Rekolekcji nastał czas – mamy dla Was dwie super propozycje: O. Józef Witko i Alan Ames

Kładę dziś przed wami błogosławieńswo i przekleństwo. Błogosławieństwo, jeśli usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga, które ja wam dzisiaj daję – przekleństwo, jeśli nie usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga, jeśli odstąpicie od drogi, którą ja wam dzisiaj wskazuję, a pójdziecie za bogami obcymi, których nie znacie. – Ks. Pow. Prawa 11:26-28

Rekolekcje_Witko_15.04_v1Rekolekcje z o. Józefem Witko
Termin: 2016-04-15 16:002016-04-17 13:00
Miejsce: Jedlnia 78, 26-670 Jedlnia, Polska
Telefon: 695 987 135
E-mail: rekolekcje@eucharystycznyplomien.pl
Strona WWW: www.eucharystycznyplomien.pl

Według o. Józefa Witko, źródłem chorób i problemów życiowych bywa na przykład przekleństwo, które może na nas ściągnąć łamanie Bożych przykazań. Na podstawie Biblii można wymienić oznaki przekleństw. Są to: problemy psychiczne i emocjonalne, choroby przewlekłe i dziedziczne, problemy małżeńskie i rodzinne, zwłaszcza problemy dzieci i rozbicie rodzin, problemy materialne, przedwczesne zgony w rodzinie czy samobójstwa, problemy związane z prokreacją szczególnie dotykające kobiet.

Skuteczność przekleństwa warunkują dwie rzeczy. Pierwsza to ta, że musi być ono wypowiedziane przez osobę, która ma autorytet. To mogą być rodzice, którzy wypowiadają przekleństwo w stosunku do swoich dzieci, czy małżonkowie do siebie nawzajem. To może być osoba duchowna, ale również te, które są związane z okultyzmem i ten autorytet czerpią od złego ducha. Drugim punktem zaczepienia jest popełniony przez nas grzech. – Jeżeli kogoś skrzywdzę, a zraniona osoba w bólu serca wypowie przekleństwo, wtedy ono zadziała – mówi o. Witko. – Jeżeli posłuży się dodatkowo magicznymi znakami i gestami, wtedy staje się ono bardziej skuteczne. Zdarza się, że ludzie nie wiedząc, jak to zrobić, korzystają z pomocy okultysty i to jest bardzo niebezpieczne. (…) Złamać przekleństwo może błogosławieństwo udzielone przez kapłana. Ma ono ogromną siłę. Ale te czynione przez nas w imię Boże też mają swoją moc. Znane są przypadki, że błogosławiąc zatruty pokarm, usuwa się z niego truciznę. Przeważnie nie czynimy tego, bo nie wiemy nawet, jak to robić.
Źródło: Gość Niedzielny – diecezja łowicka

Trzydniowe rekolekcje z o. Józefem Witko.
Zapisy:
poprzez formularz zgłoszeniowy lub telefoniczne pod nr tel.: 695 987 135

Opłata rejestracyjna:
Rekolekcje 70 zł od osoby dorosłej (bez posiłków). Dzieci: jeśli zajmuje siedzące miejsce – 35 zł od osoby.
Całość kwoty (lub zaliczkę w wysokości 35 zł) należy wpłacić po zapisaniu się na konto:
Fundacja „Płomień Eucharystyczny”, Jedlnia 78a, 26-670 Pionki
69 9141 0005 0011 7038 2000 0010
W tytule wpłaty prosimy TYLKO podać:
tytuł „Rekolekcje z o. Witko”
imiona i nazwiska osób, których dotyczy wpłata.

Jak stać się uczestnikiem rekolekcji?
Proces rejestracji i inne ważne informacje znajdują się na stronie:
Fundacja Eucharystyczny Płomień (kliknij)

Ramowy plan rekolekcji (może ulec zmianie):

Piątek, 15 kwietnia

 • 14:00 – Rejestracja
 • 16:15 – Modlitwa Różańcowa
 • 16:45 – Modlitwa Uwielbienia
 • 17:15 – Konferencja
 • 18:00 – Przerwa
 • 18:15 – Msza Święta
 • 19:30 – Kolacja
 • 20:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota, 16 kwietnia

