Św. Bernadeta Soubirous do papieża Leona XIII: na końcu znak krzyża zwycięży, a wszyscy muzułmanie nawrócą się

Z listu św. Bernadetty Soubirous do papieża Leona XIII
Zapomniana Przepowiednia

św. BernadettaKs. Antoine Le Grande przeglądając teczki sprawy objawień w Lourdes w archiwum watykańskim rok. 1997, trafił na list do papieża Leona XIII napisany przez św. Bernadetę Soubirous tuż przed jej śmiercią w 1879 r. Pismo traktowane jako utracone od 120 lat. List znajdował się w metalowej puszce i składał się 5 kartek-przepowiedni dotyczących XX wieku, a przekazanych jej przez świętą Dziewicę. Papież nie uznał za stosowne opublikować ich, przeleżały, więc w archiwum zapomniane. Biorąc pod uwagę ich treść trudno się dziwić Leonowi XIII. Objawienia prywatne niepotwierdzone przez urząd nauczycielski Kościoła nie są wiążące, co nie oznacza jednak, że muszą być nieprawdziwe. Biorąc pod uwagę, że cztery z przepowiedni św. Bernadetty już się spełniły warto zapoznać się szczegółowo z piątą.

Spełnione 4 dotyczą:
1) rozwoju Lourdes jako miasta sanktuarium i ważne miejsce pielgrzymek. Wielu ludzi będzie uzdrowiony przez wodę ze źródełka.
2) serii ważnych odkryć naukowych, w tym „korzystanie z energii elektrycznej”, i wynalazek kilku typów urządzeń elektrycznych.
3) przejęcia władzy w Niemczech w latach trzydziestych przez bestialski system, który upadnie wraz z końcem wojny, w którą będą zaangażowane prawie wszystkie narody.
4) wylądowania Amerykanów na księżycu ku rokowi 1970.

5) A oto treść kartki piątej:
Wasza świątobliwość, święta Dziewica powiedziała mi, że na końcu XX wieku nadejdzie koniec nauk. Nowy okres wiary rozpocznie się na całym świecie. Uzyskany zostanie dowód, że to Bóg stworzył świat i człowieka. Będzie to początek końca nauk, w które ludzie przestaną wierzyć. Miliony ludzi ponownie zwróci się ku Chrystusowi, a moc Kościoła będzie większa niż kiedykolwiek. Dla wielu ludzi powodem, dla którego odwróci się od uczonych będzie arogancka postawa doktorów pracujących nad zrealizowaniem istoty powstałej ze skrzyżowania człowieka ze zwierzęciem. Ludzie poczują w głębi swoich serc, że jest to coś czego nie sposób usprawiedliwić. Przez jakiś czas nie będzie jak powstrzymać tworzenia tych monstrów, ale uczeni zostaną ostatecznie przepędzeni jak przepędza się stado wilków.

U progu roku 2000, będzie się obserwować starcie następców Mahometa i narodów chrześcijańskich. Nastanie wielka bitwa, w której 5.650.451 żołnierzy straci życie, a bardzo destruktywna bomba zostanie rzucona na miasto w Persji. Ale na końcu znak krzyża zwycięży, a wszyscy muzułmanie nawrócą się na chrześcijaństwo.
Nastąpi wiek pokoju i szczęścia, ponieważ wszystkie państwa złożą swoje arsenały. Nastąpi wielkie bogactwo, podczas gdy Nasz Pan obłoży Swoim błogosławieństwem wiernych.
Na całej ziemi nie pozostanie ani jedna rodzina żyjąca w biedzie i cierpiąca głód.  Jeden na dziesięciu otrzyma moc leczenia schorzeń u tych, którzy go poproszą o pomoc. Po tych cudach słychać będzie głos radości od wielkiej liczby ludzi.
Wiek XXI nazwany będzie „Drugim złotym okresem ludzkości”.

