Dlaczego Kościół katolicki jest po prostu niezbędny? Nawrócony ateista o zbawiennym wpływie Kościoła

Autor nie jest księdzem, ministrantem, teologiem, czy moherowym beretem. Jest 23 letnim, nawróconym ateistą, który doszedł do faktów własnymi badaniami i przejrzał na oczy rozumiejąc, jak Kościół i wiara katolicka zbudowały naszą cywilizację.

Dlaczego Kościół katolicki jest po prostu niezbędny? Przedstawiam masę powodów (a to i tak tylko kawałek) czysto racjonalnie pokazujących, że KRK jest zbawczą siłą nie tylko w znaczeniu duchowym, ale także czysto materialnym, racjonalnym.

Poznawszy historię świata i Kościoła katolickiego, łatwo możemy uznać, iż jest on niezbędny dla każdego cywilizowanego państwa, społeczeństwa i dla każdego człowieka, który chce żyć godnie, bezpiecznie i szczęśliwie. Niestety, lata antykościelnej propagandy zarówno ze strony środowisk żydowskich, protestanckich, lewicowych, sowieckich i masońskich sprawiły, że ogromna część ludzi bez sprawdzenia źródeł wierzy w mity, takie jak:
– brutalna Inkwizycja, która nigdy brutalna nie była
– niepotrzebne, grabieżcze i brutalne Krucjaty, które nigdy w istocie takie nie były
– „plagę” pedofilii w Kościele, która tak naprawdę w ogóle nie istnieje, a realne dane pokazują, iż pedofilia wśród księży zdarza się o wiele rzadziej, niż wśród innych wyznań, czy grup zawodowych
– „wieki ciemne”, które w istocie są najjaśniejszą epoką w dziejach, czego dowody wypływają na światło dzienne i są jasno potwierdzane przez historyków

I wiele innych. Kłamstwa na temat Kościoła mają taki sam cel, jak kłamstwa na temat Polski. Czy wierzysz w „polskie obozy zagłady”? Jeśli nie, to dlaczego zaufałeś propagandzistom antykatolickim, których kłamstwa rozpadają się w pył w konfrontacji z faktami historycznymi i danymi, które każdy może przejrzeć?

Ta wideoprezentacja rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości oraz poleci literaturę, którą warto przeczytać, by poznać prawdę i ponownie zakochać się w świętym Kościele.

*****
Biblia w rok – czytania na 20 lutego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Dlaczego Kościół katolicki jest po prostu niezbędny? Nawrócony ateista o zbawiennym wpływie Kościoła

 1. Małgosia pisze:

  Polecam na sobotni wieczór czy na niedzielę

 2. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Lucyna pisze:

   Za Piotra,żeby zdał egzamin na prawo jazdy.

  • Bogusia pisze:

   – Za nasza WOWiT-owa Rodzine.
   – Za moja rodzine ( zwlaszcza dzieci).
   – Za dusze zmarlych .

  • zuzia pisze:

   Za męża o jego nawrócenie i opamiętanie, o miłość , wierność i zgodę w moim małżeństwie, o zdrowie duszy i ciała,pokoj serca i potrzebne łaski dla moich najbliższych i dla mnie.W intencji mojej córki.Za rządzących o światło Ducha św i bezpieczeństwo dla nich i dla całej OJCZYZNY i nawrócenie zatwardziałych grzeszników.Oraz za dusze w czyśćcu cierpiące oraz o moje nawrócenie i łaskę dobrej spowiedzi.
   Jezu Ufam Tobie!

 3. Weronika pisze:

  Diabeł nigdy nie przychodzi pod swoją prawdziwą postacią ani nie kusi nas jako brzyd­ka istota, dobrze wie, co nam się podoba i co nas przyciąga. Szepcze ci do ucha to, co lu­bisz słyszeć, pokazuje to, na co lubisz patrzeć, daje rzeczy, które lubisz dotykać i karmi cię tym, co najbardziej ci smakuje.

  Gdy oszust fałszuje złoto, zamienia je na coś bardzo podobnego, lśniącego i żółtego. Tak też robi diabeł z obrazem Boga – który jest Miłością – bierze to, co ludzie nazywają miłością i miesza z Bogiem, który nią jest. In­stynktowne uczucia, namiętności, więzi uczu­ciowe, zniewalające przyzwyczajenia służą dia­błu do zwodzenia człowieka, gdy szuka on Bożej prawdy, życiodajnej miłości.

  Orędzia z Nieba św. Charbela

 4. Monika pisze:

  Syn hitlerowskiego barbarzyńcy, szefa Generalnej Guberni w Krakowie Hansa Franka, pomaga „Gazecie Wyborczej” w obaleniu rządu PiS! To nie fikcja, to fakty.
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5624-to-jest-jakis-obled-syn-hitlerowca-hansa-franka-chce-obrac-polski-rzad

 5. Paweł pisze:

  Jeżeli chodzi o historię Kościoła, to miała ona swoje epoki rozkwitu i epoki kryzysu. Oto ciekawe moim zdaniem słowa o tym, jak się zaczął kryzys epoki „nowoczesnej”, wzięte z książeczki ks. Jerzego Buxakowskiego „Zarys historii teologii prawd wiary” wydanej przez Bernardinum w Pelplinie w roku 1994 (IMPRIMATUR +Jan Bernard Szlaga, Biskup Pelpliński, dnia 8 września 1994 roku), str. 41:

  „(…) schyłek wieku XVII i całe stulecie XVIII i pierwsze dziesiątki wieku XIX – to raczej okres bierności i braku dynamiki teologicznej. I co ciekawsze, podobnie jak częściowy zanik tej prężności w XIV w. poprzedził reformację XVI w., tak i teraz pojawiły się błędy gallikanizmu we Francji, febronianizmu w Niemczech, józefinizmu w Austrii, a wszystkie te kraje razem objął wkrótce groźny w swych następstwach racjonalizm, początkowo nacechowany postawą deistyczną, nie uznającą rządów Bożej Opatrzności nad światem. I oto znowu na podglebiu wyjałowionym z wnikliwszego myślenia religijnego, zwłaszcza w zakresie dogmatów, zaczęły się szerzyć nowe prądy: pozytywizmu filozoficznego – ograniczającego naukę tylko do świata materii, agnostycyzmu – z jego bynajmniej niepokorną postawą wątpienia, a w dalszym następstwie szerzący się wśród wszystkich warstw indyferentyzm, jako postawa chłodnej obojętności wobec świata wiary, a wreszcie materializm z jego apriorycznie przyjmowaną tezą nieuznawania Boga.”

 6. Marek pisze:

  To był bezpieczny kraj… Szwecja trzeźwieje po przyjęciu tysięcy uchodźców. Policja przyznaje: coraz więcej przestępstw
  …Szwedzka policja opublikowała dane dotyczące bezpieczeństwa w ośrodkach dla uchodźców. Wynika z nich, że w ciągu ostatnich dwóch i pół miesięcy zgłoszono ponad 3 tys. przypadków przemocy…
  …Oficjalnie, w ciągu 10 tygodni policja zarejestrowała 3.282 zgłoszenia dotyczące zdarzeń w ośrodkach dla uchodźców lub w ich pobliżu. Niemal trzy czwarte z nich dotyczyło stosowania przemocy, gróźb oraz molestowania…
  …Uchodźcy bardzo chętnie przyjeżdżali do Szwecji. Mieli tu, do czasu, zapewnione wysokie zasiłki i wygodne życie. Nic więc dziwnego, że do 10-milionowej Szwecji w 2015 roku przybyło 163 tys. imigrantów. Są oni roszczeniowi i mają bardzo wygórowane oczekiwania. Kraj nie jest w stanie ich spełnić, a rozczarowanie budzi frustrację i agresję….
  http://wpolityce.pl/swiat/282428-to-byl-bezpieczny-kraj-szwecja-trzezwieje-po-przyjeciu-tysiecy-uchodzcow-policja-przyznaje-coraz-wiecej-przestepstw-robi-sie-niebezpiecznie

 7. rysik pisze:

  Na Frondzie nie od dziś bałagan (delikatnie mówiąc), nie dość, że brak kompetencji dziennikarskich to jeszcze jak chorągiewka na wietrze. Nie czytam.

 8. rysik pisze:

  W czasie Wielkiego Postu i Roku Miłosierdzia – jałmużna

 9. zuzia pisze:

  Kochani WOWITOWI Czytelnicy,westchnijcie proszę w wieczornych pacierzach za mego męża i za mnie..Okropnie mi ciężko i przykro ,bo zostałam nazwana dewotką przez męża między innymi dlatego,że nie pozwoliłam (tzn.raczej nie wypada, ja tak bym nie zrobiła, a ty duża jesteś, więc sama podejmij decyzję) córka jest na zimowisku i chodziło o udział w dyskotece, którą zorganizowano…naprawdę jestem dewotką? stwierdził, że albo jest się dewotką albo luzackim katolikiem pośrodku nic niema, i to drugie jest dobre…o jak mi przykro i smutno.. 😦

  • Sylwia pisze:

   Zuziu kochana , też zostałam nazwana Dewotką choć za taką się nie uważam , ale nie przejmuję się tym robię swoje. Oczywiście takie słowa mogą zaboleć ,szczególnie od bliskiej osoby . Jednak nie ważne co o nas mówią ważne co my sami czujemy. Dobrze postąpiłaś mówiąc córce że to nie wypada . Nie martw się , pomodlę się za Ciebie i twojego męża +++

   • Pomorzak pisze:

    Niech się Pani nie przejmuje. Ja często słyszę że jestem nawiedzony. Proszę to traktować jako komplement w dzisiejszych diabelskich czasach 🙂

 10. robb pisze:

  Naprawdę fajny film.Polecam.”Próba ognia”
  http://www.cda.pl/video/153007ff

 11. Kasia pisze:

  – za męża aby przystąpił do sakramentu pojednania ponieważ żyje w grzechu śmiertelnym
  – za nawrocenie grzeszników także tych których nosze w sercu
  – za dzieci by potrafiły zawsze wybierać dobro
  – o dobra zonę dla mojego brata
  – za adminów i wszystkich czytelników
  – za kuzyna Jacka by zerwał z alkoholem
  – za dusze czyśćowe
  – za umierających

 12. Qwer pisze:

  Za pijaną parę, za jej obecność i zachowanie na mszy świętej.
  Za to, że para ta przystąpiła do Komunii.
  Za to, że ani ja, ani nikt inny nie przeciwstawił się powyższej profanacji…
  Przebacz nam Jezu Chryste!

 13. Sylwia pisze:

  -Za intencję Bogu wiadomą .
  Za Krzysztofa który wciąż jest w poważnym stanie .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s