 • 8:30 – Modlitwa różańcowa
 • 9:00 – Modlitwa uwielbienia
 • 9:30 – Konferencja
 • 10:15 – Przerwa kawowa
 • 11:15 – Konferencja
 • 12:00 – Przerwa
 • 12:30 – Konferencja
 • 13:15 – Obiad
 • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 15:30 – Konferencja
 • 16:30 – Przerwa
 • 17:00 – Msza Święta
 • 18:30 – Kolacja
 • 19:30 – Modlitwa o uzdrowienie
 • 20:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

Niedziela, 17 kwietnia

 • 8:30 – Modlitwa różańcowa
 • 9:00 – Modlitwa uwielbienia
 • 9:30 – Msza Święta
 • 11:30 – Świadectwa
 • 12:00 – Obiad

*****
Spotkanie z Alanem Amesem

Carver Alan Ames z Australii to autor niezwykłej książki „Oczami Jezusa”. To spisany na podstawie jego prywatnych objawień zbiór opowieści o życiu Jezusa Chrystusa. To również charyzmatyczny mówca i rekolekcjonista. Towarzyszy mu o. Gerard Dickinson, jego kierownik duchowy i spowiednik. Alan Ames posługuje szczególnym darem modlitwy o uzdrowienie.

Od ponad 20 lat przemierza świat, głosząc świadectwo swojego nawrócenia i wielkich cudów Bożych, których jest świadkiem. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą, po której Alan głosi swoje świadectwo. Spotkanie kończy adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.

ames_oczami_jezusa_plakat2

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Rekolekcji nastał czas – mamy dla Was dwie super propozycje: O. Józef Witko i Alan Ames

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa z tych rekolekcji z o. Józefem, zarejestrowana przez TV Izydor w Białymstoku

  • Teresa pisze:

   Odsłuchałam O.Witko …. aż lepiej się poczułam
   Dziękuję za zamieszczenie linku

  • Bogusia pisze:

   Panie Boze,dziekuje Ci za Ojca Witko…!!!
   Bylo cudownie uczestniczyc i wspolnie modlic sie ,korzystajac z tego linku.
   Dziekuje za umieszczenie go.
   Szczesc Boze…!!!

 3. Monika pisze:

  http://telewizjarepublika.pl/ciern-boga-ndash-rekolekcje-na-wielkim-ekranie,30124.html
  19 lutego film „Cierń Boga” pojawi się w kinach.
  Hiszpański reżyser ukazał widzom ostatnie trzy lata z życia Chrystusa, skupiając się głównie na Jego relacji z Apostołami. „Cierń Boga” to ciepły, a zarazem przenikliwy film, który z całą pewnością pozwoli lepiej przeżyć czas Wielkiego Postu.

  W związku z tym, że historia Jezusa Chrystusa była wielokrotnie ukazywana w filmowych produkcjach, a tym bardziej po niezwykłej „Pasji” Mela Gibsona, mogłoby się wydawać, że nie można stworzyć już lepszego filmu opowiadającego o Naszym Zbawicielu. Jednakże hiszpańskiemu reżyserowi udało się stworzyć obraz zupełnie inny od dotychczasowych. Choć produkcja jest zdecydowanie niskobudżetowa i daleko jej do hollywoodzkiego rozmachu, to właśnie ten aspekt tym razem może okazać się wielką zaletą. Dzięki temu, widz ma wrażenie, że obserwuje życie Jezusa i Apostołów takim jakim rzeczywiście było.
  Zaletą filmu są z pewnością także piękne krajobrazy zabierające nas w podróż po Ziemi Świętej.

  Aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do produkcji, dystrybutor zdecydował o udostępnieniu filmu także parafiom, które prawa do wyświetlania filmu będą mogły uzyskać już w dwa tygodnie po premierze.

  Biorąc pod uwagę okres w jakim „Cierń Boga” pojawi się na ekranach polskich kin, można jedynie podziękować dystrybucji za przemyślane działanie. Dzięki temu, każdy z nas będzie mógł uzupełnić czas Wielkiego Postu dodatkowymi rekolekcjami, które tym razem przeżyjemy w kinie.

