Dziś w I piątek wynagradzajmy za książkę dla dzieci z instruktażem „jak sprofanować Najświętszy Sakrament”

Chodzi o książkę „Mała Nina” autorstwa Sophie Scherrer wydawnictwa Wilga. Jeden z jej rozdziałów jest dokładnym opisem profanacji Najświętszego Sakramentu, stanowiąc jednocześnie instrukcję, jak można wynieść konsekrowaną hostię z kościoła, tak by nikt tego nie zauważył.
(…) Małej Ninie udaje się pierwsza część planu, potem jednak hostia upada jej na ziemię, więc następuje na nią, aby ukryć opłatek pod butem. Okoliczności sprawiają, że w pobliżu wciąż się ktoś kręci, więc idzie ciągnąc nogą po chodniku. Wreszcie zdrapuje resztki hostii z podeszwy i wyrzuca je do śmietnika

****

Drażni mnie przesadne dopatrywanie się wpływów złego w literaturze dziecięcej, w tym jednak wypadku uważam, że sprawa jest na tyle poważna, że nie mogę nad nią przejść do porządku dziennego.

mala-ninaChodzi o książkę „Mała Nina” autorstwa Sophie Scherrer wydawnictwa Wilga. Jeden z jej rozdziałów jest dokładnym opisem profanacji Najświętszego Sakramentu, stanowiąc jednocześnie instrukcję, jak można wynieść konsekrowaną hostię z kościoła, tak by nikt tego nie zauważył. Dokonuje tego dziewczynka, która postanawia zabrać sobie Pana Jezusa do domu i umieścić w zakładce do książki, by w ten sposób uzyskać coś na kształt talizmanu. Namawia do tego koleżankę, jednocześnie pouczając, jak można to przeprowadzić – wystarczy po przyjęciu komunii złożyć dłonie jak do modlitwy, przybliżyć je do ust i dyskretnie wypluć hostię, potem wsunąć ją do kieszeni i zanieść do domu do dalszej „obróbki”. Małej Ninie udaje się pierwsza część planu, potem jednak hostia upada jej na ziemię, więc następuje na nią, aby ukryć opłatek pod butem. Okoliczności sprawiają, że w pobliżu wciąż się ktoś kręci, więc idzie ciągnąc nogą po chodniku. Wreszcie zdrapuje resztki hostii z podeszwy i wyrzuca je do śmietnika. Wszystko to zostało opisane lekko i sympatycznie, ukazując niewinność małej Niny i brak złych zamiarów. Rozdział nie kończy się żadnym wyjaśnieniem wagi tego czynu, pozostawiając czytelnika w przekonaniu, że istotnie nic takiego się nie stało, ot, dziecięce fantazje.

Na pozycję tę trafiłam w bibliotece miejskiej. Jest starannie wydana i reklamowana jako dziewczęcy odpowiednik ukochanej przez dzieci serii o Mikołajku. Po pobieżnym przekartkowaniu bardzo mnie zainteresowała, gdyż pojawiają się w niej rozdziały poświęcone ważnym elementom życia chrześcijańskiego, jak chrzest czy pierwsza komunia, widzianymi z perspektywy małej dziewczynki. Rozdział o pierwszej komunii miał bodaj tytuł „Najpiękniejszy dzień w moim życiu”. Wprawdzie sakramenty przedstawione są bardziej jak wydarzenia obyczajowe niż duchowe, ale to mogłoby być celowym i trafnym zamiarem autorki, chcącej oddać zeświecczenie naszych czasów. Niestety rozdział, który opisałam w pierwszym akapicie, zmienia moje spojrzenie na tę pozycję.

„Mała Nina” została wydana w maju 2015 roku i pewnie niejedna osoba ją kupiła, jako pierwszokomunijny prezent. Aktualnie znajduje się na 3 miejscu bestsellerów Empiku za okres 04-14.01.2016!

Z poważaniem
Ewa Kuczkowska
http://gosc.pl/doc/2959038.Ksiazka-dla-dzieci-z-instruktazem-profanacji

*******
[Na czuwanie w Pierwszy Piątek lutego]

Rozważajmy samotność Wielkiego Piątku, która trwa w Tabernakulum.

Jakże ciemny musiał być mrok Wielkiego Piątku, na Kalwarii i w świętym Grobie… Tam, na wzgórzu Golgoty, plamy Boskiej Krwi deptane z nienawiścią.., poniżej, w grobowej grocie, posępna cisza, lodowate zimno nieczułej skały i śmierci…
Chrześcijanie… kontemplujcie Golgotę, oto ona, Ołtarz!… Przypatrzcie się jeszcze, widzicie to Tabernakulum – czyż nie jest ono świętym Grobem?…
Och! Jak pięknie jest znaleźć tak wzniosły dowód na to, że Jezus pozostaje na zawsze naszą ofiarą miłości! … Na zewnątrz huczy nawałnica odstępstwa i bluźnierstwa… A my jesteśmy by wynagradzać, poprzez chwilę modlitwy, za te zniewagi…

Samotność TabernakulumZa: https://www.facebook.com/poematvaltorta/?fref=photo

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

75 odpowiedzi na „Dziś w I piątek wynagradzajmy za książkę dla dzieci z instruktażem „jak sprofanować Najświętszy Sakrament”

 1. wobroniewiary pisze:

