Środa Popielcowa – wchodzimy w Wielki Post

WIELKI POST:
Z czego zrezygnuję w Wielkim Poście?
Zrezygnuj z narzekania … skoncentruj się na wdzięczności.
Zrezygnuj z pesymizmu … stawaj się optymistą.
Zrezygnuj z gorzkich sądów … myśl życzliwie.
Zrezygnuj z nadmiernej troski … zawierz Opatrzności Bożej.
Zrezygnuj ze zniechęcenia … bądź pełen nadziei.
Zrezygnuj z zawziętości … powróć do przebaczenia.
Zrezygnuj z nienawiści … odpłacaj dobrem za zło.
Zrezygnuj z negatywizmu … bądź pozytywny.
Zrezygnuj z gniewu … bądź cierpliwszy.
Zrezygnuj z małostkowości … stawaj się dojrzalszy.
Zrezygnuj ze smutku … raduj się pięknem, które jest wokół ciebie.
Zrezygnuj z zazdrości … módl się o ufność.
Zrezygnuj z obgadywania … kontroluj język.
Zrezygnuj z grzechu … wracaj do cnoty.
Zrezygnuj ze zrezygnowania … wytrwaj!!!

Wielki Post*****
Biblia w rok – czytania na 10 lutego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Środa Popielcowa – wchodzimy w Wielki Post

 1. Aga pisze:

  Czy ktoś chciałby pomóc ? „Asia ma teraz 29 lat, Ula 31. Obie są niepełnosprawne intelektualnie, mają epilepsję lekooporną oraz kilka pobocznych schorzeń. Dorota nie pracuje – opiekuje się siostrami. Dziewczyny mają renty, które idą na leki i rachunki. O samodzielnym wyremontowaniu mieszkania mogą tylko marzyć! Bez Waszej pomocy nie damy rady. Jest sponsor na założenie ogrzewania (jupi!) i wstawienie okien. Aby ruszyć z remontem, na start potrzeba przynajmniej pieniędzy na położenie i podpięcie instalacji elektrycznej, ponieważ musi być robiona razem z gazową. Czyli gdy zbierzemy 10.000 zł, można ruszać z remontem, a jednocześnie nadal dwoić się i troić, żeby zebrać resztę do końca czerwca 2016….” Szczegóły i wpłaty na : https://www.siepomaga.pl/siostrylodziak

 2. Weronika pisze:

  Papież do spowiedników: Nie ustawajcie
  Nie ustawajcie w przebaczaniu wiernym w konfesjonale – apelował papież Franciszek do kapucynów podczas Mszy we wtorek rano w bazylice św. Piotra. Mszę odprawił przy szczątkach dwóch świętych z tego zakonu – Ojca Pio z Pietrelciny i Leopolda Mandicia.

  W homilii podczas Mszy z udziałem 800 kapucynów z całego świata papież powiedział: „Kto nie umie przebaczać w konfesjonale, niech nie spowiada i idzie do innej pracy, niech myje podłogi”.

  Franciszek prosił spowiedników, by – jak to ujął – „nie okładać kijem” ludzi w konfesjonale. „Jeśli nie możesz komuś odpuścić grzechów, powiedz mu przynajmniej, że Bóg go kocha” – dodał.

  http://gosc.pl/doc/2967067.Papiez-do-spowiednikow-Nie-ustawajcie

 3. wobroniewiary pisze:

  Nawróć się. Ale na serio

  «Przeto i teraz jeszcze – wyrocznia Pana:
  Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem,
  przez post i płacz, i lament».
  Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty!
  Nawróćcie się do Pana Boga waszego!
  On bowiem jest łaskawy, miłosierny,
  nieskory do gniewu i wielki w łaskawości,
  a lituje się na widok niedoli.
  Kto wie? Może znów pożałuje
  i pozostawi po sobie błogosławieństwo [plonów]
  na ofiarę z pokarmów i ofiarę płynną
  dla Pana Boga waszego»

 4. aa pisze:

  https://kefir2010.wordpres…..
  /kosciol-katolicki-to-okultystyczny-zlodziej-dusz/

  Mysle ze powinniśmy sie modlić za autora tego bloga! Należał kiedys do KK a teraz glosi masę różnych teorii..mysle ze jest strasznie pogubiony..moze opętany..Ci co znają sie na psychologii będą umieli lepiej go ocenic..dlaczego wypisuje takie rzeczy..

