Niespodzianka dla rycerzy Różańca Świętego – dziś Różaniec św. i Apel Jasnogórski razem z kard. Raymondem Burke

Dziś otrzymałam list, w którym zostałam poinformowana, iż 7 lutego w niedzielę JE ks. kardynał Raymond Burke odwiedzi Jasną Górę, aby tam przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej modlić się w intencjach Operacji Szturm Nieba.

Ks. kardynał będzie się modlił Różańcem św. o godz. 19-30 a o 21-00 weźmie udział w Apelu Jasnogórskim. Wszyscy możemy łączyć się duchowo, klikając na link do kamery na Jasną Górę lub do TV Trwam

******

8 lutego 2016 roku (poniedziałek) o godz. 16:00 w Auli krakowskiego klasztoru ojców franciszkanów (ul. Franciszkańska) odbędzie się promocja najnowszej książki hierarchy pt. „Boża Miłość stała się Ciałem. Najświętsza Eucharystia jako Sakrament Miłości”. Spotkanie potrwa do godziny 18:00.

O godzinie 19:00 w krakowskim kościele Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się liturgia Mszy pontyfikalnej (nadzwyczajna forma rytu rzymskiego), którą celebrować będzie ksiądz kardynał.

kard Burke krakówZa: http://www.pch24.pl

fragment maila:

mail kard. Burkelink do TV Tram on-line:

Click here at 9pm (Poland time) Sunday night to watch live stream of the Appeal to Our Lady in Czestochowa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Niespodzianka dla rycerzy Różańca Świętego – dziś Różaniec św. i Apel Jasnogórski razem z kard. Raymondem Burke

 1. Bogusia pisze:

  Wspaniała wiadomość! 🙂
  Tu trzeba dołączyć:
  http://franciszkanie.tv/2016/01/modlitwa-za-ofiary-handlu-ludzmi/

 2. Pingback: Apel Jasnogórski razem z kard. R. Burke – 7 lutego w niedzielę | Obraz Mojego Serca2

 3. wobroniewiary pisze:

  „Doszło do niszczycielskiej interpretacji Soboru”

  − Mam nadzieję, że moja książka, zainspirowana ciągłością nauczania o świętej liturgii, pomoże czytelnikowi docenić dobro, prawdę i piękno świętej liturgii jako działania chwały Chrystusa pośród nas, jako spotkania nieba z ziemią − powiedział 6 lutego wieczorem w Poznaniu kard. Raymond Burke.
  W książce „Boża Miłość stała się Ciałem” kard. Burke głosi piękno i moc Najświętszej Eucharystii w świetle głębokiego nauczania św. Jana Pawła II oraz papieża Benedykta XVI.

  W wypełnionej po brzegi auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się prezentacja polskiego wydania książki kard. Burke’a. W spotkaniu wzięli udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, autor przedmowy; Bogusław Kiernicki, dyrektor Wydawnictwa Dębogóra, które wydało publikację w języku polskim, oraz Thomas Mackenny z Akcji Katolickiej dla Wiary i Rodziny, amerykański wydawca tej książki.

  Kard. Burke powiedział, że wszystkie najpiękniejsze wspomnienia swojego wzrastania w wierze i praktyce katolickiej, począwszy od domu rodzinnego, poprzez szkoły katolickie i niższe seminarium duchowne wiążą się z niedzielną Mszą św., praktykami eucharystycznymi oraz rozwijaniem ich przez nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego, którego wizerunek zajmował poczesne miejsce w jego domu, w szkołach, i w seminarium.

  „Największym darem dla mnie, mojej rodziny i całego Kościoła, jest Najświętsza Ofiara Mszy i jej niezrównane owoce” – zaznaczył patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego. Dodał, że już jako dziecko pragnął pogłębiać swoją wiedzę o Eucharystii i wzrastać w miłości do niej.

  Gość z Watykanu zwrócił też uwagę na wpływ Polaków na rozwój życia wiary wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. − Od czasów młodości doświadczałem miłości i hojności, z jaką polscy katolicy przeżywali swoją wiarę, przyniesioną z własnej ojczyzny do mojej − Stanów Zjednoczonych Ameryki. Polski katolicyzm zawsze był wielkim błogosławieństwem dla Kościoła w mojej ojczyźnie i dla mnie osobiście − podkreślił.