  Samotność Wielkiego Piątku, która trwa w Tabernakulum…

  • wobroniewiary pisze:

   Św. Alfons Liguori: „O godności i obowiązkach kapłańskich”

   Przy boku królów znajdują się ministrowie ustanowieni do strzeżenia praw, usuwania nieporządków, poskramiania buntowników i bronienia godności króla. W tymże też celu Pan ustanowił dla siebie kapłanów, oni są dworzanami w jego królestwie. W tem to znaczeniu św. Paweł mówił: Stawmy samych siebie jako sługi Boże (2. Kor. VI, 4).
   Ministrowie uważają, aby oddawano ich Panu honory przynależne; sami mówią o nim z największem uszanowaniem; jeżeli usłyszą słowo jakie przynoszące mu ujmę, bardzo gorliwie upominają oszczercę; starają się uprzedzić życzenia swego Pana; dla podobania się mu, narażają nawet własne swe życie. Czy kapłani czynią to samo dla P. Boga!
   (…)

   Lecz w dzień sądu, czyż uznani będą za prawdziwe sługi Jezusa Chrystusa kapłani, którzy, miast to powstrzymywać grzechy innych, pierwsi spiskują przeciw Panu swemu ! Coby powiedziano o ministrze, któryby odmówił czuwania nad sprawami swego króla, któryby wiążąc się z jego nieprzyjaciółmi, starał się o zrzucenie go z tronu!

 2. wobroniewiary pisze:

  Jako, że dzisiaj mamy I piątek miesiąca, to przyjmijmy jak najliczniej Komunię Świętą wynagradzającą w tej intencji, wynagradzajmy Panu za takie „instruktaże profanacji” i za tę biedną kobiecinę, która to napisała (o tłumaczce nie wspomnę, nie przetłumaczyłabym czegoś takiego, wolę św. Alfonsa Liguori)

  O jak bardzo śpieszy się szatan, skoro uczy dzieci tak czynić. On wie, że dzieci są takie niewinne, i dlatego na nie się zasadził….. nędzna przeklęta kreatura piekielna 😦

 3. leszek pisze:

  Właśnie dlatego nie robię zakupów w empiku. Maryjo Niepokalana, spraw abym własną krwią mógł zapłacić za te wszystkie zniewagi jakich doświadcza Najświętsze Serce Jezusa i Twoje Niepokalane Serce. Udziel Maryjo łask potrzebnych do nawrócenia wszystkim, którzy znieważają Dwa Najświętsze Serca. Oto jestem!

 4. Marakuja pisze:

  Zobaczcie okładkę tej książeczki. Czy to przypadek, że ta Nina ma lewą stopę na białym jakby owalnym elemencie litery „N”? Nawet narysowane jest to, o czym jest napisane w środku. Obrzydliwość 😦 Przekazujcie tę informację na portale społecznościowe, bo jak sądzę takich „książeczek” dla dzieci będzie coraz więcej. Rodzice, dziadkowie muszą mieć świadomość, że zanim dziecko dostanie coś, to trzeba się dobrze temu przyjrzeć.

 5. Sylwia pisze:

  Brak słów , szkoda mi tej osoby co napisała tę Książeczkę , szkoda też dzieci które mogą być karmione tym świństwem .
  Czasami się zastanawiam skąd ludzie czerpią takie pomysły i niewątpliwie stwierdzam że to podszepty złego .. Normalnemu człowiekowi by do głowy nie przyszło by coś takiego napisać ,a tym bardziej jeżeli chodzi o dzieci .
  Cóż zły potrafi się wszystkim posłużyć ..
  Marakuja , masz rację , ja to też dostrzegłam. Ale ktoś kto to kupi nie zwróci na to uwagi , czasem jest tak że dziecko dostaje książkę ot tak . A kupujący ją np. rodzice nawet nie raczą zaglądnąć do książki co się w niej kryje .. 😦
  Ja mam kolejny problem – moja córka wróciła z przedszkola i zaczęła mówić wyliczankę – deus ,deus kos.. nie piszę dalej . Zwróciłam uwagę że nie można się w to bawić ale ona wzruszyła ramionami – mówiąc że wszystkie dzieci się tak bawią w przedszkolu , właśnie tą wyliczanką ;/ muszę coś z tym zrobić …
  Dziś idę na I Piątek , będę się modlić i wynagradzać Panu ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Deus meus ….(moim Panem jest)…. i dalej mówią „kosmateus” czyli kosmaty

   Nieświadome ale uznanie kosmatego swoim panem- a słowo ma moc !

   • Sylwia pisze:

    Wiem , zdaję sobie sprawę że słowo ma moc twórczą – i czasem w złą stronę , tak jak w tym przypadku tylko sama się zastanawiam jak to dziecku wytłumaczyć że nie wolno tak mówić , bo „wszystkie dzieci tak mówią ” – co nie znaczy że moje ma też , tylko jak to zrobić , nie wiem .. będę tłumaczyć setki razy może dotrze i chyba dam wody egzorcyzmowanej do picia .

   • Anna EM pisze:

    Jak byłam jeszcze w szkole podstawowej, też była „modna” ta wyliczanka… Ciekawe kto to wymyślił? I oczywiście nie znając znaczenia też to powtarzałam.