  • wobroniewiary pisze:

   Poświęciliśmy mu dość czasu, w tym modlitwy, piszecie o nim, potem on a potem imć dzieckoMBM na swoim blogu wpuszcza jego antykatolickie bluzgi pisząc, że to czytelnik WOWIT tak się zachowuje (mamy trochę kefira w spamie – oznaki totalnego opętania)
   Módlmy się ale w cichości nie przyzywając żadnego z nich, zenobiusza, taratajcio, kefira, Bronka (i jego alter ego Tomka)!
   Modlitwa tak, wspominanie o nich – nie!

 5. Weronika pisze:

  Szał protestantów. Opłacą imigrantów pieniędzmi z prostytucji

  Mnożą się w Kościele katolickim postulaty intensyfikacji dialogu z protestantami. To znak czasu, bo w już w przyszłym roku minie 500 lat od niesławnego wystąpienia herezjarchy Marcina Lutra, które jak nagły grzmot krwawo rozdarło jedność europejskiej Christianitas.
  Jak tu jednak dyskutować, gdy w roli spadkobierców Lutra występują tacy ludzie, jak ewangelicki kapłan Hans Mörtter z Kolonii?

  Pan Mörtter oznajmił mianowicie, że chce „pomóc” imigrantom za pieniędze czerpane… z prostytucji. Jeden z lokalnych burdeli, a zarazem jeden z największych w całej Europie, zaproponował mu 8500 euro na imigrantów. Właściciel tego burdelu powiedzial kiedyś: Kobieta przychodzi na świat, by służyć mężczyźnie i być mu posłuszną. A pan Mörtter po brudne, obrzydliwie zdobyte pieniądze wyciąga rękę…

  I to w jakich okolicznościach! Ewangelicki kapłan odwiedził burdel w 20. rocznicę jego powstania, zupełnie, jakby było co świętować. Otrzymał tam propozycję przekazania pieniędzy na imigrantów, a o pracownikach burdelu stwierdził:

  „Dla mnie są to ludzie, którzy żyją na swój sposób. Nie mam prawa, by mówić umoralniająco, że to, co tutaj się dzieje, jest złe”.

  Sieć burdeli, która chce dać mu pieniądze, kapłan nazwał dodatkowo „wielką rodziną”, dodając, że ludzie, którzy w niej pracują, żywo interesują się sprawami społecznymi Kolonii.

  http://www.fronda.pl/a/szal-protestantow-oplaca-imigrantow-pieniedzmi-z-prostytucji,65601.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Bartolo Longo (Bartłomiej Longo) przyszedł na świat 10 lutego 1841 r. w Latiano we Włoszech.
  W szatańskim opętaniu Longo trwał półtora roku. W tym czasie praktykował obrzędy, które były małpowaniem sakramentów świętych, zajmował się okultyzmem, organizował seanse spirytystyczne ze znanym neapolitańskim medium, brał udział w publicznych wystąpieniach antypapieskich inicjowanych przez wolnomularstwo. Długie wyniszczające posty, diaboliczne wizje, nasilająca się depresja, doprowadziły Bartola na skraj obłędu

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/01/od-satanisty-do-swietego-bl-bartolo-longo-tworca-kultu-matki-bozej-pompejanskiej-to-nawrocony-kaplan-satanizmu/

 7. wobroniewiary pisze:

  Franciszek na Wielki Post: nasza wiara wyraża się w konkretnych uczynkach

  Do pełnienia uczynków miłosierdzia względem duszy i względem ciała wzywa Franciszek w swym orędziu na Wielki Post. Zapowiada także rozesłanie „Misjonarzy Miłosierdzia, aby byli dla wszystkich żywym znakiem Bożego przebaczenia i bliskości”. Orędzie nosi tytuł „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary (Mt 9,13). Dzieła miłosierdzia na drodze jubileuszu”.

  http://www.niedziela.pl/artykul/20622/Franciszek-na-Wielki-Post-nasza-wiara

 8. wobroniewiary pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Kolejny Wielki Post przed nami. Nie taki on jak zawsze, bo w szczególnym Roku Miłosierdzia. Jakie mamy postanowienia? Może mniej słodyczy, TV, komputera,FB, zero picia alkoholu, papierosy z daleka, post w piątki o chlebie i wodzie, a może i w środy. Może z innej puli codziennie więcej modlitwy osobistej z uwielbieniem Boga za wszystko a zwłaszcza za miłosierdzie i miłość, spojrzenie w dusze, by widzieć grzech co nie pozwala być blisko Boga, by dać Go potem innym, wziąć Pismo Święte choć na chwile z wezwaniem Ducha Świętego, a może znajdziesz czas na częstszą Ofiarę Mszy Świętej i spotkanie z Jezusem, na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Może „tylko” więcej miłości do bliźnich tych najbliższych, może dobre słowo lub któryś uczynek miłosierdzia względem duszy lub ciała
  Uczynki miłosierdzia względem duszy:

  Grzeszących upominać.
  Nieumiejętnych pouczać.
  Wątpiącym dobrze radzić.
  Strapionych pocieszać.
  Krzywdy cierpliwie znosić.
  Urazy chętnie darować.
  Modlić się za żywych i umarłych.

