Nadszedł czas, kiedy jedynie dzieci poświęcone Mojemu Niepokalanemu Sercu zachowają nienaruszoną wiarę

Żyjemy w czasach powszechnego pomieszania. Zatraciliśmy poczucie stabilizacji w sferze duchowej. Ci, co winni wyznaczać nam szlak naszej wędrówki, sami są jak ślepcy prowadzący ślepych. Kryzys wiary, zdaje się dotykać wszystkich. Fatima spełnia się na naszych oczach! Szatan pragnie, aby ludzkość popadła w zwątpienie, ukazując, że już nie ma ratunku. Przyzwolenie na bylejakość sączy się zewsząd. „Obyś był zimny albo gorący” Oziębłość jest dramatem, który nas oddziela od Chrystusa.

Gdzie szukać Prawdy? Jak ją odkryć? Czyżby już nie było ratunku?
JEST! W SERCU NIEPOKALANEJ!

W tym Sercu, które prowadzi nas do Prawdziwego Życia w Bogu, jest nasza Droga Ocalenia, poprzez poświęcenie się Jemu, stajemy się automatycznie własnością Boga i Bożej Oblubienicy, a tam szatan już nie ma dostępu. Jego wysiłki nie mogą odnieść zwycięstwa nad nami, Jej dziećmi, czyli nad piętą Niepokalanej, gdyż porażka węża została zapowiedziana przez Słowo Przedwiecznego.

Sama Matka Najświętsza poucza nas przez Swojego wybrańca, ks. Stefano Gobbi, że w tych ostatecznych czasach „jedynie” ci, którzy poświęcą się Jej Niepokalanemu Sercu, przejdą bezpiecznie po tych zawirowaniach czasów, otrzymają dar zachowania nienaruszonej wiary i prowadzenia do prawdziwej wiary dusz im powierzonych („Matka Boża do kapłanów …”orędzie nr 304i) .

Ten przekaz wydaje się być kluczowym dla zrozumienia wszystkich pozostałych. Wszyscy przyjmujący te orędzia i przekonani co do wagi tej sprawy są zobowiązani do przekazywania innym tego i podobnych ostrzeżeń naszego „Wodza” – jak się określa N.M.P. (np. or. nr 452d). Chodzi przecież o ratunek milionów dusz i zapobieżenie straszliwej wojnie!

Ks. Stefano Gobbi: „Do Kapłanów, umiłowanych Synów Matki Bożej”

9.02.1985, Sanktuarium Castelmonte (Udine)

304 i. Nadszedł czas, kiedy jedynie dzieci poświęcone Mojemu Niepokalanemu Sercu i ufające całkowicie swej Niebieskiej Mamie otrzymają dar zachowania nienaruszonej wiary i prowadzenia do prawdziwej wiary dusz im powierzonych.

*****

Przypomnę, że my „rodzina WOWiT” zostaliśmy zawierzeni Niepokalanemu Sercu Maryi na Jasnej Górze w I sobotę tego roku, równo miesiąc temu, 2 stycznia 2016 – kliknij

Biblia w rok – 3 lutego- kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Nadszedł czas, kiedy jedynie dzieci poświęcone Mojemu Niepokalanemu Sercu zachowają nienaruszoną wiarę

 1. wobroniewiary pisze:

  A dziś św. Błażeja
  Św. Błażej – na ból gardła
  Raz w roku podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następnie przygotowuje wiernych do udziału w specjalnym błogosławieństwie przemawiając: Prośmy Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi.
  U mnie jest to błogosławieństwo. A u was?

  Ks. Marek Bałwas
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Spotkałem się w swoim życiu z tzw.”błażejkami”, tzn. z błogosławieństwem gardła za pomocą dwóch świec skrzyżowanych, dokładnie tak, jak przedstawiono w poniższym tekście polecam, by wydrukować, zanieść kapłanom i zastosować już w tym roku, lub w przyszłości. http://kosciol.wiara.pl/doc/490420.Sw-Blazej-na-bol-gardla. Można wpisywać w komentarzach intencje do św. Błażeja. Ja będę je wymadlał w modlitwie brewiarzowej. Otwartych na działanie łaski błogosławię + w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

  • E. pisze:

   O łaski i Boże błogosławieństwo dla rodziny, o łaskę wiary dla brata, o szczęsliwe rozwiązanie dla siostry i zdrowie jej synka, za małżeństwo kuzynki, o wypełnienie woli Bozej w moim zyciu.