    • Marakuja pisze:

     No i pewnie nic Ci się Anna złego nie stało. Ja to też mówiłam i całe moje pokolenie. Rodzice powinni codziennie błogosławić swoje dzieci, moc rodzicielskiego błogosławieństwa jest duża. Takie książki jak ta o Ninie i przemycanie w bajkach paktów, uczenie dzieci czarów i seksualizacja są o wiele większym zagrożeniem.

    • Marakuja pisze:

     W bajkach 🙂 uduszę kiedyś ten smartfon :-X

 6. Sylwia pisze:

  Ja też muszę powiedzieć ,ze nie zawsze skupiałam się na tym co jest w danej książce , chodzi mi ty o dopatrywanie się złego. Ale zrobiłam się uważniejsza, po tym jak odnalazła się książka którą prawdopodobnie mi samej czytano – mnóstwo zaklęć , rytuałów i teraz sprawdzam co czytam dziecku .. za to polecam wam bajeczkę pt. „Biedroneczka ” , autorstwa : Dariusza Chodynieckiego , jest wspaniała . To opowieść o biedroneczce która znalazła się Niebie pośród Aniołów , pośród Świętych , Maryi i Jezusa . Jest po prostu super ładne ilustracje i przyjazna dzieciom , szczerze polecam – dla dzieci 5-6 lat super sprawa 🙂 .

 7. mc2 pisze:

  Ja dokładnie nie wiem za co mamy wynagradzać w sprawie tej książki . Autorka jest nie Polką a chyba Niemką , Tłumacz to Polka , Pracownicy szeregowi Empiku to Polacy a właściciele Empiku to nie Polacy. Za co konkretnie mamy wynagradzać lub za kogo ?
  Wg. tego co podaje internet :
  Właścicielem wydawnictw W.A.B., Wilga oraz Buchmann, które weszły teraz w skład Grupy Wydawniczej Foksal jest firma Empik Media & Fashion. W jej ramach funkcjonują: Grupa Empik (m.in. salony Empik) oraz sieć sklepów Smyk z asortymentem dziecięcymi.
  Z kolei sam Empik Media & Fashion należy do przeróżnych funduszy inwestycyjnych należących do różnych ludzi , jeden z nich posiadający 38 % udziału zmarł w Izraelu 3 lata temu ( był naszym starszym bratem w wierze ) i dlatego o nim napisały media . A obecnie nie sposób doszukać się kto fizycznie jest właścicielem różnych funduszy które są właścicielami Empiku.
  W ciągu ostatnich 4 lat wartość empiku spadła o ponad połowę.

  • Sylwia pisze:

   Mc2 , jak to nie wiesz za co wynagrodzić ? , nie ważne jest że autorką jest Niemka tylko ważny jest przekaz , przecież ona namawia dzieci do profanacji , czyż nie ? więc myślę że trzeba Panu Bogu wynagrodzić to bo to znieważenie i podreptanie Świętości , choćby fikcyjnie ale może mieć to skutki w realu .. oby nigdy tak się nie stało . Więc myślę że Wynagrodzenie Panu Bogu za takie coś jest potrzebne .

   • mc2 pisze:

    A nie lepiej aby wynagradzała jej rodzina ? Po za tym tak na prawdę to nie wiadomo kim jest ta Sophie Scherrer > Z tego co wytropili jacyś czytelnicy na zachodzie to raz jest kobietą innym razem mężczyzną jako autor bezcelerów romansów. Oto inne pseudominy : Brigitta Blanke, Daniela Blanke, Rosalie Tavernier, Trixi von Bülow, Nicolas Barreau.

    • eska pisze:

     Niedawno pisałeś o bratanku, który o mało nie dostał butelką, którą rzucili w niego Anglicy. Zapewne przeżył traumę, podobnie jak jego tata, a twój brat. Czy kiedy ci o tym opowiedzieli, chciałeś ich jakoś pocieszyć (wynagrodzić traumatyczne przeżycia), czy może powiedziałeś im, żeby szukali pocieszenia u rodzin tych Anglików?
     Jakie to ma znaczenie, kto skrzywdził ukochaną przez nas Osobę. Jeśli kogoś kochasz, chcesz mu wynagrodzić krzywdę swoją miłością. I tyle.

   • mc2 pisze:

    A jeszcze jest jedno pseudo : Daniela Thiele

    • mama adopcyjna pisze:

     Serce sie kraje, krwawi i pęka jak sie czyta o „przygodzie” Niny… 💔 … Dzis „moj” dzien w ramach modlitewnego łancuszka za Ojczyzne, ale do mojego dzisiejszego koszyczka intencji (ktory jednoczesnie jest tez i codziennym, rodzinnym stalym koszyczkiem) dolaczam oczywiscie wynagradzanie za te okropna profanacje.
     P. S. do Sylwi: ogarniam modlitwa Twoje sprawy, niech Duch Sw. podsunie Ci wlasciwe slowa by przekonac Coreczke 💙
     P. S. do mc2: nieistotne jak ma na imie autor ksiazki, ani jakiej jest plci , narodowosci wyznania. Po prostu sam tekst wymaga wynagrodzenia.

    • mama adopcyjna pisze:

     Ooo ?! Teraz moj komentarz wyswietla sie z napisanym poprawnie slowem „nieistotne”. Dziekuje Adminom za korekte 🙂 ..i w takim razie prosze rowniez o usuniecie moich (nieistotnych juz :-D) sprostowan do nieistniejacej juz literowki, zeby nie rozpraszaly Czytelnikow istotnego postu.

