Ks. Dominik Chmielewski – rekolekcje dla tych, którzy już zwątpili o mocy Boga w swoim życiu

Część 1 – Zwyciężanie w Mocy Królestwa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Rekolekcje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski – rekolekcje dla tych, którzy już zwątpili o mocy Boga w swoim życiu

 1. Marakuja pisze:

  Genialne słowa Siostry 🙂 jako argumenty w dyskusjach z innowiercami.

  • Ola pisze:

   Znalazłam taką stronę,na której można pobrać całe „Pouczenia” Alicji Lenczewskiej?

   http://alicjalenczewska……(edycja)

   • wobroniewiary pisze:

    To nie są całe Pouczenia tylko fragmenty i teraz jak wydawnictwo ma prawo, to jest to kradzież i łamanie praw autorskich!

   • mariaP pisze:

    @Ola, masz u mnie loda i Zdrowaske na rue du Bac .
    … rozumiem Twoje serce rozpalone gorliwoscia o Chwale Pana !
    Wobec slug szatana poprzebieranych za anioly , ktorzy jak w ukropie niszcza i dziela , smrodza i rodza – klamstwo i zlo , my niezdary !
    Albo … spij … spij , jak mowi moj Maz , ktorego rowniez gorliwosc pozera .
    Tym bardziej , dzieki .
    « wiele jest serc , ktore czekaja na Ewangelie … »
    Zrobie , co moge ! Skopiowalam i bede sie dzielic ( chocby fragmentami ) z tymi , ktorych nie stac na ksiazke – dzis bieda wszedzie !
    A tam , gdzie euro , bieda enta !
    Czy komus odejmuje ?

    ***
    Z « Pouczen »
    – Co to jest miłosierdzie?
    † Odwaga czynienia dobra.

   • wobroniewiary pisze:

    Widzisz Olu, nie możn podawać linków do nieposłusznych stron

 2. Papież Franciszek: Boże Miłosierdzie jest silniejsze niż ludzki grzech
  O tym, że Boże Miłosierdzie jest silniejsze niż ludzki grzech mówił dziś Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Kontynuując cykl katechez na temat miłosierdzia w Piśmie Świętym papież poruszył kwestię grzechów związanych z ludzką zachłannością i arogancją władzy, o czym mówi historia winnicy Nabota, opowiedziana w 21 rozdziale Pierwszej Księdze Królewskiej. Jego słów wysłuchało dziś na placu św. Piotra 20 tys. wiernych.
  Papież podkreślił, że bogactwo i władza są tym, co może być dobre i użyteczne dla wspólnego dobra, pod warunkiem, że zostaną oddane na służbę ubogich i wszystkich ludzi, dopełniając wymogów sprawiedliwości i miłosierdzia. Ale kiedy są przeżywane jako przywilej, z egoizmem i arogancją, zamieniają się w narzędzia korupcji i śmierci. Cytując historię zbrodni jakiej dopuściła się pogańska królowa Izebel, aby zaspokoić kaprys swego małżonka Achaba Franciszek wskazał, że takie konsekwencje pociąga za sobą sprawowanie władzy bez szacunku dla życia, bez sprawiedliwości, bez miłosierdzia. Pragnienie władzy staje się chciwością, która chce mieć wszystko.

  „Ale nie jest to historia z innej epoki. Jest także historią z dnia dzisiejszego, możnych, którzy by mieć więcej pieniędzy wykorzystują ubogich, wykorzystują ludzi. To historia handlu ludźmi, niewolniczej pracy, biednych ludzi pracujących „na czarno” z płacą minimalną, żeby wzbogacić możnych. To historia skorumpowanych polityków, którzy stale chcą coraz więcej” – powiedział papież.
  Więcej (cały tekst katechezy): http://niedziela.pl/artykul/20909/Papiez-Boze-Milosierdzie-jest-silniejsze

 3. Papież Franciszek do Polaków: naśladujcie Jezusa-sługę

  „Uczmy się służyć wszystkim, którzy potrzebują naszej pomocy!”