Za: http://www.parafia-goliszew.pl

Biblia w rok – 22 lutego: kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Św. Bernadeta Soubirous do papieża Leona XIII: na końcu znak krzyża zwycięży, a wszyscy muzułmanie nawrócą się

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Marakuja pisze:

   Proszę o modlitwę, mam kontuzję kolana i ledwo chodzę, od soboty jest coraz gorzej 😦

  • Lucyna pisze:

   Proszę o łaskę zdania przez Piotra egzaminu na prawo jazdy.

  • zuzia pisze:

   Proszę o nawrócenie i uświęcenie dla mojego męża oraz miłość, zgodę i wierność w moim małżeństwie.Za moje dziecko w intencji Panu Bogu wiadomej.O łaskę dobrej spowiedzi i całkowitego zaufania Panu.O zdrowie duszy i ciała dla mnie i mi najbliższych.Proszę o łaske spowiedzi generalnej w tym Świętym Roku Miłosierdzia.
   Za adminów i czytelników WOWIT
   Za zmarłych z mojej rodziny i wszystkie dusze czyśćcowe.
   Za naszą ojczyznę, rządzących, oraz za księży z mojej parafii, całe duchowieństwo.
   Za papieża Franciszka z okazji dzisiejszego święta i papieża Benedykta XVI .
   W intencjach, które noszę w sercu .Amen. Dziękuję za otrzymane łaski.

 2. monika0603 pisze:

  O uwolnienie mnie z przerazajacego lęku i o oddanie sie w pełni woli Bożej.

 3. marysia1 pisze:

  Proszę o skuchę serca dla bliskiej mi osoby.

 4. Kate pisze:

  O łaskę wiary dla ateistów i agnostyków, a szczególnie dla moich znajomych z pracy i ze studiów.
  Chciałabym również podziękować osobom, które modliły się za mojego chorego kuzyna, który właśnie wraca do siebie. Pan Bóg naprawdę szybko zadziałał 🙂

 5. Bogusia pisze:

  O łaskę powrotu do zdrowia dla mnie i Jacka.

 6. Bogusia pisze:

  Jak myślicie o czym mówiła św. Bernadetta jeśli chodzi o to monstrum?

  • Magda pisze:

   DailyMail.co.uk
   Naukowcom w brytyjskich laboratoriach udało się stworzyć ponad 150 ludzko-zwierzęcych hybrydowych zarodków. Hybrydy zostały stworzone w tajemnicy w ciągu ostatnich trzech lat przez naukowców szukających lekarstw na wiele chorób. Ta informacja pojawiła się tylko dzień po tym jak komisja naukowa ostrzegła naukowców przed koszmarem realizacji scenariusza „Planety małp”, w którym prace nad krzyżówkami ludzi i zwierząt idą zbyt daleko.

   Ostatniej nocy protestujący przeciw ekscesom badań medycznych powiedział, że jest oburzony/zniesmaczony naukowcami, którzy parali się groteskowymi eksperymentami.

   Dane przekazane przez The Daily Mail wskazują, że 155 „mieszanych” embrionów, zawierających zarówno ludzki, jak i zwierzęcy materiał genetyczny, zostało stworzonych po wprowadzeniu w 2008 roku ustawy o zapładnianiu embrionów (Human Fertilisation Embryology Act).

   Ustawa ta zalegalizowała tworzenie wielu typów hybryd, w tym jaj zwierzęcych zapłodnionych ludzkim nasieniem; „cybridów”, w których ludzkie jądro komórkowe jest wszczepiane do komórki zwierzęcej; oraz „chimer”, w których ludzkie komórki mieszane są z zarodkami zwierząt.

 7. Paweł pisze:

  Dzisiaj, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła (II klasy).
  Przed soborem każde święto św. Piotra łączyło się ze wspomnieniem św. Pawła, a każde święto św. Pawła łączyło się ze wspomnieniem św. Piotra; zatem także dziś przypadało wspomnienie św. Pawła Apostoła.
  Oto stosowna na ten dzień modlitwa odpustowa wzięta z posoborowego Wykazu Odpustów:

  „Święci Apostołowie Piotrze i Pawle, przyczyńcie się za nami. Ochraniaj, Panie, swój lud ufający opiece Apostołów Twoich Piotra i Pawła oraz strzeż go nieustanną opieką. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.” – z Mszału rzymskiego
  (Odpust cząstkowy wg posoborowego Wykazu Odpustów ogłoszonego za pontyfikatu bł. Pawła VI dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 czerwca 1968 roku; powyższa modliwa jest pozycją nr 53 w tym Wykazie).