  Wspominał, że kiedy miał 17−18 lat, w jego ojczyźnie zaczęły się zmiany w liturgii, które głęboko go dotknęły. − Wnętrza kościołów zostały przeorganizowane, najpiękniejsze przedmioty zostały usunięte, w szczególności główne ołtarze, chorał gregoriański i polifonia sakralna zostały zarzucone na rzecz niezbyt pięknej i często banalnej muzyki współczesnej, łacina była słyszalna rzadko, a w tekstach liturgicznych język angielski nie był podniosły − mówił członek Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

  Zwrócił uwagę, że zmieniono ryt Mszy św. mocno redukujący jej rzeczywistość, co wpłynęło na dramatyczną utratę wiary eucharystycznej w amerykańskim społeczeństwie oraz szokujący spadek uczestnictwa katolików w Mszy św. − Doszło do niszczycielskiej interpretacji Soboru Watykańskiego II zrywającej do niszczycielskiego zerwania z tradycją i doktryną Kościoła − stwierdził kard. Burke, przypominając apele papieży Pawła VI i Jana Pawła II o porzucenie „eksperymentów przy rycie Mszy św.”.

  Ponieważ Najświętsza Eucharystia jest źródłem i najdoskonalszym wyrazem życia w Kościele, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego przyznał, że pragnął napisać komentarz do ostatniej encykliki Jana Pawła II „Ecclesia de Eucharistia”, opublikowanej w 2003 r., oraz Posynodalnej adhortacji apostolskiej papieża Benedykta XVI „Sacramentum Caritatis”, wydanej w 2007 r.

  − Ta książka jest prawdziwym dziełem natchnionej miłości. Jest świadectwem prawdziwej troski o cześć i dbałość Eucharystii i miłości do Chrystusa. Łączy teologię Kościoła z duszpasterską praktyką i życiem duchowym − podkreślił Thomas McKenny, amerykański wydawca książki.

  „Wobec ogromu łaski Bożej, ofiarowanej nam w darze Eucharystii, wyrażam radość z faktu wydania polskiej edycji książki kardynała Raymonda Burke’a Boża Miłość stała się Ciałem. Ufam, że jej lektura przyczyni się do głębokiej refleksji nad Eucharystią − naszym pokarmem na życie wieczne − i pobudzi serca Czytelników do jeszcze większej wdzięczności wobec Boga, który przyjął ludzkie ciało” − napisał w przedmowie do polskiego tłumaczenia publikacji abp Stanisław Gądecki.

  Kardynał Raymond Leo Burke urodził się w 1948 r. w USA. W latach 2008-2014 pełnił posługę Prefekta Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Obecnie jest patronem Suwerennego Zakonu Maltańskiego i członkiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

  Kardynał Burke jest autorem wielu dzieł poświęconych prawu kanonicznemu, Najświętszej Eucharystii, nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Matki Bożej z Guadalupe oraz świętości życia ludzkiego.
  Za: http://gosc.pl/doc/2964188.Doszlo-do-niszczycielskiej-interpretacji-Soboru

  • Paweł pisze:

   Zgodnie z „Historią Kościoła katolickiego” ks. Mariana Banaszaka (pięciotomowe wydanie Akademii Teologii Katolickiej, Warszawa 1989-1992, opatrzone formułą: „Cum permissione auctoritatis ecclesiasticae”), era nowożytna w Kościele zaczęła się od roku 1517, czyli od zakończenia mało fortunnego Soboru Laterańskiego V i od wystąpienia Marcina Lutra. W tej erze nowożytnej odbyły się jak dotąd trzy Sobory:
   – Trydencki,
   – Watykański I,
   – Watykański II.
   Moim zdaniem WSZYSTKIE TRZY te Sobory powinny być uważane za nadal aktualne co do swojego nauczania dogmatycznego (nawet jeśli nie ma zupełnej pewności, czy całe to nauczanie jest dogmatem). Trzeba do nich powracać, realizować to, co nieomylnie lub w inny sposób najprawdopodobniej bezbłędnie orzekły, a Magisterium Kościoła powinno dopowiedzieć – również nieomylnie lub w inny sposób bezbłędnie – to, co na tych Soborach nie zostało dopowiedziane (np. o siedmiu Sakramentach, o nieomylności orzeczeń kościelnych czy o samej najgłębszej naturze Kościoła). Nie można ograniczać się do samego Soboru Watykańskiego II, a tym bardziej tak go interpretować, że to sprzeciwia się pozostałym dwóm wyżej wymienionym Soborom ery nowożytnej.

   • Paweł pisze:

    O tym, że nawet GRZECHEM może być ignorowanie nauczania Kościoła z epoki historycznej, która nas nadal mimo wszystko dotyczy (tak jak tu powyżej pisałem, mając na myśli Sobory ery nowożytnej), pisał też znany profesor teologii moralnej z KUL-u, ks. Stanisław Witek. Jako „wykroczenie moralne” (w skrócie: „WM”) opisał on:

    „WM: Zapoznawanie i lekceważenie roli Kościoła nauczającego. Niezaznajamianie się z nauką papieży w czasach obecnych (zwłaszcza od Piusa XII), a także w epoce bliższej nam historycznie (od Leona XIII).”