  Do naśladowania Pana Jezusa, który stał się posłusznym sługą Ojca i ludzi oraz uczenia się służenia wszystkim, którzy potrzebują naszej pomocy zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

  Oto słowa papieża skierowane do Polaków:

  Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Dziś, na wielkopostnej drodze w Roku Miłosierdzia, robimy rachunek sumienia i pytamy się, na ile na nasz sposób myślenia, wartościowania i działania wpływa pokusa nadużywania władzy albo korzystania z przywilejów. Patrzmy na Jezusa, który stał się posłusznym sługą Ojca i ludzi, i uczmy się służyć wszystkim, którzy potrzebują naszej pomocy! Niech wam towarzyszy łaska i błogosławieństwo Pana!

  Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

  Kontynuujemy katechezy na temat miłosierdzia w Piśmie Świętym. W różnych fragmentach mowa jest o władcach, o królach, o ludziach stojących „wysoko” a także o ich arogancji i nadużyciach władzy. Bogactwo i władza są tym, co może być dobre i użyteczne dla wspólnego dobra, pod warunkiem, że zostaną oddane na służbę ubogich i wszystkich ludzi, dopełniając wymogów sprawiedliwości i miłosierdzia. Ale kiedy, jak to się zbyt często zdarza są przeżywane jako przywilej, z egoizmem i arogancją zamieniają się w narzędzia korupcji i śmierci. Zostaje zatracony wymiar służby, a władza zamienia staje się panowaniem i uciskiem.

  Jezus pamiętając o tym mówi nam: „Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym” (Mt 20,25-27).

  Jezus Chrystus jest prawdziwym królem, ale Jego władza jest zupełnie inna. Jego tronem jest krzyż. Nie jest On królem, który zabija, lecz przeciwnie, daje życie. Jego wyjście ku wszystkim, a zwłaszcza najsłabszym, zwycięża samotność i przeznaczenie śmierci, do której prowadzi grzech. Poprzez swoją bliskość i czułą troskę prowadzi grzeszników w przestrzeń łaski i przebaczenia.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2991290.Franciszek-do-Polakow-nasladujcie-Jezusasluge

 4. Aga pisze:

  Oglądałam wszystkie 4 części i polecam 🙂

 5. Aga pisze:

  czemu moje komentarze się nie ukazują?

 6. wobroniewiary pisze:

  Gen. Kiszczak o zabiciu ks. Popiełuszki – maskowanie tropów

  W odnalezionym w dokumentach IPN liście gen. Kiszczaka do anonimowego odbiorcy pojawia się informacja na temat struktury Departamentu IV i zbrodni na ks. Popiełuszce. Co z tego wynika?
  Po pierwsze, gen. Kiszczak wyraźnie przyznaje, że zbrodnia na ks. Popiełuszce była zaplanowana. Napisał, że zbrodniarzom, którzy uprowadzili ks. Jerzego 19 października 1984 roku, wyraźnie chodziło o zabicie ks. Popiełuszki, a nie o jego zastraszenie – a taką wersję przyjęli mordercy podczas procesu toruńskiego. Ten list zatem stanowi ważne potwierdzenie, że funkcjonariusze MSW działali z premedytacją, z intencją zabicia ks. Popiełuszki. Tak jak wcześniej podczas nieudanego zamachu na jego życie 13 października – co też pisze gen. Kiszczak w liście.

  Po drugie, w liście tym, czego można było się spodziewać, gen. Kiszczak wybiela siebie, odcina się od jakiegokolwiek udziału w zbrodni. Przyznaje on, że przykro mu, iż uczynili to jego podwładni, przez co sugeruje, że nie miał z tą zbrodnią nic wspólnego. Ale czy nie jest to jedynie maskowanie tropów?