  • wobroniewiary pisze:

   Mc2 – nie wiesz za co mamy wynagradzać?
   Za co?
   Panu Jezusowi za to, że jest profanowany!!!

   • Maggie pisze:

    I za dzieci, którym oferuje się „pomysł”, oraz za tych, w których głowach powstaje zło profanacji i są odpowiedzialni za szerzenie profanacyjnych treści.

    Czy ktoś pomyślał, co to by było, gdyby ktoś tylko (!) mówił np choćby o farbowaniu, szuraniu po ziemi włosa z brody pewnego proroka (kiedy ten włos zginął, jak mówiła mi mama, to doszło nieomalże do wojny .. no ale się znalazł i był spokój)…

    Chrystus Eucharystyczny, w każdej najmniejszej okruszynie, to sam Bóg. Jakże inaczej pokazuje się Chrystusa na przykładzie filmiku, który kiedyś był tu na WOWIT: „Jezus na podłodze” …

    @mc2: Jest „za co” wynagradzać i to nie tylko w tym przypadku.

   • Sylwia pisze:

    Eska dobrze napisałaś , nie ważne kto był autorem książki ważne w jaki sposób potraktował Komunię Świętą czyli naszego Pana Jezusa .

    Mamo adopcyjna dziękuję , dam jakoś radę wiem że Pan mi w tej sytuacji pomoże i dziękuję ci za wsparcie w modlitwie właściwie wszystkim co się za mnie modlą ❤

    Kochani byłam dziś na pięknym czuwaniu i Bóg dał mi cudowną łaskę spotkania się z Nim bliżej w Najświętszym Sakramencie . Nie biorąc pod uwagę tłumu ludzi , razem z innymi uklękłam Przed Panem najbliżej jak się dało . Dzięki Kapłanowi – który powiedział by podejść, nie wstydzić się , podejść gdy się siedzi dalej i się nie widzi .. Chwała Panu za ten wieczór . Piękny i owocny dla mnie i myślę że dla innych też .
    Oczywiście zaniosłam wasze intencje w sercu razem z moimi.
    A także wynagrodziłam Panu ❤
    Jezus Jest Panem !

    • wobroniewiary pisze:

     Sylwa nie jesteś sama, tylko pamietaj, pogoń od siebie duchy oskarżyciele, że czegoś nie zrobiłaś, nie wyjaśniłaś itd.

     One na tym żerują. Pogoń je pod stopy Chrystusa

    • Sylwia pisze:

     Myślę że już je pogoniłam właśnie dziś przed Najświętszym Sakramentem , dla mnie to wspaniała chwila być tak blisko .. oddałam Panu wszystko ! zawierzyłam mu się bez reszty tak dziś ! Powiedziałam Panie rób ze mną co chcesz jestem cała twoja .. Niech się dzieje Twoja nie moja wola .

 8. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa codzienna do Matki Bożej Królowej Aniołów i Pogromczyni szatana
  Niepokalana Dziewico Maryjo i Królowo Aniołów! Bóg obdarzył Cię od początku mocą i powierzył Ci zmiażdżenie głowy szatana. Pokornie Cię błagamy: poślij swoje niebiańskie zastępy, aby zwycięsko pokonały duchy piekielne, zniweczyły ich zamiary oraz strąciły w przepaść. Potężna Matko Boża, poślij również swoje zwycięskie wojska niebieskie do walki z wysłannikami piekła wśród ludzi, zniszcz przewrotne plany bezbożnych i okryj hańbą wszystkich, którzy pragną czynić zło. Daj im światło poznania i łaskę nawrócenia, aby mogli wielbić Trójjedynego Boga i również Tobie oddali cześć.
  Spraw, aby za Twoją przyczyną wszędzie zwyciężyła prawda. Toruj drogę sprawiedliwości!
  Potężna Obrończyni i Hetmanko, z pomocą duchów czystych weź w swoją opiekę także swoje świątynie na całym świecie oraz łaskami słynące miejsca. Niech chronią kościoły, wszystkie miejsca święte, przedmioty i osoby, a szczególnie Najświętszy Sakrament. O łaskawa Pani, nie dopuść, aby uległy pohańbieniu, padły ofiarą grabieży i zniszczenia. Matko Niebieska, strzeż również nasz dobytek od widzialnych i niewidzialnych wrogów. Strzeż nasze domy i nasze rodziny. Niech mieszkają w nich święci aniołowie i niech zapanują w nich: miłość, pokój i radość Ducha Świętego. Któż jak Bóg? – Któż jak Ty, Maryjo, Królowo Aniołów i Pogromczyni szatana! Najmilsza i łaskawa Matko Boża, Przeczysta Oblubienico Ducha Świętego, której oblicze duchy czyste oglądać pragną. Ty zawsze pozostaniesz naszą miłością i nadzieją, naszą obroną i chwałą! Święty Michale Archaniele, Święci Aniołowie i Archaniołowie, brońcie nas i przyjdźcie nam na pomoc. Amen.