   Bóg zapłac 🙂

  • eska pisze:

   Proszę o uzdrowienie z kaszlu o nieznanej przyczynie, który trwa już naście lat.
   A także o właściwie korzystanie z daru mowy.

   Poleczam także modlitwie pewnego Błażeja, aby jego święty patron wypraszał mu potrzebne łaski (Bogu wiadome)

  • Elizeusz pisze:

   …Prośmy Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi…
   „Dałeś mi Panie język (Syr 17,6a), jako zapłatę dla mnie, więc będę Ciebie nim chwalił (Syr 51,22). Spraw, Panie, niech nie wychodzi z moich ust żadna szkodliwa mowa, lecz tylko budująca w wierze, w zależności od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym (Ef 4,29). Niech mowa moja będzie miłą, zaprawiona solą Bożej mądrości, tak bym wiedział, jak należy każdemu odpowiadać/jaka odpowiedź każdemu dać należy (Kol 4,6). A jeśli trzeba Panie, to postaw straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich (Ps 141,3), połóż na moich wargach pieczęć przemyślną, abym nie upadł przez nie, aby nie zgubił mnie mój język , bym moim językiem nie był powodem upadku bliźniego (Syr 22,27). Niech znajdą uznanie słowa ust moich i myśli mego serca u Ciebie, Jahwe, moja Skało i mój Zbawicielu (Ps 19,15). Amen.
   Tak mówił o języku Bóg Ojciec w „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księdze Boskiej Nauki” św. Katarzynie ze Sieny:
   …Dałem człowiekowi język, aby głosił Me słowo i spowiadał się z błędów, a także przyczyniał się do zbawienia dusz. A on używa go, aby bluźnić Mnie, Stwórcy swemu i dla zguby bliźniego. Pasożytuje na sławie jego, szemrze przeciw niemu, oczernia jego dobre dzieła, a wywyższa złe. Przekleństwa, fałszywe świadectwa, słowa rozpustne, niebezpieczne dla niego i innych, oto zbrodnie języka. Czyż nie język wyrzuca słowa zniewagi, które przeszywają serce bliźniego, jak miecz i wyzywają gniew jego? Ileż nieszczęść, ileż mężobójstw, ileż nie¬czystości, ileż gniewu, nienawiści i straty czasu zawinił język (por, Jk 3,6)…
   http://sienenka.blogspot.com/2011/10/opatrznosc-boza-cxliv.html
   i … Wszyscy jesteście drzewami miłości, gdyż was stworzyłem przez miłość, nie możecie żyć bez miłości. Dusza, która żyje cnotliwie, zapuszcza korzeń swego drzewa w dolinie pokory. Lecz ci, co żyją w sposób nędzny, zapuścili go na górze pychy. (…). Złe drzewo to wydaje liście, to jest s ł o w a , wychodzące z ust, które gardzą Mną i krwią Jednorodzonego Syna Mojego i szkodzą bliźniemu, starając się tylko ganić i potępiać dzieło Moje, bluźnić i złorzeczyć każdemu stworzeniu obdarzonemu rozumem, wedle tego, jak się coś przedstawia ich własnemu widzimisię. Zapomnieli ci nieszczęśliwi, że j ę z y k stworzony jest tylko na to, aby Mnie oddawać cześć, wyznawać swe błędy i służyć z miłości cnocie i zbawieniu bliźnich. Liście te splamione są nędznym grzechem, gdyż serce, z którego wyszły, nie jest czyste, lecz skażone fałszem i wielu innymi nędzami. (…).
   Bo słowo wnika aż do środka serca tego, do którego jest powiedziane, wnika aż tam, gdzie nie mógłby dotrzeć nóż! (Syr 28,17n; Prz 12,18a)…
   http://sienenka.blogspot.com/2011/08/nauka-o-zach-xciii.html

  • wobroniewiary pisze:

   Złapał mnie wirus, obniżona temp. i silny ból gardła
   Od wczoraj wieczór wirus wzmógł się, lekooporny, gardło boli niesamowicie, osłabienie (35,8) i nie dam rady pójść dziś na Mszę św., i ja proszę o modlitwę i błogosławieństwo

   • Marakuja pisze:

    + będę pamiętać o Tobie dzisiaj na Eucharystii ❤

    • Marakuja pisze:

     Przyjęłam błogosławieństwo św. Błażeja dotyczące chorób związanych z gardłem z rąk ks. Proboszcza w mojej katedrze w intencji mojej, w intencji Ewy, adminki Wowitu chorującej obecnie i jeszcze jednej chorej, uziemionej w domu ❤ przez infekcję gardłową. Według naszej wiary nam się stanie.. Niech Pan Bóg będzie błogosławiony w Swoich dziełach 🙂 Amen+

     Módlmy się o przymnożenie nam wiary, nadziei i miłości…

   • Bogusia pisze:

    Ewo, ja dzisiaj jestem podobna do Ciebie…, na dodatek bol w karku i moja glowa…= mozg jakby ugotowany. Zawsze moje gardlo jest w porzadku i az „dziwne”,ze wlasnie w sw.Blazeja, taki atak…., i ja prosze o modlitwe.
    Przyznam szczerze,ze tylko raz w zyciu ( w Polsce),ksiadz modlil sie nade mna (gardlem) z dwoma skrzyzowanymi swiecami i zostalam uzdrowiona z przewleklego bolu gardla i anginy.Bardzo tesknie za za podobna modlitwa ,ale tutaj gdzie jestem ,nie spotkalam sie z podobna praktyka.
    Czy to w tych komentarzach wypisac prosby do modlitwy brewiarzowej ks.Marka Balwasa czy wejsc na jego strone?
    DZIEKUJE…!!!

   • Marian pisze:

    Pomodlę się o zdrowie .

   • mer pisze:

    Bylam rano na Mszy sw z błogosławieńswem. Teraz przeczytałam, że masz ból gardla własnie dzisiaj… Gryź goździki i stosuj cebulę. Jeszcze przez chwilę pomodle sie za Ciebie

  • Monika0603 pisze:

   O uzdrowienie dla mnie z zapalenia gardla ktore przeszlo w stan przewlekly.Dla mojej siostry ktora miala kilka razy prostowana przegrode nosowa ciagle choruje na gardlo i ma migdal do wyciecia.

 2. Marakuja pisze:

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/symeon_nowy.html

  Symeon zwany Nowym Teologiem żył w jednym z najświetniejszych okresów w dziejach Bizancjum

  Symeonowe przyzywanie przyjścia Światłości prawdziwej: Elthě tó phôs tó alethinón…

  Przyjdź, Światłości prawdziwa.
  Przyjdź, życie wieczne.
  Przyjdź, ukryta tajemnico.
  Przyjdź, bezimienny skarbie.
  Przyjdź, rzeczywistości niewysłowiona.
  Przyjdź, szczęśliwości bez końca.
  Przyjdź, światło nie znające zachodu.
  Przyjdź, niezawodne oczekiwanie tych wszystkich, którzy mają być zbawieni.
  Przyjdź, przebudzenie spoczywających.
  Przyjdź, zmartwychwstanie umarłych.
  Przyjdź, o Potężny, który zawsze wszystko czynisz,
  odnawiasz i przetwarzasz swoją wolą.
  Przyjdź, o Niewidzialny, ze wszech miar Nieuchwytny i Niedotykalny.
  (…)
  Przyjdź, Ty, którego pragnęła i pragnie moja biedna dusza.
  Przyjdź, sam do mnie samego, ponieważ widzisz, że jestem sam.
  Przyjdź Ty, który oddzieliłeś mnie od wszystkiego
  i uczyniłeś samotnym na tej ziemi.
  Przyjdź Ty, który sam stałeś się we mnie pragnieniem i sprawiłeś,
  że pragnę Ciebie, całkowicie Niedostępnego.
  Przyjdź, moje tchnienie i moje życie.
  Przyjdź, pocieszenie mojej biednej duszy.
  Przyjdź, moja radości, chwało i rozkoszy bez końca.

 3. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" śr. 19.02.1992, godz. 10.20

  † Sercem można więcej dobra uczynić niż dłońmi. Porównaj to, co stało się na V i VI Stacji Mojej Drogi Krzyżowej. Spójrz także na to, jak ukazana jest droga ofiary całkowitej, którą pokazuje cała Droga Krzyżowa, a szczególnie stacje: X, XI i XII:

  – trzeba oddać to, co się posiada – troskę o warunki życia,
  – trzeba oddać swoje ciało – troskę o siebie,
  – oddać wszelkie dobra otrzymane od świata i ludzi – w sferze niematerialnej (opinia, tytuły itp.),
  – i dopiero wtedy można oddać w całkowitej wolności swoją duszę Bogu w najwyższym akcie miłości i ekspiacji.

