Nasz Dziennik chce przygotować nas do narodowego Aktu Intronizacji przez nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca

Za „intronizacja.pl”
Kochani, dobra wiadomość Nasz Dziennik otrzymał relikwie bł. José Sáncheza, który zginął za wiarę ze słowami: Niech żyje Chrystus Król! Gazeta chce przygotować wszystkich czytelników w Polsce do narodowego Aktu Intronizacji przez nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca, zaczynając od 4 marca.
Polecamy cały artykuł, w nim piękne uzasadnienie ks. prof. Guza nt. Intronizacji Jezusa Króla Polski

Niezwykły dar dla „Naszego Dziennika”. Otrzymaliśmy relikwie bł. José Sáncheza del Río, meksykańskiego męczennika za wiarę

Zamordowany przez ateistyczny reżim w Meksyku 14-letni bł. José umierał ze słowami na ustach: „Viva Cristo Rey!” (Niech żyje Chrystus Król!). Dlatego przybycie tych relikwii pierwszego stopnia w obecnym czasie do Polski jest bardzo wymowne. – Ten niezwykły 14-latek, który ma wkrótce zostać kanonizowany przez Ojca Świętego Franciszka, ma przynieść wszystkim Polakom pewność rozumu i wiary, że Chrystus jest naszym Królem – podkreślił ks. prof. Tadeusz Guz, który w imieniu ks. abp. Rogelio Cabrery Lopeza, ordynariusza archidiecezji Monterrey, i jej biskupa pomocniczego ks. bp. Alfonso M. Guardioli przekazał relikwie błogosławionego redakcji „Naszego Dziennika”.

Już tylko dziewięć miesięcy i kilka dni dzieli nas od niezwykle ważnego dla naszej Ojczyzny ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę. Na uroczystość 19 listopada 2016 roku w krakowskich Łagiewnikach zaproszone będą też władze państwowe.

Do tego wydarzenia związanego z obchodami jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski pragniemy przygotowywać się razem z naszymi Czytelnikami poprzez nowennę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Rozpoczniemy ją 4 marca. Będzie nam patronował bł. José.

Prosimy Cię, błogosławiony José, pomóż nam przygotować się do 19 listopada, bo przychodzisz do nas dziewięć miesięcy i cztery dni przed tym dniem, kiedy mamy jako Naród uznać królewską władzę Pana Jezusa. Pomóż nam tę nowennę dziewięciu miesięcy przeżyć – prosiła, odbierając relikwie błogosławionego, Ewa Nowina Konopka, redaktor naczelny „Naszego Dziennika”.

Zaznaczyła, że przybycie relikwii męczennika odbieramy jako wskazówkę do jeszcze większego umiłowania Pana Boga, Matki Najświętszej, a także naszych wrogów i innych narodów, od których tak wiele wycierpieliśmy w ciągu ostatnich 1050 lat.

Czy nie przysłali Cię do nas święci polscy męczennicy, do których modlimy się od dwóch lat, za ich przyczyną prosimy za „Naszym Dziennikiem”, za nami samymi, za naszymi rodzinami, za naszymi Czytelnikami? – pytała Ewa Nowina Konopka dziękując za dar relikwii bł. José Sáncheza del Río. Uroczyste ich przekazanie odbyło się na zakończenie Mszy św. w kaplicy Sióstr Loretanek w Warszawie-Rembertowie 15 lutego, we wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki.

Z największą radością ducha i serca przekazuję w wasze dłonie i zawierzam waszym sercom, waszemu kultowi tego wspaniałego bohatera narodowego Meksyku i całego Kościoła powszechnego, szczególnie w zmaganiu z ideologią marksizmu i leninizmu na ziemi meksykańskiej – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz, który pielgrzymował niedawno wraz z grupą pątników do Meksyku.
Podkreślił, że bł. José Sánchez del Río jest nam, Polakom, szczególnie drogi, ponieważ Polska podobnie jak Meksyk była przez dziesięciolecia zniewolona przez komunizm. I pomimo że minęło już ponad ćwierć wieku od wyzwolenia się naszego kraju z zewnętrznych struktur materializmu ateistycznego, to w dalszym ciągu nie udało nam się całkowicie wykorzenić tej ideologii.

I dlatego wierzę w to mocno, że Jego przybycie na naszą ojczystą ziemię dopomoże nam, Polakom katolikom, naszemu państwu i Kościołowi w Polsce oraz całemu Narodowi Polskiemu przezwyciężyć tę antyboską, antyludzką, antynarodową i antykościelną ideologię – stwierdził ksiądz profesor.