  Uczynki miłosierdzia względem ciała:

  Głodnych nakarmić.
  Spragnionych napoić.
  Nagich przyodziać.
  Podróżnych w domu przyjąć.
  Więźniów pocieszać.
  Chorych nawiedzać.
  Umarłych pogrzebać.

  Możliwości jest o wiele wiele więcej, jednak nie zwalniaj się, że Ty nic nie potrzebujesz w sobie zmieniać, bo jesteś już idealny. Zapewne jesteś blisko doskonałości, ale jedną małą rzecz możesz zrobić na pewno pomódl się za mnie, ja pomodlę się za Ciebie. Proszę udostępniajcie ten post, nie wstydź się swojej wiary, pomóż choćby jednej osobie zadać sobie pytanie co zrobię, by tego Wielkiego Postu w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia nie zmarnować, nie robiąc nic… Dla wszystkich gotowych na czas nawrócenia, na czas walki o piękną duszę, na czas pokonywania pokus i zasadzek diabelskich z serca błogosławię + w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 9. wobroniewiary pisze:

  Przed prefacją
  Przez pokutę możemy wrócić do Boga, który nigdy nas nie opuszcza, ale daje nam szansę udziału w zwycięstwie Chrystusa. Dziękujmy za ten Wielki Post, za pojednanie, jakiego udziela nam Bóg w ofierze eucharystycznej i w sakramencie pokuty.

  Przed rozesłaniem
  Na czas czterdziestodniowej pokuty, przyjmijcie Boże błogosławieństwo, aby wasze czyny miłości, modlitwa i post czynione w szczerości serca i z głęboką wiarą, pomogły wam zbliżyć się do Boga. Niech Bóg oczyszcza wasze serca i pozwoli wam przeżyć radość powrotu do domu Ojca, radość zmartwychwstania z grzechów, radość pokonania słabości.
  Źródło: Wiara.pl

  *****

  Księga Joela 2,12-18
  Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, lament. Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli. Kto wie? Może znów pożałuje i pozostawi po sobie błogosławieństwo [plonów] na ofiarę z pokarmów i ofiarę płynną dla Pana Boga waszego. Na Syjonie dmijcie w róg, zarządźcie święty post, ogłoście uroczyste zgromadzenie. Zbierzcie lud, zwołajcie świętą społeczność, zgromadźcie starców, zbierzcie dzieci, i ssących piersi! Niech wyjdzie oblubieniec ze swojej komnaty a oblubienica ze swego pokoju! Między przedsionkiem a ołtarzem niechaj płaczą kapłani, słudzy Pańscy! Niech mówią: Przepuść, Panie, ludowi Twojemu i nie daj dziedzictwa swego na pohańbienie, aby poganie nie zapanowali nad nami. Czemuż mówić mają między narodami: Gdzież jest ich Bóg? I Pan zapalił się zazdrosną miłością ku swojej ziemi, i zmiłował się nad swoim ludem.

  Księga Psalmów 51(50),3-4.5-6a.12-13.14.17.
  REFREN: Zmiłuj się, Panie, bo jesteśmy grzeszni

  Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej,
  w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość.
  Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
  i oczyść mnie z grzechu mojego.

  Uznaję bowiem nieprawość swoją,
  a grzech mój jest zawsze przede mną.
  Przeciwko Tobie zgrzeszyłem
  i uczyniłem, co złe jest przed Tobą.

  Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
  i odnów we mnie moc ducha.
  Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
  i nie odbieraj mi świętego ducha swego.

  Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
  i wzmocnij mnie duchem ofiarnym.
  Panie, otwórz wargi moje,
  a usta moje będą głosić Twoją chwałę.
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/02/10/10-lutego-sroda-popielcowa-wspominamy-swieta-scholastyke-dziewice/

 10. wobroniewiary pisze:

  Przypominam, bo potem mnie już nie będzie dziś, tylko Admin a może i on nie pamięta.
  Dziś po Apelu Jasnogórskim dodatkowe święcenie wody

 11. wobroniewiary pisze:

  Tak wyglądają prawdziwi uchodźcy i takim należy pomagać!!!