  • Sebro pisze:

   Zgadza się – film jest strasznie niskobudżetowy. Dlatego nie będę się czepiał tego, że wszystko odbywa się wśród kilku apostołów, a tłum jerozolimski podczas wjazdu na osiołku liczy w porywach kilkanaście osób – wszakże statyści też kosztują i występuje masa technicznych niedoróbek typu oddychający Pan Jezus zaraz po zdjęciu z krzyża. Ale niedoróbek teologicznych nie jestem w stanie darować.
   Po pierwsze reżyser wziął sporo cytatów, wrzucił je do kubła, zamieszał i losowo powstawiał w losowe sytuacje. Po drugie Maryja, nie dość, że w filmie mogła być babcią Jezusa to jeszcze scena gdy niemalże obrażona na syna odwraca się na pięcie i rusza do domu. Po trzecie wg scenariusza (wychodzi to w rozmowie Judasza z przedstawicielem Sanchedrynu) uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy odbył się 6 miesięcy przed męką. Po czwarte, okazuje się, że łotrzy którzy zostali ukrzyżowani z Jezusem faktycznie byli jego uczniami, których razem z nim aresztowano w ogrodzie oliwnym. I po piąte – śmierć Judasza. Po ukrzyżowaniu Jezusa Szymon Zelota zapowiada zemstę na Judaszu. W kolejnej scenie widzimy jak Judasz już wisi a obok stoi Szymon wpatrzony w niego nienawistnym wzrokiem – pierwsza myśl jest taka, że to Szymon „pomógł” mu się powiesić. Sama ostatnia wieczerza również pozostawia wiele do życzenia (losowość wydarzeń, inna niż w Piśmie Świętym).

   Dlatego osobiście nie polecam tego filmu. Dla kogoś kto jest obeznany z Pismem Świętym może to być prawdziwa droga przez mękę. Sama chęć przedstawienia Jezusa w tym świetle, jako kogoś kto umie się śmiać, ucztować i żartować – nie mam nic przeciwko temu. Ale porywając się na taki film należałoby trzymać się Pisma Świętego a nie zaczerpnąć tylko cytaty i dalej robić co się chce.

   Mniemam Moniko, że albo nie obejrzałaś tego filmu i przekopiowałaś recenzję albo oglądaliśmy dwa różne filmy.

   • Monika pisze:

    Nie oglądałam ale miałam zamiar. Dzięki Sebro za Twoją opinię.
    Ja podałam link do telewizji republika, bo tam tak zachwalają, że warto obejrzeć.
    Okazuje się, że może jednak nie warto.

    • Maggie pisze:

     Tytul też jakiś dziwny, bo nim przeczytalam o czym film jest, zabrzmiał on dla mego ucha negatywnie … jak drzazga pod paznokciem – jakieś uprzedzenie.. Pan Bóg nie posiada ciernia (ani takim nie szafuje), a jeśli mówimy o bolesnej Koronie cierniowej czy ludzkich grzechach, to ciernie przez ludzi wbijane, są w liczbie mnogiej.

     Po przeczytaniu recenzji @Sebro, nie znajduję wytłumaczenia na obrzezanie Pisma Świętego z Prawdy – niski budżet nie ma z tym nic wspólnego lecz mroczne myśli. Skróty nie powinny się wiązać ze zmianą treści, wyrażonej sugerowaniem czegoś w podświadomości widza – bo to rodzaj ścigania zwątpienia .. jak kąkol w wyobraźni.
     Dzięki Sebro.

    • Maggie pisze:

     Było ściągania zwątpienia

    • wobroniewiary pisze:

     Bo „Reublika zachwala…”a to ci dopiero argument!
     A pan Terlikowski sam nie oglądał? Błędów nie znalazł? Aż dziwne!!!

    • Dusza malenka pisze:

     Moniko bardzo dobrze,ze nie ogladalas tego filmu i nie ogladaj.Czuje oburzenie jak mozna pokazac tak falszywy obraz Matki Bozej
     ktora jest na tym filmie stara,gruba i robi wyrzuty Jezusowi i odwraca sie tylem do Niego i odchodzi w pospiechu obrazona.
     Maryjo,Matko Milosierdzia i Matko Pieknej Milosci przepraszam Cie za tych, ktorzy nagrali ten film,

    • wobroniewiary pisze:

     I za tych, którzy go świadomie promują jak Terlikowski!

   • AnnaSawa pisze:

    To faktycznie „zaskoczenie”. Od razu przychodzi mi na myśl „Pasja” wg Mela Gibsona, gdzie właśnie oprócz ogólnej wiernej i mocnej wymowy, każdy szczegół jest dopracowany wg Ewangelii oraz objawień bł. Katarzyny Emmerich.
    Jak jest taki obraz jak podałeś, to faktycznie odechciewa się oglądać. Mam dość podróbek w stylu „hamerykańskim”.