  Ponieważ Konstytucja Apostolska bł. Pawła VI „Indulgentiarum doctrina” w normie N. 13 postanowiła, że posoborowy Wykaz Odpustów będzie obejmował tylko WAŻNIEJSZE modlitwy, więc powyższa modlitwa powinna być zaliczana do modlitw uznanych za WAŻNIEJSZE przez Kościół (zatem warta jest zapewne upowszechnienia).
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pawel_vi/konstytucje/indulgentiarum_doctrina_01011967.html

  W ramach obchodów Jubileuszowego Roku Miłosierdzia dzisiaj obchodzony jest Jubileusz Kurii Rzymskiej, Gubernatoratu Państwa Watykańskiego i instytucji związanych ze Stolicą Apostolską.

 8. zuzia pisze:

  Ks. Krzysztof Kralka- pallotyn Dyrektor Pallotynskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji CZŁOWIEKIEM roku 2015 !Lubelszczyzny, a nie np. jakaś p. J Mucha, która też była zgłoszona do plebiscytu (z całym szacunkiem oczywiście dla tejże pani).
  Chwała Panu!
  http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/lublin/art/9424068,ks-krzysztof-kralka-czlowiekiem-roku-2015,id,t.html

  • wobroniewiary pisze:

   Film z rekolekcji „7grzechów głównych” w Białymstoku

   • zuzia pisze:

    W kościele MB Pocieszenia w Krasnymstawie chyba w trzeci poniedziałek miesiąca ks K Kralka celebruje Mszę św oraz uwielbienie w intencji o uzdrowienie od Boga.Raz miałam łaskę tam być,piękne, cudowne przeżycie duchowe.Chwała Panu.

 9. Aga pisze:

  Ewelina od dziecka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Przez 26 lat dziewczyna przeszła 15 operacji. Na Siępomaga jest zbiórka na podnośnik wannowy dla Eweliny gdyż jej mamę dużo kosztuje ciągłe dźwiganie ją z i do wanny. Niestety, zbiórka trwa już ponad rok a uzbierana kwota to niecałe 5 tys. zł. Pieniążków do uzbierania zostało 14 tys. Patrz tu: https://www.siepomaga.pl/ewelina-michalak
  Gdyby każda osoba czytająca tego bloga wpłaciła nawet po złotówce jestem pewna, że uzbierałaby się cała kwota. Można wysyłać też smsy: numer: 72365 treść: S2093, koszt 2,46 zł ( 2 zł zasila konto zbiórki)

 10. Elżbieta pisze:

  Proszę o zdrowie dla moich Rodziców.Niech będzie wola Boża.

 11. Małgorzata pisze:

  proszę o modlitwę w rozwiązaniu moich problemów finansowych i pomoc w naprawieniu zębów(bo koszty mnie przerastają)

  • BKCD pisze:

   Witaj Małgosiu jeżeli jesteś z Lublina albo okolic to studenci za 10 zł nawet leczą zęby kanałowo pod okiem profesora . Sama już 4 zęby wyleczyłam

   • zuzia pisze:

    BKCD jak dawno wyleczyłaś te 4 zęby? pytam ponieważ nie wiadomo jak długo taka plomba się utrzyma…. (oni dopiero się uczą i może być tak że,plomba wypadnie albo ząb niedoleczony, a streees jeśli np. o mnie chodzi -ogromny…
    Ale jeżeli ktoś odważny, to czemu nie 🙂

    • BKCD pisze:

     Witaj Zuziu moja Koleżanka leczy tam zęby 10 lat i jeszcze nigdy nie wypadła jej plomba . Kolega też leczył również nic nie wypadło porównując u lekarza na nfz stomatologa po 2 tyg wypadła i zapłaciło dodatkowo za lepsze materiały i co z tego jak badziewiacko zrobili że stracił po 2 tyg . Ja leczę zeby od grudnia i jestem bardzo zadowolona . Studentka z 5 roku czyli na ukończeniu . Koleżanka mi opowiadała że najlepiej zapisywać się do polaków na 4 albo 5 rok jak chodzi o leczenie zachowawcze borowanie , kanały i za każdą wizytę płaci się tylko 10 zł . Opisze jak wyglądała moja wizyta skrótowo a z 3 lata nie chodziłam bo zdenerwowała mnie moja stomatolog bo źle założyła plombę i były dziury a jakoś finansowo źle stałam i jakoś zapomniałam o tych studentach . Zaszłam do studentki pyta co mnie sprowadza mówię że wrażliwość na zimno bardzo wielkie i pewnie jakieś dziury . Zrobiła najpierw sama rekonesans szczęki zawołała doktora i ten oglądał czy dobrze zobaczyła bo to wszystko jest na zaliczenie i co bedziemy robić jaki ząb to w sumie od najgorszego stanu . Doktor przychodził co jakiś czas sprawdzał jak to wygląda . Studenka wołała jak była sytuacją jaką plombę zakładamy czy bolała to inną jeżeli nic to inną . Jak ząb został zrobiony zobaczył czy wszystko zostało fachowo wykonane a jak źle to do poprawki ale u mnie zawsze jest bardzo dobrze . Moja studenka jak doktor sprawdzał mówiła a widzę że dba pani o prawidłowy wygląd tych zaglębień to podpowiadała jak to łatwiej zrobić . Jak była sytuacja podbramkowa bo musiała poprawić co wcześniejsza już magister stomatolog robiła zawołała co zrobić z plombą i czy wyrzucać wszystkoo tam się pytają bo na ćwiczeniach mają czas się nauczyć bo jak pójdą w świat skąd się nauczą . W Lublinie ja leczę się w INSTYTUCIE NA KARMELICKIEJ 7 można wpisać na necie . Słyszałam że też zrobili tylko na Lubartowskiej miejsce gdzie pod czas narkozy robią zęby jak są poważne fobie . Wysłała moja studentka również na od kamienianie również za 10 zł bo mi też krwawią dziąsła . Studentka ta sama mi robiła tylko również w innej godzinie i innej sali i doktor tam nawet nie zauważyła że tu jest duży kamień bo ogólnie są zęby w dobrej kondycji jeśli chodzi o to . Doktor pokazała specyfiki co używać żeby kamień się nie osadzał i jaką pastę która jest łagodna do moich zębów . Pozdrawiam ja jestem z innego miasta ale nawet mi się opłaca przyjechać nawet za 30 zł w 2 strony i zapłacić 10 zł jak tu wszedzie zapłace ponad 100 zł . Ostatnio studentka zrobiła mi dwa zęby na raz więc różnie to bywa . Pozdrawiam i życzę odwagi warto Ci których znam co tam leczyli zęby nikomu nie wypadły plomby i też mieli leczenie kanałowe można też prosić o znieczulenie .

 12. szymon pisze:

  Czy ktoś może wie gdzie mogę znaleźć oryginał tego listu (w jakiej książce go można szukać ? )

 13. wobroniewiary pisze:

  Potrzebuję znów jednej chętnej osoby do przetłumaczenia przesłania Alana Amesa

  • Paweł pisze:

   WYŻSZE POWOŁANIE
   Świat jest w nieładzie [w tym czasie], gdy przechodzi ten [obecny] okres zamętu i strasznego cierpienia. Historia ponownie się powtarza w działaniach ludzkości, gdzie ludzie są manipulowani i prowadzeni do zadawania bólu innym [oraz] gdzie ludźmi rządzą: pycha, ich obawy i ich dążenie do kontrolowania lub ujarzmiania innych. To nic nowego; taka jest niestety historia ludzkości. Jakże prawdziwie brzmią słowa Pana [naszego], Jezusa Chrystusa, kiedy On powiedział, że książę ciemności rządzi światem. Albo [te słowa], kiedy szatan twierdził, że wszystkie te królestwa zostały dane jemu i każdemu, komukolwiek on je odda. Dzisiaj wydaje się to tak [bardzo] oczywistym, że istnieją [na ziemi] ci, którym szatan oddał te królestwa po to, żeby chaos i cierpienie mogły szerzyć się po całym świecie. Wydaje się jak gdyby zasłona ciemności [właśnie] ogarniała świat, „zachęcona” do tego przez niektórych spośród tych, którzy rządzą. Wygląda to jak „beczka prochu” czekająca [tylko], żeby wybuchnąć w postaci o wiele większej „orgii” przemocy i zła. Tak wielu ludzi zostaje wciągniętych w uczucia rozpaczy, utraty nadziei i widzenia w przyszłości tylko niewielkiego dobra ich czekającego. To właśnie te uczucia są eksploatowane przez Złego i przez jego sługów na ziemi, aby wciągnąć ludzkość głębiej w ciemność i oddalić od światła Bożego. Inni ludzie zaś zostają zwiedzeni przez zło z powodu ich wiary w system wierzeń, który skłania wielu do popełniania najokropniejszych grzechów i zadawania potwornego cierpienia tym, których oni widzą jako niewierzących lub jako sprzeciwiających się ich rozumieniu tego, do czego powołuje ich Bóg.
   W tych czasach wielu zastanawia się, czym to się skończy oraz co może być zrobione, żeby zmienić świat. Dla tych, którzy podążają za Panem [naszym], Jezusem Chrystusem, nie powinien to być czas rozpaczy, lecz nadziei, nadziei w Panu. To nie powinien być czas „utraty wiary” w świat, lecz czas ufania w Panu, [w Panu Jezusie], że wszystko będzie dobrze. To nie powinien być czas siedzenia [z założonymi rękami] i mówienia, że nie ma nic, co można zrobić; to powinien być czas, żeby powiedzieć: „co mogę zrobić, aby to zmienić?” i uświadomić sobie, że to poprzez życie swoją wiarą można to zmienić. To nie powinien być dla chrześcijan czas przyzwolenia na to, żeby zasłona ciemności była na nich nałożona przez innych, lecz czas zdecydowanego trwania w Panu, wiedząc, że On usunie tę zasłonę. To nie powinien być czas zastanawiania się, co będzie tą iskrą, która podpali świat i wciągnie go w znaczniejszy konflikt, lecz czas na to, żeby iskra Jezusowej miłości zapaliła ogień w naszych sercach i duszach, abyśmy stali się światłami, poprzez które Bóg rozprasza ciemność w świecie i prowadzi ludzkość ku czasowi pokoju.
   Jeżeli chrześcijanie pozwolą światu, żeby usidlił ich w ich obawach, to będzie im trudno być otwartymi na łaskę, potęgę i miłość Boga. Jeżeli chrześcijanie pozwolą sobie na zniżenie się do tych poziomów ciemności, jakie szatan nakłada na świat, to światło Chrystusa nie znajdzie miejsca w ich sercach. Ci, którzy podążają za Jezusem, mają wyższe powołanie; oni są wezwani przez Boga, aby powstać i nie bać się zła, lecz zamiast tego ufać całkowicie w Panu. Oni są wezwani, aby nie słuchać oszukaństw zła w świecie, lecz zamiast tego słuchać i żyć zgodnie z prawdą SŁOWA. Oni są wezwani, żeby modlić się intensywnie za całą ludzkość, aby była otwarta na prawdziwy pokój, który znajduje się w Chrystusie, naszym Panu. Oni są wezwani, aby podnieść wysoko głowę i nie „skulić się” wobec częstych ataków innych na ich wiarę. To wyższe powołanie to jest być prawdziwym naśladowcą Chrystusa, być świętym stąpającym po ziemi bez obawy o to, co może się [mu] zdarzyć na rękach zła. A zamiast tego wierzącym całkowicie w to, co się zdarzy w rękach naszego Pana, Boga i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Kiedy zwolennicy Pana [naszego], Jezusa, uczynią to, to wtedy nie tylko oni, lecz także wielu innych przez ich wysiłki będzie podniesionych na wyższe poziomy łaski i znajdzie prawdziwy pokój w kochającym sercu naszego Pana.
   Oby Bóg umocnił nas wszystkich w naszej miłości do Niego i do innych, abyśmy mogli usłyszeć i odpowiedzieć na to wyższe powołanie.
   Niech was Bóg błogosławi,
   Alan Ames

