Papież Franciszek do czcicieli św. Ojca Pio: Modlitwa to nie aspiryna. Modlitwa to klucz otwierający serce Boga.

Sługą miłosierdzia i apostołem słuchania nazwał Papież Franciszek ojca Pio. Na placu św. Piotra spotkał się z ponad 80 tys. czcicieli świętego z Pietrelciny należącymi do „Grup Modlitwy Ojca Pio” oraz z personelem i pacjentami założonego przez niego Domu Ulgi w Cierpieniu. Ich przybycie związane jest z peregrynacją do Watykanu relikwii dwóch świętych kapucyńskich spowiedników, która stanowi centralne wydarzenie Jubileuszu Miłosierdzia.

ANSA947970_ArticoloCytując ojca Pio Papież przypomniał, że „modlitwa jest kluczem do serca Boga i siłą poruszającą świat”, a nie aspiryną braną po to, by się lepiej czuć. Zapowiedział też, że pragnie odwiedzić San Giovanni Rotondo.

 „Ojciec Pio był sługą miłosierdzia. Był nim w pełnym wymiarze, praktykując nieraz aż do totalnego wyczerpania «apostolat słuchania». Poprzez posługę spowiedzi stał się życiodajnym dotykiem Ojca, który leczy rany grzechu i koi serca pokojem. Świętego Pio nigdy nie nużyło przyjmowanie ludzi i słuchanie ich, poświęcanie czasu i sił, by szerzyć woń przebaczenia Pana. Mógł to czynić, ponieważ zawsze trwał przy źródle: nieustannie gasił swe pragnienie przy Ukrzyżowanym Chrystusie i w ten sposób stawał się kanałem miłosierdzia. Nosił w sercu wielu ludzi i wiele cierpień, łącząc wszystko z miłością Chrystusa, który oddał siebie «do końca» (J 13, 1). Żył wielką tajemnicą cierpienia ofiarowanego z miłości. W ten sposób jego mała kropla stała się wielką rzeką miłosierdzia, która nawodniła liczne wyschłe serca i stworzyła oazy życia w wielu częściach świata” – powiedział Papież.

Do członków „Grup Modlitwy Ojca Pio” Papież zaapelował, by stawały się one  „centralami miłosierdzia”, przemieniającymi modlitwą świat, bo to ona, a nie władza i pieniądze – jak podkreślił – są siłą Kościoła. Personelowi Domu Ulgi w Cierpieniu przypomniał za ojcem Pio, że „chory to Jezus” i że nie wystarczy tylko leczyć choroby, ale przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o chorego.

Po wspólnej modlitwie z Papieżem, którą zakończyła się audiencja, jej uczestnicy udali się do bazyliki watykańskiej, by oddać cześć znajdującym się tam relikwiom  świętych spowiedników: ojca Pio i Leopolda Mandića. Wśród pielgrzymów było wielu niepełnosprawnych, a także obłożnie chorych przywiezionych na specjalnych łóżkach szpitalnych. By wszystkim zapewnić odpowiednią opiekę na czas pielgrzymki, przy Watykanie powstał szpital polowy.
Źródło: Radio Watykańskie

***

Św. Ojciec Pio i wskrzeszenia zmarłych – Modlił się, zadzierając głowę do Nieba. Nagle dziecko ożyło „Matko, czemu płaczesz? Twój syn spał!”

Był maj 1925. roku.  Maria miała małe dziecko, które było chore od urodzenia.  W związku z tym Maria była bardzo zatroskana o los swojego dziecka.  Po wizycie lekarskiej powiedziano jej, że jej dziecko ma bardzo skomplikowaną chorobę.  Nie było dla niej żadnej nadziei, żadnych szans na wyzdrowienie.  Wtedy Maria zdecydowała się pojechać pociągiem do Rotundy San Giovanni.  Mimo że mieszkała w maleńkiej miejscowości na południu Puglii (biedny rejon południowych Włoch), dotarły do niej opowieści o Ojcu Pio, o zakonniku, który był znamienny jak Jezus, czynił cuda, uzdrawiał chorych i dawał nadzieję zdesperowanym.  Natychmiast wyjechała w stronę Rotundy, lecz po drodze dziecko zmarło.  Czuwała przy nim całą noc a potem położyła do kufra i zamknęła wieko.  Następnego dnia dotarła do Rotundy San Giovanni.  Nie miała nadziei lecz nie utraciła wiary.  Tego wieczora poznała Ojca Pio.  Czekała w kolejce do konfesjonału i niosła na rękach kufer, gdzie znajdowało się ciało jej synka, który zmarł dwadzieścia cztery godziny wcześniej.  Kiedy stanęła przed Ojcem Pio, uklękła, zapłakała i błagała o pomoc.  On przypatrywał się jej uważnie i wtedy ona uchyliła wieko i pokazała Ojcu zwłoki dziecka.  Ojciec Pio, do głębi serca poruszony jej żalem, wziął maleńkie ciałko jej synka i położył na jego czole swą dłoń.  Modlił się, zadzierając głowę do Nieba.  Nagle dziecko ożyło.  Zaczęło ruszać rączkami, nóżkami i wyglądało tak, jakby dopiero co przebudziło się z długiego snu.  Zwracając się do matki, Ojciec Pio rzekł: „Matko, czemu płaczesz?  Twój syn spał!”  Okrzyki radości matki i zebranych wypełniły cały kościół i wydarzenia tego dnia i cudu, jaki uczynił Ojciec Pio były na ustach wszystkich.
Więcej: Kliknij

***

O. Daniel: zostań duchową córką/synem św. O. Pio.

***
Biblia w rok – czytania na 7 lutego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Papież Franciszek, Wydarzenia, Święci i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Papież Franciszek do czcicieli św. Ojca Pio: Modlitwa to nie aspiryna. Modlitwa to klucz otwierający serce Boga.