Kapłan przypomniał, że dzisiaj w katolickiej Polsce rodzi się debata, czy Chrystusowi wolno być Królem nad Polakami i Polską, czy nie. Czy może On być władcą Kościoła w Polsce, Narodu Polskiego i polskiej edukacji, czy nie może. Te absurdalne debaty pokazują – na co wskazał ks. prof. Guz – w jak głębokim kryzysie znajduje się polska duchowość dzisiaj. To wielki wstyd, że w Polsce, która obchodzi w tym roku 1050-lecie chrztu narodowego, może zostać wyartykułowane takie pytanie, które de facto jest wielką wątpliwością.

Grzech zwątpienia w prawdę należy do grzechów najcięższych. Bo wątpliwość oznacza, że Chrystus nie jest Królem, czyli nie ma prawa do bycia władcą dusz i serc Polaków – dodał ksiądz profesor.

Dlatego przybycie relikwii bł. José Sáncheza del Rio ks. prof. Guz uznał za wielki historyczny akt w sferze wiary, który ma przynieść Polakom pewność, że Chrystus jest naszym Królem.

Błogosławiony José Sánchez del Rio urodził się 28 marca 1913 r. w Sahuayo w stanie Michocan w Meksyku. Gdy w 1926 r. wybuchło powstanie Cristero, José został na własną prośbę wcielony do grupy powstańczej, gdzie powierzono mu obowiązki noszenia sztandaru. Po schwytaniu go przez wojska federalne był torturowany, przecięto mu skórę na stopach i zmuszono, by doszedł, krwawiąc, na cmentarz. Kazano mu stanąć nad fosą, gdzie miało upaść jego ciało. Zanim go zabito, zmuszany był do wyrzeknięcia się wiary. Nie zrobił tego. Przed rozstrzelaniem zdążył krzyknąć: „Viva Cristo Rey!”. 20 listopada 2005 roku Papież Benedykt XVI beatyfikował go w grupie trzynastu męczenników meksykańskich. 21 stycznia 2016 r. Papież Franciszek uznał cud za wstawiennictwem bł. José Sáncheza del Río i otworzył drogę do jego kanonizacji.
Źródło: Nasz Dziennik

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Nasz Dziennik chce przygotować nas do narodowego Aktu Intronizacji przez nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca

 1. Weronika pisze:

  Chwała Panu ❤

 2. kasiaJa pisze:

  Jakże się cieszę… 🙂 Dzięki Ci Boże! ❤

 3. Monika pisze:

  To bardzo ważne dla nas wszystkich, dla całego Narodu Polskiego, jak i dla każdego z osobna. Każdy może dołożyć własną „cegiełkę” włączając się, oby jak najliczniej, w te przygotowania, w proponowaną nowennę 9 pierwszych piątków.
  Jezus jest Panem!

 4. wobroniewiary pisze:

  Muszę się i tym podzielić…
  Dziś podczas Mszy św. gdy kapłan wymawia słowa „…wraz z Najświętszą Dziewicą Maryją, i ze wszystkimi Świętymi…”
  zaczęłam w myśli wymawiać Świętych moich Patronów – św. Ojca Pio, św. Jana Pawła II, św. Charbela, sł. Bożego Mateusza z Agnone, św. Marię Magdalenę, św. Faustynę,
  i …. dopowiedziałam nagle „pchnięta wewn. nakazem” i Franciszka, Łucji, Hiacynty …. (sama się sobie zdziwiłam, że o nich nagle wspomniałam… znam ich, ale szczerze mówiąc Łucję wspomina się tu na stronie, ale o Hiacyncie i Franciszku jakoś mało pamiętam, wspominam… (do dziś)

  Teraz przed snem zaglądam na „Ewangelię dla nas” (tam wpisy to domena Kazimierza) i……… oczom nie wierzę 🙂
  Dziś wspomnienie bł. Franciszka Marto!

  Co więcej, Pastuszkowie Fatimscy są związani z nami tak:
  1) dziś 20 lutego wspomnienie bł.Franciszka Marto, 20 lutego również – rocznica śmierci Hiacynty a 4 marca – śmierci Franciszka, właśnie jak rozpoczniemy Nowennę Pierwszych Piątków.

  To nie przypadek wiec, że właśnie Oni mi się „wcisnęli” na usta, Oni po prostu tam byli i są z nami!

