Ks. Dominik Chmielewski: rekolekcje Wielkopostne na antenie Radia Maryja. Dzień 1

*****
Czas Wzrastania: Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży w Łapach
Dzień 1 cz. 2.

Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży w parafii p.w. św. Krzyża w Łapach, które głosi ks. Dominik Chmielewski SDB: Radio Maryja

Ciąg dalszy rekolekcji, transmisje w Radio Maryja:
18.03.2016
Godz. 17:00 i 21:30
19.03.2016
Godz. 16:30 – Uroczysta Eucharystia na zakończenie rekolekcji

Link do słuchania Radia Maryja: http://www.radiomaryja.pl/live/

*****
Biblia w rok – czytania na 18 marca

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekolekcje, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: rekolekcje Wielkopostne na antenie Radia Maryja. Dzień 1

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • wobroniewiary pisze:

   Za ks. abpa Jana Pawła Lengę

   Dzisiaj w południe ks. Jarosław przybył do Lichenia do sanktuarium Matki Bożej. W zakrystii otrzymał wiadomość od kapłanów, że ks. abp. Jan Paweł Lenga od kilku dni przebywa w szpitalu. Ks. Jarosław prosi wszystkie domy modlitwy św. Charbela i wszystkich o modlitwę w jego intencji.

  • Maggie pisze:

   W szczególny sposób módlmy się na św.Józefa za @Magda. Magdziu niezbyt kurczowo lecz raczej ze spokojną głową – św. Józefie, zwierciadło cierpliwości i postrachu duchów piekielnych módl się za Magdą.

   • mama adopcyjna pisze:

    +++ we wszystkich wowitowych intencjach i za pewna, Panu Bogu wiadoma Kruszynke, ktora jest na wczesnym etapie swego zycia plodowego, a juz od poczatku zagrozona jego utratą

   • magda pisze:

    Dziękuje Maggie i jeszcze raz proszę módlcie się za mnie ❤ Uciekam już i do niedzieli, kocham Was wszystkich ❤

  • Anna pisze:

   Dziękuję Ci Boże,że dałeś mi poznać medialnie ks,Dominika że przybliżyłeś się Boże do mnie i odkrywam nowe tajniki wiary naszej świętej i mogę powiedzieć z całą świadomością i miłością ,,wierzę w Ciebie Boże,uznaję Jezusa Chrystusa za Twojego syna i oddaję się Tobie przez Maryję Matkę naszą niebiańską.Szczęść Boże księże Dominiku niech Cię Bóg błogosławi.Proszę o modlitwę w intencjach uzdrawiania kontaktów między ludzkich na całym świecie niech Miłość zwycięży i położy kres nieporozumieniom,złu i konfliktom,niech Pokój Boży będzie w każdym z nas Amen.Anna Kremis.

 2. Maggie pisze:

  Zrobiło mi się ogromnie smutno po wiadomości, że ontaryjski sędzia, w dzień św.Patryka (!), zezwolił na eutanazję cierpiącego z powodu limfomy – chorego mającego dosyć cierpienia i świadomości jak będzie wyglądać postęp choroby (nie podano nazwiska tylko inicjały tej osoby). Kiedy w TV zobaczyłam adwokata tego chorego, który ma w oczach niesamowite, przeszywające wręcz zło, poczułam takie przygnębienie, że musiałam się tu wygadać.

  Trochę wcześniej wyczytałam w Głosie Polski, że w Belgii 24 latka cierpiąca na depresję – nie wierzy w Boga i nie chce się jej żyć … poddaje się eutanazji.
  W Kanadzie do 6 czerwca mają dopracować ustawę o eutanazji …

  W Paradzie św.Patryka w Toronto i Nowym Yorku paradowali w tym roku jak na ironię .. LGBTQ – akurat im święty potrzebny: by sobie popijać piwo do ok.północy (jeszcze się bawią, bo dopiero 10PM).