 1. wobroniewiary pisze:

  Relikwie świętych spowiedników Ojca Pio i Leopolda Mandića odbierają nieprzerwany hołd wielotysięcznych rzesz wiernych z Rzymu, Włoch i całego świata. Trwa ich peregrynacja po Wiecznym Mieście.

  Głównym punktem jej dzisiejszego dnia jest procesjonalne przeniesienie ciał obu kapucynów do Bazyliki św. Piotra. Procesja wyruszyła z położonego w centrum Rzymu kościoła Najświętszego Zbawiciela in Lauro, gdzie dotarły one wczoraj wieczorem z rzymskiej Bazyliki św. Wawrzyńca za Murami, do której przywieziono je w środę 3 lutego z San Giovanni Rotondo i z Padwy.

  W Bazylice Watykańskiej pozostaną 11 lutego. Z tego powodu w przyszły czwartek wyjątkowo nie będzie transmitowanej przez Radio Watykańskie Mszy w języku polskim sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II.
  http://www.niedziela.pl/artykul/20582/Relikwie-swietych-Ojca-Pio-i-Leopolda

 2. wobroniewiary pisze:

  8 lutego o 3-00 w nocy Koronka do Miłosierdzia Bożego za ofiary handlu ludźmi!

  Zamieńmy NOC w MOC MIŁOSIERDZIA! Odmówmy koronkę do Miłosierdzia Bożego o 3:00 godzinie w noc i przyzywajmy miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia.

  …zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy 8 lutego o godz. 3:00 w nocy – odmówmy koronkę do miłosierdzia Bożego za wszystkie ofiary handlu ludźmi. Modlitwa zaplanowana została na dzień, w którym wspominamy św. Bakhitę, która sama była niewolnicą.

  Organizatorem akcji jest Sieć Bakhita do spraw przeciwdziałania i pomocy ofiarom współczesnych form niewolnictwa przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Żeńskich. Akcję całym sercem wspierają franciszkanie.

 3. rysik pisze:

  UWAGA niebezpieczeństwo – kolejna „zabawka” okultystyczna
  (informacja/ przestroga pozyskana z fb)
  Kochani,
  przestrzegam Was przed grą planszową DiXit Odyssey. Akurat w wersji, z którą miałam styczność po wyglądzie kart i przebiegu całej gry, mogę podejrzewać, że gra jest inspirowana okultyzmem Emotikon frown Mogę się mylić.
  Proszę, jeśli macie okazję, nie grajcie, nie kupujcie tej gry, nie wręczajcie jej w prezencie.
  Przykładowe obrazy kart, nie każda ma związek z treściami okult. :
 4. kasiaJa pisze:

  Ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, wystosował list do Sekretarza Generalnego Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej ws. artykułu pt. „Co dzieje się w Polsce”. Artykuł został opublikowany w periodyku Europe Infos, który reprezentuje stanowisko biskupów Unii Europejskiej. Ks. bp Artur Miziński zwrócił uwagę, że periodyk nie skonsultował treści publikacji z Konferencją Episkopatu Polski. Zaapelował o wycofanie artykułu.

  ***

  Czcigodny O. Patrick H. Daly, Sekretarz Generalny Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej, Bruksela

  Czcigodny Księże Daly,

  Piszę ten list w odpowiedzi na artykuł, zatytułowany: „Co się dzieje w Polsce?”, który ukazał się w periodyku Europe Infos. Nasze głębokie zaniepokojenie wynika z faktu, że artykuł reprezentujący subiektywną opinię Pana Henryka Woźniakowskiego na temat sytuacji politycznej i społecznej w Polsce został opublikowany w oficjalnym periodyku, który reprezentuje Komisję Konferencji Biskupów Unii Europejskiej (COMECE).

  Pod koniec artykułu, w jednym z ostatnich zdań czytamy: „Do tej pory biskupi katoliccy zdecydowali się nie składać publicznego oświadczenia w tej sprawie”. Jednak okazuje się, że ani periodyk Europe Infos ani Pan Woźniakowski nie skontaktowali się z Konferencją Episkopatu Polski w sprawie publicznego oświadczenia.

  Publikacja tego artykułu w Europe Infos, reprezentującym Konferencje Episkopatów Europy, jest przeciwdziałaniem, które ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski. W związku z tym, że wersja papierowa periodyku została już wydrukowana, chcielibyśmy uprzejmie poprosić o wycofanie tego nieobiektywnego tekstu z oficjalnej strony internetowej Europe Infos oraz o publikowanie tekstów, szczególnie dotyczących spraw takich jak te, z większą roztropnością.

  Z wyrazami szacunku,

  Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/odpowiedz-sekretarza-kep-na-zniewazajace-slowa-w-europe-infos/

 5. Marek pisze:

  Wczoraj po południu papież nieoczekiwanie pojawił się w bazylice watykańskiej wśród wiernych modlących się przed relikwiami św. Pio z Pietrelciny oraz św. Leopolda Mandica – podał największy włoski dziennik „Corriere della sera”.

  Ojciec Święty zajął miejsce w ławkach, obok innych wiernych. Obecny był także przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Rino Fisichella.

  Franciszek wraz ze zgromadzonymi odmówił różaniec, a następnie odczytał modlitwę napisaną specjalnie na tę okazję przez kard. Angelo Comastriego, archiprezbitera bazyliki watykańskiej. Pozdrowił też wiernych oraz duchownych przybyłych z San Giovanni Rotondo.
  http://wpolityce.pl/kosciol/280865-papiez-zaskoczyl-czcicieli-sw-ojca-pio

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s