  Bł. Franciszku, bł. Hiacynto, sł. Boża Łucjo – módlcie się za nami! ❤

  "Niecałe dwa lata później spełniły się słowa wypowiedziane przez Matkę Bożą – Franciszek zmarł 4 kwietnia 1919 r. w domu rodzinnym i został pochowany na cmentarzu parafialnym. Miał wówczas 10 lat i 9 miesięcy. 13 marca 1952 r. jego ciało przeniesiono do bazyliki w Cova da Iria i pochowano w kaplicy po prawej stronie głównego ołtarza. Franciszek spoczął w pobliżu swej ukochanej siostrzyczki, która zmarła 20 lutego 1920 r. w szpitalu w Lizbonie, mając 9 lat i 11 miesięcy. Jej ciało zostało złożone w bazylice fatimskiej 1 maja 1951 r. po lewej stronie ołtarza"

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/02/20/20-lutego-wspominamy-blogoslawionego-franciszka-marto/

  • mc2 pisze:

   Nie pojmuję Boga . Uzdrowił tą Polkę pomimo że jej rodzice są pastorami (bo tak piszą w tym artykule) Jeszcze gdyby Tata był pastorem to rozumiem , ale żeby mama była pastor-em , to znaczy że to postępowy kościół Chrystusowy . Naprawdę nie pojmuję .
   Ale e z drugiej strony czemu nie . Chwała Panu za cuda.
   Chwała Panu za Pastorów obojga płci .

   • Magda pisze:

    A gdzieżeś ty człowieku wyczytał, że Pan może uzdrawiać tylko katolików?
    Czytam często twoje komentarze i jesteś dla mnie typowym przykładem faryzeusza, bo tylko u ciebie i tylko jak ty myślisz to jest dobre a całą resztę powinno „piekło pochłonąć”
    Niedobrze bracie, niedobrze 😦

    • mc2 pisze:

     Niech ci będzie że faryzeusz , taki sam jak dziesiatki pokoleń kapłanów którzy do piekieł wrzucali innowierców. A tak serio szanuję inne wyznania chrześcijańskie do momentu , w którym nie zaczną wyświęcać kobiet na swoich pasterzy.

    • mc2 pisze:

     Magdo co powiesz o uczonych kapłanach którzy w dawnych objaśnieniach Pisma Św. dawali do zrozumienia że kto nie przyjmie chrztu w jedynym prawdziwym kościele Rzymsko-katolickim ten nie będzie przyjęty do królestwa niebieskiego ?

    • wobroniewiary pisze:

     Mc2, co innego zbawienie a co innego uzdrowienie 🙂

   • Wiara kobiety kananejskiej
    21 Potem Jezus odszedł stamtąd i podążył w stronę Tyru i Sydonu. 22 A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: „Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha”. 23 Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: „Odpraw ją, bo krzyczy za nami!” 24 Lecz On odpowiedział: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela”. 25 A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: „Panie, dopomóż mi!” 26 On jednak odparł: „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom”. 27 A ona odrzekła: „Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów”. 28 Wtedy Jezus jej odpowiedział: „O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!” Od tej chwili jej córka była zdrowa.
    http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/15.php

 5. rysik pisze:

  Czy ktoś wie, co z nagraniami ze spotkania ogólnego z 13 lutego b.r. oraz ze spotkania dla młodych z 20. lutego b.r.? Chodzi o spotkania modlitewne z o. Danielem. Tamte pierwsze w dziwny sposób poprostu „zniknęły” z youtube a wczorajszych nie ma. Odnoszę wrażenie, że coś niedobrego się dzieje.

  • wobroniewiary pisze:

   Nie sądzę, byś poznała odpowiedź.
   Aga B. wypowiada tu się jako Aga, Alicja i amay ale tylko jak trzeba zepsuć petycję albo jej zabronić
   A jak widać działania wspólnoty doprowadziły do tego, że ani w trakcie ani po spotkaniu nie ma nagrań

   • Bogusia pisze:

    Ja ,rowniez zastanawialam sie ,co z nagraniami poprzedniej soboty ( i dzisiaj tez cicho).
    Czekam z utesknieniem…!!!
    Jezus jest PANEM…!!!

 6. Magda pisze:

  Meksyk zawsze wierny

  Z ks. prof. Tadeuszem Guzem, kierownikiem Katedry Filozofii Prawa KUL, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler Jakie znaczenie dla nas, Polaków, ma fakt przywiezienia do naszego kraju relikwii bł. José Sáncheza del Río. Czy jest szansa, by narodził się w Polsce jego kult? – Jest to moim bardzo głębokim pragnieniem. Nasza pielgrzymka przekazała arcybiskupstwu w Monterrey relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika Bożego, który oddał swoje życie, by nasz Naród w okresie bardzo silnych oddziaływań ideologii marksistowsko-leninowskiej mógł nie tylko ocalić swoją bytowość narodową, państwową i kościelną, lecz także i osobistą, i wspólnotową wiarę rzymskokatolicką. To, że nasza delegacja otrzymała dla „Naszego Dziennika” i na prośbę redakcji relikwie błogosławionego José Sáncheza del Río od arcybiskupstwa w Monterrey poprzez Jego Ekscelencję ks. bp. pomocniczego Alfonso M. Guardiolę, ma szczególne znaczenie. Być może jeszcze w tym roku odbędzie się jego kanonizacja, która jest już przygotowywana. Jeżeli się nie mylę, to będą pierwsze relikwie tego młodziutkiego, bo zaledwie czternastoletniego chłopca, które pozostaną na polskiej ziemi.