  Podobny mechanizm maskowania widać było w postawie gen. Jaruzelskiego. Kiedy przygotowywałam biografię ks. Jerzego, o zbrodni na ks. Popiełuszce rozmawiałam z gen. Jaruzelskim. Przyznał wtedy, że wiele informacji, które miał o duchownym, z pewnością było zniekształconych. Otrzymywał je bowiem różnymi kanałami i po latach dostrzegł, że część raportów mógł wtedy odczytać wadliwie, że mogły być celowo fałszowane czy przejaskrawiane. Ale gen. Jaruzelski twierdził, że w latach 80. nie miał tej świadomości. Gdy zapytałam generała, dlaczego nie weryfikował tych informacji o ks. Popiełuszce, odparł, iż „polegał na wieloźródłowych raportach”, które do niego docierały. I tyle. Gen. Jaruzelski używał takiej samej nowomowy, jaką teraz widać w liście gen. Kiszczaka. Mówił np. ” ci mordercy, dranie, łotry, którzy go zamordowali…”. Kiszczak pisze: „To byli moi podwładni, ubolewam nad tym”. Jest to ta sama retoryka.

  Na pewno trzeba czekać na dalsze materiały na ten temat. Odnaleziony list gen. Kiszczaka dotyczy również innych morderstw, ale może jego archiwum zawiera też dokumenty dotyczącego samego ks. Popiełuszki? Tak czy owak pewne jest, że tę zbrodnię trzeba wyjaśnić.
  Źródło: http://niedziela.pl/artykul/20914/Gen-Kiszczak-o-zabiciu-ks-Popieluszki

  • Dariusz pisze:

   Czekam na przywrócenie procesu w sprawie śmierci ks. Jerzego prokuratorowi Witkowskiemu, któremu już dwa razy odbierano tę sprawę. Zadeklarował, że wystarczy mu jedynie pół roku a odsłoni wszystkie kulisy tej zbrodni np. takie że Piotrowski i spółka w trakcie uprowadzenia ks. Jerzego byli obserwowani i kontrolowani przez innych sbeków. Albo prawdę o kierowcy ks. Jerzego…

 7. Marek pisze:

  Nigeria: dramatyczna sytuacja chrześcijan
  Według bardzo ostrożnych szacunków od 2000 r. zginęło tam od 9 do 11,5 tys. wyznawców Chrystusa.
  „Zniszczeni, ale niepokonani”. Pod takim znamiennym tytułem organizacja Open Doors opublikowała dramatyczny raport o sytuacji chrześcijan w Nigerii. Według bardzo ostrożnych szacunków od 2000 r. zginęło tam od 9 do 11,5 tys. wyznawców Chrystusa. Co najmniej 1,3 mln zostało przesiedlonych lub zmuszonych do emigracji, a tysiące należących do nich domów, firm i nieruchomości zrównano z ziemią. Zniszczono 13 tys. kościołów różnych wyznań.
  Cały tekst: http://gosc.pl/doc/2991932.Nigeria-dramatyczna-sytuacja-chrzescijan

 8. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 9. wobroniewiary pisze:

  Alan Ames będzie w Polsce, może część wowitowców spotka się 30 kwietnia od 09:00 do 20:00 na wspólnych jednodniowych rekolekcjach z Alanem Amesem

  Alan Ames z Australii to autor niezwykłej książki „Oczami Jezusa”. To spisany na podstawie jego prywatnych objawień zbiór opowieści o życiu Jezusa Chrystusa. To również charyzmatyczny mówca i rekolekcjonista. Towarzyszy mu o. Gerard Dickinson, jego kierownik duchowy i spowiednik.

  Więcej informacji wkrótce
  http://www.eucharystycznyplomien.pl/rekolekcje/7-spotkanie-z-alanem-amesem-i-o-gerardem-dickinsonem.html?date=2016-04-30-09-00

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s