  Jezu Chryste Ty się tym zajmij

 3. Maggie pisze:

  Teraz coś co brzmi groteskowo: premier Kanady Justin Trudeau został na kolanach (!) poproszony przez dwóch mężczyzn … aby został … prezydentem USA … cha, cha, cha

 4. Czester pisze:

  +++

 5. Weronika pisze:

  Kard. Burke: Kościół potrzebuje głębokiej reformy. Przez Eucharystię
  Kościół potrzebuje dziś głębokiej reformy, której pierwszym etapem powinna być święta liturgia, aby odkryć jej głęboki sens w pełnym poszanowaniu nauczania Kościoła i Tradycji – uważa kard. Raymond Burke. Przypomina on, że, jak pokazały badania, ponad 50 proc. katolików nie wierzy już w realną obecność Jezusa w Eucharystii. Wynika to przede wszystkim z zaniedbań, jakie panują od 50 lat w katechezie. Kard. Burke wspomina, że kiedy on sam przed 40 laty przyjmował święcenia, Kościół w Stanach Zjednoczonych kompletnie zaniechał przygotowywania dzieci do spowiedzi przed Pierwszą Komunią. Dlatego też potem jako kapłan spotykał młodych katolików, którzy nigdy nie słyszeli o spowiedzi indywidualnej czy rachunku sumienia

 6. Weronika pisze:

  Adhortacja papieża dopiero po Wielkanocy
  Papieska adhortacja o rodzinie, będąca podsumowaniem dwóch ostatnich Synodów Biskupów, zostanie podpisana przez Ojca Świętego 19 marca, jednak ukaże się dopiero w drugim albo trzecim tygodniu po Wielkanocy. Poinformował o tym watykański rzecznik prasowy.

  Najwięcej kontrowersji wywołuje sprawa rozwodników w nowych związkach. Ostatni Synod Biskupów zabrał w tej sprawie stanowisko zasadniczo zgodne z dotychczasowym nauczaniem, jednak zarazem bardzo nieprecyzyjne. To umożliwia wielu progresistom błędną interpretację. Dokument nie ma żadnej mocy prawnej, jest jedynie tekstem doradczym dla papieża. Stąd wielkie oczekiwanie, co zrobi Ojciec Święty.

 7. MANIUŚ pisze:

  A o tym co będzie napisane w po synodalnej adhortacji przez papieża wie już coś kardynał Kasper
  http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,25421,kard-kasper-o-zmianach-jakie-przyniesie-adhortacja.html

 8. Kamuc73 pisze:

  Za zdrowie i Boze Blogoslawienstwo dla moich dzieci Darii i Niki.Dla mnie o sily w trudzie wychowywania ich,umocnienie w wierze.O laske nawrocenia dla Antoniego Konrada i Jana

 9. wobroniewiary pisze:

  Dzisiaj o 14-ej w Medziugorju pod niebieskim krzyżem będzie miała swoje doroczne spotkanie z Maryją – Mirjana Soldo. Od 13.30 trwa transmisja na żywo na stronie http://www.marytv.tv
  Piękne słońce w Medziugorju. Ave Maryja !
  wiecej na http://www.padrejarek.pl

 10. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" wt. 14.09.1993, godz. 8.15 Święto Podwyższenia Krzyża

  † Dziecko Moje, pilnuj swego serca, aby nie było w nim brudu nieżyczliwości, żalu i obwiniania bliźnich twoich. Cokolwiek złego dojrzysz w świecie i w ludziach, ucisz serce swoje i zwróć je w modlitwie błagalnej do Mnie, bym ocalił te dzieci Moje, które błądzą, a które ty kochasz i pragniesz im pomóc. Skuteczność twojej służby w Dziele Miłości zależy nie od ilości modlitw i wielkości ofiar twoich – choć one też mają wartość – lecz od czystości serca twego. Nie osądzaj i nie żal się, lecz zbawiaj łzami miłości i pokuty tak, jak czyniła to Moja święta Matka.