 12. mkm80 pisze:

  „Exhortamur ne in vacuum gratiam Dei recipiatis – napominamy was, abyście nie przyjmowali na próżno łaski Bożej. Albowiem w czasie tego Wielkiego Postu łaska Boża będzie mogła napełnić nasze dusze, jeśli tylko nie zamkniemy przed nią drzwi swoich serc. Musimy mieć te dobre dyspozycje, pragnienie prawdziwej przemiany, nielekceważenia łaski Bożej.

  Nie lubię mówić o strachu, ponieważ to, czym powoduje się chrześcijanin – to Miłość Boża, która ukazała się nam w Chrystusie i która uczy nas miłować wszystkich ludzi i całe stworzenie; ale owszem, powinniśmy mówić o odpowiedzialności, o poważnym traktowaniu Boga. Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić – ostrzega nas ten sam Apostoł.

  Trzeba się zdecydować. Nie jest dopuszczalne, żeby przez całe życie palić Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, jak według znanego powiedzenia robi każdy człowiek. Trzeba zgasić ogarek zapalony diabłu. Musimy spalić swoje życie, sprawiając, by całe płonęło w służbie Panu. Jeśli nasze pragnienie świętości będzie szczere, jeśli będziemy na tyle ulegli wobec Boga, aby oddać się w Jego ręce, wszystko pójdzie dobrze. On zawsze, a zwłaszcza w tym czasie, jest gotów udzielić nam swojej łaski – łaski nowego nawrócenia do poprawy naszego życia chrześcijańskiego.

  Nie możemy uważać tego Wielkiego Postu za kolejny czas, powtarzający się cyklicznie okres liturgiczny. Ta chwila jest niepowtarzalna – jest to Boża pomoc, którą trzeba przyjąć. Jezus przechodzi obok nas i oczekuje od nas – dzisiaj, teraz – głębokiej przemiany.

  Ecce nunc tempus acceptabile, ecce nunc dies salutis – to jest właściwy czas, który może być dniem zbawienia. Raz jeszcze słyszymy nawoływania dobrego Pasterza, Jego miłosne wezwanie: ego vocavi te nomine tuo. Wzywa każdego z nas po imieniu, używając tego serdecznego określenia, jakim zwracają się do nas osoby, które nas kochają. Czułości Jezusa względem nas nie da się wyrazić słowami.

  Rozważcie wraz ze mną ten cud miłości Bożej: Pan, który wychodzi nam na spotkanie; który nas oczekuje; który staje na skraju drogi, żebyśmy nie mogli Go nie zauważyć. I woła nas osobiście, mówiąc nam o naszych sprawach, które są także Jego sprawami, nakłaniając nasze sumienia do skruchy, czyniąc je hojnymi, wlewając w nasze dusze pragnienie bycia wiernymi i nazywania się Jego uczniami. Wystarczy usłyszeć owe wewnętrzne słowa łaski, poprzez które tak często w serdeczny sposób upomina nas, żebyśmy zdali sobie sprawę, iż nie zapomniał o nas przez cały czas, kiedy z własnej winy Go nie widzieliśmy. Chrystus kocha nas tą nieskończoną miłością, która może pomieścić się w Jego Boskim Sercu.

  Zobaczcie, jak sam zaznacza: w czasie pomyślnym wysłuchałem ciebie, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą. Skoro On obiecuje ci chwałę, swoją miłość, i daje ci ją w odpowiednim czasie, i wzywa cię – to co ty dasz Panu? Jak odpowiesz – jak odpowiem i ja – na tę miłość Jezusa, który przechodzi?

  Ecce nunc dies salutis, oto tutaj, przed nami, jest ten dzień zbawienia. Dociera do nas wołanie Dobrego Pasterza: ego vocavi te nomine tuo, wezwałem właśnie ciebie, twoim imieniem. Trzeba odpowiedzieć – za miłość odpłaca się miłością – mówiąc: ecce ego quia vocasti me, wezwałeś mnie i oto jestem. Jestem zdecydowany, żeby ten czas Wielkiego Postu nie minął bez śladu, jak woda płynąca po kamieniach. Dam się przeniknąć, przemienić; nawrócę się, zwrócę się na nowo do Pana, kochając Go tak, jak On pragnie być kochany.

  Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. Czy starczy ci jeszcze serca – komentuje św. Augustyn – abyś mógł kochać samego siebie? Czy starczy duszy, rozumu? „Ex toto” – mówi. „Totum exigit te, qui fecit te”. Ten, który cię stworzył, wymaga od ciebie wszystkiego.” – Św. Josemaría Escrivá

 13. Sylwia pisze:

  Takim się pomoc należy , a nie jak widać było na niektórych obrazkach – gdzie sami młodzi mężczyźni a kobiet zaledwie kilka ..

  Dziś będąc w Kościele , ksiądz powiedział że popiół którym posypujemy głowy ma wymiar symboliczny , nawiązał też do drewna które się spala w piecu , do obozów Koncentracyjnych itd. – czyli znaczeniem tego popiołu jest symbol przemijania , pójścia z życia które zamieni się w proch na tej ziemi , aby przejść do wieczności ..
  Wspomniał też że dawniej kobiety brały taki popiół do książeczek albo na chusteczkę dla swoich bliźnich , tych których nie ma w Kościele . Przydarzyła się sytuacja że jedna z pań nie miała książeczki ale za to dowód osobisty , i to bardzo wymowne zdarzenie . Gdyż dowodu nie można podrobić jest czymś unikatowym , jest naszą tożsamością , tak samo jak ten proch w którym jest zapisane nasze powstawanie i nasz kres . Powstajemy z prochu w który Bóg tchnął życie i z Jego Wolą obracamy się w ziemską marność ,aby pójść do wieczności . Jak prawdziwe znaczenie ma dzisiejszy dzień .

 14. Sebro pisze:

  Mój kolega właśnie przysłał do mnie prośbę o modlitwę za jego tatę Janusza. Jest on po chemioterapii (nowotwór żołądka) i posypała mu się wątroba. Właśnie wylądował na oddziale zakaźnym i wyniki wychodzą bardzo nieciekawe. Uwzględnijcie proszę Janusza i jego najbliższych w dzisiejszych modlitwach. Bóg zapłać.

 15. Paweł pisze:

  Dzisiaj przypadają KWARTALNE DNI MODLITW o ducha pokuty. Przed soborem Kwartalne Dni Modlitw nazywały się „Suchedni” i były dniami liturgicznymi aż II klasy.

  Zgodnie z tym, co podaje na str. 37 „Mały Słownik Liturgiczny” Ruperta Bergera wydany w roku 1990 przez Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanów „W drodze” i opatrzony formułą „Cum permissione auctoritatis ecclesiasticae”, w Polsce ustalono następującą tematykę Kwartalnych Dni Modlitw:

  1. Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin – trzeci tydzień Adwentu.
  2. Dni modlitw o ducha pokuty – od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.
  3. Dni modlitw o powołania do służby w Kościele – czwarty tydzień Wielkanocy.
  4. Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców – trzeci tydzień września.

  Zgodnie zaś z tym, co podaje „Agenda liturgiczna Maryi Niepokalanej” wydawana rokrocznie przez Oficynę Wydawniczą „W misji” z Wrocławia (Asystent kościelny: o. Bogdan Waliczek OSPPE), powyższe Kwartalne Dni Modlitw są ograniczone do następujących dni:

  1. Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin – środa, piątek i sobota w III tygodniu Adwentu.
  2. Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych – wszystkie dni od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu włącznie.
  3. Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele – cały IV tydzień Wielkanocy (wszystkie dni od Niedzieli Dobrego Pasterza do następującej po niej soboty).
  4. Kwartalne Dni Modlitw w intencjach dzieci, młodzieży i wychowawców – środa, piątek i sobota w III tygodniu września.

  • Paweł pisze:

   LITANIA NA KWARTALNE DNI MODLITW

   Kyrie, elejson! Chryste, elejson! Kyrie, elejson!
   Chryste, usłysz nas! Chryste, wysłuchaj nas!
   Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Boża Rodzicielko, módl się za nami.
   Wszyscy święci Aniołowie i Archaniołowie,
   Wszyscy święci Patriarchowie i Prorocy,
   Wszyscy święci Apostołowie i Ewangeliści,
   Wszyscy święci Wyznawcy,
   Wszyscy święci Doktorowie Kościoła,
   Wszyscy święci Zakonnicy i Pustelnicy,
   Wszystkie święte Panny i Wdowy,
   Wszyscy święci Boży,
   My grzeszni, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.
   Jezu, wiekuisty Wielki Kapłanie, który przeniknąłeś niebiosa, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.
   Abyś zechciał posyłać godnych robotników do Twojej winnicy i do Twego żniwa, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.
   Abyś zechciał obdarzyć ich darem świętej czystości i w niej ich utrzymać, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.
   Aby byli mocni w słowie a nieskażeni w obyczajach, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.
   Aby się stali wiernymi szafarzami tajemnic Bożych, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.
   Abyś zechciał zesłać Twojego Ducha Świętego i odnowić oblicze ziemi, prosimy Cię, wysłuchaj nas, Panie.