  Umierał jako męczennik ze słowami na ustach: „Niech żyje Chrystus Król”.

  Cały artykuł: http://www.naszdziennik.pl/mysl/152641,meksyk-zawsze-wierny.html

 7. Ukraina jakiej nie znamy cz 1
  Materiał w formie relacji ks. Grzegorza Rapy posługującego od wielu lat na wschodniej Ukrainie. Misjonarz opisuje skomplikowaną sytuację w jakiej znalazła się Ukraina. Duchowny rysuje trudny, miejscami bolesny obraz życia tamtejszego społeczeństwa w kontekście aktualnej sytuacji, odnosi sie także do historycznych wydarzeń.

 8. Gorzkie Żale, II Niedziela Wielkiego Postu

  Golgoto …

 9. Magda pisze:

  Inny temat, ale to jest oznaką „będą zmiany na niebie i ziemi”

  W Atenach we wtorek słupki termometrów pokazały prawie 24 stopnie! Tak wysokiej temperatury w lutym w stolicy Grecji dotąd nie odnotowano. Na weekend prognozowane dla tego rejonu temperatury są niewiele niższe, a kolejna fala ciepła ma powrócić już na początku najbliższego tygodnia. Ciepło jest nie tylko w części kontynentalnej, ale także na wyspach.
  Na Krecie, w Heraklionie było 28 stopni Celsjusza, zaś na Kos mieszkańcy mogli cieszyć się równie dobrą pogodą przy 25 stopniach Celsjusza.

 10. Magda pisze:

  Jezus przez spowiedź przyszedł do mnie z uzdrowieniem z choroby
  Brałam leki i modliłam się, aby zadziałały, a one nie działały.
  http://gosc.pl/doc/2969341.Jezus-przez-spowiedz-przyszedl-do-mnie-z-uzdrowieniem-z-choroby

 11. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze 296 wolnych miejsc na rekolekcje z o. Józefem Witko

  Hasło rekolekcji: „Pan jest z tobą dzielny wojowniku!”
  Termin 2016-02-26 – 2016-02-28
  Miejsce Jedlnia 78A, 26-670 Jedlnia, Polska
  Ilość miejsc 400
  Miejsca dostępne 296
  Telefon 695 987 135
  E-mail rekolekcje@eucharystycznyplomien.pl
  Strona WWW http://www.eucharystycznyplomien.pl

  Trzydniowe rekolekcje z o. Józefem Witko.
  http://www.eucharystycznyplomien.pl/rekolekcje/3-rekolekcje-z-o-j%C3%B3zefem-witko.html

  • wobroniewiary pisze:

   Ramowy plan rekolekcji (może ulec zmianie):

   Piątek, 26 lutego

   14:00 – Rejestracja
   16:15 – Modlitwa Różańcowa
   16:45 – Modlitwa Uwielbienia
   17:15 – Konferencja
   18:00 – Przerwa
   18:15 – Msza Święta
   19:30 – Kolacja
   20:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

   Sobota, 27 lutego

   8:30 – Modlitwa różańcowa
   9:00 – Modlitwa uwielbienia
   9:30 – Konferencja
   10:15 – Przerwa kawowa
   11:15 – Konferencja
   12:00 – Przerwa
   12:30 – Konferencja
   13:15 – Obiad
   15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
   15:30 – Konferencja
   16:30 – Przerwa
   17:00 – Msza Święta
   18:30 – Kolacja
   19:30 – Modlitwa o uzdrowienie
   20:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

   Niedziela, 28 lutego

   8:30 – Modlitwa różańcowa
   9:00 – Modlitwa uwielbienia
   9:30 – Msza Święta
   11:30 – Świadectwa
   12:00 – Obiad

 12. wobroniewiary pisze:

  Moje mądre dziecko!
  Chcesz poznać przepis na dobre życie?
  Dam ci, ale nie spodziewaj się, że będzie to jakiś cudowny sposób.
  Podpowiada go zwykły zdrowy rozsądek.
  Oto on: nie zajmuj się szkodliwym plotkowaniem i bezmyślnym paplaniem.
  Twoje słowa mogą ranić innych.
  Kiedy widzisz, że ludzie wokół ciebie postępują nieuczciwie, odwróć się na pięcie i uciekaj w przeciwnym kierunku.
  Nie warto być częścią tłumu, jeśli ten tłum gotowy jest rzucić się w przepaść. Nie potrzeba być wielkim naukowcem, by wiedzieć, że lekkomyślne i niebezpieczne decyzje prowadzą do lekkomyślnego i niebezpiecznego życia.
  Więc uciekaj od tego, co jest złe, a biegnij za tym, co dobre. Twoją nagrodą stanie się pokój i szczęście. Niewielu rzeczy będziesz wtedy żałować.
  Zaufaj Mi!
  Twórca zdrowego rozsądku,
  Bóg
  ———————
  *1P 3, 10-11*

  21 lutego. Motto na dziś.
  Umiesz mówić prawdę? Naucz też się jej słuchać.
  Błogosławionego dnia życzę Tobie.

 13. rysik pisze:

  Węgry zamkną na 30 dni trzy kolejowe przejścia graniczne z Chorwacją. Punkty te były w ubiegłym roku wykorzystywane przez migrantów próbujących dostać się z południa Europy m.in. do Europy Zachodniej.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/przejscia-graniczne-wegiersko-chorwackie-czasowo-zamkniete/

 14. kasiaJa pisze:

  Zjazd formacyjno–modlitewny egzorcystów i kapłanów towarzyszących posłudze uwalniania z całej Polski zakończył się na Jasnej Górze. Spotkanie trwało w dniach 15-18 lutego. Każda diecezja w Polsce ma już swoich egzorcystów. Działają w oparciu o dekret biskupa diecezjalnego.

  – Gdzie ginie wiara, budzą się demony – tak o współczesnym świecie i wzmożonej walce dobra ze złem mówi ks. Marian Rajchel z archidiecezji przemyskiej, jeden z najbardziej doświadczonych polskich egzorcystów.

  W ostatnich 20 latach znacznie wzrosła liczba egzorcystów w Polsce – z kilku do około stu, a jak podaje ks. Andrzej Grefkowicz – do dwustu, wliczając np. kapłanów biorących udział w zjazdach; przygotowujących się do egzorcyzmowania czy towarzyszących posłudze uwalniania. Polscy kapłani służą także w krajach ościennych, zwłaszcza dawnego Związku Radzieckiego.

  Ks. Marian Rajchel wskazuje, że to zapotrzebowanie na pomoc egzorcystów wiąże z kondycją współczesnego człowieka, który przez rozmaite procesy laicyzujące i ateizujące został „wyzuty z wyższych wartości duchowych”.

  „Przynajmniej od Oświecenia mamy atak na wartości chrześcijańskie, wypłukiwanie ich z życia publicznego. I taka akcja trwa, to nie tylko komuna, to już kilka wieków trwa. Rewolucja Francuska była takim apogeum zwycięstwa tego programu. Świat walczy z Bogiem, walka dobra ze złem jest realna” – przekonuje egzorcysta.

  Ks. Rajchel wyznaje, że zdarza się, że posługa egzorcystów spotyka się z niezrozumieniem, tak ze strony innych kapłanów jak i wiernych – „bo wy wszędzie widzicie diabła”. Kapłan na takie zarzuty odpowiada z humorem – „to pokażcie, gdzie go nie ma, chętnie się tam wybiorę”. Wyjaśnia, że tego typu postawy są charakterystyczne dla ludzi współczesnych, którzy przyzwyczajeni są do „liczenia i ważenia rzeczywistości”, nie uznają świata nadprzyrodzonego. Tymczasem, przekonuje kapłan, „Szatan jest, działa i kusi i tylko nam się wydaje, że jeżeli czegoś nie widać, to go nie ma”.

  Egzorcysta zauważa też, że najbardziej zaprzeczają istnieniu i wpływom Szatana na życie ludzi ci, którzy są już są bardzo dręczeni, to znaczy odeszli od Pana Boga. „Stare porzekadło mówi: Gdzie ginie wiara, budzą się demony – to dziś jest taka realizacja, niemal ze doskonała” – podkreśla ks. Marian Rajchel.

  „Wierzyć w Boga i wierzyć Bogu, to najważniejsza duchowa rada, którą chcielibyśmy przekazać jako egzorcyści wszystkim wiernym – podkreśla z kolei o. Józef Wręczycki, franciszkanin posługujący w diecezji rzeszowskiej. „Jak jesteś w zbroi Boga – w łasce uświęcającej, modlitwa otoczony swoja i innych – czego się boisz? Jam zwyciężył świat – mówi Jezus – to i ty też, ze Mną” – zapewnia zakonnik.