 11. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" wt. 7.09.1993, godz.13.30 Podczas Drogi Krzyżowej

  † Nawet największe twoje wysiłki i uciekanie się do opieki z Nieba nie uwolnią cię całkowicie od twojej słabości i wynikających z niej upadków. Walcz ze słabościami twej natury i unikaj upadków, ale wiedz, że najważniejsze, czego chcę cię nauczyć to umiejętności powstawania przez pokorę, skruchę i wynagradzanie uczynionego zła. Przez heroiczną ufność w Miłosierdzie Moje i pokój serca oddanego Bogu.

 12. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" śr. 28.07.1993, godz. 10.30

  – Wczoraj, podczas odprawiania Drogi Krzyżowej Pan dał mi zrozumieć, że całe życie ziemskie człowieka służy do tego, aby wyzbył się skazy grzechu pierworodnego, którym jest pycha, i aby przygotował swą duszę do życia w Bogu. Życie tu jest I etapem czyśćca. Dlatego mamy słabą i ułomną naturę, aby przez własne upadki nauczyć się pokory. I aby widząc siebie w prawdzie, być dobrym i wybaczającym wobec bliźnich. Wobec ich upadków, którymi niejednokrotnie ujawniają prawdę o nas. Też w trudzie i cierpieniu niosą swoją nędzę i też ich ranimy. Dlatego konieczne jest, idąc za Chrystusem – dobrem odpłacać za zło. Zależnie od tego, jak przejdziemy ten I etap czyśćca, będzie wyglądał II etap – ten po śmierci, gdy już nie będzie można bronić się przed poznaniem prawdy o sobie, oskarżając innych. I gdzie trzeba będzie dopełnić cierpienia oczyszczenia duszy, którego tu nie chcieliśmy przyjąć.

 13. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV Niedz. 22.11.1987, godz. 2.00 Chrystusa Króla

  – W katedrze, po Mszy św. odprawionej o północy, kroczył środkiem w procesji biskup. Wyprostowany, w uroczystej postawie i w uroczystych szatach, i czynił znak krzyża w powietrzu. A między ławkami chodził Jezus w prostej białej sukni i pochylał się nad ludźmi: głaskał po głowie, przygarniał do serca z czułością. Dystans dostojeństwa – i pochylone nad człowiekiem Miłosierdzie. Małość ludzka w oprawie królewskiej – i prostota Boga nieskończonego w swej wielkości.

  —————-
  – Dlaczego dostojnik Twojego Kościoła tak bardzo niepodobny jest do Ciebie?
  † Bo pragnie być dostojnikiem, a nie Mną.
  – Chciałabym wypłakać całą ludzką skruchę u Twych stóp i leżeć krzyżem przed Twoją Świętością.
  † Wstań i czyń podobnie, jak Ja czynię. Łatwiej jest leżeć u Mych stóp niż pochylać się nad ludzką nędzą. Idź i czyń podobnie – razem to będziemy czynić.

  – Do mnie przyszedłeś…

  † Do każdego przychodzę, ale nie każdy chce Mnie zauważyć… patrząc w siebie.

  – Maryjo uformuj tą moją nieudolną modlitwę i zanieś przed Jego tron…

  ○ On jest przy tobie, On jest dobry. Nie oddziela się od ludzi tronem. Jest wśród Swych dzieci czuły, zatroskany, ciągle pochylony nad wami. … i ociera twoje łzy… właśnie teraz.
  Niewyczerpane jest Jego Miłosierdzie.

  – Tyle jest we mnie pychy, różnych zazdrości, próżności, egoizmów. I ciągle wyłazi z mego wnętrza coś nowego i pełza po mnie ta moja grzeszność. Twoja bliskość, Panie, oświetla to i nie mogę patrzeć… na siebie.

  † Patrz na Mnie, a tamto odejdzie i czysta będziesz, bo spojrzenie w Moje Światło cię uleczy,
  Patrz we Mnie i raduj się, bo jestem przy tobie.

  Dz 15, 16-18 "Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje – mówi Pan, który to sprawia. To są Jego odwieczne wyroki".