  Ostatnie stacje są znakiem powrotu duszy do Tego, który ją stworzył, a ciała do ziemi, z której zostało wzięte. Powrót do odwiecznego porządku i ukojenia, jakie uczynił Bóg w Swej mądrości.

  Ucz się w prostocie serca ukazywać prawdę o Mnie. Nie dociekaj tego, co będzie – przyjmuj to, co jest.

  Mk 12, 17b «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

 4. wobroniewiary pisze:

  Kardynał Raymond Leo Burke w Polsce. Spotkania w Krakowie i Poznaniu
  Kardynał Raymond L. Burke odwiedzi Polskę. 6 lutego odbędzie się spotkanie z hierarchą w Poznaniu, związane z jego najnowszą książką – „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie z wiernymi odbędzie się także w Krakowie – 8 lutego w kościele ojców franciszkanów konwentualnych.
  Kardynał Raymond Leo Burke odwiedzi Polskę. 8 lutego 2016 roku (poniedziałek) o godz. 16:00 w Auli krakowskiego klasztoru ojców franciszkanów (ul. Franciszkańska) odbędzie się promocja najnowszej książki hierarchy pt. „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie potrwa do godziny 18:00.
  O godzinie 19:00 w krakowskim kościele Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się liturgia Mszy pontyfikalnej (nadzwyczajna forma rytu rzymskiego), którą celebrować będzie ksiądz kardynał. Udział w Mszy świętej można potwierdzić korzystając ze strony wydarzenia na Facebooku.
  Kardynał Raymond Burke odwiedzi także Poznań, gdzie 6 lutego w poznańskiej katedrze celebrować będzie uroczystą Mszę w zwyczajnej formie rytu rzymskiego. Liturgia rozpocznie się o godzinie 16:30, po niej zaplanowano spotkanie z hierarchą.
  Zobacz także wywiad PCh24.pl z Jego Eminencją Kardynałem Raymondem Leo Burke przeprowadzona w Watykanie w czerwcu 2015 r.

  http://www.pch24.pl/

 5. ~Anna~ pisze:

  Proszę o uzdrowienie gardła dla mojej mamy Krystyny,Boże błogosławieństwo dla mojego męża Adama o szczęśliwy przebieg operacji przepukliny i szybki powrót do zdrowia oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny. Bóg zapłać.

 6. Maria pisze:

  pojednanie i zgodę w małżeństwie Doroty i Tomka, o uzdrowienie z częstych angin ich syna Jakuba

 7. Anna pisze:

  Jezuita na portalu deon.pl: to Judasz chciał doprowadzić do intronizacji Jezusa

  „Judasz chciał za wszelka cenę doprowadzić do intronizacji Jezusa na króla Izraela. Aby sprowokować swojego Mistrza do działania, zdradził Go za trzydzieści srebrników. Jednak Jezus wybrał inny tron i inną koronę” – pisze na łamach serwisu Deon.pl o. Wojciech Żmudziński SJ. jak przy tym podkreśla, gdyby „w Polsce panowało prawo Ewangelii, uciekający przed wojną i biedą, nie zmierzaliby do Niemiec czy do Szwecji. Zatrzymaliby się u nas. Nie baliby się nas, a boją się”!

  Read more: http://www.pch24.pl/jezuita-na-portalu-deon-pl–to-judasz-chcial-doprowadzic-do-intronizacji-jezusa,40958,i.html#ixzz3z6Zy8o8I

  • wobroniewiary pisze:

   No to wszyscy tutaj jesteśmy „judaszami” z ks. Janem Pęziołem i ks. Adamem na czele!!!

  • Kasia pisze:

   Straszne 😦

   Duchowny ironizuje: „czym będą zajmowały się środowiska promujące dziś intronizację, gdy wreszcie z pomocą władz państwowych usadzą Chrystusa na tronie. Co jeszcze wymyślą? Może jeszcze jeden tron dla Boga Ojca, żeby było sprawiedliwie? A co wtedy z Duchem Świętym?”.

