Grzegorz Bacik: nie wierzcie, że Chrystus uzdrawiał za pomocą diabelskiego reiki i wahadełka

*****
Biblia w rok – czytania na 8 marca

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Grzegorz Bacik: nie wierzcie, że Chrystus uzdrawiał za pomocą diabelskiego reiki i wahadełka

 1. Papieskie rekolekcje: niech Bóg będzie ciekawy

  Bóg nie umiera na skutek kontestacji, Bóg umiera z nudów w naszych kościołach. Przywróćmy Mu jasne oblicze, aby był Bogiem, którego można zakosztować, którym można się cieszyć, którego się pragnie – usłyszał Papież na rozpoczęcie swych tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Już od wczoraj Ojciec Święty jest wraz z swymi najbliższymi współpracownikami w domu rekolekcyjnym w Aricci pod Rzymem. Pozostanie tam do piątku 11 marca.

  Rekolekcje głosi włoski serwita o. Ermes Ronchi. W pierwszym rozważaniu mówił o potrzebie głoszenia Boga ciekawego, którego imieniem jest radość i pełnia – Tego, który uszczęśliwia ludzkie serce, jak na Górze Tabor.

  Dziś mówił on z kolei o lęku, który wypacza oblicze Boga.

  „Bardzo długo Kościół głosił wiarę ulepioną z lęku. Wszystko obracało się wokół paradygmatu wina i kara, zamiast rozwój i pełnia. Lęk zrodził się w Adamie, ponieważ nie potrafił sobie nawet wyobrazić miłosierdzia i jej owocu, czyli radości. Z lęku rodzi się chrześcijaństwo smutne, Bóg bez radości. Wyzwolić z lęku oznacza działać aktywnie, by usunąć ten całun lęku, którym pokryte jest serce tak wielu ludzi: lęku przed innym, lęku przed obcym. Przejść od wrogości, która może być również instynktowna, do gościnności, od ksenofobii do filoksenii, miłości obcych. Wyzwolić wiernych z lęku przed Bogiem, tak jak czynili to w całej świętej historii Jego aniołowie. Być aniołami, którzy wyzwalają z lęku”.
  Źródło i nagranie dźwiękowe: Radio Watykańskie

  • wobroniewiary pisze:

   Papież: zabicie mniszek w Jemenie to akt diabelskiej przemocy

   Franciszek w ostrych słowach potępił piątkowy, islamski atak na dom dla osób starszych i niepełnosprawnych w Jemenie. W jego wyniku zginęło 16 osób, w tym cztery siostry zakonu założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty.

   Do „aktu bezsensownej i diabolicznej przemocy” – jak stwierdził papież – doszło w jemeńskim mieście Aden. Czterech napastników weszło do centrum prowadzonego przez Zgromadzenie Misjonarek Miłości. Wszystkim założono kajdanki i strzelono w głowę.

   Pośród ofiar znalazły się: siostra Anzelma z Indii, siostry Małgorzata i Regina z Rwandy oraz siostra Judyta z Kenii. Jest to drugi już taki akt przemocy, w wyniku którego śmierć poniosły siostry ze zgromadzenia założonego przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty. Poprzedni zamach miał miejsce w 1998 roku. Wtedy trzy siostry śmiertelnie pobito, a ich kościół pw. Świętej Rodziny, także w Aden, zniszczono.

 2. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 3. Magda pisze:

  Islamscy lekarze w UK robili sobie przerwę na modlitwę w trakcie…operacji!
  Angielski tabloid Daily Mail informuje, że w szpitalu Sheffield Teaching Hospitals miały miejsca skandaliczne zachowania lekarzy, którzy wyznają wiarę w Allaha. Dopiero dzięki przełamaniu zmowy milczenia przez niektórych pracowników szpitala, opinia publiczna w Wielkiej Brytanii może dowiedzieć się szokujących faktów związanych z pracą muzułmańskich lekarzy.

  Anestezjolog Vladislav Rogozov twierdzi, że władze szpitala zatajają prawdę o pracy muzułmańskich lekarzy, a dodatkowo zastraszają personel szpitala, aby ten siedział cicho. Na swoim blogu anestezjolog wspomina o muzułmańskiej lekarce – chirurgu – która chciała podjąć operację w hidżabie na głowie! Gdy anestezjolog zwrócił jej uwagę, że takie zachowanie jest niezgodne z procedurami – lekarka rzuciła fartuchem i wyszła z sali operacyjnej.