   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

   Módlmy się:

   Wysłuchaj, prosimy Cię, Panie, modlitw Twoich wiernych i otaczaj ich nieustanną opieką, aby wolni od wszelkich niebezpieczeństw mogli z radością wypełniać Twoją wolę. Przez Chrystusa, Pana naszego.

   W: Amen

   [Przepisałem ze str. 268-270 książki księdza Jerzego Lecha Kontkowskiego SJ „100 Litanii”, wydanie Wydawnictwa WAM Księży Jezuitów, Kraków 1997, NIHIL OBSTAT: Przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego, ks. Mieczysław Kożuch SJ, Kraków 16 II 1994 r.]

 16. Marek pisze:

  Dlaczego Platforma okłamuje Polaków?
  Platforma jak mantrę powtarza, że PiS obiecywało w kampanii wyborczej 500 złotych na każde dziecko. Ich zdaniem, rządowa ustawa jest więc kłamstwem. PO postanowiła użyć tej samej taktyki, którą z powodzeniem stosowała przez długie 8 lat swoich rządów, czyli powtarzania wkoło tych samych argumentów nawet wtedy, gdy są one zmyślone.

  Śledziłem dokładnie ubiegłoroczną kampanię wyborczą i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że dziś w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej kłamali. Robili to celowo, aby zdyskredytować rządowy projekt polityki prorodzinnej. Tak się składa, że byłem na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, podczas której kandydatka na premiera Beata Szydło prezentowała założenia programu 500+. Wówczas tłumaczyła, że wsparcie dla pierwszego dziecka w rodzinie będzie uwarunkowane progiem dochodowym w wysokości 800 złotych. W kampanii wyborczej osobiście przeprowadziłem z Beatą Szydło wywiad, w którym jasno powiedziała, że nie wszystkie rodziny wychowujące jedno dziecko dostaną 500 złotych. (CZYTAJ WYWIAD). http://www.niedziela.pl/artykul/120996/nd/Gramy-o-najwyzsza-stawke Premier Beata Szydło to samo mówiła w innych wywiadach i na konwencjach wyborczych. Szczegóły tego programu były powszechnie znane od czasu, gdy podczas kampanii zaprezentowano projekt 500+. Mówienie dziś o kłamstwie wyborczym PiS, jest po prostu kłamstwem.
  Cały tekst: http://niedziela.pl/artykul/20636/Dlaczego-Platforma-oklamuje-Polakow

  • robb pisze:

   Sam głosowałem na PIS i jestem zwolennikiem ich poglądów ale ta ich ustawa jest niesprawiedliwa i szkoda że przez to przemilczana.Rodzina z trojgiem dzieci 19,18 i 8 lat te pierwsze to studentki i taka rodzina nie dostanie ani grosza a rodzina z dwojgiem dzieci w wieku do 18 lat dostanie 500 zł na drugie dziecko.Rodzina druga przez rok 6 tys zł więcej w budźecie domowym a ta pierwsza ZERO. Sprawiedliwie to zrobili???Chyba jednak nie.

   • Marek pisze:

    Dobrze że chociaż tyle chcą dać, poprzednicy „pomagali” rodzinom wielodzietnym przez podnoszenie podatków na ubranka dziecięce i artykuły szkolne.

    • robb pisze:

     Ale to żadna odpowiedź na mój post.To takie zatkanie sobie uszu nie uważasz???

    • mc2 pisze:

     Powinno być coś takiego jak stopniowanie w tej ustawie . Tak aby na te pierwsze ( do liczenia ) dziecko było np 200 zł a jest zero zł jeżeli jest dochód powyżej minimum .

 17. Marek pisze:

  Franciszek: Wielki Post w obecności Boga

  Biblijną ideę jubileuszu przedstawił dziś papież Franciszek w czasie cotygodniowej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie, a młodych zachęcił do owocnego przeżywania Wielkiego Postu – bez działania na pokaz.