  Wielka potrzebę umiejętności rozeznawania duchowego, formowania się w tym kierunku kapłanów zauważył ks. Tomasz Owczarek z archidiecezji łódzkiej. „Oparcie się na doświadczeniu własnym, rozeznawania we własnym życiu duchowym ma być podstawą do rozeznawania w sytuacji pomocy tym, którzy do nas przychodzą” – ocenia.

  Jak powiedział ks. Andrzej Grefkowicz, koordynator posługi egzorcystów w Polsce, spotkanie na Jasnej Górze jest dla kapłanów okazją m.in. do wymiany doświadczeń i umocnienia w wierze.

  Podczas zjazdu poruszane były aktualne tematy, wśród których znalazły się np. te związane z niebezpieczeństwem, jakie niesie ideologia gender czy kwestie prawne związane z procedurami zwalniania z kar kościelnych. Omawiane były też problemy zaburzeń psychicznych, z jakimi spotyka się w swojej pracy egzorcysta. Podjęto tu np. kwestię rozróżniania między głosami urojeniowymi a prawdziwym głosem Boga.

  Spotkanie egzorcystów odbywało się w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Tym bardziej kapłani pełniący posługę uwalniania kierują uwagę wiernych na potęgę Bożej miłości i rolę przebaczenia w walce ze złem.

  – Te spotkania są bardzo potrzebne – podkreśla ks. Jacek Fijałkowski z Warszawy – Powinniśmy być ekspertami w dziedzinie duchowości, ale okazuje się, że nie wszystko wiemy. Szatan robi wszystko, żeby wymyślić coś nowego, żeby mieszać, kłamać, ale musimy poznawać prawdę, dowiadywać się, żeby Złego demaskować i dzięki temu pomagać ludziom. Ta nasza wymiana doświadczeń jest bardzo owocna – zapewnia egzorcysta.

  W programie czterodniowego spotkania księży egzorcystów na Jasnej Górze były m.in. Eucharystia, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, konferencje i Apel Jasnogórski. Z ramienia Episkopatu Polski egzorcystom towarzyszył bp Andrzej Czaja z diecezji opolskiej.

  Radio Jasna Góra
  2016-02-18, godz. 13.40
  http://www.jasnagora.com/wydarzenie-9949

 15. wobroniewiary pisze:

  Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz

  Osiem błogosławieństw
  3 „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  5 Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  6 Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
  7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  10 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  11 Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. 12 Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

 16. Papież Franciszek apeluje o zniesienie kary śmierci
  Z gorącym apelem do rządzących o zniesienie kary śmierci zwrócił się Franciszek podczas niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” w Watykanie. „Apeluję do sumienia rządzących, aby osiągnięto międzynarodowe porozumienie w sprawie zniesienia kary śmierci” – powiedział papież, zaznaczając, że „nawet przestępca ma nienaruszalne prawo do życia, będącego darem Boga”
  Franciszek nawiązał do rozpoczynającej się jutro w Rzymie międzynarodowej konferencji pt. „Na rzecz świata bez kary śmierci”, organizowanej przez Wspólnotę św. Idziego. „Oby ta konferencja dała nowy impuls zaangażowaniu na rzecz zniesienia kary śmierci. Znakiem nadziei jest narastanie w opinii publicznej coraz powszechniejszego sprzeciwu wobec kary śmierci, nawet tylko jako narzędzia uprawnionej obrony społecznej” – powiedział papież.

  Zwrócił uwagę, że współczesne społeczeństwa mają możliwość skutecznego radzenia sobie z przestępczością bez definitywnego pozbawiania tego, który dopuścił się zbrodni szansy, by się od nich wyzwolić. „Problem musi być postrzegany w kontekście systemu sprawiedliwości karnej, która powinna coraz bardziej odpowiadać godności ludzkiej i Bożemu planowi dla człowieka i społeczeństwa, a także sprawiedliwości karnej otwartej na nadzieję, że uda się resocjalizacja skazanych” – powiedział Franciszek i dodał: „Przykazanie «nie zabijaj» ma wartość bezwzględną i dotyczy zarówno niewinnego jak i winnego”.

  Papież podkreślił, że nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jest dobrą okazją, by „krzewić w świecie coraz bardziej dojrzałe formy szacunku dla życia i godności każdej osoby”. „Nawet przestępca ma nienaruszalne prawo do życia, będącego darem Boga. Apeluję do sumienia rządzących, aby osiągnięto międzynarodowe porozumienie w sprawie zniesienia kary śmierci” – powiedział Franciszek i zaproponował tym spośród nich, którzy są katolikami, aby „podjęli gest odważny i przykładny: aby w okresie obecnego Roku Świętego Miłosierdzia nie wykonywano żadnej egzekucji”.

