Wierzajcie, gdzie już małe dzieci klną — tam zaiste i sam Bóg przeklina czyli kolejna perełka z „Wykładu Godzinek”

Niemniemam ja, jakoby i teraźniejsi ojcowie dzieci swe już od pierwszych lat do domu bożego ze sobą brać mieli, chociaż to byłoby zaiste rzeczą nierównie zbawienniejszą dla dzieci, a chwalebniejszą dla matek, aniżeli maleńkie te i jeszcze niewinne kwiateczki boże smykać ze sobą po gościnach i muzykach i tańcach, i już tak wczas, a to na takich miejscach wlewać w nie, nietylko zatrute przykłady, lecz — pożal się Boże — zatrute trunki! To jednak powinneby dobre matki pamiętać, że niemożna zadosyć wczas zaczynać dzieci dla Boga wychowywać!

Kiedy dziecię uczy się wołać i poznawać matkę, niechajże razem uczy się wymawiać słowa święte. Nieszczęśliwi ojcowie, biada takim dzieciom, które już w trzecim i czwartym roku życia kląć umieją, ale o pacierzu niewiedzą nic, które na ojca, na matkę poważą się podnosić rękę, a ojcowie się cieszą z takiéj mądrości wyrodka. „Bynajmniéj go niebij, powiadają, wszak bieda jeszcze go się dość nabije!”

Takie dziecko niebędzie różczką chwały i pociechy dla rodziców lecz będzie ich rózgą i chańbą i potępieniem.

Sąsiadki, uciekajcie z dziećmi waszemi od takich domów jak od grzesznéj Sodomy, aby miłe dziatki wasze nigdy takiéj przewrotności niewidziały, uciekajcie z tąd, niż was Bóg zacznie karać za obojętność waszą — albowiem jakóż śród tak głupich, tak grzesznych, tak nieszczęsnych domów mógłoby być błogosławieństwo boże?

Wierzajcie, gdzie już małe dzieci klną — tam zaiste i sam Bóg przeklina!

(…) Matki katolickie! chociażby was Bóg obdarzył potomstwem za nadto licznem, nie jest to nieszczęście, lecz dowód osobliwszego zaufania, które do was Ojciec niebieski w swém Sercu nosi.

(…) Ojcze! czyliż i ty o dorastających twych dziatkach myślisz jak tysiące innych: „dla czegóż bym miał dzieci, chyba na to, aby mi pomagały?” Czy więcéj troszczysz się o dobry byt twoich koni i krów i świni, aniżeli o to, aby synowie i córki i służący twoi choć w niedzielę śli do kościoła? Lecz jeźli idą — niechaj idą z tobą, jako Jezus z Maryą i Józefem, a nie na samopas; Bóg wie gdzie się dzieci tak puszczone podczas nabożeństwa poniewierają! O rodzice bezsumienni, chociażbyście wy prowadzili życie najprzykładniejsze, jeżeli jednak dzieci z winy waszéj są złe — zginą na wieki, mówi Bóg — ale duszy ich z rąk waszych będzie Bóg pożądał!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Wierzajcie, gdzie już małe dzieci klną — tam zaiste i sam Bóg przeklina czyli kolejna perełka z „Wykładu Godzinek”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Paweł pisze:

   Święty Michał Archanioł należy do moich wybranych Patronów od ponad 20 lat. Tych moich Patronów najpierw było siedmiu, a teraz jest czternastu – i każdemu z nich powierzam moje stałe szczególne intencje, które wymieniłem w kilku moich komentarzach pod wpisem: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/06/04/wyrwany-smierci-swiadectwo-uzdrowienia-a-my-zbieramy-intencje-na-6-czerwca-na-czuwanie-zbieramy-intencje/

   A więc zawierzam wstawienniczej opiece św. Michała Archanioła w szczególności:
   – cały Kościół święty, papieża, kapłanów i zakonników;
   – wszystkie moje wtorki i moje nabożeństwo do świętych Aniołów Bożych;
   – każdy mój wrzesień (bo 29 września przypada święto św. Michała Archanioła).

   Proszę też św. Michała Archanioła słowami wziętymi z aktu „Poświęcenia się świętemu Michałowi”:

   „Bądź moją mocą przez całe życie, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszelkim pokusom szatańskim, głównie przeciw tym, które atakują wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź do ojczyzny wiecznej. Amen.”

   [Słowa te są przytoczone ze str. 84 modlitewnika „Nabożeństwo do świętego Michała Archanioła i Aniołów” opracowanego przez ks. Waleriana Moroza CSMA, wydanie drugie, Wydawnictwo Michalineum, Warszawa (Struga) – Kraków 1994, „za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, dnia 25 marca 1986 r., Nr 1590/K/86 – Ks. Bp Zb. J. Kraszewski, wikariusz generalny, Ks. Stanisław Pyzel, notariusz”]

   • mariaP pisze:

    – To są Aniołowie waszego czasu.
    Są to zwłaszcza ci Aniołowie, którzy ujawniają przed wami ostatnie wydarzenia, opisane w zapieczętowanej księdze.
    Archaniołowi Michałowi powierzono rolę prowadzenia zastępów anielskich i Moich wiernych dzieci w bitwie z przywykłymi do wojny armiami szatana i zła;
    z siłami szatańskimi i masońskimi zorganizowanymi już na szczeblu światowym w jedną wielką moc, aby walczyć przeciw Bogu i przeciw Jego Chrystusowi.
    Święty Michał będzie interweniował szczególnie w tym celu,
    by pokonać starodawnego nieprzyjaciela, Lucyfera,
    który
    w ostatniej godzinie
    ukaże się
    z całą
    mroczną
    potęgą
    Antychrysta.
    Św. Michał ma za zadanie walczyć z nim,
    pokonać,
    zmiażdżyć go w jego królestwie ciemności i ognia.
    On ofiarowuje waszej Niebieskiej Mamie łańcuch, którym go zwiąże,
    i klucz do zamykania bram Czeluści,
    z której nie będzie już mógł wyjść, aby szkodzić światu.

    http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/94.htm

    oby jak najszybciej , bo ofiary sie mnoza –
    – Swiety Michale Archaniele , interweniuj , to Twoj czas !
    Walcz i bron nas !
    Przez te lzy wylane przez Ciebie na wyspie Rodos, prosimy
    – nie zwlekaj !