  „W istocie jubileusz miał służyć ludowi pomocą, by żył konkretnym braterstwem, budowanym na wzajemnej pomocy. Możemy powiedzieć, że jubileusz biblijny był „jubileuszem miłosierdzia”, gdyż przeżywany był w szczerym poszukiwaniu dobra potrzebującego brata.”
  Franciszek zauważył, że Pismo Święte usilnie zachęca też do wielkodusznej odpowiedzi na prośby o pożyczki, nie czyniąc małostkowych obliczeń i nie domagając się niebotycznie wygórowanych procentów.
  „To nauczanie jest stale aktualne. Jakże wiele sytuacji lichwy zmuszeni jesteśmy oglądać i jak wiele cierpienia i udręki niosą one rodzinom! Lichwa to poważny grzech, grzech wołający o pomstę do nieba. Pan natomiast obiecał swoje błogosławieństwo tym, którzy otwierają rękę, aby szczodrze dawać.”
  Na zakończenie Ojciec Święty wskazał, iż przesłanie biblijne jest bardzo jasne: „trzeba odważnie otworzyć się, by dzielić się z innymi: między obywatelami, pomiędzy rodzinami, narodami czy kontynentami. Wniesienie swego wkładu, aby na ziemi nie było ubogich oznacza budowanie społeczeństw bez dyskryminacji, opartych na solidarności, która prowadzi do dzielenia się tym, co posiadamy, dokonując redystrybucji zasobów w oparciu o braterstwo i sprawiedliwość”.
  Także w Środę Popielcową Ojciec Święty zachęcił młodzież uczestniczącą w zorganizowanej przez prałaturę w Pompejach inicjatywie „KeepLent”, która ma na celu głoszenie Ewangelii wielkopostnej za pośrednictwem mediów społecznościowych, do przeżywania Wielkiego Postu w ścisłej więzi z Bogiem:

  Drodzy młodzi,
  Jezus powiedział swoim uczniom: „Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli” … „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą” … „A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie”…
  Słowo Boże daje nam odpowiednie ukierunkowanie, by dobrze przeżywać Wielki Post.
  Kiedy czynimy coś dobrego, jesteśmy czasem kuszeni, aby nas doceniono i byśmy zyskali nagrodę: ludzką chwałę. Ale chodzi o fałszywą nagrodę, ponieważ przenosi nas ku temu, co inni o nas myślą.
  Jezus wzywa nas do czynienia dobra, ponieważ jest dobrem. Wzywa nas, byśmy zawsze czuli, że patrzy na nas nasz Ojciec Niebieski i żyli w relacji z Nim, a nie w relacji do osądu innych.
  Życie w obecności Ojca jest radością znacznie głębszą, niż chwała doczesna. Niech zatem nasza postawa w tym Wielkim Poście będzie jest zatem życiem w ukryciu, gdzie widzi nas Ojciec, kocha nas, na nas oczekuje. Oczywiście, również rzeczy zewnętrzne są ważne, ale zawsze musimy wybierać i żyć w obecności Boga.
  Czyńmy na modlitwie, w umartwieniu, w braterskiej miłości, to, co możemy pokornie, przed Bogiem. Tak będziemy godnymi nagrody Boga Ojca.
  Dobrego Wielkiego Postu, Matka Bożej z Pompei niech wam towarzyszy i proszę: módlcie się za mnie.
  http://gosc.pl/doc/2969061.Franciszek-Wielki-Post-w-obecnosci-Boga

 18. Weronika pisze:

  W środę popielcową to ten znak sprawia, że jest więcej ludzi na mszy niż kiedykolwiek – posypanie głów popiołem. Dlaczego głowa? Bo jak człowiek wchodzi pod prysznic, to woda splywając od głowy spływa wszędzie na całe ciało. Bo głowa jest czymś najcenniejszym – kask na motocyklu. Bo dbamy o nią – twarz mówi najwięcej. Głowa to zmysły – oczy, usta, uszy. Cała zmysłowość, intelekt, życie emocjonalne.

  Kiedyś srebro czyściło się popiołem.

  Co będziemy obmywać?

  Ludzie, którzy przybrali na wadze mówią w Wielkim Poście: „postanowię dla Pana Boga mniej jeść”.
  Ludzie, którzy pracują nad pracą magisterską mówią: „Postanowię więcej pracować naukowo”.
  Ludzie, którzy mają bałagan w domu mówią: „W Wielkim Poście dla Chrystusa posprzątam chałupę”.