 14. Ujrzałam Pana Jezusa…
  Mija 85 lat od pierwszych objawień św. siostry Faustyny Kowalskiej w klasztorze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia na Starym Rynku w Płocku.
  Z „Dzienniczkiem” św. s. Faustyny, otwartym na 47. punkcie – tam, gdzie jest mowa o objawieniu w celi płockiego klasztoru – idziemy do sanktuarium na Starym Rynku. To jest właśnie to miejsce, ten dom, który wybrał Jezus. I choć dziś nie ma tamtej historycznej celi, to jest obecność Jezusa i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. A samo sanktuarium, w obecnym, skromnym kształcie, z niewielką, tymczasową kaplicą, przypomina bardziej właśnie celę Faustyny.

  – Tu, w Płocku, Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Wymaluj obraz…, Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto…, Niech się nie lęka zbliżyć do mnie grzesznik” (Dzienniczek, nn. 47-50). Mowa jest więc w tych słowach o obrazie, o święcie Miłosierdzia Bożego i ufności – mówi s. Jolanta Pietrasińska z płockiego klasztoru na Starym Rynku.

  – Na tym obrazie Jezus nam objawia, co jest w Jego sercu. Przez promienie blady i czerwony mówi, że Jego serce jest pełne miłosierdzia dla każdego – akcentuje s. Jolanta.

  – Obraz jest naczyniem, które podaje nam sam Jezus. Jest narzędziem Bożego miłosierdzia. Przez ten wizerunek, objawiony św. s. Faustynie właśnie w Płocku możemy wejrzeć w tajemnicę Jezusa, tego, co jest w Jego sercu. Oto Jezus, który zbawia, bo za nas idzie na krzyż i umierając wybawia nas od mocy zła, z niewoli szatana. Jest to Bóg, który jest wierny Swej miłości. On wypełnił sprawiedliwość i przekroczył jej miarę Swym miłosierdziem. Naszą odpowiedzią jest ufność: to przesłanie o Bogu bogatym w miłosierdzie i nas grzesznikach, płynącym z tego obrazu – wyjaśnia s. Jolanta Pietrasińska.

  Gdy przybywają do tego miejsca pielgrzymi i modlą się przed obrazem, często pytają: „który obraz jest oryginalny?” – Tu nie chodzi o kwestie oryginalności, ale o sprawę zgodności obrazu z wizją św. s. Faustyny. Możemy powiedzieć, że sam Pan Jezus jest współautorem obrazu, gdy mówi Faustynie: „Takiego mnie namaluj z podpisem: Jezu ufam Tobie”. Jest wiele nieprawidłowych wyobrażeń i przedstawień. Jezus przywiązuje do tego obrazu Swoje obietnice, a więc spełnia on konkretną rolę.

  Pytamy siostrę, co zostało do dzisiaj w tym miejscu po św. s. Faustynie?

