Kogo szatan chce zniszczyć, tego odwodzi od miłości Maryi

Czy niechcesz, albo, jak mówisz, czy niemożesz poprzestać pijaństwa? czy tajemnie — sam — czynisz jakie obrzydliwości? Jeżeli tak, a niechcesz się poprawić — nie należysz do Maryi. Nie mów: ja we wszystkiem inném prowadzę życie przykładne, toć mnie téż za jeden grzech Bóg niepotępi! — Kiedyżeś ty taki kontrakt z Bogiem zrobił? Aleć się mylisz bracie!

Godzinki - WykładKażdy zwycięży, będzie zbawiony, który się ucieka do Maryi. Kogo więc szatan chce zniszczyć, tego odwodzi od miłości Maryi, a wszyscy, którzy się już znajdują w sidłach złego ducha, tak Maryę nienawidzą jak on sam. Skoro w kościele katolickim zjawi się kacerstwo, pierwszym jest jego bochaterstwem zacząć wojnę przeciw Maryi. Dowodem tego wszystkie niedowiarstwa począwszy od czasów Apostolskich aż dotąd. Nieczczą Maryi, więc niesą na dobréj drodze.

Jakóż może ktoś mieć Boga za Ojca, niemając Maryi za Matkę?

Jakóż tedy z tobą czytelniku? Ja czczę Maryę, odpowiesz. Ale miłość ku Maryi niepokazuje się w słowach, lecz w uczynkach; jeżeli więc masz jaki ciężki grzech, który już kilka albo kilkanaście lat dręczy duszę twoję, a ty się niestarasz takich kajdanów zrzucić ze siebie — niemiłujesz Maryi. Masz — li taki grzech? Czy niechcesz, albo, jak mówisz, czy niemożesz poprzestać pijaństwa? czy tajemnie — sam — czynisz jakie obrzydliwości? Jeżeli tak, a niechcesz się poprawić — nie należysz do Maryi. Nie mów: ja we wszystkiem inném prowadzę życie przykładne, toć mnie téż za jeden grzech Bóg niepotępi! — Kiedyżeś ty taki kontrakt z Bogiem zrobił? Aleć się mylisz bracie! Niewidziałeś — li jeszcze jako najmocniejszego wołu za jeden powróz prowadzą na zabicie? Tak samo będzie z tobą. Jeżeli i ciebie zły duch dopadł za jeden wielki grzech, n. p. za jakie tajemne nieczystości, za pijaństwo, za zazdrość i t. p., już cię ma na pewno. Takich ludzi szatan niekusi do innych grzechów, takich nawet łudzi powierzchowną pobożnością, żynie ich do kościoła, do spowiedzi, a jednak ich tak chytrze za jeden powróz ciągnie za sobą, nie przez złodziejstwa, zabójstwa — bynajmniéj, za takie publiczne rzeczy nie, lecz za jaki cichusinki, tajemny grzech tak delikatnie ich prowadzi, iż ani niespostrzeżą, że idą na zabicie, mają się nawet za lepszych jak inni. Ale się mylą! Pewniejszy zbawienia jest ten, który i sto rozmaitych pokuszeń w sobie czuje, z téj strony się broni a na ową upada, niekiedy upada głęboko! ale zaraz wstawa, niedopuszcza, aby który grzech w nim się zagnieździł — takiego zły duch sto powrozami chwyta ale wszystkie są za słabe. Kto zaś w jedném grzechu siedzi a siedzi zakopany kilka i kilkanaście lat, tego szatan jednym powrozem skrępował na zawsze.

Rozważ sobie to człowiecze, a potém dopiero odpowiesz, czy należysz do Maryi lub nié. Amen!

Jeżeliby i ciebie jakiś ciężki grzech od kilkunastu lat gnał do piekła, a niemógłeś dotąd od niego się uwolnić — nierozpaczaj! jeszcze jest lekarstwo i na takie choroby, możesz się poprawić, możesz nawet świętym zostać, ale musisz i musisz tak czynić: Skoro co wpadniesz w te żelazne sidła — czémprędzéj idź do spowiedzi — czémprędzéj, bez wymówki, — zaraz — jutro, nieczekaj drugiego upadku! Tak czyń tyle razy, ile razy zgrzeszysz, chociażbyś i trzy i cztery razy w tygodniu musiał iść. Zobaczysz, to pomoże. Szatan wkrótce tych częstych spowiedzi tak się będzie wstydził i lękał, iż cię na zawsze opuści. Ale bądź posłuszny! inaczéj bowiem bez wątpienia zginiesz na wieki.

.*****
Biblia w rok – czytania na 13 lutego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Kogo szatan chce zniszczyć, tego odwodzi od miłości Maryi

 1. wobroniewiary pisze:

  Od dziś staramy się codziennie odmawiać modlitwę „Święty Michale Archaniele” w naszych wspólnych intencjach i dołączać je w celu wspólnego omodlenia:

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Moje intencje:
  W intencjach Bogu wiadomych (te noszę w sercu) +
  – o zdrowie dla starszej córki oraz dla wszystkich moich dzieci,
  – o stałą pracę i stałe zlecenia dla mnie,
  – o zdrowie dla mnie
  – za Kościół, kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane,
  – za nasze rekolekcje
  – za papieża Franciszka

  • maria pisze:

   A gdzie intencja za OJCZYZNĘ ?