   Zestawienie intronizatorów z Judaszem jezuita łączy z wezwaniem do „pojednania w narodzie”. Z kolei prawo Ewangelii – być może dla podkreśelnie pożądanych pobożności – autor łączy z przyjmowaniem „uciekającyh przed wojną i biedą”, którzy mają wybierać Niemcy bądź Szwecję bo… żyć w Polsce się boją!

   „Całkiem niedawno o/p Żmudziński chciał nas uwolnić od religii, a dzisiaj chce nas uwolnić od… zastanawiam się, od czego? Czyżby od rozsądku?! Pytam, bo już zupełnie sobie tego wszystkiego nie potrafię wytłumaczyć” – komentował użytkownik Pawel G.

   • Maggie pisze:

    To jest wielkie niezrozumienie istoty sprawy i może Ewangelii, no i chyba założeń własnego zakonu przez tego duchownego, bo przecież chodzi o panowanie w całym życiu Narodu, ze wszystkimi aspektami życia etc. Podobnie Maryja jest naszą Panią i Królową i Matką. Jest poniekąd rodzaj zmaterlizowania się duchowości, uwielbienia Boga i bycia gotowymi na przyjęcie Chrystusa kiedy ponownie przyjdzie na Ziemię. Któż jak Bóg?!

    Czyż kapłan na Mszy św. nie wznosi wezwania „Przez Chrystusa, w Chrystusie i z Chrystusem Tobie Boże Ojcze wszelka Cześć i Chwała …”?
    Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, kochanie, mnie już przestają dziwić wszelkie „cudactwa”. 1.02. na Jasnej Górze ks. biskup mówił o intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, jeżeli w szpitalu w sytuacji zagrożenia życia kapłan odmówił choremu spowiedzi ” ponieważ nie ma do tego warunków” , to pseudo rozważania co poniektórych po prostu zaczynają mnie śmieszyć.

 8. wobroniewiary pisze:

  Relikwie św. O. Pio wyruszyły przed chwilą z Pietrelciny w kierunku Mediolanu, a potem do Niemiec i 7. lutego wieczorem przyjadą do Polski. Dzisiaj rano po Mszy św. koncelebrowanej wspólnie z padre Paolo, ksiądz Jarek ofiarował bardzo trwałe kwiaty dla sanktuarium. Będą one cały czas przy ciele św. O.Pio, które przyjedzie do Pieltrelciny 11 lutego.

  PLAN PEREGRYNACJI RELIKWII ŚW. O. PIO 3 – 19.02.2016
  http://padrejarek.pl/
  3.02. Mediolan, Via Don Luigi Sturzo-Desio, ore 20.00
  5.02. Ludwigshafen, Minoritenkloster, Kapellenglasse 4, Ludwigshafen Rhein ( Oggersheim )
  6.02. Frankfurt, Kirche Mutter vom Guten Rat – Niederrad, Kniebisstr 27, godz.10.00
  7.02. Berlin, Johannes-Basilika Lilienthalstr.5, 10965 Berlin, godz.10 i 12.00
  7.02. Poznań, Sanktuarium św. Józefa, ul. Działowa 25, godz.19.00
  8.02. Gniezno, Parafia Bł. Radzyma Gaudentego, godz.18.00
  9.02. Chodzież, Parafia Nawiedzenia NMP, ul. Ks. Kan. J. Ksyckiego 2, godz.17.30
  10.02. Świerczyna, Parafia św. Łukasza Ewangelisty, Świerczyna 41, godz.15.00
  11.02. Sanniki, Parafia św. Józefa, godz. 18.00
  12.02. Częstochowa, Parafia Zesłania Ducha św., ul. Gajowa 2/6, godz.18.00
  13.03. Kraków, Św. Maksymiliana Marii Kolbego os. Tysiąclecia 86, godz. 18.00
  14.02. Cieszyn, Parafia św. Elżbiety Węgierskiej, ul. Katowicka 3, godz.9.30, 11.30, 18.00
  15.02. Gorzyce, parafia św. Anioła Stróża, godz. 16.30
  16.02. Kobiór, Parafia Wniebowzięcia NMP, ul. Rodzinna 11, godz.17.30
  17.02 Wisła, Parafia, Znalezienia Krzyża Świętego, ul. Kopydło 103A godz.17.00
  18.02. Laliki, Parafia Zesłania Ducha Świętego, Laliki 159, godz. 16.30
  19.02. Mediolan