  Inne szokujące fakty to takie, że niektórzy wyznawcy Allaha podczas operacji robią sobie przerwę na … modlitwę.

 4. wobroniewiary pisze:

  Akt strzelisty: Niech się dzieje i niech będzie chwalona i na wieki sławiona najsprawiedliwsza, najwyższa i najmiłościwsza wola Boża we wszystkiem (Odpust 100 dni raz na dzień, a odpust zupełny w godzinę śmierci, gdy kto akt ten często w życiu odmawia i godnie przygotowany śmierć z poddaniem się woli Bożej przyjmuje. (Pius VII, 19 maja 1818).

  • Paweł pisze:

   Kiedy 12 lat temu byłem na pogrzebie mojej babci (na drugim końcu Polski), miałem okazję obejrzeć sobie u mojej rodziny pewną przedsoborową książeczkę do nabożeństwa (nie byłem wtedy na tyle przewidujący, żeby spisać sobie dokładnie jej tytuł oraz miejsce i rok wydania; książeczka była przedsoborowa, ale powojenna, a wydana najprawdopodobniej w Archidiecezji wrocławskiej). Spisałem sobie z tej książeczki zestawienie odpustów, które się w niej znajdowało. Przed ostatnim soborem – jak się okazuje – odpustami były obdarzone liczne, znane dość powszechnie, akty strzeliste i modlitwy:

   1. Za wymówienie: „Jezus, Maryja, Józefie święty” – odpust 7 lat.

   2. Za akt strzelisty: „O krzyżu witaj, nadziejo jedyna” – odpust 3 lat.

   3. Za każdy z następujących aktów strzelistych był odpust 500 dni:

   „Niech będzie Imię Pańskie błogosławione”
   „Trójco Święta, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami”
   „Bądź wola Twoja” (w utrapieniu z ufnością)
   „Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu”
   „Panie, ratuj nas, giniemy”
   „Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami”
   „Serce Jezusa miłością ku nam gorejące, rozpal serca nasze miłością Twoją”
   „Panie, pomnóż nam wiarę”
   „Ty jesteś Chrystus, Syn Boga żywego” (wobec Najśw. Sakramentu, nawet w tabernaculum ukrytego)
   „Najśw. Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami”
   „Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca swego”
   „Łaska Ducha Świętego niech oświeca serca i umysły nasze”
   „O Boże, Ty jesteś wszechpotężny, uczyń mnie świętym”
   „Od wszelkiego grzechu wybaw nas, Panie”

   4. Za każdy z następujących aktów strzelistych był odpust 300 dni:

   „O mój Jezu, miłosierdzia, mój Boże, miłuję Cię”
   „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”
   „Jezu, Boże mój, kocham Cię nade wszystko”
   „Jezu, całym sercem lgnę ku Tobie”
   „Jezu w Najświętszym Sakramencie, zmiłuj się nad nami”
   „Od wszelkich niebezpieczeństw wybaw nas, Panie”
   „Niechaj będzie pochwalony i na wieki uwielbiony Przenajśw. Sakrament”
   „Słodkie Serce Jezusa, bądź moją miłością”
   „Matka moja, ufność moja”
   „Matko miłości, boleści i miłosierdzia, módl się za nami”
   „O Maryjo, spraw, abym żył w Bogu, z Bogiem i dla Boga”
   „O mój Boże, wszystko przez Ciebie, z Tobą i w Tobie”
   „Panie, nicością jestem, ale ta nicość uwielbia Cię”
   „Panie, sprawiedliwości Twojej się lękam, miłosierdzia Twego wzywam, abyś mnie nie wydał na męki wieczne, ale bym wśród wiekuistych radości cieszył się Tobą”
   „O duszo moja, kochaj Miłość, która cię od wieków miłuje”
   „O Maryjo, niech w miłości Twojej wytrwają dzieci Twoje”
   „Królowo Różańca św., módl się za nami”
   „Nasza Pani Jasnogórska, módl się za nami”
   Branie udziału w pogrzebie.

   5. Było też w tej książeczce zaznaczone, że za wszystkie litanie do Pana Jezusa lub do Matki Bożej, które są zatwierdzone do odmawiania publicznego, jest odpust 7 lat (za każdą z nich); natomiast za odmówienie „Pod Twoją obronę” – odpust 5 lat.