   • wobroniewiary pisze:

    Pani czepialska, oto odpowiedź:
    a) w sercu
    b) w stałym dziesiątku Różańca Świętego.

    A pani ma jakieś intencje poza tymi „muszę jej wygarnąć”

   • Maria pisze:

    – za wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego,
    o dary Ducha Świętego dla rządzących naszą Ojczyzną,
    – za uwolnienie z nałogu hazardu dla Zenona,
    – nawrócenie i dobrą spowiedź i pracę dla Justyny,
    – o pojednanie i zgodę dla małżonków Doroty i Tomka
    – dziękczynno-błagalnych we wszystkich intencjach noszonych w sercu,

 2. Marek pisze:

  Sąd nad apostazją
  Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego ws. apostazji jest klęską organizacji skrajnie lewicowych, które same chciałby decydować, kto jest członkiem Kościoła, a kto jest ze wspólnoty wyłączony.

  Naczelny Sąd Administracyjny oddalił sześć skarg kasacyjnych Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych przeciwko proboszczom w sprawie odmowy apostazji. To bardzo ważny wyrok, który ukróci dalsze spekulacje nt. ingerencji państwowych instytucji w wewnętrzne procedury Kościoła katolickiego.

  Przypomnę, że w roku 2014 GIODO pięciu proboszczom nakazał naniesienie w księdze chrztów adnotacji o treści zgodnej z żądaniami osób skarżących się. Proboszcz miałby procedować w tej sprawie nie według przepisów kościelnych, ale według woli osoby dokonującej aktu wystąpienia z Kościoła. Inspektor chciał wymusić na proboszczach apostazję na życzenie, a przecież prawo kanoniczne obliguje kapłanów do zachowywania kościelnych procedur.
  Cały tekst: http://niedziela.pl/artykul/20690/Sad-nad-apostazja

 3. Kasia pisze:

  Abp Stanisław Gądecki: Doktryna została podtrzymana

  Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił obszernego wywiadu niemieckiej sekcji katolickiej telewizji EWTN. Mówi w nim o ostatnim Synodzie Biskupów. O sprawie poinformował portal pch24.pl.

  Poznański pasterz powiedział, że październikowe zgromadzenie biskupów nie zmieniło w żadnej mierze doktryny Kościoła katolickiego. „Analizujemy tekst synodalny i nie dostrzegamy w nim żadnego dowodu, który wskazywałby na zmianę doktryny” – zaznaczył. Jak dodał, nie ma nigdzie mowy o dopuszczeniu rozwodników w nowych związkach do Eucharystii. „Możemy wziąć cały tekst i nigdzie nie znajdziemy odniesienia do Komunii świętej. Oczywiście, mówi się tam o głębszej integracji, większym uczestnictwie, większym wprowadzenie rozwodników w nowych związkach w rozmaite sfery życia kościelnego […], ale naturalnie bez przyjmowania Komunii świętej” – mówił Gądecki amerykańsko-niemieckiej telewizji

 4. Monika0603 pisze:

  Modlitwa o uwolnienie mnie od straszliwego lęku i ciemności, o zdrowie dla moich dzieci, aby moc bardziej kochac Maryję.

 5. robb pisze:

  Proszę o modlitwę wdzięczności za każdą sekundę życia ,cudownego ,wspaniałego życia ,które dał mnie i mojej rodzinie Pan Bóg.Za wspaniałą żonę,syna i córki.Za wspaniałe dzieci,grzeczne i pełne miłości.Za wspaniałą pracę żony ,moją i syna.Za wspaniałych rodziców i teściów,za kolegów i koleżanki z pracy pełnych miłości i dobroci.Za każdego człowieka ,którego Pan Bóg stawia na mojej drodze i za każde doświadczenie .Dziękuję Ci Panie i proszę pokazuj mi każdego dnia jak bardzo mnie kochasz bo bez tego więdnę.Niech każde uderzenie mojego serca to powiedzenie Tobie Panie „kocham Cię!!!”a każdy mój oddech to Dziękuję Ci!!!.

 6. Tomasz Staszewski pisze:

  Wowitowcy proszę o wsparcie modlitewne, moja żona i córka od wczoraj są w szpitalu, maleństwo ma dopiero 11 dni i ma zapalenie płuc. Proszę o modlitwę w intencji zdrowia i ochrony

 7. Czester pisze:

  Wszystko i wszystkich zanurzam w Bogu, ktory jest Miloscia oraz w intencjach Bogu wiadomych noszonych w sercu.

 8. Pingback: Kogo szatan chce zniszczyć, tego odwodzi od miłości Maryi | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s