 9. Marek pisze:

  Koronka do Miłosierdzia Bożego o trzeciej w nocy
  Do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o trzeciej w nocy w intencji ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpień wzywa Sieć Bakhita ds. Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa. Okazją do modlitwy ma być obchodzony 8 lutego, we wspomnienie św. Bakhity Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.
  Jak wskazują organizatorzy akcji pod osłoną nowy dokonuje się wiele zła, wyzysku, upokorzeń, których doświadczają ofiary handlu ludźmi. W nocy toczy się zmaganie i duchowa walka z mocami ciemności. – Dlatego o tej nocnej porze wstańmy i podejmijmy modlitwę, aby w życiu wszystkich zniewolonych objawiła się moc miłosierdzia Boga – zachęca sieć Bakhita ds. Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.
  Akcja „Zamieńmy NOC w MOC Miłosierdzia” zakłada, aby 8 lutego o godz. 3.00 w nocy przerwać sen i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przyzywając miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia. – 8 lutego, we wspomnienie św. Bakhity, mamy konkretną okazję otworzyć szeroko serca i wyrazić nasza solidarność z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami – czytamy w zaproszeniu do uczestnictwa w akcji.
  Organizatorzy inicjatywy przekonują, że handel ludźmi jest plagą naszych czasów. Szacuje się, że w świecie żyje 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci, którzy są zmuszani do pracy w niewolniczych warunkach, są wykorzystywani seksualnie, przymusza się ich do żebractwa, pozbawia organów.
  W 2015 roku papież Franciszek ogłosił, że obchodzone w Kościele katolickim 8 lutego liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, niewolnicy z Sudanu, będzie Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.
  http://niedziela.pl/artykul/20580/Koronka-do-Milosierdzia-Bozego-o

  • m-gosia pisze:

   Akurat na ten temat dziś u prof. Dakowskiego o niewolnicach seksualnych. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17361&Itemid=119
   Wstrętne,obrzydliwość.Módlmy się i nigdy nie ustawajmy.

  • Maggie pisze:

   W Polsce 8 Lutego godz. 3 rano, to 7Lutego i dopiero godz. 21 w Toronto. W Toronto 8 Lutego godz.3 rano, to 8 Lutego i godz. 9 rano Polsce. Jeśli komuś trudno lub nie mógł wstawać…. to może chyba odpowiednio przenieść się duchowo „w czasie i przestrzeni” ?, by trafić na 3 cią rano (Vancouver to trzy godziny mniej niż w Toronto, a więc 6+3= 9 godzin mniej niż we Warszawie .. czyli w samo warszawskie południe tam jest 3 rano).

 10. Marek pisze:

  Prawosławno-katolicki sojusz przeciw cywilizacji wykluczenia
  To historyczny moment. Papież Franciszek i patriarcha Moskwy i Wszechrusi spotkają się 12 lutego na Kubie. I choć to trudny dialog, to ma on ogromne znaczenie dla przyszłości świata i chrześcijaństwa.
  Jan Paweł II o tym spotkaniu marzył przez całe lata. Benedykt XVI robił wszystko, by do niego doprowadzić, ale udało się to dopiero papieżowi Franciszkowi. Po wielu latach dochodzi do spotkania zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i papieża. Nie jest przy tym wykluczone, że patriarcha zdecydował się dopiero na spotkanie z papieżem Franciszkiem z powodu jego pochodzenia. Antypolskie fobie rosyjskiego prawosławia uniemożliwiały spotkanie z papieżem Polakiem, który nieustannie podkreślał znaczenie wschodniego płuca chrześcijaństwa. Historia (mimo często deklarowanej i realnej współpracy Niemców i Rosjan) utrudniała spotkanie z Niemcem, który także często odwoływał się do myśli wschodniej. Pochodzenie z Argentyny nie budzi takich emocji, a papież – jak jego poprzednicy – pięknie wypowiada się o prawosławiu. Spotkanie jest więc prostsze.
  Trzeba mieć jednak świadomość, że nadal będzie to trudny dialog, to trudno przecenić jego znaczenie. Papież Franciszek i patriarcha Cyryl, choć drogę do tego spotkania zapoczątkowali ich poprzednicy, niewątpliwie przechodzą do historii Kościoła. A symbolicznie to spotkanie może mieć ogromne znaczenie.
  Rosyjska Cerkiew Prawosławna bowiem i Kościół katolicki są obecnie najważniejszymi sojusznikami w walce z cywilizacją śmierci (a także – papież Franciszek o wiele chętniej używa tego sformułowania – cywilizacją wykluczenia). Sprzeciw wobec aborcji, eutanazji, homoideologii, chrystianofobii jednoczy prawosławny i katolików, szczególnie w sytuacji, gdy sporo wyznań protestanckich, szczególnie głównego nurtu odchodzi od biblijnej moralności i wpisuje się w logikę świata. Dla katolików jest to także wydarzenie istotne, bo wskazanie przez Matkę Bożą w Fatimie na Rosję uświadamia znaczenie także tego kraju i tamtejszego prawosławia.
  Cały tekst: http://www.fronda.pl/a/terlikowski-prawoslawno-katolicki-sojusz-przeciw-cywilizacji-wykluczenia,65375.html

 11. wobroniewiary pisze:

  Drogie dziecko!

  Na początku mój świat był planetą podobną do klejnotu, którego pola i lasy pełne były rozmaitych zwierząt, wody pełne kolorowych ryb, a niebo pełne przepięknych ptaków. A mym prawdziwym arcydziełem stała się rodzina ludzka.