  Sprytnie możemy to rozegrać… 😕

  My się mamy stać głupimi dla świata i dla Boga… Oduczyć się i stanąć w prostocie… Ja się odsuwam… jest mnie mniej… przestaję się mądrzyć… zaczynam Panu Bogu stawiać więcej pytań… czuję się jakoś pusty, bezradny… To jest dobry post, który nas do tego prowadzi… ………………..
  posłuchaj……

 19. Marek pisze:

  Szef norweskiej armii: Europa musi szykować się do wojny z islamistami. Wybuchnie ona za kilka lat
  Szef norweskiej armii, Odin Johannessen, ostrzega, że kraje europejskie muszą podjąć zdecydowaną walkę z radykalnym islamem, jeśli chcą zachować wartości, które jednoczą kontynent.
  – Myślę, że musimy być gotowi do walki, zarówno w słowach, jak i działaniu, w tym do walki zbrojnej, jeśli będzie to konieczne, aby zachować kraj i wspólne wartości – stwierdził Odin Johannessen w przemowie skierowanej do wojskowych w Oslo na początku lutego 2016 roku.
  http://www.pch24.pl/szef-norweskiej-armii–europa-musi-szykowac-sie-do-wojny-z-islamistami–wybuchnie-ona-za-kilka-lat,41081,i.html

 20. Marek pisze:

  Brutalny atak imigrantów na ojca z dzieckiem w Hamburgu…

  Dwa tygodnie walczyli niemieccy lekarze o życie trzymiesięcznej dziewczynki, która wraz z ojcem wpadła do zamarzniętego jeziora w hamburskiej dzielnicy Eißendorf. Mężczyzna niósł swoją córeczkę w chuście na przodzie ciała, gdy został zaatakowany przez dwóch cudzoziemców i raniony nożem. Uciekł na zamarznięte jezioro i lód się pod nim załamał – donosi niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.

  Według tygodnika 24-letni Tobias S. opuścił wieczorem 25 stycznia swoje mieszkanie, by udać się na spacer. Zabrał ze sobą trzymiesięczną córkę, którą umieścił w miękkim nosidełku. Jak zeznał „miała kolkę i nie mogła zasnąć”. Uznał więc, że spacer jej dobrze zrobi…
  http://wpolityce.pl/swiat/281246-brutalny-atak-imigrantow-na-ojca-z-dzieckiem-w-hamburgu-mezczyzna-w-panice-wbiegl-na-lod-pokrywajacy-jezioro-ktory-zalamal-sie-pod-jego-ciezarem-dziecko-nie-przezylo

 21. wobroniewiary pisze:

  To jest naprawdę niewyobrażalna SZANSA

  Papież Franciszek o Wielkim Poście 2016:
  „Niech czas Wielkiego Postu w Roku Jubileuszowym zostanie przeżyty jeszcze bardziej intensywnie, jako istotny moment w celebrowaniu i doświadczaniu miłosierdzia Boga. Ileż stron Pisma Świętego można przemedytować podczas tych tygodni Wielkiego Postu, aby odkryć na nowo miłosierne oblicze Ojca! Używając słów proroka Micheasza możemy również i my powtórzyć: « Któryż Bóg podobny Tobie, co oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek reszcie dziedzictwa Twego? Nie żywi On gniewu na zawsze, bo upodobał sobie miłosierdzie. Ulituje się znowu nad nami, zetrze nasze nieprawości i wrzuci w głębokości morskie wszystkie nasze grzechy » (7, 18-19).

  W tym czasie modlitwy, postu i uczynków miłości, strony Księgi proroka Izajasza będą mogły zostać przemedytowane w sposób jeszcze bardziej konkretny: « Czyż nie jest raczej ten post, który wybieram: rozerwać kajdany zła, rozwiązać więzy niewoli, wypuścić wolno uciśnionych i wszelkie jarzmo połamać; dzielić swój chleb z głodnym, wprowadzić w dom biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziać i nie odwrócić się od współziomków. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza i szybko rozkwitnie twe zdrowie. Sprawiedliwość twoja poprzedzać cię będzie, chwała Pańska iść będzie za tobą. Wtedy zawołasz, a Pan odpowie, wezwiesz pomocy, a On [rzeknie]: „Oto jestem!” Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie » (58, 6-11).” (Misericordiae Vultus)

  https://w2.vatican.va/content/francesco/pl/apost_letters/documents/papa-francesco_bolla_20150411_misericordiae-vultus.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s