 2. mariaP pisze:

  Zaufaj Maryi !
  /
  Dzis rocznica smierci Siostry Lucji .
  Madra i wymagajaca Matka okazala sie Marya , kiedy tak male dzieci wezwala do modlitwy i ostrej pokuty .
  Matczyna madrosc , to szczesliwa Wiecznosc !
  – Pomodlmy sie za nasze rozbrykane dzieci .
  – I o nasze madre macierzynstwo .

  • mariaP pisze:

   Siostra Lucja wspomina /

   – „Czy ja także pójdę do nieba?”
   – „Tak!”
   – „A Hiacynta?”
   – „Też!”
   – „A Franciszek?”
   – „Także, ale musi jeszcze odmówić wiele różańców”.

   – pomyslalam wtedy , ile rozancow musza zmowic moje dzieci , zeby dojsc do Nieba , skoro maly , niewinny Franciszek w « zapadlej » Fatimie w 1917 roku musial zmowic ich tak duuuuuzo .
   Nie do smiechu , lecz ku przestrodze .
   Pisalam juz gdzies o tym , powtarzam , bo temat tak wazny , jak wazne sa nasze dusze !!

 3. wobroniewiary pisze:

  Możeś jest pijak — wszak tych ludzi pełne są karczmy i pełne przykopy, a pijaństwo jest jeden z najcięższych grzechów. Pijak przestępuje pierwsze przykazanie boże, gdyż jego Bóg — przepuść Panie Jezu — jest gorzałka, on się obejdzie bez kościoła, bez pacierza, bez spowiedzi, bez komunii Św., obejdzie się bez tego i parę lat i całe życie, ale bez gorzałki się nieobejdzie ani przez jeden dzień! Ileż razy pijak, idąc rano do pracy swéj, widzi kościół otwarty, ale niewstąpi do niego — widzi sklep — zatwarty i stoi przy nim aż mu otworzą, tam wstąpi po szatańskie błogosławieństwo dla dziennéj pracy!
  Pijak przestępuje drugie przykazanie boskie; ileż bowiem klątw i złorzeczeń przechodzi przez wargi jego! Często nawet z wiary sw Możeś jest pijak — wszak tych ludzi pełne są karczmy i pełne przykopy, a pijaństwo jest jeden z najcięższych grzechów. Pijak przestępuje pierwsze przykazanie boże, gdyż jego Bóg — przepuść Panie Jezu — jest gorzałka, on się obejdzie bez kościoła, bez pacierza, bez spowiedzi, bez komunii Św., obejdzie się bez tego i parę lat i całe życie, ale bez gorzałki się nieobejdzie ani przez jeden dzień! Ileż razy pijak, idąc rano do pracy swéj, widzi kościół otwarty, ale niewstąpi do niego — widzi sklep — zatwarty i stoi przy nim aż mu otworzą, tam wstąpi po szatańskie błogosławieństwo dla dziennéj pracy! Pijak przestępuje drugie przykazanie boskie; ileż bowiem klątw i złorzeczeń przechodzi przez wargi jego! Często nawet z wiary swéj, kapłanów i z ludzi pobożnych się naśmiewa, chcąc się tak przychlebić nalewaczom swoim. Przestępuje trzecie przykazanie. W największe święta katolickie i poganin zawiera swe sklepy, ale katolicki pijak choć tylną fórtką znajdzie drogę do bożka swego. Czy pijak czci rodziców, czy niezabija? Zabił swą duszę, zabija swe zdrowie, nędzą zabija żonę i niewinne dziatki, okrada siebie i swoich, tą głupią i nędzną wymówką się zakrywając, że niepije za cudze pieniądze, lecz za swoje! A cóż mówić o szóstem, o siódmem i o innych przykazaniach? Wszyscy pijacy się wymawiają, że muszą pić, hutnik pije, bo go ogień huty wysusza, górnik pije, bo się puchu podziemnego nałykał, furman pije, bo w drodze wymarżnie, albo że niczego innego do posilenia się niema i t. d.

  • Maggie pisze:

   Mój pradziadek zebrał i spisał z humorem, w staropolskim języku, baśnie małopolskie i była tam taka mówiąca o tym, że wódkę wynalazł … mefistofeles. Nazywała się wówczas ta wódka: Aqua Vita, czyli woda życia, stąd pochodna staropolska nazwa: okowita. Okowita początkowo używana była do celów medycznych, ale ludzie z czasem zaczęli … leczyć nią sobie humor .. i tak się rozpowszechniła, na zasadzie: na frasunek dobry … trunek. Powoli ludzie zaczęli się rozpijać. To tak w skrócie.

 4. wobroniewiary pisze:

  1. Z trzech grzechów trudne jest powstanie: z łakomstwa, z nieczystości i z pijaństwa.
  2. Łakomstwo nie opuści człowieka ani i w najpóźniejszych latach.
  3. O wszystkich trzech mówi Paweł św. że którzy takowe czynią, nie będą zbawieni.

  • mariaP pisze:

   …tam , gdzie wejdziesz , tam laske nawrocenia i uswiecenia wypraszasz .( sw Maksymilian). Z Maryja nic niemozliwego . Zaufaj , zaufaj Maryi !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s