  Chciałem, aby ludzie żyli w harmonii ze sobą i ze Mną. Ale oni zamiast moją drogą poszli swoją.
  Dlatego teraz, na moim niegdyś pięknym świecie, pełno jest chorób i smutku.

  Pewnie się zastanawiasz, dlaczego po prostu nie wezmę czarodziejskiej różdżki i nie naprawię tego?
  Ja nie używam czarodziejskiej różdżki. Posługuję się ludźmi takimi jak ty. Ludźmi, którzy kochają moją miłością samotnych i pocieszają moim dotykiem załamanych.
  Potrzebuję twojego serca, by okazywać troskę, twoich rąk, aby uzdrawiać, twoich stóp, aby szły do cierpiących ludzi i twego głosu, by mówił o prawdzie.
  Czy będziesz kochać świat razem ze Mną?

  Stwórca Świata,
  Bóg

 12. wobroniewiary pisze:

  Koronka do Najświętszego Oblicza

  Na początku:
  P. Ojcze nasz, spójrz na bolesne Oblicze Twego Syna i dla zasług Jego męki przebacz nam grzechy i przemień nasze serca, byśmy coraz gorliwiej Tobie służyli.
  W. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  P. Okaż nam, Panie, Oblicze Twoje.
  W. A będziemy zbawieni. (Ps 80, 4)

  Na małych paciorkach:
  P. Wejrzyj, Boże, na Oblicze Chrystusa.
  W. Zmiłuj się nad nami. (Ps 84, 10)

  Na zakończenie:
  Niech będzie zawsze i wszędzie uwielbione Najświętsze imię Boga przez wszystkie stworzenia i przez Najsłodsze Serce Jezusa Chrystusa, obecne w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Amen.
  Za: http://www.obliczanki.org.pl/www/index.php/modlitwy/koronka

 13. Piotr pisze:

  prosze Was braciszki i siostrzyczki o modlitwe za mnie, zły mało mnie nie wykończył, prawie skonczyłem z sobą, teraz gnije w szpitalu psychiatrycznym…. (korzystam z cudzego komputera)
  z Bogiem Niech Maryja Wam błogosławi

 14. Maggie pisze:

  Pamiętajmy jutro: na 10-tą rano (tj w I sobotę m-ca) nastawić wodę do egzorcyzmowania.

  • Maggie pisze:

   Oczywiście ma to być 10-ta rano w Polsce!

   • Ada pisze:

    co to znaczy nastawić wodę do egzorcyzmowania?

    • Maggie pisze:

     @Ada: O 10-tej rano, czasu warszawskiego, każdej I-szej soboty grupa księży, którzy mają na to zezwolenie (w różnych częściach Polski), w tym Ks.Adam Skwarczyński, egzorcyzmują na odległość wodę, którą ludzie w naczyniach, butelkach (etc) postawią na stole z intencją: aby ich modlitwa objęła tą wodę (może być woda z kranu). W ten sposób co miesiąc możemy uzyskać wodę egzorcyzmowaną, nie wychodząc z domu.

     Modlitwa dociera wszędzie (nawet w zaświaty), tak że nie ma wyjątku w tym przypadku święcenia przez specjalną modlitwę egzorcyzmującą.

     Poszukaj więcej informacji na WOWIT pod hasłem woda egzorcyzmowana.

    • wobroniewiary pisze:

     Tu jest więcej:

     Istnieje grupa dziesięciu księży, którzy umówili się, że będą czynić to nie tylko indywidualnie – gdy ktoś ich osobiście poprosi o poświęcenie – lecz także wspólnie, o umówionej godzinie. Chodzi o poświęcenie wody raz w miesiącu, w Pierwsze Soboty o 1000 rano. Znają ten termin tysiące Polaków w Kraju i za granicą, przygotowują wodę do poświęcenia, a nawet sami, gdy mogą, łączą się w duchu z poświęcającymi ją księżmi i przyjmują ich błogosławieństwo

     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/01/26/komentarz-kaplana-na-temat-wody-egzorcyzmowanej/

     Ważne świadectwo i informacja:

     Ks. Adam Skwarczyński wyjaśnia:
     – wodę dla chorych i dla walczących ze złymi duchami poświęcam, podobnie jak wielu innych księży, „na odległość” w oparciu o pisemne pozwolenie jednej z kurii diecezjalnych przy użyciu starej modlitwy, zalecanej przez ks. Gabriele Amortha, „szefa” egzorcystów;
     – nad chorymi modlę się o ich uzdrowienie, otrzymawszy na tę praktykę (w 1978 r.) osobiste błogosławieństwo bpa Jana Mazura oraz (3 maja 1981 roku) bł. Jana Pawła II;
     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/05/31/moc-kaplanskiego-blogoslawienstwa-swiadectwo-ani-poswiecenie-wody-w-i-sobote-i-blogoslawienstwo-kaplanskie/

 15. Anna pisze:

  Prawosławno-katolicki sojusz przeciw cywilizacji wykluczenia

  To historyczny moment. Papież Franciszek i patriarcha Moskwy i Wszechrusi spotkają się 12 lutego na Kubie. I choć to trudny dialog, to ma on ogromne znaczenie dla przyszłości świata i chrześcijaństwa.