 14. Weronika pisze:

  A ten fragment najnowszy dla Tomasza DzMP, pierwszego śledczego bloga WOWITÓW

  Alicja „POUCZENIA” wt. 14.09.1993, godz. 17.30

  † Miłość pochodzi od Boga i jest ona najwspanialszym dobrem, jakie otrzymuje człowiek, i jakim może dzielić się z bliźnimi. Przeciwieństwem Miłości jest złość i pochodzi ona od szatana. Każda złość rodzi złe owoce i niszczy duszę. Złość jest objawem bliskości szatana i ulegania mu. Największym grzechem jest świadome uleganie złości, noszenie jej w sercu i kierowanie jej ku bliźnim, a nawet ku wszystkiemu, co zostało stworzone przez Boga. Jeśli radość ci sprawia zło, jakie dotknęło kogoś (choćby tego, kto sprawił ci ból), jeśli przyjemnością jest dla ciebie oglądanie okrucieństwa, krzywdy i lęku, to wiedz, że sercem twoim rządzi szatan, który tam zamieszkał, i który będzie w tobie coraz aktywniejszy, by zniszczyć świętość twej duszy i zatruć swym jadem tych, z którymi się stykasz.

  Jeżeli pojawia się w twoim sercu złość i jakiekolwiek jej owoce (niezadowolenie, zazdrość, pretensje, nieżyczliwość, rozdrażnienie, niecierpliwość, podejrzliwość itp.), to wiedz, że przystąpił do ciebie szatan i chce działać przez ciebie, chce uczynić cię swoim narzędziem wobec bliźnich twoich i wobec świata.

  Jeśli chcesz zachować serce swoje w czystości, nie pozwól na żaden cień złości w nim. Wzywaj Imienia Mego, uciekaj się w obronę Matki Mojej, pragnij dobra dla wszystkich i okazuj Miłość Moją każdemu.

  Ef 3, 2-3 „… bo przecież słyszeliście o udzieleniu przez Boga łaski danej mi dla was, że mianowicie przez objawienie oznajmiona mi została ta tajemnica, jaką pokrótce przedtem opisałem”.

  • Małgosia pisze:

   Też to widziałam, trudno milczeć gdy ktoś stosuje takie ubeckie metody. Śledzą wszystkie wpisy i nagle atak, że Adminka jest manipulantką, bo nie zamieściła jednego z orędzi Alicji, tego o biskupie, że jej to nie odpowiada, bo ma sekciarskie podejście do czytelników. Trzeba być naprawdę człowiekiem złej woli by i za to atakować Ewę, ale to już nie jest nawet śmieszne.
   To jest żałosne jak on sam 😦

  • Adminka pisze:

   Mam ich dość, ich chamstwa, zgryźliwości, złośliwości, diabelskiego śledzenia, kpienia i wszystkiego co związane z tą całą sektą!
   Niech robią co chcą, mają wolną wolę!

   To jest jakaś obsesja, od której muszą się uwolnić, choćby w chwili śmierci.
   Ja mam swoje życie, swoją stronę, swój światopogląd i zamieszczam to co uważam za stosowne i co jest zgodne z nauką KRK, i ja decyduję KIEDY – mam ostatnio mało czasu, i sypiając po 4-5 godz. na dobę sama w intencjach wpisuję prośbę o modlitwę za mnie
   Mimo wszystko staram się bywać na stronie, odpowiadać na komentarze i mam „gdzieś” co o mnie piszą sekciarze.
   Niech im Bóg wybaczy!

   Ps. Słuchając rekolekcji z ks. Dominikiem poprosiłam Boga Ojca „Tatusiu zajmij się nim, nieważne czy to Bronek w alter go czy jego kompan piszący, co ten mu każe- mam go dość, mam dość jego prześladowania mnie, śledzenia i gnębienia” I wiem, że Ojciec już działa. Bogu Ojcu i Maryi powierzyłam to prześladowanie mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s