    [Źródło cytatu: str. 22 podręcznika ks. Stanisława Witka „Duszpasterstwo w konfesjonale”, Pallottinum – Poznań 1988, IMPRIMATUR: Poznań, dnia 13 stycznia 1988, L. dz. 138/88, +Bp Stanisław Napierała, Wikariusz Generalny, Ks. Jan Szczepaniak, Kanclerz Kurii Metropolitalnej.]

 4. kasiaJa pisze:

  „Zazdrość jest to picie samemu trucizny z intencją, że drugi padnie trupem”. /x. Piotr Glas/

 5. kasiaJa pisze:

  „Przybycie do Watykanu relikwii dwóch świętych spowiedników stanowi centralne wydarzenie Jubileuszu Miłosierdzia. O ojcu Pio trąbią jednak wszyscy, zaś św. Leopold pozostaje w cieniu…
  (…)
  Zarówno ojciec Pio jak i Leopold Mendić byli wyjątkowymi spowiednikami. Pierwszy bardziej gwałtowny i porywczy, drugi zaś łagodny i dobrotliwy. Każdy z nich był niewolnikiem konfesjonału prowadząc ludzi do Boga. I to było najważniejsze, a nie cudowne dary, jak chociażby czytanie w ludzkich sumieniach. Ojciec Leopold z ojcem Pio wprawdzie nigdy się nie poznali, ale gdy do San Giovanni Rotondo przybywali ludzie z północy Włoch ten ich ganił mówiąc: po co przejeżdżacie do mnie, przecież u siebie macie świętego spowiednika. O św. Leopoldzie Jan Paweł II wręcz powiedział w czasie jego kanonizacji: „Jedyną rzeczą, którą umiał było spowiadanie. A przecież właśnie w tym leży jego wielkość. W jego usunięciu się, by dać miejsce prawdziwemu Pasterzowi dusz”. Ten wciąż za mało znany kapucyn często w czasie spowiedzi otwierał przed Bogiem swe puste dłonie i modlił się: „Widzisz Panie, że nie jestem w stanie pomóc, temu który koło mnie klęczy. Ja sam nie mogę mu nic dać. Napełnij te ręce Twoją łaską”. Papież Polak podkreślił, że ręce tego świętego zakonnika mówią nam, iż Kościół nigdy nie może znużyć się w dawaniu świadectwa o Bogu, który jest miłością! Szczególnie ważne jest to w naszych czasach, gdy człowiek traci poczucie grzechu i grozi mu śmierć duchowa. Nic więc dziwnego, że papież Franciszek wydobywa z cienia św. Leopolda właśnie w Roku Miłosierdzia. Nie bez przyczyny święty spowiednik mawiał: Miłosierdzie Boga przerasta wszelkie nasze oczekiwania! To Bóg jest lekarzem i lekarstwem.”
  http://kosciol.wiara.pl/doc/2961084.Umial-tylko-spowiadac

 6. rysik pisze:

  Reduta Dobrego Imienia informuje o rozpoczęciu akcji antydyfamacyjną przeciwko wydawnictwu „Between The Lines” z Kanady.
  Wydawnictwo to opublikowało książkę pod tytułem „ Flight and Freedom. Stories of Escape to Canada” . Wśród 30 historii osób, które znalazły schronienie w Kanadzie umieszczono sylwetkę Maxa Farbera. W rozdziale tym użyto sformułowania „Polish SS” .

  Reduta wspólnie z CitizenGo przygotowała list w tej sprawie do wydawcy. Żądamy wycofania książki ze sprzedaży i publicznych przeprosin. W przypadku braku reakcji będziemy także występować na drogę prawną.

  Jedna z autorek, Ratna Omidvar kilka lat temu została odznaczona orderem zasługi Republiki Federalnej Niemiec.
  Wzywamy Państwa do podpisywania petycji …”

  Termin „polskie SS” pojawił się w książce „Flight and Freedom. Stories of Escape to Canada” jako autorki podpisane są Ratna Omidvar i Dana Wagner. Wśród 30 historii osób, które znalazły schronienie w Kanadzie znalazła się sylwetka Maxa Farbera. W opowieści o nim znalazł się następujący passus:

  „Z początku pewna liczba Żydów z okolicy została wysłana do lokalnych obozów koncentracyjnych. Ale w 1941 wojsko niemieckie, polskie SS (Schutzstaffel) i kolaboranci rozpoczęli zapędzanie żydowskich rodzin do prowizorycznych gett”
  http://www.anti-defamation.org/rdiplad/petycje/nie-bylo-polskiego-ss-list-do-wydawcow-i-autorek-ksiazki-w-ktorej-wystepuje-oszczercze-sformulowanie/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s