  – Najważniejsze są przede wszystkim zapiski z „Dzienniczka”, a także nieliczne materialne pamiątki, które były w klasztorze za jej czasów: piec w piekarni, dwie rzeźby z klasztoru: Matki Bożej Miłosierdzia i św. Michała Archanioła oraz monstrancja w kaplicy.
  Całość: http://plock.gosc.pl/doc/2986106.Ujrzalam-Pana-Jezusa


  Obraz Jezusa Miłosiernego należy do najbardziej znanych w historii Kościoła i we współczesnym świecie wizerunków Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Jest to obraz niezwykły nie tylko z tego względu, że jest najbardziej upowszechniony, ale przede wszystkim dlatego, że jego współautorem jest sam Pan Jezus, który właśnie w takiej postaci ukazał się Siostrze Faustynie w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia 22 lutego 1931 roku i według tej wizji polecił namalować swój obraz. Wieczorem, kiedy byłam w celi – relacjonuje to wydarzenie w „Dzienniczku” – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. (…) Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).
  https://www.faustyna.pl/zmbm/obraz/

 15. wobroniewiary pisze:

  Dziś w uroczystość odpustową Katedry św. Piotra mija 20-ta rocznica nawiedzenia naszego miasta przez NMP w figurze MB Fatimskiej
  O godz. 17.30 z kościoła Rozesłania Apostołów wyruszy procesja do Bazyliki Narodzenia NMP z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  O godz. 18.00 Ksiądz Biskup Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii i skieruje do nas słowo Boże.

  Zabiorę Wasze wszystkie intencje ze sobą i Was samych „na noszach modlitwy”

  • Maria pisze:

   o wyzwolenie z nałogu hazardu dla Zenona, w którym trwa od kilkudziesięciu lat, bardzo trudna sprawa,
   o stanięcie w prawdzie przed samym sobą i dobrą szczerą spowiedź generalną

 16. Alicja pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego bardzo chorego brata
  O nawrócenie i powrót do Boga
  Za ludzi mi znanych i nie znanych
  Za konających i w czyśćcu cierpiących
  A także za mnie
  Serdeczne
  Bóg zapłać

 17. Marakuja pisze:

  +++ we wszystkich powyższych intencjach 🙂

  Jutro rano moje drugie podejście do leczenia kontuzji kolana. Panu Bogu niech będą za to dzięki.. 🙂 W szpitalu nie udało mi się wysiedzieć około 5 godzin wieczorem, żeby dostać diagnozę i leczenie (procedury). Może jutro rano będzie lepiej.. Wezmę ze sobą kanapki, napój i cierpliwość.. Dziś tego nie miałam 🙂 No i logistyka.. to też bardzo ważne. Proszę o modlitewne wsparcie, i odwzajemniam się też modlitwą 🙂

  • Sylwia pisze:

   Marakuja Pamiętam w modlitwie . Niestety tak jest w szpitalach , ja też ostatnio siedziałam w szpitalu jakieś 7godzi. więc wiem jak to długo schodzi , naprawdę potrzeba cierpliwości tym bardziej gdy ból jest nie do zniesienia .. dużo siły i zdrowia dla Ciebie <3.

   • Marakuja pisze:

    Dziękuję Wam za wszystkie modlitwy, dziś wstałam z prawie zdrowym kolanem, tylko lekki ból w porównaniu z tym co było to cud. Wczoraj jeszcze wieczorem opuchlizna coraz większa, a dziś nie ma po niej śladu. Do szpitala jednak pojadę.

 18. Iwona pisze:

  za zdrowie mojej Mamy i Synów

 19. Kamuc73 pisze:

  prosze o modlitwe za moja 16letnia corke ktora zmaga sie od dwoch lat z depresja…
  to takie dla mnie trudne patrzec jak dziecko cierpi i mowi ze juz nie chce zyc
  Jezu,Ty sie tym zajmij!

 20. Pingback: Dziś wspominamy św. Bernadettę Soubirous | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 21. Jacek33 pisze:

  Za 4 tygodnie kończe Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.
  Proszę cię Jezu o otwarcie się i dobrze wykorzystywanie charyzmatów jakimi chcesz mnie obdarzyć.
  ps.
  Naucz mnie kochać Ciebie tak jak na to zasługujesz.!!!
  Naucz mnie uwielbiać ciebie tak jak na to zaszługujesz !!!
  Naucz mnie służyć tobie tak jak na to zasługujesz !!!

 22. Pingback: Św. Bernadeta Soubirous do papieża Leona XIII: na końcu znak krzyża zwycięży, a wszyscy muzułmanie nawrócą się | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s