę św., a następnie odmówi Różaniec św. [w naszej akcji] Szturmowania Nieba Modlitwą – jutro rano, 1 lutego, o godz. 7.00 w Rzymie.
   Piszę, żeby przypomnieć Ci, mój współ-Rycerzu Różańca, że jutro łączymy się razem z czterech krańców ziemi, aby wznieść nasz zjednoczony głos do Nieba. 15710 Rycerzy Różańcowych będzie recytowało Różaniec św. i szturmowało Niebo modlitwą w jedności z Mszą św. celebrowaną w Rzymie przez kardynała Burke.
   Nie musisz modlić się dokładnie w tym samym czasie, ale proszę odmów Twój Różaniec w jakimś czasie w dniu 1 lutego (Twojego czasu miejscowego). Podajemy godzinę Mszy dla tych, którzy pragną modlić się dokładnie w tym samym czasie, kiedy kardynał Burke będzie odprawiał Mszę i odmawiał Różaniec w Rzymie.
   Kiedy będziesz odmawiała Twój Różaniec jutro, 1 lutego, proszę pamiętaj, aby się modlić [także] w intencjach wszystkich Rycerzy Różańca, tak jak oni również modlą się w Twoich intencjach.”

 25. Informacja dla Diakonii Postu i Modlitwy:
  W lutym pościmy za pewnego kapłana, który chce porzucić kapłaństwo.

 26. Justyna pisze:

  W Toruniu od 12 do 14 lutego odbędą się rekolekcje z ojcem Witko. Szczegóły w poniższym linku:
  http://rekolekcje.poslanie.pl/

 27. Pingback: 1-ego lutego nasz pierwszy wspólny różaniec z kard. R. Burke w ramach Rycerstwa Różańca Św. | Biały, bardzo biały

 28. Weronika pisze:

  27 lat temu komuniści zamordowali ks. Suchowolca
  Mija 27 lat od zabójstwa księdza Stanisława Suchowolca, kapelana Białostockiej „Solidarności”. Dziś w białostockich Dojlidach, gdzie kapłan przed laty posługiwał i zginął, sprawowana była Msza św. w jego intencji – pisze portal RadioMaryja.pl.

  „Śp. ksiądz Suchowolec był kapelanem „Solidarności”. Najpierw pracował w Suchowoli, później w Dojlidach. Tak naprawdę za nas oddał swoje życie, byśmy mogli przebywać w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Jesteśmy zniesmaczeni, ponieważ tyle lat po odzyskaniu niepodległości organy ścigania nie są w stanie wyjaśnić tego brutalnego mordu dokonanego na kolejnym kapłanie – księdzu Stanisławie Suchowolcu” – mówił o sprawie na antenie „Radia Maryja” Józef Mozelewski, przewodniczący podlaskiej „Solidarności”

 29. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa Jubileuszowa 1050. rocznicy Chrztu Polski

  Boże nasz Ojcze,
  w roku jubileuszu Chrztu Polski
  dziękujemy za łaskę wiary,
  za Twoje wejście w dzieje każdego z nas i naszej Ojczyzny,
  za łaskę, która nam nieustannie towarzyszy.

  Jezu Chryste, Synu Boży,
  Ty jesteś Panem i Zbawicielem każdego z nas.
  Pragniemy i prosimy,
  abyś kierował całym naszym życiem
  osobistym, rodzinnym i społecznym.

  Duchu Święty, źródło życia i miłości,
  wołamy o Twoje dary i charyzmaty,
  abyśmy mogli poznawać Prawdę,
  kochać Kościół,
  służyć braciom i siostrom miłością ofiarną
  i odważnie głosić współczesnemu światu Dobrą Nowinę.

  Maryjo, nasza Matko i Królowo,
  święci Patronowie naszej umiłowanej Ojczyzny,
  wspierajcie nas swoim wstawiennictwem,
  abyśmy dochowali wierności łasce chrztu świętego.

  Boże w Trójcy Świętej Jedyny,
  bądź uwielbiony,
  w naszej historii,
  teraz
  i na wieki wieków.
  Amen

  http://episkopat.pl/kosciol/nasza_wiara/modlitwa/7085.1,Modlitwa_Jubileuszowa_1050_rocznicy_Chrztu_Polski.html

 30. Marakuja pisze:

  http://gloria.tv/media/gtDbPYSPdRy

  Nawrócić nawróconych- zawsze aktualne 🙂

 31. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV Niedz. 13.09.1987, godz. 6.45

  – Kocham, te wszystkie Twoje Słowa. Dziękuję za łaskę Twych Słów.
  † A czy żyjesz według nich?
  – Nie wiem. Chciałabym. Ale nie wiem, czy rzeczywiście tak jest.
  † Częściej do nich wracaj, zwłaszcza do tych, gdzie są wskazania.
  – Co zalecasz na dziś?
  † Wierność, świadomość, że jestem tu z tobą i czekam na odruchy miłości twego serca.

  – Czy dotąd duża była rozbieżność między Twymi Słowami, a moim życiem?
  † Nieduża, ale ciągle jest. Miłość to nie tylko radość, ale też zobowiązanie i odpowiedzialność.
  – Gdybym była w klasztorze wypełniałabym wszystko. Samodyscyplina jest trudniejsza.
  † Skąd wiesz, skoro nie byłaś w klasztorze? Tam są inne problemy, może trudniejsze.
  Nie usprawiedliwiaj się przez porównania. Dla ciebie wybrałem takie życie, jakie jest dla ciebie najwłaściwsze. Tu staraj się osiągnąć doskonałość.
  – Jestem bezsilna.
  † Ciągle pytaj i proś. Przecież jestem tu, by ci pomagać. Nie zapominaj o tym.

 32. Sylwia pisze:

  ❤ ❤ ,<3

 33. mc2 pisze:

  Na maila napisałem prośbę odnośnie zmiany mojego uwierzytelniania .

 34. Jola pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za 4 miesięczną Felicję,zapalenie opon mózgowych,
  stan ciężki,leży w krakowskim szpitalu na intensywnej terapii,
  3 tygodnie temu została ochrzczona.Bóg zapłać

 35. niebieska pisze:

  +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s