  „Wszyscy chrześcijanie i ludzie dobrej woli są dziś wezwani nie tylko do działania na rzecz zniesienia kary śmierci, ale również poprawy warunków w więzieniach, szanując ludzką godność osób pozbawionych wolności” – powiedział papież.

  Publikujemy tekst papieskiego rozważania.

  Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

  Druga niedziela Wielkiego Postu przedstawia nam Ewangelię Przemienienia Pańskiego: pogrążony w modlitwie, na wysokiej górze, pozwala On, aby ujawniło się światło Jego Boskiej chwały przed trzema uczniami Piotrem, Jakubem i Janem, zapowiadając w ten sposób swoje zmartwychwstanie. Podróż apostolska, jaką odbyłem w minionych dniach do Meksyku była doświadczeniem przemienienia. Pan ukazał nam światło swej chwały poprzez ciało swojego Kościoła, jego świętego ludu, żyjącego na tej ziemi. Ciało tak często zranione, lud tak często uciskany, pogardzany, pogwałcony w swej godności. Rzeczywiście różne spotkania przeżywane w Meksyku pełne były światła: światła wiary, która przemienia twarze i rozświetla drogę. Duchowym „środkiem ciężkości” mojej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Przebywanie w milczeniu przed obrazem Matki było tym właśnie, co zamierzałem przede wszystkim. Dziękuję Bogu, że dał mi to przeżyć. Kontemplowałem Ją i chciałem, aby Ona spojrzała na mnie, Ta, która w swoich oczach ma wypisane spojrzenia wszystkich swoich dzieci, i zawiera w sobie cierpienia z powodu przemocy, uprowadzeń, zabójstw, nadużyć wyrządzających szkodę wielu biednym ludziom, wielu kobietom. Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe jest najczęściej odwiedzanym sanktuarium maryjnym na świecie. Z całej Ameryki przybywają wierni, by modlić się tam, gdzie Czarna Madonna ukazała się Indianinowi, św. Juanowi Diego, dając początek ewangelizacji kontynentu i jego nowej cywilizacji, będącej owocem spotkania różnych kultur. I to jest właśnie dziedzictwo, jakie Pan przekazał Meksykowi: pielęgnowanie bogactwa różnorodności, a jednocześnie ukazanie harmonii wspólnej wiary, wiary szczerej i silnej, której towarzyszy wielka dawka witalności i humanizmu. Podobnie jak moi poprzednicy, także i ja udałem się, aby umocnić wiarę narodu meksykańskiego, ale jednocześnie aby samemu być nim umocnionym. Zebrałem pełnymi garściami ten dar, aby służył dobru Kościoła powszechnego.

  Świetlany przykład tego o czym mówię dają rodziny: rodziny meksykańskie przyjęły mnie z radością jako wysłannika Chrystusa, Pasterza całego Kościoła; ale ze swej strony dały mi świadectwa jasne i mocne, świadectwa przeżywanej wiary, wiary, która przemienia życie, a to służy zbudowaniu wszystkich rodzin chrześcijańskich na świecie. To samo można powiedzieć o młodzieży, o osobach konsekrowanych, o robotnikach, o więźniach. Dlatego dziękuję Panu i Matce Bożej z Guadalupe za dar tej pielgrzymki. Ponadto dziękuję prezydentowi Meksyku i innym władzom cywilnym za gorące przyjęcie, serdecznie dziękuję moim braciom w biskupstwie i wszystkim osobom, które na wiele sposobów współpracowały.

  Szczególne dziękczynienie wznosimy do Trójcy Przenajświętszej, że zechciała aby z tej okazji, doszło do spotkania Papieża z Patriarchą Moskwy i całej Rusi, drogim bratem Cyrylem, spotkania ta bardzo upragnionego także przez moich poprzedników. Także to wydarzenie jest proroczym światłem Zmartwychwstania, którego świat dziś potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek. Niech Najświętsza Matka Boża nadal nas prowadzi na drodze przyjaźni i jedności. Módlmy się do Matki Bożej Kazańskiej – patriarcha Cyryl podarował mi ikonę Matki Bożej Kazańskiej. Odmówmy razem „Zdrowaś Maryja.”