  Jan Paweł II o tym spotkaniu marzył przez całe lata. Benedykt XVI robił wszystko, by do niego doprowadzić, ale udało się to dopiero papieżowi Franciszkowi. Po wielu latach dochodzi do spotkania zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i papieża. Nie jest przy tym wykluczone, że patriarcha zdecydował się dopiero na spotkanie z papieżem Franciszkiem z powodu jego pochodzenia. Antypolskie fobie rosyjskiego prawosławia uniemożliwiały spotkanie z papieżem Polakiem, który nieustannie podkreślał znaczenie wschodniego płuca chrześcijaństwa. Historia (mimo często deklarowanej i realnej współpracy Niemców i Rosjan) utrudniała spotkanie z Niemcem, który także często odwoływał się do myśli wschodniej. Pochodzenie z Argentyny nie budzi takich emocji, a papież – jak jego poprzednicy – pięknie wypowiada się o prawosławiu. Spotkanie jest więc prostsze.

 16. wobroniewiary pisze:

  Transmisja na żywo

  Do Rzymu przywieziono w środę po raz pierwszy z Apulii szczątki świętego ojca Pio z Pietrelciny, jednego z najbardziej czczonych we Włoszech świętych.
  Tygodniowa peregrynacja po Wiecznym Mieście jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu Roku Jubileuszowego.

  Wczorajszej nocy zostały przewiezione do kościoła św. Salwatora, gdzie pozostaną do piątku. Dzisiaj w kierunku bazyliki Świętego Piotra wyruszy procesja z relikwiami świętych.

  Po niej odbędzie się ich uroczyste wprowadzenie do bazyliki watykańskiej, gdzie będą wystawione do 10 lutego.

 17. kasiaJa pisze:

  Czy ktoś zna język włoski i mógłby przetłumaczyć to, co jest na tym nagraniu?

  • wobroniewiary pisze:

   Nie znam ani włoskiego ani ang. (a napisy po ang) ale „prayer” to modlitwa czyli mamy intencje papieskie na luty 2016 i papież je wyjaśnia

   A same intencje mamy takie:
   Luty
   Ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.
   Ewangelizacyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji.
   http://www.rozaniec.eu/index.php?m=SimpleSites&a=ShowSimpleSite&ss_id=4

  • mama adopcyjna pisze:

   Papiez na tym nagraniu nie mowi po wlosku, tylko w swoim ojczystym jezyku – po hiszpansku. Porusza temat intencji na luty i zaprasza do zjednoczenia sie w modlitwie.

   • mama adopcyjna pisze:

    ..modlitwie i dzialaniu ( to apel Papieza rowniez do niewierzacych) p.s. nagranie dot. intencji ogolnej na luty

 18. em pisze:

  @Marek
  Piszesz Marku lub prawdopodobnie powtarzasz, ze wskazanie przez Matke Boza w Fatimie na Rosje uswiadamia znaczenie takze tego kraju i tamtejszego prawoslawia, koniec cytatu. Otoz Matka Boza prosila zeby Rosja zostala poswiecona Jej Niepokalanemu Sercu przez papieza w lacznosci z biskupami calego swiata (co niestety nie nastapilo) , aby Rosja sie dzieki temu nawrocila na Wiare Katolicka, jedyna I prawdziwa Wiare Chrystusowa, bo wprzeciwnym wypadku bedzie rozszerzac na swiat swoje bledne teorie. Co bylo pozniej wiadomo! Rosyjskie prawoslawie to nastepna forma Bizancjum, gdzie car byl zwierzchnikiem cerkwi I glowa kosciola, to samo powtorzyl Henryk VIII w Angli w 1534 roku. W Rosji bolszewickiej patryjarchowie prawoslawni byli agentami KGB i jest tak prawdopodonie do dzisiaj. Papiez Eugeniusz IV w 1441 roku oglosil bule w ktorej zdeklarowal , ze zbawienie jest mozliwe jedynie w Kosciele Katolickim a nie poza nim czyli extra ecclesiam catholicam, nulla salus est.

  • Marek pisze:

   @em
   piszesz:
   „…Otoz Matka Boza prosila zeby Rosja zostala poswiecona Jej Niepokalanemu Sercu przez papieza w lacznosci z biskupami calego swiata (co niestety nie nastapilo)…”

   Jesteś w błędzie, Rosja została poświęcona, sama siostra Łucja o tym mówiła. Na tej stronie już były dyskusje na ten temat, zacytuję komentarz Janka, pisał o tym tutaj: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/06/16/czwarta-tajemnica-fatimska/#comment-112731

   Ojciec biskup Pavel Mária Hnilica był znany przede wszystkim, jako propagator i realizator posłań Najświętszej Marii Panny z Fatimy. Był jednym z najbliższych przyjaciół i współpracowników papieża Jana Pawła II, którego tak wspomina:
   „Jak został papieżem, to podczas pierwszego spotkania powiedziałem mu: Ojcze Święty, ja się niezmiernie cieszę, że zostałeś wybrany na Stolicę Piotrową, jestem pewien, na ile zdążyłem poznać, że wyznajesz kult maryjny. Twoim pierwszym zadaniem musi być poświęcenie Rosji i w ten sposób nawrócenie Rosji. A jeśli to się nie stanie, twój pontyfikat nie będzie pełny.
   (…)To mi też powiedział Ojciec Święty, że zrozumiał to w szpitalu, że jedyne rozwiązanie i ratunek dla świata przed ateizmem i bezbożnictwem i przed zniszczeniem atomowym, jest nawrócenie Rosji zgodnie z tajemnicą fatimską. Tym, że poświęcił Rosję, uratował świat przed bombą atomową.
   (…)
   To było przy stole, gdzie siedzieli także inni dostojnicy kościelni. Ojciec Święty powiedział: Popatrzcie, biskup Hnilica twierdzi, że to poświęcenie było ważne. Odpowiedziałem: Oczywiście, że ważne. Nie było pełne. Brakowało biskupów, wierzących, więc nie było pełne, ale było ważne. Byli i tacy, którzy twierdzili, że siostra Łucja powiedziała, że to nie było to, czego Bóg chciał. Ja pytałem s. Łucję i mam to zarejestrowane. Powiedziała: Ojciec Święty zrobił wszystko, co było możliwe i Bóg jest z niego zadowolony”