  • eska pisze:

   Jejku! Ojciec Pio będzie w mojej parafii!
   Zaniosę mu w modlitwie całą Rodzinę Wowitową i wszystkie wasze intencje – te zapisane na stronie i te, które macie w sercach. ❤

 9. Beata pisze:

  Nawrocenie i zgodę w małżeństwie Doroty i Piotra, oraz ich syna Jakuba

 10. Lucyna pisze:

  Proszę o błogosławieństwo dla Piotra,o zdrowie dla niego i łaskę zdania prawa jazdy.

 11. Sylwia pisze:

  Kchani proszę was o pilną modlitwę w intencji mojego bliskiego kolegi , Krzysztofa jest w krytycznym stanie..

 12. Witek pisze:

  prosze w mojej intencji.

 13. wobroniewiary pisze:

  Pierwszy region w Polsce ma problem z uchodźcami. „Zaczepiają mieszkańców”. Wprowadzono specjalne patrole
  Samorządy z zachodniego pasa granicznego mają problem. U ich drzwi pojawiło się realne zagrożenie ze strony imigrantów zamieszkałych w obozie koło Frankfurtu. W gminie Łęknica i w Słubicach doszło już do ekscesów z udziałem kilkuosobowych grup uchodźców – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
  Lubuskie jako pierwszy region w Polsce zaczęło odczuwać niemiecki kryzys migracyjny. Doszło już do pierwszych incydentów
  —twierdzi w rozmowie z dziennikiem wojewoda Władysław Dajczak. Jak przekonuje, do Polski przyciągają imigrantów „nuda panująca w obozach w Niemczech” oraz „atrakcyjne ceny i kurs euro, który pozwoli im sporo zaoszczędzić z pieniędzy otrzymywanych od władz niemieckich”.
  Więcej: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/280410-pierwszy-region-w-polsce-ma-problem-z-uchodzcami-zaczepiaja-mieszkancow-wprowadzono-specjalne-patrole

  Ks. Cisło: Obawy Polaków przed uchodźcami są zasadne!
  Przybycie pierwszych grup uchodźców do Polski zbliża się wielkimi krokami. Jak powinniśmy zareagować na przybyszów z Syrii, Iraku, czy Erytrei i czy istnieją szansę na ich integrację? Rozmawiamy na ten temat z ks. prof. Waldemarem Cisło – teologiem, wykładowcą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  Już w najbliższych miesiącach do Polski przybędą pierwsi uchodźcy, w tym roku ma ich przybyć kilkaset. Wiele wskazuje na to, że będą to w dużej mierze muzułmanie. Jaką postawę powinniśmy przyjąć względem tych ludzi?

  Jest to niewątpliwie problem. Kiedy patrzymy na doświadczenia, Francji, Niemiec, czy Szwecji, daje nam to do myślenia. Dziś przecież Niemcy wydalają ze swego kraju tysiące uchodźców, ich przybycie może bowiem rodzić wiele problemów. Myślę, że ludzkie obawy o to, jak będzie, gdy uchodźcy przybędą, należy zrozumieć, gdyż obrazy jakie napływają do nas z zagranicy są niepokojące. Jednak trzeba bardzo mocno podkreślić, że nie każdy wyznawca islamu to terrorysta. Tym niemniej musimy pamiętać, że to islam kreuje obraz religii wojny i terroru poprzez informacje docierające do nas z rejonu Syrii i terenów okupowanych przez Państwo Islamskie, cieszące się przecież poparciem w części świata islamu.
  Więcej: http://www.fronda.pl/a/ks-cislo-dla-frondapl-uchodzcy-to-wyzwanie-dla-nas,65240.html

  • wobroniewiary pisze:

   Blisko 100 nielegalnych imigrantów z Syrii
   Głównym organizatorem przestępstwa w naszym kraju było syryjsko-polskie małżeństwo z Krakowa.
   Małżeństwo z Krakowa organizowało przerzut obywateli z Syrii i innych krajów arabskich z tzw. szlaku bałkańskiego przez Polskę do Europy Zachodniej i krajów skandynawskich.
   Sprawa dotyczy co najmniej setki mieszkańców krajów arabskich; w 80. proc. przypadków są to mężczyźni. Resztę stanowią kobiety i dzieci.
   Przewóz odbywał się busami lub osobówkami, za tą „usługę” Syryjczyk i Polka brali od 500 do 750 euro od osoby. Kierowcy otrzymywali ok. 100 zł za osobę.
   Nielegalna migracja trwała co najmniej od czerwca do grudnia 2014 r. Migranci przewożeni byli do Niemiec, Holandii, Szwecji i Danii.
   – Część tych ludzi miała taki punkt werbunkowy na terenie Austrii w okolicach Centrum Islamskiego. To organizacja o charakterze kulturalnym, która zajmuje się krzewieniem kultury islamskiej – mówi prokurator Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.
   Stamtąd mieszkańcy Syrii i innych krajów arabskich wysyłani byli do Krakowa i innych miejsc Europy. W Krakowie zatrzymywali się na kilka dni w hostelu. Większość z nich nie posiadała żadnych dokumentów.
   Więcej: http://katowice.gosc.pl/doc/2956101.Blisko-100-nielegalnych-imigrantow-z-Syrii

  • Maggie pisze:

   Atrakcyjne zakupy w Polsce? Hmmm, więc może by tak w każdej witrynie sklepowej Krucyfiks etc. … i może w każdym sklepie polskiej wieprzowiny … albo choćby wystawić konserwę wieprzową jako dekorację – nawet na granicy hasło „Witaj w kraju z najlepszymi wyrobami wieprzowymi”? … etc.

   Wczoraj weszłam do apteki w Chinatown, a tam dyskretnie bo na najwyższych 2 półkach Krucyfiks, figurki Maryji i obraz zakapturzonego świętego mnicha. Aptekę prowadzi arabsko-filipińska rodzina.

 14. Kasia pisze:

  Zbawcza wartość obcych religii – postępowy teolog w oparach absurdu

  „Istnieje wiele dróg zbawienia, które zna tylko Bóg. Stąd mój apel: nie spierajmy się̨ o pełnię prawdy i środków zbawienia. Bóg ma ich więcej, niż nam się̨ wydaje” – oto apel o. Wacława Hryniewicza OMI. Według modernistycznego teologa inne religie mają wartość zbawczą, a ich twórcy „działali z Boskiej inspiracji”. Oto niemal dokładna odwrotność katolickiej Tradycji głoszącej jedynozbawczość Chrystusa.

  Według Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej, Objawienie Chrystusa było pełne na ile to możliwe w historii, jednak nie stanowiło „pełni eschatologicznej”. Innymi słowy podczas ziemskiego bytowania nie możemy wszystkiego o Bogu wiedzieć – trzeba nam poczekać na czasy ostateczne. Takie tezy publikuje on na portalu deon.pl, w tekście pod znamiennym tytułem: „Katolik nie ma monopolu naprawdę”. Wydaje się to być zgodne z nauką Kościoła i Biblii (1 Kor 13,9.12), jednak o. Hryniewicz wylewa przysłowiowe dziecko z kąpielą.

  Read more: http://www.pch24.pl/zbawcza-wartosc-obcych-religii—postepowy-teolog-w-oparach-absurdu-,40985,i.html#ixzz3z7lWjK8a

  • wobroniewiary pisze:

   Św. Brygida Szwedzka: Zanim pojawi się Antychryst, wpierw pojawią się chrześcijanie, rozmiłowani w herezjach. A więc wiemy, na jakim zakręcie dziejów jesteśmy!!!

   Święta stwierdziła:
   “Dlatego wiedz, że zanim nadejdzie antychryst, niejednym ludom otworzą się wrota wiary.Następnie chrześcijanie rozmiłowani w herezjach, i niegodziwcy depczący duchowieństwo i sprawiedliwość, będą ewidentnym znakiem, że wnet nadejdzie antychryst”

  • Elizeusz pisze:

   Tak się rzeczy mają:
   Z Orędzi Matki kościoła/Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
   1. … Wielu z Moich dzieci (chodzi o kontynent afrykański) trwa jednak jeszcze w błędzie pogaństwa lub należy do innych religii, nie będących prawdziwymi jak t a, którą objawił wam Jezus, Odwieczne Słowo Ojca, pragnące wszystkich doprowadzić do Niego, w Jego Duchu Miłości. Tych również Niebieska Mama, wraz z Jezusem, musi doprowadzić do pełni Prawdy. Już teraz gromadzę ich wszystkich w Moim Niepokalanym Sercu. Jestem Mamą wszystkich, zwłaszcza najbardziej oddalonych i błądzących jeszcze w ciemnościach… (188f-h, 8.12.1979)
   2. … Prawdziwe, ponowne zjednoczenie chrześcijan jest możliwe tylko w doskonałej prawdzie. P r a w d a zaś zachowywana jest w całości j e d y n i e w Kościele Katolickim, który powinien ją przechowywać, bronić jej i głosić bez lęku wszystkim ludziom. To właśnie Światło Prawdy przyciągnie z powrotem wiele Moich dzieci na łono jedynego Kościoła, ustanowionego przez Jezusa… (213f, 27.10.1980)
   3. … Ileż z Moich dzieci żyje jeszcze w ciemnościach pogaństwa (chodzi o Indie)! Ile wyznaje różne religie i potrzebuje doprowadzenia do pełni Prawdy, która znajduje się t y l k o w Kościele Katolickim, ustanowionym przez Jezusa dla niesienia Ewangelii zbawienia wszystkim narodom… (214c, 3.11.1980)
   4. … Kościół jest prawdą, gdyż to jedynie jemu Jezus powierzył strzeżenie całego nienaruszalnego depozytu wiary. Powierzył to Kościołowi hierarchicznemu, czyli Papieżowi i zjednoczonym z nim Biskupom. Masoneria kościelna usiłuje zniszczyć tę rzeczywistość przez fałszywy ekumenizm, skłaniający od przyjęcia wszystkich Kościołów chrześcijańskich j a k o posiadających część prawdy. Masoneria kościelna opracowuje plan założenia jednego powszechnego Kościoła ekumenicznego, utworzonego przez zmieszanie wszystkich wyznań chrześcijańskich – w tym i Kościoła katolickiego… (406p, 13.03.1989).
   O stosunku/relacji Kościoła Katolickiego do religii niechrześcijańskich jasno mówi KKK w p-ktach 842-845.
   … Kościół uznaje, że inne religie poszukują „po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń” Boga nieznanego (por. Dz 17,22-31), ale bliskiego, ponieważ to On daje wszystkim życie, tchnienie i wszystkie rzeczy i pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni. w ten sposób to wszystko, co znajduje się dobrego i prawdziwego w religiach, kościół uważa „za przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie” (843)

  • Elizeusz pisze:

   A propo ks. W. Hryniewicza. Co rusz wygłasza on swoje postępowe tezy, przeczące Pismu Św., jak choćby ta teza (zresztą nie tylko przez niego głoszona, bo ma swoich wielu zwolenników też i wśród duchownych), że piekło w końcu będzie puste, z racji tego, że kłóciło by się to z prawdą o miłości i miłosierdziu Boga. Zob. stosowny ntt. artykuł ks. M. Piotrowskiego zatyt. „Pismo św. i Magisterium Kościoła o wieczności piekła” w n-rze 4/2004 „Miłujcie się!”.
   https://www.milujciesie.org.pl/nr/temat_numeru/pismo_sw_i_magisterium.html

 15. wobroniewiary pisze:

  Dla wszystkich chorych:
  Zaczyna się Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała

 16. Magda pisze:

  Lubuskie już ma problem z uchodźcami. Zaczepiają mieszkańców, wojewoda wysyła dodatkowe patrole

  Do urzędu wojewódzkiego wpłynęły sygnały z gmin, że już zdarzały się pojedyncze incydenty z udziałem ludzi, którzy przebywają teraz za granicą w obozie dla uchodźców, w pobliżu Frankfurtu. Chodzą grupami po 5–8 osób. Szczególnie wieczorem są hałaśliwi i zaczepni w stosunku do mieszkańców. W związku z tym potraktowaliśmy sygnały może nie do końca o poczuciu zagrożenia, ale o niepełnym poczuciu bezpieczeństwa jako powód do narady – informuje Władysław Dajczak, wojewoda lubuski..
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/920995,lubuskie-problem-z-uchodzcami.html

 17. Pingback: Nadszedł czas, kiedy jedynie dzieci poświęcone Mojemu Niepokalanemu Sercu zachowają nienaruszoną wiarę | Obraz Mojego Serca2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s