  Po modlitwie „Anioł Pański”:

  Drodzy Bracia i Siostry! Jutro odbędzie się w Rzymie międzynarodowa konferencja zatytułowana „Na rzecz świata bez kary śmierci”, organizowana przez Wspólnotę Sant’Egidio. Oby ta konferencja dała nowy impuls zaangażowaniu na rzecz zniesienia kary śmierci. Znakiem nadziei jest narastanie w opinii publicznej coraz powszechniejszego sprzeciwu wobec kary śmierci, nawet tylko jako narzędzia uprawnionej obrony społecznej. Rzeczywiście, współczesne społeczeństwa mają możliwość skutecznego radzenia sobie z przestępczością bez definitywnego pozbawiania tego, który dopuścił się zbrodni szansy, by się od nich wyzwolić. Problem musi być postrzegany w kontekście systemu sprawiedliwości karnej, która powinna coraz bardziej odpowiadać godności ludzkiej i Bożemu planowi dla człowieka i społeczeństwa, a także sprawiedliwości karnej otwartej na nadzieję, że uda się resocjalizacja skazanych. Przykazanie „nie zabijaj” ma wartość bezwzględną i dotyczy zarówno niewinnego jak i winnego. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jest dobrą okazją, by krzewić w świecie coraz bardziej dojrzałe formy szacunku dla życia i godności każdej osoby. Nawet przestępca ma nienaruszalne prawo do życia, będącego darem Boga. Apeluję do sumienia rządzących, aby osiągnięto międzynarodowe porozumienie w sprawie zniesienia kary śmierci. Proponuję tym spośród nich, którzy są katolikami, aby podjęli gest odważny i przykładny: aby w okresie obecnego Roku Świętego Miłosierdzia nie wykonywano żadnej egzekucji. Wszyscy chrześcijanie i ludzie dobrej woli są dziś wezwani nie tylko do działania na rzecz zniesienia kary śmierci, ale również poprawy warunków w więzieniach, szanując ludzką godność osób pozbawionych wolności.
  http://niedziela.pl/artykul/20854/Franciszek-apeluje-o-zniesienie-kary

 17. Kasia pisze:

  Każdy chrześcijanin wie, że Biblia zapowiada pojawienie się fałszywych proroków, którzy poniosą za sobą tłumy. Z chrześcijańskiej perspektywy, bez wątpienia jednym z nich był Mahomet. W Piśmie Świętym mowa jest jednak również o wilkach w owczej skórze, którzy są pośród nas. Jak więc traktować wizje o. Klimuszko, którego postać, praktyki, zdolności parapsychologiczne oraz bioenergoterapeutyczne, a także źródła jego przepowiedni budzą wśród katolików wiele sporów i kontrowersji, z oskarżeniami o okultyzm włącznie? Trudno odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny, gdyż w sprawie wizji o. Klimuszki, Kościół nigdy nie zajął jasnego stanowiska i najprawdopodobniej nigdy tego nie zrobi. Mimo że trafność wielu wizji o. Klimuszki może zadziwiać, to na pewno należy podchodzić do nich z odpowiednim dystansem. Mając jednak w pamięci to, iż o. Klimuszko do końca życia pozostał szanowanym przez wiernych i współbraci zakonnych katolickim kapłanem, od którego Kościół nigdy w żaden sposób się nie odciął, nie należy jego wizji również lekceważyć.

  Być może rzeczywiście, tak jak w wizji o. Klimuszki dojdzie wkrótce do niespotykanego dotąd kataklizmu bądź wojny i ze zgliszcz Europy wyłoni się coś na kształt Idei Międzymorza – nowa Unia Europejska, która nie będzie zbudowana, jak ta obecna na mamonie, ale której kamieniem węgielnym będą chrześcijańskie wartości, i na której czele stanie Polska. Niezależnie jednak od tego, co przyniesie nam przyszłość, jako chrześcijanie powinniśmy przede wszystkim ufać Jezusowi i zdając się na Bożą Opatrzność po prostu robić swoje

  http://www.fronda.pl/a/o-czeslaw-klimuszko-przepowiedzial-obecna-inwazje-islamu,66360.html

 18. wobroniewiary pisze:

  Jutro w uroczystość odpustową Katedry św. Piotra mija 20-ta rocznica nawiedzenia naszego miasta przez NMP w figurze MB Fatimskiej
  O godz. 17.30 z kościoła Rozesłania Apostołów wyruszy procesja do Bazyliki Narodzenia NMP z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  O godz. 18.00 Ksiądz Biskup Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii i skieruje do nas słowo Boże.

  Ps. Zabiorę Wasze wszystkie intencje ze sobą i Was samych „na noszach modlitwy”

 19. Pingback: Nasz Dziennik chce przygotować nas do narodowego Aktu Intronizacji przez nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca | Biały, bardzo biały

 20. Pingback: Nasz Dziennik chce przygotować nas do narodowego Aktu Intronizacji przez nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s