   6. Imienia Pana Jezusa przyzywamy też w Wyznaniu wiary (Credo) i przy przeżegnaniu się. Zgodnie z tą książeczką za odmówienie „Wierzę w Boga…” jest odpust 5 lat, a za odmówienie „Wierzę w Boga…” we Mszy świętej razem z kapłanem – jest odpust 7 lat; natomiast za przeżegnanie się jest odpust 3 lat, a za przeżegnanie się wodą święconą – odpust 7 lat.

 5. wobroniewiary pisze:

  Pan Jezus jest dla nas źródłem wszelkiego dobra, tak, iż słusznie odzywają się Doktorowie święci: Cóż jest, czegobyś w Nim nie znalazł?
  Jeżeli jesteś chory, On lekarzem;
  jeżeliś się zbłąkał, On Przewodnikiem;
  jeżeli jesteś opuszczony, On Królem;
  jeżeli pociski na ciebie uderzają, On tarczą;
  jeżeli pragniesz, On napojem,
  jeżeli marzniesz, On szatą;
  jeżeli się smucisz, On pociechą;
  jeżeli krążysz w ciemnościach, On światłem;
  jeżeli jesteś sierotą, On Ojcem;
  jeżeli boisz się śmierci, On żywotem;
  jeżeli walczysz, On zbroją;
  jeżeli szukasz nieba, On drogą
  (Św. Bernard)

 6. marysia1 pisze:

  +++

 7. alutka pisze:

  Ciekawa i ,jak zwykle, dosadna katecheza Ojca Dariusza Drążka (przeważnie we wtorki)
  „Czym jest modlitwa”
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/katecheza-czym-jest-modlitwa-2/

 8. Elizeusz pisze:

  Drogie w Panu naszym Jezusie Chrystusie Siostry/BLOGOWICZKI, w Dniu Kobiet śpieszę z tymi, oto życzeniami dla każdej z WAS.
  Życzę WAM tak cennego w oczach Bożych duchowego piękna, walki i troski o nie, życzę ciągłego rozwoju/rozkwitu tego piękna. Wzorem dla WAS niech będzie i niech was wspomaga w tym dziele Tota pulchra/cała piękna (Pnp 4,7) sama Matka Boża, będąca najczystszym odbiciem światła, miłości i świętości Boga. Niech to piękno będzie we właściwy sposób dostrzegane, szanowane i cenione przez cały też i ten blogowy męski świat!.
  Niech Maryja pomaga WAM w coraz bardziej otwieraniu się na słońce miłości Boga, który daje wzrost w pięknie, dobru i Prawdzie, a Chwała Boża niech ukazuje się w całej Swej Boskiej harmonii poprzez współbrzmiące tony Waszego życia
  Poemat waszego życia niech tworzą tajemne dźwięki brzmiące w modlitwie, cierpieniu, ciszy i we wszystkich chrześcijańskich cnotach, w których wzrastajcie
  Wyśpiewujcie waszym życiem chwałę Ojca, który chce w was odzwierciedlać się z upodobaniem i zrodzić do nowej pełni życia i radości. Amen.
  Załącznikiem do tych życzeń oprócz rzecz jasna modlitwy nie będzie ten załącznik muzyczny:

  • Lucyna pisze:

   Bardzo dziękujemy.

  • Paweł pisze:

   Ja też dołączam się do życzeń, tym bardziej że sam Pan Jezus powiedział do Gabrieli Bossis w dniu 8 IX 1937:

   „WSZYSTKIE KOBIETY SĄ PO TROCHU MOJĄ MATKĄ”

   http://www.objawienia.pl/gabriela/gab/rok_1937.html

   [Orędzia te wydało w roku 2008 wydawnictwo Michalineum – w trzytomowej książce „On i ja” – za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej Nr 6744/K/86 z dnia 10 X 1986 r., Notariusz: Ks. St. Pyzel, Wikariusz Generalny: Ks. bp K. Romaniuk]

  • Bogusia pisze:

   Elizeuszu,PIEKNE zyczenia…!!!
   Dziekuje i zycze blogoslawienstwa …!!!
   Niech Cie Pan blogoslawi i strzeze…!!!

 9. Bogumiła pisze:

  Z serca Bóg zapłać.

 10. Maciej pisze:

  Pan Jezus do Marii Valtorty o kobiecie:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s