   http://medziugorje.blogspot.com/2013/11/ksiadz-biskup-pawe-maria-hnilica-aposto.html

   Ile kosztowało Papieża wypełnienie żądania Matki Bożej Fatimskiej, wie tylko on i Bóg. Nie udało mu się poświęcić Rosji Jej Niepokalanemu Sercu 7 czerwca 1981 roku, gdyż od trzech tygodni leżał w szpitalu po zamachu na jego życie, a zgromadzeni w bazylice Matki Bożej Większej przedstawiciele episkopatów z całego świata mogli wysłuchać tylko jego przemówienia z magnetofonu. Nie udało się to również – mimo nadziei ze strony Łucji – w rok później, gdyż „nieznani sprawcy” nie doręczyli na czas papieskiego zaproszenia, skierowanego do biskupów świata – zaczęli je rozsyłać przed samym odlotem Papieża do Fatimy, w której był przez to niemal sam 13 maja 1982 roku. A przecież akt poświęcenia miał być dokonany w łączności ze wszystkimi biskupami.

   Dopiero w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 1984 roku, otoczony biskupami, na Placu Świętego Piotra dokonał Papież zawierzenia świata, a zwłaszcza „tych ludzi i tych narodów, które tego zawierzenia i tego poświęcenia najbardziej potrzebują”. Aktowi poświęcenia towarzyszyło przejmujące dziewięciokrotne błaganie „Wybaw nas!”, gdy Papież wymieniał główne rodzaje zła, dręczącego ludzkość. Zakończył ten akt ufnym błaganiem: „Niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim światło Nadziei!”

   Siostra Łucja w liście z 8 listopada 1989 roku potwierdziła, że tym razem żądanie Matki Bożej zostało dokładnie wypełnione. W wywiadzie udzielonym arcybiskupom Antony Padiyara i Ricardo Vidal (opublikowanym w mies. portug. Christus nr 4/1998) stwierdziła, że dzięki temu poświęceniu uniknął świat straszliwej kary Bożej w postaci wojny atomowej, która miała wybuchnąć w 1985 roku. Dodała: „Choć to niebezpieczeństwo już nie istnieje, trzeba wciąż pracować dla Boga, ponieważ demon się podnosi, budzi się ze snu, pracuje przeciw Bogu i Jego dziełom” (cyt. za Rycerzem Niepokalanej 6/1998 s. 224).

   http://chrystuskrol.esanok.pl/sprawy-duchowe/swiadectwa-wiary/objawienia-fatimskie-portugalia-1917/

   Włoski egzorcysta ks. Francesco Bamonte w broszurze „NIEZAMIERZONE POUCZENIA ZŁEGO DUCHA PODCZAS EGZORCYZMÓW” pisze m.in.:

   „Kiedy mówi się o Matce Bożej, demony reagują atakami furii
   i szału. Nienawidzą Matki Bożej(…) Uskarżają się, że niszczy ich plany.
   Demon reaguje gwałtownie na wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Wykrzykuje, „że ten… taki nie taki (i tu mówi o papieżu Janie Pawle II słowami, których nie da się powtórzyć) poświęcił świat temu Niepokalanemu Sercu i że ten akt pokrzyżował piekłu pewne plany na skalę światową”

   http://gloria.tv/?media=438302

 19. Sylwia pisze:

  Nie ma mojego komentarza ?

 20. em pisze:

  @Marek
  W ksiazce o. Stefano Gobbi pod tytulem ” Do Moich Umilowanych Synow Matki Bozej”, w rozdziale /rok 1990, w paragrafie 425 , podpunkt „C” , Matka Boza mowi co nastepuje:
  Rosja nie zostala Mi poswiecona przez Papieza I wszystkich Biskupow. Nie otrzymala wiec laski nawrocenia i rozszerzyla swe bledy na wszystkie czesci swiata, wywolujac wojny, przemoc, krwawe rewolucje, przesladowania Kosciola i Papieza , koniec cytatu. W nasteonych podpunktach paragrafu 425 Matka Boza mowi o konsekwencjach nieposwiecenia Rosji jej Niepokalanemu Sercu. Ksiazka ta posiada imprimatur Kosciola Katolickiego.
  Siostra Lucja wspominala o diabolicznej dezorjentacji w KK i najwyrazniej miala racjie , bo zdania sa podzielone.

 21. Anna pisze:

  Abp Gądecki zaprosił Rząd RP na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.
  Teraz czekamy na takie samo zaproszenie Władz RP na narodową Intronizację Jezusa Króla w Polsce 19 listopada

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s