    • Sebro pisze:

     Anna – akurat film jest hiszpański. Ale tym bardziej po Hiszpanach spodziewałem się czegoś lepszego.

   • Sebro pisze:

    Myślałem, że to może tylko ja i Kasia mamy jakieś skrzywione, czy zbyt konserwatywne spojrzenie na temat. Ale przed chwilą rozmawiałem z moją mamą, która ze znajomymi właśnie wyszła z kina. Mają takie same wrażenia jak ja. Brak spójności i wierności Ewangelii, typowa wolna amerykanka w interpretacji. Ten film to jedna wielka pomyłka.

    Co do TV Republika i Terlikowskiego – ja im po prostu nie ufam. To może być koń trojański na prawicy. Ojciec Rydzyk w jednej z audycji powiedział jak się zachowali dziennikarze Republiki na jednej z uroczystości. Podeszli do uczestników i wywiązała się rozmowa o mediach. Ktoś wspomniał o Radiu Maryja. Wtedy dziennikarz Republiki stwierdził „po co wam Radio Maryja jak macie teraz Republikę”. Terlikowski wyraźnie idzie na kurs świeckości, świadczą o tym chociażby jego wypociny na Frondzie, a upodobał sobie w wyłapywaniu błędów u Papieża. Tą drogą daleko nie dojdzie.

    • Ania.W pisze:

     Prawdopodobnie dystrybucją tego filmu zajmuje się pan Michał Kondrat ,zachęcał do obejrzenia tego filmu podczas rekolekcji z ojcem Antonello w Warszawie i w parafiach ,między innymi w mojej.

 4. Monika pisze:

  W jaki sposób troszczyć się o swoją duszę? Jak walczyć, znosić cierpienia i zachowywać nadzieję? „Wyceluj broń w zło i ofiaruj swoje cierpienia, ból przeżywanych przez ciebie nieszczęść. To skarb, który posiadasz, by ofiarować go Bogu. Czyniąc w ten sposób akt pokory i wiary przyciągasz Jego przebaczenie” – tłumaczył ks. Dolindo Ruotolo. Jak podkreślał, trzeba nam cierpliwości i ciągłego uciekania się do Boga. Tak, jak czynili to apostołowie.
  http://www.pch24.pl/ksiadz-dolindo-ruotolo–jak-zwyciezac-w-walce-duchowej-,41427,i.html#ixzz4160wmqMh

 5. Weronika pisze:

  Bp Muskus: przedstawiam ramowy program wizyty Papieża Franciszka w Polsce!

  Dzień I:

  Wizyta Papieża Franciszka w Polsce rozpocznie się w środę 27 lipca po południu, kiedy to samolot z Ojcem Świętym na pokładzie wyląduje na krakowskim lotnisku w Balicach. Jeszcze tego samego dnia na Wawelu Papież spotka się z Prezydentem RP, władzami państwowymi, korpusem dyplomatycznym oraz z polskimi biskupami. Wieczorem – kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez św. Jana Pawła II, podjętą później przez papieża Benedykta XVI – papież pojawi się w Oknie Papieskim. Można powiedzieć, że to będzie jego pierwsze spotkanie z młodymi w Krakowie. Mamy nadzieję, że te wieczorne spotkania będą codziennym punktem wizyty Franciszka w Polsce.

  Dzień II:

  http://www.krakow2016.com/bp-muskus-przedstawiam-ramowy-program-wizyty-papieza-franciszka-w-polsce

 6. Magda pisze:

  Czy ktoś z WOWITÓW wybiera się na te rekolekcje? Może byśmy się spotkali 😉

 7. Czy ktoś z blogowiczów lub adminka strony może powiedzieć czy Alan Ames będzie jescze gdzieś w Polsce oprócz zapowiedzianego miejsca j.w.. Gdzie można się dowiedzieć o trasie Alana?

  • wobroniewiary pisze:

   W Polsce tylko w Jedlni

   Wcześniej był już w Krakowie i w innych miastach ale mam tę łaskę, że zaprzyjaźniłam się z właścicielką ośrodka rekolekcyjnego, więc będę miała okazję zapytać go o plany co do Polski 🙂

 8. Pingback: Trzydniowe rekolekcje z o. Józefem Witko. | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s